Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Narancsbőr és társai

Torolt_felhasznalo_141091
Torolt_felhasznalo_141091
Létrehozva: 2004. augusztus 31. 19:23
Sziasztok!
Tudom, hogy sokan szenvedünk narancsbőrtől, striáktól, és túlsúlytól! Azt is tudom, hogy sok pénzt áldozunk ezek megszüntetésére. De mit kapunk a pénzünkért? Ebben szeretnék segíteni! Rengeteg olyan fogyasztó szalon müködik ahol csak a pénztárcánk lesz vékonyabb, de mi nem, sőt van ahol az egészségünket sem kimélik! A legtöbb módszert ismerem, tudom, hogy kell helyesen alkalmazni és mit várhatunk tőle. Az ismert 1 alkalommal 1 konfekció méretet fogyhat reklám szlogent felejtsd el! Most kérdezheted, hogy miért írom mindezt és honnan a tudás!
A saját fogyasztó szalonom védelmében! Sokan azért nem mernek már semmilyen valóban hatásos módszert kipróbálni, mert már sok pénzt dobtak ki feleslegesen! Nem a saját üzletembe akarlak becsalni, azt szeretném, hogy ha valamit ki akarsz próbálni úgy menj bárhova, hogy tudd mi kell, hogy történjen veled, mit várhatsz a kezeléstől! Így nem " vághatnak át " és talán visszatér a szakma becsülete amiből a végén én is profitálhatok!
Kérdezzetek szivesen válaszolok!
Ha valakit érdekel részletesen leírom a kezeléseket!
  1. Torolt_felhasznalo_148419
    Torolt_felhasznalo_148419
    2004. szeptember 25. 16:1651.
    A vákummasszázs nagyon jó. Az elején, ha nagyon laza a bőröd egy kicsit érzékeny, de aztán. . . . Egy kúrával egy fokozatot javult a narancsbőrön, és kb. 3-4 cm ment le mind a két combomból. Azt nem mondom, hogy nincs még rajta mit ledolgozni, de ettől én már nagyon boldog vagyok, főleg, mert én nem tudok diétázni, és ez nagyjából anélkél is ment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496873 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_496873
    Torolt_felhasznalo_496873
    2004. szeptember 25. 15:1450.
    KisVarga!
    Milyen ez a vákummasszázs, ettől fogyni is lehet vagy csak a narancsbőrra jó?
    előzmény:
    kisVarga (47)
     
  3. 2004. szeptember 25. 14:0749.
    Én is találtam egy nekem valót. Kipróbáltam, vagyis végig jártam egy kúrát az alphamassage géppel. Ezt nekem találták ki! Igaz hogy több dl vizet szednek ki alólam, és nem szeretek izzadni, de közben tényleg mintha alphában lennél, annyira ellazulsz közben, hogy nem szenvedsz attól, hogy folyik a víz rólad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496873 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_496873
    Torolt_felhasznalo_496873
    2004. szeptember 25. 13:1548.
    Én olyan kezelést kaptam, amivel melegítettek, nagyon sokat izzadtam, patakokban folyt rólam a víz, az egy hónapos kezelés alatt, 1000 cal. -ás fogyókura mellett 10 cm ment le a derekamból, pedig előtte is ezt a fogyót csináltam, akkor csak 3-4 cm ment le. Olvastam egyszer, hogy a zsírsejtek is 70 % vízt tartalmaznak, nem tudom igaz-e, de én ettől az intenzív izzadástól többet fogytam.
    előzmény:
    kisVarga (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_148419
    Torolt_felhasznalo_148419
    2004. szeptember 25. 12:1847.
    Próbáltam már többfélét is. Először csak tornázni jártam, de a lyukak a bőrömön / főleg a hátsómon/ nem igazán akartak eltűnni, ezért gondoltam valami külső segítségre. Ami nekem nagyon bejött az a vákummasszázs, persze nem mindegy milyen géppel, ebből is többfélét próbáltam. Annyira rendbe tett, hogy most már csak szintentartás céljából járok, illetve, mert nagyon jól átdolgozzák az egész testemet. Te miket próbáltál, neked mi jött be?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496873 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_496873
    Torolt_felhasznalo_496873
    2004. szeptember 25. 12:0446.
    Végre lehet beszélgetni v. kivel erről, nem tudom a Mónika hol van. Te próbáltál már valamilyen kezelést?
    előzmény:
    kisVarga (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_148419
    Torolt_felhasznalo_148419
    2004. szeptember 25. 11:4445.
    Én úgy tudom, hogy a narancsbőr a kötőszövet gyengeség miatt alakul ki, a kötőszövetet pedig nem lehet tornával erősíteni egy bizonyos fok után, ezért kellenek ezek a kiegészítő kezelések, amelyekből tényleg vannak nagyon jók!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_496873
    Torolt_felhasznalo_496873
    2004. szeptember 25. 11:2944.
    Szia Mónika!
    Én is érdeklődnék a kezelésekről, azért érdekelne, mert korábban már jártam fogyasztó szalonban, és nekem sokat segített, de azon a helyen már más üzlet van. Úgy gondolom én is, tartsuk tiszteletben azt, hogy ki milyen módszert tart üdvözítőnek a fogyásra vagy a narancsbőre eltüntetésére, de legalább a topicindító levelet olvasná el, hogy miről is van szó itt , milyen céllal született a topic, mielőtt elmondaná a véleményét. A sporthoz hozzáfűzném, mindenki tegye, hisz egészséges, de nekem van egy 21 éves lányom, aki 6 éves kora óta sportolt, 47 kg, nincs rajta semmi felesleg, mégis narancsbőre van, ami a későbbiekben nyilván romlani fog. Ő mit csináljon? Gondolom ez a forum arra való, hogy tanácsokat kapjunk, a szkeptikusok mit keresnek itt? Miért van az, hogy az okostojások /akik mindent jobban tudnak annál, akinek ez a szakmája, és valószínüleg sokkal több a tapasztalata/ mindenhol megjelennek, mikor senki sem kiváncsi rájuk. Ha nekem elromlik az autóm, nem a szomszéd nénit, vagy az ügyvédet kérdezem meg, hogy mi a baja, hanem az autószerelőt.
    Azt én is tiszteletben tartom, ha valaki elfogadja magát olyannak, amilyen, de más is tartsa tiszteletben ha én változtatni szeretnék magamon vagy a külső megjelenésemen, és ehhez szakember segítségét kérem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141091 (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_148419
    Torolt_felhasznalo_148419
    2004. szeptember 24. 21:1043.
    Szia Mónika!
    Én csak most olvastam el ezt a topicot, és remélem nem vették el a kedved a vitázók a hasznos tanácsok osztogatásától!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141091 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_141091
    Torolt_felhasznalo_141091
    2004. szeptember 8. 11:1342.
    Sziasztok!
    Én szépen csendben válaszolgatok a hozzám érkező kérdésekre priviben, de úgy érzem most hozzá kell szólnom ehhez a szópárbájhoz.
    Azt gondolom, hogy senki nem ítélkezhet senki felett!
    Sem az aki nem hisz ezeknek a kezeléseknek a hatékonyságában nem nézheti hülyének azt aki viszont ezekkel eredményeket ér el, sem az aki igénybe veszi ezeket nem nem mondhatja senkinek, hogy igénytelen csak azért, mert nem él ezekkel a lehetőségekkel!
    Mindenkinek más a fontos és mindenki másban találja meg a számára legtökéletesebb megoldást!
    Mint azt már egy régebbi hozzászólásomban kifejtettem, ezek a kezelések csak akkor hatásosak ha tényleg minden előírást betartanak! Viszont ha így van akkor a fizikai vagy kémiai folyamatokat amiket beinditanak nem lehet semmisnek tekinteni! Hiszen ezek alapján müködik a diéta és a torna is!
    Amikor olyanokat hallunk, hogy " nem is értem mitől híztam ezt 10 kilót amikor csak salátákat eszem, abból is alig" , akkor elmosolyodunk, hogy na persze, ha ez így lenne akkor már rég lefogytál volna!
    Ez vonatkozik a kezelésekre ha úgyt csinálják ahogy azt valóban kell akkor hatásosak és kész!
    Az, hogy ki mit választ, hogy mível éri el azt amit szeretne az mindenkinek a saját döntése!
    Senki olyat nem állított, hogy csak ez vagy az , az egyetlen üdvözítő megoldás!
    Mindenki válassza a számára legmegfelelőbbet anélkül, hogy másikat "piszkálná"!
    Vagy ne válasszon semmit, mert az is az ö döntése amit mindenkinek tiszteletben kell tartani!!!
    Mónika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 8. 08:3441.
    Helló, dirnixx-szel értek egyet maximálisan! Sport és megfelelQ táplálkozás, ezek segíthetnek elkerülni a narancsbQrt vagy csökkenteni a meglévQt.
    1 hónapja tornázom esténként, majdnem minden este fél órát, amikor a család már alszik, látványos az eredmény!
    Mivel a pocakomról szépen lejöttek a hurkák, nincs is ami látszódjon, mármint narancsbQr! Mivel a narancsbQr nálam a zsírlerakódásokkal érintett területen látszott csak. A fenekem is jóval feszesebb.

    Amúgy álljon meg a menet. A nök szervezete már csak ilyen, amióta a világ világ, azóta narancsbörös a nök nagy többsége. Csak ugye a régi korban ez nem látszott a hosszú szoknyák alatt, de még a nászéjszakán se derült ki semmi sokszor belöle. . . Nézzétek meg a reneszánsz festök képeit, a telt, narancsbörös hölgyek voltak divatban. Ez sokáig nem változott.
    A szocializmus korszakában aztán messze nem ez volt a téma, mert ugye a dolgozó, tanuló, öntudatos nö képe volt a minta + a család összetartásának feladata.

    Csak a mai, amerikai stílusú, jóléti, fogyasztói társadalomban nyomja a média és a szépségipar ezt a baromságot, hogy egy nönek tökéletes Barbi babának kell lennie mindenkor. Na ná, hogy ezt nyomják, más különben nem gazdagodhatnának meg rajtunk, hiszékeny nökön. Soha ennyi kozmetikumot, ennyi kozmetikai kezelési módot. A többség annyit ér, mint halottnak a csók. Már elnézést az érintettektöl.

    Úgy gondolom, adnunk kell magunkra minden korosztályban. Sportoljunk, ne nassoljunk, együnk sok zöldséget, gyümölcsöt, igyunk sok folyadékot és ha lehet, ne szedjünk fogamzásgátlót. Ez utóbbit a legnehezebb megkerülni. Magam is szedek sajnos, mert más nem jöhet szóba. Pontosan azóta van narancsböröm, elárulom. Pontosabban talán csak volt, mint az elején említettem :-) Szépen javul a sport miatt.
    A hormonális okok okozzák alapvetöen a narancsbört.
    Éppen ezért nem lehet mindenkinek egyformán hatásos semmiféle kozm. kezelés!

    Még valami: igen, igyekezzünk szépek lenni, ápoltak.
    De ne keverjük össze a belsö vonzerövel. Jó, tudom, magabiztosságot a szép külsQ ad. De valljuk be, nemcsak a sima comb az, amitöl egy nö nö. A gondolkodás legalább ennyire fontos, a kisugárzás.
    Máskülönben hogy lehetne az, hogy annyi narancsbörös lány él boldog párkapcsolatban, miközben sok tökéletes alakú lány még csak most keresgéli a párját.

    Egyébként meg vállaljuk a korunkat. Én sose titkolom el, hogy 36 éves vagyok. Ha ennél fiatalabbnak néznek, örülök, de egyébként jól érzem magam érett nöként. A testem hibáit is megtanultam ennyi idös koromra elfogadni. Így aztán ha megnéznek az utcán, pontosan tudom, hogy a csinosságnak, jól öltözöttségnek szól, a vidám kisugárzásnak és nem az enyhén x lábamnak vagy a jaj, nadrágon át vajon látszó narancsbörnek :-DDDDD
    előzmény:
    dirnixx (20)
     
  12. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 7. 21:5940.
    A fenébe, mégiscsak vétettem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949097 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 7. 14:0839.
    Ha neked ez így jobb, akkor az, de legalább 3 vagy 4 nicknéven. Remélem most nem ütüttem mellé és nemn vétettem gépelési hibát sem.
    előzmény:
    Tündidi (38)
     
  14. 2004. szeptember 6. 20:1938.
    Helyesen : alteregó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949097 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 6. 19:2537.
    Másrészt mivel frissen regisztráltan ez volt az első hozzászólásod? Kicsit gyanús! Nyilván a témában érintett valamelyik elődöd alter egoja vagy.
    előzmény:
    Tündidi (34)
     
  16. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 6. 19:2036.
    Én meg azt, hogy a magam +5 kilójával nem vagyok túl dundi, maximum kissé, de csak a véleményemet olvastad, és nem az indulataimat. Másrészt, nem kell sajnálnod, mert nincs miért, én is adok magamra, járok tornázni, szaunázni, kozmiba, stb. Cseppet sem irigykedek azokra, akik vagyonokat dobálnak ki fölösleges dolgokra. Csak igyekszem megtalálni azt, ami tényleg fontos, és tényleg használ, és arra szivesen költök.
    előzmény:
    Tündidi (34)
     
  17. 2004. szeptember 5. 17:4835.
    Szia Mónika!
    Irnál nekem arról, hogy milyen kezelések vannak nálatok, és fogyásban milyen eredményeket érnek el?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141091 (32)
     
  18. 2004. szeptember 4. 21:4334.
    Én azt gondolom, hogy ezek egy elkeseredett dundi lány vélemenyei, aki irigyli a vékony, jó alakú nőket, főleg azokat akiknek még pénzük is van arra, hogy mindent megtegyenek az ápoltságuk érdekében! Nagyon sajnállak! Tedd csak a kis rossz indulatú megjegyzéseidet addig mi tovább szépülünk!
    Azért van annyi túlsúlyos nő, mert aki zabál azon a csoda sem segít!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949097 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 3. 21:0633.
    Valamiért mégis sok dundi hölgy szaladgál az utcán, és ha olyan tuti módszerek lennének az általad említettek, akkor miért van ez így?
    Akkor elmondanám, hogy én hypoxi kezelésekre jártam, abszolút sikertelenül. Az említett vákumos kezelésekről pedig kozmetikus, aki csinálja ( számomra vadidegen ember, csak beszélgettem vele egyszer, minden érdek nélkül ), ő mondta, hogy nem használ mindenkinél. A testtekercselésnek a kontúrfáslis változata pedig kb. 6 hétig tartó eredmélnyt képes produkálni. Ezeket én nem próbáltam, ezt a véleményt csak másoktól hallottam.
    A túlsúlyos embereknek pedig szerintem először a mozgásra és a diétára érdemes koncentrálni, majd utána a bőrszépítésre. Én is így tettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141091 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_141091
    Torolt_felhasznalo_141091
    2004. szeptember 3. 18:4632.
    Kedves mimózaza!

    Én pont az ilyen vélemenyek miatt idítottam ezt a topicot.
    Ezek a kezelések igenis hatásosak! Ha azokat az anyagok használják amiket kell, igaz ezek sokszor 10x, 20 x magasabb anyagköltséget jelentenek, ha nem lekopintott, olcsó gépeket használnak, hát ez 2-3 gép esetén milliós nagyságrendű többletköltség, ha egy kezelés aminek 60 percig kell tartania nem 40 perc alatt történik!!!
    Igaz, hogy aki ezeket betartja annak nem lesz 1 éven belül még egy üzlet beinditásához pénze, de lesznek olyan vendégei akik akár évek múlva is az ő üzletét fogják keresni ha újra szükségét érzik!
    A fogyásról csak annyit, ha te nem teszel érte semmit senki nem tud rajtad segíteni! Valamitől meghíztál, ha azon nem változtatsz akkor mért gondolod, hogy egy gép megoldja a próblémádat!? De ha változtatsz a kezelések segítenek beindítani a fogyást, onnan tudsz fogyni ahonnan szeretnéd, stb.
    Ha nem változtatsz semmin csak a kezelések alatt bőségesebb a folyadék fogyasztásod és olyan helyre mentél ahol fent leírtakat betartották akkor kizárt, hogy nem lett látványosan szebb a bőröd!

    Üdvözlettel
    Mónika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949097 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 3. 14:2131.
    Sajnos nem az enyém pedig, jó is lenne. Ellenben bocsánat, ha sértő lett volna a véleményem az egyéb kezelésekről. Nekem is volt szerencsém kipróbálni néhány kezelést, amitől fogynom kellett volna, de még csak bársonyosabb sem lett a bőröm tőle. Már említeni sem merem ezek után, mi volt az.
    Szerintem mindenki a saját bőrén tapasztalja meg, mi használ neki, de itt azért osztjuk meg egymással a tapasztalatainkat, hogy mások esetleg ne ugorjanak bele a pénztárcafogyasztó csapdákba!
    előzmény:
    indigó22 (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_324955
    Torolt_felhasznalo_324955
    2004. szeptember 3. 12:3130.
    köszi:)
    nagyon jó lenne rendbetetetni már a bőröm, egyszerűen nem tudom, mit vegyek rá, hogy rendbejöjjön! Veszek egy komplett készletet, egy-két hónapig gyönyörű tőle a bőröm, aztán megszokja, és jönnek vissza a mitesszerek, patik. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141091 (27)
     
  23. 2004. szeptember 3. 12:1329.
    Ez a levél pont olyan, mintha a tiéd lenne a fekvőszauna!!! Én egyébként szintén jártam infraszaunába, tényleg nagyon jó, kis fekete homokszerű darabkék maradnak utána a törölközőmön, ennyire jó a méregtelenítő hatása, a bőröm is sejmesebb lett valamivel, de a narancsbőröm ettől nem igazán javult, persze nem vagyunk egyformák, kinek ez válikbe, kinek az. Azért én még nem hurrognék le valamit, amit főleg nem is te próbáltál!!! Tartós hatást pedig semmitől sem lehet várni, ha utána folytatjátok a rengeteg méregbevitelt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949097 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_949097
    Torolt_felhasznalo_949097
    2004. szeptember 3. 10:4228.
    Szerintem legegyszerűbb és hatásosabb a narancsbőrre és a kis zsírpárnák ellen is az infraszauna. Nekem tavasz óta nagyon bevált, mert még a nyári melegben sem kíméltem magamat. Sokféle módszert kipróbáltam már ( tekercselés. . . ), de a szauna vált be csak. Ebből is a fekvő tipusú. Egyik lánnyal beszélgettem múltkor a kozmetikában, aki kipróbált mindenféle vákumos kezeléseket, de tényleg mindent, mégsem ért el tartós eredményt. Azok a kezelések pedig nem annyiba kerülnek, mint az infrabérletem, szóval vagyonokat költesz el, és esetleg egy kis javulást tapasztalsz.
    Ha tudok segíteni valakinek vele, szivesen megírom privátban a címet, ahová én járok. Üdv, szép napokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_141091
    Torolt_felhasznalo_141091
    2004. szeptember 2. 18:5327.
    Rossz esetben egy pár hétre számíthatsz, de ez nem biztos. Hónapokra nem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324955 (26)
     

Címlap

top