Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológia

éva1960
Létrehozva: 2004. augusztus 30. 20:13
Sziasztok! Én 5 éve végzett asztrológus vagyok, nagyon szívesen és sokat foglalkozom asztrológiával. Úgy vettem észre, hogy sokan érdeklődnek iránta, és sok tévhit van vele kapcsolatban. Szívesen beszélgetek érdeklődökkel, és szívesen válaszolok, már amire tudok. Ha valamire nem tudok, azt meg szoktam mondani. Némely dolog rejtve marad előttünk, mert lehet, hogy nincs itt az idő, vagy jobb ha nem tudjuk. Viszont vannak dolgok , melyeket nem árt előre tudni,hisz így tehetünk ellene.
  1. 2004. szeptember 2. 20:44126.
    124-re
    Ha egyszer jól kiszámoltuk, akkor ez a születési idő. Volt már rá példa, hogy a szülő csak kb. emlékezett, 1-2 órás eltéréssel adta meg az időt , majd a hölgy kikérte a kórházból ahol született, a születési napló alapján az időt, és stimmelt, /persze itt is lehet eltérés akár még fél óra is, ha peches vagy, mert gondolj bele, hogy amikor egy szülőszobában beindul a roham, kórháztól függöen nem tudom hányan szülnek egyszerre-egymás után, a papírokat néha később töltik ki emélezetből, ebből adódhat eltérés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (124)
     
  2. 2004. szeptember 2. 19:36125.
    Sziasztok !
    Nagyon jó ez a topik. Én laikus vagyok, de mindig érdekeltek a csillagok. Valahogy vonzó hatásuk van rám. Imádom nézni is őket, szinte várom , hogy megszólaljanak. Szeretném megkérdezni, hogy a csillagokban benne van-e az őseink élete, vagyis inkább a sorsunkra gyakorolt hatásuk kiolvasható-e ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2004. szeptember 2. 16:52124.
    Sziasztok! Éva, én azt szeretném kérdezni Tőled, ha valaki nem tudja pontosan a szül. óra-percét, akkor ugye néhány adatból ki lehet számitani a horoszkópot. Tehát utána pontosan meg lehet mondani a szül. időt, vagy csak enélkül számoltok tovább??? Köszi a választ előre is:))!
    előzmény:
    éva1960 (121)
     
  4. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2004. szeptember 2. 13:54123.
    115-re

    Ajaj, Éva, én ezt nagyon ismerem. . . Ez tényleg a ki nem léphető pokol "tud lenni". . . , azt hiszem a lelki terror, érzelmi zsarolás, eszement kötődés mind ide kapcsolható. . .
    előzmény:
    éva1960 (115)
     
  5. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2004. szeptember 2. 13:52122.
    Sziasztok! Ehhez hozzátenném, hogy pl. a napilapokban úgy van ez, hogy ugyan elküldi az asztrológus a napi "cuccot" (aki sok estben nem asztrológus), aztán megnézzük a fájlokat. s előfordul, hogy az illető ugyanazt a pár sort másolta be a Halakhoz, mint pl. a Koshoz stb. . . Ilyenkor írunk/írnak egyet. Ha túl hosszú meghúzzuk, ha kevés hozzáírunk. Így készül ez. . . szvsz. akit érdekel a saját horoszkópja, az jobb ha elkészítteti, s olyantól kér tanácsot, aki ért hozzá.

    Mellesleg a horoszkóp tanulmányozása, a sorstendenciák megismerése nem mindig hoz azonnali könnyebbséget. Az is nagyon gyakori, hogy v. kinél v. mi sokkal erősebb bolygóhatás érvényesül, mint a Nap-jegye, esetleg az ascendensse.
    Képzeljetek el egy Szűz asc. -ű embert, ascendensén az Uránusszal. . . Nem biztos, hogy ő a Szűzekről alkotott sztereotípiát hozza. . .

    Ma már van egy két NAGYON jó asztro. suli Mo-n is, elérhető áron. . .
    előzmény:
    éva1960 (121)
     
  6. 2004. szeptember 2. 11:56121.
    Kedves ammano! Olyan dolgot kérdeztél , ami sokakat érdekelhet, így nyíltan válaszolok. Kérdésed az volt, hogy ha napi, heti vagy havi előrejelzést olvasunk valahol , ez lehet újság, vagy akár egy komolyabb aszt. honlap, mennyire vehetjük figyelembe. Ezek az előrejelzések úgy készülnek, hogy ha a kosról írok, akkor megnézem, hogy a kos jegyében lévő napra az égen járó bolygók milyen fényszöget vetnek, és így a többi jegyre is megnézem. Ezek az előrejelzések így lehetnek igazak is, bár a többi bolygót nem veszi figyelembe, így nagy a valószínüsége, hogy sokaknak nem jön be. A megfogalmazás sem mindegy, ilyen helyen csak olyan dolgot érdemes előrejelezni, ami sok emberrel megtörténhet, tehát pl. ikreknek azt írni, hogy munkahelyet változtathat, előfordulhat egypár emberrel, de nyilvánvaló , hogy nem fog az összes ikrek mh. -et változtatni. Aki az előrejelzést írta, hibát talán nem követett el, mert lesz akinél igaz, de sokan nem fogják találónak érezni az előrejelzést, / ez viszont nem jó az asztr. hirnevének/ bár mivel benne volt a változtatHAT, ez utal arra, hogy nem mindenkinél lesz így. Sok Újságban egyébként nem is aztr. írja ezeket, de az is előfordul, hogy átfogalmazzák, akkor viszont lehet, hogy már nem is igaz asztr. -ilag.
    előzmény:
    Ariel26 (118)
     
  7. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2004. szeptember 2. 11:37120.
    Szia. Szeretném megkérdezni, hogy barátomnak valahogy vajon kideríthető-e hogy mi az aszcendense, mert annyit tudok csak, hogy 1977. jan 2 "este". . de néztem és 20kor még oroszlán 21kor már szűz, sőt 00kor már Mérleg ezt vajon meg lehetne-e tudni másból, hogy melyik? :(

    Érdekelne mit mondanak a csillagok kettőnkről, de így, hogy neki még ezt se tudom, hát nem tom hogy tudhatom meg ezt se:) (Nekem 1978. 08. 21 9:50 szóval ezzel nincs gond, de az ővé :( ) :kiváncsi marad kismancs:
    előzmény:
    éva1960 (119)
     
  8. 2004. szeptember 2. 11:26119.
    Kedves posenta! Írtam egy választ nem tudom, hová tünt, nem látom, ha megkaptad priviben jelezz vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850481 (117)
     
  9. Torolt_felhasznalo_370811
    Torolt_felhasznalo_370811
    2004. szeptember 2. 11:14118.
    Köszönöm szépen!
    előzmény:
    éva1960 (113)
     
  10. Torolt_felhasznalo_850481
    Torolt_felhasznalo_850481
    2004. szeptember 2. 10:42117.
    Köszönöm:-))
    előzmény:
    éva1960 (114)
     
  11. Torolt_felhasznalo_828563
    Torolt_felhasznalo_828563
    2004. szeptember 2. 10:41116.
    Szia! Nekem lenne két kérdésem. Az egyik a Nap-jegyemre vonatkozik és az aszcendensemre. Én ugyanis két jegy váltásánál születtem és egyik helyen az egyik jegy van írva, a másik helyen a másik jegy. Ez már régóta nagyon foglalkoztat. Várhatók-e változások mostanában az életemben? Válaszodat előre is köszönöm! Szeretném privátban megírni a születési időpontomat. Köszönöm!
    előzmény:
    éva1960 (114)
     
  12. 2004. szeptember 2. 10:39115.
    bocs, megint pongyola voltam, ha társkapcsolatot köt össze a plútó ott gondoltam arra, hogyha netán el is válnak, köti őket a gyerek. Egyébként ha ilyen a kapocs és rossz a kapcsolat, nagyon nehéz elszakadni.
    előzmény:
    éva1960 (114)
     
  13. 2004. szeptember 2. 10:34114.
    A ffi plútója együttáll az aszcendenseddel. Én úgy tanultam, hogy karmikus a kapcsolat ha szaturnusz, plútó, neptun vagy uránusz kapcsolódik asc. -hez naphoz, holdhoz. A szaturnuszi karmikus kapcsolatot le lehet tudni ebben az életben, hisz a szaturnusz a küszöb őre, e világi életed végét jelzi, így a halált is. Ez akkor jó, ha a kapcsolat már elég rossz, lehet belőle szabadulni. A plútó, neptun és uránusz transzcendentális bolygók, túlmutatnak ezen az életen, gyerek- szülő kapcsolatban ezek a dominánsak. Ha pl. plúto köti össze öket, lehet, hogy elválnak, és többet nem is beszélnek egymással, mégis , lehet, hogy a gyerek vagy más miatt összetartoznak valamilyen szinten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850481 (112)
     
  14. 2004. szeptember 2. 10:19113.
    Úgy gondolom, a férfiak elég vonzónak találnak téged. Számodra egy nagyon szimpatikus, kellemes ffi benyomását keltette először. Erős erotikus vonzódás van köztetek, a ffi nagy hatással van rád, te viszont nagyon jóindulatú vagy vele. Ő akarva- akaratlanul jó hatással van az anyagi helyzetedre, Viszont többször ütközhettek, mert a ffi felülbírálja cselekedeteidet. A klasszikus értelmezés szerint esély lehet házasságra.
    előzmény:
    Ariel26 (91)
     
  15. Torolt_felhasznalo_850481
    Torolt_felhasznalo_850481
    2004. szeptember 2. 10:00112.
    Szia Éva!

    A korábbi kérdésemhez kapcsolódóan: Mi mutatja a képletünk között a karmikus kapcsolatot? Pl. a Jupiterem együttállása az ő Szaturnuszával? Vagy más is? Köszi előre is. Egyébként nagyon érdekel az asztrológia, sok könyvem van a témában.

    Aquario
    előzmény:
    éva1960 (87)
     
  16. 2004. szeptember 2. 09:53111.
    Kedves Rebba! Sajnos így fórumon keresztűl nem tudom megállapítani az aszcendensedet, mert 9:25-ig nyilas, utána bak. Ez az egy adat, hogy külföldön éltél. még kevés a pontosításhoz, a nyilas tulajdonságok illenek rád, hiszen nyilas a napod. De a bak is jellemző rád, mivel a holdad együttáll a szaturnusszal, ami a bak ura. Ennek eldöntésekor fontos lenne látnom téged, hisz az aszcendens mutatja a külsőnket.
    előzmény:
    rebba (64)
     
  17. 2004. szeptember 2. 09:36110.

    Mind a két variáció igaz, elemzem a sajátomat, és megpróbálom úgy csinálni, hogy leírom az összes lehetséges dolgot, mintha ügyfél lenne nálam és nem tudnék róla, hogy most éppen mit csinál, mit dolgozik. De persze ez így sem tökéletes. Az asztr. hajlamos vagy negatívabban nézni a sajátját, Pl. szűz, rák, ezért aki tudja, fontos dolgokban megnézeti másik asztrológussal.
    előzmény:
    bababetű (105)
     
  18. 2004. szeptember 2. 09:29109.
    Azt nem tudom hol lehet, de megírom szívesen ha elküldöd az adatokat
    előzmény:
    spurnyáú (108)
     
  19. 2004. szeptember 2. 08:56108.
    Tudna valaki abban segíteni, hol nézhetnék utána pontosan, mi az aszcendensem? Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 1. 22:59107.
    Szia Éva!
    Átolvastam, szuper, csak így tovább, ha bármiben segíthetek szóljatok.

    Szívesen beszállok, Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. ZiD
    ZiD
    2004. szeptember 1. 21:58106.
    Szia!

    Köszi a választ! Semmi gond, elhiszem, hogy idő kell hozzá. Már az is kedves, hogy megnézed nekem.
    Türelmes leszek:-)

    zid
    előzmény:
    éva1960 (102)
     
  22. 2004. szeptember 1. 21:37105.
    Köszönöm. a sors mint esélyről már halottam, pont itt a fórumon. Azt hiszem új kiadása már nincs, de próbálkozom könyvtárban.

    És magadnak (ami nagyon szubjektív) tudsz tudományosan elemezni ? Tudsz elvonatkoztatni az emlékeidtől , Vagy az ember magát nem elemzi, hanem egymást elemzitek ?

    Egyébként tavaly voltam asztrológusnál, aki úgye csak a nevem a születésem és egy-két dátumot tudott rólam.

    Aztán csak beszélt, beszél rólam. Azt gondoltam magamban: "jajj, én ezeket tudom, már, mindenki ezt mondja, meg, hát persze, hogy így van !!. . . . stb. " És rájöttem, hogy ő ezt a horoszkópomból olvassa, hiszem 10 perce ismer csak !! :o)))

    Én is nagyon sokáig készülödtem, mert féltem mit mond. Tavaly tudtam csak meg az aszcendensem, a kórházból adtak másolatot a jegyzőkönyről, amikor születtem.
    előzmény:
    éva1960 (103)
     
  23. 2004. szeptember 1. 21:32104.
    Jó éjszakát! Megyek csicsikálni.
    előzmény:
    éva1960 (102)
     
  24. 2004. szeptember 1. 21:08103.
    Válasz bababetű-nek. Ha van egy ábrád, a születési adataiddal, azt Radix /születési képletnek hívják. A Tranzit egy tetszőleges időpontra felállított képlet, pl. ma. Ha azt szeretnénk tudni, mi lesz veled ma, vagy mostanában, akkor a Radix képleted köré kívülreberajzoljuk a mai bolygóállásokat. Ezek a Tranzit bolygók. A lassú bolygók hónapokig, némelyik több évig haladnak a te házaid felezz, és ha fényszögbe kerülnek a te Radix bolygóiddal, hatni kezdenek. A direkciót már nem magyarázom el , mert úgy is kínai lenne.
    előzmény:
    bababetű (66)
     
  25. 2004. szeptember 1. 20:56102.
    Kedves ZID! Pontosításhoz szükságes adatokat kaptam, ha erre gondoltál, ehhez több időre van szükségem
    előzmény:
    ZiD (98)
     

Címlap

top