Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológia

éva1960
Létrehozva: 2004. augusztus 30. 20:13
Sziasztok! Én 5 éve végzett asztrológus vagyok, nagyon szívesen és sokat foglalkozom asztrológiával. Úgy vettem észre, hogy sokan érdeklődnek iránta, és sok tévhit van vele kapcsolatban. Szívesen beszélgetek érdeklődökkel, és szívesen válaszolok, már amire tudok. Ha valamire nem tudok, azt meg szoktam mondani. Némely dolog rejtve marad előttünk, mert lehet, hogy nincs itt az idő, vagy jobb ha nem tudjuk. Viszont vannak dolgok , melyeket nem árt előre tudni,hisz így tehetünk ellene.
  1. 2004. szeptember 1. 20:53101.
    én a Parker asztrológiával kezdtem, és elég olvasmányos még Gonda István- Illés Csilla A test a lélek szimpada. Az az igazság, hogy én akkor vettem asztrológiai könyveket amikor már tanultam, így már nem voltak annyira tudományosak. Viszont nagyon jónak tartom Thorwald Dethlefsen két könyvét A sors mint esély, és Út a teljességhez, bár ezek nem asztr. könyvek, valamelyik jól elmagyarázza az analógiás gondolkodást, ami az asztr. alapja
    előzmény:
    bababetű (100)
     
  2. 2004. szeptember 1. 20:37100.
    Milyen könyvet javasolsz kezdőnek ?
    Azt is tudom több irányzat van. (pl. Kaló Jenő)
    Amilyen könyveket néztem, vagy túl spongyák, vagy túl tudományosak. Átmenet nincs ? Annak, aki csak érdeklődő ?
    előzmény:
    éva1960 (99)
     
  3. 2004. szeptember 1. 20:2699.
    Sziasztok, itt vagyok egy kicsit. Ha valaki csak annyit tud, hogy dél körül született, az asztrológus abból már tud pontosítani
    előzmény:
    nutoc (97)
     
  4. ZiD
    ZiD
    2004. szeptember 1. 16:2398.
    Szia Éva!

    Köszönöm, hogy írtál magadról, így sokkal jobb:-)
    Én amatőr szintű érdeklődő vagyok, most rágom magam át éppen Baktay Ervin alapművén és gyűjtögetek anyagokat mindenhonnan, ahonnan tudok. Hivatalos tanfolyamban nem gondolkozom még több okk miatt sem.
    Megkaptad a privi üzenetem? Szeretnék élni akkor a felajánlásoddal; a választ nyugodtan írhatod a forumba is. . . és köszönöm előre is!
    Zid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 1. 15:0697.
    Szia Éva!
    Szerinted, ha én csak annyit tudok, hogy dél körül születtem, érdemes csináltatni horoszkópot?
    Év, hónap, napon kívül persze!
    előzmény:
    éva1960 (95)
     
  6. 2004. szeptember 1. 15:0296.
    Azt asztrológia érdekel, de még nem tanultam, szoktam vele foglalkozni.

    De a választ még mindig nem tudom : miért hal meg olyan sok ember körülöttem ? Csak egy példát szeretnék, hogy azért mert pl. a 8. házban. . . . ilyen meg ilyen dolog fennállhat. . .
    előzmény:
    éva1960 (94)
     
  7. 2004. szeptember 1. 12:4395.
    További válasz boli-nak. Én egyébként már szültem 2x-is, és a koldökzsinór elvágása és a lélegzetvétel között már nem emlékszem, hogy mikor de leszívják a váladékot a baba orrából, de lehet, hogy ez valamikor utána van? A pontosításra pont ezért van szükség, mert nekem is mondta az orvos, hogy kedves anyuka nézzük, hogy hány óra van, és megjegyeztem mert hajszálpontosan 4 óra volt, és pont ezért emlékezetes maradt. De hogy ez melyik pillanat volt, már nem emlékszem, nyilván a köldökzsinór elvágása után, mert addig az orvos sem ér rá nézegetni az órát. Egyébként is bármelyik óra siethet vagy késhet. Ezért ellenőrzöm a születési időt ilyen esetben is, mert az a jó idő, amikor stimmelnek a történések, ha a múltban nem stimmel, nyilván a jövőben sem fog.
    előzmény:
    éva1960 (93)
     
  8. 2004. szeptember 1. 12:0494.
    Válasz bababetű 66-ra. Bocs, hogy asztr. szakszavakkal válaszoltam, de olyan szakszerűen tetted fel a kérdést, hogy azt hittem tanulod, és érteni fogod. A többieknek! Írjátok meg, hogy az érdeklődésetek milyen szintű, hogy ki tanulja, ki aki ilyen témájú könyveket olvas , stb. Most mennem kell, este találkozhatunk.
    előzmény:
    bababetű (73)
     
  9. 2004. szeptember 1. 11:4393.
    Válasz boli-nak. Az asztrológusok az önálló életbe lépést tekintik születési időnek. Ez az anyától való végleges fizikai elszakadás, vagyis a koldökzsinór elvágása, ilyenkor történik az első lélegzetvétel, úgyhogy ez is jelezheti, mert normális esetben ez szinte egyszerre van, ill. min eltéréssel. Egyébként már tervbe vettem ez irányú kutatómunkát, amihez megbízható szülésznőre lenne szükségem.
    előzmény:
    boli44 (92)
     
  10. 2004. szeptember 1. 11:0692.
    Meg nem szültem de gondolom egy gyerek nem egy perc alatt születik meg. Komolyan szeretnem tudni hogy az asztrologusok szerint melyik az a perc amelyik szamit? Amikor egeszen vilagra jött vagy ha a szüles megindul, vagy melyik pillanat?
    előzmény:
    éva1960 (90)
     
  11. Torolt_felhasznalo_370811
    Torolt_felhasznalo_370811
    2004. szeptember 1. 10:5991.
    1977. 10. 01-én születtem 15:27-kor Debrecenben, a párom 1975. 06. 21. , (reggel)5:15, Moncalieri-ben(Olaszország). Meg tudnád nézni, hogy milyenek a fényszögeink?
    előzmény:
    éva1960 (87)
     
  12. 2004. szeptember 1. 10:5390.
    Válasz aqario-nak. Köszi a visszajelzést, és kösz, hogy a többiek elött tetted fel a kérdést és adatokat. Sok olyan privát kérdés érkezett, ami szerintem nyugodtan jöhetett volna nyiltan is, így a többiek is okulnának belőle. De természetesen tiszteletben tartom, hogy ki mit árul el magáról, még így fantázianévvel is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850481 (88)
     
  13. 2004. szeptember 1. 10:4889.
    Válasz boli-nak. Nem evvel a céllal nyitottam a fórumot, hirtelen ölettel kattintottam az új topicra, azt sem tudtam mi sül ki belőle. Viszont azt már tapasztaltam, hogy rengetegen érdeklődnek az asztrológia iránt, bár én magam sem gondoltam , hogy ennyien. Az első levelemben olvashatod, hogy az asztrológia iránt érdeklődöknek , ill. akik tanulják azoknak a nem kifejezetten személyes kérdésekre gondoltam a válaszokat. Az más kérdés, hogy rengeteg privát kérdést kaptam, kérték az elérhetőségemet, és már untam olyan sokszor írni privátban ezeket. Egyébként Úgy gondolm sokan elmennének asztrológushoz, de ismeretlenhez, akiről nem tudnak semmit, nem szívesen, félnek nehogy kókler kezébe kerüljenek. Azért is válaszolok sok kérdésre ingyen, amira a megadott adatok alapján is tudok felelősségteljesen, mert így nem árulok zsákbamacskát.
    előzmény:
    boli44 (86)
     
  14. Torolt_felhasznalo_850481
    Torolt_felhasznalo_850481
    2004. szeptember 1. 10:4488.
    Köszönöm szépen a választ Éva, tényleg ilyen a kapcsolatunk.
    előzmény:
    éva1960 (87)
     
  15. 2004. szeptember 1. 10:3187.
    Válasz aqario-nak. Mivel te elég racionális beállítottságú vagy, sok levegő elem nálad is meg nála is, szellemileg, gondolkodásban jól megértitek egymást. Neked tetszik, hogy érzelmes, szükségesnek tartod , hogya pároddal lelki összhangban légy, és szenvedélyes is. De úgy ahogy kiváltja belőled a szenvedélyt, úgy meg is tud gyötörni. Egyébként igen nagy jóindulattal vagytok egymás iránt, úgy mutatja a hor. mintha sokat tanulnál tőle, /most nem iskolai vagy tud. dolgokra gondolok/. Tartós érzelmeket is mutat a kapcsolat. Az, hogy 2 ember tartósan együtt marad-e a két horoszkóp összevetéséből kiderülhet, hogy van-e rá esély, vagy sem. Ha jól áll, viszont akkor sem biztos, hogy ő a nagy Ő, mert a te horoszkópodhoz a világon rengeteg ember horoszkópja illik nagyon jól, és sose futsz velük össze. Erre a kérdésre, hogy mennyire lesz tartós, a te pontosított horoszkópodból lehet rá válasz kapni, személyes konzultáció alapján. Mutat az összevetés karmikus kapcsolatot, amitől elég nehéz megszabadulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850481 (83)
     
  16. 2004. szeptember 1. 10:2486.
    Nem lattad a csillagok allasan hogy itt tilos reklamozni? :))))
    előzmény:
    éva1960 (85)
     
  17. 2004. szeptember 1. 09:5485.
    Itt vagyok, sziasztok! Rengeteg privát üzenetet kaptam, sok kérdéssel, ill. sokan kérdezitek uazt, így válaszolok. Bpesten élek és dolgozom, asztrológiai elemzést személyesen helyileg a Blaha Lujza tértől 5 percre, ill. az Őrs Vezér tértől 3 trolimegállóra végzek. A telefonszámomat és a pontos helyet priviben küldöm annak aki kéri. A személyiség elemzés, bepontosítás, 1 éves előrejelzés csak egy kicsivel kerül többe, mint itt egy korábbi hozzászólásban említett akciós összeg amit a neten lehet megrendelni. /attila56. 41. hozzászólás/ Valaki hiányolta a bemutatkozó oldalt, igaza van, elöször nyitottam ilyen fórumot, nem tudtam , hogy hogyan mennek a dolgok.
    Magamról: Nyilván nem nehéz kitalálni 44 éves vagyok, kb. 15 éve léptem az ezoterika útjára, sok ilyen témályú könyvet olvastam, sok sok kérdésem lett, és elkezdtem az utam keresni, na meg a kérdésekre a válaszokat. Először agykontrolltanfolyamot végeztem, sokat segített, volt olyan probléma ami megoldódott evvel, volt ami nem. Mentem hát tovább. Utána kineziológát tanultam, majd Aurasomát, ezek is sokat segítettek, tanultam, fejlődtem? Az asztrológia már az elejétől érdekelt, de féltem elmenni asztrólógushoz, nehogy valami szörnyűséget mondjon. Aztán volt a TV-ben egy adás, ahol az asztrológus arról beszélt, hogy pl. mire jó ha az ember mégiscsak elmegy egy ilyen helyre, hogy pl. ha valaki munkanélkülivé válik, az asztr. megmondja mikor talál munkát és így egy csomó idegeskedéstől, elkeseredéstől megóvhatja magát, tanfolyamot is hirdettek, meg hát addigra a sors annyi nehéz helyzetet produkált már, hogy kezdett elegem lenni, és félretéve félelmeimet, kiváncsi lettem mi vár még rám, így jelentkeztem a tanfolyamra. Égető Szabó Jánosnál végeztem el a 4 éves iskolát, de közben 2. osztálytől Német Ágnes asztrológus gyakorló csoportjába is jártam, ahová azóta is járok, több végzett és még nem végzett asztrológus társammal együtt. És mindeközben végre már valaszokat kaptam az engem érdeklő kérdésekre, a világ érthetőbbé vált számomra, az embereket jobban megértem, elfogadom. Mindig is érdekeltek az emerek , miért olyanok amilyenek, miért cselekszenek vagy reagálnak úgy ahogy cselekszenek. De a legkatartikusabb élményem az volt, hogy a férjem horoszkópját vizsgálva, elemezve /akivel már 20 éve éltem eggyütt akkor/ rájöttem , hogy olyan dolgokat akarok megváltoztatni benne, amit soha nem fogok tudni, mert az alapjelleme olyan . És, hogy ezeknek a tulajdonságiknak jó oldala is van. Pl. én kos vagyok, és gyorsan nekiállok bárminek és idegesít /de nagyon/ ha más tesze-toszázik. Viszont ő átgondolja, és sokkal kitartóbban foglalkozik bármivel, beláttam , hogy el kell fogadnom ilyennek, és nem véletlenül van mellettem evvel a tulajdonságával. Természetesen sokat segít ez a dolog a gyermeknevelésben is, és még számos területen.
    előzmény:
    bambi13 (81)
     
  18. 2004. szeptember 1. 09:5184.
    Köszönöm a válaszodat !
    előzmény:
    éva1960 (82)
     
  19. Torolt_felhasznalo_850481
    Torolt_felhasznalo_850481
    2004. szeptember 1. 09:3883.
    Szia Éva!

    1976. 02. 18-án születtem Orosházán, 18. 45-kor, a volt barátom 1968. 05. 21-én, 16. 30-kor Debrecenben. Meg tudnád nézni, hogy kb. mennyire illünk össze, lehet-e ez életkapcsolat? Bár most külön vagyunk éppen. . . :-))
    előzmény:
    éva1960 (82)
     
  20. 2004. augusztus 31. 21:4482.
    elolvastam apriviket is, holnap küldöm a válaszokat, JÓ ÉJSZAKÁT mindekinek !
    előzmény:
    bambi13 (81)
     
  21. 2004. augusztus 31. 21:3781.
    Nagyon örülök, ügyi a család !!!!!!!!!
    előzmény:
    éva1960 (80)
     
  22. 2004. augusztus 31. 21:3180.
    Családi összefogással sikerült megtalálni a kisboritékot, köszi.
    előzmény:
    bambi13 (78)
     
  23. 2004. augusztus 31. 21:2779.
    A válasz jó lesz holnap is, menj aluszkálni ha fáradt vagy !!!!!!
    Szép álmokat !!!!
    előzmény:
    éva1960 (76)
     
  24. 2004. augusztus 31. 21:2578.
    Újra küldtem priviben.

    Megjött ????????
    előzmény:
    éva1960 (76)
     
  25. 2004. augusztus 31. 21:2277.
    Ne őrjits, hogy-hogy?
    A lap tetején jobbra felül:

    Szia éva196o!
    alatta kis boriték.

    ???????????????????????????????????????????

    megvan ?????????????
    előzmény:
    éva1960 (75)
     

Címlap

top