Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológia

éva1960
Létrehozva: 2004. augusztus 30. 20:13
Sziasztok! Én 5 éve végzett asztrológus vagyok, nagyon szívesen és sokat foglalkozom asztrológiával. Úgy vettem észre, hogy sokan érdeklődnek iránta, és sok tévhit van vele kapcsolatban. Szívesen beszélgetek érdeklődökkel, és szívesen válaszolok, már amire tudok. Ha valamire nem tudok, azt meg szoktam mondani. Némely dolog rejtve marad előttünk, mert lehet, hogy nincs itt az idő, vagy jobb ha nem tudjuk. Viszont vannak dolgok , melyeket nem árt előre tudni,hisz így tehetünk ellene.
  1. 2004. augusztus 31. 21:2176.
    küldjétek újra priviben hátha most jó lesz, köszi
    előzmény:
    bambi13 (74)
     
  2. 2004. augusztus 31. 21:1975.
    én sehol nem látok kis boritékot
    előzmény:
    bambi13 (74)
     
  3. 2004. augusztus 31. 21:1774.
    Szia Éva !
    Én úgy kapom a privát üzenetet, hogy látom a nevem alatt, és a boritékom mellet, hogy hány db üzim jött.
    Ekkor rákattintok a boritékomra, és máris az üzeneteim között vagyok, amit csak én tudok elolvasni.

    Ha nem privátban kapok üzenetet, akkor a fórumban tudom elolvasni.
    Hát remélem nem voltam nagyon zavaros, és segitettem valamit.
    Pihenj jól, és ha holnap sem kapok választ, elküldöm mégegyszer.
    Igaz az Emil cimedet nem tudom, ha elküldöd privibe, arra irok. Köszi : bambi13
    előzmény:
    éva1960 (71)
     
  4. 2004. augusztus 31. 21:1373.
    eltudod olasni = el tudod olvasni
    előzmény:
    bababetű (72)
     
  5. 2004. augusztus 31. 21:1372.
    A "Szia, éva 1960 !" felirat alatt van egy kis bordó boríték, arra kattints, akkor eltudod olasni a prividet. Azt is látod rajta, hogy hány leveled érkezett.
    előzmény:
    éva1960 (71)
     
  6. 2004. augusztus 31. 21:0571.
    Sziasztok! Most estem haza és dög fáradt vagyok, a kérdéseket reggel megválaszolom, mostmár nem igazán fog az agyam. Ha privátban külditek azt hol találom meg, mert e-mail nem jött
    előzmény:
    bambi13 (67)
     
  7. Torolt_felhasznalo_810074
    Torolt_felhasznalo_810074
    2004. augusztus 31. 18:5370.
    szia, a nyugati asztrológia un. tropikus állatöve és az indiai rendszer sziderikus zodiakusa kb. 1850 évvel ezelőtt EGYBEESETT, azóta az eltérés (ayanamsa) kb. 23o53' (72 évenként kb. 1 fokkal nő a különbség)

    ennyi a különbség a tavaszpont Kos0o és az állócsillagokhoz viszonyított helyzete között
    előzmény:
    boli44 (62)
     
  8. 2004. augusztus 31. 18:4869.
    Hát persze hogy Ptolemaiosz nem írta le, hogy mit hagyott ki a számításból. . . :o) A fura az, hogy a görögök már tisztában voltak a precesszió okozta csillagjegy-vándorlással, és a Tetrabiblos a 2. században született. . .
    előzmény:
    éva1960 (60)
     
  9. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. augusztus 31. 18:1168.
    Kedves Éva! Tegnap az elsők között kérdeztem, nem etudom emlékszel-e rám. . .
    előzmény:
    éva1960 (56)
     
  10. 2004. augusztus 31. 18:0767.
    Kedves Éva !

    Priviben küldtem üzenetet, megkaptad ????????

    Üdv: bambi13
    előzmény:
    éva1960 (61)
     
  11. 2004. augusztus 31. 15:5466.
    Köszönöm a válaszod. Sajnos pont a lényeget nem értettem : "pl. Tranzit bolygó a 8. vagy 12 . ház felett, Direkcióban mars, szaturnusz, plútó, vagy 8-as házas direkció"

    Mit jelent a tranzit bolygó, mit jelent, hogy dirrekcióban vannak a bolygók, és mit jelent a 8-as ház dirrekció ?

    Tudnál mondani egy példát ?

    A nekem meglévő rajzon a 8-as és 12-es ház teljesen üres, semmi nincs benne. Vízöntő vagyok, szűz aszcendensel. A 8-as házam kos, a 12-es házam oroszlán.

    Vagy a születési horoszkópomat kivetítik 2004-re ? És akkor a mostani bolygóállások (2004. évi) hatnak ?

    előzmény:
    éva1960 (48)
     
  12. Torolt_felhasznalo_810074
    Torolt_felhasznalo_810074
    2004. augusztus 31. 15:3965.
    szia, írtam privátban
    előzmény:
    rebba (64)
     
  13. 2004. augusztus 31. 15:1964.
    Szia!
    Én az aszcendensemre lennék kíváncsi. Csak nagyjából tudom, hogy hánykor születtem. Viszont 2001-től külföldön élTEM. 1975/11/24 - Budapest - fél 10 körül, ami szerintem 09. 15-09. 45-ig bármi lehet. A magánéletem és munkám érdekelne leginkább, de ha ezekről nem is szólsz semmit, már az aszcendenssel is megválaszolsz számomra egy engem régóta érdeklő kérdést.
    Előre is köszi :)
    előzmény:
    éva1960 (1)
     
  14. 2004. augusztus 31. 14:5763.
    Ezt honnan veszed ?
    Az összes védikus asztrológiai program 22-26 fok közötti eltéréssel számol
    előzmény:
    boli44 (62)
     
  15. 2004. augusztus 31. 14:4162.
    En is helyesbitek : az eleteres 40 fokos
    előzmény:
    évi76 (59)
     
  16. 2004. augusztus 31. 12:0161.
    Természetesen én sem a csillagászati részét gondoltam elméletnek, bocs a pongyolaságért, hanem az ebből vont következtetést. A tradicionális asztr. egységes 30 fokokra osztja fel az eget, a valódi csillagjegyek nagyobbak, esetleg kisebbek , és egyesek a földről nézve még fedik is egymást, persze nem a valóságban, ennek ellenére az asztrológia mégis kíválóan működik
    előzmény:
    évi76 (59)
     
  17. 2004. augusztus 31. 11:5660.
    Válasz icdyth 11-re. Előkaptam Ptolemaeus TETRA BIBLOS könyvét, és átfutottam, mert már régen olvastam, nem találtam utalást arra, amiről írsz, hogy ebben a könyvben szerepelne, de szivesen veszem, ha megírod hol található ez a rész ebben a könyvben. Nekem az 1996-ban kiadott, fehér borítójú könyv van meg
    előzmény:
    icdyth (11)
     
  18. 2004. augusztus 31. 11:5159.
    Szia, csak pontosítanék: a Tavaszpont eltolódása nem elmélet, hanem ténykérdés :-)
    Több mint 20fok jelenleg az eltérés: a nyugati asztrológia a csillagképek tényleges helyzetétől függetlenül tekinti a Tavaszpontot a Kos 0-nak, míg a védikus asztrológia a tényleges csillaghelyzetekhez viszonyít: ez más leírási szintet jelent (kb. olyan módon, ahogy a nyugati asztrológia az állócsillagok hatását veszi figyelembe)
    előzmény:
    éva1960 (58)
     
  19. 2004. augusztus 31. 11:4258.
    Válasz icdyth 9-nek. az eltolódott csillagjegyekre. Az asztrológia 4-5000 éves múltra tekint vissza, ilyen régi időkből találtak írásos feljegyzéseket. Hallottam én is arról az elméletről, hogy ma a valóságban ápr. 21-én a nap már nem a kos csillagkép elött halad, hanem a halak előtt. Ebből valaki azt a következtetést vonta le, hogy akit mi kos jegyűnek gondolunk, az valójában halak tulajdonságokat bír. Hozzáfűzöm, hogy csillagászati ismereteim abban merülnek ki, amannyire feltétlenül szükségem volt az asztr. megértéséhez. Tehát válaszom nem lesz tudományos jellegű. Mint mondtam, az asztr. tapasztalati tudomány, ha ezt az állítást igazolni szeretnénk, keresnünk kéne olyan kos napjegyüeket, akikről a tradicionális asztrológia azt mondja, hogy nem jellemzőek rá a halak tulajdonságok, mert hold és asc. nincs a halakban, nincs stellium a halakban, nincs benne személyi bolygó, vénusz, mars, merkúr, neptun és vagy jupiter nem áll tengely közelében , elevációban, matematikai zenit vagy nadir közelében, személyi bolygok közül egy sem áll kapcsolatban , fényszögben neptunnal vagy jupiterrel, akkor elmondhatjuk, hogy ez az ember nem rendelkezik halak tulajdonságokkal. Ha valaki talál min. 1000 ilyen horoszkópot, és mégis igazak rá a halak tulajdonságok , akkor elgondolkodnék rajta. Én úgy tanultam, ha valami új dolgot , összefüggést fedeznék fel, min. 1000-2000 példahoroszkópot illik hozzá mellékelni
    előzmény:
    icdyth (9)
     
  20. 2004. augusztus 31. 09:1757.
    Kedves Éva!
    Nagyon köszönöm a válaszod, ígérem, hogy beszámolok neked a fejleményekről! Köszönettel: lángszívű
    előzmény:
    éva1960 (54)
     
  21. 2004. augusztus 31. 07:5656.

    Most mennem kell, sziasztok, a többire később válaszolok, addig is írjatok
    előzmény:
    éva1960 (55)
     
  22. 2004. augusztus 31. 07:5555.
    Válasz kingacica 14-re. Ez az 1 órás időkülönbség azt eredményezi, hogy 1 órakor az Asc. még a vízöntő jegyében áll, /igaznak érzed a vízöntőre adott jellemzéseket?/, 2 órakor már a halah jegyében áll. Bár a halak személyiségjegyek illenek rád, bár nem minden , mert a holdad is a halakban van. Ezt személyes megbeszélés alapján lehet eldönteni. Mindenesetre nagyon megbízható vagy, családoddal való kapcsolatod felelősségteljes, kedves és nagyon okos személyiséget mutat a horoszkóp, gyorsan vág az eszed
    előzmény:
    kingacica (14)
     
  23. 2004. augusztus 31. 07:3654.
    Válasz lángszívű 6-ra. Október vége felé történhet veled váratlan változás akár munkával, társsal, gyerekkel, szerelemmel kapcsolatban, ami jó lesz neked. Munkában a változás kifejezetten szerencsésen alakul számodra, akár a jelenlegi, akár új mukalehetőség által. légy nyitott most az új és szokatlan lehetőségekre, de ennek eredménye okt. vége felé realizálódik
    előzmény:
    lángszívű (6)
     
  24. 2004. augusztus 31. 07:1953.
    Válasz oziris 2-re. Bocs, de asztrológiailag is magyarázom a választ, az érdeklődök miatt, elnézést, ha valakinek ez nem érthető. A tranzit jupiter szextilt vet a napra , ami a pénz házadnak is ura, ez azt jelenti, hogy amit most teszel, az jó hatással lesz a pénzügyeidre. Az alaphoroszkópban a Szaturnusz, ami a munka házának ura a mars közeledő trigonjában áll. Ez azt jelenti, hogy ha átlendülsz cselekvésbe, ill, új munkahelyi célt találsz, az neked beszokott jönni. Bár egy idő után mindig bejön valamilyen probléma vagy az idősebbekkel, vagy a főnökkel, titkos ellenségekké válnak, magényosnak, és elszigeteltnek érezheted magad. Ennek a helyzetnek a megoldása, ha olyan munkahelyet választasz ami nem a külvilág elött zajlik. Egyébként elég nehéz és rossz időszakot élhetsz át 2003 nyara óta, akár a párkapcsolatban akár a munkád miatt, ha viszonylag pontos a horoszkóp. Pontosítás nélkül ennél konkrétabbat nem mondhatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251922 (2)
     
  25. 2004. augusztus 31. 06:4952.
    Attila kérdezte, hogy hány évre lehet pontos előrejelzést adni? Elvileg többre is, vagy akárhányra és mégsem, Kérdés az , hogy mi számít pontosnak? Az, hogy én megmondom, hogy mi történik vele a köv. 5 évben, ez nem lesz pontos. Ha pl. látom, hogy lesz egy hold direkciója valamelyik évben, ez ugye jelenthet anyaságot, otthonnal, ill. otthonban lévő változást, az anyukájával felmerulő foglalatosságot, anyagi javakkal kapcsolatos jó, vagy rossz időszakot, a szervezet működésében fennálló változást jó vagy rossz irányban fényszögtől függően. Az , hogy ezek közül melyik jön be, vagy akár több is, talán a szabadakarat, ill. a élethelyzet és kor függvénye. Csak konkrét kérdésre lehet konkrét és pontos választ adni. Pl. Költözni szeretnék, mikor lesz rá lehetőségem ? ilyen konkrét kérdésre sok évre előre pontos választ lehet adni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (35)
     

Címlap

top