Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mágneses rézkarkötő

Clarissa04
Létrehozva: 2004. augusztus 28. 14:23
Akinek van vagy hallott róla, szeretném kérni a tapasztalatát, véleményét!Én most vettem egy "Sabona" márkájú mágneses réz karkötőt egy orvosi műszerboltban. Azt mondta az eladó, hogy 2-3 hétig simogatva nagyon lassan alakítsam a csuklómra, mert egy hirtelen mozdulattól eltörhet.El sem tudom képzelni, mikor lesz pont jó a mérete.Szerintetek?Hallottatok-e, és ha igen, mit erről a karkötőről?
  1. 2017. február 17. 18:1943.

    Ha lötyögősen viseled a csuklódon, akkor nem fog hatni,hiszen a lényeg, hogy a bőröddel érintkeznie kell.Így szívódik fel a réz-és fejti ki jótékony hatását.


     

    előzmény:
    schagleh (29)
    2004-08-29  20:20
  2. 2010. május 20. 10:1742.
    Ezek szerint élezedik újra ez a topic. Nekem jól jöttek az infók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 20. 10:0141.
    Köszönöm a cikket!
    előzmény:
    csutak51 (40)
    2010-05-19  23:23
  4. 2010. május 19. 23:2340.
    előzmény:
    jólvagyokma (38)
    2010-05-19  22:51
  5. 2010. május 19. 23:0439.
    Igen,ezt nem írtam,hogy mágneses rézkarkötővel kapcsolatban lenne kérdésem!Lehet rá allergiásnak lenni vagy egyéb reakció lehet?
    előzmény:
    Clarissa04 (1)
    2004-08-28  14:23
  6. 2010. május 19. 22:5138.
    Engem is érdekelne így 2 év után,hogy él-e még ez a topik,mert nekem is lennének kérdéseim!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288418 (37)
    2007-03-28  11:18
  7. Torolt_felhasznalo_288418
    Torolt_felhasznalo_288418
    2007. március 28. 11:1837.
    Sziasztok!

    Nem tudom van-e még valaki, aki olvassa ezt a topicot, de van néhány hasznos tanácsom.
    Nekem is van Sabona Karkötőm.
    Még jó, hogy maszatos lesz a felülete a karkötőnek, mivel a levegővel érintkezve oxidálódik és kopik le az az anyag, amivel a tokban való oxidálódást akadályozzák meg. Ennek egy nagyon egyszerű megoldása van. Minden nap tisztítani kell Sidollal. Csak és kizárólag Sidollal, mert más megkarcolja a felületét.
    Az, hogy zöldre fogja meg a csuklót, egy természetes folyamat. Ez jelenti azt, hogy szükséged van a rézre, mert ez a felszívódásnak a jele.

    Nekem nagyon bevált ez a karkötő, csak ajánlani tudom mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 30. 21:0436.
    Egyáltalán nem lett karcos, sem a használatkor, sem pedig a gyapottól. Ha mégis fenntartásaid vannak, használd inkább a Ciff-et. Gondolom langyosabb vízben tussoltál, mint amilyen alatt én tisztítottam a karkötőt, azért hajlott jobban az enyém. Az is igaz, hogy én nem a mágnest igazítottam a csuklómhoz, hanem az átmérőjét próbáltam kisebbre venni.
    előzmény:
    Clarissa04 (35)
     
  9. 2004. augusztus 30. 20:3335.
    Én is eszeltem a tisztításon. Most úgy képzelem, hogy nem veszem le( a bal kezemen van), hanem egy nejlon zacsit behúzok a karkötő alá szépen körben, így nem ér a bőrömhöz a vegyszer, és szépecskén kisúkálom a jobb kezemmel. . . Ha kész, csap alá tartom a kezem, leöblítem, majd egy elegáns mozdulattal kihúzom a nejlont. . . :) Ez az elmélet, s a gyakorlatról majd beszámolok!:)Így mindenesetre nem kellene egyszer sem levenni. . . :)Figyi! Amikor kisíkáltad, nem karcolódott nagyon meg?Vagy már magától a használattól is karcolódik?A Tied ebből a szempontból hogy néz ki?A meleg vízben határozottan könnyebben hajlítható? Én a reggeli tusolásnál próbáltam egy kicsit jobban a mágneses végeket a bőrömhöz simítani, de nem nagyon engedett!
    előzmény:
    schagleh (34)
     
  10. 2004. augusztus 30. 20:2234.
    Igazad van, ezt a lakk-kopást néztem én mellé! Szerintem felesleges újból lelakkozni, ha a gyári olyan hamar rondára kopott, meddig tarthat a házi? Különben is, már tudjuk a "titkot", akár naponta csillogóvá lehet varázsolni. A melegvizes hajlítgatásra meg azért van szükségem, mert minden alkalommal leveszem tisztításkor. Valahogy nem kedveli a bőröm a szappanos gyapotot :o))
    előzmény:
    Clarissa04 (33)
     
  11. 2004. augusztus 30. 07:2433.
    Szia!Még az oxidációjával, foltosodásával kapcsolatban azt mondta az elárusítónő, hogy gyárilag úgy árulják, hogy a külső része le van lakkozva színtelennel, mert különben a boltban már beoxidálódna. Ezért lehet az, hogy idővel olyan ronda foltossá válik, szerintem akkor kopik, pattogzik le a lakk, és a csupasz részen oxidálódik. Természetesen csak a külső része van lekenve, belül nem, hogy ott áramoljon a réz a testünkbe. :)))A bőrt zöldre vagy feketésre festi, ami kívánatos folyamat. Ha zavaró, szappanos vízzel vagy esetleg citromos vízzel mossuk le a bőrt.
    Azt is mondta, hogy később is, tisztítás után a külső részt esetleg le lehet lakkozni, ez a belső részen nem akadályozza a réz kiválását.
    előzmény:
    schagleh (29)
     
  12. 2004. augusztus 29. 23:2732.
    Ok! Köszi. :)
    Jó, hogy mondtad, mert ez a képen pl. nem látszik.
    előzmény:
    Clarissa04 (31)
     
  13. 2004. augusztus 29. 22:3731.
    A mienk nem körbe mágneses, hanem úgy képzeld el, hogy ez egy "szalag", amit körré formálunk, és a "szalag" két végén van a mágnes.
    előzmény:
    bigacsiga2 (28)
     
  14. 2004. augusztus 29. 22:2030.
    Annyira örülök, hogy csillogóra tudtad súkálni, és mostmár újra viseled!:)))Ugye a lötyögősség miatt sem ér össze a karkötőd két vége?Mert azt mondták itt a fizikához értők, hogy azt nem szabad!Szerintem nekünk tök egyforma karkötőnk van, a két végében van a mágnes, és ezért kell 1-2 centi távolság a végek között. Egyébként jó erős mágnesek vannak benne, 1700 Gaussos.
    Ez a melegvizes hajlítgatás tuti jó ötlet!De Neked már minek hajlítgatni, ha már egyszer használtad?
    előzmény:
    schagleh (29)
     
  15. 2004. augusztus 29. 20:2029.
    Szia! Én lötyögősen a csuklómra csúsztatva viselem, így nem fog annyira. A tisztítószert tartsd készenlétbe, a klóros medencevíztől is rusnya lesz, de "egy húzás jobbra, egy balra. . . " A Ciff is jó. Ráadásul, ha jó meleg vízzel öblíted le, nagyon könnyen méretre igazítható.
    Ma láttam a Vega fesztiválon mágneses ékszereket, ezek nagyon esztétikusak voltak, de mikor megláttam a 14. ooo, - ft-os árakat, /drágább is volt/ gyorsan továbbléptem.
    Valaki kérdezte, hogy ebben a fajtában /Sabona / hol van a mágnes? Az enyémben a két végébe süllyesztve belülről.
    előzmény:
    Clarissa04 (25)
     
  16. 2004. augusztus 29. 15:4828.
    Közben én is nézegettem és valószínű az lehet amit te mondasz, hogy a tietek körbe mágneses.
    Amit én találtam ott meg hat darabka mágnes van elehelyezve körbe körbe. :)
    előzmény:
    Clarissa04 (27)
     
  17. 2004. augusztus 29. 08:1827.
    Ha körbeveszi, nem tudom. Itt eddig azt mondták, hogy nem szabad összeérnie a mágnesek miatt. Lehet, hogy a teljesen egyben kereknél az egész mágneses. Olyan tök vagyok a fizikához, hogy lövésem sincs, de hátha van itt valaki, aki jobban konyít ehhez.
    előzmény:
    bigacsiga2 (21)
     

Címlap

top