Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apasági per indítása

anyu-ka
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 11:49
Még nem döntöttem el. Ezért is szeretnék tudni róla minden pontos és fontos információt.
Hogy mivel jár (hogyan indul, a gyerek mennyire van belevonva, költségek- kit terhelnek, tartásdiíjmegállapítás módja, az egész ügy várhatólagos időtartama, következmények, kötelezettségek mindkét fél részéről stb. ?)
Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem a tapasztalatait, információit.
  1. 2004. augusztus 19. 15:50126.
    Piszine, fantasztikus ember vagy. (nem csak az itt leírt hozzászólásaid alapján látom így).

    Korunknál fogva akár anyád is lehetnék, végzettségem is valamicskével több a 8 általánosnál, ennek ellenére sokat tanultam Tőled emberségből, tartásból, stb. Köszi. Nem féltelek , bár lehet, nem lesz túl könnyű az életed. Őszintén szorítok a boldogságodért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (116)
     
  2. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:50125.
    Na, jóvan, már kezdtem paranoiásnak érezni magamat:-)
    előzmény:
    bababetű (124)
     
  3. 2004. augusztus 19. 15:49124.
    Én is ezt éreztem ki latsia szavaiból.

    de tudjuk sajnos az emberek mindig két pártra szakadnak és rangsorolják egymást, akaratlanul is:

    szoptatós-tápszeres, fitneses-kövér, gyereket nem vállaló-gyerekes, facér-házas, vidék-város, fidesz-mszp. . . . .

    És latsia: a társunk megtalálásához iszonyatos NAGY SZERENCSE is kell. Jó annak akinek sikerül.
    De akinek nem sikerül, az ettől nem lesz értéktelen ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (116)
     
  4. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:49123.
    Mondom akkor a konkrét példát: ex azt mondta egyik este: csináljunk gyereket. kettőt, vagy hármat. Legyél a gyermekeim anyukája. Visszakérdeztem: biztos? Biztos.

    Ez most akkor ugye nem csőbehűzás volt a részemről, hogy teherbe estem, aztán elvetéltem, meggyászoltuk, aztán megint teherbe estem?
    előzmény:
    botka (118)
     
  5. 2004. augusztus 19. 15:46122.
    Amíg nem akarsz gyereket védekezni kell. Egy "tartós kapcsolatban" is. Így vagy úgy. De az élvezet is közös a felelősség is, ha hiba csúszik a számításba. . .
    előzmény:
    botka (113)
     
  6. 2004. augusztus 19. 15:46121.
    Én a "csinálást" arra értettem, hogy végül is lett egy gyerek. De nem előre eltervezett dolog volt, hanem pl. véletlen.
    Tehát kölcsönösen félreértettük egymás szóhasználatát.
    Vagyis még mindig fenntartom azt a véleményem, hogy ha két ember nagyon szereti egymást és összebújnak és abból baba születik, akkor bárhogyan is volt az a kapcsolat, az a férfi felelőssége is, ezáltal neki is részt kellene valamilyen módon vállalni a kötelezettségeből (hamár csak a kötelező jellege marad neki a dolgoból)
    előzmény:
    botka (118)
     
  7. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:45120.
    Értem, amit írtál. Apasági per az teljesen külön folyik a tartásdíj perétől. Az apasági per célja a gyermek "donorának" megnevezése. Ha ez hoz egy ítéletet, az anya dönti el, indít-e pert a tartásdíjért. Szóval ez két külön téma. De tény: a tartásdíj akkor fair, ha a "donor" is akarta a gyermeket. Csak tudod, ez ingoványos nagyon, mert szinte csak az anya tudhatja, hogy anno négyszemközt hogyan nyilatkozott a férfi erről.
    És ezért kár, hogy vannak ezek a számító nők, mert miattuk vagyunk mi is elítélve és lenézve, pedig a mi gyermekeinket 2 ember akarta, tudod? És ez a gáz, de persze az emberek előítéletetsek, és nem lehet tenni ellene semmit. És ami anyu-kánál is volt, hogy a pasi volt hernyó többször is, mégis a nőn ül a szégyen, és a teher.
    előzmény:
    botka (106)
     
  8. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 15:44119.
    "ha annyira nem akar apa lenni, miért nem védekezik ő? Ha nem védekezik, igenis vállalja ő is a továbbiakat. "

    1, 2, 3, . . . , 10. ;)
    Figyu! A "gyerekcsináláshoz" két ember kell. A "gyermekvállalási döntéshez" is kettő illene (tekintsünk el a jogi részétől). Ugye most nem azt akarod megmagyarázni, hogy a védekezés, az kizárólag a férfiak privilégiuma. . . ?!?
    (Még mielőtt belemennénk, további magyarázatot fűzök hozzá: személyes véleményem az, hogy a védekezés is mindkét fél dolga (nem csak a nőé, nem csak a férfié). . . )

    ". . . Egyedül még egy nő sem lett terhes. . . "

    Ja, nem lett. De a megfogalmazásod alapján EGYEDÜL a férfi illetékes a védekezés témakörében. . .
    előzmény:
    ka71 (111)
     
  9. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 15:40118.
    botka nem nehezményezte, hanem kérdezte.
    Méghozzá azt, hogy nem mindegy, hogy este amikor szexuális kapcsolatot létesítek egy férfival (férj/élettárs, futó kaland/ stb. . ) akkor tudatosan gyereket gyártunk, azaz tisztázzuk előre a kérdést, hogy senki nem védekezik, vagy a vágy kedvéért szeretkezünk, pusztán a kielégülés kedvéért. Mert visszamenőleg nem etikus gyerekcsinálássá nyilvánítani a szeretkezést. Abban az esetben a gyerek egy véletlen baleset és nem "csinálás" következménye. ÉS a szánalmas az, amikor a baleset nem véletlen, hanem a nő által generált történés.
    előzmény:
    anyu-ka (114)
     
  10. 2004. augusztus 19. 15:39117.
    Botka, nem feltétlenül jelent csőbe húzást.
    Nem csak olyan van, amikor a nő azt mondja, hogy védekezik, közben mégsem.
    És hány olyan férfit ismerek, aki ennek ellenére fehúzza az óvszert. Mert biztosra akar menni.
    Tehát ahogy Latsia írta, hogy sok nő van, aki bedől a férfiak szavainak, deezek szerint ugyan ennyi pasi van legalább, aki elhitte a nőnek, hogy szó sem lesz eyerekről.
    (nálunk nem én hazudtam, hanem a dokik tévedtek).
    előzmény:
    botka (113)
     
  11. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:38116.
    A "nem egyedül"-t arra értettem, hogy azt írtad, kinek mennyi a felelőssége. Most mit írjak? Hogy majd amikor lelép a férjed. . . . nem kívánom neked, és nem is biztos, hogy megtörténik. Nem szeretem, mikor ezt írják itt azoknak, akik hisznek a kapcsolatukban, nem szabad riogatni senkit semmivel.
    Csak kicsit úgy érzem, hogy amolyan "teljesítmény"-ként fogod fel azt, hogy férjhez mentél, érted? "Velem a "nem egyedul " nem fog tortenni, mert hazassagban elek. "-írod, és kicsit mintha magasról tekintenél mindazokra, akik nincsenek. Ha nem így van, elnézést, de kicsit én ezt érzem ki belőle. És ez alapján mit gondoljak? Azt, hogy: "Latsia szent vagy, én meg a pokolból jövök, fúj, milyen rossz vagyok, meg anyu-ka is rossz, meg bababetű is rossz. Megyek a sarokba. "

    Én meg mondhatnám, hogy: anya vagyok, és mindenki, aki nem az, kevesebbet ér nálam? Ez sem igaz.

    Van aki férjhez megy, de nem akar gyereket. Van aki meg gyereket vállal, de nem akar házasságot kötni. Mindenkinek szíve joga, mire vágyik.

    Utolsó dolog pedig, ha elválsz, egyértelműen fognak határozni, igen. Mellékesen megemlíteném azt az itt az nlc-n is sokat emlegetett statisztikát, mely szerint a házasságokban született gyermekek 10%-ának nem a férj a nemzője. Válás után mégis övé lesz a felelősség. Persze ő neveli, de ugye eredetileg a származás megállapítása volt a téma. Tehát a törvények nem hibátlanok, sem egyik, sem másik oldalról nézve.
    előzmény:
    latsia (105)
     
  12. 2004. augusztus 19. 15:35115.
    a példával csak arra akartam célozni, hogy nem minden nő céda és felelőtlen.

    na és persze a pasi pont ezzel védekezett, amit írtál.

    én csak azt kívánom mindenkinek, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe.
    előzmény:
    botka (112)
     
  13. 2004. augusztus 19. 15:34114.
    Erre gondoltam én is, amikor korábban ezt írtam:
    "Két ember felelőssége a gyerekcsinálás (elnézést a kifejezésért), akkor a késöbbiekben miért legyen csak az egyik kötelezettsége"
    (itt nehezményezte Botka a szóhasználatot, pedig szerintem potosan tudta, hogy ebben a környezetben mire értettem)
    előzmény:
    ka71 (111)
     
  14. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 15:34113.
    ezt kifejtettem, mármint a saját álláspontomat: nem kívánnék egy tartós kapcsolatban óvszerrel védekezni. De ez nem azt jelenti, hogy megtartom a jogot, hogy bármikor csőbehúzzak egy pasit. . .
    előzmény:
    ka71 (111)
     
  15. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 15:32112.
    és egy ilyen helyzetben van jogod apának nevezni valakit, aki úgy gondolta, hogy védve van az apaság ellen (mindegy, hogy fogamzásgátlóval, vagy "betegséggel") és ennek szellemében létesít szexuális kapcsolatot?
    Semmi különbség. A nő eldöntötte, hogy megadja magának (ismétlem:MAGÁNAK) az esélyt, hogy anya legyen. És ebben az esetben a gyereknek nincs apja. A nő ezzel együtt vállalta. És igen, ilyen esetben is görénységnek tartok egy apasági, hátmég egy tartásdíj-pert.
    előzmény:
    bababetű (110)
     
  16. 2004. augusztus 19. 15:28111.
    ha annyira nem akar apa lenni, miért nem védekezik ő? Ha nem védekezik, igenis vállalja ő is a továbbiakat. Egyedül még egy nő sem lett terhes. . .
    előzmény:
    botka (106)
     
  17. 2004. augusztus 19. 15:27110.
    Hát igen. Igazad van, általánosságban.

    Csak az élet produkál sok mást is.

    Egyik ismerősöm 6 évig éle együtt egy pasival. 6 évig nem védekeztek, mert gyereket akartak. Orvostól orvosig jártak, kiderítették, a nőnek nem lehet gyereke.

    Fájdalmas szakítás, mert a férfi gyerket akart.

    A nő, mivel sosem esett teherbe, nem is védekezett. Lett egy új kapcsolata. 41 éves volt a nő, amikor kimaradt a mensije. Elment a dokihoz, hogy klimax.

    Nem klimax volt, hanem terhesség !!!
    A pasi a hír hallatán lelépett.

    Természetesen a nő nem vetette el.

    Na ez a kivétel. És sok ilyen van.

    De azért az is igaz, amit te írtál.
    előzmény:
    botka (106)
     
  18. 2004. augusztus 19. 15:25109.
    Nem kezdek el lovagolni semmin. Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:23108.
    Ne haragudj, ha te ezt tényleg 100%-osan komolyan vetted, hát mit gondoljak rólad? Spontán példa volt, a lényeg a származás!!!!

    De ha esetleg már meg lett említve a donor-ság. . . már csak emiatt is lehet fontos, hogy tisztázva legyen a gyermek származása. És ez oda-vissza fontos: apának is lehet szüksége rá, és a gyermeknek is. És még mielőtt ezen is elkezdenél lovagolni, ez is csak egy extrém példa volt, bár igaz, az élet néha hozhat extrém helyzeteket.
    előzmény:
    latsia (103)
     
  20. 2004. augusztus 19. 15:22107.
    Kivanok nekik sok boldosagot, es baratodnak, hogy sikeres legyen ez a kapcsolata. De ha a lany joakaroja lennek, akkor is buzditanam a hazassagra.
    En megis hiszek benne.
    Most el kell mennem, de visszajovok meg. ha valaki irna, nem hagyom megvalaszolatlanul. Sziasztok es tovabbi jo beszelgetest kivanok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (104)
     
  21. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 15:20106.
    nem ragozom, miről beszélek, ha nem akarod megérteni.
    Az apasági per indítását kérdőjeleztem meg abban az esetben (és csakis abban) amikor az apa már a fogantatás pillanatában (és előtte) nem akarja a gyereket, kvázi NEM AKAR apa lenni.
    ÉS a legtöbb naív, buta, vagy aljs és számító nőtársam úgy gondolja, hogy majd megenyhül az a szőrösszívű pasi, ha meghallja gőgicsélni a bébit. És ha ez nem történik meg (nem szokott) akkor jönnek a törvénnyel, meg a demagóg hányinger szövegekkel, hogy ha megcsinálni megtudta, akkor nevelje is fel, de minimum adja a nevét, és fizessen.
    És ilyen sok van. Túl sok.
    És nem a tönkrement házasságok tartásdíj-pereiről beszélek, és még sok minden másról sem. Kizárólag az egy (vagy több) jó dugásból fogant szerencsétlen gyerekekre, akiket később egy lelkibeteg anya nevel fel. És tisztelet a kivételnek. Senkire nem szándékozom sablonokat erőltetni, kizárólag csak azokra, akik maguktól beleférnek a sablonjaimba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (100)
     
  22. 2004. augusztus 19. 15:20105.
    Velem a "nem egyedul " nem fog tortenni, mert hazassagban elek. Ha viszont idokozben elhagy a ferjem es ott maradok egy vagy tobb gyermekkel, akkor nagyon fog fajni, de nem fogok rohangalni sehova, hogy birosag ele citaljam, mert ha elvalok, akkor ott egyertelmuen fognaK hatarozni a gyermekeinkrol, mivel torvenyes kapcsolatbol vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (102)
     
  23. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:19104.
    Nem feltétlenül. Közeli barátom korán nősült, nem sikerült, elvált. 5 éve él egy lánnyal. Vele akar gyereket nevelni, együtt megöregedni. De megnősülni soha nem fog. És nem azért, mert nem gondolja komolyan. Hanem azért, mert számára az volt a házassága tanulsága, hogy neki nem kell papír. Boldogan élnek - persze a lány sem akar mindenáron férjhez menni.
    előzmény:
    latsia (101)
     
  24. 2004. augusztus 19. 15:16103.
    Hanem a törvény célja "a gyermek származásának megállapítása" (ez azt hiszem, így is szerepel benne). Mert a gyermeknek joga van ahhoz, hogy tudja, kiktől származik, és hogy felnőve kinek a gyermekével nem léphet házasságra például

    Ugyanmar! Ezt te sem hiszed el! Nehogy mar ezert legyen az apasagi per, hogy majd annak idejen kivel nem hazasodhat a gyermek!:O))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (100)
     
  25. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:16102.
    Igen, és amikor a "nem egyedül"-része történik majd meg veled is, akkor rájössz, hogy van az úgy, hogy a világon semmi befolyásod nincs arra, ami veled történik. Tud ám fájni. . . . . .
    (Képzeld el a szitut, mikor a frissen lelépő férfi új barátnője az értésedre adja: el KELL vetetned a gyereket, mert a pasi már vele van, nincs jogod a gyerekéhez, hogy képzeled?)
    előzmény:
    latsia (97)
     

Címlap

top