Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apasági per indítása

anyu-ka
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 11:49
Még nem döntöttem el. Ezért is szeretnék tudni róla minden pontos és fontos információt.
Hogy mivel jár (hogyan indul, a gyerek mennyire van belevonva, költségek- kit terhelnek, tartásdiíjmegállapítás módja, az egész ügy várhatólagos időtartama, következmények, kötelezettségek mindkét fél részéről stb. ?)
Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem a tapasztalatait, információit.
  1. 2004. augusztus 19. 15:15101.
    En soha nem irtam hogy egy kisbabat el kellene vetetni. Es azt sem, hogy a hazassag megoldas a hosszu boldog szerelmes gyerekneveleshez idealis eletre.
    De azt igen, hogy felelossegteljesebb dontes egy hazassagba szulni egy bebit. 100 % -os recept persze hogy nincs!
    De ahol a ferfi szandeka egy novel "komolyabbnak " tunik, ott vannak az eskuvok. Nem. Lehet tevedek. En ezt tapasztaltam.
    előzmény:
    ka71 (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:11100.
    Ebben tényleg egyetértünk. De azt is el kell fogadni, és itt a topic elejétől erről volt szó: a törvény APA-nak nevezi, ezért apasági per a neve, mondhatsz donort (bár ez inkább jó a spermabankos megoldásra, hisz a donor-ság rendszerint kórházi körülményeket feltételez), biológiai apát, nemző fél-t, bármit. a szavakat lehet csűrni-csavarni, a törvény fogalmazói a legrövidebbet választotta és kész. Nem kell azt gondolni, hogy bárki is azt hinné, az aláírásval majd megerednek az apai érzelmei. Hiszen ennek nem ez a célja. Hanem a törvény célja "a gyermek származásának megállapítása" (ez azt hiszem, így is szerepel benne). Mert a gyermeknek joga van ahhoz, hogy tudja, kiktől származik, és hogy felnőve kinek a gyermekével nem léphet házasságra például.
    előzmény:
    botka (91)
     
  3. 2004. augusztus 19. 15:1199.
    Amíg nem lett gyermekem, én is úgy gondoltam, hogy el lehet venni egy nem kívánt gyerek életét. Azután férjhez mentem, és szültett egy gyönörű és okos kislányom. És abban a pillanatban tudtam, hogy sohasem tudnám elvtetni a gyermekem, még ha egy éjszaka gyümölcse sem. Sajnos a házasságom tönkre ment, pedig anno én is úgy gondoltam, hogy ő a nagyő. Neve van, pénze nincs, nevelésben sem lehet rá számítani. Az én helyzetem sem jobb, pedig az "elvárások szerint teljesítettem"
    előzmény:
    latsia (76)
     
  4. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 15:0798.
    "Ezt a kifejezést különben is kulturálatlannak tartom, ugyanis szerintem "megfogni" valaki eléggé lebecsüli azt a valakit, méltatlan és számító kifejezés. "

    Egyetértek Veled, szerintem is az (bár én csúnyább szót használtam volna rá. . . ;).
    Tapasztalataim alapján sajnos azonban vannak ilyen "kultúráltalan" nők. . .
    Másirányú tapasztalataim azonban azt mutatják, hogy még mindig azok a nők vannak többségben, akik e témakörben a "kulturált", sőt jónéhányuk a "művelt" kategóriába tartozik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (88)
     
  5. 2004. augusztus 19. 15:0797.
    Kikered vagy nem, mindenki tehet rola, hogy milyen helyzetbe kerul. Nem egyedul, de tehet rola.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (95)
     
  6. 2004. augusztus 19. 15:0696.
    Milyen igazsagtalan a sors nem? "megfogni" csak egy no tud egy palit, forditva nem!:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:0595.
    Mindenkinek vannak elképzelései. ember tervez ugyebár. Én továbbra is azt mondom: nem kívánom senkinek azt, hogy az enyémhez hasonló helyzetben találja magát, sem pedig bárkit a környezetében, vagy szerettei között. De kikérem magamnak azt, hogy bárki is azt mondja, hogy az én saram, hogy a tervezett és várt gyermekemnek mi lesz a neve. Nevetni fogsz: az én vezetéknevem jobban illik a választott keresztnévhez, mint a exé. Ahhoz a keresztnévhez, amit együtt választottunk a sokszáz közül tavaly ilyenkor.
    előzmény:
    latsia (89)
     
  8. 2004. augusztus 19. 15:0494.
    En tiszteletben tartom a velemenyed. De hidd el nekem /vagyha nem akarod nem kell/ hogy sajnos legtobbszor /nem mindig/ a nok hibaznak azzal, hogy elhiszik amit latni akarnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (90)
     
  9. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 15:0493.
    Ebben tökéletesen igazad van. Az az igazi szülő, aki felneveli a gyereket. Vállalja érte a felelősséget.
    előzmény:
    botka (91)
     
  10. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 15:0392.
    igen, igazad van. A legtöbb ilyen helyzet méltatlan, számító és megalázó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (88)
     
  11. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 15:0291.
    Csak ismételni tudom magam:

    Aki után -akár a születés előtt, akár az után- papírral kell rohangálni, h írja már alá, vagy törvényileg kell belőle kikényszeríteni, az nem apa, hanem donor. Vagy egy ex-szexpartner.
    Még ha anyagilag és társadalmi-elfogadás szempontjából sokkal kényelmesebb is apaként emlegetni.
    Az apa az, aki reggel kakaót csinál a gyerekének, és ha beteg, akkor őszintén aggódik érte. És ebben a DNS nem játszik szerepet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (81)
     
  12. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 15:0190.
    Nem, nem az egyet nem értés a baj, hanem hogy 1 kalap alá vetted az összes magára maradt nőt. Erre írta valaki, hogy ez sértő. Ez az, amire nincs szükség.
    előzmény:
    latsia (87)
     
  13. 2004. augusztus 19. 15:0189.
    En ezt arra irtam, hogy akkor nem kellene birosaghoz rohangalni egy egyedulallo anyanak, akit nyilvan nem vet fel a penz. Legalabbis nem olcso egy ugyved. Es nem konnyu egy kisgyerek mellol meg ilyen dolgokat is intezni.
    De ettol fuggetlenul, magamra igen ervenyesnek tartottam, hogy csak hazassagbol szulok gyermeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (85)
     
  14. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:5988.
    nincs értelme általánosítani, persze. De azt szeretném szintén nem általánosítani, hogy nők azért maradnak egyedül gyermekükkel/terhességükkel, mert "nem sikerült megfogni a férfit", és ezt olyanok mondják, akik testközelből még nem láttak ilyen helyzetet, vagy esetleg ők maguk viszont jól "megfogtak maguknak" valakit.
    Ezt a kifejezést különben is kulturálatlannak tartom, ugyanis szerintem "megfogni" valaki eléggé lebecsüli azt a valakit, méltatlan és számító kifejezés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187983 (84)
     
  15. 2004. augusztus 19. 14:5987.
    Ha a születés előtt apának nem jut eszébe elismerni a gyermeket, majd lesz hivatalnok, aki eszébe juttatja.

    En nemszeretnem hogy a gyermekem "apjanak" a hivatal juttassa eszebe, hogy van egy kisbabaja tolem!
    Ha magatol nem, inkabb ne juttassa eszebe senki.
    De ez ismet az en velemenyem, mint az eddigiek is. Mert errol szol a forum nem? mindenki leirhatja a sajatjat. Bar ugy latom, a legtobben felhaborodnak, ha nem ertunk egyet a topic inditok velemenyevel:O))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (81)
     
  16. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 14:5686.
    Köszi. Miután most tobzodok a pasikban nem lesz nehéz dolgom.
    előzmény:
    latsia (82)
     
  17. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:5585.
    Azért gondoltam, hogy fontos, mert hangoztattad, hogy előbb kell összeházasodni, aztán jöhet a gyerek, esküvő előtt védekezni kell. Ha nem fontos, bocs, nekem úgy tűnt:-)
    előzmény:
    latsia (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 14:5584.
    "Ismertem olyan párt, ahol idővel szintén lelépett az apa, és egyszer azt mondta: ő nem is akart gyereket. Én meg azt mondtam: ne etess, a fülem hallatára mondtad a lánynak ekkor és ekkor, hogy jó lenne már együtt babázni.
    A legkönnyebb a férfiaknak amit egy kapcsolatból kilépéskor megtesznek az, hogy úgy hárítják a felelősségüket, hogy "én nem is akartam". Na, ezeknek a fütyijén húznék át egy görögdinnyét, hogy tudják, milyen az, amikor tényleg nem akarnak valamit. "

    Én meg ismerek olyan anyukát, aki ismervén a párja álláspontját, mely szerint akart a férfi tőle gyereket, de nem akkoriban, hanem később; ráfogta a véletlenre a születendő gyermekük érkeztét, sőt, mikor a férfi véleményét kérdezte a döntéssel kapcsolatban, akkor "elöljáróban" kb. ennyit fűzött a dologhoz: "Mindegy, hogy mit mondasz, én a gyermeket akkor is megtartom. . . "
    Egyszóval: felőlem általánosíthatunk, de - lássuk be - nincs értelme. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (60)
     
  19. 2004. augusztus 19. 14:5483.
    Nekem fontos? Annak lett volna fontos aki most rohangal hogy a gyereket nevere vegye a biologiai apja!:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (81)
     
  20. 2004. augusztus 19. 14:5382.
    Tovabbi sok boldogsagot kivanok nektek! :O))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (80)
     
  21. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:5281.
    Nos, mivel az apasági perek célja az apa kilétének tisztázása, és mivel a törvény szerint házasság ideje alatt fogant gyermeket a törvény automatikusan a férj utódának tekinti, igen, a házasságon kívül született gyermekek a szereplői az apasági pereknek, valamint a feltételezett nemző apák. Ezen mit nem értesz?
    Rendszerint nem is az anya indítja, hanem az állam, a gyermek nevében. (Vagy az apa saját nevében. )

    Egyébként íme egy meglepetés: ha a gyermek születése előtt az apa nyilatkozatot tesz, az ő nevére anyakönyvezik a picit, ha megszületik, így papíron úgy néz ki, mintha házasságon belül született volna (ez a látszat ahogy olvaslak, neked fontos nagyon).
    DE: kevés magára maradt várandós nő rohangál az exe után egy darab papírral, hogy: írd alá, vagy járhatsz egy évig a bíróságra! - pedig a pasi érdeke, mert neki is úgy lenne egyszerűbb. És mégse. Vajon miért? Mert az apaság erőszakolása butaság, s ezt tudjuk jól. A törvény viszont törvény. Ha a születés előtt apának nem jut eszébe elismerni a gyermeket, majd lesz hivatalnok, aki eszébe juttatja.
    előzmény:
    latsia (73)
     
  22. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 14:5180.
    Hát ezért szültem csak 29 évesen. Nekem nem volt mindegy ki az akivel leélem az életemet és gyerekeket nevelünk közösen. Szerencsére konkrét elképzelésem volt és be is jött.
    előzmény:
    latsia (79)
     
  23. 2004. augusztus 19. 14:4879.
    Igazad van. De sajnos ilyenek is vannak, es nem is keves. Sajnos nekem is van ismerosom hasonlo cipoben. Es en csak azert irtam, hogy ne higgyenek a palikna, mert latom, tapasztaltam hogy nem erdemlik meg. Egy szerelmesnonek persze hogy egy kisbaba a legszebb ajandek attol akibe szerelmes. De a ferfiak sokszor csak vagynak egy nore, nem szerelmesek bele, es ezt sajnos onhibajan kivul sok not megteveszt.
    En nem vagyok nogyulolo, de szeretnem ha kicsit okosabbak lennenk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (75)
     
  24. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 14:4778.
    Szerintem a fontos az, mi jó a gyereknek. A többivel ne foglalkozz.
    előzmény:
    anyu-ka (77)
     
  25. 2004. augusztus 19. 14:4577.
    Nem kell az "apa" neve, nem erről volt szó. Nem is adnék neki mást, hiszen születése óta hozzám s így a családomhoz tartozik. Miért vegye fel egy számára idegen nevét?
    Itt annyi volt mindössze az alap dilemmám, hogy ha én tekintettel voltam eddig az exre és és most egy szituáció kapcsán nem számíthatok rá (mármint a gyerek), akkor legyek-e továbbra is tekintettel az ő helyzetére, vagy pedig helyezzem magamat előtérbe. És itt voltak a kérdőjelek, hogy ezzel nem csinálok-e magamnak rosszat. Ezért indítottam a topikot és ezért voltak a kérdéseim.
    előzmény:
    latsia (66)
     

Címlap

top