Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apasági per indítása

anyu-ka
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 11:49
Még nem döntöttem el. Ezért is szeretnék tudni róla minden pontos és fontos információt.
Hogy mivel jár (hogyan indul, a gyerek mennyire van belevonva, költségek- kit terhelnek, tartásdiíjmegállapítás módja, az egész ügy várhatólagos időtartama, következmények, kötelezettségek mindkét fél részéről stb. ?)
Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem a tapasztalatait, információit.
  1. 2004. augusztus 19. 14:4576.
    Kivancsi vagy? En viszont oszinte. 35 eves vagyok, nincs meg gyerekem, most mentem csak ferjhez, mert szamomra most jott el az ideje. Meg valami? Szerintem meg az a naiv aki issza a ferfiak szavat.
    előzmény:
    ka71 (69)
     
  2. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 14:4375.
    A férfiak többsége sajnos nem vállal felelősséget. De kényszeriteni nem lehet őket. Ezzel csak magukat járatják le. Persze egy pasit nem lehet gyerekkel megfogni. Az viszont, ha együtt tervezték a gyereket és lelép, minden felelősséget a másikra hagyva bunkóság.
    előzmény:
    latsia (67)
     
  3. 2004. augusztus 19. 14:4374.
    Nem latod hogy a kerdeseidre az ilyen topicok a valaszok?
    Nem szamit a papir. OK. De az igen, hogy a ferfi ha komolyan gondolja, elvesz.
    Persze valasok is vannak. s kivetel is 1000.
    De azert ugye nem akarod azt mondani hogy a hazassagbol szuletett gyermek vannak leginkabb erintve az apasagi perekben. Vajon miert?????? Ha mar ennyire igazad van, szerinted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (62)
     
  4. 2004. augusztus 19. 14:4373.
    Nem latod hogy a kerdeseidre az ilyen topicok a valaszok?
    Nem szamit a papir. OK. De az igen, hogy a ferfi ha komolyan gondolja, elvesz.
    Persze valasok is vannak. s kivetel is 1000.
    De azert ugye nem akarod azt mondani hogy a hazassagbol szuletett gyermek vannak leginkabb erintve az apasagi perekben. Vajon miert?????? Ha mar ennyire igazad van, szerinted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (62)
     
  5. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:4172.
    Én nem szárnyalok. Tudomásul veszem, hogy érdeklődött, ennyi. Ha akar az apja lenni, akkor viselkedjen úgy, ha nem, az sem baj. Ezért nem is erőltetek semmit én sem. Amit a törvény előír, az illetékesek majd végrehajtják.

    Érdekes, hogy kapjuk itt az osztást, pedig igazából nem is nekünk szól, hiszen sem Botka, sem Latsia nem rólunk beszél, mikor azokat emlegeti, akik így akartak "megfogni" valakit. (Ha meg akartam volna fogni, a felesége lennék már :-)
    előzmény:
    bababetű (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 14:4171.
    "Változunk, ahogy az elvek is ezt magamon tapasztaltam, pl. : Soha nem akartam úgy gyereket szülni, hogy nincs apa, anya, baba. Mikor ott volt a helyzet és megláttam a monitoron már szerettem, és egy elvem odalett, egy életért, lehet, hogy túlfogalmaztam, de jelen esetben erre gondoltam. Bocsika!"

    ^^Ez meg akkor jött, amikor én írta a hozzászólásomat. Úgyhogy én bocsika!!! ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (46)
     
  7. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 14:4070.
    Nekünk másfél éves volt a nagyobbik fiunk, és a 16. hétben voltam a kicsivel, amikor összeházasodtunk a párommal. nem igy tereztük, csak igy alakult az életünk.
    Azóta sem változott az életünk, csak éppen összeházasodtunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (62)
     
  8. 2004. augusztus 19. 14:4069.
    Kiváncsi vagyok, hány éves vagy, hordtál-e már valakit a szíved alatt? nagyon naivan látod az életet, ami sajnos nem fekete-fehér.
    előzmény:
    latsia (59)
     
  9. 2004. augusztus 19. 14:3968.
    Én mindenesetre semmit nem bántam meg. Nekem van a földkerekség legdrágább gyereke !!!! :o)))))

    És mivel a fogantatása körülményeiben én (IS) felelős voltam, a felelősség alól egy GYILKOSSÁGGAL nem lehet kibújni.
    Hanem felelősséggel fel kell nevelni.

    És természetesen az ELŐRE védekezés a legjobb megoldás, ha valaki nem akar gyereket. Na ez nekem sikerült is 31 éves koromig. :o)

    Hála a jó Istennek akkor nem ! :o))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 19. 14:3967.
    Ez igaz. De ugye itt messze nem errol van szo!:O)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (65)
     
  11. 2004. augusztus 19. 14:3966.
    Pont en irtam, hogy nem az az apa akitol csak fogan, hanem aki felneveli.

    Nem irtam hogy a papir miatt lesz valaki apa. Csak azt, hogy ha hazassagbol szarmazna a gyerek automatikusan lett volna "neve". Nem kotozkodok. Inkabb elmegyek, nem akartam zavarni. Elnezest ha bantottalak.
    De az erveid szamomra nem ervek.
    előzmény:
    anyu-ka (61)
     
  12. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 14:3865.
    Azért nem mindig ennyire egyszerü ám a helyzet, mert gyógyszer szedése mellett is összejöhet egy baba.
    előzmény:
    latsia (58)
     
  13. 2004. augusztus 19. 14:3864.
    Vannak olyanok (nem magamról beszélek), akiknek nincsen testvérük, aki mellettül álljon, higgadtan gondolkozzon helyettük, és még anyagilag is támogassa őket.
    előzmény:
    botka (48)
     
  14. Torolt_felhasznalo_187983
    Torolt_felhasznalo_187983
    2004. augusztus 19. 14:3863.
    Sziasztok!

    "Tudod az ember elvei azért vannak, hogy legyen mit feladni, ha szembe találkozol egy helyzettel, ami végigsöpör az életeden és mindent felforgat, téged is. "

    Hmmm. Nekem úgy tanították, hogy pont azért vannak (ha vannak), hogy a(zok) mellet tűzön-vízen át kitartsak. . . De lehet, hogy az én tanárom volt túlzottan fáradt azon az órán. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (40)
     
  15. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:3662.
    Miért ragaszkodjon a nő ahhoz a rohadt papírhoz? Attól lesznek család, hogy le van írva? Nem attól, hogy szeretik egymást, és közös akaratuk van? Ki a fenét érdekel a sorrend, a lényeg az, hogy együtt legyenek, és ne dátum szerint igazítsák az életüket.
    És miért védekezzenek, ha akarnak gyereket? Sőt, továbbmegyek: vannak párok, akik nem akarnak esküvőt, ezért vagy azért, mindegy. Nekik soha ne lehessen gyerekük?
    És szerinted ha házasságon belül fogan a gyermek, és papa a terhesség idején akar kiszállni a kapcsolatból, akkor is el kellene vetetni azt a babát? Vagy ha csak akkor lép le apu, mikor már a világrajött, dobjuk a Dunába, mert apunak nem kell?
    Naptári kérdések. . . .
    előzmény:
    latsia (59)
     
  16. 2004. augusztus 19. 14:3561.
    Nem hiszem, hogy egy házassági papíron múlik, hogy van-e (lesz-e) apja a gyerekemnek.
    A szeretkezés pedig a szerelmeskedéssel sem egyenlő !!

    Nem az a baj, hogy más a véleményed, az teljesen természetes. De Te bántasz, kötözködsz szándékosan. Nem értelek, de ez itt most nem is fontos.
    Aki gyerekkel akar pasit, férjet, apát fogni, az megy a férfi után foggal-körömmel. Az én esetemben nincs szó erról, de ezt is leírtam már. Nem szeretném magamat ismételni csak azért, mert nem akarod azt kivenni a soraim, ami valójában benne van.
    előzmény:
    latsia (55)
     
  17. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:3160.
    Vagy esetleg a férfiak hajlamosak letagadni, hogy volt szó gyermektervezésről. Ismertem olyan párt, ahol idővel szintén lelépett az apa, és egyszer azt mondta: ő nem is akart gyereket. Én meg azt mondtam: ne etess, a fülem hallatára mondtad a lánynak ekkor és ekkor, hogy jó lenne már együtt babázni.
    A legkönnyebb a férfiaknak amit egy kapcsolatból kilépéskor megtesznek az, hogy úgy hárítják a felelősségüket, hogy "én nem is akartam". Na, ezeknek a fütyijén húznék át egy görögdinnyét, hogy tudják, milyen az, amikor tényleg nem akarnak valamit.
    előzmény:
    botka (51)
     
  18. 2004. augusztus 19. 14:3159.
    O igen. Es akkor jon a no, aki azt mondja: Nem dtragam. Majd lesz kisbabank /nem csinalunk!!!/ eskuvo utan. Uristen! Mitol felnek a nok, hogy ezert hagyja el oket valaki, mert vedekeznek????? Ez most komoly?
    En nem azt mondtam hogy ne eljenek szxualis eletet hazassag elott!!! Csak vedekezzenek. Ez olyan nagy dolog?? Ezert elhagynak valakit? Ha igen, jobb is. Mert akkor a pasiban semmi felelosseg erzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (56)
     
  19. 2004. augusztus 19. 14:2858.
    Mit jelent az hogy ott volt a helyzet?
    Milyen helyzet?
    Olyan amit megteremtettel. Nem?
    Az aldott allapotban leves, nem helyzet, hanem kovetkezmeny. Annak a kovetkezmenye, ha valaki nem vedekezik szeretkezeskor. Akarva. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (46)
     
  20. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 14:2657.
    egy tartós kapcsolatban eszembe sem jutna óvszerrel szeretkezni, nem tartom elég intimnek.
    Ígyhát igenis az én felelősségem a védekezés. Bárki bármit mond.
    Mert ugye, így 2004-ben nem hiszünk abban, h majd vigyázunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 14:2556.
    Ó, igen, de tudod, van férfi, aki azt mondja: legyen az esküvőnk nyáron, de csináljunk gyereket MOST.
    előzmény:
    latsia (43)
     
  22. 2004. augusztus 19. 14:2555.
    Ket ember felelossege.
    Ferfiak -felelosseg? Te komolyan hiszel ebben?
    En nem. De az biztos hogy ha elobb osszehazasodtatok volna, most nem lennel dilemmaban. Lenne "apukaja" a kisfiadnak.
    előzmény:
    anyu-ka (50)
     
  23. 2004. augusztus 19. 14:2354.
    Mert te akartad. Ha te nem akarod, nem lesz gyereked. Szerintem. De mindenki azt csinal amit akar a sajat eletevel, ez egy meddo vita.

    Egy dologban viszont biztos vagyok. Tul sok az "akart" gyerek, aki miatt megis apasagit kell inditani. Ha a nok kevesbe hinnenek a ferfiaknak, vagy kevesbe probalnanak meg rafinaltkodni, kevesebb dolga lenne a birosagnak:O)
    előzmény:
    anyu-ka (50)
     
  24. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 14:2153.
    gyerekcsinálás, vagy szeretkezés?
    Mekkora nem mindegy!
    előzmény:
    anyu-ka (50)
     
  25. 2004. augusztus 19. 14:2052.
    Ezt nem tudtam.
    előzmény:
    bababetű (49)
     

Címlap

top