Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Apasági per indítása

anyu-ka
Létrehozva: 2004. augusztus 19. 11:49
Még nem döntöttem el. Ezért is szeretnék tudni róla minden pontos és fontos információt.
Hogy mivel jár (hogyan indul, a gyerek mennyire van belevonva, költségek- kit terhelnek, tartásdiíjmegállapítás módja, az egész ügy várhatólagos időtartama, következmények, kötelezettségek mindkét fél részéről stb. ?)
Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem a tapasztalatait, információit.
  1. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 14:2051.
    az, hogy kinek van igaza, elég sok megközelítésből nézhető. Jogilag biztosan neked van, de a jog, mint tudjuk nem igazságos, hanem törvényes, azaz egy bírósági ítélet nem igazat ad, hanem törvényességet képvisel.
    Azt meg, hogy ki az épeszű nő, nem én ítélem meg, mindenesetre igensok gyerek fogan nem tervezetten a mai világban a sok csoda-fogamzásgátlók korszakában.
    Most valaki vagy annyira hülye, hogy nem tud védekezni, vagy annyira alattomos, hogy a véletlenre fogva próbálja becserkészni az áldozatot. . .
    előzmény:
    renéé (47)
     
  2. 2004. augusztus 19. 14:1950.
    Miért ne lehetne modjuk a pénz kérdés?
    Két ember felelőssége a gyerekcsinálás (elnézést a kifejezésért), akkor a késöbbiekben miért legyen csak az egyik kötelezettsége.
    Neveled szeretettel akármilyen helyzetben is vagy, mert az anyja vagy, de miért csak a Te életedre van hatással a továbbiakban?
    előzmény:
    latsia (39)
     
  3. 2004. augusztus 19. 14:1649.
    NOno, ahhoz nem kell férj :o))
    Én iszonyú házasság ellenes vagyok, tehát sosem akartam férjhez menni.

    Mi egyszerüen elmentünk az anyakönyvvezetőhöz, és közösen nyilatkoztunk a terhességem alatt, hogy a miénk a gyerek. Ezzel a papírral mentem szülni, és az alapján (nem a házzassági anyakönyv) írták be a gyerek nevét.
    előzmény:
    latsia (43)
     
  4. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 14:1548.
    nagyon közelről vagyok érintve egy hasonló ügyben. Sőt, még ennél is durvább: A baba nem akart öszejönni, 1, 5 év orvoshozrohangálás (közösen), majd a nagy hír: Megfogant!!!
    7 hónapos terhes volt a nővérem, amikor kiderült, a pasi életében jött az elsöprő nagy szerelem, lelépett, nővérem egy 3 hónapos gyerekkel (ami az apa nevén van, önszántából, de házasság nélkül) egy fillér nélkül az utcára, illetve vissza a panelba anyámékhoz.
    És én nem engedtem, hogy pert indítson. Megígértem, hogy amennyit tőle kiharcolhatna, azt én kifizetem neki, ha kell végig, de addig mindenképpöen, amíg nem jön egyenesbe. A törpe most 4 éves, kvázi jórészt én tartom el, legalábbis részben. És most apuci kapar, és remélem, soha nem térhet vissza a "családjához".
    És tudod, ha eddig fizetett volna, akkor akár még "joga is lehetne" visszatérni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (40)
     
  5. 2004. augusztus 19. 14:1547.
    Nem hinném, hogy a mindennapi életben oly gyakori eset lenne, hogy valaki egy bébivel akar magának pasit fogni! Minden épeszű nő tudja, hogy egy hosszú és bensőséges kapcsolat nélkül fogant gyermeket soha nem fog a biológiai apa érzelmileg elismerni. DE: ha az apa személye ismert, a gyermeknek JOGA van ahhoz, hogy a nevét viselje és az apától TARTÁSDÍJAT kapjon, mert az őt illeti! Ezért nincs igazad, botka.
    előzmény:
    botka (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_573532
    Torolt_felhasznalo_573532
    2004. augusztus 19. 14:1446.
    Változunk, ahogy az elvek is ezt magamon tapasztaltam, pl. : Soha nem akartam úgy gyereket szülni, hogy nincs apa, anya, baba. Mikor ott volt a helyzet és megláttam a monitoron már szerettem, és egy elvem odalett, egy életért, lehet, hogy túlfogalmaztam, de jelen esetben erre gondoltam. Bocsika!
    előzmény:
    latsia (42)
     
  7. 2004. augusztus 19. 14:1445.
    Kedves Botka, kedves Latsia!
    Anno én sem gondoltam volna, hogy ott leszek, ahol most vagyok. Soha ne mond, hogy soha!
    A gyerek már 7 éves, így nem igazán mondható el rólam, hogy mindenképpen apát akarok csinálni az exemből.
    Amikor terhes lettem (igaz "becsúszott" gyerek, de azért én nem arőszakoltam őt meg), nem tiltakozott a gyerek ellen, csak annyit mondott nem jó az időzítés. Nem mentem utána, nem zaklattam, nem erőszakoskodtam. Majd amikor saját önszántából jelentkezett, hogy akkor megpróbálja, majd újból eltűnt, akkor sem próbáltam erőszakkal apukává tenni. Én sem hiszek abban, hogy bármit is el lehet érni a másik akarata ellenére. Nem kérek babérkoszorút (nemcsak azért mert nem is kapok :) ), de az elmúlt évek alatt én abszolút elnéző, megértő és mindenegyéb voltam vele. És most volt valami, amiben ő nem partner. És ezért döntöttem úgy, hogy akkor én sem leszek tovább toleráns (erről írtam kicsit korábban). De hangsúlyozom, nem bosszú, ezért is akarom körbejárni ezt az egészet és jól végiggondolni. Hogy jól döntsek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 19. 14:1344.
    Igen, egy ilyen kérdés az embert szárnyalásra készteti :o)))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (35)
     
  9. 2004. augusztus 19. 14:1343.
    Ha valakinek nem "parja" van, hanem ferje akivel kisbabarol abrandozik, kevesbe valoszinu egy apasagi per a jovoben. Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (35)
     
  10. 2004. augusztus 19. 14:1242.
    "Az embernek azert vannak elvei, hogy legyen mit feladni. "

    Ezt olvastad valahol, vagy te talaltad ki. Mert ugye te sem hiszed, hogy ez igy van??:O))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (40)
     
  11. 2004. augusztus 19. 14:1041.
    Ertem es ez igy jo, ahogy tetted. Csak a topic indito szavabol nem ugyanezt a szandekot ereztem, es ugy latszik jok a megerzeseim:O)
    előzmény:
    bababetű (38)
     
  12. Torolt_felhasznalo_573532
    Torolt_felhasznalo_573532
    2004. augusztus 19. 14:0940.
    Tudod kedves ha valamibe még nem éltél ne add a véleményedet mert esetleg megbántassz másokat vele. Nekem tiszta a lelkiismeretem, mert semmit nem tettem vele amit ő azóta meg nem értene. Tudja, hogy ő szúrta el, de nem ez a lényeg. Becsülettel nevelem a lányom, akár a pénze nélkül is nem kértem beszéltünk róla és adta, tehát valahol neki is fontos. Ha elolvestad végig, azt is leírtam nem 1 éjszakás kapcsolat hanem 1, 5 év volt és beszéltünk gyerekekről. Így döntöttem, neki havonta 1 alkalommal kell, hogy eszébe jusson van valaki aki az ővé is, nekem mindennap életem végéig, de boldog vagyok. És hidd el ha újra kezdhetném ugyanezt tenném. Amit dióhéjban leírtam az csak apró részlet abból az azóta eltelt 2 évből, amit éreztem és átéltem inkább ne tudd meg, bár tudod mit mégis, akkor várom újra, hogy mit mondasz. Tudod az ember elvei azért vannak, hogy legyen mit feladni, ha szembe találkozol egy helyzettel, ami végigsöpör az életeden és mindent felforgat, téged is.
    előzmény:
    botka (36)
     
  13. 2004. augusztus 19. 14:0739.
    Latod latod, megis csak a penz a kerdes!
    előzmény:
    bababetű (33)
     
  14. 2004. augusztus 19. 14:0638.
    Nem tudom miért. Nálunk ilyen gond nem volt. Nálunk csak azért volt bírósági tárgyalás (10 perces), hogy hivatalosan én rendelkezhessek a gyerek felett. Pl. útlevél.

    Mert nagyon macerás mindig előrángatni őt egy ügyintézéshez. vagy pl. egy műtéthez.

    A tartásdíjat viszont akkor hivatalból megállapították, amit mi előre meg is beszéltünk. Tehát csak bediktáltuk és azt jegyzőkönyvezték.

    A tartásdíjra pedig azt mondtam neki, engem a pénz nem érdekel, ha akar fizetni fizet, ha nem akar nem fizet. Bármit, amit ÖNSZÁNTÁBÓL ad, elfogadom. Értem ez alatt a törődést.

    Ha nem ad, hát nem ad. Talán mivel érzi, hogy semmire nincs kényszerítve, ezért van még a mai napig is köztünk jó, baráti viszony.
    előzmény:
    latsia (31)
     
  15. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 14:0337.
    Én megmondtam, hogy vállalom a tüzes nyilakat.
    És lehet egyedül vállalni egy gyereket, nem az abbortuszra bíztattam senkit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 14:0136.
    Ne haragudj, ha valakinek az anyja beszél veled rossz hangnemben, akkor az anyját küldd el a . . csába, ne apasági pert akassz a nyakába.
    Leírtad: Nem akarta a gyereket. Nem tudom, te akartad-e, valóban véletlen fogant-e, mert ha így van, akkor az azt jelenti, mindketten szeretkezni akartatok egy jót. Arra nem számított, hogy te ezért (vagy ennek következményéért, de itt ez mindegy) anyagi ellenszolgáltatást kérsz majd utólag.
    A gyerek a tied, viselje a nevedet. Egyszer majd biztos lesz egy férfi, aki mindkettőtöket szeret, és apja lesz a babának. Na majd az Ő nevét irasd az anyakönyve. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573532 (30)
     
  17. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 19. 13:5935.
    Mármint még akkor, mikor elvetethető. . . . . Hát, tudod, most kívánjam Neked, hogy legyen egy párod, akivel 1 éven át ábrándozzatok kisbabáról, szomorkodjatok, ha elvetélsz, aztán mikor végre összejön megint, jelentse be a férfi, hogy vetesd el a gyereket, mert van egy új barátnője? És aztán az általad leírt nézet miatt el is vetetnéd? Tudván tudva, hogy spontán vetéléssel, majd 1 abortusszal a hátad mögött talán sosem esel többé teherbe? Egy férfi ne akkor akarjon vagy ne akarjon egy gyermeket, amikor megtudja, hogy terhes a párja, hanem amikor megcsinálja. Mert az akarata olyankor már a nő testével játszik. És ugye más farkával a csalánt könnyű verni. Profán, de igaz: ha nem akar gyereket, tegyen ellene.
    nem kívánom ezt neked. inkább azt kívánom, hogy ha hasonló dolog miatt mégis egyedül vállalsz majd egy terhességet, történjen veled is az, ami tegnap velem: megtudtam, hogy az ex közös ismerősünktől ezt kérdezte: És, hogy van a lányom?
    előzmény:
    botka (21)
     
  18. 2004. augusztus 19. 13:5934.
    Nem tüntem el, csak akadt más, és volt mit visszaolvasni is
    A további információkat is nagyon köszönöm.
    Még kérdés: Ha van munkahelye és van fizetése is, akkor abból tudnak vonni nem? Anno azért sem kezdeményeztem ezt a dolgot, mert nem volt fix állása/keresete így nem lett volna értelme.
    Egyrészről azt gondolom , hogy nem ér meg nekem ennyi macerát (és kínus szituációkat, ellenségeskedést stb) az a havi pár ezer forint. Ugyanakkor -bár nincsenek napi anyagi problémáim- de mint tudjuk, a pénzből sosem elég, és hát nem mellékes, hogy mennyi jut a gyereknek belőle. Elvégre az neki jár (ahogy Gerbera is említette)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 19. 13:5933.
    Az én anonim véleményem erről: aljasság.
    előzmény:
    botka (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 13:5632.
    ez a téma egyébként megér egy saját topicot, ezt láthatóan kevesen olvassák már.
    Kíváncsi vagyok nőtársaim anonim véleményére egy férfi gyerekkel történő "megfogásáról"

    Mert itt úgy érzem, szegény topicindítót bántom, pedig nem ismerem a helyzetét, csak nem válaszolt. Az összes megállapításom elvi síkon ment eddig, bocs, ha alaptalanul bántottam valakit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 19. 13:5631.
    Hat akkor szerinted miert? Mert a DNS-hez nem kell birosag.
    előzmény:
    bababetű (28)
     
  22. Torolt_felhasznalo_573532
    Torolt_felhasznalo_573532
    2004. augusztus 19. 13:5530.
    Kedves Anyuka! Azért írok mert nekem pont most ért véget az apasági per amit nem akartam, de végül a körülmények miatt úgy döntöttem mégis. 1, 5 éves szép kapcsolatból született egy kislány, akit bár ő nem akart mégis azt mondta mellettem áll. Ez nem így történt, . A 3. hónapban kiderült, hogy ő már hosszú hónapok óta mással tart fenn kapcsolatot, csak én nem akartam észrevenni. Utána sok hónap csend és a szülés napján előkerült. Igért mindent a nyilatkozatot, meg, hogy nem így akarta. . . utána megint eltűnt. Ekkor indítottam el, nem azért mert őt akartam, hanem a lányomnak nevet és jogot, hogy van apja. Választhattam, hogy beavatkozó vagy tanu legyek a perben én az előbbit választottam. A bírónő az első tárgyaláson felhívta a figyelmét arra, hogy amennyiben pervesztes lesz minden, a vizsgálat, a per, a 3 tanuk beidézése is őt terheli költségileg. Végül nem volt tanu kitűzték a DNS vizsgálat napját, ami kimutatta az apaságát. Az én költségem ebből az ügyvédem díja volt. Ennyi. Megállapították a gyerektartást is amit előtte félig már letiztáztunk és az ő általa ajánlott és az enyém közötti összeget beszéltük meg. Most kapom meg a pici új anyakönyvét az apja nevével!! Azért írtam le mert iszonyú perpatvarra számítottam én is abból ahogy (nem)viselkedett. Azóta se látogatja a lányt, apénzt küldi és emberi hangon tudunk beszélni ha kell és ez fontos, mert van egy közös gyerekünk, most várok, hogy megérjen arra, hogy ezt ő is felfogja mert soha, de soha nem állnék kettőjük közé bármikor is nő be a feje. Hozzáteszem nem akartam sem tartásdíjat, se pert csak a vezetéknevét, de itt beszállt az anyja aki olyan hangnemben beszélt velem, hogy úgy döntöttem csináljuk, plussz ő sem állt mellém. Nagyon szerettem, de elmúlt de van egy gyönyörű kislányunk és nekem már csak ez számít. Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 19. 13:5529.
    Pontosan. Ez az apasagi per pedig . . . Mar a neve is. . .

    Szerintem az az apa aki felneveli. Marmint a szo szoros ertelmeben. A biologia persze akitol szarmazik, de ha az lenne a fontos, senki nem fogadna orokbe bebit.

    En nem hiszem hogy valaha is kerulhettem volna olyan helyzetbe, hogy birosaggal kenyszeritsek valakit "apasagra". Szerintem ez pont a nonek ciki. Szerintem.
    előzmény:
    botka (27)
     
  24. 2004. augusztus 19. 13:5228.
    Nem tudom, csak gondolom, hogy a topik indítója nem a tartásdíj miatt fordulna az apaság megállapításához.

    Az apaság megállapítása egy rész.

    A tartásdíj kérése egy teljesen másik eljárás.
    előzmény:
    latsia (23)
     
  25. Torolt_felhasznalo_161302
    Torolt_felhasznalo_161302
    2004. augusztus 19. 13:5127.
    És még csak nem is a pénz miatt mondtam. És az a gáz, ha ilyen esetben egy pasi arra kényszerül, hogy kisstílűen ügyvéd segítségével meneküljön meg a pénzfizetéstől.
    Az a gáz, hogy azt mondják rá: APA. Pedig el tudom képzelni, hogy más esetben ez a szó, és fogalom igenis sokat jelent neki. Majd ha ő akarja. Akkor, és attól szeretne gyereket, és jó apa lesz.
    Na de egy jól sikerült éjszaka miatt valakit Apának nevezni. . . bizarr. . .
    előzmény:
    latsia (23)
     

Címlap

top