Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

`80 elott szuletetteknek

Piperr
Létrehozva: 2004. augusztus 18. 18:27
Par nappal ezelott kaptam emilben ezt a klasszul osszegyujtott iromanyt. Talan kozuletek is olvastak mar paran. Annyira tetszik, h. ugy gondoltam, megosztom azokkal, akikhez eddig nem jutott el. Kicsit hosszu lesz, ugyhogy tobb lepesben kell majd nekiugranom.
Ma olvastam, hogy akik a `80-as evek elott szulettek, azok valodi Hosok, olyasfele igazi, hollywoodi, mindent tulelo fenegyerekek. De tenyleg! Gondolj csak bele, az 1980 elott szuletettek, azaz MI, kesz csoda, hogy eletben maradtunk. Nekunk meg nem volt gyerekulesunk az autoban, sot meg biztonsagi ov se nagyon, viszont bizton tudhatttuk, hogy a gyerekagyak festekeben akadt boven olom. A gyogyszeres es vegyszeres uvegek konnyeden nyithatoak voltak, nem volt semmi furfangos vedelemmel ellatva, de meg a fiokok es ajtok sem voltak felszerelve biztonsagi nyitoval, es mikor bicajozni mantunk, nemhogy konyokvedonk es sisakunk nem volt, de meg rendes biciklink sem. Azert az nem volt semmi.
Mi meg csapbol ittuk a vizet, es azt se tudtuk, mit jelent pontosan az asvanyviz. En speciel sokaig kevertem a szodavizzel. Azt hittem, az ugyanaz. Szur-szur, semi kulonbseg a ketto kozott, miert pazaroljak hat ra kulon szot.
Mi nem nagyon unatkoztunk, ha tehettuk, kimentunk jatszani. Igen, ki. Egesz nap kint voltunk, a szuleink pedig csak sejtettek, hogy elunk es megvagyunk, hiszen meg Matav telefon se nagyon volt, nemhogy mobil. Plane nekunk! Nyaron a derekig ero fuben es kozeli kiserdokben jatszottunk, megsem lettunk kiutesesek es nem tort rank allergias roham. Nem tudtuk, mi az a pollen, es a parlagfurol azt hittuk, hogy a sarkanyfu egyenesagi rokona.
Ha elestunk, megserultunk, eltort vmelyik vegtagunk, v. csak szimplan betort a fejunk, senkit nem pereltek be ezert. 1xuen mi voltunk a hibasak. Sot! Ha az erosebb elgyepalta unalmaban a kisebbet es gyengebbet, az is rendben volt. Egy igy mukodott, es a szuleink nem nagyon szoltak bele ebbe sem. (Kisfiam, bemegyek az iskolaba, az nem lehet, hogy teged mindenki Rambonak csufol. - Hagyd csak anya, ez az en haborum!)
Etkezesi szokasaink Schobert Norbi mercejevel merve nap, mint nap tartalmaztak a halalos dozis tobbszoroset, de meg egy McDonaldson edzodott, atlagos amerikai elhizott kisgyerek is helybol nyomna egy hatraszaltot attol, amit mi lekuldtunk kaja cimszoval. Gondoljunk a zsiroskenyerre, a kolbaszra, a disznosajtra (ki tudja, mit tettek bele), az iskolai menzara (ki tudja, mit nem tettek bele), es megis itt vagyunk. A kakaoban nem volt A,B,C,D es E vitamin, viszont "Bedeko"-nak hivtak es mar ez is eleg volt a boldogsagunkhoz. Szobi szorpot ittunk, ami hirbol sem ismerte az edesitoszert, viszont tomeny cukorbol keszult. A limonadet meg magunknak kevertuk es mosatlanul ettok a farol a gyakran eretlen gyumolcsot. A WC pereme alatt pedig a bakteriumok ezreinek a koloniai telepedtek meg meg haboritatlan nyugalomban, a preDomestos korban.
Folyt.kov.
  1. 2004. augusztus 19. 20:52301.
    Azt imádtam :o)))))) És a Ki nevet a végént is :o)
    előzmény:
    kismackó2 (299)
     
  2. 2004. augusztus 19. 20:51300.
    Olyan bazidrágák a könyvek, az Öreg néne őzikéje is! A Vidám meséket meg tudtam szerezni, jártuk sorra a könyvesboltokat és egyben sikerült :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 19. 20:51299.
    Nekem olyan nem volt. Viszont eszembe jutott a Gazdálkodj okosan. Most nyáron elővettük és játszottunk vele, nagyon jól szórakoztunk.
    előzmény:
    nocciola (297)
     
  4. 2004. augusztus 19. 20:50298.
    Pöttyös Panni nekem még megvan mind. Most is kapni, de átrajzolták.
    Mosó masa mosodája, Kipp Kopp a fűben, Jangú és Gurigú (asszem ez az amikor a párduc sokáig nézte a tüzet, és baj lett a szemével. . . késöbb pedig tán megperzselődött és azóta pöttyös a párduc. . . . . sajna ez sincs már meg :o( )
    előzmény:
    kismackó2 (295)
     
  5. 2004. augusztus 19. 20:48297.
    És azok a könyvek, amelyeket ha kinyitottál "felállt" a kép és lehetett mozgatni, huzigatni. Olyat keresek, de sehol sem kapni :o(
    előzmény:
    kismackó2 (295)
     
  6. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 20:34296.
    Vica mama, Öreg néne őzikéje volt a kedvencem. Érdekes módon a gyermekeim is megszerették az Öreg néne őzikéjét, mert minden nap elmondom nekik. Régen kivülről tudtam, és ma is emlékszem rá.
    előzmény:
    kismackó2 (295)
     
  7. 2004. augusztus 19. 20:31295.
    A Sehány éves kislányt én is olvastam. Nagyon szerettem. Meg a Pöttyös Panna meséi. Coffi, Pocak, Paprika. Bóbitás verseskötet. Grimm mesék. Meg voltak olyan szétnyitogatós könyvek, amiket egész hosszúra ki lehetett nyitni.
    előzmény:
    nocciola (293)
     
  8. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 19. 20:30294.
    Szerbusztok fiatalok! Jaj de jó egy kicsit nosztalgiázni. . .
    Melba csoki, dunakavics hmmm milyen fincsi is volt! No és az a sok akadályverseny uttöröként! A reggeli poharas tej és kakaó friss kiflivel!
    előzmény:
    nocciola (293)
     
  9. 2004. augusztus 19. 20:22293.
    Sziasztok!

    Nekem olyan csősapim volt ovis koromban, hogy egy hosszú bizé lógott le hátul és a végén volt egy pompom :o)

    Hugó a viziló: mai napig emléxem, utálom azt a mesét! Nemis nézném meg mégegyszer! Annyit bőgtem rajta. .

    Kismackó: mi a tesco gazdaságos ropit vesszük, az hasonlít valamennyire a régihez. A Stickletti nagyon nemjön be :oD brrr

    Megvolt valakinek a Fognyűvő manócska?? Az még nagy hatással volt rám! Szeretném azt a könyvet, de nem láttam sehol. . .

    És a Sehány éves kislány??? Az megvan a mai napig, olyan gyönyörű!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 19. 18:31292.
    Jajj, Istenem a csősapka! Hogy is felejthettem el! Az volt az első remekművem mikor kötni tanultam! Félig rózsaszín, félig narancssárga volt!!!! Jesszusom. . . :-D
    Diplomatatáskám is volt még általánosban. Szakközépben már a hátizsák volt a divat, nagy válltöméses, három mérettel nagyobb gépi kötött pulcsikat hordunk akkor már, meg farmert, de ez már a kilencvenes évek, nagyon előreszaladtam. . . :-)
    Tudjátok, mi jutott eszembe a gyerekkoromból? Volt valami mentolos szipka műanyagból. Cigirágót lehetett bele rakni és ha szívtad, mentolíz jött a szádba. Lehet, hogy ezért nem gyújtottam rá soha életemben?
    Ami a meséket/filmeket illeti, nekem hatalmas életre szóló lelki traumát okozott Hugó a kis viziló története, de hasonló reakciót váltott ki a Winetu is. . . Viszont a Rumcájszot nagyon szerettem!
    És az jutott eszembe még, hogy milyen büszke voltam magamra, amikor 12 éves koromban az olvasótáborba menvén megkaptam életem első tusfürdőjét! Óceán volt a neve, henger alakú bilikék dobozban, sötétkék félgömb alakú kupakkal. Imádtam az illatát, pedig a lila amo szappan is nagyon tetszett! :-)
    előzmény:
    kismackó2 (291)
     
  11. 2004. augusztus 19. 17:00291.
    Jaj de jó, hogy említetted a vadász csokit. Azt hittem már nem lehet kapni. Nekem is az volt a kedvencem. Na meg a sport szelet, Emőke, volt valami banános csoki is. A régi jó hagyományos ropi (nem szeretem, amit a Wolf süt), burgonyaszirom, mert akkoriban a chipsnek hírét sem hallottuk. Meg valami mandulamag alakú ostya is volt. Vattacukor a búcsúban. Sósperec az állatkertben. Csíkos virsli, amiből a hotdog készült óriáskiflivel meg egy kis mustárral. Csuklópánt. Meg az a hülye csősapka a homlokpánttal. Dipó (diplomatatáska) amit nagy vagányan az ember a csípőjén hordott. Házibulik. Moziban a Csutak és a szürke ló. És akkor még volt mozibérlet is. Színházban a Csillagszemű juhász.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214857 (285)
     
  12. 2004. augusztus 19. 16:54290.
    Szia!
    Nem tudom irta-e mar valaki, de imadtam a "Hogyan huzzuk ki a balna zapfogat" c. cseh filmet. Es az egetett cukor nyaloka? Bocsi, ha valakit ismetlek, nem volt idom teljesen visszalapozni.
    előzmény:
    Piperr (289)
     
  13. 2004. augusztus 19. 16:47289.
    Igen Misa macko. A moszkvai olimpia kabalaja volt.
    Mystic ruzs. Nana, hogy emlekszem!!!:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214857 (285)
     
  14. 2004. augusztus 19. 16:43288.
    Nem tudom, honnan rugdossak ki a frissen szult anyukakat a korhazbol, mert ahol en szultem (Ujpesti Szulootthon), ott a siman szultek az 5. , a csaszarosok a 7. napon hagyhatjak el a korhazat, ha minden rendben. En belazasodtam, plusz egyeb gondok is voltak, ugyhogy Panni mar 2 hetes volt, mire hazamehettunk.
    előzmény:
    jessica07 (265)
     
  15. 2004. augusztus 19. 07:39287.
    :-))))) én is még kétműszakban jártam általános iskolába és hogy utáltam a délutános műszakot!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985262 (282)
     
  16. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 19. 06:58286.
    Nekem is volt moncsicsim, csak kibeleztem, mert megőrjített a kiváncsiság, hogy mi a fene lehet belül. De volt ilyen kis pici csiptetős is, amiben egy csipesz volt, ha a hátát összenyomtad, kitárta a karját. Én 76-os vagyok, úgyhogy áltis éveimet beárnyékolta az induló barbie hullám, nekem ugyanis nem volt. Ja és keserű emlék még a HONVÉDELMI napok, mert nagyon béna voltam kötélen himbálózdva-mászásból és céllövésből.
    Mi kengyelfutó őrs voltunk az én tisztem krónikás és nótafa volt hol felváltva, hol együtt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 19. 06:54285.
    Sziasztok, tegnap este fagytam és ez intő jel volt, hogy ideje lefeküdni, de ma újult erővel csaptam le a topicra, mert eszembe jutott a Mistic rúzs, ami olyan barnás volt, de ha a szádra kented lila lett, illetve mindenkinek másmilyen. Nem tudom, talán a testhőmérséklettől szineződött el, emléxem, hogy az anyám száján püspöklila volt, az enyémen meg ciklálmen, a rongybabámon meg bordó. . . . :-)
    Ja, és a nappaliban a szekrénysor oldalán még mindig ott diszeleg a férjem által gyerekkorában odaragasztott olimpiai mackó matrica, talán Misa volt a neve, már nem emlékszem. . . Nekem a vadász csoki volt a kedvencem, de azt lehet most is kapni a CBA-ban, csak átcsomagolták, úgyszint a Melba és a Párizsi kocka, diannás cukor. Sütik közül a mignon vitte a pálmát, mindenféle szinekben, nem tudom ilyet árulnak-e még, mert mostanában már csak a szekszárdi tálat figyelem (somlói galuska alfaja)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_207599
    Torolt_felhasznalo_207599
    2004. augusztus 18. 23:41284.
    Egy pici kép Majkáról az űrből jött lányról is :)

    http://www. borda. ca/attachment. php?attachmentid=189922
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 18. 23:31283.
    egy kis humor: :))

    Igaz lehet, hogy a élet 50 körül kezdődik, csakhogy addigra minden egyéb tönkre megy.

    Az öregedésnek három fő jele van: a memóriazavar-
    a másik kettőt elfelejtettem. . .

    Akkor kezdesz öregedni, amikor nem érdekel, hova megy a párod, hacsak nem kell vele menned.

    A középkorúnak már kevesebb örömmel jár a munka, több munkával jár az öröm.

    A statisztikák szerint a 75-évesek között 5 nő jut egy férfira.
    Fiúk, nem kellene kihasználni ezt az óriási lehetőséget?

    Ha a lányok a munkahelyeden megbíznak benned, kezdesz öregedni.

    A középkorúnak tovább tart kipihennie magát, mint elfáradni.

    Mire valaki elég bölcs ahhoz, hogy vigyázzon, hova lép, túl öreg ahhoz, hogy akárhova menjen.

    Középkorú vagy, ha már nem nősz a két végeden, csak középen.

    Ellensége vagyok a bűnnek. Mindent ellenzek, amihez túl öreg vagyok, hogy élvezzem.

    Billy Graham szerint a mennyország olyan, mint egy vég nélküli családi összejövetel.

    Akkor lettél középkorú, amikor nem a rendőr, hanem az orvos szólt, hogy lassíts.

    Akkor vagy középkorú, ha két kísértésből azt választod, ahonnan hamarabb haza érsz.

    Ne aggódj, hogy el tudod-e kerülni a kísértéseket, ők elkerülnek.

    Az öregedés jelentősen lelassulna, ha parlamenti jóváhagyás kellene hozzá.

    Kezdesz öregedni:
    -ha az élet apró öröme az, hogy megtalálod a kocsidat a parkolóban
    -ha beülsz a hintaszékbe, és nem tudod beindítani
    -ha a feleséged a böjt miatt tartózkodik a szextől, te pedig csak karácsonykor veszed észre
    -ha másnapos vagy reggel, pedig semmit sem csináltál éjszaka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_985262
    Torolt_felhasznalo_985262
    2004. augusztus 18. 23:29282.
    jót nosztalgiáztam én is :) képzeljétek, én 3. -4. ben "második műszakban jártam iskolába, mert annyian voltunk, hogy nem jutott mindenkinek tanterem délelőttre (bár valszeg inkább iskola volt kevés, mert 1960 negatív csúcs volt a népszaporulatban) és utána sötétben, egyedül jöttem haza. . . és a szüleimnek tényleg eszébe sem jutott kísérgetni. . . én meg? alsós korukban napközben is kísértem/vittem a gyerekeimet, sötétedés után meg még mindig megyek értük. . . (pedig már kamaszok. . . ) zánkán az úttörőtáborban nem szerettem lenni. . . (pedig oda nem mindenki mehetett. . . ;) ) folyton maceráltak minket, hol lehúztuk, hol fel a zászlót, valahova mindig tereltek minket. . . egy perc nyugalmat nem hagytak :( a középiskolás éveim meg a "kockás ing-alföldi papucs" korszakra esett :)) nem volt nagy gond az öltözködés :)) és emlékeztek a jeremy című filmre? meg voltunk bolondulva érte, egy kamasz love story volt. . . most pár hete adta a duna tv, odacsődítettem elé a gyerkőceimet. . . végigunatkozták :(( igaz, én se értettem, mi kavart fel benne annyira. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_207599
    Torolt_felhasznalo_207599
    2004. augusztus 18. 23:13281.
    Tau bácsiról találtam egy linket :)

    http://www. 8ung. at/barrandov2/pantau_season1_galerie01. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2004. augusztus 18. 23:08280.
    . . . Anyukám munkahelyi szinte ingyenes beutalójával 4-en 2 hétig Siófokon királyként nyaraltunk. . . a suliban a kis dobozos kakaó és tej, na meg a repeta a menzán. . . a nagy üveges Pepsi cola. . . az emlékkönyvbe írt szép sorok és rajzok az osztálytársaktól és a családtól. . . én is gyűjtögettem a kis takarékbélyegeimet:-)) Mi is szinte minden hétvégén mentünk mindenfelé kirándulni, de jóó is volt, hiányzik! Nagyon jó visszaemlékezni ezekre a csodálatos dolgokra! Üdv. Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_207599
    Torolt_felhasznalo_207599
    2004. augusztus 18. 22:52279.
    Sziasztok! :)
    Jó volt olvasni ezt a fórumot :) Ismertem ezeket a körleveleket, de nosztalgiázni mindig jó :)
    Az én kislányaim 6 és 8 évesek és higgyétek el sokminden felfedezhető még ezekből az időkből, de mégis más, nem ugyanaz a hatás. . . pölö van még műanyag üvegecskében limo, gumicumi, cigirágó, márka üdítő, robbanós cukor és még sorolhatnám. Persze sok mindent akkor fedeztem fel mikor a gyerkőceimmel nézelődtem. . .
    És a régi meséket is fel lehet fedezni itt-ott, Mátyáskirály, Kockás fülű nyúl, Lolka Bolka, Varázsceruza stb. . .
    A nagylányom az iskolában tanult "gumizni". . . szóval nincs minden eltünve, csak körül kell néznünk :)
    Ami még eszembe jutott, a cigizős süni :) (???) emlékeztek rá? És az űrből jött lány? Majkának hívták :) De szerettem ezeket a régi meséket :). . . lenkerekes egér, ugró béka, üveggolyók, sicc, hahota, Vidám mesék c. könyv, moncsicsis sporttáska, Makk Marci, Pampalini, Kukori, Frakk, Vizipók, Füles Mackó, Spejbl és Hurvinyek :), Kisvakond. . . stbstb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2004. augusztus 18. 22:52278.
    Sziasztok! Milyen jóó ezeket olvasni és nosztalgiázni!!:-)) Szép volt az biztos! Én is szerettem a deltát a tv-ben, gyűjtöttem a jelvényeket, a család kedvence volt a Derrick, Sandokan, Kojak, az Onedin család, Linda. . . . . . imádtam a kockásfülű nyulat, gyalog kakukkot, menő-manót, Futrinka utcát, Donald kacsát, Tom & Jerry. . . . . a robbanós cukorka, húúú, de szerettem. . . a lányokkal a suliban mi is játszottunk gumis játékot, na meg amikor fél lábon kellett a földre felrajzolt kockákon egyensúlyozva ugrándozni:-))) Nevetni fogtok, de én imádtam a csokis sajtot, múltkor megláttam a közértben és rögtön lecsaptam rá, vettem pár dobozzal:-)). . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. augusztus 18. 22:29277.
    Szia!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (275)
     
  26. 2004. augusztus 18. 22:27276.
    :-) Szia. Nekunk is volt Mokus orsunk; en az egeszsegugyi felelos voltam. :-)
    Diavetitonk is volt, olyan zoldes-fekete. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_314061 (271)
     
  27. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:26275.
    Sajnos, most mennem kell, de holnap tutira jövök újra! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2004. augusztus 18. 22:25274.
    :-)nincs miert elnezest kerned, folytasd a meselest, elvezzuk!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (270)
     
  29. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:24273.
    És a május 1-jei felvonulásról közvetített "kívánságműsor"-ra a megbeszélt kívánságokkal emlékeztek? Meg a sok iskolai ünnepély, kisdobos- és úttörőegyenruhában, indulókkal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2004. augusztus 18. 22:24272.
    Egyik tanarom-aki oroszt tanitott-imadott meselni; rengeteget utazott(foleg a SZU teruleten), a fia Moszkvaba jart egyetemre, ott osszejott egy vietnami lannyal. . . , olyan ritka, erdekes volt ez akkor. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_314061
    Torolt_felhasznalo_314061
    2004. augusztus 18. 22:23271.
    Sziasztok!
    Nagyon tetszik a topic! Olyan jo visszaemlekezni ezekre a dolgokra! A pattogos cukorkat mi robbanos cukornak hivtuk es felelemmel vegyes izgatottsaggal szortam mindig a szamba. :) Tejport es limot is ettunk. Moncsicsink is volt a hugommal.
    Arra emlekeztek, hogy Hu:pp-hu:pp-hu:pp, Barba trukk? Talan Barba mesek volt a cime.
    Nem emlekszem irta-e valaki Lolka es Bolkat?
    Karacsony elott mentunk Csehszlovakiaba gyonyoru es olcso uvegdiszeket venni. Jugoszlaviai nyaralas elott pedig konzerveket. :) Az Csehszlovak kis muanyag dobozban elhozhato kaszinotojasnak salataval meg mindig a szamban van az ize! A "ruszlit" viszont nem szerettem.
    Anyukam kiskoromban diavetitovel orakig el tudott szorakoztatni bennunket! Foleg a "Cerna Peti" c. diafilmre emlekszem, azt sokszor neztuk, mert nem volt jo etvagyam akkoriban meg.
    A szulok "tarsadalmi munkaban" csinaltak nekunk homokozot a tarsashaz moge es ultettek fakat, viragokat, amit felvaltva apoltak!! A mi "tombunk" uj volt, csupa fiatal par koltozott be, igy mi, gyerekek nagyjabol egy korcsoport voltunk. Allandoan egyasnal jatszottunk, ettunk. A szuleink felvaltva vigyaztak egymas gyerekeire is, nem kellett babysitter. A babakocsi tarolobol kesobb jatszohazat alakitottak ki nekunk, mindenki adott hozza valamit.
    Az o"rsgyu"lesekre emlekeztek? Mi eloszor mo'kus ors voltunk.
    Mara befejezem a nosztalgiazast.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:22270.
    Bocs, összevissza írok, nekem már késő van. . .
    előzmény:
    jessica07 (269)
     
  33. 2004. augusztus 18. 22:21269.
    NDK. . .
    Csehszlovakiaban nem volt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (268)
     
  34. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:20268.
    Szerintem az összes szocialista testvérünkében: NSZK, Szovjetúnió, Csehszlovákia, Kína, stb.
    előzmény:
    jessica07 (266)
     
  35. 2004. augusztus 18. 22:20267.
    És a Szombat esti filmkoktél? Meg a vasárnap délutáni családi filmek reklámmentesen? Ember az Antarktiszról? Kihaltak az utcák, amikor jó film ment a tévében. És emlékeztek arra, hogy egyszer egy télen hirtelen nagyon nagy hó esett, és rendkívüli hétfői adásnapot tartottak és a My fair lady ment?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2004. augusztus 18. 22:19266.
    Magyarorszagon kivul meg melyik orszagban volt kotelezo az uniformis?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2004. augusztus 18. 22:18265.
    Az egeszsegugy. . . , minden a polgarert! Emlekszem a terhes nok 1 hetig elveztek a korhazi ellatast. . . , most meg a masodik napon "rugdossak ki" oket onnan. . . :(
    Az ingyen gyogykezelesi furdok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:18264.
    A vasalásról a nylon iskolaköpenyem jut eszembe, amit egyszer túl gyűröttnek találtam. . . Anyám nem volt boldog, mikor meglátta rajta a tenyérnyi lyukat, vehetett másikat, merthogy kötelező volt. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214857 (261)
     
  39. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 18. 22:16263.
    . . . sandokáááán lóóg a fááán seggét nyalja a bruk kapitáááány. . . .
    előzmény:
    jessica07 (258)
     
  40. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:15262.
    Soxor én is. . . Főleg amikor a párom 9 éves fiát próbálom meggyőzni arról, hogy inkább olvassa el könyvben, mint nézze meg a tv-ben, amit akar. . . De ez már a 21 éves öcsémmel is így van. Csak néznek rám, mint valami őskövületre, a 27 évemmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 18. 22:14261.
    Nekem volt egy olyan jelvényem, kb 4cm átmérőjű sárga alapon apró fekete betükkel alig olvasható felirat hirdette: a sok szex rövidlátást okoz
    Meg smile-pofás neonszinű rávasalható matricákat vettem, és minden ruhámra vasaltam valamit, mikor anyám meglátta, majdnem hozzámvágta a vasalót. . .
    Ja, és volt olyan mini-szappanom, ami ha elfogyott, leázott róla a matrica, meg egyébként is nagy szám volt az a matrica, amit vízben kellett áztatni, hogy ragadjon. Nővérem gyűjtötte évekig én meg egyszer felragasztgattam az egészet a fürdőszobacsempére. Azt hiszem lepke-matrica gyűjtemény volt. Egy kettő még mindig ott diszeleg, mert képtelenség levakarni. . . :-)
    És volt radírcerka! Nem a radírosvégüre gondolok, hanem egy műanyag csőben volt két rúd alakú radírhenger, amit ki lehetett csavarni és úgy radírozni. A tintaradír volt a csúcs, totál lenullázta a papírt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (256)
     
  42. 2004. augusztus 18. 22:13260.
    Faj a szivem es "oregnek" erzem magam. . . :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:11259.
    Jaj a könyvek! Meg az újságok! Kockás magazin, Dörmögő Dömötör, az Ifjúsági Magazinhoz már "nagylánynak" kellett lenni, mert abban már "olyan" témák is voltak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2004. augusztus 18. 22:08258.
    A pottyos es a csikos konyvekre. Tom(?), Ida es Picuri-"csaladnevelo" kis kepes konyvere? Sandokanra es Mariannara?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 18. 22:08257.
    Ja, nekem is volt ilyen dzsekim méghozzá kivehető fehér bundabéléssel! Jugóból hozták nekem! De nagy szám volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (254)
     
  46. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:07256.
    Bár én inkább a feliratos jelvényeket gyűjtöttem, a barátnőmmel mindig órákat szórakoztunk a megbotránkozó mamákon, akik próbálták kibetűzni a feliratokat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. augusztus 18. 22:07255.
    Tényleg! Az övek! Anyósom még mindig hordja az egy cm keskeny ezüst és arany lakköveket. . . :-)
    Később lett divat az olyan szoknya, aminek egy vastag gumipánt volt csak a dereka, se derékpánt sesemmi. Méterben lehetett kapni ezeket a kb. 8 cm széles, alul-felül fodros gumiszalagokat. Nővérem pedig Erika írógépen írt krimiket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. augusztus 18. 22:05254.
    Márványkoptatott farmerdzseki minél több kitűzővel, az volt az igazi menő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2004. augusztus 18. 22:05253.
    Most megyek, mert a film is megy az M2-n. Sziasztok. Köszi mindenkinek a dumcsit. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2004. augusztus 18. 22:03252.
    Ti gyűjtöttetek jelvényeket? Nena, Depeche Mode stb?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top