Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolakezdés!

vera70
Létrehozva: 2004. augusztus 14. 09:38
Sziasztok!Mint először iskolába menő gyermek anyukája érdeklődnék a tapasztaltaktól kinek milyen iskolatáska jött be pontosabban a gyerkőcnek ?Milyen tipus a jó?a nagyságára nézve és az esztétikum sem mellékes...Köszönöm a segitségeteket!!!!!!üdv.vera
  1. 2004. augusztus 16. 00:0351.
    :)))) Köszi!:))
    Már nem izgulok ilyesmin, így nyugtalan sem vagyok. . . :)
    Ellenben nagyon jól tudom mekkora izgalom ez minden szülőnek, és gyereknek!!!
    Igen, még akkor is, ha a 2. , 3. kezdi az iskolát.
    Nem szólok bele, hisz olyan jól megbeszélitek. Tudjátok:ahány ház, annyi szokás. . . ! Mindenesetre egy kellemes izgalom kell, mert az lendít a dolgokon. Görcsölni viszont nem érdemes, mert az teljesen biztos, hogy nem segít!
    előzmény:
    bigacsiga2 (50)
     
  2. 2004. augusztus 15. 23:3950.
    Szoprán, írjál csak nyugodtan. :) :) :)
    előzmény:
    szoprán (45)
     
  3. 2004. augusztus 15. 09:2949.


    Az első osztályos füzet a szélesebb csíkozású!!!
    Száma: 14-32

    A másodikos füzet a sűrűbb csíkozású.
    Száma: 16-32

    Ezeket a számokat a füzetek borítóján találjátok meg.

    (A 32 a lapok számát mutatja, lehet 16-os füzetet is kapni, de nem érdemes megvenni. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 15. 09:2448.
    Szerintem te is nyugodtan adhatsz tanácsokat! Ha több véleményt, tapasztalatot hallunk, olvasunk, az nem lesz kárára senkinek! :o)) Főleg, hogy tanító néni vagy!
    előzmény:
    szoprán (45)
     
  5. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 15. 09:2147.
    :o) Bigacsiga! Én is ilyen vagyok. Örülök is neki, hogy már "nagy", közben meg azon könnyezek, hogy milyen hamar elment az idő! Egyébként nálunk egy kicsit máshogy van a lista. Mégiscsak annak van igaza, aki azt ajánlotta, hogy érdemes megvárni az iskolakezdést, és ott az első szülőin elmondják, mi is kell. Mondjuk ez azért elég rossz megoldás, mert az ember lányának több más dolga is akad az első napokban is, mint papírboltokba rohangáljon és azon görcsöljön, vajon megkap-e mindent. Nálunk az egyetlen rossz dolog, hogy a tankönyveket az első napon kapják meg, és másnap már bekötve kell a tanító asztalára letenni. No most, én pl. tavaly szültem július végén. Nehéz volt az akkor még bömbölő kis csomag mellett a csúszós könyveket (Apáczais, ha ismeritek! :o() a párom által vásárolt csúszós csomagolópapírba belevarázsolni! Éjjel 11-ig kötöttük, közben mondtam mindenkire ami eszembe jutott!

    Izgulni nem érdemes. :o) Az első fogadóóra külön élmény volt! Kint nevetgéltünk az anyukákkal, hogy akkor most minket is osztályoznak e! Eleinte a hajad égnek áll, amikor látod, nem úgy ír pl. , mint ahogyan te azt elképzelted, nem tart egyforma távolságot. Hihetetlen, de igaz, legkésőbb az első félév végére profi lesz! Türelem kell, egy csomó! Sok sikert! Amíg a tanító néni piros pontot ad egy munkára, házi feladatra, neked sincs miért aggódnod!
    előzmény:
    bigacsiga2 (42)
     
  6. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 15. 09:0846.
    Tényleg! Bocsi! Megnéztem a fiam füzeteit és tényleg az elsősnél vannak a csíkok sűrűbben! :o)) Viszont nálunk azért kellett írólapot venni, mert ők arra vázolták a betűket. . .
    előzmény:
    duka22 (39)
     
  7. 2004. augusztus 14. 23:2945.
    Bigacsiga2!!!! Már sokszor találkoztunk itt a neten. Lehet:nem emlékszel rám, nem is fontos. Mivel én is tanító néni volnék. . . . +2 gyerek anyja:gondoltam ha nem bánjátok:kicsit belekotyognék. . Hümmm??? Nem akarok úgy, hogy netán ellenségnek néznétek.
    előzmény:
    bigacsiga2 (40)
     
  8. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. augusztus 14. 23:1444.
    Meglepő, de én a Schneider táskáról nem tudok jót mondani, azon kívül, hogy nagyon tetszett, és állati strapabírónak tűnt. Csak épp az alja az első év végére gyakorlatilag eltűnt. Lejött róla a merev réteg. A többi része tökéletes, úgyhogy meg is fogom csináltatni a kicsi majd megkapja néhány év múlva, de a nagynak vettem másikat a harmadik évre. De bosszantott a dolog, és sajna a blokkját is kidobtam. Vagy elkutyultam, mindegy. De én nem ajánlom, aki ezt a fajtát vette (macis, piros és kék, könnyen megismerhető), annak mind szétment az alja. Lehet, hogy Te másfajtát vettél, de ezek vackok, és két éve volt 8000 Ft, mindenféle kiegészítők nélkül.

    Most a hugim hozott Usából GAP márkájút, kerekes húzhatót, + hátizsákként is hordható, kb. 5200 ft volt átszámítva. Ha két évig tudja hordani, már akkor is megérte.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380977 (10)
     
  9. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. augusztus 14. 23:1443.
    Asztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
    előzmény:
    bigacsiga2 (41)
     
  10. 2004. augusztus 14. 23:1342.
    Táskának egy közepes méretű Herlitz hátizsákot vettünk.
    Belül tágas elől, pár zsebbel. Világoskék, sötétkék, majd meglátjuk beválik-e.
    Ha nem akkor se halunk bele, ez legalább megfizethető volt, de mi a garancia, hogy a jóval ötezer felettiek jók is meg tartósak is.
    Persze két év múlva megy a kicsi is suliba, akkor már sokkal lazábban fogom venni az akadályokat.

    Kellett még venni diákigazolványt, biztosítást, igaz azt választhattam az államit is. :)
    Hó közepén be kell fizetni az ebédet is.

    Az az igazság én legalább annyira izgulok, mint a gyerek. Hogy akkor most, hogy is lesz.

    Amikor tavasszal voltam beíratni, visszafele az úton megkönnyztem, ugyan is megint lezárult egy korszak az életünkben. :) :) :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 14. 23:0441.
    Nem sok füzetünk van 2 négyzethálos a matekhoz, az íráshoz nem kell, mert Meixner írás olvasás lesz, ahhoz van előre nyomtatott írásfűzt, egy sima füzet üzenő füzetnek.

    írólap, A4-es rajzlap, HB grafit ceruza,

    piros, kék, zöld ceruza.
    Vékony, nálunk nem lehet vastag, nem lehet kétoldalas (egyik vége kék, másik piros) és nem lehet háromszögletű egyik ceruza sem.
    12 színű színes ceruza, ezen tököltem a legtöbbet, mert olyan kell, amiben van rózsaszín és lila ceruza is.
    És képzeljétek a legtöbb 12 színű színesben vagy ez van vagy az. Vagy a lila nem sötét lila, ami különbözik a rózsaszíntől, hanem inkább sötét rózsaszín.
    És, hogy ez miért fontos? Mert nekünk lesz a színes rúd készlet is, amivel számolni tanulnak és egyértelműnek kell lennie, hogy lila vagy rózsaszín, mert mind a két színnek más az értéke.

    Na ezt sem sikerült még vennem, színes rúd készletet.
    Illetve találtam nem magyart, de a fene gondolta volna, abban máshogy vannak a színek. :(

    12 színű zsírkréta.
    4, 6, 10 vagy 12 vastagságú ecset.
    12 színű vízfesték, ami szintén kiakasztó, hogy nincsenek benne egységes színek. pl. piros narancs van. de rózsaszín az már nincs.
    6 színű tempera, + 1 fehér tempera, ne nevessetek, de ebbe meg nincs barna, úgyhogy vettem egy 10 színűt helyette.
    Ecsettálat nagy margarinos dobozt kért a tanító néni, hogy ne boruljon fel, de ne is kelljen percenként cserélgetni benne a vizet.
    Plusz az egészet bele kell tennünk egy vászon zsákba, hogy kiszáradjon és ne büdösödjön meg.
    Gyurma, de nem színes hanem natúr színű.
    Hurkapálca, ebből is van rövid meg hosszú, az ördög tudja miért.
    Technika csomag, amiben van a pontrácsos papírok, színes kivágó papírok stb.
    Olló, gömbölyűhegyű, lehetőleg vágjon is :), ne csak dísz legyen.
    Az én fiam ügyetlen, ezért olyat vettem neki, aminek a két szára között van egy kis nyelv és segíti az ollózó mozgást. A ki be csukást, remélem értitek.
    Szám és jelkártya. Ezt ki kell vágnunk és összegumizni.
    Pálcika, korong, ebből is érdemes többet venni, mert fogyóeszköz. Hihetetteln, hogy milyen ramaty. :(
    2 dobókocka, logikai készlet, amit nekünk át kell önteni egy másik jól záródó dobozba, mert nem fognak azzal tökölni, hogy visszaillesszék a helyükre. :)
    Egy rövid 15 cm-es vonalzó.
    Stiftes ragasztó.
    100 db boríték, ebbe kell küldeni a pénz az ebédre, stb. -re ill. ebben küldi a leveleket is tanító néni.
    1 csomag fénymásoló papír.
    Szintén vászon zsákba, kis törölköző, ivópohár, fogmosó pohár, fogkefe, fogkrém.
    Folyékony szappannal fognak kezet mosni, osztálypénzből veszik az utántöltést.
    Fekete torna dressz, nadrág, fehér póló, fehér zokni, a cipő színe mindegy.
    Úszófelszerelés, mert úszni is járnak egy héten egyszer.
    A könyveknek füzeteknek én is vettem kemény dossziét, majd kiderül jó ötlet-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. augusztus 14. 22:5740.
    Sziasztok!

    Nekem is most megy elsőben a fiam. :)

    Nálunk az iskola összerakatta a tanszer csomagot, és aki akarta megvette. Sajnos én is. Legközelebb inkább csak a listát kérném el. Voltak benne, olyan dolgok amiket én pl. nem vettem volna meg, mert olyan silány minősége van, pl. dobókocka amitől már eleve le vannak kopva a pöttyök, :( vagy a korong és a logikai készlet is kritikán aluli. :(

    Könyvekre nekünk nem kell költeni, mert az önkormányzat ajándéka. Tiszta nyereség, mert kb. 15
    000. -Ft lenne. Az évnyítón fogjuk megkapni.
    A könyveket mind be kell kötni, sőt kérte a tanár néni, hogy duplán kössük be, mert sokat használják és év végére saláta lesz.
    Nálunk akármibe be lehet kötni, mert nem lesznek nagyon egyforma könyvek, munkafüzetek.
    Vannak tanár nénik, aki szeretik ha átlátszóba kötik a szülő, hogy pl. csak azt keljen mondania, hogy vedd elő a pöttyös labdás könyvedet.
    A húgom nekem azt ajánlotta, hogy ne a kapható csak a két végén ragasztós könyvborítót vegyem meg, hanem vegyek üvegtapétát és azzal vonjam be a könyveket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. augusztus 14. 22:1639.
    Hali, az elsősöknél a csíkok nem sűrűbben vannak, ez a 2-os füzet, az elsős a legritkásabb csík és nem árt újságpapírt tartalékolni, mert van, ahol ezekre kezdik vázolni a gyerekek a betűk alapformáit. Az enyém így kezdte és nem hülyeség, nagy lendülettel írt, közben kilógott a kis nyelve mi meg meglestük, mert a közös otthoni gyakorlás után is "újságozott", igaz, közben odakerült néhány batman meg egyéb is. Másodikba megyünk és túl vagyunk a nehezén. Puszi minden elsős anyucinak. Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916056 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 14. 21:5138.
    Sziasztok!

    Mi is kaptunk az iskolakezdés előtt listát, a HB-s és a B-s cerkák, a piros-kék ceruza, a rajzlap is darabszám fel lett tüntetve rajta! Igazán jó tanítónénink van! :o)) Viszont a 2. osztályos listához pluszban vásároltam. 2 db ceruza helyett 4-et vettem, és hasonlók, mert "elveszett", "nem találom", stb. , stb. Ráadásul minden nap kihegyezett ceruzával kellett érkezni a suliba, ami miatt nagyon hamar elfogytak az előírt ceruzák! Szintúgy a színesceruza! Még jó, hogy abból is két csomagot vettem. . . Egyébként a Tescoban láttam a múltkor még listát az elsősöknek és a másodikosoknak is kitéve az információnál. Talán van még nekik! Érdemes megkérdezni. Aztán vásárolni már nem muszáj ott. A füzeteket érdemes papírboltban venni, mivel az elsős és a másodikos írásfüzetek csak látszólag egyformák! Az elsősöknél a csíkok sűrűbben vannak, erre is érdemes odafigyelni! Ha igaz, még megvan a tavalyi listánk is, ha esetleg valakit érdekel, előkeresem szívesen.
    előzmény:
    Clarissa04 (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_929766
    Torolt_felhasznalo_929766
    2004. augusztus 14. 16:2537.
    és vidáman beszélgetsz vele a az iskolakezdésről, mindennél többet ér. Ragasztóból a kinyomós a jó, füzetttartónak kemény, de ne felejts el, hogy bármilyen kudarc esetén te vagy a hallgató, és vígasztaló. Ezen azt értem, hogy tartsd a kapcsolatot a tanító nénivel - tudom, ez nehéz, hiszen annyi más tennivalónk van - de ne hidd őt okos tojásnak! A gyereked komfortérzete a legfontosabb, amit első osztályban mindenképp éreznie kell. Szia, írj, ha gondod van! Janis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907008 (31)
     
  16. 2004. augusztus 14. 15:3636.
    Igen, mindenben tökéletesen igazad van. Nekünk szerencsére a tanítónénik azt is megmondták tavaly(ajánlották), hogy milyen ceruzát (HB), radirt, ragasztót vegyünk, ami a JÓ munkát elősegíti.

    Év végén, az évzárón pedig ismét megkaptuk a listát, amiből természetesen sok eszköz megmaradt az első osztályból, így azt nem kell venni. Pl. szinte csak a füzeteket és egy 30 cm-es vonalzót.
    előzmény:
    Clarissa04 (35)
     
  17. 2004. augusztus 14. 14:4435.
    Kedves Anyukák! Az iskolai felszereléssel kapcsolatban mondanám, hogy meglepődve láttam a különböző hirdetőújságokban, hogy mennyire kedvező áron is lehet kapni színesceruzákat, füzeteket, gyurmát stb. A másik oldalon meg azt szoktam látni, hogy az alsós anyukák legtöbbje presztizskérdést csinál abból, hogy milyen drága iskolai felszerelést vásároljon-teljesen feleslegesen. Gyakorlatból és tapasztalatból mondom, hogy ezen nem múlik semmi. Ami viszont fontos, legyen a gyereknek íráshoz HB-s ceruzája, rajzoláshoz B-s, a H-s cerka viszont nem jó semmire, mert annyira kemény, hogy csak vésni lehet vele. Tehát nem az a lényeg, hogy mi van a cerkára festve, hanem a minőséget jelölő imént felsorolt betűket nézzétek! A radíroknál sem a szín és a forma az elsődleges, hanem, hogy legyen jó puha. Remekül bevált a régi "elefántos" radír. Iskolatáskában elsős gyereknél 2 évre gondolkodjatok, addig pedig az olcsóbb táskák is kibírják. Vízfestékből is nagyon megteszi az alacsony árfekvésű, mint ahogy a többi iskolaszerből is. A tornaruha színét mindig az iskola határozza meg, annak megvételével várjatok. Ragasztóból csak olyat vegyetek, ami az egészségre nem káros. Amit viszont feltétlenül ajánlok, s amivel rengeteg bosszúságtól kímélitek meg magatokat, a tanítónénit és a kisgyereketeket is: Alkoholos (le nem mosható) FILCTOLLAL a gyerek minden kisebb-nagyobb felszerelésére írjátok rá a nevét vagy a kezdőbetűjét!!! Értem alatta az ÖSSZES ceruzára, minden egyes darabra, hegyezőre, ragasztóra, festékre. . . stb. . . Ugyanis összekeverik, sőt. . . hadd ne mondjam ki, hogy még mi nem történik a cuccal, ha nincs rajta a gyerek neve. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 14. 14:0734.
    Kedves "iskolás" anyukák! Sok jó tanácsot adtok egymásnak, végig olvastam a topicot. Ha lenne konkrét kérdésetek én is szívesen válaszolok rá, ha tudok. Sok - sok kisfiút és kislányt megtanítottam már írni, olvasni. Sőt, ha van közöttetek olyan, akinek nem lesz majd megoldás a napközi a házik elkészítésére, vagy magántanuló lesz a gyermeke, annak tudok abban is segíteni. Ha privit írtok, megadom a telefonszámom. Bp. -en lakom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212228 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_557854
    Torolt_felhasznalo_557854
    2004. augusztus 14. 13:2733.
    A legjobb megvenni az elsős tanszercsomagot, ha előre nem kaptatok listát. Az első nap úgyis megmondja a tanító, hogy mit kér. . . Tök hosszú lesz a lista, és úgy sem azt a tipusú árut kéri amit vettél, hanem amit ő jónak talál. . .
    Úgyhogy nem érdemes előre nagy bevásárlást csinálni, mert az első héten úgyis kitalálják, hogy milyen színű tesigatyót kérnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_557854
    Torolt_felhasznalo_557854
    2004. augusztus 14. 13:2332.
    Helló!
    Nekem amikor a lányom suliba ment Budmil táskát vettem. Kibirta a dög nehéz könyveket, meg a földön való rugdosást is! Negyedikben vettem neki egy újat, és nem azért mert elhasználódott, hanem mert már nem volt elég nagylányos neki. Szerintem ha hosszabb távra gondolkodik az ember érdemes egy drágábban venni. Utána már jó az olcsóbb, divatos házizsákok is mert a "nagy" lányok már tudnak rá vigyázni.
    A fiamnak katonai szimat táskához hasonló van. Az is jó, mert tök vastag anyagból van, lehet nyúzni, elég menő is a fiúk körében. Kisiskolás korban nem való, mert nem kemény az oldala, nincsenek benne rekeszek, és a füzetek és a könyvek elég siralmasan néznek ki, de hát neki ez így jó, ő ilyenekre nem ad mint a fiúk többsége. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_907008
    Torolt_felhasznalo_907008
    2004. augusztus 14. 13:1931.
    A könyveket az évnyitón adják oda , azt már bekellett fizetni beiratáskor.
    A táska , tolltartó megvan , a többi sallangra gondoltam , mint ahogy irtad pl: - ragasztó is kell.
    Csak halvány elképzeléseim vannak , hogy mire is lesz szükség. Tisztaság csomag , de mi is kell bele ?
    Betütartóról is hallottam , műanyagóra, pálcika , korong illyesmi is kell ugye ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. augusztus 14. 13:1230.
    Én is rákészültem a "nagy bevásárlásra", aztán látod. Új cipőt se akar:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (28)
     
  23. 2004. augusztus 14. 13:1029.
    :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (25)
     
  24. 2004. augusztus 14. 13:1028.
    Nem vetek Rád követ, inkább irigyellek! Mindent újonnan veszek - hiába én egyke voltam. . . :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (25)
     
  25. 2004. augusztus 14. 13:1027.
    Szerintem sétálj el a sulihoz, biztos, hogy ki van függesztve egy tájékoztató, hogy mikor osztják a könyvet.

    Nálunk, a beiratkozás után volt egy szülői, majd augusztusban is. Arra már nem emlékszem, hogy ott, vagy a tankönyvosztásnál kaptuk meg a listát.
    Mert pl. az egyik tanítónéni stiftes ragsztót kér, a másik folyósat, a harmadik másfajtát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907008 (20)
     

Címlap

top