Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eljegyzés

Torolt_felhasznalo_603460
Torolt_felhasznalo_603460
Létrehozva: 2004. augusztus 9. 14:42
Sziasztok!

A közeljövőben eljegyzést szeretnénk a párommal, és kiváncsi vagyok, hogy ez kinél hogy történt, illetve kinek mik az elképzelései!! (Kettesben,vagy családdal stb..) Nekünk egyenlőre még nincs fix terv, ezért nagyon várom a hozzászólásokat...:)
  1. 2005. július 10. 12:3933.
    Nálunk úgy volt, hogy én igazából kettesben szerettem volna, mert a mi családunkban ennek nincs nagy hagyománya. Szüleimnek nem is volt eljegyzésük, mert anyám azt mondta, ha utána mégis szétmegy a dolog, akkor mindenki összesúg a nő háta mögött, hogy "Már gyűrűs menyasszony volt!":))) Jót nevettem ezen!
    Apósom és anyósom viszont nagyon azt akarták, hogy család is legyen, ezért kompromisszumként a szüleimnél volt egy vacsora, ahol csak a két szülőpár volt jelen és mi (tesók, nagyszülők nem).
    A gyűrűket nálunk hagyományosan a nagymamám adja az unokáinak, nála gyűltek össze a család régi gyűrűi, (meg a háború alatt arany miatt vettek is), ebből kaptunk kettőt. (Egyébként nem egy pár, ezt már észrevettük, kicsit más a szinük:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 10. 11:4432.
    nem akarunk nagy murit:-)szülők, testvér, nagyszülők
    étterembe szeretnénk menni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (31)
     
  3. 2005. július 10. 11:3631.
    szerintem kb. egy hónappal előtte nézzétek ki a gyűrűt, mert ha esetleg méretben nem megfelelő, akkor legyen idő az igazításra . . . .
    egy eljegyzésből véleményem szerint nem kell óriási murit csinálni, szolíd vacsora, szűk családi kör (vagy még az sem), virág, pia, oszt annyi:-)))) majd költhettek az esküvőre . . . . :-))))
    előzmény:
    manó82 (29)
     
  4. 2005. július 10. 11:0930.
    up a témának
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. július 10. 10:0529.
    a kedvesemmel decemberre tervezzük az eljegyzésünket. Mennyi idővel előtte kellene megvenni a jegygyűrűket? rögtön meg tudjuk venni, vagy rendelni kell?szóval mikor kezdjünk el készülődni?
    szülők, testvér és nagyik lesznek ott, mit szoktak ilyenkor adni?anyukák, nagyik gondolom virág, apuka, nagyapa innivaló?

    előre is köszi a segítséget:

    Manó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_490727
    Torolt_felhasznalo_490727
    2004. augusztus 23. 11:3228.
    Szia MAKRÓ!

    A nagyobb lányom álmodott egyszer állítólag velünk, hogy iker gyermekeink születtek: kisfiú és kislány természetesen. A nevüket persze a lányaim adták, Dominik és Dominika.
    Ehhez tudni kell, hogy mi kettesben már számtalanszor elábrándoztunk, hogy mi lenne, ha születne közös gyermekünk, DE JÓ LENNE! Ráadásul, hogy neki még nincs saját gyermeke, így természetesen, hogy vágyik egy saját lurkóra! Én is mindent megadnék érte, ha még ezzel is boldogabbá és teljesebbé tudnám tenni az életét.
    Viszont ilyesmiről az én lányaim előtt még sohasem beszélgettünk, ezért volt olyan hihetetlenül furcsa, amikor a 17 éves lányom előállt ezzel a szép álmával.
    Az Én Kedvesem teljesen megakadt egy pillanatra, és csak annyit mondott, hogy "nagyon szép álom lehetett, és tényleg klassz lenne".
    Sajnos, azonban a lelkünk legmélyén tudjuk, hogy már erről sajna lekéstünk. Ő 41 lesz, én 39. kicsit késő már a családalapításról beszélni.
    Viszont még ekkor sem esett szó semmi más egyébről, közös név. . .
    Mit tegyek?
    Segíts!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (25)
     
  7. Torolt_felhasznalo_490727
    Torolt_felhasznalo_490727
    2004. augusztus 23. 11:0827.
    Szia Kedves hozzászólóm, Te kedves Uriember!
    Nagyon örülök kedves soraidnak és az ötleteidnek! Először nem is mertem gondolni, hogy egy férfiember sorait olvasom. Egyébként nem rosz ötleteket irtál, ráadásul ezen a héten csak kettesben vagyunk, mivel a lányaim az édespjuknál töltik a felel nyáriszünetet. , ráadásul 08. 27-én, pénteken lesz a Születésnapja. Talán erre a meghitt kis vacsorára csináljam meg amit irtál? Vegyek valami pici jelképes gyűrűt? Ő csak ezüstöt visel. Te mit viselnél, választanál a helyemben, amit szivesen viselnél? Vagy talán azóta lett valami jobb ötleted? Ugye nem tolakodás? NEM AKAROM ELRONTANI EZT A CSODÁLATOS LÉGKÖRT AMI MOST VESZ MINET KÖRÜL!!!!! Uyge ezt meg lehet érteni, illetve, hogy már nem vagyunk gyerekek, és igazi családban, igaz párként szeretnék élni Isten és Ember előtt, nem csak holmi "együtt ragadtunk" és kész. Tudod, vidéken élek, és itt azért az emberek , a aszomszédok még kicsit másképpen nézik az ilyenmit mint akár Pesten.

    Egyébként csak köszönni tudom a többi ötletet is, és irjatok még hasznos dolgokat!!!!!!!! Péntek estig valami irtó klasz, emlékezetes dolgot kellene kitalálnom, segitsetek! Valahogy BOLDOG FELESÉGE, és igazi társa, szerető kedvese, kivánok lenni egy életre az én Drágámnak! Bocsi, nem vagyok nagyon "nyálas", csak az igazi érzelmeimet irom le. Szeretjük egymást nagyon-nagyon! Irjatok tanácsokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296817 (24)
     

Címlap

top