Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_883356
Torolt_felhasznalo_883356
Létrehozva: 2004. július 23. 11:58
Pár napja tudom, hogy a gyerekkori barátnőmet és az édesanyját az apa már több mint 20 éve bántalmazza. Mindig egy jól kiegyensúlyozott boldog harmonikus család voltak, legalábbis a szememben (kicsi koromban irigyeltem is őket). A család vidéken lakik tőlem 350 km-re, soha senkinek nem szóltak a dologról. Javasoltam, hogy menjünk a rendőrségre vagy valahova, de félnek, mert a papa ráadásul iszik és vadászfegyvere is van. Vidéken a rendőrök sem úgy foglalkoznak a dologgal.
Mit csináljak? Mi van, ha én szólok valakinek (rendőrség, körzeti védőnő) és a papa beváltja a fenyegetést és lelövi őket. Nem akarom a homokba sem dugni a fejem, mert szégyelném magam, hogy nem segítek. A lány már 30 éves és soha nem volt barátja, mostmár tudom miért. Van egy fiútestvér is, de ő elköltözött és nem foglalkozik a dologgal.
Előre is köszönöm a válaszokat.
  1. Torolt_felhasznalo_747734
    Torolt_felhasznalo_747734
    2005. december 11. 17:49104.
    Nem értem... ha van vadászfegyver, van megoldás is: miért ne lehetne vele az apát lelőni?? (mondjuk arcközelből, alulról. Aztán valahogy úgy beállítani, hogy a fegyver véletlenül sült el, tisztítás közben. Ha a rendőrségi vizsgálat ehhez még a papa egetverő véralkoholszintjét is hozzáteszi (meg a család tanúvallomásást, hogy rendszeresen ivott), akkor a vidéki rendőrség nem fog sokat foglalkozni az üggyel (mint írtad ) Csak a ballisztika stimmeljen! (Elvégre: ha a Zámbójimmi halála elment öngyilkosságnak...) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
    2004-07-23  11:58
  2. Torolt_felhasznalo_202299
    Torolt_felhasznalo_202299
    2005. december 6. 23:03103.
    December 8. (csütörtök)

    Az "Enyém vagy!" című spanyol film vetítése, a film után beszélgetés,
    melyet Herman Judit, a NaNE Egyesület munkatársa vezet majd.

    Hely: ELTE-BTK, MÚK 4/a., Gólyavár, a vetítés 17 óra után pár perccel kezdődik

    www.16akcionap.uw.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. március 9. 14:55102.
    "Információt szeretnék kérni, hogy mit takar ez a két kifejezés?
    Nagyjából vannak sejtéseim, de egy konkrét eset kapcsán kérdezném.

    A nyaki rtg. lelet nagyjából így szól:
    Csökkent nyaki lordosis, a C. IV. -V. csigolya között enyhén csökkent (na erre nem emlékszem pontosan, de a porc réteg neve van itt).
    Csont sérülés nem látható.

    Szóval ez mi? És mivel jár? Annak aki elszenvedte, ill. aki okozta.
    Maradhat-e pl. a mozgásban, mozgatásban való korlátozottság? (Jelenleg ugyanis ez fennáll. )

    Ha valaki tudna infot adni, nagyon örülnék. . . "

    Ezt egy másik honlapról másoltam ide. Tud valaki isegíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top