Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_883356
Torolt_felhasznalo_883356
Létrehozva: 2004. július 23. 11:58
Pár napja tudom, hogy a gyerekkori barátnőmet és az édesanyját az apa már több mint 20 éve bántalmazza. Mindig egy jól kiegyensúlyozott boldog harmonikus család voltak, legalábbis a szememben (kicsi koromban irigyeltem is őket). A család vidéken lakik tőlem 350 km-re, soha senkinek nem szóltak a dologról. Javasoltam, hogy menjünk a rendőrségre vagy valahova, de félnek, mert a papa ráadásul iszik és vadászfegyvere is van. Vidéken a rendőrök sem úgy foglalkoznak a dologgal.
Mit csináljak? Mi van, ha én szólok valakinek (rendőrség, körzeti védőnő) és a papa beváltja a fenyegetést és lelövi őket. Nem akarom a homokba sem dugni a fejem, mert szégyelném magam, hogy nem segítek. A lány már 30 éves és soha nem volt barátja, mostmár tudom miért. Van egy fiútestvér is, de ő elköltözött és nem foglalkozik a dologgal.
Előre is köszönöm a válaszokat.
  1. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 15:0476.
    Nincs nagy gazdagság szegények éppen, hogy csak megélnek, nekik nincs csak egypár eldugott forint, mivel mindent elvesz az apa.

    Szerencsés voltál, hogy a családod melletted állt, itt még az sincs.

    Talán az lenne ez ellen az egész ellen az eszköz, hogy mindenki tudja meg, hogy milyen az illető. Remélem az exed most nem az új partnerével teszi azt amit veled.
    előzmény:
    toblerone1 (74)
     
  2. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 15:0275.
    Ha jó az egyeztetés, tehát talál a lány munkát (ami persze idő, dehát ez van), akkor lehet, hogy nem is kell kifizetned. És akkor az neki sem kellemetlen. Családnak meg ott lennél te és a párod, ami jó segítség, ha be kell illeszkedni egy új környezetbe. Így "cirkuszt" sem kell csinálniuk (ki tudja, inkább nem kell nagydobra verni a párszázlelkes városban. . . ) és szép csendben tipli, aztán fater meg rágjon zabot mostantól. Ruhákat meg ilyeneket szép komótosan fokról fokra még előtte ki lehet menekíteni, hogy gyorsan lehessen tiplizni (nem kelljen pakolgatni, mert az feltűnő). Addig te tudnád tárolni nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (73)
     
  3. 2004. július 23. 14:5974.
    . . . egyedül a barátait sajnálom, őket nagyon kedveltem. (Így is találkozunk néha, de elmaradtak a közös nyaralások. Egyik sem tudja ezt róla. ) :-(
    Hiszem, hogy csak gyökeres változtatással lehet kiszabadulni ebből a szituból, hogy még az emléke se kísértsen.
    (Ja, egy reggel, mikor elment, összepakoltam minden cuccom, áthívtam anyut pakolni és hazaköltöztem egy kis időre. Annyi szép és romantikus levelet kaptam, hogy megbánta. . . Ezt sokadszor már nem vettem be! :-) )

    De van még egy kategória: aki azt mondja, hogy kompromisszumot mindig kell egy kapcsolatban hozni, akkor a megélhetés, a szép ház, autó, stb. -ért cserébe tűri a verést. Van ilyen. Nem tudni, az anyuka esetleg ezért marad ott. . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:5573.
    Már elköltözött a lány, de a papa mégjobban vérszemet kapott és minden az anyán csapódott le.

    Megkérdezem, hogy nem akarnak-e elköltözni jó távolra pár hétig nálunk is elférnek (garzonba lakunk ketten a párommal, de megoldható) vagy keresek nekik addig valami albérletet amit kifizetek az elején.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:5372.
    Na, mindketten leírtuk ugyanazt, akkor biztos nem járunk rossz nyomon. :) Nem fásultak a hozzáállásaid.

    Az exedről meg annyit, hogy legalább mostmár csak az exed. Gratula, hogy volt erőd és elszántságod kimászni belőle, sztem az a legnehezebb. A tesómat is verte a rohadék volt pasija, pedig orvos. Aztán a tesóm is erőt gyűjtött titokban, aztán egyszer csak hopp, dobbantott, és vitt amit csak lehetett. Nem volt gyógyír a bántalmakra, de gyógyír volt a büszkeségre.
    előzmény:
    toblerone1 (69)
     
  6. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:4971.
    Persze, tudom, csak úgy bennem volt. Esetleg azt nem tudnád megtenni, hogy keresnétek munkát a barátnődnek ahol te élsz, és ha találnátok akkor odamenne (esetleg nálad lakna pár hétig, míg nem találtok neki lakást is, vagy azt is keresnétek)? A barátnőméknél pl. mikor a barátnőm elköltözött, az apja többet nem nyúlt az anyjához. Fura, de így van. Ha meg mégis bántja az anyját, akkor őt is oda vehetné. Legalább megpróbálni ezt a lehetőséget, vagy elgondolkozni rajta?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (68)
     
  7. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:4970.
    A helyi lelkész vajon nem tudna segíteni szerintetek (persze ha van. . . ), vagy az egyház nem foglalkozik ilyesmivel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. július 23. 14:4469.
    Ma olyan fásultnak tűnhetnek a hozzászólásaim, de sztem ezeken az embereken már ez sem segít, csak olaj a tűzre. A te eseted azért más, mert a férj, apa nyeregben érzi magát, úgy érzi, a tulajdona a feleség, gyerek.
    Helyesen tették, hogy a szomszédot helyre tették!! :-)
    De sajna családon belüli erőszakkal nem lehet mit tenni kívülről.
    Ha van bátorságuk változtatni, akkor fogják a cókmókot és lépjenek le. Vannak olyan állások, ahol szállás is van. Ha egyszerűbb állás is jó, akkor pl. üdülők gondnokai (sokra télen is vigyáznak), parókiákon kertészkedés, stb. Ha okosak, akkor pláne van lehetőség.
    Ebben lehet, hogy tud a NaNe segíteni.

    De sajnos az exem nem fog megváltozni. Ezt látta otthon. :-(( Mindig Nagy Megbánások voltak, de rossz pillanatában (több diplomás ember, és nem piás) újrakezdte. . .
    A szemét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (67)
     
  9. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:4068.
    Szívesen odaállnék a fickó elé és megmondanám neki a dolgot (meg is verném, és kést szorítanék a nyakához és a puskát is ráfognám, hogy élje át ugyanazt amit ő tesz), de ez nem old meg semmit egyelöre.

    Ha összejönne minden városba (habár ez egy párszáz lelkes kisváros) egy-egy ilyen (tökös csajokból álló) csoport akkor talán az a sok szemét meggondolná a dolgot. Kár, hogy az állam (mindenféle miniszteri poszton kívül) és a rendőrség nem tesz semmit. Civil kezdeményezéssel pedig tele van a padlás, de nem igazán lehet mit tenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:3267.
    Csak egy kis kitérő, tudom, hogy hülyeség, de nagyon bennem van. . . Legszívesebben szerveznék egy csapatot, és ha valakivel ez történne, odamennék a női csapatommal és úgy megverném azt a pasit, hogy levegőt nem merne többet venni. A volt szomszédunk kislány koromban megvert engem. A családi ismerősünk (apa külföldön dolgozott, nem is tudja még most sem a sztorit) férfi tagja odament az öreghez és "odarakta a falra". Szégyen, de ez volt. Soha többet nem mert kekeckedni. Bocsi, lehet, hogy nem vág témába, de úgy megtenném.
    előzmény:
    toblerone1 (66)
     
  11. 2004. július 23. 14:2766.
    Ha kinyomtatod neki, üzenem, hogy átérezzük a baját (a volt párom velem is megtette).
    Próbáljon meg kiszakadni onnan. Nagyon messzire. Esetleg anyukáját is vigye magával. Vidék, külföld, bárhová, csak messze legyenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. július 23. 14:2465.
    SEMMIT ne tegyél. Állj mellette, mint eddig.
    Te sem szeretnéd, ha bárki beleavatkozna. Felnőttek, majd tesznek valamit, ha annyira zavaró.
    Bocs, de ha ezt kívülről valaki felbolygatja, akkor a bentiek szívnak, de nagyon csúnyán.
    Nincs mit tenned.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
     
  13. 2004. július 23. 14:2164.
    Tiszavirág!
    Velem már megesett ilyesmi. Kicsit többet tűrtem én is a kelleténél, de a megoldás az volt, hogy elváltam. Inkább nevelem egyedül a kislányomat, mint egy piás verekedős apukával! Ennyi. Sajnos a ti esetetek nem ennyire egyszerű, de más tanácsot pillanatnyilag nem tudok adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (31)
     
  14. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:2063.
    Szerintem a topiccal lehet, hogy várnod kellene, megmondom miért. Elmondott neked valamit, csak neked, beavatott a titkába. Ha ez így van, akár meg is haragudhat rád, hogy ország-világ elé tártad a baját (még akkor is ha névtelenül). Én nem örülnék neki és pl. ezt a topicot még most sem (hogy a barátnőm már rég egyedül él!!! és túl van rajta) mutatnám meg neki. Szóval, szerintem, lehet, hogy úgy kellene beállítanod inkább az itt olvasottakat, mintha hallottál volna már másról (kolléganő, szomszéd, stb. ) is, aki így és így csinált, de végül megoldódott, stb. Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (61)
     
  15. 2004. július 23. 14:1762.
    Ez nagyon jó gondolat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:1661.
    Igen, ezért indítottam, hogy mások is elmeséljék, hogy mit tettek ilyen esetben.
    Vagy volt-e akivel hasonló megesett (tudom, hogy az ember az ilyet leginkább elfelejteni szeretné, de néha pont ezek az emberek érzik át leginkább mit érez az áldozat).

    A topicot kinyomtatom és elküldöm neki. Tudnia kell, hogy nem ő az egyedüli és ez nem szégyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (59)
     
  17. 2004. július 23. 14:1360.
    Minden másolódik, vagy pontosan az ellentétére fordul. Hogy érthető legyek. Nézd meg az alkoholista szülök gyrekét. Vagy alkoholista lesz, vagy nem iszik egy kortyot sem. A dohányos szülő gyereke szintén. De fordítva is igaz. Pl az én szüleim egyik sem bagózott én évekig. Viszont az én gyerekeim szerencsére nem. Végletek között élünk, és nagyon kevesen találták meg a középutat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:1159.
    Tudom, a barátnőméknél is hasonló volt a helyzet. A barátnőm közgazdász, az anyja is. De ez nem tanultság kérdése, és bárkivel megeshet. Először is ezt kell tudatosítsd szerintem a barátnődben, hogy nem egyedi az esete (ha esetleg ismernél még embereket, akiknek a rövid történetét elmesélnéd neki, abból is láthatná, hogy közeli ismerősöknél is megesett). Aztán azt, hogy ez annyira nem normális, hogy a jövőjére, viselkedésére is kihathat (tehát hogy ne ez legyen neki a minta tudatosan - mármint az apja, mikor társat talál). Aztán pedig azt, hogy ha lép, te ott vagy - bármi történjen. Szépen, lassan. Mindent szépen, a maga idejében, mikor ő úgy érzi. De azért jó lenne, ha most mások is mondanák, hogy erről mi a véleményük!!! Köszi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (56)
     
  19. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:1058.
    A nagyim például nem lepődik meg az ilyesmin, az ő korába (20-30 éve) ez normális volt, hogy a férj akármit csinálhatott.

    Nagyon hasonlít ahoz ami az araboknál van, ott pedig millió nő van, becsületgyilkosság, megkövezés stb. . . Ott sem sokan tudnak elmenekülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (54)
     
  20. 2004. július 23. 14:0757.
    Hat ez elofordulhat. Fura dolog a megszokas:-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (54)
     
  21. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:0756.
    Mindketten tanultak, okosak. Utólag mondja az anya is, hogy a legelején kellett volna elmenni, de már késő.

    Mikor nincs pénz (a anya minimálnyugdíj, a leány minimálbér) ezt sem ők kezelik. Nehéz lesz még az albérlet sem jön ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (50)
     
  22. 2004. július 23. 14:0655.
    Na ebben is igazad van.
    előzmény:
    zsazsa40 (51)
     
  23. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:0654.
    Ja! Bocs, és még csak annyit, hogy sokszor feltettem magamban azt a kérdést, hogy az anyja ezt hogyan viselhette el és miért nem ment világgá a gyerekkel? Erre egy okot gondoltam (nem biztos hogy jók): valószínűleg ez neki is csak kicsit fura (kapott gyerekkorában ő is) és nem volt aki elmondja neki, hogy ez nem normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (50)
     
  24. 2004. július 23. 14:0553.
    Esetleg olvastasd el vele ezt a topickot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 14:0352.
    Na mostmár tény és való tanácstalan vagyok.

    - Beszélgessek vele adjam oda a telefonszámot és utána ne nyagassam.

    - Konkrétan segítsek, mert lehet tudatalatt ezt várja (hogyan?).

    Mikor nincs kihez fordulni, FÉLELEM és szégyen van csak akkor szerintem már az is nagy dolog, ha ennyi idő után próbálnak valamit tenni.
    Annyit tudok, hogy minden pénzt az apa kezel, és mint írtam fegyver is van (vadász).
    előzmény:
    rastamom (47)
     

Címlap

top