Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_883356
Torolt_felhasznalo_883356
Létrehozva: 2004. július 23. 11:58
Pár napja tudom, hogy a gyerekkori barátnőmet és az édesanyját az apa már több mint 20 éve bántalmazza. Mindig egy jól kiegyensúlyozott boldog harmonikus család voltak, legalábbis a szememben (kicsi koromban irigyeltem is őket). A család vidéken lakik tőlem 350 km-re, soha senkinek nem szóltak a dologról. Javasoltam, hogy menjünk a rendőrségre vagy valahova, de félnek, mert a papa ráadásul iszik és vadászfegyvere is van. Vidéken a rendőrök sem úgy foglalkoznak a dologgal.
Mit csináljak? Mi van, ha én szólok valakinek (rendőrség, körzeti védőnő) és a papa beváltja a fenyegetést és lelövi őket. Nem akarom a homokba sem dugni a fejem, mert szégyelném magam, hogy nem segítek. A lány már 30 éves és soha nem volt barátja, mostmár tudom miért. Van egy fiútestvér is, de ő elköltözött és nem foglalkozik a dologgal.
Előre is köszönöm a válaszokat.
  1. 2004. július 23. 14:0251.
    Én biztos lépnák, hányan vannak, akik azt mondják, hogy ez egy egyszeri és soha többé meg nem történő dolog. Volt egyszer a Jakupcsek müsorában, egy ügyvédnő. Tanult, okos, talpraesett. És mégis évegik türte, mert nem merte elmondani senkinek, hogy ez vele is megtörténhet. Fura dolgokat tud produkálni az élet.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (48)
     
  2. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 14:0250.
    A legjobb barátnőmet verte az apja. 16 éves korunkban barátkoztunk össze, addig nem kedveltem, mert borzasztó erőszakos lány volt. Aztán rájöttem, hogy miért. Volt, hogy melegben kendőt kellett tennie a nyakára, mert "túlmelegítette a főzeléket az apjának". . . Az anyját is verte, akinek beteg a lába. Számomra döbbenet volt és felfoghatatlan. Neki csak kicsit fura (mert szegénykém hozzászokott). Én annyit tudtam segíteni 16 éves fejjel, hogy ott voltam minden kilóméter kőnél és próbáltam felvilágosítani, hogy nem normális amiben él. És biztosítottam (és ezt már többször ki is használtuk), hogy bármi van, de akármi, rám számíthat. Olyanok vagyunk mint a testvérek.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (46)
     
  3. 2004. július 23. 14:0049.
    Nem tartozik a topic témájához!!!
    Ha szerinted egy-egy pofon normális, nem csodálkozom, ha elvált tőled a feleséged. Aki direkt "benáthásítja" a gyerekét, hogy nehogy láthassa az apját!
    Ahha, ez tök tuti így van!
    És most ON!
    előzmény:
    pnaszalyi (9)
     
  4. 2004. július 23. 13:5848.
    Ez igaz. Ezert kell az elso veres utan lelepni, mikor meg nincs teljesen porra zuzva az onallo akaratuk. Egyebkent itt ha az apa megveri a gyereket, es az anya "csak" vegignezi, attol meg az anyat ugyanugy megbuntetik.
    előzmény:
    zsazsa40 (44)
     
  5. 2004. július 23. 13:5647.
    Igen, énis így látom. Az első lépést megtette, valszeg nem azért mondta el neked, hogy tudomá
    sul vedd és kész. Lehet, hogy csak lelki támaszt, de lehet, hogy konkrét segítséget vár tőled, akár tudat alatt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (8)
     
  6. 2004. július 23. 13:5546.
    Igazad van, en is elkezdtem egy kicsit altalanositani. Azert az teny, hogy meg mindig ott laknak mind egyutt. Miert nem valt el az anya? Tudom ezt konnyu mondani, de en bizony meg is tennem, ha szukseg lenne ra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 13:4745.
    Kedves Bogár!

    Minden tiszteletem a tapasztalatod előtt, de szeretném megkérdezni, hogy az mennyire okos dolog, hogy igazából azt sem tudod, hogy mi vezetett a kialakult helyzethez, a történet szereplőit nem ismered, a hátterüket sem, semmit. Egy okos ember a helyzet pontos felmérése nélkül nem ítélkezik és nem tör pálcát:"Ahol az anya engedi, hogy a gyereket is verjek. . . " Honnan tudod, hogy engedte???

    És te mondod Tiszavirágra, hogy naív és buta. . .

    Egyébként pedig, hála, hogy naív ebben a témában, ez jó dolog. Tudod, Chokito - ne ítélj elsőre. . .
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (37)
     
  8. 2004. július 23. 13:4544.
    Láttam a tv-ben egyszer riportfilmet a hasonló helyzetben lévő asszonyokkal és gyerekekkel. Ugyanezt kérdeztem én is. De már annyira meg vannak félemlítve, és annyira "agymosottak" senkit nem akarok ezzel megbántani, - hogy elhiszik ők csak ezekkel a vadállatokkal élhetnek, és szavuk se legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251922 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_251922
    Torolt_felhasznalo_251922
    2004. július 23. 13:4043.
    Ez nem magánügy. Más kérdés, ah az asszony rikácsol és lekeversz neki egyet, hogy lenyugodjon, mert néha csak az segít(én nem szoktam). De az már más téma. Azt is meg lehet oldani erőszak nélkül:) Én csak annyit szokatm mondani, hogy Nyugodjál le!! :)
    Miért türte két nő ennyi ideig? Engem ez nem hagy nyugodni. . . . . . bizts féltek meg minden, de valaki mindig segít. Olyan nincs hogy mindenki elmegy egymás mellett.
    Vagy csak túl naiv vagyok. . . . . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (35)
     
  10. 2004. július 23. 13:4042.
    Itt hideg van, es engem mint irtam a "videkezes" bosszantott eloszor. Nem, videken SEM norma, hogy a ferj veri a csaladot.
    előzmény:
    zsazsa40 (36)
     
  11. 2004. július 23. 13:3941.
    Már azért alakulgat, és nagyban függ attól is, hogy milyen az in tézkedő rendőr személyisége. Mert azért vannak akik segítőkészek, és mégsem lépik át a törvény határait. Van megfelelő fellépésük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (35)
     
  12. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:3840.
    Kértem, hogy ne az én dolgaimról (naivitásomról) szóljon a topic, kérlek tarsd tiszteletbe.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (33)
     
  13. Torolt_felhasznalo_701503
    Torolt_felhasznalo_701503
    2004. július 23. 13:3839.
    Nyugi, és térjünk vissza az eredeti témánkhoz!
    Valaki már írta, hogy azzal segítesz a legtöbbet, ha biztosítod őket arról, hogy mögöttük állsz, rád számíthatnak! Ne feledd, már megtették az első lépést azzal, hogy neked elmondták. Adj időt nekik, ne sűrgetsd őket, de mindig legyél ott, ha beszélni akarnak róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (31)
     
  14. 2004. július 23. 13:3838.
    sztem jol irták, hogy vmi szervezetnél kell érdeklödni!
    viszont azt senki sem irta, hogy ne vedd fel teljesen magadra a problémát! nem rajtad mult, hogy a multba mi volt, arról nem tehetsz, rajtad annyi áll csak, hogy probálsz a lehetöségeidhez képest segiteni vagy nem!
    ha pedig véletlenül nem sikerül, téged senki sem hibáztathat. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (34)
     
  15. 2004. július 23. 13:3837.
    Es meg valami, amikor egy anya engedi, hogy a gyereket is verjek, ott en hirtelen elfelejtem sajnalni az anyat. Egy felnottnek a szegenyseg vagy barmi mas kockaztatasaval is de ki kell mentenie a gyereket egy ilyen helyzetbol. Ez itt ugy tunik nem tortent meg.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (33)
     
  16. 2004. július 23. 13:3836.
    Valószínü, hogy Ő viszont nem találkozik mindennap ilyen esetekel, ezért másképpen viszonyul a dolgokhoz. Te átlátod ezeket a problámákat Ő nem. De nem azért mert naiv, vagy buta, hanem azért mert nincs tapasztalata ilyen problémák kezelésében. Ezért kéri a segítséget.

    Tudom, hogy meleg van, de legyünk toleránsak.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (33)
     
  17. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:3735.
    Örülnék ha itthon is ilyen lenne a mentalitás a rendőrségnél, de még egy normális törvény sincs, a rendőrök nem szólnak bele, mert szerintük ez magánügy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251922 (32)
     
  18. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:3434.
    Köszönöm.

    Felhívom a telefonszámot és megkérdezem, hogy milyen ötleteik vannak, ők biztos tapasztaltabbak.

    előzmény:
    zsazsa40 (30)
     
  19. 2004. július 23. 13:3433.
    Igazad van, es tobbnyire nekem is faj, ha ilyet hallok. Olyan iskolaban dolgozok, ahol a hasonlo problema mindennapos, segitunk, amennyire a hataskorunk engedi, neha kicsit messzebb is megyunk. Batran olvass bele mas hozzaszolasaimba, csak akkor szoktam valakit ledongolni, ha kifejezetten butat szol. Marpedig ez a "videk" duma sajna ebbe a kategoriaba tartozott. Na a tobbi mar jott vele :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_701503 (28)
     
  20. Torolt_felhasznalo_251922
    Torolt_felhasznalo_251922
    2004. július 23. 13:3332.
    Sajnos csak külföldi példát tudok mondani, az én unokanővéremet verte a volt férje. Itthon ismerkedtek meg, az unokanővérem svédországban született magyar. Kint összeházasodtak(3 hónapra a találkozásuk után, már ez nevetséges), aztán éltek itthon is egy keveset. Az elején minden rendben volt, nem tudom igazából miért kezdte el verni.
    A lényeg, hogy elmenekült előle, hathatós közbenjárásom miatt, de a buta kintröl elkezdte hívogatni, hogy mennyire hiányzik neki, meg ilyenek.
    Erre a férj utánament svédbe. Ott is együtt laktak egy ideig, aztán megint elkezdte verni. Már a kezét eltörte meg az orrát. Aztán megelégelte a lány anyja és egy ilyen veszekedés-verekedésnél kihívta a rendöröket.
    Tudni kell, hogy ott nagyon szigorúan intéznek bármilyen személy elleni erőszakos cselekményt és hogy 1, 90 cm alatt nem veszenk fel rendöröket.
    Ezek egyből ott voltak, aztán lenyugtatták a férjet.
    Az érdekes, hogy miután elváltak, egy benszülött svéd lányt szédített, aztán azt is elkezdte verni. Na azok aztán feljelentették és mivel már volt ilyen esete, jól lecsukták pár évre. A baj csak az, hogy kint egy börtön jobb mint egy szálloda:( minden hétvégén kijöhetett stb. Ha itthon csukták volna be, tuti se***be nyomják, az kellett volna neki. Mert csak a lelki szegények verik a nőket, meg mindenki mást. Mert azt hiszik ezzel feléjük kerekedhetnek, hatalmat akarnak, mert kisebbségi érzésük van az ilyen barbároknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (25)
     
  21. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:3231.
    Megint csalódtam egy óriásit.

    Gondoltam valaki segít, akivel már megesett hasonló hogy mit tegyek, nem magamat akartam mutogatni, hogy milyen jólelkü vagyok, nem igazán érdekel mit gondolnak rólam.

    Végül is jobb dolog mókás dolgokról csevegni mint meglátni a valóságot és segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. július 23. 13:3230.
    Esetleg ha Te beszélsz először egy tanácsadóval, hogy Ő mit javasolna, hogyan is tudnátok összehozni egy találkozót. Nem kellenek konkrét nevek, hanem úgy ahogy itt elomondtad, ugyanazt elmondhatod nekik is. Biztos vannak ötleteik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (26)
     
  23. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 13:2929.
    Kérlek ne szólj többet hozzá!!!
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_701503
    Torolt_felhasznalo_701503
    2004. július 23. 13:2728.
    Végigolvastam, a lényegével egyetértek, csak a stílusával nem. Tiszavirágnak nem segítünk, ha ledorongoljuk. Amikor elősször találtam szembe magam hasonló problémával a közvetlen környezetemben, három napig sírtam! Ezért tudom, hogy nem csak okos tanácsokra van szüksége, hanem a lelkét is helyre kell tennie.
    előzmény:
    Bogar/Uj-Z (21)
     
  25. 2004. július 23. 13:2527.
    Most oszinte legyek, ez a nagy naivkodas nekem egeszen ugy tunik, hogy te itt a forumon akartad mutogatni, hogy te milyen jolelku kislany vagy. Aki segiteni akar, az segit, nem azt bizonygatja, hogy o milyen kedves erzo teremtes. Amugy meg "kulfoldon" epp ugy elmennek a bajbajutottak mellett. Mert a tarsadalmi lelkiismeret konnyen attolhato a masikra, "segitsen o, en most sietek, majd maskor". Ez a jelenseg meg a pszichologia konyvekben is elemezve van. Nem magyar jelenseg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (22)
     

Címlap

top