Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Dóra jelenti:

Dóra69
Létrehozva: 2021. Április 7. 16:07

Az öt majom és a létra


Az alaphelyzet a következő: öt majom be van zárva egy ketrecbe, melynek közepén egy létrát helyeztek el, ami felett jó pár banán lóg. Minden egyes alkalommal, amikor az egyik majom elindult a létrán felfele, hogy leakasszon egy banánt, a kutatók a lent tartózkodó négy majmot hideg vízzel locsolták le. Ez egy ideig így folyt, majd egyik nap, mikor az egyik társuk elindult a létrán, hogy egy banánt szerezzen, a társai visszarángatták, és ellátták a baját. Pár próbálkozás után a majmok teljesen leszoktak a banánszerzési akciójukról, és egyikőjük sem indult fel a létrán többé. A kutatók ezután úgy döntöttek, hogy az egyik majmot kicserélik egy másikkal. Ez egyből megindult a banánok felé, de a többiek nem hagyták, és megverték. Az újonc még párszor próbálkozott, de idővel ő is megtanulta, hogy mi a szabály, még akkor is, ha nem tudta az okát, amiért a többiek nem engedik őt fel a banánokhoz. A kutatók még egy majmot kicseréltek, és a történet ugyanúgy megismétlődött, az először kicserélt majom is beszállt a másik megverésébe, pedig annak idején őt is jól elpüfölték a társai. Az eset a harmadik és negyedik kicserélt majom esetében is megismétlődött. Végül pedig az ötödiket is kicserélték, így már egy állat sem volt a ketrecben, akit annak idején lelocsoltak volna hideg vízzel, de többé egy új társukat sem engedték fel a létrára.


 


Ha tudnánk kommunikálni velük, és megkérdeznénk tőlük, hogy mi az oka annak, hogy senki sem mehet fel a létrán, hogy levegyen egy banánt, a válaszuk feltételezhetően a következő lenne: “Nem tudjuk. A dolgok itt így mennek…”


 


Ismerős ugye a felfogás?


Azokat várom - elsősorban a meghívottakat - akik szabadon gondolkodnak, nem érdeklik őket a sztereotípiák sem a pc beszéd és nem politikai szimpátiájuk alapján döntenek jó és rossz között. Beszéljünk politikai eseményekről, kultúráról, irodalomról - vagy bármiről, ami éppen foglalkoztat benneteket!


 

  1. 2022. május 28. 15:28851.

    ... és a párt tagjainak naponta háromszor el kell magát ordítani, hogy "Putyin egy beteg állat!" Ez köztudomásúlag nagyon hatásos...


    (Apropó, mennyivel támogatta noÁr utacskáját az óceánon túlra a Kulturális Alap? Csak mert nem is olyan régen eldanolászta, hogy nincs az a pénz... mert ő nem megvásárolható. Ja, a kisebb adományokat azért elfogadjuk, nemde?)


    Jól szórakoztam azon, hogy a One World Observatory tetején filmezik, ahogy "reménytelenül" keresi a Szabadság-szobrot. Ahogy forgolódik, a feje fölött látszik a távolban a szobor. Ez a csóka reménytelenül hülye.


     

    előzmény:
    lárifárika (843)
    2022-05-17  17:35
  2. 2022. május 28. 15:04850.

    (Az előző hozzászólás utolsó szakaszánál kimaradt az idézőjel.)


    "Miután a versenypiac a liberális eszmével ellentétesen nem tökéletes, keletkeznek olyan helyzetek – mint például a mostani – amikor a vállalatok az előre nem tervezett profitjuk jelentős részét a fogyasztók kárára zsebelik be, ezt a nyereséget tekintik nyugaton is extra profitnak és szoktak rá adót kivetni (windfall tax).


    A BBC ennél is egyszerűbben igyekszik elmagyarázni az adó lényegét. A rendkívüli adó egy egyszeri közteher, amelyet a kormány szab ki egy vállalatra. Az ötlet lényege az, hogy megcélozzák azokat a cégeket, amelyeknek volt szerencséjük olyasmiből hasznot húzni, amiért nem tettek semmit – más szóval egy váratlan eseményből profitálnak. Példaként hozzák fel az energiacégeket, amelyek sokkal több pénzt kapnak az olajért és a gázért, mint tavaly, részben azért, mert a kereslet nőtt, ahogy a világ kilábal a járványból, részben pedig az ukrajnai orosz invázió miatti ellátási aggályok miatt." Világgazdaság


    (Ezúton csóklászom az Index, a 444 meg a többi FOS "szakértőit" - és persze azokat is, akik ugyan világosan értik, miről van szó, de amúgy Csaba László módra elmaszatolják a dolgot. Ilyenek meg, hogy GKI - ugyan már, szerintük a 2007-es gazdasági válság is meg fog állni a határon - mondta akkor Vértes András. Nem sokat változtak, a mostani vezérigazgató szerint sem létezik extraprofit. Ezek mindig ugyanazok.)

    előzmény:
    Calogero (849)
    2022-05-28  14:47
  3. 2022. május 28. 14:47849.

    Néhány műsorblokkot kifejezetten érdekesnek, nézhetőnek találtam. (Olyan iszonyat rossz filmeket adnak az egyes csatornákon, hogy tényleg nem is csoda, hogy annyira sekélyesek lettek az emberek.) Kevés tévé műsor van, amiből tanul valamit az ember, vagy legalább igényesen szórakoztat.


    A Pesti TV megszüntetésekor gondolkoztam azon, hogy 1. a mór megtette, a mór mehet - ez gusztustalan, és igaza van Huthnak, 2. Vaszily és Mészáros bele esik az extraprofitos elvonásba? Gondolom, nem. Bár előbbiről nem tudok semmit - annyira nem is érdekel, hogy utánanézzek, mert a TV2-ről ugyan olyan lesújtó véleményem van, mint a többi kereskedelmi csatornáról, a népbutító hülye vetélkedőikkel egyetemben. De Mészáros azért tényleg szerzett extraprofitot a megbízásai révén, nem is keveset. Már ha úgy definiáljuk az extraprofitot, hogy adott ágazatban a többiekhez képest kimagasló és szokatlanul nagy haszon, ami nem a résztvevő érdeme (jó munkája, invesztíciója, stb.) elsősorban, hanem bizonyos helyzetek járuléka. Mészárostól senki nem vitatja el a jó és megbízható minőséget és tisztességes teljesítést - de tény, ami tény, sokat köszönhet a Fidesznek, elsősorban Orbánnak. Ez az a bizonyos helyzet. Igaz, tényleg sokat jótékonykodik, az SMA-s gyerekeknek is adományozott 100 - 100 milliót, stb., és azt is tudom, nagy veszteségei is voltak az utóbbi időkben, de hát az extraprofit az extraprofit. Lehet, hogy tévedek, nem zárom ki. Csak "hangosan" gondolkodtam.


    Olvastam több cikkben, hogy az a fogalom nem létezik a közgazdaságtanban, hogy extraprofit. Pedig de. "... a szakirodalom igenis ismer ilyen fogalmat. És nem csak a marxista közgazdaságban hallattak róla, hanem nyugat-európai államok adózási gyakorlatában visszatérő közteherviselési forma." (Ezzel bizonyítják a még mindig csak a marxista közgazdaságtan hamis dogmái között tévelygő közgazdák, hogy még a preferált irányzatukat sem ismerik elég jól ... de ezen sem lepődünk meg.)


    Az angolul windfall tax-nak nevezett adót jellemzően a piaci körülmények miatt előállt, előre nem tervezett nyereségre szokták kivetni, emiatt a váratlan nyereséget terhelő adónak szokták nevezni. Ilyen adót vetett ki a napokban az energiacégekre Nagy-Britannia is. Amint arról Rishi Sunak, brit pénzügyminiszter beszélt, az elszálló olaj- és gázárak miatt az energetikai szektor extraprofitot termel, amiből a nehéz helyzetbe jutott családokat fogják támogatni. A The Guardian cikke szerint a pénzügyminiszter bejelentette, hogy ideiglenesen 25 százalékos adót vetnek ki az energetikai cégek extra nyereségére. Vagyis az új adót az extraprofitot zsebre vágó olaj- és gázipari vállalatok nyereségére vetik ki.


     


     

    előzmény:
    lárifárika (848)
    2022-05-20  19:18
  4. 2022. május 20. 19:18848.

    Requiem a Pestiért


    A magyarok nem értenek a sörfőzéshez és a sajtkészítéshez, a Fidesz pedig nem ért a médiához. Azóta annyi történt, hogy mi magyarok egész jól megtanultunk sört és sajtot készíteni. - Huth Gergely


    Holnap búcsúbuli a Gesztenyésben.


     

  5. 2022. május 19. 21:44847.

    Az egyik forrást megint nem tette fel, megpróbálom újra:


    https://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/gyor/nep/nep2112.html


    vagy forrás

    előzmény:
    Dóra69 (846)
    2022-05-19  21:39
  6. 2022. május 19. 21:39846.

    Volt egy kis vitám valakivel a napokban és utánanéztem az adatoknak. Érdemesek arra, hogy itt is szerepeljenek.


    Házasságkötések száma:


    2010: 35 520  2021: 72 000


    Válások:


    2010: 23 823  2020: 14 979


    Abortuszok:


    2010: 40 449  2020: 23 901


    Teljes termékenységi arányszám:


    2010: 1.25  2021: 1,59


    (Abból indultunk ki, hogy minden intézkedés ellenére csökken a gyerekszületések száma - állította az illető. Én meg cáfoltam ezt.)


    Ugyanis nem a nyers gyerekszülési szám a mérvadó, hanem ezt a bizonyos TFR (total fertility rate) viszonyszámot használják. (Akit érdekel, utánanéz.) A lényeg az, hogy a TFR-nek 2,1-nek kell lennie ahhoz, hogy a népesség középtávon fennmaradjon egyáltalán. 1,3 alatt a népesség teljes eltűnése várható belátható időn belül. Forrás


    Jelenleg a TFR 30 éves rekordon van. 2021-ben 93 000 gyermek jött világra, a születések száma utoljára 2016-ban volt ilyen magas.


    Amit Dobrev (kiderült, hogy őt hallotta valamikor az illető erről beszélni) nem tud, vagy inkább nem ér fel ésszel: mellesleg volt egy súlyos járvány az elmúlt években, de a legfőbb tényező az, hogy a ma szülőképes korú nők születésekor éppen nagyon alacsony volt a TFR, tessék megnézni a táblázatot! És a TFR sajnos jó darabig nem is fog ugrásszerűen nőni, tekintettel arra, hogy - például köszönhetően a Gyurcsány érának! - radikálisan csökkent a közeljövőben a társadalom reprodukciójában részt venni tudó hölgyek száma.


    Ennek ellenére kismértékben, de nő a kevesebb szülőképes korban levő nők ellenére is a születések száma.


    Nem olyan nehéz ezt felfogni.

  7. 2022. május 18. 10:24845.

    Amikor még volt tengerpartunk, kikötőink. (És a gúnyolódással ellentétben Horthy nem a Balatonon volt ellentengernagy...)


    Megelevenedett képeslapok sorozatban:


    Crikvenica


    https://www.youtube.com/watch?v=tCLxKbZGBQA


    Fiume


    https://www.youtube.com/watch?v=wW_TPFMpyBE&t=3s


    (Fiuméban született Kádár János, az anyja vezetéknevét, Csermaneket viselve.


     


     

  8. 2022. május 18. 10:10844.

    Hont egyre jobbakat ír (... és te is).

    előzmény:
    lárifárika (843)
    2022-05-17  17:35
  9. 2022. május 17. 17:35843.

    Hont András - Civilek pártja. Nagyon jó.


    De előtte kéne még szervezni több száz egyeztetést az ellenzéki pártok és civilek között.


    „Civilek pártja. Nagyon jó. De előtte még kéne egy ütős Facebook-oldal, amelyik a Fidesz médianyomulása ellen tiltakozik. A neve lehetne, mondjuk, Egymillióan a magyar sajtószabadságért. Aztán jó volna, valami trendi, fiatalos klip, amelyikben elrappelik, hogy nem tetszik a rendszer. Továbbá szervezhetnének egy igazán életközeli demonstráció-sorozatot az elviselhetetlen szociális helyzet ellen, teszem azt, Éhségmenet címmel. Kéne még szervezni egy alternatív köztársaságielnök-választást és több száz egyeztetést az ellenzéki pártok és civilek között - meg népmozgalmat a választási reformért. A Közös Ország Mozgalom név például olyan jól hangzik. Lehetne pultozni, elfoglalni a tévészékházat és a parlamenti pulpitust. Végül legyen egy előválasztás, de olyan, amelyik a listába nem szól bele, így akik kikapnak, azok fölkerülhetnek rá, és mivel a nyertesek többnyire úgy sem győznek végül, azok jutnak a parlamentbe, akik kikaptak. Ja, és hogy el ne felejtsem: petíciókra is szükség lesz, a pártot pedig hívhatnák úgy, hogy Lehet Más a Politika.”


    Nekem még vannak ötleteim:


    Ki kell nyomtatni az internetet és le kell vinni vidékre a kretén, falusi népeknek, akik már reggel tízkor be vannak nyomva a kannás bortól. Körzetenként disznóölést szervezni (fakultatív program: nem erőszak, tánctanulás), a feldolgozott disznóságok testvéries szétosztása a nyomorgó nép között - esetleg MZP próbálkozhatna a csodálatos hurka-szaporítással. Mire használhatók még a kandeláberek? - címmel pályázat kiírása. Szüljünk egyedül otthonunkban! - mozgalom elindítása, a legjobbak családjának hályogkovács ingyenes biztosítása, akik a nagypapik és nagymamik kataraktáját megoperálják a herélőkéssel. Gyere hozzám, az én nyájamba! - feliratos pólók árusítása, amiken MZP áldásra emelt kézzel mosolyog - a tévelygő fideszesek megszólítása érdekében. Felmerül még búcsúcédulák árusítása, amelyek megvásárlásával a messiás pártalapító különböző bűnöktől szabadítaná meg a kormánypárt eddigi szavazóit. Ez a pártkasszának is jót tenne.


    A lehetőségek végtelenek.


     

  10. 2022. május 16. 13:22842.

    Na tessék! Fogalmam sincs, hogy sikerült mindegyikhez ugyanazt tenni. A Lánykérést valamiért sikerült...


    Majd javítok máskor.

    előzmény:
    Dóra69 (840)
    2022-05-16  13:17
  11. 2022. május 16. 13:18841.

    (a két utolsó szakasz csak úgy ideputtyolt...)

    előzmény:
    Dóra69 (840)
    2022-05-16  13:17
  12. 2022. május 16. 13:17840.

    Kedves Torolt_felhasznalo_195135!


    Még ez sincs rendben - na de amikor már nem is nagyon palástolják a befolyásolást, nota bene: csalást?! A második elődöntőben hat ország zsürijét kizárták. Számomra az indok zavaros.


    (Amúgy én szeretem a folklórra épített rap zenét bizonyos esetekben, de ez nem volt annyira kiváló produkció, hogy nyertes legyen.)


    Nagy Balkan Fanatik rajongó vagyok...


    Komámasszony kakasa


    Repülj madár


    Feljött a nap


    Ha te tudnád


    Lánykérés(Az oltárnál, ha nemet mondasz, benyomom a misebort, aztán majd úgy vesszük, semmi se volt)


    a második elődöntőben hat ország – köztük Románia – nemzeti zsűrijét eltávolították a versenyből.(Ezt a cikket a Krónikáról másolták:

     


    a második elődöntőben hat ország – köztük Románia – nemzeti zsűrijét eltávolították a versenyből.(Ezt a cikket a Krónikáról másolták:

     

  13. 2022. május 16. 12:43839.

    Az megvan, hogy Boris Johnson kitoloncoltatja Ruandába az illegális migránsokat? Johnson szerint "Ruanda a világ legbiztonságosabb országai közé tartozik, és globális elismertségre tett szert a bevándorlók befogadásával és integrálásával."


    Azt tudom, hogy a Brit Nemzetközösség tagja, de tartok tőle, hogy azok a migránsok, akiket a szigetországból toloncolnak oda, nem a létminimum alatti életre vágytak...


    "A lakosság legnagyobb része a létminimum alatt él. Kicsiny házaik sárból és vályogból épülnek, s gyakran hullámlemez fedi őket. A házak zömében nincs se villany, se gáz, sőt folyóvíz sincs. A főutak mellett van néhány kút, az asszonyok és gyerekek (ez az ő munkájuk) innen hordják a vizet kannákban a fejükön. Rőzsét az út széléről szednek, s száraz időben ételüket a ház előtt felállított kövekre tett edényekben főzik. Amikor esik az eső, a házakban állítják fel rögtönzött tűzhelyeiket. Mivel nincs kémény, a füst a tetőn át távozik, s messziről úgy néz ki, mintha az egész ház égne."


     

  14. Torolt_felhasznalo_195135
    Torolt_felhasznalo_195135
    2022. május 15. 17:53838.

    Ez a "verseny" akkor szólt a zenéről, amikor éppen nem írta felül valami egészen más. Martin Ethelwolf erre most úgy rácsodálkozik, mintha tegnap jött volna a holdról.


    Nem teljesen mellékesen ebben minden ember "keze" benne van. (Nem csak a szavazóké, de persze mi kivételek vagyunk!) :-)

    előzmény:
    Dóra69 (836)
    2022-05-15  15:20
  15. Torolt_felhasznalo_195135
    Torolt_felhasznalo_195135
    2022. május 15. 17:38837.

    Az én válaszom nem lett volna ilyen humoros, és a tartalma is egészen más lett volna. Nagyjából ilyen:


    "Sok éve tulajdonomban van a nyaraló és jó ideig megértéssel, toleranciával fordultam a házi kedvencek felé. Tettem ezt annak ellenére, hogy a vendégek egy részét ez miatt elveszítettem. (Tapasztalatom szerint sokan vannak olyanok, akik nem szívesen ülnek vagy fekszenek olyan ágyra, amin - a gondos takarítás ellenére - korábban kutya feküdt.) Törzsvendéget veszítettem el azért, mert megtudta, hogy közvetlenül előtte kutyás vendégeink voltak. Szeretem az állatokat, de őszintén szólva meg tudtam érteni a reakciót. Ami egy kutyabarátnak természetes, ami részéről a szeretet megnyilvánulása, az másnak gyakran gusztustalan.


    Türelmes voltam akkor, amikor egy család a nappalok idejére bezárta, vagyis magára hagyta kutyáját, csak mert a strandra nem vihette(?) magával. A komfortos strand és a napozás fontosabb volt nekik, mint a "szeretett" kiskedvenc. Szerencsétlen állat átnyüszítette a nappalokat, és nem teljesen mellékesen leszaggatta a földig érő függönyöket.


    Még mindig türelmes voltam, amikor két nagytestű kutya után három napig kellett takarítani a szőrt, és nem teljesen mellékesen egy gyerekheverőt kompletten (szivacsostól, textiliástól) át kellett húzatni, ugyanis - vélhetően - az volt a kutyák ágya. Ez ugyan csak feltételezés, de azt a hátrahagyott foltok és a bűz erősen megalapozták. (El nem tudom képzelni, milyen állapotok uralkodhatnak az "egyszervolt" vendégeink otthonában!)


    A türelmem akkor veszett el, amikor a több millióból, kemény, kétkezi munkával felújított nyaraló sokszázezer forintos fa bejárati ajtaját egy kutya úgy összekarmolta, hogy a készítője még mindig azon gondolkodik, hogyan tüntesse el a mély karmolásnyomokat. Az ajtó melletti falat ehhez képest egyszerű volt újra glettelni, újra festeni, és mára már azzal is megbarátkoztam, hogy a kérdéses fal színben némileg eltér a többitől.


    Természetesen az érintett vendégek mindegyike előzetesen letette a nagyesküt, hogy jólnevelt kutyákról van szó, akik semmilyen kárt nem fognak okozni.


    Továbbra sem haragszom a kutyákra, nem azokat okolom a károkozásokért, de egy ideje határozottan elzárkózom a házi kedvencektől. A fentieket csak azért írtam le, hogy elnyerjem megértését és szívből kívánom, hogy találja meg azt a házat, ahol a tulajdonosnak kevesebb rossz tapasztalata van, vagy a kutyák iránt érzett szeretete felülír minden - valójában a gazdáik okozta - bosszúságot!"

    előzmény:
    lárifárika (835)
    2022-05-14  12:19
  16. 2022. május 15. 15:20836.

    Martin Ethelwolf (Facebook):


    „Az Eurovíziós Dalfesztivál legutóbbi győztesei az atlantista progresszió dicsőségmezőnyét jelzik: Transznemű Wienerwurst-öt követte a George Floyd band, majd a Covid Parade, s most pedig Ukrajna!


    Vesztes: Kultúra Versenyből kizárt: Zene”


    Amúgy volt valakinek is bármi kétsége, hogy idén Ukrajna fog nyerni?! Itt A DAL


    (Egyesek szerint gyenge Zdob si Zdub koppintás.)


    És amikor még volt kultúra és zene - az 1974-es győztes: ABBA


    2007 - Rúzsa Magdi (ugyan nem nyert, de színvonalas produkció, sallangok nélkül)


     

  17. 2022. május 14. 12:19835.

    Levélben kért engedélyt egy férfi, hogy kutyájával együtt szállhasson meg a hotelben



     



     Akinek van kutyája, az tudja, hogy minden nyaralás vagy utazás nagyobb élmény, ha a kedvencünk is velünk tarthat. Ez a férfi sem szerette volna otthon hagyni hű társát, ezért rövid levelet írt a hotel tulajdonosának, ahol megszállni készült.



     




     "Szeretném magammal vinni a hotelbe a kutyámat. Ő egy nagyon jól képzett eb, nem fog semmilyen gondot okozni. Szabadna?"




     




     A tulajdonos humoros válasza meglepte a levél íróját, de minden szavával egyet tudunk érteni:




     




     "Néhány éve már a tulajdonomban van a szálloda, de ez alatt az idő alatt, még egyetlen kutya sem lopott tőlem törölközőt, ágyneműt vagy festményt. Még soha nem kellett rendőrt hívnom egy kutyára, mert berúgott volna és balhézott  az éjszaka közepén. És még egyetlen eb sem felejtette el kifizetni a számláját. A kutyádat szívesen látom a szállodámban, és ha kezeskedik érted, akkor téged is..."


    Szép hétvégét nektek! - kutyával vagy anélkül...




     


     


     

  18. 2022. május 13. 19:27834.

    folytatás 


    Brüsszel a korrupció mocsarában 2.


    A Santer-Bizottság botrányát követően, az új bizottsági elnök, Romano Prodi (Prodi-Bizottság, 1999-2004) és Neil Kinnock alelnök az EB teljes átvizsgálását ígérték, és azt, hogy az új bizottság mentes marad minden korrupciótól. Az ígéretek ellenére, 2003-ban a Költségvetési Ellenőrző Bizottság vizsgálatait és meghallgatásait követően az EB kénytelen volt elismerni, hogy ismét visszaélések és mulasztások történtek az Európai Unió statisztikai hivatalában (Eurostat). A nyomozók hosszú ideig vizsgálták a vádakat, miszerint a magas rangú tisztviselők kettős elszámolási rendszerrel mintegy egymillió eurónyi uniós forrást tüntettek el. Ennek következményeként három tisztviselőt fel is függesztettek. A vizsgálatok alapján, mesterségesen növelték a külső társaságokkal kötött adatgyűjtési szerződések értékét, az ebből származó készpénzt pedig latin alapokba fizették be. Az Eurostat főigazgatóját, Yves Franchet-et és néhány kollégáját azzal vádolták, hogy éveken át feketekasszát működtettek, ahová illegális eszközökkel utaltak közpénzeket.


    Feltételezések szerint, az Eurostat-nál még 1999 után is bevett gyakorlat volt, hogy a külsős beszállítókkal aránytalanul magas összegekről kötöttek szerződéseket az elvégzett munkáért, ezt pedig egy, a vállalkozásokkal közösen nyitott bankszámlán helyezték el. A gyanú szerint, az Eurostatnál egyes pályázatokat előre kijelölt cégekre szabtak, így garantálva, hogy azok jussanak a megrendelésekhez. A gyanú árnyéka kivetült egy francia, Planistat nevű tanácsadó cégre is, amely tíz év alatt legkevesebb negyvenegymillió eurónyi megrendelést kapott az uniós statisztikai hivataltól. A 2004 és 2014 között működő Barroso-Bizottság sem volt mentes a korrupciógyanús ügyektől. A Barroso-éra derekára az unió szervei működésének tisztaságába vetett közbizalom annyira megingott, hogy az Eurobarometer 2009 végén publikált közvélemény-kutatása alapján a válaszadók 76 százaléka úgy gondolta, hogy az EU intézményeiben jellemző a korrupció.

  19. 2022. május 13. 19:21833.

    AnJavelina Jolie. Nagy színésznő.

    előzmény:
    lárifárika (827)
    2022-05-09  15:56
  20. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. május 9. 18:59832.

    Tessék, itt van pl. ez: A két utolsó magyar meddőségi magánklinika vége - nlc.hu


    Nyilván van erről véleményetek, csak nem mertek beszélni róla, mert ez egy olyan téma Orbán rendszerében, amiről hallgatni kell.


    Nem, nem beszéltek róla, mert nektek a háború van kiadva házi feladatnak, hogy arról kell beszélnetek! És persze azt, amit a szátokba rágtak.


    Hát, érdemes röhögni, lárifárika!

  21. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. május 9. 18:29831.

    Ja igen: az alkotmányozás továbbá nem egyenlő azzal, hogy drága népszavazások sorozatát tartjuk az adófizetők pénzéből (a felét lenyúlva közben), melynek során úgy tesszük fel  a kérdéseket, hogy egyben sugalmazzuk is a szerintünk helyes választ, sőt, eleve csak olyan témákban kérdezzük meg a lakosságot, melyekben számítunk rá, hogy a nekünk megfelelő döntést fogják meghozni - elkerülve sok esetben a sokkal lényegibb, életbevágóbb kérdések feltevését.


    Amúgy a fideszeseknek az szokott lenni velünk a baja, hogy nem szoktunk állítólag érvelni, pedig az az igazság, hogy ezt már számtalanszor leírtuk, csak értelmes válasz helyett mindig lenézést, ignorálást, és cinikus kiröhögést kaptunk - nyilván azért, mert nektek szimpatikusabb az Orbán-féle alkotmányozás - abban nem kell a népnek gondolkodni!


    Én is azért írtam most is ilyen keveset, mert nem érveltem, nyilvánvaló!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224650 (830)
    2022-05-09  18:20
  22. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. május 9. 18:20830.

    Alkotmányozni egyébként egyharmaddal is lehet, csak megfelelően széles körben kell lefolytatni az egyeztetéseket a társadalom tagjaival (nem úgy, ahogy Orbánék csinálják, hogy kvázi rendelettel "alkotmányoznak"), és ebben a kedvező, DEMOKRATIKUS!!! légkörben már kismiska meggyőzni a másik kétharmadot, hogy közösen az egyharmaddal hagyják jóvá az új ALKOTMÁNYT!!! (tudod, azt, ami nem egyenló az alaptörvénnyel, ami csak egy tákolmány, vagy orbánolmány, vagy nevezd, aminek akarod )


    Na, a pia mellett ízlelgesd egy kicsit ezt a szót is: DEMOKRATIKUS!!! Hátha rákapsz az ízére...


    A társadalom tagjai pedig ilyesmiket jelentenek: szakmai szervezetek (pl. kamarák) mindenféle ágazatból, civil szervezetek, munkaadók és munkavállalók érdekképviseleti szervezetei (de mindenféle érdekképviseleti szervezet ide sorolható), idősek, fiatalok, családosok és nem családosok (nagyon sok van belőlük a 30-50 éves korosztályban is), stb. - a teljesség igénye nélkül, de mindenképpen minél szélesebb egyeztetés javasolt! Az egyeztetésekre megfelelő időintervallumot kell biztosítani, és nem biztos, hogy cakkumpakk készre kell alkotni az alkotmányt rögtön első körben - ha megfelelő mozgásteret biztosítanak egy alaptörvényben, akkor akár tesztelni lehet a "jó gyakorlatokat", hogy melyik válik be az adott kultúrkörben. Nem tudom, érzékeled-e, hogy ennek egész más a szellemisége, mint az Orbán-féle: lediktáljuk, és akkor függesszétek ki mindenhol és KUSS LEGYEN! mindenkinek jellegű folyamatnak.

    előzmény:
    lárifárika (827)
    2022-05-09  15:56
  23. Torolt_felhasznalo_224650
    Torolt_felhasznalo_224650
    2022. május 9. 18:02829.

    Gondolom, nem a számítások, hanem a pia utáni magabiztosság beszél belőled, szóval akkor én kiszámolom:


    Idén középiskolába jelentkeztek kb. 100 000-en


    Felsőoktatásba (rekordalacsony számban) szintén kb. 100 000-en


    Felsőoktatásba évente kb. 70-75 000 fiatalt vesznek fel, tehát kb. 25-30 000 kiesik, ők valószínűleg mennek utána vagy valamilyen tanfolyamra, vagy munkát vállalnak.


    18-25 éves korig, az hét évfolyam, tehát 175-210 000 fiatal vállalhat az szja megfizetése alól felmentettek közül munkát, plusz azok, akik még középiskolába sem jártak, vagy akár az általános iskolát sem végezték el - pl. ha ők bejelentetten tudnak pl. építkezésen munkát vállalni, akkor ők a Fidesz-rendelet nagy nyertesei, mert az építkezés elvileg jól fizet (bár nem tudom, mert ott is inkább a szakmunka, nem a segédmunkás pozíció, amire ezek a szegények pályázhatnak, és kérdés, hogy mostanában bejelentik-e őket, meg az is kérdés, hogy nem inkább az olcsó ukrán munkaerőt veszik-e fel rá). A szakképzetlen munkáért minimálbér jár (vagy még az se, ha mondjuk közmunkás az illető, és sajnos ilyen is sok van, főleg vidéken) - ennek elég alacsony az adótartalma, szóval talán 20 000-rel sem marad több a zsebükben havonta, ami 100-150 000-es albérletáraknál, és 10% infláció mellett a vicc kategória. Szóval ezért röhögsz?


    A fent említett 175 000 munkavállaló fiatal, aki szintén a minimálbér körül, vagy max. kicsit afölött kereshet valami középfokú végzettséggel, az a választókorú népesség 2,13%-a. A 210 000 pedig a 2,56%-a. Hát, végülis ez is hozzájárulhatott a kétharmadhoz, bár inkább a választási rendszer eltorzítására tippelnék, amit a Volner javaslatára csinált meg a kormány.


    Amúgy én úgy hallottam, hogy az új szakképzési rendszerben, amit a kormány azért alkotott, hogy a vizsgadíjakra rátehesse a csókosok mancsát, éppen mostanában kellene megszervezni az első vizsgákat, de hogyismondjamcsak: akadozik. Van olyan szakma, ahol két hónapja végzett az első ilyen csoport, és azóta nem írtak ki nekik vizsgát, azóta tartják parkolópályán az új szakmájukban dolgozni akaró embereket, és nincs is semmi infó arról, hogy mikorra rendeződik a dolog. (állítólag nincs megfelelő helyük a vizsgáztatásra) Ezek az emberek előbb-utóbb mérgesek lesznek. Na, röhögsz még?

    előzmény:
    lárifárika (827)
    2022-05-09  15:56
  24. 2022. május 9. 15:57828.

    ... 25 éven aluliaknak ...

    előzmény:
    lárifárika (827)
    2022-05-09  15:56
  25. 2022. május 9. 15:56827.

    Ó...


    Ezt azért még megírom, mert nagyon szórakoztat: - Tessék mondani, egyharmaddal is lehet alkotmányozni?


    A másik idézet: - A fiatalok nem a Fideszre szavaznak, ez köztudott. Ők a többség. A 25 éves aluliaknak járó adómentesség nagyon kevés embert érint, ezért jelentéktelen intézkedés.

    előzmény:
    Calogero (820)
    2022-05-08  19:17

Címlap

top