Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Dóra jelenti:

Dóra69
Létrehozva: 2021. Április 7. 16:07

Az öt majom és a létra


Az alaphelyzet a következő: öt majom be van zárva egy ketrecbe, melynek közepén egy létrát helyeztek el, ami felett jó pár banán lóg. Minden egyes alkalommal, amikor az egyik majom elindult a létrán felfele, hogy leakasszon egy banánt, a kutatók a lent tartózkodó négy majmot hideg vízzel locsolták le. Ez egy ideig így folyt, majd egyik nap, mikor az egyik társuk elindult a létrán, hogy egy banánt szerezzen, a társai visszarángatták, és ellátták a baját. Pár próbálkozás után a majmok teljesen leszoktak a banánszerzési akciójukról, és egyikőjük sem indult fel a létrán többé. A kutatók ezután úgy döntöttek, hogy az egyik majmot kicserélik egy másikkal. Ez egyből megindult a banánok felé, de a többiek nem hagyták, és megverték. Az újonc még párszor próbálkozott, de idővel ő is megtanulta, hogy mi a szabály, még akkor is, ha nem tudta az okát, amiért a többiek nem engedik őt fel a banánokhoz. A kutatók még egy majmot kicseréltek, és a történet ugyanúgy megismétlődött, az először kicserélt majom is beszállt a másik megverésébe, pedig annak idején őt is jól elpüfölték a társai. Az eset a harmadik és negyedik kicserélt majom esetében is megismétlődött. Végül pedig az ötödiket is kicserélték, így már egy állat sem volt a ketrecben, akit annak idején lelocsoltak volna hideg vízzel, de többé egy új társukat sem engedték fel a létrára.


 


Ha tudnánk kommunikálni velük, és megkérdeznénk tőlük, hogy mi az oka annak, hogy senki sem mehet fel a létrán, hogy levegyen egy banánt, a válaszuk feltételezhetően a következő lenne: “Nem tudjuk. A dolgok itt így mennek…”


 


Ismerős ugye a felfogás?


Azokat várom - elsősorban a meghívottakat - akik szabadon gondolkodnak, nem érdeklik őket a sztereotípiák sem a pc beszéd és nem politikai szimpátiájuk alapján döntenek jó és rossz között. Beszéljünk politikai eseményekről, kultúráról, irodalomról - vagy bármiről, ami éppen foglalkoztat benneteket!


 

  1. 2022. Április 29. 13:36751.

    Nekem kellemetlen a téma, mert néhány szereplővel volt kapcsolatom valamilyen formában. Majd később sorra veszem, de csak kezdőbetűkkel. Nem akarok senkit sem megbántani valós ok nélkül. Ez egész történet olyan magyaros-keserű lett.

    előzmény:
    Calogero (748)
    2022-04-28  21:04
  2. 2022. Április 28. 21:13750.

    Ha már Hernádi - ugyan ez kőolaj, nem gáz, de: Hernádi Zsolt: Nem lehet egyik napról a másikra leválni az orosz kőolajról


    "Közép-Európa és Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy egyik napról a másikra leváljon az orosz kőolajról, nagyon súlyos hatása lenne a régióra, ha ez megtörténne – jelentette ki a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója csütörtökön Budapesten, a vállalat éves közgyűlésének megnyitásakor.


    Hernádi Zsolt elmondta: több közép-európai finomítót, köztük a magyart és a szlovákot is az orosz kőolaj feldolgozására tervezték. Regionális szinten ezekbe a finomítókba naponta 120 millió liter orosz kőolaj érkezik, ebből gázolajat, benzint és egyéb, a gazdaság számára nélkülözhetetlen termékeket állítanak elő. Ennek a mennyiségnek a kiváltása nem kevés idő és nem kevés pénz – emelte ki."


     

  3. 2022. Április 28. 21:08749.

    Azt hiszem, erre a fia beszélte rá. De ő mondta, hogy nagyjából fél napig volt képes hatni az apjára, utána újra imádni kezdte MZP-t.


    (Azért nem kizárólag az általad felsoroltak vannak ott, odahúz Csányi, Hernádi Zsolt, stb.)

    előzmény:
    gyaloggos (744)
    2022-04-27  22:13
  4. 2022. Április 28. 21:04748.

    Zűrös. Úgy tűnik, a bajok okozója elsősorban Szász. Többet nem írnék, mert nekem homályos az ügy.


    Magyar átok...

    előzmény:
    nőkapjapóttag (742)
    2022-04-27  19:23
  5. 2022. Április 28. 21:01747.

    Hát ez már jó régi. De Jeszenszky soha nem volt különösebben éles eszű. (És akik a fegyverszállításról álmodoznak: jó sz.r helyzetbe hozta azzal a Kalasnyikov szállítmánnyal a délvidéki magyarokat. Utáltak is a szerbek miatta, viszont a horvátok - amennyiben ki nem jön belőlük a Balkán - azóta kicsit jobban bírnak minket.)

    előzmény:
    nőkapjapóttag (741)
    2022-04-27  13:36
  6. 2022. Április 28. 20:57746.

    Ők magok. Mint megtudtuk Jakabtól. (Ezeket a csoda szellemes definíciókat vajon a busz-ellenőr-mamuszos-pinkmaca, aki éjjelente segítette a kampányában, adja a szájába?) Ja ha már, nem beugrott a Gréczy Zsolt! Aki végül is nem kultúrfelelős lett a dísztablón, hanem teljes jogú parlamenti képviselő. Újra nézhetjük az ország házában. És kezet fognak vele fogni?! Brrrrr... (Reméljük, a saját magvait legalább ott nem fogja könnyelműen szórni...) (Az egyetlen, aki önmagával szexelt és úgy bukott, igaz, csak ideiglenesen.)

    előzmény:
    nőkapjapóttag (740)
    2022-04-27  13:00
  7. 2022. Április 28. 20:48745.

    Múltkoriban valaki azt találta írni egy cikk alá, hogy nesztek Putyin-szopók, és odaírta az 1848-49-es, az 19444-45-ös és az1956-os évszámot.


    Ebből annyi igaz, hogy a '48-as szabadságharcban valóban a cári Oroszország is ráment a magyar seregekre - csak hogy éppen a Habsburg-ház kérésére. Bizony, ahogy írtátok, a többiben véresen ott voltak az ukránok (is). De az illető ezek szerint egy ukrán-szopó. (Nyilvánvalóan persze egy tudatlan bunkó.)


    Másrészt tényleg ezeket a vadállatokat, akik így bánnak a saját honfitársaikkal (lásd a múltkori cikk az összevert, befóliázott, meztelenre vetkőztetett, fagyhalálra ítélt nőkről és férfiakról /rendőri asszisztálással!/), tényleg most gyorsított eljárásban kell felvenni az EU-ba? Miközben Szerbia ott toporog a kapuban évek óta, Törökország 2005-óta vár??!

    előzmény:
    nőkapjapóttag (738)
    2022-04-27  12:51
  8. 2022. Április 27. 22:13744.

    JESZENKSZY egy idős ember, és hülyeségeket beszél , az utóbbi időben


    CSAK HÜLYESÉGEKET mond!


     


    VALÓSZÍNŰSÍTEM, hogy szeretné felhívni magára a figyelmet, szeretné, ha ismét szerepelhetne, részt vehetne a politikában olyan szereplőként, akire figyelnek!


     


    DE!


     


    EGY döntése az utóbbi hetekben a javára írható, pozitívumként kezelhető!


     


    MÁRKI-ZAY őt is felkérte a választások előtt, hogy legyen a "szakértői csapatának" a tagja.


    JESZENSZKY rábólintott,


    DE


    GYORSAN korrigált, és kiszállt ama zseniális körből!


     


    EGYKORI MINISZTERTÁRSA, Bod Péter Ákos pedig maradt ama zseniális csapatban, Surányival, Balázs Péterrel, meg hasonló madarakkal, jómadarakkal!

    előzmény:
    nőkapjapóttag (741)
    2022-04-27  13:36
  9. 2022. Április 27. 22:02743.

    A MANDINEREN is meg-, leírtam már!


     


    A KÖVETKEZŐKÉPPEN gondolom, mi motiválhatta Bayert a cikk megírására.


     


    1./ SZÁSZRA annyira kiakadt, - amúgy nem indokolatlanul, nem ok nélkül - hogy nem bírta ki, hogy ne írja meg ama cikket!


    2./. EZT tartom valószínűbbnek:


    PATAKI BAYER haverja, és ő kérte meg Bayert ennek a cikknek a megírására!


    AZÉRT tartom az utóbbi lehetőséget valószínűbbnek, mert


    BAYER meg sem kérdezte Csókayt, mi, hogyan is történt valójában!


     


    SUMMA summarum:


    EZ nagyon nem kellett volna egy ilyen orvosi bravúr után!


     


    DE!


     


    CSÓKAY ettől a cikktől sem több, sem kevesebb nem lett persze, mint ahogyan PATAKI sem!

    előzmény:
    nőkapjapóttag (742)
    2022-04-27  19:23
  10. 2022. Április 27. 19:23742.

    Amikor volt a műtétsorozat, a szüleim nagyon büszkék voltak, hogy magyarok végezték. Most találkoztam ezzel a cikkel (nem tudtam, hogy ilyen viszálykodás megy), és kicsit szomorú lettem. Miért kell elrontani? Nekem az a bajom a magyarokkal általában, hogy nagyon széthúznak sokszor. (Ez megy a politikában is, amennyire érzékelem.)


    Mi a véleményetek a történtekről? Cikk. (A folytatás is elolvasható és a reakció rá.)

  11. 2022. Április 27. 13:36741.

    Köszönöm! Elolvastam mindent. Helytálló. Persze egy országot tényleg úgy lehet megismerni, ha ott tölt az ember valamennyi időt.


    (Utánanéztem ki is az a Jeszenszky Géza. Közben találtam valami érdekeset:


    Az mno.hu szívesen ad teret alternatív gondolkodásuk miatt elhíresült egykori és jövőbeni politikusoknak, akik hogy, hogy nem kizárólag elvtelen kormánykritikával rukkolnak elő. Ők többnyire hadilábon állnak a tényekkel, mégis ritkaságnak számít az olyan interjú, amely ilyen szinten elrugaszkodik a valóságtól.


    Soros-terv

    Jeszenszky Géza: „Biztos, hogy nincs Soros-terv. Soros Györgynek vannak változó elgondolásai, de azok az állítások, amiket a szájába adnak, hazugságok.”
    A tény: Soros önmaga írta le tervét, honlapunkon itt, eredetiben itt olvasható. (Jeszenszky Géza – úgy sejtjük – tud angolul…)


    Kvóta

    Jeszenszky Géza: „A kötelező kvóta – úgy tűnik – lekerült a napirendről.”
    A tény: Az Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága (LIBE) által október 19-én megszavazott tervezet – elfogadása esetén – lehetővé teszi, hogy az európai uniós tagállamok erejét felmérve alapkvótát, majd pedig, ha ezt túllépnék a számok, akkor szétosztási mechanizmust hozzon létre. A kötelező kvóta tehát – úgy tűnik – éppen 19-én került újra nyilvánosan is napirendre.


    Atomenergia

    Jeszenszky Géza: „Nem lehet elvetni az atomenergiát, de egy ilyen óriási beruházás, mint Paks II., soha nem fog megtérülni.”
    A tény: Az Európai Bizottság szakértőinek október 6-án nyilvánosságra kerülő adatai és következtetései szerint a beruházás nem csak megtérül, de nyereséget is hoz.


    Gyalázkodás

    Jeszenszky Géza: „El tudom képzelni, hogy a magyar kormány valahol nem is bánta, hogy ilyen dolog történik Kárpátalján, mert akkor nagyobbat szól a tiltakozása.”
    A tény: Bárki is (volt) Jeszenszky Géza, szégyellje magát!


    (A teljes interjú itt olvasható.)) Magyar idők


     

    előzmény:
    Dóra69 (736)
    2022-04-24  16:09
  12. 2022. Április 27. 13:00740.

    Általában ekkora bukás után az ellenzéki pártok vezetői vagy rögtön lemondanak, vagy bizalmi szavazást kérnek maguk ellen. Már ha van valamiféle önreflexiójuk.

    előzmény:
    Calogero (726)
    2022-04-22  14:23
  13. 2022. Április 27. 12:56739.

    Megnéztem. Nem lepődtem meg. Biztosan lebukott a haver, megszűnt a pénzcsapolási lehetőség.

    előzmény:
    lárifárika (723)
    2022-04-21  13:54
  14. 2022. Április 27. 12:51738.

    Én is megpróbáltam utánanézni, ezt találtam a világháborús szovjet katonai megszállásról:


    A második világháború harcaiban Magyarországon két szovjet front, azaz hadseregcsoport tevékenykedett. A fő súlyt Tolbuhin marsall 3. Ukrán Frontja viselte, de az ország északi és nyugati részében a fő haderejével Szlovákiában előrenyomuló 2. Ukrán Front Malinovszkij marsall parancsnokságával is részt vett a harcokban.


    Megszállók homályban

    előzmény:
    lárifárika (725)
    2022-04-21  14:46
  15. 2022. Április 25. 13:59737.

    Köszönöm, nem hallottam erről. Sokat írtatok, nem mindent tudtam elolvasni, most csak ebéd közben belenéztem a fórumba. Ma még sokat kell dolgoznom a nagybátyám alapítványával kapcsolatban, de holnap több időm lesz. Azért itt tényleg elég nagy a bürokrácia. (Délelőtt legalább ötven lapot írtam alá.)

    előzmény:
    Dóra69 (733)
    2022-04-23  13:23
  16. 2022. Április 24. 16:09736.

    Az illiberális paradicsom


    "A kórházak mindegyike például csak húsz százalékban terhelhető le, mert bármilyen pillanatban jöhet valamilyen nem várt katasztrófa, legyen az nem várt járvány, és akkor azonnal szükség lehet az üresen hagyott nyolcvan százalékra.

    Szingapúr illiberálisan tiszta utcáin közismerten nem szabad köpni, szemetelni. Mint ahogyan graffitikkel elcsúfítani sem szabad bármilyen objektumot. Aki azt megtenné, súlyos következményekkel számolhatna. A kábítószer-kereskedők pedig halálbüntetéssel.

    Az utcákon nincs hajléktalan sem. Ugyanis a kormányzó Népi Akció Párt (PAP) aktivistái felkeresik a szükségben lévőket, és olyan munkát találnak nekik, amit el tudnak végezni, valamint gondoskodnak arról, hogy legyen hol lakniuk."


    Miért nem olyan Magyarország, mint Szingapúr?


    "Paradigmafontosságú összehasonlítást végzett a hongkongi vezető angol lap, a South China Morning Post, amit eddig még senki nem csinált.


    Miközben a civil aktivisták fel vannak háborodva, amiért nyomás nehezedik rájuk, hogy a Nyílt Társadalom Alapítványokat kiszorítsák Magyarországról, ugyanezen csoport hasonló elbánásban részesül a Sárkány Városában, és ott alig figyelnek rá.”


    ... a helyi politika csak és kizárólag a szingapúriak dolga. Ez az állásfoglalás nem tetszik a külföldnek,  például az olyan jogi csoportoknak, mint az Emberjogi Figyelő, és az összecsapás a nyolcvanas években ahhoz vezetett, hogy Szingapúrból kiutasítottak egy amerikai diplomatát, akit azzal vádoltak, hogy segíti az ellenzéket.


    Aminek az egyik fő tanulsága az, tegyük hozzá, hogy egy kis városállam is nyugodtan és bátran kiállhat érdekei megvédéséért, akár egy szuperhatalommal szemben is."


     

    előzmény:
    Dóra69 (735)
    2022-04-24  15:49
  17. 2022. Április 24. 15:49735.

    Lovas István publicista kedvence volt az országod. Azzal bosszantotta a "haladárokat", hogy írt egy cikket, amiért kellően felháborodtak - aztán megmutatta, melyik, az ellenfelei által írt cikk volt az alapja, csak ő a neveket helyettesítette be. és nagy égés volt, mert addigra feljelentették, kórusban óbégattak róla, megkövezték, stb., aztán a bíróságon bemutatta a libsik által írt eredetit - és természetesen akkor már nem volt ügy az ügy... Sok pert nyert meg, és a kapott pénzbüntetésen irányt vett az illiberális demokrácia felé, ahonnan hosszú útleírásokat eresztett meg. Nekem minden könyve megvan és sokat olvastam bennük a hazádról. Szóval, innen a szerelem.


    A világ legsikeresebb állama


    "Szinte nincs olyan mutató, ahol az 5,4 milliós városállam ne vezetné a globális listát, legyen az a csecsemőhalandóság legalacsonyabb aránya, az ottani diákok PISA-versenyeken elért eredményei, a gazdaság szédületes fejlődése, a közlekedési infrastruktúra felülmúlhatatlan színvonala, az éveken át a világ legjobbjának besorolt repülőtér és a szintén legkiválóbbnak minősített szingapúri légitársaság."


    Ha Szingapúrt követnénk


    "Hogyan kezdene hozzá Li Kuan Ju magyarországi tanácsadó munkájához? Ezzel a kérdéssel, miután behoznák a reptérről: „uraim, 1990 óta hány kilométer autópályát építettek?” Miután elcsodálkozna a válasz hallatán, ezt mondaná: „Akkor holnap kezdjék meg a ’gyorsforgalmi út’ gyorsforgalmivá tételét. E 11 kilométerrel pedig nagyon gyorsan végezzenek, miközben kiépítik a reptért a belvárossal összekötő metrót. Hiszen önökhöz évente 10 millió turista érkezik repülővel. És első benyomást csak egyszer lehet szerezni.”


     


    Ezután javasolná: négy területen kell azonnal kiemelt fizetést adni. Az egészségügyieknek, a rendőröknek, a tanároknak és a politikusoknak. Az utóbbiaknak azért, hogy a legjobb koponyákat ne a versenyszféra szívja fel. A korrupcióért pedig azonnal bevezettetné az életfogytig tartó börtönbüntetést.


     


    Megkérdezné: hányadik a világrangsorban Magyarország két legjobb egyeteme? Az első négyszázban van? Akkor 5 éven belül az első ötvenben lesz. És elmondaná, hogyan. (Szingapúr két egyeteme az első 13-ban van.)"


     

    előzmény:
    Dóra69 (733)
    2022-04-23  13:23
  18. 2022. Április 23. 13:27734.

    Egyébként a fórum felhasználási szabályzata egyértelmű:


    "...személyekre vonatkozó személyes adatok (valós név, lakcím, telefonszám, e-mailcím, idézett levél, telefonbeszélgetés- vagy e-mailrészlet) elhelyezése még az érintett beleegyezésével sem megengedett. Ide tartozik más Felhasználóról bármilyen információ nyilvánosságra hozatala, beleértve annak jelszavát is.


    Minden személyes adatnak minősül, ami alkalmas arra, hogy egy természetes személyt azonosítson, vagy azzal kapcsolatba hozható (IRL-adat). Minden személyes adat közléséhez, közzétételéhez szükséges az érintett (az a természetes személy, akinek az adatáról szó van) beleegyezése. A moderátoroknak sem idejük nincs annak vizsgálatára, hogy az érintett megadta-e a hozzájárulását, sem nem feladatuk annak eldöntése, hogy a hozzájárulás valós-e. Ezért minden olyan tartalom mérlegelés nélkül törlésre kerül, amely harmadik személy személyes adatát (így különösen a felsoroltakat) tartalmazza vagy tartalmazhatja."

    előzmény:
    Dóra69 (733)
    2022-04-23  13:23
  19. 2022. Április 23. 13:23733.

    Most több időm nincs, de ezt gyorsan megírom neked, mert csak másolnom kell.


    Hoppá! Nem engedi másolni a cikket. Így csak a link marad. Elhunyt a szingapuri állam megalapítója.


    (Sajnálom, hogy kellemetlen helyzetbe hoztalak, sajnos nincs privát funkció, akkor úgy kérdeztem volna. Az illetőt senki nem hatalmazta fel, hogy erről zagyváljon - egyébként amit tett, az a szabályzatba ütközik, ugyanis TE nem hatalmaztad fel, hogy egy koordináta alapján máshol kitárgyalja a nációdat. Én, amikor megszüntettem a regisztrációmat, a saját családi és utónevemmel írtam a fórumra, döbbenten tapasztaltam, hogy egy topikban változatlanul írják az engem gyalázó, valótlan információkat közlő hozzászólásokat, ráadásul a nevem kiírásával. Média jogásszal konzultáltam és utána kértem a moderációt, hogy mivel én törölt felhasználóként egy kóddal szerepelek már, töröljék az akkortájt, nevemet kiíró hozzászólásokat. Meg is tették. /Amúgy a média jogász azt is mondta, hogy a politikai topikokban felül megjelenő ukáz elég egyértelműen támadható és kifogásolható média jog szempontjából, mert az emberi méltóság védelme a politikai topikokban is prioritás kell hogy legyen./)


    Megnéztem, mi történt, én is csak annyit tanácsolok: maradj ott, ahol neked megfelelő. Írhatnám azt nagyképűen, hogy ki-ki a szocio-kulturális közegében érzi jól magát, de ez tényleg így van.


    Hogy hogyan kerülsz a képbe egy valamikori topik orosz szó fordítása miatt - nos, ezt hagyjuk arra az agyra, amelyikben a teória megszületett! Én is csak annyit tudok már reagálni: szegényke...


     


     

    előzmény:
    nőkapjapóttag (715)
    2022-04-20  10:39
  20. 2022. Április 22. 15:20732.

    Ez annyira jó, hogy el kellene küldeni Cleesenek!

    előzmény:
    lárifárika (725)
    2022-04-21  14:46
  21. 2022. Április 22. 15:15731.

    Múltkoriban ezért írtam neked, hogy nem érdekel más, nyilvánvalóan a tények ismerete nélküli irománya. Nem a rokonod, családtagod, akivel kénytelen vagy valamiféle kapcsolatot tartani. Ignoráld. Nem méltó egyik sem arra, hogy akár elolvasd, mit írnak. Hozzájuk szólni meg pláne. De a te választásod, ám ne gyere panaszkodni, ha rosszul sül el. Csak mi nem akarunk itt szembesülni semmiféle "szellemi" (idézőjel hangsúlyos!) termékükkel.

    előzmény:
    nőkapjapóttag (716)
    2022-04-20  18:27
  22. 2022. Április 22. 15:03730.

    Biden már annak sem fogja fel a jelentőségét, hogy ha "fürdőszobai balesetre" hivatkozva magyarázzák meg- vagy ki- egy elmaradt, előre egyeztetett hivatalos látogatását, akkor az egész világ mára tudja, hogy sajnos az elnök úr akkor éppen összeszarta magát. (Bocsánat, ezt adott szövegkörnyezetben nem lehet finomabban írni.) Az elszundikálás, az irdatlan hangos szellentés már nem nagy ügy. Bár utóbbi hangos és legkevésbé sem illatos megnyilvánulásába a glasgow-i klímacsúcson Camilla, cornwalli hercegnő belepirult, mert éppen mellette engedte el Biden a galambot.


    Tiszta szerencse, hogy Zelenszkijt még nem keverte össze a fiával és védelmében nem engedte el az atomot. Bár az aktiválásnak gondolom nyilván hosszú a kódsora és azt még fénykorában sem volt képes megjegyezni.


    Az amerikai elnökök sora szépen képezi egy nagy birodalom felemelkedését és szánalmas, közelgő bukását. (Ha jól emlékszem, a birodalmak élettartamát kb. 100 évre szokták kalibrálni. Nagyjából időben vagyunk. Ami a legszörnyűbb, hogy önnön maguknak ássák a sírt.)

    előzmény:
    Dóra69 (714)
    2022-04-19  19:18
  23. 2022. Április 22. 14:46729.

    Egyes német balos politikusok nem fürdenek, mert így büntetik Putyint.
    A büdös mindenit, mekkora ötlet!

    előzmény:
    Dóra69 (713)
    2022-04-19  18:58
  24. 2022. Április 22. 14:43728.

    A "csúcspolitikus" most éppen kitalálta, hogy nem nyitja meg a pesti rakpartot. Egyetértek Ferencz Orsolyával:- "Budapest útjait nem csak a "budapester"-ek használják, hanem az egész ország.



    Itt az ideje, hogy az ámokfutó Karácsony helyett a Kormányhivatal szakemberei engedélyezzék a forgalomtechnikai átalakításokat."
     
    (Nyilván Ferencz sem, ti sem, én sem a buszsávot használjuk - szundikálva délelőtt a sofőrömmel pláne nem - és a továbbiakban sem mi, sem a szerencsétlen lakosok nem akarnak fulladozni a szmogban e alkalmatlan, pótcselekvő hülye miatt. És végtelen időnk sincs a dugókban ülve. Amikor ez a nyomorult még a délelőtti kávéjánál ásítozik, én már régen dolgozom.
    Az sem lenne ellenemre, hogy mivel a főváros mindenkié, nagyon sok ügyet itt és csak itt lehet intézni - Budapest főpolgármesterére szavazhasson az egész ország!)
    előzmény:
    Dóra69 (711)
    2022-04-19  18:12
  25. 2022. Április 22. 14:30727.

    f.:


    Ahogy az amerikaiak egy része is; a normalitást őrzők, a farmerek, a kamionsofőrök. A kontinens közepén, a két óceánparttól minél távolabb élők. Trump hozzájuk szólt, nekik és velük nyerte meg 2016-ban a választást. Ezt a receptet gondolták adoptálni Magyarországon is az amerikai nagyokosok. Miután rájöttek, hogy a liberális, degenerált városi elit nem elég a többséghez, meg kellett nyerni másokat is. Mivel nálunk nincsenek kellő számban fellázítható faji kisebbségek (pl. feketék) és mesterségesen kreált mikroidentitások (az LMBTQ stb. összes betűje), ráadásul az egyetlen ilyen lehetőség, a cigányság pedig kifejezetten konzervatív, patriarchális gondolkodású, ezért egy ilyen Trump-féle figura kellett nekik. Aki aztán jól megmondja! De kiknek is „mondta meg jól” Trump?
    Mert kétségtelenül jól megmondta. Keményeket szólt oda a Twitteren. De sohasem szidta a baloldali, liberális választókat. Mindig a liberális elitet szidta! A politikusokat, a művészeket, a tech-cégek vezetőit... és legfőképpen a médiát. Sosem nevezte a liberális szavazókat ostobának vagy aberráltnak. (Pedig ott aztán tényleg van valódi aberráció bőven.) Nem mondta rájuk, hogy agymosottak. Hanem mindig azt mondta, hogy a média agymosást végez. Érezzük, ugye a különbséget? Amikor azt mondjuk az emberekre, hogy agymosottak vagytok, vagy amikor azt, hogy valahol valaki mossák az emberek agyát...
    Valóban hibás volt a recept: a magyar embernek nem egy olyan miniszterelnök kellett, aki egy elefánt a porcelánboltban. Nem pusztán egy outsider kellett, aki szembeszáll a politikai elittel. Köszöni szépen, ilyenje már van neki 12 éve. Ezen a pályán nem lehet őt beelőzni, még „outsiderebbnek” lenni. Főleg úgy, hogyha az aspiráns még csak nem is hiteles. Mert épp az elit képezte ki. A magyar társadalom kiszagolja az ilyet.
    Nem csak az amerikai hamburgerrecept volt tehát hibás, hanem legalább ennyire kókler volt a megbízott szakács is. A hamburger totálisan odaégett.
     
    Tényleg lehet itt tahózni továbbra is, csak észre sem veszik, hogy akiket minősítgetnek, azok toleranciában, emberségben, józanságban, becsületességben, egyáltalán: emberi minőségben mennyivel fölöttük állnak. Ezt már én fűzöm hozzá.
    előzmény:
    Calogero (726)
    2022-04-22  14:23

Címlap

top