Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizetés elvétele csak úgy?

goweja
Létrehozva: 2017. november 1. 10:14

Munkahely egyoldalúan önhatalmúlag elveszi a fizetésem negyedét-otthagynátok a helyet?


 


Kíváncsi vagyok mit tenne a helyemben?


Munkahely ott vagyok 10 éve lassan.


Mindig is szarul kerestem.


Most nyáron mindenki orra alá odanyomtak egy szerződésmódosítást mely szerint ezentúl kevesebb lesz a fizetése. De nem ám valami párezerrel hanem súlyos tízezrekkel. Én pl 160 nettóról estem 130 nettóra.


Szóval odanyomják az új szerződést-aláírni jön az ukáz!


Nem írtam alá. Én se meg még többen.


A vezetőség meg vállat von és flegmán röhög egyet. AKkor is levonjuk a pénzt mondták.


És meg is tették. Nem írtuk alá nem egyeztünk bele, ott az élő futó határozatlan szerződésem benne adott bérrel, a cég meg vállat von röhög egyet és elvesz havi 30-at pl tőlem. Mástól még többet is.


Nem érdekli aláírom-e. Ott rohad az új szerződésem a titkárságon aláíratlanul június !!!! óta most november van és mi van? Semmi. Kapom a csökkentett bért.


Főnök megmondta ez van akinek nem tetszik ott az ajtó.


 


Mit tennétek?


Én maradok. Hova is mennék. Lenyelem eltűröm. Mit tehetek.


Mások is maradnak. Hova is mennének. Lenyelik eltűrik. Mit tehetnének.


 


Persze lehet rohangálni jogászhoz bíróságra csak aztán kivágnak mint a fosos macskát és akkor mi lesz?


 

  1. 2017. november 5. 18:0427.

    Ó, jaj...


    a Gyakorit már széttrollkodtad, most itt próbálkozol? 

Címlap

top