Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fizetés elvétele csak úgy?

goweja
Létrehozva: 2017. november 1. 10:14

Munkahely egyoldalúan önhatalmúlag elveszi a fizetésem negyedét-otthagynátok a helyet?


 


Kíváncsi vagyok mit tenne a helyemben?


Munkahely ott vagyok 10 éve lassan.


Mindig is szarul kerestem.


Most nyáron mindenki orra alá odanyomtak egy szerződésmódosítást mely szerint ezentúl kevesebb lesz a fizetése. De nem ám valami párezerrel hanem súlyos tízezrekkel. Én pl 160 nettóról estem 130 nettóra.


Szóval odanyomják az új szerződést-aláírni jön az ukáz!


Nem írtam alá. Én se meg még többen.


A vezetőség meg vállat von és flegmán röhög egyet. AKkor is levonjuk a pénzt mondták.


És meg is tették. Nem írtuk alá nem egyeztünk bele, ott az élő futó határozatlan szerződésem benne adott bérrel, a cég meg vállat von röhög egyet és elvesz havi 30-at pl tőlem. Mástól még többet is.


Nem érdekli aláírom-e. Ott rohad az új szerződésem a titkárságon aláíratlanul június !!!! óta most november van és mi van? Semmi. Kapom a csökkentett bért.


Főnök megmondta ez van akinek nem tetszik ott az ajtó.


 


Mit tennétek?


Én maradok. Hova is mennék. Lenyelem eltűröm. Mit tehetek.


Mások is maradnak. Hova is mennének. Lenyelik eltűrik. Mit tehetnének.


 


Persze lehet rohangálni jogászhoz bíróságra csak aztán kivágnak mint a fosos macskát és akkor mi lesz?


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. november 5. 15:5126.

    Elhiszem. Egész életedben ültél a meleg szarban és vártad hogy majd valaki kikaparja neked a gesztenyét.


    De, nem ám tenni érte 60-70 év alatt, hanem csak várni és várni..........


    Aztán beleugatni mindenbe és nem elgondolkodni azon, hogy  csakis magad miatt vagy ott ahol vagy.A béka segge alatt.


     

    előzmény:
    eda-1952 (25)
    2017-11-05  15:19
  2. 2017. november 5. 15:1925.

    Kik közé? Akik gúnyolódnak másokon, mint te? Nem. Meg azok közé sem, akik szerint az válasz, amit írtál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (24)
    2017-11-04  13:23
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. november 4. 13:2324.

    Úgy látszik te is közéjük tartozol............

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2017-11-03  20:06
  4. 2017. november 3. 20:0623.

    Mielőtt lehülyézel valakit, kérdezd meg miért nem tud máshová menni és a máshová esetleg másik várost jelent. Tudod vannak helységek, ahol még mindig nincs elég munka, úgyhogy nem tisztességes valakinek ilyent mondani.


     


    Mert ugye ha te valahol az Alföldön élsz, esetleg van 1-2 kisgyereked, akkor ilyen esetnél már  a jövő héten tudnál egy új állásért elhúzni Győrbe, ugye? (Még a szomszéd városba se...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (18)
    2017-11-01  17:12
  5. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. november 3. 18:5722.

    elcome to Hungary. Ez van, ilyen orszgabna elsz, ilyen emberek kozott es ilyen jogi helyzetben.


    Miert nyelsz be egy ekkora pofatlansagot? Kenyszerhelyzetben vagy, mondjuk egyedul neveled a gyerekeid vagy bankhitel nyomja a vallad? Vagy egyik sem, csak az a tipus vagy, akinek meg nem eleg szar, ezert csak puffog, de nem valtoztat? Magadnak valaszold meg, ne masoknak es ennek tukreben donts. (En nemszeretnelek igy, Magyarorszag.)

  6. 2017. november 2. 20:0621.

    Pfuuuuu. Nem kell mondanod. Ismerem a dolgot. Egyszer régebben az egyik munkahelyen nem tartották be a szerződés szerint ígért béremelést. Tényleg ment a susmákolás: de szemetek, ... mit képzelnek,.... menjünk és mondjuk meg...stb.. Amikor felvetettem, hogy igen, menjünk, hirtelen mindenki vakarózni kezdett. Jaj hát nem is olyan sok az az emelés... de akkor kirúgnak...  Én mentem és rákérdeztem, hogy a szerződés vajon csak engem kötelez? Gondoltam, ha kirúgnak, akkor kirúgnak, megyek máshova. Érdekes, nem rúgtak ki. Szó szót követett, nem vesztünk össze a vezetővel, csak felsoroltam, miért érdemlem meg az emelést. Elsősorban a szerződésben le van fektetve, másodsorban amit vállaltam, azt teljesítem minden nap. (hál istennek a munkámra soha nem volt panasz) Én megkaptam az emelést. (később a többiek is, de csak két hónap múlva) Voltam minden, csak szerelmes virágszál nem, mert milyen szemét vagyok, hogy a magamét kihajtottam az övékét meg nem. Akkor hirtelen megint mindenki nagyszájú lett. Mondtam, nem most kellene háborogni, hanem mögém állva kellett volna.

    előzmény:
    Lillaréka (20)
    2017-11-01  18:42
  7. 2017. november 1. 18:4220.

    Ugye.. tudod hogy müködik ez nálunk.. 


    megy a susmuss.. ez nem csinálom.. nem én.. álljunk ki- szóljunk ellene.. 


    aztán  azt mondják..  fogjunk össze.. 


    aztán akad valaki aki kiáll bízva abban, hogy a többiek majd melléállnak


    aztán egyedül marad.. mert a többi bizony mélyen kussol és kihátrál a bátor kolléga mögül 


    Abban igazad van, hogy akad másik munka...  ha nem ott hanem máshol. 

    előzmény:
    Dnanga1 (19)
    2017-11-01  17:56
  8. 2017. november 1. 17:5619.

    Hm. És ti még mindig ott vagytok? Eszetekbe sem jutott kollektíven megállni és azt mondani, bocs, de hogyan is van ez? Kollegalitás nincs az biztos. Nemrégen érkezett munkatárs mesélte, hogy Kanadában az üzem egyöntetűen megállt, mert tíz perccel hosszabbítani akarták a munkaidőt. Nem is lett belőle semmi.
    Ha ti többen nem vagytok képesek kiállni magatokért, akkor mit vársz tőlünk, milyen tanácsot adjunk? El is hiszem, hogy a cég a képetekbe röhög, mert ezek szerint bármit megtehet veletek. Ha holnap azt mondaná, ingyen munkát akar tőletek, dolgoznátok tovább, mert nincs hova menni??? Munka mindig akad. Ha nem ott, akkor másik városban. Van ahol még kávéval is megkínálnak, ha azt mondod, ott akarsz dolgozni.

    előzmény:
    lala (15)
    2017-11-01  15:27
  9. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. november 1. 17:1218.

    Én maradok. Hova is mennék. Lenyelem eltűröm. Mit tehetek.


     


     


    Maradj. Hülyéknek áll a világ.

  10. 2017. november 1. 16:0117.

    Rendben. Mondjuk ki, ez egy szar hely. Már csak az a  kérdés, te mit vársz a topiktól/ a forumtársaktól?

    előzmény:
    lala (15)
    2017-11-01  15:27
  11. 2017. november 1. 15:3116.

    Konkrétan.-. semmit sem írtál.. és elvártad a forumozóktól a megoldást a problémádra.. 


    igen- anyám borogass... 


    de te azért inditottad a topikot,  hogy a forumozókat szidhasd.. mert nem gondolatolvasók


    további jó hisztériázást.. 


    tanácsom még egyszer.. keress másik munkát- 


    ez a cég csődbe fog menni előbb vagy utobb... ezért történt a bérköltségcsökkentés...


     

    előzmény:
    lala (14)
    2017-11-01  15:24
  12. 2017. november 1. 15:2715.

    " Vagy hallgatsz, és tűrsz. "


     


    A durva az hogy ha hallgatok és tűrök lehet akkor is kirúgnak hamarosan. Ill nem kirúgnak csak fizetésképtelen lesz a cég.


    Kíváncsi vagyok mikor kezdenek el beléptidíjat szedni a munkahelyen....


    Miért mondom ezt? Mert egyik kollegina felvetette hoyg nyomtasson ha nincs papír... erre megkapta (teccenejk figyelni???) hát HOZZON OTTHONRÓL.


    ÉS mi lett ebből? Mi lett volna. Hozott papírt saját pénzből hogy a cégnek nyomtathasson....


    Ja ....


     


    ez egy ilyen hely.

  13. 2017. november 1. 15:2414.

    "ha beszéltél munkajogásszal akkor mégis minek inditottad a topikot tele félinformációkkal.  mit vártál tőlünk?2


     


     


    Bocsika arról nem én tehetek ha egyesek beleköltenek valamit amit le se írtam.


    pl valaki felvetette hogy feketemunka. Miért lenne az? Mondtam én ilyet?


    Valaki felvetette hogy pótlék amit elvettek. Miért lenne az?  Mondtam én ilyet?


     


    Az hogy ki mit költ bele az már nem az én asztalom.


     


    Azt a nemmondom kicsodát aki meg leírta hogy a bér egyoldalúan is módosítható arra meg csak ennyit tudok mondani: amyám borogass....


     


    NEM MÓDOSÍTHATÓ. (jog szerint persze és nem a valóságban. A valóságban a képembe is lehet szarni akkor se tehetek semmit mit is tehetnék)

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2017-11-01  15:14
  14. 2017. november 1. 15:2213.

    A jogász felvázolta a lehetőségeidet, nem? Perelsz, nyersz és kirúgnak. Vagy hallgatsz, és tűrsz. Ennyi a  választási lehetőség. És te már eldöntötted, hogy maradsz, mert nem tudsz máshova menni. Akkor még mit vársz? Esetleg kezdjük kollektíven szidni a  munkaadódat? Megtehetjük, de mennyivel jutsz előrébb? Segítene az rajtad? Nem. Akkor?

    előzmény:
    lala (11)
    2017-11-01  15:03
  15. 2017. november 1. 15:1412.

    és mi mégis mit kezdjünk ezzel??



    ok..térdszéli , müge meg én tehetünk az egészről


    ha beszéltél munkajogásszal akkor mégis minek inditottad a topikot tele félinformációkkal.  mit vártál tőlünk?


    nem mondtál semmit.. most meg minket szidsz.  nem semmi vagy. 

    előzmény:
    lala (11)
    2017-11-01  15:03
  16. 2017. november 1. 15:0311.

    Na most emberek. Elképesztő ki mit költ bele amit le nem írtam.


     


    Csak akkor tisztázzuk. Mezei munkavállaló vagyok határozatlan idejű szerződéssel. Bejelentett nem fekete nem így meg úgy. Szerződéses Mt szerint foglalkoztatott ember. Amit elvettek az nem pótlék meg juttatás meg cafeteria stb hanem az az ALAPBÉR!!!!!


     


    Az alapbér a szerződésem elemi része egyoldalúan NEM MÓDOSÍTHATÓ.


    Ha ezt módosítani akarnák új szerződés kell. De az meg csak akkor érvényes ha mindkét fél alá is írta. Én meg nem írtam alá. Innentől fogva nem módosítható.


    Ezzel vége a jogi résznek.


     


    Ami meg a rögvalóság. Mindegy mit mond a jog azt csinálhatnak amit csak akarnak mert nekem kell az állás úgyse megyek el úgyse megyek bíróságra meg sehova (mert akkor kirúgnának) szóval summa summarum mi marad.


    Kussolok és tűrök. Mi marad. 


    Ha lenne hova menni 5 perc alatt elhúznék. De nincs.


    És ezt a cég is tudja ezért is meri megtenni.


     


    Ja és amit leírtam a jogi részben az munkajogásszal való konzultáció UTÁN írom le.


    Vagyis igen, jól értitek, már jártam jogásznál az üggyel.


     


    És ő is megmondta kerek perec: 


    a) ezt az ügyet simán el lehet vinni bíróságra


    b) és meg is nyerném arra mérget vehetek


    c) de... és itt a lényeg arra számítani kell hogy ha bíróságra megyek a cég hamar megtalálja a „jogszerű“ indokot a kirúgásomra (pl létszámleépítés és csók)


     


    És ezzel még a bíróság se tud mit kezdeni.


     


    Na ez van.


    Ezért kell kussolnom. Mi más marad.


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (10)
    2017-11-01  13:08
  17. 2017. november 1. 13:0810.

    kb semmit sem írtál


    viszont a munkáltató egyoldalúan szerződést módosíthat


    amibe nem muszáj belegyezned.. ettől még nem lesz az amit te akarsz. 


    egyébként megindokolták?? lehet carban van a cég.. és túl akarnak élni


    még mindig a legnagyobb költség a bérköltség.. . - lehet ez a túlélési esélyük.. vagy ez vagy a  csőd


    ha csőd fenyeget.. és nem próbálnak meg semmit sem tenni.. ... semmit sem kapsz.. egy fillért sem ha a cég számláit befagyasztják - vagy most kevesebb pénzt kapsz és túlélik.  


     


    magánvélemény.. keress másik munkát.. 

  18. 2017. november 1. 12:469.

    Mondjuk a szabotázs akkor elfogadható csak, ha emberek testi épségét nem veszélyezteti, csak a cég termelékenységét, bevételét rontja. Érdemes kollektíve szabotálni, úgy hatékonyabb. A kollektívről jut eszembe, hogy esetleg valami szakszervezeti jellegű szervezkedést lehetne kezdeményezni, hátha attól jobban észbe kap a munkáltató...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (8)
    2017-11-01  12:42
  19. 2017. november 1. 12:428.

    Hát, ha egyáltalán ez egy valós topik... Na mindegy.


    Hogy én mit tennék? Én már ott se lennék - de gondolom, nem erre kíváncsi a topiknyitó.


    Felsorolt két lehetőséget:


    1.felmondás - rögtön jön a kifogás, hogy hova máshova mehetne. Nincs mese, utána kell járni, hogy mégis hova!


    2. jogi útra terelés - Miért is vágnának ki, mint a macskát szarni? Nem értem. Kártérítést kapnál valszeg, de ha meg sem próbálod...


    Van még egy lehetőség: szabotálni a munkát. Bár valszeg ez a legkevésbé szerencsés, mert ettől még nem fogod magadat jobban érezni. De bosszúnak jó.

  20. 2017. november 1. 11:557.

    Milyen jogviszonyban alkalmaznak ? Vallalkozasban ?


    Mi all a munkaszerzodesedben ?

  21. 2017. november 1. 11:536.

    Feketen dolgoztatnak ? Ugyanis akkor barmit barmikor elvehetnek.

  22. 2017. november 1. 11:515.

    Amit elvettek az valami potlek jellegu ?

  23. 2017. november 1. 11:484.

    Milyen lehetoseget ad a magyar jog arra, hogy egy munkaltato egyoldaluan elvegye a munkavallalo berenek X reszet ?


    Megnezted ?

  24. 2017. november 1. 11:463.

    Jogilag ezt megtehetik ? ha igen el kell donteni hogy maradsz vagy mesz !!!!!


    Milyeneselyeid vannak ha elmesz ?


    Milyen lehetoseged van ha maradsz ?

  25. 2017. november 1. 11:462.

    Jogilag ezt megtehetik ? ha igen el kell donteni hogy maradsz vagy mesz !!!!!


    Milyeneselyeid vannak ha elmesz ?


    Milyen lehetoseged van ha maradsz ?

Címlap

top