Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öreg barátnők

natasax2
Létrehozva: 2017. szeptember 28. 19:24

A topic jelenlegi tagjai több mint 10 éve, naponta beszélik meg a nyugdíjas élet mindennapjait, családot, unokákat, egészséget, a napi elfoglaltságainkat, egyszóval szinte mindent. Amíg a "ráncfelvarrás" tart és visszatérhetünk a régi topicunkba, addig sem szeretnénk elveszíteni az eddig kialakult kapcsolatokat, barátságokat, ezért itt szeretnénk megbeszélni az életünket.

  1. 2017. október 7. 18:5376.

    Sziasztok lányok! Megjöttünk Velemből. Jól elfáradtam! Annyi ember volt,a kocsikról nem is beszélve! Kilómétert kellett még gyalogolni a kijelölt parkolótól. Az idő majdnem megtréfált bennünk,el kezdett esni az eső,de 5 percig. Utána kisütött a nap és végig szép idő volt.Ettünk sült gesztenyét,de vettünk nyerset is,majd itthon megsütjük.Hazafele kereket kellett cserélni,defektes lett a bal hátsó. Szerencsére vannak még segítőkész emberek,percek alatt kicserélték a pótkerékre. Na meg az,hogy Hajninak volt mindene a cseréhez.Zsézse! Nagyon jó,hogy a kis Márk ilyen szépen fejlődik!Rebeka is szeret suliba járni.Külön feladatlapot kap,mert tud olvasni,s meg kell várni,amíg a többiek felzárkóznak. Senki nem tanította,mi is csodálkoztunk.Marika! Milyen aranyos Janika,tudja,hogy mit szabad enni és nem csábul el!Zsuzsa! Nálatok egészséges a dió?,mert erre nem. Fekete és kukacos. Kevés az egészséges termés!A lányok nálunk is balkezesek,én is tudtam nekik venni balkezes dolgokat.Mikor dolgoztam és Miskolcon volt minden év januárjában tankönyv és könyv vásár,ott szereztem be az ilyen eszközöket./Az ITC-be volt ez a rendezvény!/Kellemes estét és nyugodt éjszakát kívánok nektek!

  2. 2017. október 7. 18:1075.

    valahol a KELL-t 'Llel írtam...néha nem olvasom el...-bocsi!

    előzmény:
    Kövesdiági (73)
    2017-10-07  18:02
  3. 2017. október 7. 18:0374.

    Zsézse, ez óriási hír, hogy Márkocska fejlődése ilyen rohamosan fejlődik!!! Készülj, nemsokára más szaladhatsz utána!!!!!

  4. 2017. október 7. 18:0273.

    Zsézse  - nagyon örülök, hogy Márk szépen fejlődik!!!  Nagyon jó, hogy kúszik - mászik...ne sürgessétek, minél tovább kúszik-mászik  - az agyában az összerenedeződéshez  -  annál jobb!!!!  Nem tudom a fiziológiáját...., de az iskolás gyerekeket is négykézláb -járással "rendeztük"!!!  TEHÁT MÁSSZON SOKÁIG!!!   


    Az én unokáim is balkezesek, Rola is, IVÁN is....Erik GERDA jobbkezes, pedig az Apjuk balos....olló, vonalzó  is van balkezes...

    előzmény:
    zsézse (71)
    2017-10-07  17:34
  5. 2017. október 7. 17:5472.

    Natasa -  de drága vagy!!! Ekkora fájdalom Neked Ádámka lelépése!!!???  Nekem valamiért nem volt tragikus....25-6-7 évesek voltak.....Krisztián Miskolcra járt dolgozni, miskolci Ildike ...ott maradozott, hétvégenként hazajártak...Titi  is 25 felett költözött el, itt Kövesden maradt- nem messze lakott, akkor jött, amikor akart....még én is dolgoztam....fel sem tűnt....aztán még a lakást is lecseréltük...Ja - még közbe jött az infarktusom, még a költözés előtt  egy félévvel....Krisztián még meg volt sértődve, hogy neki itt nincs szobája az új házban    .... de miknek kellett volna az neki....Szóval nem volt nagy trauma - azóta is jönnek -mennek, én is jövök -megyek.....nekem szinte használ ill. jól esik néha egy kis csend!!!!


    Igen , Zsézse....nekünk ide azért írhatsz- hol áll a "munkád"  és  a gyerekek?


    Zsuzsika - látod e , tesiórát csinál neked a természet!  Én is azzal vígasztalom magam, ha ilyen strapákra kel rávennem magam!!

    előzmény:
    natasax2 (70)
    2017-10-07  16:12
  6. 2017. október 7. 17:3471.

    Sziasztok!


    Na végre itt vagyok.Hiányoztatok.


    NAti már hogy gondolod,hogy megharagudtam rád?Dehogy is?Senkire nem tudok haragudni itt a topikon.Nem is lenne okom rá.Mostanában annyi felé futottam.intéztem a dolgokat,orvoshoz jártam,na meg unokáztam,hogy nem igen ültem le a gép elé csak annyira hogy olvastam amit írtatok.


    Márkocskámmal csoda történt,olyan ütemben fejlődik a mozgása.Már nem csak kúszik,hanem mászik is és próbálkozik a felállással is,eddig nem sok sikerrel.El nem tudjátok képzelni mennyi boldogságot jelent ez nekünk.Lilla megszokta a sulit,tetszik is neki.Dicsérik is a tanító nénik.Tegnap vettünk neki egy balkezes ceruzát,mert ő balkezes.Nem is hallottam,hogy van ilyen!Véletlenül tudtuk meg.Csináltam neki újságpapírból füzetet előrajzoltam a számokat,betűket amiket már tanultak.Párszor áthúzta őket és sokkal szebben írta mint előtte.Igaz kőkorszaki szokás,de mi is így tanultunk és úgy látszik nem véletlenül.Ma is bejött.


     


     

  7. 2017. október 7. 16:1270.

    Sziasztok !


    Biztos igazad van Marika, - mert te sokkal régebben vagy "elhagyott" - hogy nem lehet megszokni ez az állapotot, legfeljebb majd kevesebbet fogok siránkozni, kevesebbszer fogom felemlíteni az ismerősöknek, így nektek is, hogy elköltözött az unokám. Már kora reggel felhívta Ádám az anyját, hogy mi mindent csinált "házassága" első napján. Reggelit és uzsonnát, majd elvitte Renikét dolgozni, hazaérve felmosogatott, megcsinálta az ágyakat, felsepregetett, felmosott, kiteregetett. Na itthon az általa használt edények elmosogatásán kívül semmit. De így van ez rendjén, ezt látta nagyapjától, apjától, hogy ők is elvégeznek minden "női" munkát, főleg ha nő dolgozik vagy mással van elfoglalva. Adja Isten, hogy így becsüljék meg egymást.


    Marika, nálunk is napok óta vacakol a tv. Internet van, de a tv-kkel gond van, összeesik a kép, elmegy a hang, nem lehet csatornát váltani. Ma beszélt a vejem a szolgáltatóval, azt ígérték, hogy nálunk is kicserélik a dobozokat. A múltkor már cseréltek, azóta nem jó.


    Ágika, vajon hol tartasz a vendéglátásban? Az hogy biztosan jól sikerültek a fogások és mindenki jóllakott, sőt a holnapi napra is biztosítottad kis családod ebédjét, az nem újság, de azért írd meg, mert szeretem olvasni. 


    Zsuzsika várd meg míg lehull a diófa összes levele, mert akkor egy lehajlásból több levelet tudsz összeszedni, mert sűrűbben lesznek a földön. Na, mit szólsz az újításomhoz ?


    Zsézse mi van veled, hogy csak ennyire ritkán jössz a topikra ? Ugye nem sértettelek meg, ha akaratomon kívül igen, bocsánat !


    Katka mi van Rebekával ? Mit szól az iskolához, tetszik neki vagy véleménye szerint jobb volt az ovi ?


    Kellemes hétvégét !

    előzmény:
    marika48 (69)
    2017-10-07  12:14
  8. 2017. október 7. 12:1469.

    Sziasztok!


    Nati, nem fogod megszokni, hogy elment az unokád!!! Én a Tomi elköltözését nem tudtam elfogadni. Ő is fiatal volt, amikor megnősült, aztán 350 km-re költözött!!! Gondolj bele ez még rosszabb!!! Sajnáltam nagyon őket, hogy még egy vasárnapi ebédre sem tudnak felszaladni, mint az ott lakó barátai a szüleikhez. Aztán eltelt már 26 év, sokat facsarodik össze a szívem, mert napokig, hetekig nem tudok róla semmit!!!


    Zsuzsika tudom, hogy lehet kapni sok laktózmentes tejterméket. Fruzsi is azt veszi! Nem olcsó!!!


    Nagyon rendes a UPC, felhívta Jankót, mert az Ő nevén van a mienk is, és mondták, megszakadt a telefon amikor beszéltem velük. Utána néztek, korszerűtlen a modem, ezért küldenek egy új modemet, ingyen, bérmentve!!! Milyen rendesek, nem lesz már gondom!!!


    Bakonyit főztem ebédre, csirkemellből. Fruzsit nagyon várja Janika, hogy menjen le! Minket is hív Jankó, de fáradt, gyenge vagyok, még átgondolom, hogy menjek!!!


    Szép napot mindenkinek!!!

  9. 2017. október 7. 10:2068.

    Sziasztok !


    Tegnap itt volt a világ vége. Elköltözött az unokám. Amikor lehozta a bőröndjét és a nagy utazó táskát, akkor még a lelkem nem háborgott. De amikor lejött vállfákon a ruháival, ingeivel, akkor fogtam fel, hogy ez most nem egy néhány napra történő elutazás, mint amihez szokva vagyok, ez már a végleges elszakadás, ezentúl már semmi, soha nem lehet olyan, mint volt. Tudjátok mivel búcsúzott? Szia nagymama, szép volt ez a 28 év. Majd karácsonykor jövök, de ezen még ő is mosolygott, aztán javított, hogy hétfőn jön, csak akkor még nem tudta, hogy az anyja időpontot kért hétfőre a fogorvoshoz, így majd csak kedden fog jönni. Tudom, hogy minden igaz, amit írtatok az e fajta elválásról, csak nekem fog kelleni egy néhány nap, hogy megszokjam (?) hogy nem fogom tudni előre, hogy mikor jön. Mikor nem jött haza és tudtam, hogy mikor fog jönni, akkor is megkérdeztem a lányomékat, hogy beszéltettek Ádámmal ? Eddig mindig bejelentette mikor elment hazulról, hogy mikor jön haza, ez most már nem így lesz, jön mikor ideje, kedve van. 


    Nálunk kellemes, őszi idő van, a vejem füvet nyír, a garázs lejáró közepén van egy lépcső sor, ami tönkre van menve, azt csinálja egy kőműves, Gyurikám felügyeletével, a lányom a fürdőszobát takarítja, én meg készülök elmenni ezt-azt vásárolni.


    Szép hétvégét.


     

  10. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. október 7. 08:1467.

    Szép napot mindenkinek!


    Végre elállt az a rettenetes szél, tegnap ki sem lehetett menni, 6 fok van, ma sem sülünk meg. Van egy nagy diófánk, még csak a fele levél hullt le, de talán ma lehet megint szedegetni. A nagy része a kerti felásott részre esik, nem lehet söpörni, csak egyenként szedegetni, meg van a torna is. 


    Lehet kapni egy csomó laktózmentes terméket szinte minden van a tejérzékenyeknek. 


    Natasa örülj, hogy az unokád egy helyes kislányt talált, majd megszokod, hogy nincs ott. 


    Katka jó szórakozást a kiránduláshoz!


    Ági minden hétvégén jársz Pestre?


    Most vásárlás, főzés, kinti munka stb. Már most égetnek, be kell hozni a tegnapi lemaradást, mosás elnapolva. 


     

  11. 2017. október 6. 17:0066.

    Van papír Janika tejérzékenységéről. Nem tudom mit lehet még igénybe venni,kérdezd már meg. Nálatok is 3 gyerek van, náluk is.


    Nekem sok unokatestvérem lakik Zalában, és rengeteg gesztenye fájuk van. Én még jó pár évvel ezelőtt is kaptam nagy csomagban!!!!Anyu a háború alatt abból csinált pénzt, megfőzte , ledarálta, vitte a cukrászdának eladni!

    előzmény:
    Kövesdiági (64)
    2017-10-06  15:04
  12. 2017. október 6. 15:1265.

    Marika - van "papírja" Janikának a tejérzékenységről?  JÓ, HA VAN!   Jár vele egy csomó kedvezmény, az óvodában-iskolában külön kaja....Gerda is az, Ő sem kér sosem tejet,sajtot,túró....nem is tudom, honnan tudja a kis vakarcs, hogy mi a tejtermék...Rizstejet, vagy szójatejet iszik, abból csinál Titi neki papit is...


    Hát igen, biztos virusa van Árminnak, én is hányással kezdtem a betegséget, mikor kicsi voltam....100éve....De hamar múlik, ez a szerencse!

    előzmény:
    marika48 (63)
    2017-10-06  14:51
  13. 2017. október 6. 15:0464.

    Egyszer én is voltam VELEMben, megmutatták a Törőcsk Mari házat, meg valamely kis kápolnát láttunk, úgy emlékszem...Szép környék!  Én is szeretem a gesztenyét. Régen - még anyukám mindig vett, főztük-pucoltuk...a felét megettük menet közben, aztán valamennyicske maradt flancos gesztenyepürének is. Volt olyan régi krumplinyomónk is hozzá...De jó volt!


     Igen , Natasa - én is így rámoltam régen, míg négyen voltunk ...egy időben volt olyan magas gardróbszekrényünk....na az olyan létrás figura volt, télit  le, nyárit fel... De mióta ketten vagyunk 2 szekrénysorra, nincs gardrób...meg létra sem...


     

    előzmény:
    katka4250 (62)
    2017-10-06  13:19
  14. 2017. október 6. 14:5163.

    Sziasztok! Írtam egy regényt, persze akkor ment ki megint a net!!! Nem írom le megint!!!


    Ármin még mindig hány, ez nem gyomor rontás  lesz!!! Remélem a többi gyerek nem kap el semmit!


    Tegnap feljött az egész család. Tejbegrízt főztem. Kérdeztem Janikától kérsz?? Azt mondja van tablettád??? Tejérzékeny és az óvodába is, ha olyan az étel kap belőle, mert így oldották meg. Ha véletlenül kakaót vagy tejet akarnak önteni neki, ráteszi a kis kezét a bögrére, hogy nem, nem ebből nem kérek!!! Milyen aranyos!!! Le tud mondani róla, pedig amíg nem derült ki, hogy tejérzékeny talán megivott 1 l-t is!!! Olyan, mint a nagyapja!

  15. 2017. október 6. 13:1962.

    Jaj,azt nem írtam,hogy gesztenyefesztivál lesz Velembe,szeretem a sült gesztenyét!

    előzmény:
    katka4250 (61)
    2017-10-06  13:18
  16. 2017. október 6. 13:1861.

    Sziasztok lányok! Ide is benézek,hogy elolvassam a híreket rólatok! Nálunk a délelőtti felhős idő urán kisütött a nap. Igaz,hogy fúj a szél,de kellemes a levegő!Natasa! Ne búslakodj az unokád miatt. Látod,hogy jó kedvvel,örömmel megy.Olyan vagy,mint a kotlós,magad köré gyűjtenéd a családodat! /Bocsi a hasonlatért!/Remélem már kiheverted a műtétet és jól érzed magad!Zsuzsa! Össze tudtad söpörni a faleveleket?Ági! Megint nagyüzem lesz a hétvégén nálatok?Remélem jó idő lesz holnap,el tudjunk menni Velembe!Tudjátok,ott van Törőcsik Mari háza!További kellemes délutánt kívánok nektek!

  17. 2017. október 6. 12:5860.

    Ágikám, akinek nincs a fejében, legyen a lábában Valamelyik nap rendet csináltam a szekrényünkben, azt hiszem írtam, hogy a nyári ruhákat fel, a téliek lejjebb raktam. Tegnap aztán rájöttem, hogy az itthoni, téli ruháim még fenn vannak az emeleten, azoknak nincs is helyük itt, pedig jobb, ha itt lent vannak a szekrényben. Most aztán csináltam egy helycserés hurcolkodást, majd tavasszal, ha élek, akkor visszacsinálom. Így szoktam, mióta itt lent lakunk, fent mindennek volt helye. Aztán találtam egy vadi új szoknyát, olyan srégen szabott, kockás, egy kicsit loknis, vagy 2 éve vettem, egy kicsit hosszú, de úgy marad, most van hozzá cipőm is, igaz hosszú szárú csizmám nincs, de nem is lesz, mert azt nem veszek. Ezekkel voltam elfoglalva, azért nem írtam eddig.


    Számító gépem hála Istennek van, most egy éve megörököltem az Ádámét, mert ő vett magának valami szupert, azt készül most elvinni. Az iPad -om viszont ócska, arra mondta Ádám, hogy dobjam ki, mert azon van a Skype és nem mindig tudom használni. Kb. 150.000 Ft egy új, nekem nem ér meg ennyit, amikor van másik gépem, az iPadot  is Ádámtól örököltem, azaz az övé volt, vagy 4 éve meghülyítette az agyamat, hogy ő szeretne egy újat, hát én megvettem neki az újat, ezt meg nagy lelkűen nekem adta. Szóval a modern technika, ilyen uraságtól levetett rongyok.


    Piacra akartam menni, de Gyurikám azt mondta, hogy vasárnapra a csirkét megveszi itt a CBA-ban, pedig ki akartam menni, mert olyan sétálásra való idő van, egy kicsit süt a nap, nem nagyon fúj a szél, meleg nincs, de kellemes őszi idő.


     

  18. 2017. október 6. 12:1959.

    Natasa !!!!!   Csak nem vitte el a sz.gépet Ákos?   Akkor gyorsan szerezz be egyet!  Igaz, hogy elég drága, nehéz csak úgy zsebből kifizetni....én is akarok új gépet. Csak még azon agyalok, honnan érdemes HITELT felvenni....mert nekem az OTPtől nem érdemes , majd 25% a THM....a Cofidis...talán jobb...de nem kapkodom el...


    Zsézse - Te is régen írtál....


    A többiek a Fbon lógnak inkább - jól van mindenki.

    előzmény:
    Kövesdiági (58)
    2017-10-05  14:05
  19. 2017. október 5. 14:0558.

    Ja még elfelejtettem az ASA-t    , acetilszalicilsav, gyomornedv- ellenálló filmtabletta..., szerintem Aspirin származék....

    előzmény:
    Kövesdiági (57)
    2017-10-05  14:01
  20. 2017. október 5. 14:0157.

    Natasa - inkább örülj!!!  Én mindig örülök , ha a fiú "becsajoznak" mert az a normális!   Én még nem láttam rendes embert agglegényként!   Igaz, nálatok ez furcsa, mert Ti azzal az 1 szem lányotokhoz kaptatok 1 szem jóembert....és az 1szem  gyerekkel együtt a 3gereráció kevesebb, mint a lányoméknál az "egyszerű család" a 3+1 gyerek+a szülők....Szóval Te csak ÖRÜLJ, hogy az unokád be tudott illeszkedni szépen a TÁRSADALOMBA, egy idegen lány mellett megállja a helyét, úgy hogy az befogadja....Mert nagy dolog ez!  Még mindig jobb- mintha hazavitte volna a csajt...és ott sokasodnátok!    Lesz még "bajotok" esküvő..., nagyobb lakás..majd ha jön a gyerek....ajajaj....SZÓVAL CSAK ÖRÜLJ...MERT EZ JÓ HÍR!!!


    Szerintem max. 2 hetente meg fognak jelenni együtt ebédre, de ha nem nagy szakácsművész a hölgy, akkor gyakrabban is megjelenik majd Ádám egy jót enni, akár egyedül is....  Nálunk is ez van!


    Én megint nokedliztem. Tudjátok az 1kg lisztest..., 2óra alatt kész, és milyen jó alkalom adtán előkapni!   Csináltam reszeltkrumplis sztrapacskának valót is....majd holnap az lesz a menü.   Hétvégén meg jön megint az egész család Pestről+Miskolcról, majd hemzsegünk tízen+ a kutyák....Főzhetek+mosogathatok+örülhetek....remélem mérgelődésre nem lesz okom!

    előzmény:
    natasax2 (54)
    2017-10-05  11:42
  21. 2017. október 5. 12:3056.

    Zsézse, köszi a biztatást, tudom én, hogy így van, csak muszáj valakinek kipanaszkodjam magam, mert itthon rám szólnak és ugyanazt mondják mint te, de ti kénytelenek vagytok meghallgatni ill. elolvasni a panaszáradatomat a pici unokám miatt. Veled mi van ? hogy állsz a betervezett munkákkal? Remélhetőleg, ha jön az eső, pihenni fogsz, mert nagyon rád fér!!!!

    előzmény:
    zsézse (55)
    2017-10-05  11:56
  22. 2017. október 5. 11:5655.

    Ó Nati ne legyél szomorú.Nem megy el az unokád örökre.Meglátod haza fog menni gyakran.Inkább örülj,hogy talált magának egy társat,akivel együtt szeretne élni.Tudom ez az elköltözés először sokkoló,de meglátod mindenki meg fogja szokni.Igazán te most éled meg először,hogy elmegy a gyerek a háztól.A lányod otthon maradt és ráadásul hozott nektek egy nagyon klassz fiút.

  23. 2017. október 5. 11:4254.

    Ágika, ez az Aspirin Protect vagy van ASA Protect is ? biztosan, ha így írtad.

    előzmény:
    Kövesdiági (51)
    2017-10-05  09:58
  24. 2017. október 5. 11:4053.

    Sziasztok !


    Nagyon szomorú vagyok. Pénteken elköltözik az unokám Renikéhez. Eddig is szinte ott lakott, de 2-3 naponként csak haza jött, hozta a szennyesét, vitte a tisztát, a vejem mindig főzött nekik valami fincsit, azt is vitte. Tegnap még a szennyesét sem hozta már haza. Ha nem lesz miért jönnie, jönni fog ? Igaz, mikor délutános volt eddig Renike, akkor majdnem minden nap jött és este ment érte, közben sz.gépezett, de ha elviszi a számítógépét, akkor itt lesz egész du.? Tud Renike mosni ? A múltkor kérdeztem Ádámot, hogy főzni tud? Azt mondta, hogy hogyne tudna, nem pesti lány ő. Az érdekes az, hogy a lányomék azt mondják, hogy hadd menjen, de egymás közt vajon mit beszélnek?


    Ma csak tettem-vettem, kimostam a tegnap elhalasztottakat. Ki kellene menjek egy kicsit a kertbe, de nincs kedvem, mivel olyan bú-bánatos, esőre álló idő van. Majd ebéd után elmegyek egy kicsit csavarogni, ha nem fog esni.


    Szép napot mindenkinek !


     


     


     


     


     

  25. 2017. október 5. 10:0052.

    Nem 10...100mg os az ASA...

    előzmény:
    Kövesdiági (51)
    2017-10-05  09:58

Címlap

top