Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öreg barátnők

natasax2
Létrehozva: 2017. szeptember 28. 19:24

A topic jelenlegi tagjai több mint 10 éve, naponta beszélik meg a nyugdíjas élet mindennapjait, családot, unokákat, egészséget, a napi elfoglaltságainkat, egyszóval szinte mindent. Amíg a "ráncfelvarrás" tart és visszatérhetünk a régi topicunkba, addig sem szeretnénk elveszíteni az eddig kialakult kapcsolatokat, barátságokat, ezért itt szeretnénk megbeszélni az életünket.

  1. 2017. október 5. 09:5851.

    Hali Kislányok!   Natasa - nem hallottál az Aspirinről....100éves...ezt , amit én szedek ASA PROTECT, 10mgos, 50 darabos, van vagy 240ft receptre...most ezt szedem. Én is szincumárral  kezdtem , azán leváltogattak 16év alatt....Ezt az ASA-t ajánlgatják mindenkinek 16év felett...


    Én is benézek  IDE is ODA is..., fő a változatosság!


    Én ma nokedlit csinálok a szokásos adagban....Van cupákleves tegnapról, Gyulának a cs.szárnyból, nekem a zöldbabból....nincs nagy zabálás....és mégsem fogyok, de nem is hizom....stagnálok!


    Ma megyek görögöt táncolni. Lehet , hogy jönnek Egerből, mert ott most szétesőben a görögklub pénzügyek miatt...nem dugom bele az orrom....DE vannak olyanok, akik nálunk táncolnának, mert itt lehet  és én segítőkésznek mutatkoztam feléjük, mikor Egerben jártunk...Majd meglátom, hányan lelkesednek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282805 (50)
    2017-10-05  09:09
  2. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. október 5. 09:0950.

    Szép napot mindenkinek!


    Borús idő, nincs hideg. Jó lenne, ha még nem esne rengeteg lombot kell összeszedni a kertben. Ilyenkor a környéken mindenki éget, a kerti hulladékot főleg. Minden szabályozás annyit ér, amennyire be tudják tartatni.


    Ma főzés, mosni is kéne, heti vásárlás. 

  3. 2017. október 4. 11:1949.

    Sziasztok lányok!A facén már voltam,most ide is benézek! Tegnap délután és az éjjel nagyon sok eső esett. Ma viszont süt a nap,kellemes az idő!Tegnap én is elgyújtottam a konvektorokat,azért este kellemesebb a lakás. Nem akarom ki-be kapcsolgatni,őrlángon hagyom.Ági! Már fel is van ásva a kert,betakarítva a termés.Azzal nem lesz gond a tavaszig.Zsuzsa! Nem is értem a füstülős szomszédodat,nem lehet neki szólni?Őrá nem vonatkozik a tilalom sose?Natasa! Te sem tudsz nyugodni,mindig csinálsz valamit. Zsézse! Mi van veletek?Jól vannak az unokák?Nálam különös újság nincs.Vigyázzatok magatokra! Legyen kellemes a napotok!

  4. 2017. október 4. 10:3348.

    Sziasztok !


    Itt körözök körbe-körbe, látok értesítést az FB-n, hogy Agi és Busizsu írt, de csak Marika beírását tudom olvasni értesítés nélkül. Átjövök ide, itt olvashatom Busizsut és Ágit. Azt hiszem, hogy én már nem vagyok százas, de hogy tökanalfabéta vagyok a sz.géphez, azt már az unokámtól is tudom, mikor kérdezek tőle valamit, és el kezdi magyarázni, hogy ő már ezt annyiszor de annyiszor elmagyarázta, hogy nem tudom ?


    Zsuzsika, azért csak körbe kellene járjátok a szomszédokkal azt a piromániást, aki állandóan fűstöl, és figyelmeztetni, hogy még egyszer füst lesz, hívjatok a tűzoltókat és akkor majd nekik elmagyarázhatja, hogy mit, mikor, miért éget. Szerintem ez az egyetlen megoldás, mert azért kb csak tudjátok, hogy honnan jön a füst.


    ma laza napom lesz, már régen rendet raktam, mosni akartam, de nincs egy adag, megvárom du. Ádámkámat a szennyesével, majd akkor mosok. Ti még kint teregettek ? Én csak olyanokat, ami tuti megszárad délutánra. Kétszer nem teregetek.


    Zsézse, már miben kezdtél megint, hogy el vagy havazva ? Pihenésképpen írd meg !


    Ágika, még nem is hallottam a vérhígítódról, Gyurikam a Syncumar-t szedi. Te tartasz diétát a vérhígító miatt. Egy barátnőmnek nagyon szigorú diétat írtak eő, mindenféle zöldséget tiltanak.


    szép napot mindenkinek.

  5. 2017. október 4. 09:5947.

    Zsuzsa  - az összeázott lomot csak nem kezdi el tüzelni valamelyik marha...., vagy a minél nagyobb füst a lényeg??? Rémes, hogy egyesek nem tudják a tűzgyújtási tilalmat...rendjét... Nálunk is hideg van, már vagy 2hete esténként begyújtok. Míg nem voltam itthon 2 este Gyula nem fűtött be, ...mire  hazajöttem 20fokra lehült a lakás...Én eltüzelek sok lomot az udvarról is....


    Natasa - én 16.éve szedem a vérhígítót  -  tablettában,most az ASA PROTECT formájában....semmi bajom vele.Ha elvágom az ujjam, egy kicsit tovább vérzik, mint más halandóé...Én sem szurkálnám a saját hasam, de a másét is...ott halnék meg!!!Még jó, hogy a lányod olyan klassz csaj, hogy el tudja intézni!


    Zsézse  - azért valamit mondhattál volna, hol tartassz az ezermesterkedésben....


    Képzeljétek - tegnap néptáncon SZÉKI táncokat próbálgattunk...jó lassú, nem izzadtunk le. Majd a moldvai ruhában-pendelyben lehet táncolni, ha üzemképes lesz...   Nálunk is esegetett tegnap este, éppen hogy.....ma süt a nap. mosok egy adag színeset. 


    FB-os csajok , nektek is szép napot, ha benéztek  egy olvasásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282805 (46)
    2017-10-04  09:22
  6. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. október 4. 09:2246.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Nap süt, minden csupa viz, éjszaka esett, fúj a szél. Elég hideg van, sajnos fűteni kell mindenütt. Mai menetrend mosás /ha még addig megint nem füstöl valaki/ főzés, vásárlás. 


    Legyen jó napja mindenkinek mára is!!!

  7. 2017. október 3. 19:4745.

    Zsézse köszi a tanácsaidat. Nagyjából tudok én is egy keveset, de sajnos a te gyakorlatod felülírja az én tudomásomat.

    előzmény:
    zsézse (44)
    2017-10-03  18:12
  8. 2017. október 3. 18:1244.

    Nati neked nem kell tartósan vérhígítót szednek ezért kapod ezt a injekcióban.A teblettás vérhigítót akkor adják ha tartósan szedni kell.Azt hetekig állítgatják be,ellenőrzik laborban.Elég macera.Egy két hétig nem éri meg mert mire beáll az adag már nem is kell vérhígítót szedni.Tudom nem jó szúrni magunkat vagy kapni mástól Én több mint fél évig szúrtam magam.Már nem volt a hasamon hely ahová be tudtam volna szúrni.


    Lányok el vagyok havazva azért csak Natinak írtam

    előzmény:
    natasax2 (29)
    2017-10-01  18:01
  9. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. október 3. 17:2843.

    Szép estét mindenkinek! Esik, pocsék egy idő van. Hideg is van sajnos fűteni kell már mindenhol. 


     

  10. 2017. október 3. 16:0242.

    Manka - igazán ügyesek vagytok! Legalább 40.000ftot spóroltatok meg!  Mi is tapétáztunk sokat  - régebben.De mindegy, hogy festés vagy tapétázás van - totál kibukik tőle az ember a sok munkától...kipakolni-bepakolni-suvickolni....RÉMES!!!  DE a végeredmény felemelő!


    Natasa - nagyon -nagyon úgy csinálsz, mintha már túl lennél a "lábadozáson"! Ez már pattogás, nem lábadozás! A múlt héten  még én is megoldottam az ágyneműcserét a napsütéssel.  Ma már nem volt az a banánérlelő hőség...de jó idő volt!  Kert felásva  - rendbe téve.Örülök neki, máskor novemberben ásattuk...mindig sajnáltam, forró zeával itattam a dolgozót!  Most is, mert reggel még hideg volt.  


    Megyek táncolni!  Igaz, hogy még náthásnak tűnök, főleg a hangom ment el. Ettem gyömbéres mézet, vagy mézes-gyömbért...állítólag használ..., majd kiderül...

    előzmény:
    marika48 (41)
    2017-10-03  15:35
  11. 2017. október 3. 15:3541.

    Írtam a másikba!!!!


     


  12. 2017. október 3. 14:1740.

    Sziasztok! 


    Vissza pakoltunk,alapjában véve kellemes lett az összhatás,lerogytunk a fotelbe,és ültünk, és néztük szinte hihetetlen,hogy megcsináltuk!


    Nati,ritkán jövök ide,de nem azért mert bárkire is haragudnék,nincs okom rá,egyszerűen nem tartozik másokra amit nektek simán elmondok...mondanék!

  13. 2017. október 3. 12:2739.

     


    Sziasztok Kislányok !


    Úgy látom nincs nagy tolongás a topikon. Igaz, én is most fejeztem be a reggel elkezdetteket. Tegnap, a jó időre való tekintettel, kihordtuk napozni az ágyneműket, paplant, ágyhuzatot cseréltem, ezért  elmaradt a heti   takarítás, amit ma pótoltunk, sőt annak ellenére, hogy megfogadtam, hogy egy nap csak egy dolgot csinálok, ma kimostam, kiteregettem a tegnap lehúzott huzatokat. Így most már a mára tervezettek rendben, csak a tietek vagyok, habár úgy néz ki, hogy nincs nagy ígény a felajánlottra, sem Manka, sem Zsézse, sem Zsuzsika nem jelentkeztek. Ugye nem bántottam meg senkit ? Ha igen, nem volt szándékos és bocsika !!!!


    Nálunk az idő elviselhető, nem süt a nap, de azért elég kellemes a hőmérséklet, és ami a lényeg nem esik az eső.


    További szép napot mindenkinek !

  14. 2017. október 3. 11:2338.

    Na - megvolt a "manikürözés"!   Gyula kerttakarításában előkerült még uborka is,kicsi - nagy uborka, olyan kovászosnak valóan nagy.....Lehet kovászos uborkát csinálni télen is???.vagy az csak a nyári napon kovászolódik?   Na -nem kísérleteztem, hanem eltüntettem az uborkát úgy, hogy vastagabb  karikára vágom és 2x leforrázom ecetes-fűszeres löttyel-aztán duntsz.Télen majd jó lesz!És lett egy üveggel a kicsi uborkákból ecetes is.  A mankürözés meg a hypós üvegmosás következménye.

    előzmény:
    Kövesdiági (37)
    2017-10-03  08:35
  15. 2017. október 3. 08:3537.

    Én zártam tegnap, én nyitok ma!   Pedig nincs is olyan korán!   Mi korán keltünk, mert jött a fickó..... 7kor, ásni a kertben. Főztem neki teát....nincs valami meleg. De süt a napocska....szép idő lesz. 


    Én már jobban vagyok....már nem csíp a hólyagom ürülésekor...hatott a gyógyszer háistennek! Ha időben elkapom, megúszom!


    Csirkeszárnyat főzök....majd megkérdem Gyulától, hogy akarja.Én lehet, hogy zöldbabot főzök magamnak.


    Délután matyótánc!

    előzmény:
    Kövesdiági (36)
    2017-10-02  18:01
  16. 2017. október 2. 18:0136.

    Olvassa  -olvassák....kukkolók mindig vannak-voltak...


    Egész délután zöldségeztem. Gyula kiszedte a sárgarépát-petrezselymet, zellert...azt pucoltam, csomóztam...elegem volt belőle! Ha valaki azt meri mondani, hogy ez élmény  - megeszem!!!Biztos "hálátlan dög vagyok", hogy nem örülök a kerti holminak....de nem örülök! Nem azt mondom...hogy néha jó, hogy kimegyek a kertbe és  összeszedem a lecsóhoz valót, vagy török egy kaprot a kovászos uborkához....de ezekért az élményekért nem cserélném el a borsószedés-pucolás, a zöldbabszedés -pucolás..keserveit. Most is hogy néz ki a kezem a zöldségezéstől....Natasa  - manikürözhetnél engem órákig....A legegyszerűbb kihypózni!!!


    Igen, Marika  - hagy olvasni...aztán enged be....DE JÓ HOGY BEENGED!    A fene a rácfelvarrásuknak!

    előzmény:
    marika48 (35)
    2017-10-02  17:02
  17. 2017. október 2. 17:0235.

    Már olvasom a hozzászólásokat, hozzá akarok szólni és akkor kéri, hogy lépjek be. Ezért féltem, hogy máshova teszi!


    Nem jelentkezik idegen, de olvassa biztos

    előzmény:
    Kövesdiági (33)
    2017-10-02  13:34
  18. 2017. október 2. 13:5534.

    GÖRÖGÜNNEPEN voltam , Zsézse. Pesten- 69éve,ilyentájt...szept. végén  jöttek a görög-migránsok MOra....és egy kiszuperált Dohánygyárban szállásoltak el többszáz embert,ott Józsefvárosban , a Könyves K krton,  családokat, nőket-férfiakat....ott éltek évekig, mig be nem tudtak illeszkedni -nyeltanulással-munkavállalással, és felépült a Belojanisz- a görög falu Dunántúlon, ahol ma is sokan élnek....meg asszimilálódtak,szétszóródtak az ország nagyvárosaiban...gondolom dolgozni vitték őket mindenhova, ahol munkaerő kellett........Ennek emlékére minden évben koszorúznak-ünnepelnek-emlékeztek APÁIKRA-  táncolnak-énekelnek  egy MŰV.Házban, én pedig pofátlanul odamegyek, elég fekete vagyok a görögséghez...táncolok is nekik ha kell. de nem néznek ki sehonnan-  pedig voltam már több helyen. Néha beszélgetek valakivel, de van-hogy csak táncolok!   Ezek a táncos lányok-a belojanisziak......korosztályom félék - nagyon barátságosak voltak. Volt téma  - a TÁNCOK!  Nagyot néztek, hogy nem is vagyok görög, és 10éve táncolok .....

    előzmény:
    Kövesdiági (33)
    2017-10-02  13:34
  19. 2017. október 2. 13:3433.

    Marika - miért nem tudod , hova írsz????Olyan ez, mint a másik, csak nem zárt! Már is idedughatja az orrát....de nem nagyon dugja!  Mégis csak jó ez a CÍM, Natasa  ...... ez az ÖREG BARÁTNŐ......, ki a fene vállalja fel semmiért....nekünk meg nagyon jó!!!!


    Hát igen, nem tangám van, de mamabugyin sem, a kettő közötti fazon...Nekem mindig az idővel van bajom....Itt is az a 3óra volt sok..., mint a vízben a 2óra...Van gyógyszerem- a NOLICIN....és majd veszek tőzegáfonyát....ha már nem fáj....


    Hát csajok, a kert munka nagyon fárasztó....nem is szeretem!  Gyula is már szervezkedik, szerzett egy fazont, aki 6000ftért felássa a kertet....holnap reggel 7kor már kezdi is......a nagyját, mert a paprika-paradicsom még kint van....az első fagyig. Elég korai még a munka - de ha későbbre hagyjuk, akkor az a KEVÉS szorgos ember, aki hajlandó dolgozni....később nagyon kapós lesz!Mert jó az a segély, amit kapnak a kisigényű embernek....nem hajlandók munkát vállalni.Na - most sikerült szerezni egyet, ez dolgos, a házunk felújításában is dolgozott kőműves mellett, tanítottam valamikor.....45-50éve...megismert....


    Zsézse - Te egy nőiezermester vagy!

    előzmény:
    marika48 (32)
    2017-10-02  12:39
  20. 2017. október 2. 12:3932.

    Sziasztok!


    Nekem még mindig fejtetőre állt ez a NLC Cafe. Most írok, de nem tudom hova!!!!

  21. 2017. október 2. 10:4131.

    Sziasztok !


    Az éjjel nem volt melegem, ezért reggeli után lehúztam az ágyneműt és már a téli paplanból egyet húztam vissza magamnak, Gyurikámnak maradt nyári paplan, mert ő forró vérű nem olyan híg vérű, mint én. Gondolom nem érthető, hogy egy téli paplant húztam, azért írtam így, mert a mi téli takaróink össze-szét kapcsolhatóak, 2 ből áll, most még csak egyet használok, majd ha jönnek a mínuszok, akkor összekapcsolom őket és kettővel fogok takarózni. A kerti munka elnapolva, csak van egy Vilmos körte fánk, amiről vészesen hullnak a körték, arról próbálunk leszedni, annyit amennyit elérünk. Eddig Ádám szedte, de ő csak szerdán fog hazajönni, addig minden körte lehull, főleg, ha jön a rossz idő.


    Zsézse, hogy neked mik jutnak eszedbe? A kerti faházat átfesteni ! Ha Péterednek forintban kellene kifizetnie azt a sok ház körüli munkát, amit te elvégzel, akkor jönne rá, hogy végül is jobban járt veled, mintha az Magyar Nemzeti Bankkal házasodott volna. Te egy kincs vagy. Igaz, te még olyan fiatal vagy, mint egy rózsa bimbó. De azért te is vigyázz magadra, nincs kint még olyan meleg, hogy fessél.


    Zsuzsika, hogy haladtatok a kert rendbetételével, azért te is vigyázz meg ne erőltesd magad. Hátadra-derekadra vigyázz. Nem ártana ha egy törülközőt összetekernél egy övvel és azt a derekadra kötnéd. Nekem van egy ilyen, gyárilag készült segédeszközöm, felszoktam venni, amikor olyasmit csinálok, ahol igénybe van véve a derekam és nagyon sokat segít.


    Ágika, te is öltözzél fel rendesen, ha hosszabb kint tartózkodásra készülsz, nem megy már a tanga bugyi, nyári szoknyával és pántos szandállal. Most aztán gondolkodhatsz, hogy miket vegyél fel. Bunda bugyit ? Hát... az sem ártana, de gondolom van kifogásod, hogy neked még nincs olyan, meg te nem is hordhatsz olyat, mert tánc közben, ha libben a szoknya, kilátszana. Félre téve a viccet, a sz.bikarbónán és citromleven kívül van gyógyszered ? Ilyen bajra, adnak a gyógyszertárban recept nélkül is.  


    Katka akartam már kérdezni, hogy Rami elvégezte a műkörmös tanfolyamot ?  Tegnap is körmözött azért kellett vasárnap dolgoznia ?


    Manka, ez hány éves találkozótok volt ? Azért kérdezem, mert minden lány nagyon jól néz ki. Először azt hittem, hogy Árpi mellett Havas Henrik ül, aztán mikor más szögből is látszott az illető, akkor már rájöttem én is, hogy ő nem HH.


    További szép napot mindenkinek.


     


     

  22. 2017. október 2. 09:2630.

    Hali Kislányok!    Új hét....én is hajat mostam, pedig "megfáztam vagy felfáztam"...pénteken  Gerdával az óvodában 16-19ig kint voltunk az udvaron a szüreti-rendezvényen...ácsorogtam, , ücsörögtem fapadon, de úgy látszik, öreg vagyok már az ilyen kerti rendezvényekhez...felfázhattam...kezdem a gyógyszerezésemet.  De azért megmostam a hajam, mert összeragad!


    Az új barátnőkkel az a baj, hogy Dunántúlon van ez a Belojanisz...., de Pesten van minden kerületben , én  Ferencvárosba járok, meg KIspestre, mert azok közel vannak 5-7buszmegállóra....,18tól kezdődik...., ha 20óráig táncolok, az elég és időben hazaérek...De lehet velük a FB kapcsolatot tartani, és a YOUTUBEon nézbi őket...


    Laza napot tervezek, Tegnap főztem egy kis zöldséges-karfiolos levest, abból még van, és pirított májat rittyentek, mert jön 11re a tanítványom...

    előzmény:
    natasax2 (29)
    2017-10-01  18:01
  23. 2017. október 1. 18:0129.

    Zsézse, tudom, hogy (sajnos) nagy vérhígító szakértő is vagy. Ma kaptam a 14. szurit a hasamba. A dokim azt mondta, hogyha rendesen mozgok, nem kell többet kapnom. Hát még nem súrolok, meszelek, de egyébként egész nap fent vagyok. Ma is vasaltam. -és manikűröztem is,- de a maníkür  nem számít nehéz fizikai munkának.  Szerinted 14 szuri ugye elég ? A bajom az, hogy iszonyú hiszti jön rám, amikor közeledik a szuri ideje. Elfelejtettem megkérdezni a dokit, hogy ezt a hígítót nem lehetne tablettában szedni ?


    Ágika láttam az új barátnőidet, csakugyan gyönyörű a ruhájuk. Gondolom nagyon élvezted eredetiben görög nótázásukat. Kérd meg őket, hogy értesítsenek, ha van d.u.-i előadásuk, akkor megnézhetnéd őket, hogy még sötétedés előtt haza érj.

    előzmény:
    zsézse (28)
    2017-10-01  17:40
  24. 2017. október 1. 17:4028.

    Szép estét!


    Ági te is előkerültél.Jót táncoltatok?Lemaradtam arról hol jártál,gondolom táncolni voltatok.


    Nati azért vigyázz még a kerti munkával.Az szuper,hogy jól vagy,de hat hétnek el kell telnie mire a régi leszel.Meg vár a kert és minden más is.


    Ma én is kerteztem.Bokrokat nyestem,füvet nyírtam.Holnap tervbe vettem a kerti faház lefestését.Remélem nem csak terv marad.


     

  25. 2017. október 1. 17:1627.

    Nahát...a fafejűmajom...vannak olyan pasik, akiknek annyi humorérzékük sincs, mit egy hangyának....


    Hát - érdekes egy kicsit ez az új helyzet  - de megszokjuk!   Én a FBkon a privi   levelezést szeretem a legjobban. Most is AUsztráliában él egy barátnőm...lassan háromnegyed éve...vele szoktam levelezni...ott. Most is, kitárgyaltuk az összes unokánk sportolását....meg a topis fiúkat...A csaj elvált és özvegy is...Őt akarnám bepasiztatni, mielőtt a hamut is mamunak mondja...A baj , hogy a pasik ebben a korban már nagyon mamuznak...


    OLvastad-láttad  ,Natasa a FBkon, hogy görög csajokkal haverkodtam szombat este?  Mikor odaértem,ott sétafikáltak a szép ruhájukban, kénytelen voltam megkérdezni, kik ők-honnan jöttek...láttam már ezt a szerkót a youtube-on...barátságosak voltak, mondtam ,hogy én is görögtáncolok 10éve...és nem is vagyok görög! Na - ott volt görög, görögül beszéltek, énekeltek-táncoltak!Csak a bulira nem maradhattam - mert a lányom rámparancsolt, hogy 9re legyek otthon...Hát otthon voltam!


    Zsézsét várom még  az új hírekkel  - örülök, hogy Márkuci mászik!!!  Akkor majd lassan megy minden!!!Nem lehet- kell sürgetni ....lassú az idegpályák megerősödése....de beindult...ez a lényeg!  Csak fejlesszék tovább kitartóan!  Nekem volt olyan paciensem, aki fekve maradt volna, ha az anyja nem hordja állandóan Pestre!- Kövesdről ...30éve....vagy 10évig!!!

    előzmény:
    natasax2 (24)
    2017-10-01  15:44

Címlap

top