Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öreg barátnők

natasax2
Létrehozva: 2017. szeptember 28. 19:24

A topic jelenlegi tagjai több mint 10 éve, naponta beszélik meg a nyugdíjas élet mindennapjait, családot, unokákat, egészséget, a napi elfoglaltságainkat, egyszóval szinte mindent. Amíg a "ráncfelvarrás" tart és visszatérhetünk a régi topicunkba, addig sem szeretnénk elveszíteni az eddig kialakult kapcsolatokat, barátságokat, ezért itt szeretnénk megbeszélni az életünket.

  1. 2017. október 1. 17:1626.

    Nahát...a fafejűmajom...vannak olyan pasik, akiknek annyi humorérzékük sincs, mit egy hangyának....


    Hát - érdekes egy kicsit ez az új helyzet  - de megszokjuk!   Én a FBkon a privi   levelezést szeretem a legjobban. Most is AUsztráliában él egy barátnőm...lassan háromnegyed éve...vele szoktam levelezni...ott. Most is, kitárgyaltuk az összes unokánk sportolását....meg a topis fiúkat...A csaj elvált és özvegy is...Őt akarnám bepasiztatni, mielőtt a hamut is mamunak mondja...A baj , hogy a pasik ebben a korban már nagyon mamuznak...


    OLvastad-láttad  ,Natasa a FBkon, hogy görög csajokkal haverkodtam szombat este?  Mikor odaértem,ott sétafikáltak a szép ruhájukban, kénytelen voltam megkérdezni, kik ők-honnan jöttek...láttam már ezt a szerkót a youtube-on...barátságosak voltak, mondtam ,hogy én is görögtáncolok 10éve...és nem is vagyok görög! Na - ott volt görög, görögül beszéltek, énekeltek-táncoltak!Csak a bulira nem maradhattam - mert a lányom rámparancsolt, hogy 9re legyek otthon...Hát otthon voltam!


    Zsézsét várom még  az új hírekkel  - örülök, hogy Márkuci mászik!!!  Akkor majd lassan megy minden!!!Nem lehet- kell sürgetni ....lassú az idegpályák megerősödése....de beindult...ez a lényeg!  Csak fejlesszék tovább kitartóan!  Nekem volt olyan paciensem, aki fekve maradt volna, ha az anyja nem hordja állandóan Pestre!- Kövesdről ...30éve....vagy 10évig!!!

    előzmény:
    natasax2 (24)
    2017-10-01  15:44
  2. 2017. október 1. 15:4825.

    Sajnos, itt nem igen tud neked senki segíteni,mivel a topiktársak közül, csak én lakom B.pesten, de a 13.-ban háziorvosilag nem vagyok ismerős. Story

    előzmény:
    Fehérló (20)
    2017-10-01  12:44
  3. 2017. október 1. 15:4424.

    Ágika, Képzeld, amikor egyszer felszálltam a buszra, nem mutattam meg az ig.-omat, és a soför követelte, hogy mutassam meg, én hülye megköszöntem, hogy nem nézett 65-nek. Erre azt válaszolta, hogy ő nem tudja megállapítani, hogy ki hány éves, neki kötelessége, hogy elkérje az ig.-okat. Azóta mindig előkészítem, nehogy még azt mondja, hogy jó-jó látja, hogy elmúltam 80, de davaj zapicska.

    előzmény:
    Kövesdiági (22)
    2017-10-01  13:50
  4. 2017. október 1. 15:3723.

    Zsuzsika, manikur kipipálva, a kerti munka elhalasztva, lehet jovőre. Nem akarok most még hajlongani, gugolni, habár meg kellene próbŕlnom, mert a bent a lakásban már nem figyelek ilyesmire. A sebész azt mondta, hogy kényeztessem magam. Hát nálam a kényeztetés abból áll, hogy nem csinálok meg valamit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282805 (21)
    2017-10-01  13:04
  5. 2017. október 1. 13:5022.

    Hali CSAJOK!   Idetaláltam....pedig nem tudtam, hogy mit keressek...Natasa  - legalább lennénk  Ifjúihévvel öreg barátnők..., de nem veszem sértésnek, mert most sem kérték el a kalauzok az igazolványomat....kapásból bevették a dögök, hogy már elmúltam 16....


    Hát igen, örülök, hogy itt vagyunk...igaz néha bekukkantanak idegen


    ek, de mit tehetünk...


    Voltam a zártban is...most sem szuperál! Ne ezt most kipróbálom!

    előzmény:
    natasax2 (19)
    2017-10-01  10:55
  6. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. október 1. 13:0421.

    Én is kint szoktam, már csak a napon látok rendesen. Szép őszi időnk van, még ma meg holnap be kell fejezni a kerti munkákat, mert keddtól esik. Örülök, hogy szépen gyógyulsz!!


     

    előzmény:
    natasax2 (19)
    2017-10-01  10:55
  7. 2017. október 1. 12:4420.

    Sziasztok, ne haragudjatok, hogy ide írok...    Keresek egy rendes háziorvost.  A 13. kerületben élek, de nem baj, ha nem a kerületben rendel. Tud valaki segíteni?

  8. 2017. október 1. 10:5519.

    Nálunk is nagyon szép őszi vasárnap van. Később, ha melegszik az idő ki fogok ülni manikűrözni. Ez nekem egyre nehezebben megy, illetve egyre nehezebben szánom rá magamat, pedig hogy néz ki egy nő ápolatlan kézzel. Nálunk ma mindenki itthon van, ilyenkor nem sok tennivalóm akad. További szép napot mindenkinek !

  9. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. október 1. 08:3918.

    Szép őszi vasárnapot mindenkinek!

  10. 2017. szeptember 30. 14:3217.

    Sziasztok !


    Délelőtt írtam egy hsz-t, amit többszöri próbálkozasra sem sikerült elküldenem. Végül az FB - re tettem fel, próbáljátok ott elolvasni.

  11. 2017. szeptember 30. 09:1716.

    Örülök Neked Marika!! Nagyon régen nem beszéltünk! Mennyi minden történt mind a kettőnkkel azóta!!!!


    Szeretettel puszillak!!! xoxo

    előzmény:
    margaret3711 (14)
    2017-09-29  22:47
  12. 2017. szeptember 30. 08:1815.

    Sziasztok lányok! Én sem szeretném,ha felborulna a sok évi barátságunk egy "ráncfelvarrás" miatt.Az lenne a jó,ha működne a régi,vagy ezt lehetne zárttá tenni! Mi ahhoz régóta ismerjük egymást,hogy arról beszélgessünk,amiről Marika is írt. Addig a facén lévő zárt topicot javaslom én is!Naponta én is elolvasom a rólatok szóló írást,írok én is,amit másnak nem kellene olvasni! Én már sajnos voltam ilyen szituba! Most megyek a facéra!

  13. 2017. szeptember 29. 22:4714.

    Reges regen druszak voltunk. xoxo

    előzmény:
    marika48 (13)
    2017-09-29  21:10
  14. 2017. szeptember 29. 21:1013.

    Margaret, Te az vagy akire gondolok????Kicsi a világ????Szó szerint?????xoxo

    előzmény:
    margaret3711 (12)
    2017-09-29  20:37
  15. 2017. szeptember 29. 20:3712.

    Szervusz natasax2!


    A rancfelvarrasok kezdeten az NLCafe jovoltabol  a nickedet + 3 idegen nicket kaptam.Nem okoztam szegyent reszedre.

    előzmény:
    natasax2 (9)
    2017-09-29  16:03
  16. 2017. szeptember 29. 18:5411.

    Jaj Lányok, dehogy szakad meg a barátságunk, ez nem fordulhat elő!!!!!!!!!!


    Nekem a gondom az, hogy személyes dolgokat nem tudunk megbeszélni. Várom mikor jön egy ismeretlen aki megfogadja, hogy beilleszkedik, itt lesz 1-2 hétig, aztán lelép.


    Addig amíg meg nem oldják a zárt topic biztonságát, beszélgessünk a facebookon!!

    előzmény:
    natasax2 (9)
    2017-09-29  16:03
  17. 2017. szeptember 29. 17:2410.

    Sziasztok!


    Nati nagyon szépen köszönöm,hogy megnyitottad ezt a topikot.Bevallom én is próbáltam már itt nyitni egy újat,de én mindig bejelöltem a zárt topikot és így nem sikerült.Én is azon a véleményen vagyok amin te,ezt a helyet jobban szeretem.Igaz ez most nyílt topik,de reménykedjünk,hogy a régi  még rendbe jön.Valahogy én is úgy voltam a régi topikkal,hogy naponta megnéztem és úgy éreztem otthon vagyok ott a barátaim között.Kár lenne ezt az évtizedes barátságot a sutba dobni egy hely probléma miatt.Mit kár?Elképzelhetetlen számomra.Én nem szeretem a másik helyet,de megyek oda is ha ez a módja a barátságunknak.Egyetlen dolgot nem szeretnék,de nagyon nem ha most elkezdenénk torzsalkodni.Ez tíz év alatt soha,de soha nem fordult elő és nagyon remélem,hogy nem is fog!Bízom abba,hogy végre "felvarrják" azt a ráncot és minden helyre áll!

    előzmény:
    natasax2 (9)
    2017-09-29  16:03
  18. 2017. szeptember 29. 16:039.

    Sziasztok !


    Ne haragudjatok, hogy csak most seperem be az elismeréseket, hogy milyen ügyes vagyok. Nem ügyességen múlt, Valakitől kaptam egy felszólítást, hogy próbáljak meg új topicot nyitni, mivel ő technikai analfabéta. Ha sikerül a nyitás, használjuk egy darabig,  de  ha helyre áll a rend, úgyis  visszamegyünk a régi otthonunkba.    Reggel meg sem mertem nézni, hogy sikerült-e valakinek az új topicra írni ?  Zárt topicot próbáltam nyitni, de nem sikerült. Úgy látszik ezzel van gond, mert olvastam, hogy a régi zártakat sem engedi megnyitni, így a mienket sem.


    Tudom, hogy nem mindenkinek tetszik ez a megoldás, de akkor arra szeretnék kérni mindenkit, hogy gondolkozzon egy közös megoldáson, mert személy szerint én, de azt hiszem még mások is így vannak,  nem szeretném, ha acsarkodás lenne a vége a topicunknak. Elképzelésem sincs, hogy mi lenne velem, ha többet nem hallanák rólatok. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem ez már életformámmá vált. Egy kattintással bekapcsolom a gépet, a másikkal már a topikunkon vagyok, hogy ki és mit írt? Napközben is ha gép körül járok, nem tudok annyira sietni, hogy meg ne nézzem, hogy kinél mi újság, történt-e valakivel valami, főleg, ha az előző napokon esemény volt valakinél?  A nap végén megismétlődik a reggeli szertartás csak  fordított sorrendben, egy katt a a topikra, hogy írt-e még valaki és az utolsó katt. a gép kikapcsolása. Valamelyik nap benéztem az első topikunkra a Friss nyugdíjasokhoz, amit Zsubika nyitott. Találtam egy csomó ismerős nevet, Macsenka, Thesun, Rian, stb akik mind eltűntek búcsú nélkül és arra gondoltam, hogy az elmúlt majdnem 10 év alatt nálunk is voltak új beköszönők, aztán Isten tudja miért, itt hagytak bennünket, de a mag megmaradt.


    Nem tudom, hogy mi lesz a sorsa a régi topikunknak, de gondolom most már egy pár nap alatt csak eldöntik a fejlesztők, de addig is gondolkozzatok azon, hogy együtt, hogy legyen a továbbiakban ? Az mégsem lehet, hogy egy hozzá nem értőre bízott "fejlesztés" miatt el kelljen válnunk egymástól.


    Ha nem értetek egyet velem, vegyétek meg nem írtnak a fentieket !

  19. 2017. szeptember 29. 09:118.

    Sziasztok!


    Én ide nem jövök!! Miért is?? Megbeszéljük, hogy süt a nap, kék az ég! Mi már ettől diszkrétebb dolgokról beszélgetünk.


    Nem haragszom meg, ha Ti ezt tartják fontosabbnak, hogy mindenáron ez a csoport éljen. Én a közvetlenséget részesítettem előnyben!!!


    Nincs harag, csak értetlenkedek!!!

  20. 2017. szeptember 29. 08:357.

    Sziasztok lányok!


    Nati ügyes vagy,megyünk ügyintézni, vásárolni, stb.Délután csak "magammal foglalkozom" holnap utazunk! Érettségi találkozónk lesz.Majd jövök!

  21. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. szeptember 29. 08:356.

    Sikerült!! Gyertek ide!

  22. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2017. szeptember 29. 08:335.

    Szép napot mindenkinek!


    Natasa nagyon ügyi vagy!!!


    Megpróbálok én is bejönni, nem tudom, sikerül-e?

  23. 2017. szeptember 29. 07:524.

    A képet nem vitte át!!!Remélem jól érzed magad!!!!Vigyázzál!!!!!!

    előzmény:
    katka4250 (3)
    2017-09-29  07:51
  24. 2017. szeptember 29. 07:513.

    Úgy látom ez működik!Legyen szép napotok!!!!!!!!Este "Idősek napjára" megyek,nótaesttel,tombolával  egybekötve!Itt süt a nap egyik oldalon,amásikon jön a fekete felhő! Melyik fog győzni,ki tudja!

    előzmény:
    katka4250 (2)
    2017-09-29  07:49
  25. 2017. szeptember 29. 07:492.

    Szia Natasa! Remélem itt sikerül "a beszélgetésünk"!Próbaképpen elküldöm ezt a hozzászólást!

Címlap

top