Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hetvenen túliak társasága.

*hama*
Létrehozva: 2017. szeptember 19. 12:07

Köszöntelek benneteket ebben az új topicban.Gondoltam addig tartsuk fenn, amíg a régi szeparéban lévő topicunk meg nem javul.

  1. 2017. október 1. 17:00351.

    Marika, lesz még októberben szép, napos idő, igaz nem 20 fokkal, de októberben nem is várhatunk már nyári meleget. Minden napsütögetésnek örülni kell már ezután!

    előzmény:
    *hama* (342)
    2017-10-01  10:55
  2. 2017. október 1. 16:45350.

    Pannika, most is próbáltam képeket felrakni, sikerül - de nem hozza le!


    Aranyos kis dédibabád sok örömöt, vigaszt jelent és milyen jó, hogy együtt vagytok, egy fedél alatt.

    előzmény:
    csipuka (348)
    2017-10-01  13:11
  3. 2017. október 1. 16:40349.

    SZERVUSZTOK!


    Tegnap volt a megfázásom csúcspontja, szerencsére nem volt hőemelkedésem, de a tüsszögtem egész éjszaka, és elhasználtam rengeteg zsebkendőt. Nem jó éjszakai elfoglaltság! Érdekes, hogy napközben jobban vagyok, estétől reggelig rosszabbul. De ma már éjszaka is enyhébb volt, és nem fogy úgy a zsebkendő sem.

  4. 2017. október 1. 13:11348.

    Sehol nem fekteti le a képet csak itt, azért meg nem akarom megfordítani, mert akkor meg máshol fekszik el.

    előzmény:
    csipuka (345)
    2017-10-01  13:06
  5. 2017. október 1. 13:10347.

    JUSZT SE MONDOK CSÚNYÁT? DE GONDOLHATJÁTOK? KIT HOVA KÍVÁNOK ? Meddig tehetetlenkednek, hogy nem lehet egy fotót felrakni ?


     

    előzmény:
    csipuka (344)
    2017-10-01  13:06
  6. 2017. október 1. 13:09346.

    Sehol nem fekteti le a képet csak itt, azért meg nem akarom megfordítani, mert akkor meg máshol fekszik el.

    előzmény:
    csipuka (345)
    2017-10-01  13:06
  7. 2017. október 1. 13:06345.

    Marikám és mindenkinek megpróbálok ide feltenni Emese dédibabámról képet, 7 hetes, csodálkozó szemekkel néz mindent.

    előzmény:
    *hama* (343)
    2017-10-01  10:57
  8. 2017. október 1. 13:06344.

    Marikám és mindenkinek megpróbálok ide feltenni Emese dédibabámról képet, 7 hetes, csodálkozó szemekkel néz mindent.

    előzmény:
    *hama* (343)
    2017-10-01  10:57
  9. 2017. október 1. 10:57343.

    Mi a baja a lábadnak Magdika.Csak kórházba ne kerüljünk, mert jönnek a bajok egymás után.

    előzmény:
    Kusza (329)
    2017-09-30  16:05
  10. 2017. október 1. 10:55342.

    Ma és holnap még lehet napozni is, hasznáéjátok ki, aztán jön a hideg, eső.

    előzmény:
    csipuka (328)
    2017-09-30  14:45
  11. 2017. október 1. 08:40341.

    Emike! Nincs is szebb, mint a családi összejövetelek hangulata! Emlékek felidézése, kellemes beszélgetések ! Legyen még sokszor alkalmatok rá !

    előzmény:
    scali (336)
    2017-09-30  19:30
  12. 2017. október 1. 05:40340.
    Magdikám ! Jobbulást kívánok!Mégis lehetséges , hogy orbánc ? Idősebb korban a tünetek másképp jelentkeznek, egyik legfontosabb, hogy a láz gyakran elmarad . Hasonló lehet a mélyvénás trombózis is, a kettő kórházi vizsgálatokkal könnyen elkülöníthető. Remélem és kívánom, hogy pár nap elteltével ismét otthonodban lábadozz, gyógyulj !
    előzmény:
    Kusza (329)
    2017-09-30  16:05
  13. 2017. október 1. 05:35339.

    No hát ez a"  siker " túlmegy minden várakozáson

    előzmény:
    szizsuzsóka (338)
    2017-10-01  05:33
  14. 2017. október 1. 05:33338.

    Kedves György ! Egyszer már írtam részletes választ kérdésére, de sajnos elszállt, mint több írásom. mostani válaszom úgy tűnik nem tudom bemásolni a megfelelőnek tartott javaslatot.


    Ha beírja keresőjébe vércukorprofil, több cikk jelenik meg


     

     


    Kizárólag "életmódkezelést" folytató cukorbetegek esetében legalább kéthetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi+főétkezések utáni mérés) ajánlott. Tablettával kezelt cukorbetegek számára legalább heti egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések utáni) végzése ajánlott. Tablettás kezelés mellett napi egyszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi egy mérés ajánlott, mégpedig lépcsőzetesen, azaz az egymást követő napokon egymás utáni más-más időpontban. Az egyik nap reggeli előtt, másik nap reggeli után, harmadik nap ebéd előtt és így tovább. Ezen kívül hetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések után) végzése ajánlott. Napi kétszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi két mérés (étkezésekre felfűzve lépcsőzetesen) szükséges, ami mindennap különböző étkezésekben vércukorpár mérését jelenti. Hetente egyszer 4 pontos vércukorprofil végzése is ajánlatos (éhomra és főétkezések után).

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbeteg seg/4521/cukorbetegseg-karbantartasa
    Kizárólag "életmódkezelést" folytató cukorbetegek esetében legalább kéthetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi+főétkezések utáni mérés) ajánlott. Tablettával kezelt cukorbetegek számára legalább heti egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések utáni) végzése ajánlott. Tablettás kezelés mellett napi egyszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi egy mérés ajánlott, mégpedig lépcsőzetesen, azaz az egymást követő napokon egymás utáni más-más időpontban. Az egyik nap reggeli előtt, másik nap reggeli után, harmadik nap ebéd előtt és így tovább. Ezen kívül hetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések után) végzése ajánlott. Napi kétszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi két mérés (étkezésekre felfűzve lépcsőzetesen) szükséges, ami mindennap különböző étkezésekben vércukorpár mérését jelenti. Hetente egyszer 4 pontos vércukorprofil végzése is ajánlatos (éhomra és főétkezések után).

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbeteg seg/4521/cukorbetegseg-karbantartasa

     


     


    Kizárólag "életmódkezelést" folytató cukorbetegek esetében legalább kéthetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi+főétkezések utáni mérés) ajánlott. Tablettával kezelt cukorbetegek számára legalább heti egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések utáni) végzése ajánlott. Tablettás kezelés mellett napi egyszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi egy mérés ajánlott, mégpedig lépcsőzetesen, azaz az egymást követő napokon egymás utáni más-más időpontban. Az egyik nap reggeli előtt, másik nap reggeli után, harmadik nap ebéd előtt és így tovább. Ezen kívül hetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések után) végzése ajánlott. Napi kétszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi két mérés (étkezésekre felfűzve lépcsőzetesen) szükséges, ami mindennap különböző étkezésekben vércukorpár mérését jelenti. Hetente egyszer 4 pontos vércukorprofil végzése is ajánlatos (éhomra és főétkezések után).

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbeteg seg/4521/cukorbetegseg-karbantartasa
    Kizárólag "életmódkezelést" folytató cukorbetegek esetében legalább kéthetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi+főétkezések utáni mérés) ajánlott. Tablettával kezelt cukorbetegek számára legalább heti egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések utáni) végzése ajánlott. Tablettás kezelés mellett napi egyszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi egy mérés ajánlott, mégpedig lépcsőzetesen, azaz az egymást követő napokon egymás utáni más-más időpontban. Az egyik nap reggeli előtt, másik nap reggeli után, harmadik nap ebéd előtt és így tovább. Ezen kívül hetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések után) végzése ajánlott. Napi kétszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi két mérés (étkezésekre felfűzve lépcsőzetesen) szükséges, ami mindennap különböző étkezésekben vércukorpár mérését jelenti. Hetente egyszer 4 pontos vércukorprofil végzése is ajánlatos (éhomra és főétkezések után).

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbeteg seg/4521/cukorbetegseg-karbantartasa
    Kizárólag "életmódkezelést" folytató cukorbetegek esetében legalább kéthetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi+főétkezések utáni mérés) ajánlott. Tablettával kezelt cukorbetegek számára legalább heti egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések utáni) végzése ajánlott. Tablettás kezelés mellett napi egyszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi egy mérés ajánlott, mégpedig lépcsőzetesen, azaz az egymást követő napokon egymás utáni más-más időpontban. Az egyik nap reggeli előtt, másik nap reggeli után, harmadik nap ebéd előtt és így tovább. Ezen kívül hetente egyszer 3-4 pontos vércukorprofil (éhomi és főétkezések után) végzése ajánlott. Napi kétszeri inzulint kapó betegek számára legalább napi két mérés (étkezésekre felfűzve lépcsőzetesen) szükséges, ami mindennap különböző étkezésekben vércukorpár mérését jelenti. Hetente egyszer 4 pontos vércukorprofil végzése is ajánlatos (éhomra és főétkezések után).

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/cukorbeteg seg/4521/cukorbetegseg-karbantartasa


     


     

  15. 2017. szeptember 30. 21:35337.

    Emikém, tárt karokkal, kampós bottal rohanok feléje.

    előzmény:
    scali (335)
    2017-09-30  19:13
  16. 2017. szeptember 30. 19:30336.

    Szervusztok!


    Megjártuk szerencsésen Dunabogdányt, sógornőm Margitka nem tudott semmiről, mi érkeztünk először Őt picit később hozták el Leányfaluról, kicsit elbújtunk, hogy az első pillantásra ne lásson meg bennünket, igazi meglepetés voltunk, nagyon meghatódott, picit valamennyien megkönnyeztük. Ebéd előtt kimentünk a temetőbe a márciusban elhunyt sógorunkhoz neki is mostanában van a születésnapja. Lottika nagyon finom ebéddel várt bennünket és a torta felvágása után megállt egy fúvószenekar az ablak alatt - amiben az unoka Orsika -


    is játszik - és szerenádot adott a 80 éves ünnepeltnek. Ezután feljöttek a lakásba és még itt is játszottak,a zenekar tagjai azzal köszöntek el, hogy eljönnek a 100. születésnapra is. Olyan megható volt a gyerekek igyekezete hogy feledhetetlenné tegye ezt a jeles napot.

  17. 2017. szeptember 30. 19:13335.

    Évikém! aztán ha rádtalál egy fess, ifjú vadász ne fuss el előle.

    előzmény:
    koveva (299)
    2017-09-29  18:13
  18. 2017. szeptember 30. 18:01334.

    Zsuzsikám, az én szemem előtt a "kert" lebegett öt éve mert amikor orvosi javaslatra eladtam a 6 km-re levő kis házat nagy kerttel nagyon hiányzott a kapirgálás.Utána szépen rendberaktam a társasház előtti kb 17 m2-es részt, egyév múlva az arra járok midig megdicsérték,valóban szép volt, igaz elég sok pénzt költöttem rá.Most viszont már egyre nehezebb, a gyerekeket nem érdekli,elfoglaltak. A teraszokat is én virágozom, még mindig nagyon szépek a muskátlik.Ha a házban nem lenne mindennapi munka,akkor talán még könnyebb lenne.Jó tanácsot adtál ismerősödnek,sok szép hely van Szegeden parkokkal amikben lehet gyönyörködni és nincs vele munka.Nincs gond a fűtésre, az egész lakás egyforma hőmérsékletü lehet, egyszóval jobb megoldás .Az én otthoni lakásom is panel, de a teljes felujitás után semmi panaszom nem volt , igaz előtte e nagyon, négyemeletes , erkélyes és a legjobb, hogy az 1.emeleten van.

    előzmény:
    Zsumi945 (321)
    2017-09-30  11:15
  19. 2017. szeptember 30. 17:53333.

    Magdika, legyél türelemmel, most már megoldódik a fájó lábad kezelése, helyrehozása. 


    Megértem a problémádat mikor kórházban voltam múlt hónapban, nekem sem volt szabad leszállni az ágyról, hozták az ágytálat, képtelen voltam használni. 

    előzmény:
    Kusza (329)
    2017-09-30  16:05
  20. 2017. szeptember 30. 17:49332.

    Így igaz Évikém, boldogan ébredek minden nap, hogy van egy  pici kis életke akiben örömöm  látom.

    előzmény:
    koveva (331)
    2017-09-30  17:36
  21. 2017. szeptember 30. 17:36331.

    Pannika, amire olyan nagyon v ágytál, a baba születésére, most már örömöt, boldogságot szerez neked. Látod, ez egy jó gyógyszer lesz, minden bajodra.

    előzmény:
    csipuka (328)
    2017-09-30  14:45
  22. 2017. szeptember 30. 17:33330.

    Magdika, most neked van szükséged arra,hogy mihamarabb egészséges legyél.Mondtak valamit,hogy mi lehet a baj, amiért műtétre is gondoltak?

    előzmény:
    Kusza (329)
    2017-09-30  16:05
  23. 2017. szeptember 30. 16:05329.

    Szervusztok lányok, csak éppen hogy egy pár sort írok, kórházban vagyok megint. Tegnap este 8-kor jöttünk ide a sürgősségire, nagyon megduzzadt, bepirult a lábam, nem engedtek haza. Először úgy volt, hogy megműtenek, de végül még sem. Azt mondták egy hétig itt kell maradni, majd  kezelik, jegelik. A nagy bajom, nem kelhetek az ágyról le, nehezen megy ott intézni a dolgom.


    Mindenkinek jó egészséget kívánok!

  24. 2017. szeptember 30. 14:45328.

    Marika a napokban jutott eszembe nekem is, hogy nem tettem fel csak a kezdeti pár napos picikéről képeket. A fiatalok raknak fel a fészen igy aztán elfelejtettem. Minden nap látom őket, vagy jönnek hozzám vagy megyek én. Nagyon sokat fejlődött. Már beszélgetünk, azaz én beszélek hozzá, ő meg formálgatja, nyújtogatja a kis nyelvét, aranyos hangokat, kis sikolyokat ad ki azon a pici száján, pedig még csak 7 hetes. Enni valóan aranyos. Nem lehet még megharapdálni, mert pirinyó a pofija, de majd el jön az az idő is. 


    Minden nap mennek sétálni és az udvarra is kihozza Zita a babakocsiba.


    Nagyon boldog vagyok, hogy megérhettem.


    Legyen bizony még sokáig ilyen idő, mert bezárva a lakásba nagyon rossz lesz, habár én kiülök hóba, fagyba is az udvari kerti fotelbe jól felöltözve. 

    előzmény:
    sántamami (313)
    2017-09-30  10:37
  25. 2017. szeptember 30. 11:57327.

    Nálunk 2 napja volt a szerelő, külön van kazánunk a fűésre és külön a meleg vízre.A  vizet nem is kellett tisztítani mert tavaly vettük, a másikért 15 ezret kért, igaz hogy évek óta mindíg ő jár.Nagyon elszálltak az árakkal, mert kevés szerelő van és sok a munka.

    előzmény:
    ibenko (325)
    2017-09-30  11:43

Címlap

top