Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hetvenen túliak társasága.

*hama*
Létrehozva: 2017. szeptember 19. 12:07

Köszöntelek benneteket ebben az új topicban.Gondoltam addig tartsuk fenn, amíg a régi szeparéban lévő topicunk meg nem javul.

  1. 2017. szeptember 28. 10:36251.

    Úgy csinálom Zsuzsa, ahogy tanácsolod, lassan amit tudok csinálok, egy fél óra után le kell feküdni, mert nagyon elfáradok. Gondolhatod, milyen szokatlan ez nekem, de bizakodom, majd csak visszatér lassan az erőm. A lábam miatt se tudok sokáig fel lenni, ami az ágyrács közé szorult. Már nem olyan sötét, mint volt, de duzzadt kemény és fáj, pedig vettünk rá drága zselés krémet, felváltva jegeljük és kenjük.

    előzmény:
    szizsuzsóka (246)
    2017-09-28  05:45
  2. 2017. szeptember 28. 08:57250.

    Igen, én is  előbb bejelentkezem és fent a keresőbe beírom a nevünket, rögtön bejön, csak úgy tudok hsz-t irni.

    előzmény:
    *hama* (241)
    2017-09-27  23:15
  3. 2017. szeptember 28. 08:52249.

    Marika, meg kell beszélnem az orvossal nekem már mindent, amit elkezdenék szedni. A kis segítőm még 4-5 évig tud szolgálni, az orvosom ezt mondta,  azzal nincs baj, de az öreg motorral vigyázni kell mit teszek vele. 

    előzmény:
    *hama* (242)
    2017-09-27  23:16
  4. 2017. szeptember 28. 08:48248.

    Zsuzsókám, köszönöm a tanácsodat. Persze, hogy nem vakarom, mert akkor betüzesedik, égő piros lesz a bőröm. A bőrgyógyászaton kaptam AERIUS filmtablettát, kicsit segít, hogy ne erőszakosan viszkessen.


    Nem tudom miért történt ez az allergia gyanús kiütés nálam, mert semmin se ételen se szokáson, se gyógyszeren nem lett változtatva az utóbbi hónapokba. Most megy a keresés, kíváncsi vagyok lesz-e eredmény hogy mi okozza?

    előzmény:
    szizsuzsóka (245)
    2017-09-28  05:16
  5. 2017. szeptember 28. 08:40247.

    Aranyos vagy Marika, hogy több mindenre gondolsz ami  a bajomban segítene. A Fenistil nem segített. A házim írt fel egy általa összeállított krémet, az valamit enyhít, de  rendszertelenül, napközben is előjön. A c,d és az b 1 től kezdve a b 12-ig mindent szedek. Most már a Béres extrát is. 


    Jövő hétfőtől előfizettem kosztra, hogy ne kelljen a vásárlással, főzéssel foglalkoznom, majd csak hétvégeken fogok jókat főzni. 


    Jövő héten kezdem a laborba a kivizsgálást és megyek tovább a beutalókkal amit kaptam.


    Gondolom, csak ritkán leszek itt a gépnél, de ahogy tudok jövök.


    Vigyázzatok magatokra.


    Olvasni naponta fogom a történteket rólatok. Várom a kis betegeinknél a híreket a javulásukról. 

    előzmény:
    *hama* (240)
    2017-09-27  23:13
  6. 2017. szeptember 28. 05:45246.

    Magikám ! Ez egy enyhe agyi történés volt . Most a stroke nevet adták neki , addig , amíg nem tudják  mi történt.( agyvérzés, embólia, trombózis, enyhe agyérgörcs ) Ez így nagyon jó, csak az a hiba, hogy a beteg egy kalap alá veszi az enyhe agyérgörcsöt , meg a súlyos agyvérzést. Neked feltehetően előbbi volt , ezek pedig rövid idő alatt gyógyulnak. Ezt bizonyítja, hogy semmi bénulásos tüneted nincs a szemeltéréssel megúsztad .Most erősödnöd kell , lelkileg elsősorban , ezt követi a tested is.


    Egyél sok nyers zöldfélét, salátát uborkát paradicsomot ,paprikát( ha bírja a gyomrod hagymát, fokhagymát ). Vegyél mézet is , az nagyon jó összetételű, erősíti az immunrendszert, és van benne kevés védő antibiotikum is.


    Ha nem esik nehezedre kelj fel kicsit . Hallgass a szervezetedre ,annyit mozogj, amennyi jólesik nem fáraszt.

    előzmény:
    Kusza (238)
    2017-09-27  19:54
  7. 2017. szeptember 28. 05:16245.

    Pannikám ! Remélem kaptál valami allergia elleni szert is . Ezek a viszketést is mérsékelik, no és a Fenisitl gél is . Sajnos a tablettát kivonták a forgalomból . Ne vakard( ha lehet , mert az fokozza a viszketést.

    előzmény:
    csipuka (237)
    2017-09-27  18:35
  8. 2017. szeptember 28. 05:12244.

    Böbém ! Már régen kész van a sapkád és a nyakbavalód. Majd lefényképezem Zsófin ,elküldöm a fészen üzenetben Remélem jó lesz !Hozom a találkozóra .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698542 (230)
    2017-09-27  08:28
  9. 2017. szeptember 27. 23:18243.

    Biztos jobban fog keresni mintha itthon dolgozna.

    előzmény:
    scali (235)
    2017-09-27  16:12
  10. 2017. szeptember 27. 23:16242.

    Nagyon jókat olvastam róla, pont a te problémáidra való./szív/

    előzmény:
    csipuka (236)
    2017-09-27  18:19
  11. 2017. szeptember 27. 23:15241.

    Tudom, nekem is be kell lépni


    én a startlap tetején írom be hogy nlc fórum hetvenen túliak társasága, és azonnal bejön


     

    előzmény:
    csipuka (236)
    2017-09-27  18:19
  12. 2017. szeptember 27. 23:13240.

    Drága Pannika, fene vigye ezt a sok nyavalyát.Sajnos nem attól van hogy fiatalodunk, látod majdnem mindegyőnknek van valami baja, kinek kisebb , kinek súlyosabb.Gondolom milyen kellemetlen lehet a viszketés.A patikában kapható valami rázófolyadék amit ilyenkor adnak, egy próbát megér, vagy Fenistil gélt.Próbáld meg, hátha...


    Enned viszont kellene, mert így legyengülsz, még több betegséget kaphatsz.Szedsz c és d vitamint?

    előzmény:
    csipuka (237)
    2017-09-27  18:35
  13. 2017. szeptember 27. 20:37239.

    Magdika, az évek az elért kor is hozzájárul ehhez a sok nyavalyához. Nagyon megijesztettél, mikor hallottam rólad a hírt, hogy min estél keresztül. Most már csak ne gondolj vissza a rosszra, hessegesd el a gondolatokat. Türelemmel sokszor túlléptem már a gondokon.


    Ismerem a vőddel történteket. Te ne gondolj a rosszra, meg kell gyógyulnod teljesen. Kaptál egy kis figyelmeztetést, hogy lassuljál, mert nem tudjuk már a 10,20 évvel ezelőtti dolgokat megcsinálni. Az agyunk akaratunk szeretné, de a testünk tiltakozik, figyelmeztet. Engem már többször is figyelmeztetett. Igyekszem szót fogadni.


    Kivánok szép, nyugtató álmokat. 

    előzmény:
    Kusza (238)
    2017-09-27  19:54
  14. 2017. szeptember 27. 19:54238.

    Pannika Veled érzek, a viszketés egy szörnyű idegőrlő valami, nem lehet tőle még aludni sem. Senki nem tudhatja, hogy a következő pillanatban milyen baj történik vele. Nálam éjszakai térdfájással kezdődött a bajom, utána két hétig alig aludtam, fájt a tarkóm. Érfestéses vizsgálaton lettem rosszul, 3 napig feküdtem az intenzíven, nem tudtam magamról. Két hétig voltam a kórházban, az utolsó héten a Stroke osztályon. Megijedtem, mikor az orvos közölte velem, hogy enyhe lefolyású Strokém volt. Gondolhatod, hogy megijedtem, hiszen a vőm, már 19.éve kapta ezt, igaz az egy nagyon súlyos volt, műteni kellett, már nem lett belőle épp ember.


    Ilyenekre tényleg nem gondoltam, hiszen ebben az évben másztam fel a füzi várba, ami nagyon magas.


     


     

    előzmény:
    csipuka (237)
    2017-09-27  18:35
  15. 2017. szeptember 27. 18:35237.

    Sajnos egy újabb gond jött az életembe. 2 hete, igazság szerint hónapok óta kiütések vannak rajtam, mintha rózsahimlős lennék. Őrülten viszket. Tegnap a bőrgyógyászatra voltam 7 órára beidézve. A doktornő 8-tól rendelt. Mivel napközben időtől függetlenül, éjszaka is előjön, mikor bekerültem hozzá éppen szerencsére megjelent a kiütés, így megnézte, de semmi véleményt nem tudott mondani. ALLERGIA van az elbocsájtón. Vérvételtől a gégészetre a nőgyógyászatra, az UH-ra hasi és tüdőröntgenre kaptam beutalót. Időpontom még semmire sincs, október végére vagyok a leletekkel vissza hivva. 


    Mi vár még rám ? Igaz nagyon le vagyok fogyva,68 voltam májusban most 61,  lehet, hogy immunhiány miatt még a levegővételre is allergiás vagyok?


    Ezzel a sok nyavalyámmal, ami nem halálos, de idegörlő számomra,  nem akarlak benneteket terhelni, jót mostanában nem tudok írni, erre vigasz nincs, mert  beláthatatlan mikor lesz megoldva, hogy éjszakáim nyugodtak legyenek.


    Vigyázzatok magatokra. Kellemes esti elfoglaltságot kívánok. 

    előzmény:
    *hama* (232)
    2017-09-27  12:39
  16. 2017. szeptember 27. 18:19236.

    Marika, köszönöm szépen, meg fogom nézni ezt a teát. Most csak úgy tudtam neked válaszolni, hogy rákattintottam a válasz adásra, különben kéri a belépésemet és a hatvanas topik jelenik meg válasz adásra. Hát ez idegesítő.

    előzmény:
    *hama* (233)
    2017-09-27  12:39
  17. 2017. szeptember 27. 16:12235.

    szervusztok!


    Zsuzsika valóban nem néztem napok óta az üzeneteket, mindig felbosszantom magam a belépési kínlódással, aztán kikapcsolom.


    Tegnap itt volt a család, de végül is Kriszti egyedül jött, nem vette ki Barnikát két napra az iskolából, egyedül is elintézte amit akart. Feri vasárnap kiment Németországba dolgozni már volt itt, ők hívták, olyan jó fizetést ajánlottak, hogy nem lehetett lemondani. A munkahelyéről elengedték fizetés nélküli szabadságra.


    Ma még Ritának varrtam 1 függönyre ráncolót, 2 db-ból meg el kellett vágni és felszegni, főzni nem kell napokig, bár egy kis tökfőzeléket kívánok azt megfőzöm.


     

    előzmény:
    Zsumi945 (212)
    2017-09-25  20:46
  18. 2017. szeptember 27. 12:45234.

    Csak vigyázzatok a vízóra aknával.Korábban mi zsákos krumplit engedtünk le az aknába.Egyszer jöttek az óracserések, és Laci amikor vette ki  a zsákot, beleakadt a plombába és elszakította.Felvették a jegyzőkönyvet, hogy sérült a plomba, ez 150 ezer forintunkba került, mert ránkfogták hogy lopjuk a vizet./nem tudom mire alapozták, és hogy loptuk?/Én nem voltam kint az udvaron csak Laci, ő meg sajnos aláírta a jegyzőkönyvet.Hiába reklamáltunk.

    előzmény:
    szizsuzsóka (229)
    2017-09-27  06:40
  19. 2017. szeptember 27. 12:39233.

    Pannika, olvastam, hogy a sziveseknek nagyon jó a galagonyatea, olvass utána.

    előzmény:
    csipuka (225)
    2017-09-26  15:59
  20. 2017. szeptember 27. 12:39232.

    Pannika, olvastam, hogy a sziveseknek nagyon jó a galagonyatea, olvass utána.

    előzmény:
    csipuka (225)
    2017-09-26  15:59
  21. Torolt_felhasznalo_698542
    Torolt_felhasznalo_698542
    2017. szeptember 27. 09:00231.

    Zsuzsókám!Tudom,hogy te nem vagy egy felhánytorgató tipus.De én az illetőnek azért a helyedben megmondtam volna,hogy 3.hordó árából sokszor 2.kg.vargánya kitellene.Nagyon drágák még használtan is a jó fa boroshordók.Mit ne mondjak ez az ember nagyon pofátlan volt veled szemben!

    előzmény:
    szizsuzsóka (229)
    2017-09-27  06:40
  22. Torolt_felhasznalo_698542
    Torolt_felhasznalo_698542
    2017. szeptember 27. 08:28230.

    Sziasztok!💐🌻


    Évanduszka örülök,hogy tegnap jól éreztétek magatokat Marcikával!Legalább megtornáztatott egy kicsit.Ebben a korban ezek a csöppségek kész energiabombák.Legalább volt egy szép vidám napod.Kellemes kirándulást kívánok Városlődön!


    ZSUZSÓKA nagyon örülnek majd a családtagjaid a sok télire eltett finomságoknak!Biztosan finom lett a szilvalekvárod is.Tėlen csak le kell menned a kamrába és ott lesz a sok finomság,a nyári szorgos munkád eredménye.Azért közben pihenjél is!


    SMarika!Gyógyulást kívánok az unokádnak!Jó neked,hogy télen sem kell sokat fűtened.Sokat számít,hogy milyen egy lakás elhelyezkedėse.


    Tegnap a szép kellemes időben kimentem a temetőbe,majd utána  elsétáltam a gyógyszertárba a havi gyógyszereimért és a közelben lévő idősekotthonába.Meglátogattam a szülőfalumból odakerült szépkorú tanítónénimet.Ha arra járok mindig bemegyek hozzá.A családja márcsak az unokaöccsei vannak,ritkábban tudnak elmenni hozzá,mert mindegyik messzebb lakik.Olyankor,ha megyek mindig nagyon örül és mondja,hogy már vártalak.Ilyenkor előtte a netről összegyűlytöm az összes eseményt ami történt mostanában a szülőfalumban ės elmesélem neki.Most volt szeptemberben a Mária napi búcsú a Szentkútnál,arról is voltak feltéve beszámolók a neten a jásdi fórumon.Így volt miről beszėlgetnünk.Mindig nagy örömmel hallgatja.Sajnos már nagyon idős 94.éves és nehezen mozog,nincs aki elvigye haza ilyenkor.Olyan hamar elszaladt az idő,hogy már a varrónőhöz nemsikerült elmennem.Majd ma elmegyek oda is.Legalább mára is lesz egy kis sėta az idő jónak ígėrkezik.Délelőtt készítek magamnak ebédet utána jöhet a séta.Tegnap fel sem kellett venni a gázt 21.fok volt este a lakásban.Nappal 22.fok volt benn a szobákban.


    Kellemes napot kívánok mindenkinek!😚😚😚

    előzmény:
    Évandusz (226)
    2017-09-26  18:44
  23. 2017. szeptember 27. 06:40229.


    Tegnap eltettem a szilvát . Ma kicsit takarítom a maradt piszkot. Hét végén jön keresztlányom kislányával és jönnek fiamék is. Almás pitét sütök, sok hullott almám van . Azért veszek almát, mert ez húsvéti rozmaring, ami későn érő, még túl kemény . A kézzel szedettet letesszük majd a vízóra aknájába, és karácsony után szedjük ki. Akkor tavaszig eltart és illatos . A héján viaszos bevonat alakul ki, gondolom , azért áll el.  Nem azért veszek télire zöldséget, mert itt nem lehet kapni, csak megszoktam . Nem kell minden kisebb adagért külön a boltba elmenni. Szeretem, ha van kéznél alapvető élelmiszer bármikor .


     


    Majd lefényképezem a spájzomat . Ez a pincében van Terményeket is itt tartjuk, és amikor építkeztünk ( fiaméknál is ) készítettünk bort , mert az olcsóbb volt, mint a sok sör . Vettünk szőlőt, magunk csináltuk. Jó bor volt .Aztán kellett a hely, kevesebb bor fogyott, elajándékoztuk a hordókat ( már megbántam, mert az illető , aki kapta nagyon szemtelen volt . Szedett vargányát , én is kértem , és pénzt kért a két kiló vargányáért 3 darab jó állapotban levő hordót kapott .

  24. 2017. szeptember 26. 19:43228.

    Nézem aTV-t, közben kötök, most már van remény, hogy készen lesz télre a melényem!


     


    Jó éjszakát!


     

  25. 2017. szeptember 26. 18:46227.

    Raktam fel képeket, elfogadta, de nem jelent meg a topicban, szóval a tökéletes működéstől még messze van!

Címlap

top