Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülő meggyőzése

Mysecret
Létrehozva: 2017. július 24. 00:50

Az lenne a problémám, hogy barátom szülei elég nehéz esetek az ottalvas kérdésben. Egyébként imádom őket, de amikor felmerül az ottalvas gondolata, akkor egyből 'nem' a válasz. Ha barátom rakerdez, hogy 'miért?', arra azt mondjak, hogy 'mert nem'.


Szoval semmi észérv, hogy miért nem, csak nem és kész.


Barátom próbált már érvelni nekik, hogy nem a szex miatt, mert ha akarjuk, úgyis megoldjuk máskor és hogy anya is itthon lesz vagy akár én is mehetek hozzájuk, de semmi nem jó.


Ha meg esetleg mégis lenne szex, akkor szerintem azért annyira ismernek a szülei, hohy tudják, hogy felelősségteljes vagyok és a fiuk is az, szóval nem lenne belőle gyerek.


 


És barátom 18 éves, én 17, szóval annyira fiatalok se vagyunk es 3 hónapja járunk.


 


Mert akkor azért mégis jobb lenne, ha nálunk aludna, amikor később érek haza és csak akkor tudunk találkozni és nem kellene neki haza vezetnie éjfél után.


Mert hiába csak 10 perc az út hazáig, este, amikor hulla fáradt, az is sok.


 


Szerintetek? Mit javasoltok?


 

  1. 2017. július 25. 11:1276.

    Dehogy lenne rendben, ha a felnőttek elkezdenék egymást nevelgetni.


    És ez minden irányban működik? Mondjuk a te gyereked lesz egyszer 30 éves, te meg 60 és nevelhet téged, mert neki más elképzelései vannak? Vagy hogy?


    A szülőnek ki kell szállnia a gyerek életéből olyan formában, hogy hagyja a saját hibáit elkövetni, a saját meggyőződéseit elsajátítani, és egyáltalán önállóan élni.
    Nem, a 10 éves kortól való nem nevelés a másik véglet. Az sem jó, nyilván.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (33)
    2017-07-24  22:24
  2. 2017. július 25. 11:0575.

    Azért ne mossuk már össze a kettőt. A fiatalok baleset áldozatai lettek (vagy csak a lány, nem tudni), nem abba haltak bele, hogy a szülők tiltották a szexet.

    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2017-07-24  20:52
  3. 2017. július 25. 10:5074.

    Ja és mielőtt valaki kiforgatná: nem azt mondom, hogy anyuka/apuka tartsa a gyertyát, küldje ágyba a csemetéjét az első partnerrel, akit a kamasz kiszúr magának, mindenre mondjon igent és mindent engedjen meg. Bizony nem árt a kontroll ebben a korban, és pont ezért nem szabad elzárkózni ezek elől a dolgok elől. Beszélgetni kéne a gyerekkel, olyan kapcsolatban kell lenni vele, hogy merjen kérdezni és mesélni, meg kell ismerni a barátot/barátnőt, és mindezek fényében dönteni, terelgetni, nevelni. És a döntéseket nem azzal indokolni, hogy merténaztmondtam, hanem normálisan, a gyereket értelmes partnernek tekintve elmagyarázni a miérteket.

    előzmény:
    Babyface83 (73)
    2017-07-25  10:42
  4. 2017. július 25. 10:4273.

    Szerintem ha őszinték akarunk lenni, sokan tapasztalták magukon vagy az ismeretségi körükben, hogy bizony pont azok szoktak bajba kerülni ilyen téren, azok szoktak kicsit túl sok tapasztalatot gyűjteni (esetleg túl korán), akiket a szüleik görcsösen tiltottak, nem akartak tudni a gyerekük dolgairól, inkább homokba dugták a fejüket, és jöttek az itt elhangzott ostoba, vaskalapos szövegeikkel. Nem véletlen, sőt teljesen logikus, ha egy kicsit belegondolunk. Nem alhat nálad a barátod/barátnőd, amíg az én kenyeremet eszed, tanuláson járjon az eszed ne a csajozáson/pasizáson, az én házamban aztán nem, stb. Aztán a hormonoktól túlfűtött, lázadó, éretlen kamasz lelép, hazudozik, rossz helyeken keresi a válaszokat a kérdéseire, az eredmény pedig hogy a disco mögötti susnyásban, egy kocsi hátsó ülésén, sötét kapualjban stb hirtelen felindulásból, tudatlanul beszerzi a tapasztalatait a szülők számára ismeretlen partnerrel. A szülő nem tud semmiről, elégedetten hátradől, és elkönyveli magában, hogy az ő 18 évesének ilyesmi eszébe sem jut (dehogynem...), mert ő nem úgy nevelte. Komolyan ezt kívánjuk a gyerekeinknek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105571 (72)
    2017-07-25  10:25
  5. Torolt_felhasznalo_105571
    Torolt_felhasznalo_105571
    2017. július 25. 10:2572.

    Tudod, mi a szomorú? Rengeteg helyen olvasni, hogy a mai kamaszok általában az internetről, közösségi oldalakról, haveroktól stb. szerzik az első infókat a szexszel kapcsolatban, ahelyett, hogy bizalmasan elbeszélgetnének az anyjukkal vagy apjukkal, aki elvileg a legjobban ismeri őket, és akiben a legjobban megbízhatnak. Ebben a topikban számos anya/apa korú ember megszólalt a témában, és elmondta a véleményét, és most már megértem, hogy miért van az, hogy egy mai tini, ha erről szeretne beszélni, az utolsó, akit megkérdezne, az anyja/apja... És most már azt sem merem egyértelműen kijelenteni, hogy a kamaszok hibája. Nézd meg válaszokat. És csodálkozunk, hogy a jövő generációja ott tart, ahol. Kap bármiféle kézzelfogható segítséget a problémáihoz? Nem. "Azért, mert azt mondtam." "Azért, meg csak." Erre épül a pedagógiai érvrendszerük. Ebből tanuljon a gyerek.


    17-18 évesen már érettek szexuálisan (régen ebben a korban már bőven házasodtak, gyereket csináltak!). A fiúk már évek óta kiverik maguknak, és ne legyenek illúzióik a lányos szülőknek, a lányuk is már évek óta játszadozik magával. Most már szeretnék nem egyedül csinálni, hanem mással. Lehet őket úgy tekinteni ebben a korban, mintha 10 évesek lennének, akiknek még semmi dolguk a szexszel, csak nem érdemes. Ha nem csinálhatják otthon, biztonságos körülmények között, majd csinálják máshol, titokban, ki tudja, mennyire védekezve.

    előzmény:
    Lillaréka (68)
    2017-07-25  06:52
  6. 2017. július 25. 09:2971.

    Ja, persze, tudjuk..... :-D :-D


     


    Minden hülye topik valami barátnő/ismerős/osztálytárs problémáját tárja a nagyközönség elé....


    Ja, nem! :-D


     


     

  7. 2017. július 25. 07:5170.

    Lilla, azért az a másik topik tényleg ciki. 


    Itt totál a kiscsaj mellé ŕlltam, de a helyében a másik topikot törölném.

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2017-07-25  06:34
  8. 2017. július 25. 06:5869.

    Akkor ne hidd el, hogy egyrészt nem 13 éves vagyok, másrészt nem az én kérdésem, hiába az én nevem alatt lett megnyitva a Topik -.-

  9. 2017. július 25. 06:5268.

    Sajnos, ez az oldal tele lett  hazug álszent  hpvel, akik vagy elfelejtették a saját fiatalkorukat vagy hazudoznak összevissza. 


     


    nem tudok mást javasolni neked,   és a barátodnak.. mit azt, hogy türelem. Csökött szülőkkel nem tudtok mit kezdeni. 



    Én azért, nem viselkedtem igy a már fiatal felnött gyerekeimmel, mert   anno mi is összevissza bújkáltunk és hazudoztunk a  t. szüleinknek akik azt hitték a tiltással nagyon sokra mennek. Akkor elhatároztuk, hogy EZT soha. 18 évesen a fővárosba mentek  egyetemre... egyébként ezért is megkaptuk a magunkét... a nagyszülőktől... és ezzel sem tudtunk mit kezdeni. 


    szóval türelem.. változás nem lesz a szülők részéről.. ti viszont felnőttek lesztek hamarosan.. és ha már el tudjátok tartani magatokat.. onnantól nem kell hagyni, hogy beledumáljanak mindenbe 

  10. 2017. július 25. 06:3467.

    Minden esetre döbbenetes, hogy ennyien nem  tudnak értelmezni egy leírt szöveget... -  mármint, hogy a  fiú szülei nem engedik hogy a fiú a lánynál aludjon. 
    És az még inkább, hogy ennyi  hazug, amnéziás, álszent ember van... 
    vagy elfelejtették ők milyenek voltak tiniként.. majdnem felnőttként, vagy csak az agyukat játsszák. 
    A másik topikról meg annyit.. hogy undoritó kigúnyolni egy naiv kislányt aki még csak most ismerkedik a testiséggel. DE mégis.. mikor kéne elkezdenie.. negyvenévesen?????   
    Két tiszta lelkű fiatal, aki szeretné egymást megismerni... mindenféle szempontból... idejön a kislány... tanácsot kérni.. az álszent hazug klimaxos hp-k meg letarolják és kigúnyolják. 
    Amit neked is beszóltak...  na.. azt a hpt is addig kéne ütni amig mozog.. még akkor is ha te az ilyen mocsadékokon már nem sértődsz meg.

    előzmény:
    Babyface83 (63)
    2017-07-25  01:36
  11. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. július 25. 05:0566.

    Úgy van.

    előzmény:
    kekelefant (52)
    2017-07-25  00:03
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. július 25. 05:0465.

    Sok minden lehet amiről semmit sem tudsz. Hogy őA fiú szülei valószinűleg  elmagyarázták a srácnak az okokat (mert az több is van). Hogy ő mit oszt meg veled, az kérdéses.


    Lesz még az életében ilyen kis 3  hónapos  ismeretségű megengedő anyukás csitri.


     

  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. július 25. 04:5864.

    Miert en varjak gombot ra?Ha a fiad ilyen noies szokasokat szeret,tanuljon meg varrni,es gomblukazni.vicc nelkul,a legtobb igazan jo divattervezo mindig is ferf ivolt es van,ugyanugy a szakacsok,nincs abban semmi kulonleges,ha ilyen palyat valasztanak...


    A legtobbjuk izig verig ferfias,talan azert ertenek a noi ruhakhoz,mert a finom etelekhez.

    idézet:
    kekelefant (61)
    2017-07-25 00:50:28

    előzmény:
    kekelefant (61)
    2017-07-25  00:50
  14. 2017. július 25. 01:3663.

    Lehet. De amit nem tudunk, arról nem lehet véleményünk sem, nem lehet róla vitázni, beszélgetni. Én legalábbis mindent, amit írok, elvi síkon értek, ettől még persze lehet hogy tök más a szitu, mint amilyennek én vagy te vagy bármelyikünk elképzeli. A topicindító másik topicja után például kicsit más megvilágításba kerül az egész, kissé komolytalannak hat nekem ő is és a kapcsolatuk is. (de persze ez is csak egy adalék, nem ismerem őt meg a párját, sem a szülőket, sem a konkrét szituációt, szóval igen, bármi lehet)

    előzmény:
    Büdösbogár (60)
    2017-07-25  00:27
  15. 2017. július 25. 00:5562.

    Mi csak azt tudjuk amit a lany mondott,lehet ,hogy a szulok elmagyaraztak,hogy miert nem?A fiu szulei meg nem erzik normalisnak,hogy a fiuk mashol aludjon,van ilyen,felneveltek,szeretik ha otthon alszik,mit lehet ezen nem erteni,majd varj ha a fiad lesz ennyi idos...lehet hogy feltekenyek  a lany szuleire,nem kaptunk sok infot.

    előzmény:
    Babyface83 (59)
    2017-07-25  00:16
  16. 2017. július 25. 00:5061.

    Miert en varjak gombot ra?Ha a fiad ilyen noies szokasokat szeret,tanuljon meg varrni,es gomblukazni.vicc nelkul,a legtobb igazan jo divattervezo mindig is ferf ivolt es van,ugyanugy a szakacsok,nincs abban semmi kulonleges,ha ilyen palyat valasztanak...


    A legtobbjuk izig verig ferfias,talan azert ertenek a noi ruhakhoz,mert a finom etelekhez.

    előzmény:
    Babyface83 (56)
    2017-07-25  00:11
  17. 2017. július 25. 00:2760.

    Csak egyoldalú a lányka információja, így nem kizárt, hogy volt ott indoklás, csak esetleg olyasmi, amivel a fiú nem akarja megbántani. De ezt a "mert csak" verziót is el tudom képzelni, simán lehet, hogy a szülők 17-18 évesen nem tartják komolynak a kapcsolatot, így energia és időpazarlásnak tartják, hogy bonyolult okfejtésbe kezdjenek. Ez mondjuk hiba lenne valóban.

    előzmény:
    Babyface83 (59)
    2017-07-25  00:16
  18. 2017. július 25. 00:1659.

    A topicindító azt írta, hogy azt sem engedik meg a szülők, hogy a fiú alhasson náluk, tehát a lány szüleinél, szóval nem arról van szó, hogy őket zavarná az otthonukban a szituáció. Ezenkívül én elsősorban azt "nehezményeztem", hogy a szülők meg sem tudták indokolni, hogy miért tiltják a dolgot. Ha azt mondanák, hogy várjanak még, mert fiatal még a kapcsolat, és az ő elveikkel ellenkezik, hogy ilyen gyorsan haladnak, akkor az teljesen más lenne. De nem erről volt szó, a topicindító leírásából az jött le, hogy a szülők azt mondták, hogy nem alhatnak együtt, mert csak.

    előzmény:
    kekelefant (57)
    2017-07-25  00:13
  19. 2017. július 25. 00:1558.

    Ott a hetvege.........a szuleim olyan boldogok lettek volna,ha este 10-kor beallit az alig ismert fiu.....felkelti a hazat,ugyanugy reggel...na en megyek,mert itt csak a fiatalok szamitanak,a szulok akik felneveltek nem...

    előzmény:
    szaszo71 (54)
    2017-07-25  00:06
  20. 2017. július 25. 00:1357.

    Hogy megbukik vagy sem az nem volt a kerdes,a szulonek kinos lehet,ha a lanya szobajabol egy idegen fiu jon ki[3 honapos ismeretseg]nem lehet ezt felfogni??Hogy a szulo ilyenkor mit gondol,mennyire zavarja????Csak az szamit amit amit 17 eves kolok [akit a szulei tartanak el]akar???


    En nem tudom it a szulo nem szamit,hogy mit erez,mindegy csak a fiukammal akit ugyan  alig ismerek,a szandekaink sem tul komolyak,ki be jarjon a lanyszomambol,aztan a szuleimnek kusss....

    előzmény:
    Babyface83 (48)
    2017-07-24  23:55
  21. 2017. július 25. 00:1156.

    "Baby,nalad mas volt,a szuleid biztos orultek,hogy talaltal valakit,es komoly lesz a dolog,az nem ugyanaz..."


    Fuuu basszus, most ezen megsértődhetnék, ha nem lenne annyira röhejes... Amúgy honnan a fenéből tudhatták volna előre, hogy komoly lesz?


    "Ez a fiad aki a te csipkes selyem haloingedben jar?????"


    Igen ez a fiam, mivel csak egy fiam van, tudtommal :) Amúgy leszokott már a hálóingről... viszont tegnap ki kellett lakkoznom az egyik körmét, na erre varrjál gombot :))

    előzmény:
    kekelefant (52)
    2017-07-25  00:03
  22. 2017. július 25. 00:0755.

    Nem, nem ismerhetnek 3 hónap után annyira, ha csak nem velük töltötted ezt az időt és nem a fiukkal. Vedd figyelembe, hogy aggódó, odafigyelő családokban a fiús szülő mindig aggódva figyeli milyen lány "veti ki a hálóját" az élet felnőtt útvesztőiben csekély tapasztalattal bíró gyerekükre, így amíg minimális befolyással is bírnak, addig zsigerből hárítanak olyan dolgokat, ami bonyodalmat okozhat. Ez esetben alig ismerhettek meg 3 hónap alatt, úgyhogy te még bőven a kérdőjel kategóriában vagy, sima elővigyázatosság amit tesznek. Egyébként egy-egy ilyen magyarázat nélküli "nem" mögött számtalan ok állhat. Az is, ha esetleg nem vagy szimpatikus, de veled nem érzékeltetik, viszont magyarázkodni sincs kedvük emiatt. Az is lehet, hogy a barátod előtt nagyon is hangot adtak a véleményüknek, de mint a történetedből kiderült a barátod még "gyerek", aki a szülei véleményével nem szívesen megy szembe, és valószínűleg ugyanezen okból lojális is, nem fogja őket kiadni neked, akármilyen véleménnyel voltak is az ügyről. Szóval rengeteg olvasata van az ügynek.


    Anyukád nyitottsága ebben a kérdésben szerintem korai, én még vártam volna a helyében ezzel a megengedő magatartással. 17 évesen semmiről nem fogsz lemaradni, ha egyedül alszol még éjszaka az ágyadban ( és itt nem a szexre gondolok ). A felnőtté válásnak ez az útja, hogy semmit nem siettetünk és hidd el, hogy sokkal többre értékelnéd később a várakozást, a fokozatok megugrását, mint azt, hogy most készen az öledbe dobják a lehetőséget, hogy már gyerekként együtt alhatsz a barátoddal. Szerintem annak, hogy az ember későbbi élete során hogyan tudja kezelni a párkapcsolatait, milyen értékrend alakul ki benne, nagyban befolyásolja, hogy a szülei bizonyos fokú autonómiát már gyerekkorban is természetesen megadva, de terelgetik-e a szabadság és szabadosság közötti arany középúton. 17 évesen rendszeresen együtt aludni az nem az arany középút.

  23. 2017. július 25. 00:0654.

    Írta, hogy este 10 után ér haza a munkából. Nehogy olvasd, csak pocskondiázz ész nélkül másokat. 

    előzmény:
    kekelefant (51)
    2017-07-25  00:01
  24. 2017. július 25. 00:0653.

    Ez a fiad aki a te csipkes selyem haloingedben jar?????

    előzmény:
    Babyface83 (37)
    2017-07-24  23:08
  25. 2017. július 25. 00:0352.

    Baby,nalad mas volt,a szuleid biztos orultek,hogy talaltal valakit,es komoly lesz a dolog,az nem ugyanaz...

    előzmény:
    Babyface83 (31)
    2017-07-24  22:16

Címlap

top