Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülő meggyőzése

Mysecret
Létrehozva: 2017. július 24. 00:50

Az lenne a problémám, hogy barátom szülei elég nehéz esetek az ottalvas kérdésben. Egyébként imádom őket, de amikor felmerül az ottalvas gondolata, akkor egyből 'nem' a válasz. Ha barátom rakerdez, hogy 'miért?', arra azt mondjak, hogy 'mert nem'.


Szoval semmi észérv, hogy miért nem, csak nem és kész.


Barátom próbált már érvelni nekik, hogy nem a szex miatt, mert ha akarjuk, úgyis megoldjuk máskor és hogy anya is itthon lesz vagy akár én is mehetek hozzájuk, de semmi nem jó.


Ha meg esetleg mégis lenne szex, akkor szerintem azért annyira ismernek a szülei, hohy tudják, hogy felelősségteljes vagyok és a fiuk is az, szóval nem lenne belőle gyerek.


 


És barátom 18 éves, én 17, szóval annyira fiatalok se vagyunk es 3 hónapja járunk.


 


Mert akkor azért mégis jobb lenne, ha nálunk aludna, amikor később érek haza és csak akkor tudunk találkozni és nem kellene neki haza vezetnie éjfél után.


Mert hiába csak 10 perc az út hazáig, este, amikor hulla fáradt, az is sok.


 


Szerintetek? Mit javasoltok?


 

  1. 2017. július 24. 21:0926.

    Egyikük már nagykorú. 


    Másikuk mindjárt az lesz.


     ezen a pár hónapon  semmi sem múlik...  fogják magukat és kivesznek valahol egy szobát.. nemsokára. 
    Mégis hogy tiltod meg??
    Zárda- papnevelde???


    Sajnálom azokat a fiatalokat akiknek ilyen csökött agyú szüleik vannak. 

    előzmény:
    E/JaM21 (25)
    2017-07-24  20:58
  2. 2017. július 24. 20:5825.

    Itt a 3 hónapon volt a hangsúly,szeretik egymást a szülőkkel is jó a kapcsolat,hova sietnek? Egy kis türelem kellene még ,valószínű egy fél év múlva a szülők is rugalmasabbak lesznek.


     

    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2017-07-24  20:52
  3. 2017. július 24. 20:5224.

    Te hol élsz??


    vagy-. melyik korban???


    a tinikben amióta világ a  világ  bizony felmerül a szexelés gondolata....  beindulnak, sőt tombolnak a hormonjaik.  ráadásul kiváncsiak is. 


    a 17 -18 éves, pedig nem gyerek..  hanem szinte felnőtt


     


    és ne gyere azzal a végtelenül ostoba dumával hogy amig a te kenyeredet eszi, addig azt csinálja amit te mondasz


    inkább olvasd el Szaszo kommentjét.. ahol az számitott mit szól a szomszéd.. aztán  járhat az idióta szülő a temetőbe. 

    előzmény:
    E/JaM21 (23)
    2017-07-24  20:49
  4. 2017. július 24. 20:4923.

    Eleve középiskolás gyerekeknél 3 hónap után fel sem kellene,hogy merüljön az együttalvás.

    előzmény:
    Lillaréka (22)
    2017-07-24  20:39
  5. 2017. július 24. 20:3922.

    és valóban.. sokkal- sokkal jobb ha valami félreeső helyen szexelnek először- mert arról a szülő nem tud. 


    ha akarják ugyanis meg fogják tenni, még akkor is ha le kell hazudniuk a csillagokat az égről 


    Mit akartok? bezárni két fiatalt? zárdába - papneveldébe?


     

    előzmény:
    E/JaM21 (21)
    2017-07-24  20:34
  6. 2017. július 24. 20:3421.

    Általában egy szülő nemcsak azért aggódik,hogy a fia/lánya nehogy idejekorán nagyszülőt csináljon belőle,hanem azt is szeretné,hogy a szex-bár elemi dolog-, fokozatosan egymást megismerve,nem elsietve jussanak el odáig,hogy egymáséi legyenek és életreszóló élmény legyen és ne legyen kiégett emberke 25-30 évesen.A 3 hónap még nulla.

  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. július 24. 20:3120.

    Tanulni kellene - ahogy azt az első 2.számú hozzászóló írta.Amit szorgos kezek töröltek


    Túl fiatalok vagytok mindketten.


     

  8. 2017. július 24. 20:0819.

     


    És barátom 18 éves, én 17, szóval annyira fiatalok se vagyunk es 3 hónapja járunk.


     


    De igen! Annyira gyerekek vagytok, és a 3 hónap az bakfitty!


     

  9. 2017. július 24. 17:3418.

    Tanulságos történet. 


    minden begyöpösödött csökönyös szülőnek el kéne olvasnia. 


     


    engem is  anno azzal zaklatott anyám hogy -  mit szólnak a szomszédok. 
    Mindig azt mondtam.. hogy az a szomszéd.. aki éjféltájban azt lesi  hogy akkor távozik tőlem ... az én szerelmetes uram... aki akkor még csak a  barát kategóriába tartozott, az meg is érdemli. Ezen jól kiegyeztünk a szemben lakó barátnőmmel akinek a szülei hasonló  nézeteket vallottak. 
    Huszonéves házasságok állnak mindkettőnk mögött. 


    Szerintem ő is megfogadta.. nem zaklatja a gyerekeit soha a  - mit szólnak a szomszédok- szlogennel. 
    AKi a XXI. században is ezzel jön az meg szimplán egy idióta. 

    előzmény:
    szaszo71 (3)
    2017-07-24  07:37
  10. 2017. július 24. 17:2817.

    Neked amúgy nincs problémád a szövegértéssel???

    A lányka azt sérelmezi, hogy a barátja szülei nem engedik, hogy a srác náluk aludjon.. úgyhogy a lányka anyukája is otthon van.  


     


    Maradi begyöpösödött majmok... 


     


     

    előzmény:
    hme46 (14)
    2017-07-24  16:23
  11. 2017. július 24. 16:4816.

    Sőt most látom, hogy elsősorban azt akarná a  kiscsaj, hogy a  srác hadd aludjon már náluk. Tehát pláne nincs szó semmilyen befurakodásról, de mnidegy is, mert szerinted úgyis mellébeszél, meg te egyébként is abból indulsz ki, hogy mindenki hazudik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2017-07-24  14:35
  12. 2017. július 24. 16:4315.

    Miért akarna befurakodni? Te figyelsz is arra, amit a TI írt, vagy csak csípőből tolod a  választ. Azt írta, azt sem engedik a  srác szülei , hogy a  fiú aludjon náluk. Hol van itt befurakodás? Szerintem inkább valami begyöpösödött szülők lehetnek, vagy valami extrém vallásosak (bár ez utóbbi esetben nem is értem, miért vár a srác magyarázatot, mert azt aztán nem fog kapni:)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (10)
    2017-07-24  14:35
  13. 2017. július 24. 16:2314.

    Miért kéne bárkit is győzködni, hogy ott alhass ? Mindenki azt enged be a saját házába, akit jónak lát. És minden különösebb indoklás nélkül.


    17 évesen még nyugodtan alhatsz otthon, akár 3 hónap - mily nagy idő ! - ismeretség után is.


     

  14. 2017. július 24. 16:0313.

    Ahol én élek, nem terem paprika. De attól, hogy nem élek otthon, még ismerem az anyanyelvemet és különbség tudok tenni az ottalvás meg a beköltözés között.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (9)
    2017-07-24  14:32
  15. 2017. július 24. 15:4412.

    azt gondolom, hogyha a Te szüleid engedik, hogy a barátod Nálatok aludjon, akkor kezdeményezhetnék, hogy üljetek le hatan (Te+ Barátod, + szülők) és beszéljétek meg, hogy mi a probléma azzal, ha néha Te aludnál náluk, és mi kell ahhoz, hogy kicsit "engedjenek". Én arra is kíváncsi lennék, hogy látják, miként élik meg ők ezt a helyzetet. Tehát nem is annyira az ottalvás kérdésére, hanem kicsit tágabban véve engednék teret a téma megbeszélésének.


    Persze azt is tiszteletben kell tartani, ha később az ottalvásra nemleges lesz a válasz, ettől függetlenül viszont érvekre és okok megnevezésére úgy gondolom, jogotok van. Egy 4 éves gyereknél sem érv az "azért mert csak".


    A kulcs a nyitott, szelíd és elfogadó hozzáállás. Nekem ez a véleményem.

  16. 2017. július 24. 14:4211.

    Téged 17 évesen csak a tanulás érdekelt, egész nyáron is, nyílván...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (8)
    2017-07-24  14:29
  17. 2017. július 24. 14:3510.

    Valoszinuleg elmagyarazta az a szulo , mi a hezag , csak a bekoltozni kivano kis tunder inkabb mellebeszel..
    De ez nem igazi tortenet : nem kell begurulni tole


    Ennyire hulye nem lehet egy mai 17 eves

    előzmény:
    Inez_Alvarez (6)
    2017-07-24  09:48
  18. 2017. július 24. 14:329.

    Gondolom csarnokban vagytok kofak , vagy paprikat termeltek.... ha a gyerek nem tanul tovabb es csak a kotelezo iskolaeveket viseli el immel-ammal , akkor hajra : felolem 14 evesen is osszefekudhetnek , s ott , ahol jonak latjak...
    Az a szulo , aki nem engedi, hogy egy kis ize befurkalodjon csaladtagnak, az talan mas jovot kepzel el a gyerekenek , mint falubikaja-elokeszitot ...

    előzmény:
    szaszo71 (3)
    2017-07-24  07:37
  19. 2017. július 24. 14:298.

    ???????????


    ez nehezen lehet valasz arra , amit mondtam... en egyszeruen azt mondtam, hogy ennyi idos korban legyen a tanulas az elso , ne a punci

    előzmény:
    szaszo71 (7)
    2017-07-24  14:06
  20. 2017. július 24. 14:067.

    Ez eredetileg Mozdony azóta eltűnt hozzászólására volt válasz 

    előzmény:
    szaszo71 (3)
    2017-07-24  07:37
  21. 2017. július 24. 09:486.

    Pontosan.


    Az a rész szerintem sem kóser, hogy a szülő elintézi ennyivel, hogy "mert azt mondtam". A 18 éves srác már nem kisbaba, aki nem akar egy számára kötelező dolgot megtenni indoklás nélkül, hanem egy felnőtt ember. Mondjuk neki meg nem tudom mit kellene magyarázni.. Ahhoz meg már elég nagy, hogy magától is tudja, hogy a partner jogilag kiskorú, az van, amit a szülő mond/megenged.

    előzmény:
    Babyface83 (5)
    2017-07-24  09:40
  22. 2017. július 24. 09:405.

    Először arra gondoltam, hogy csak szimplán nem akarnak ottalvós vendéget, de ha jól értelek azt sem engednék, hogy ő aludjon nálatok. 


    Én nagyon nem értek egyet az előttem szólókkal, nem hinném hogy jobb ha egy disco mögött bokorban "oldjátok meg" az első alkalmat, mint otthon. Nem lehet, hogy azért nem tetszik nekik a dolog, mert még viszonylag kevés ideje vagytok együtt? Talán még egy kis idő elteltével, ha látják, hogy komoly a kapcsolatotok, és ti magatok is komolyak és felelősségteljesen vagytok, esetleg kicsit jobban megismernek téged, akkor másként állnak a dolgokhoz. Azt viszont nem tartom jónak, hogy mindezt nem tudják megbeszélni a fiúkkal, mármint az indokokat, és nem mondanak semmit. Egy szülő kell, hogy tudjon beszélni ilyesmiről a tini gyerekével, ez nagyon fontos.

  23. 2017. július 24. 09:214.

    Barátod szülei a barátodért tudnak felelősséget vállalni, míg jogilag felnőtt nem lesz. Érted nem. Rendben van, hogy felelősnek érzed magad, hogy védekeztek, de láttunk már karón varjút, nem is egyet.


    Te szüleid mit szólnak? Simán engednék, hogy a barátodéknál aludj?

  24. 2017. július 24. 07:373.

    Ez mekkora baromsäg. A kettőnek semmi köze egymäshoz. Egy 17 éves lánynak mért ne lehetne barátja? Az én fiam barátnője még 17 se volt, mikor már itt aludt nálunk. És most ez egyik legjobb egytemre vették fel. 


     


    Viszont volt - sajnos csak volt - egy ismerősöm, akinek a szülei szép nagy házat építettek, hogy majd az egy szem kislányuk ott tudjon lakni, ha lesz családja. De azt nem engedték neki, hogy a barátjánál aludjon, mert mit szól a szomszéd. Pedig már jócskán elmúlt 18. Egy napon, mikor a barátja vitte haza, mert hiába volt már késő, haza kellett menni, összeütköztek egy vonattal. Most ott áll a szép nagy ház, a lány meg a temetőben. 

  25. 2017. július 24. 07:302.

    Részben egyet kell értenem az elöttem szólóval, másrészről a konzervatív nézeteket nem lehet felnőtt embernél könnyedén megváltoztatni. Az idő ugyan neked dolgozik, de türelemmel kell lenned egyes vonatkozásokban. A párkapcsolatnak sok a buktatója, ami a későbbiekben jön, ennél sokkal nagyobb problémákkal kell majd szembenézned /ne legyen igazam!/


    Szerintem is teljesen felesleges és káros a szülőkkel emiatt konfrontálódni. 

Címlap

top