Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Crossdresser vagyok

allabreve77@gmail.com
Létrehozva: 2017. június 17. 08:37

Ezt a topikot azért indítom, hogy eloszlassak társadalmi félreértéseket egy olyan jelenséggel kapcsolatban, mely sokkal több embert érint, mint bárki gondolná: nevezetesen hogy egy férfi szeret női ruhát hordani.


A címben szándékosan nem a transzvesztita szót írtam, mert számomra elfogadhatatlanok a meleg felvonulásokon magukat erős szexuális töltettel mutató nőnek öltözött férfiak. Ugyanúgy elfogadhatatlan a "Conchita Wurst" jelenség, ami kifejezetten provokálni akar. Ha már egyszer nőnek öltözik, akkor miért nem tesz meg, hogy teljes mértékben annak tudjon látszani? Miért provokál a női ruhában lévő férfi imázsával?


Ezekre csak azért vagyok mérges, mert egy teljesen eltorzult képet mutat a jelenséggel kapcsolatban. Ennek következtében reagálnak úgy az emberek, mint egy négyéves óvodás, sokszor ujjal mutogatva, hogy: jé, buzi!


Először is aki crossdresser, az nem buzi. Én is nős vagyok, két gyönyörű gyermekem és egy szép feleségem van, akivel harmonikus házasságban élek. Emellett mélyen vallásos, istenhívő ember vagyok.


Csak éppen egy gyermekkori nem elfogadás (lányt akartam volna, nem fiút) miatt, nagyon szeretek női ruhát hordani. Amikor női ruhát veszek fel, mindent megteszek, hogy a lehető leghitelesebbnek kinéző nő legyek. Úgy gondolom, ez sikerül, mert egyáltalán nem szoktak megfordulni utánam az utcán. (Paróka, smink, ami nem túl kihívó). Nem is gondolnátok, de ezt sokkal nehezebb elérni, mint egy nőnek, hiszen egy alapos borotválkozás után sokkal erősebb alapozás szükséges, hogy a borosta maradékát sikerüljön eltüntetni. Hölgy ismerőseim, akik láttak már rólam készült képet, azt mondják, hogy elképesztő, hogy milyen jó nőt tudok csinálni magamból.


A közhiedelemmel ellentétben ez a jelenség nem arról szól, hogy az ember buzi. Egy crossdresser komoly belső vívódásokat él meg. Sokan nem is mernek kilépni a négy fal közül. Én ezt úgy élem meg, hogy olyan, mintha két ember élne bennem: egy férfi, akit muszáj mindennap alakítanom a környezetem elvárásai matt, és egy nő.


Mondom, ilyenkor mindent megteszek, hogy teljesen nőnek nézzek ki. Ha valaki el akarja képzelni, ne a melegfelvonulásokon vonagló transzvesztitákra gondoljon, hanem egy szolíd kinézetű titkárnőt vagy üzletasszonyt képzeljen maga elé egy kiskosztümben. Egész egyszerűen csak annyi, hogy ilyen ruhákban érzem saját magamnak magamat.


Szívesen fogadok véleményeket, ha van kedvetek beszélgetni a témában, kérem az óvodás szintű hozzászólások (pl. milyen buzi vagy) mellőzését.


Emília

  1. 2017. június 17. 12:3626.

    Nem,nagyon tévedsz! Nincs elfogadás ott sem és ez bizony "országfüggetlen"!


    Nem,nem is "szarod le". Nem tudsz önmagadból kvázi kilépni! Hiteltelen a részedről elfogadásról beszélni.


    Ráadásul naponta szembesülsz a valósággal ami frusztrál még akkor is,ha ennek az ellenkezőjét próbálod önmagad és másokat is becsapva elhitetni. Pont úgy,mint a transzik,homoszexuálisok és egyéb mások. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (23)
    2017-06-17  12:19
  2. 2017. június 17. 12:2225.

    Kíváncsiságom zavar? Miért nyitottál topikot? Nem ismerek hozzád hasonlókat, így nem tudom mi motivál. Ismereteim odáig terjednek, amit itt-ott olvastam vagy láttam valahol. Miért lettél ideges?


    Szerinted a gyerekeid nem tudják/érzik, hogy titkolsz valamit? Gondolom, hogy védeni próbálod őket, de csak alacsonyak ők, nem hülyék. Vagy félsz, hogy ők sem fogadnának el? Feleséged mióta tudja?


    Nem szólított még le soha senki? Elutazol viszonylag messzire (mondjuk elég kicsi a világ, 400 km semmi ahhoz, hogy simán összeakadj egy ismerőssel), és a világon senkivel szóba nem állsz?


    A nők is tudnak sokszor szarul kinézni vagy csak nem 100%-ig tökéletesen. Miért fordítasz erre ekkora gondot?


    Azt mondjuk én is furcsállom, hogy egy pszichiáter sem mondta, hogy a kettős személyiség az nem hétköznapi dolog..

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (22)
    2017-06-17  12:13
  3. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. június 17. 12:2124.

    Amikor elmesz abba a masik varosba, mit csinalsz nokent?


    A gyerekek, hat ez nem egyszeru. Hany evesek? Van valami tervetek arra, mikor tudhatjak meg ezt rolad? Vegulis ez is apa.

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (22)
    2017-06-17  12:13
  4. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. június 17. 12:1923.

    Ledienn, kedves, nem gondolom magam angolnak. Egyfajta felfogast kepviselek, aminek a lenyege az elfogadas.  Ennyi, nem tobb, a tobbi a te szokasos kioktatasod felem. (Amit pont leszarok.) Irrelevans, temaidegen ostobasag behozni a topikba az en szemelyemet es Angliat. Hozzaallasom a temahoz orszagfuggetlen.

    előzmény:
    Lédienn (21)
    2017-06-17  12:12
  5. 2017. június 17. 12:1322.

    Szerinted ez egy gyerekre tartozik? Nem tudják.


    A másik kérdésedre a válaszom, hogy nem tudom, mert még nem fordult elő. Soha nem néztek még meg, hogy de furcsa van ezen a nőn. Mindent elkövetek, hogy teljes mértékben hihetően tudjak kinézni.


    Ha átöltözöm, akkor elutazom egy városba, ami a lakhelyemtől 400km-re található, hogy még véletlenül se találkozzak ismerőssel. Nem tudom, mi történne, ha észrevenné valaki. Aki szembejön az utcán, az egy diszkrét kinézetű nőt lát maga előtt. Minden kis részletre odafigyelek, hiszen senkit sem akarok egy transzvesztita látványával sokkolni. Ha meg egy nőt látsz magad előtt, akkor nem mindegy? Ami kinézetre meg tudok jeleníteni, az több éves tanulás eredménye (sminkelés, öltözködési stílus).

    előzmény:
    Inez_Alvarez (19)
    2017-06-17  11:55
  6. 2017. június 17. 12:1221.

    Ha te ezt tök normálisnak tartod,akkor lelked rajta,csak azt ne gondold,hogy ezzel a véleményeddel hű,de felvilágosult és egyben trendi is vagy!


    Önmagában nem azzal van a gond,hogy valaki szeret a másik nem ruhájába öltözni,féfi létére nőként viselkedni,élni,hanem azzal,hogy közben álcának használja a hetero házasságát - ahogy topikindító is teszi. Folyamatosan hazudik és közben boldogtalan,mert valójában torz,beteg személyiség és nem azért,mert a többségi társadalom elítélően viszonyul ehhez.


    Akkor sem lenne boldog,ha ezt az "ártatlan dolgot" a többségi társadalom (amit a transzik is valójában az egyre gyakoribb coming out-tal szeretnének ráeröltetni a társadalomra!) normális,ideális állapotnak fogadná el.


    Amúgy meg érthető a véleményed,mert egyrészt a saját lányodat is csak "kis kurvának" tituláltad,másrészt a karriered csúcsának írtad le régebben,hogy diplomásként szarpucoló cselédként élsz egy olyan országban,ahol köztudottan tradícionálisan is rengeteg pl. a homoszexuális férfi. Gondolom,ennek valódi okáról sem tudsz semmit.


    Meg arról sem,hogy az angolok sem fogadják ezt a tényt kitörő örömmel és a még mindig többségében hetero társadalomnak is megvan véleménye. Még akkor is,ha ezt nem mondják ki olyan nyíltan,mint mondjuk hazánkban.


    Szóval,csak csendben,csak halkan a "magyar társadalom és a Fórum" szapulásával! Ne tévedj,genetikusan is örökre magyarként(!) saját magad is véleményezted és soha nem leszel echte angol,bármennyira is próbálod utánozni őket. Az ő szemükben mindig csak 'bloody foreigner' leszel akkor is,ha ezt csak hátad mögött mondják.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (13)
    2017-06-17  10:53
  7. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. június 17. 12:0620.

    Nyilvan mindenkinek rosszulesik, ha lebuzizzak (lekoverezik, lenegerezik, a sor folytathato.) mar maga szo is borzalmas.


    El kellene fogadni, hogy sokfelek vagyunk, sokfele dolog okoz oromet es ami teljesen artalmatlan (a nonek oltozes onmagaban teljesen artatlan hobortnak is felfoghato, senkinek nem art vele!), azzal semmi dolgunk es semmi jogunk itelkezni. De ettol a felfogastol nemtomhany fenyevnyire van kis hazank. Intezmenyesitve van a homofobia es ebbe beletartozik minden 'gender' dolog. ld Pride. Meg ugy kb minden. 

    előzmény:
    Inez_Alvarez (19)
    2017-06-17  11:55
  8. 2017. június 17. 11:5519.

    Mi történne, ha nem sikerülne 1000%-ig nőnek kinézni? Megszólnának? Lebuziznának? Ez rosszul esne? Miért? Csak azért, mert te más jelzővel illeted magad? Komolyan érdekel.


    Gyerekeid is tudják ezt a dolgot rólad?

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (6)
    2017-06-17  09:23
  9. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. június 17. 11:5218.

    Ebben is igazad van, amde ahhoz, hogy ez meg is valosuljon, kiindulaskent fel kellene vallania magat annak a nicknek, aki szeret crossdressingelni. Itt, ebbne az ellenseges milioben, buta, kioktato nickek elott, akik szamtalanszor bizonyitottak korlatoltsegukat, rosszindulatukat, gondolod, barki felvallalja? (kerdesem meglehetosen koltoi.) 

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (16)
    2017-06-17  11:47
  10. 2017. június 17. 11:5217.

    A dán lány c. film jut erről eszembe.

  11. 2017. június 17. 11:4716.

    Aki aljas stílusban támad, annak lételeme a támadás. Hiszen csak a másik ember megalázásával tudja magát valakinek érezni. Én viszont hiszek abban, hogy vannak értelmes emberek is, akik nem megalázni akarnak másokat, nem kiforgatni akarják más emberek véleményét, hanem képesek értelmes eszmecserére.


    Nekem személy szerint nincs szükségem segítségre mások részéről, de lehetnek hozzám hasonló emberek, akik krízist élhetnek át. Ha csak valaki is tud profitálni egy diskurzusból, már megérte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (15)
    2017-06-17  11:20
  12. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. június 17. 11:2015.

    Mindez ok, csak az itt kapott es meg bejovo velemenyekbol (amik a szemelyedet fogjak tamadni aljas stilusban) nem fogsz profitalni semmit, csak meg nyilvanvalobb lesz, amit mar ugyis tudsz. De ne legyen igazam, alakuljon ki egy jo beszelgetes!:)


     

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (14)
    2017-06-17  11:03
  13. 2017. június 17. 11:0314.

    Nézd, sejtettem, hogy az írásom azonnal egy keresztmetszetet fog adni a magyar társadalomról, de nem zavar. A stílus maga az ember. A saját stílusával mindenki magát minősíti, nem azt, akiről ír.


    Köszi a véleményedet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (13)
    2017-06-17  10:53
  14. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. június 17. 10:5313.

    Teljesen rossz helyen inditod a topikot. Tul ertelmes vagy ide. 


    Amirol irsz, letezo jelenseg, en semmi kulonoset nem is latok benne. A velemenyem ugyanaz, mint a pszichologusode, integrald bele a dolgot az eletedbe ugy, hogy erezd jol magad es vedd korul magad elfogado, normalis emberekkel, ne provokalj. Artalmatlan dolog, senkit nem bantasz vele es ha bekeben elsz magaddal es a kornyezeteddel, minden ok. 


    Szerintem menj egy valamilyen crossdressing, transgender vagy akarmilyen forumra, ahol sorstarsakkal dumalhatsz, itt csak szerencsetlen venasszonyok es korlatolt idiotak marcangolasaban lesz reszed 'hulyebuzivagy' szinten. A magyar tarsadalom keresztmetszete menten.


    Sok sikert!

  15. 2017. június 17. 10:4512.

    Nem tudom, mennyi írás van gender témában az nlc-n, de azt hiszem félreértetted a topik célját. Én személy szerint senkit sem akarok megnevelni, mert szerintem senkinek sincs szüksége arra, hogy kioktassák.


    Egész egyszerűen elindítottam egy diskurzust a témában, ami többeket érinthet, mint azt gondolják. Aki ellenérzésekkel viseltetik, bármikor megteheti, hogy nem szól hozzá. Keresek olyan embereket, akik képesek másokkal társalogni, az embertársukat tiszteletben tartva, a másik embert nem lehurrogva, vagyis felnőtt módon eszmecserét folytatva.


     

    előzmény:
    Büdösbogár (9)
    2017-06-17  09:50
  16. 2017. június 17. 10:3111.

    És te tulajdonképpen mit szeretnél tőlünk?


    A bevezetődet és a hozzászólásaidat olvasva eszembe sem jutott az, hogy jé egy buzi. Az viszont igen, hogy nem vagy százas.


    Kéred hogy ne bántson itt senki, mellőzük a fricskákat, beszéljünk felnőtt módon. De vajon lehet-e felnőttként beszélgetni olyan emberrel, aki gyerekként viselkedik, aki nehezen viseli a kritikát, aki jelenlegi problémájának a gyökerétől nem tud megszabadulni?


    És ne merd azt mondani hogy ép elméjű vagy, ha így lenne nem fordultál volna orvoshoz. Nem csak kívülről vagy nő időnként, hanem a lelkivilágod is az. Nem érezni benned a férfias erőt. Egy férfi a megjelenésével, viselkedésével és az öltözködésével jelzi hogy ő férfi. Te mindezt elrejted, álcázod, kettős életet élsz. Nem kérhetsz másoktól olyasmit hogy ne szóljanak meg, hiszen direkt megtéveszted az embereket, csaló vagy. Ezért a megvetés. Ha te megveted azokat a hímneműeket akik női ruhában billegetik magukat, akkor miért gondolod hogy te különb vagy?


    És amiről fogalmad sincs, a megértő nejed szintén beteg. Ápolónőnek hiszi magát, akinek az a feladata hogy megértsen és a lelkivilágodat ápolja. Tulajdonképpen összeilletek.


    Itt csak a gyerekek lelkivilága kétséges, hiszen van egy hibbant apjuk, akit az anyjuk "ápol". Ha jól sejtem erre azt mondod hogy jól viselik. No igen, mi mást tehetnének. Apuka aki ellátja, eltartja őket, jól érzi magát, az hogy ők mélyen belül szégyent éreznek emiatt, elnyomandó érzés.


    Ha ekkora problémát okoz a nőiességed, akkor talán műtesd meg magad, férfiként már úgyis hiteltelen vagy, talán megpróbálhatod nőként. Ha jól sejtem a nejed még ezt is támogatná.


     

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (7)
    2017-06-17  09:25
  17. 2017. június 17. 10:1510.

    Ha igaz lenne a sztorid akkor transzvesztita vagy,aki csak képtelen hazugságok,szenvedések árán tudja fenntartani azt az általad ide hazudott,kitalált ideális családi állapotot,amit te itt felvázoltál. Hosszú évekig nem is képesek erre és a tradícionális,társadalmilag is elfogadott családmodellt (fantasztikusan működő hetero házasság) csak álcának használják a külvilág felé. Ha mégis házasok voltak,biztosan elválnak.


    Azért felmerül néhány kérdés: Ha az átváltozásodat asszonyka mégis hosszú távon elviselné,az azt jelenti,hogy ő is lelkileg sérült,torz,beteg személyiség!


    Két torz személyiség milyen gyerekeket nevelhet?


    Mit szólnak a gyerekek,amikor azt látják,hogy apukájuk rendszeresen,hangsúlyosan kifesti magát,női parókát vesz és genetikailag férfiként(!) nőnek öltözve billeg az utcán? Ilyenkor netán még parfűmcsíkot is húzol magad után?


    Dolgozni is így jársz? Esetleg asszonykával jársz női ruhákat,cipőket vásárolni magadnak,vagy az övét hordod és segít neked az átváltozásban,ha rád jön az őrület?


    Mennyire torzulhatott az ilyen beteg lelkű szülő(k) mellett a gyerekek személyisége?


    Biztosan valótlanságot állítasz akkor is,amikor azt mondod,hogy több pszichiáternél is jártál és gyakorlatilag nem mondtak neked semmit.


     


     

  18. 2017. június 17. 09:509.

    Jaj hagyd már, az nlc újabban kitehetné a táblát, hogy Gender Akadémia. Népnevelés újhullám, nyomulnak az unatkozó gender szakosok. 

    előzmény:
    antironia (3)
    2017-06-17  09:02
  19. 2017. június 17. 09:268.

    Tarthatod mesének, amit írtam, hidd el, létező valóság.

    előzmény:
    antironia (3)
    2017-06-17  09:02
  20. 2017. június 17. 09:257.

    Szia,


    fordultam szakemberhez és folyamatosan fordulok is. A legelső pszichológus, akinél jártam, kijelentette, hogy ettől nem lehet megszabadulni, hanem csak annyit lehet elérni, hogy a mindennapokban a feszültségeket élhető szintre hozni. Nem tudom, miért mondta ezt, ő a szakember. Utána voltam több szakembernél is, a többiek is egyöntetűen ezen a véleményen voltak.

    előzmény:
    antironia (5)
    2017-06-17  09:10
  21. 2017. június 17. 09:236.

    Szia!


    Azt nem írtam, hogy nincsenek nehézségek. De ha belegondolsz, egy házasságot számos más probléma is megnehezíthet. Csak az ismerősi körömben körülnézve ez elvált, az megcsalja a feleségét, a harmadik iszik, stb. Minden házasság fennmaradásáért dolgozni kell. Igen, ennek megvannak napi szinten a nehézségei, de Istennek hála, van az életemnek egy olyan hűséges társa, akivel kölcsönösen el tudjuk egymást fogadni.


    Szerintem az emberi életet számos olyan probléma megnehezíti, amelyekhez mi az emberi erőfeszítéseinkkel elégtelenek vagyunk. Ahogy Pilinszky írta: "Az ember itt kevés a szeretetre. Elég, ha hálás legbelül ezért, azért, egyszóval mindenért."


    Az egész emberi élet tele van ellentmondásokkal. Csak sokan szőnyeg alá seprik a problémákat. Sok mindenről nem is lehet beszélni. Sokan, (nem te, hiszen látom, hogy írtad), pálcát törnek mások felett, holott valami másban ők is végtelenül gyengék. Saját magam emberi gyengeségét megélve képes lettem arra, hogy ne ítélkezzek mások felett, akkor sem, ha olyat látok bennük, ami számomra elfogadhatatlan.


    Gondolom, figyelted, amit írtam, ezzel soha nem akarok provokálni. Mindent megteszek, hogy ezer százalékig hihető nőnek tudjak kinézni. Mindössze megélni egy másik ént, aki letagadhatatlanul él bennem. Épp ezért nagyon mérges vagyok azokra, akik felelősek azért, hogy a hozzám hasonló emberekről egy téves kép alakul ki a társadalomban.

    előzmény:
    Zsánna (2)
    2017-06-17  08:59
  22. 2017. június 17. 09:105.

    Ki beszélt provokációról....????


     


    Egyébiránt: ha ez gyerekkorod óta tudott dolog, miért nem fordultál még szakemberhez????

    előzmény:
    allabreve77@gmail.com (4)
    2017-06-17  09:09
  23. 2017. június 17. 09:094.

    Sehol sem fogom publikálni. Megértem, hogy számodra hihetetlen a dolog, attól még létezik. Amit írtam, azzal nem provokálni akartam.

    előzmény:
    antironia (3)
    2017-06-17  09:02
  24. 2017. június 17. 09:023.

    Hol fogod publikálni a cikket...????


     


    Olyan szép állatorvosi lovat raktál össze, hogy Harun Al Rashid mind a tíz ujját megnyalta volna! :-DDD

  25. 2017. június 17. 08:592.

    Átlagos élettel nehéz elképzelni.


    Amikor az elvárt identitást teljesíted, mennyire lehet nehéz, hiszen fura elképzelni, hogy a női lényt szüneteltetni tudod magadban.


    Nem tudnám elképzelni, hogy nőként nővel éjek családot


    Ugyanakkor azt írod, nem vagy más.


    Számomra többszörösen ellentmondásos.


    Nem kívánok pálcát törni, félre ne értsd, csak egyszerű lélekkel érthetetlen.


     


     

Címlap

top