Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szexelnek a férfiak!

sajtospogacsa87
Létrehozva: 2017. május 10. 14:41

30 éves nő vagyok, másfél éve komoly párkapcsolatban. Nagyon szeretjük egymást, de a párom szexuális vágya néhány hónap után gyakorlatilag a nullára csökkent. Nem irántam, hanem úgy unblock a szex iránt. Nem híztam (ő bezzeg igen, sokat), nem csúnyultam el, sportolok és eléggé jó idomokkal rendelkezem... Csinosnak is tart, rengeteget ölelget, simogat, puszilgat, csókol... de a szexhez semmi kedve. Nagy ritkán, ha én kezdeményezek, akkor megteszi.


De nemcsak erről van szó. Már többedik barátnőmmel és női ismerősömmel beszélek, aki sok-sok kertelés és körítés után, nagy szégyenkezve végre kinyögi: az ő párja sem kívánja a szexet. Komoly kapcsolatokról beszélünk, vagy legalábbis nem időnként összejárós, találkozós viszonyokról.


Egyszerűen mindenhonnan azt hallom: "a pasim nem kívánja a szexet!"


Ti találkoztok ilyesfajta tendenciával?? Teljesen azt látom, hogy a mai húszas-harmincas pasiknak valahogy el van tűnve a libidója! 

  1. 2017. május 13. 19:22126.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (125)
    2017-05-13  18:51
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:51125.

    Ja hogy nem velem... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (123)
    2017-05-13  18:50
  3. 2017. május 13. 18:50124.

    okééé :) 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (122)
    2017-05-13  18:48
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:50123.

    Szerintem nem csalódnánk egymásban. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (120)
    2017-05-13  18:44
  5. 2017. május 13. 18:48122.

    Tudod, hogy hol lakom, szóval ha erre jársz, nyugodtan keress meg előtte, és rá(d) fogok érni! ;) És személyesen is megmutatom a sétaútvonalaimat, amiről csak képeket szoktam feltenni... :) 

    előzmény:
    Lillaréka (120)
    2017-05-13  18:44
  6. 2017. május 13. 18:45121.

    hm-- ezért írtam a - kivételt. 


    ott az első benyomásra kellett volna hallgatnom és nem találkozni az illetővel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (119)
    2017-05-13  18:42
  7. 2017. május 13. 18:44120.

    Hát Veled szívesen találkoznék személyesen is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (117)
    2017-05-13  18:38
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:42119.

    Őszintén örülök, hogy ketten is pozitívan éltétek meg a találkozásokat. Meg vagyok győződve arról, hogy személyesen a legundokabb fórumozó is másként néz ki. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (118)
    2017-05-13  18:39
  9. 2017. május 13. 18:39118.

    Azokkal barátkoztam össze jobban, akikkel hasonlóan gondolkodtunk több esetben


    Egy kivételével pozitívak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (116)
    2017-05-13  18:35
  10. 2017. május 13. 18:38117.

    Lilla, jól gondold meg, mit válaszolsz, mert engem is ismersz. :D 


    (amúgy nekem a többség pozitív... és ami negatív, azt is jó volt megtudni... :) ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (116)
    2017-05-13  18:35
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:35116.

    Inkább pozitívak, vagy inkább negatívak azok a tapasztalatok? :-)

    előzmény:
    Lillaréka (115)
    2017-05-13  18:31
  12. 2017. május 13. 18:31115.

    De akkor mégiscsak Te vagy... 


    ha bejelentkeztél a világ másik pontjáról is...  akkor jól emlékszem. 


    valahogy ezt a képet társítottam hozzád


     


    egy csomó embert ismertem itt meg   és jó néhányat személyesen is vagy legalább fészbukosan. Érdekes tapasztalatok. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (114)
    2017-05-13  18:22
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:22114.

    Jaj de édes vagy! :-) Viszonylag sokat járok a világban, de annyit azért nem, hogy ezt szokásnak lehessen nevezni. Összekeversz valakivel. Ben Affleck meg csak szeretnék lenni! Mind korban, mind kinézetben. 

    előzmény:
    Lillaréka (112)
    2017-05-13  18:18
  14. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:19113.

    Csak a foglalkozáshoz nagyon röviden: Ha valaki leírja, hogy mi a munkája, már nem csak önmagát képviseli, már nem csak magáért felelős. Egy szakmát, egy hivatást is képviselni fog, és nem teheti meg azt, amit kizárólag önmagát képviselve megtehetne. Tartozik a hivatásának, tartozik a kollégáinak. Sajnos ezt néhányan nem értik meg.

    előzmény:
    Nikita 666 (106)
    2017-05-13  11:34
  15. 2017. május 13. 18:18112.

    hm.. lehet rosszul emlékszem


    De te vagy a -Világjáró- aki némelykor a  világ valami távoli pontjáról bejelentkezik az nlcére??


    vagy nem te vagy és összekeverlek valakivel. 


    olyan Ben Affleck -es figurának képzellek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (110)
    2017-05-13  17:34
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 18:10111.

    "Kielégítő nemi élet"


    Mit is jelent az a szó, hogy kielégítő? Az én olvasatomban azt, hogy az igényeimnek megfelelő. A kielégítő nemi élet szerintem emberenként más és más tartalommal bír. Létezik persze a többség, meg az általában fogalma, de ebben az értelemben az általánosítás nem célravezető.


    Van egy olyan érzésem, hogy megint elbeszélünk egymás mellett. Én egy ember természetéről, személyiségének jellemzőjéről beszélek, te pedig két ember viszonyáról. Vannak aszkéta, és vannak hedonista személyiségek, mint ahogy vannak szexuálisan túlfűtött, és szexuálisan alulvezérelt emberek. Amit én mondok csupán annyi, hogy ez a személyiségjegy is oka lehet egy pár között felmerülő problémának.


    A szerelembe nem mennék bele. Már sokat beszéltünk és megállapítottuk, hogy teljesen másként gondolkodunk e dologról. Amit viszont a TI kapcsolatáról leírtál, az egy alternatívának kétségtelenül jó. 

    előzmény:
    Nikita 666 (105)
    2017-05-13  11:01
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 17:34110.

    Bölcs ember lehet az idős rokon. Teljesen egyetértek vele. :-)


    Azt szokták mondani, hogy az információ hatalom. Ez így is van, de mi ad értéket az információnak? Az, hogy kötődik valakihez vagy valamihez, vagyis van alanya. Az itt "beszerezhető" információk mihez is kötődnek? Egy fantázianévhez, ami megfoghatatlan. Az Adagioról szóló információknak csakis itt van tartalmuk, és a nick törlésével e tartalom elvész.


    A névtelenségnek van negatív, és pozitív oldala. Általa olyan őszinték lehetünk, mint nélküle soha, de az ellenkezőjét is megtehetjük vele. A névtelenség "használata" sok mindent elárul egy emberről. Ki tudjuk alakítani a véleményünket, és még érzelmi viszony is generálódhat, de tudnunk kell, hogy ez csakis ebben a rendszerben bír tartalommal. Ezért azonosítom az ilyen platformokat a játékokkal, bár kétségtelen, hogy egy nagyon sajátos, más játékkal össze nem hasonlítható dologról van szó. Játszunk életesdit!


    Aki kilép e keretek közül, személyessé tesz egy kapcsolatot, már nem ezt a játékot fogja játszani, rá más szabályok fognak vonatkozni. Az viszont már egy másik történet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (104)
    2017-05-13  10:21
  18. 2017. május 13. 12:34109.

    (nem tudom, miért színezi be az egész hozzászólást, ha az elejét idézettel kezded...) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (108)
    2017-05-13  12:28
  19. 2017. május 13. 12:28108.

    "A sok illatos vegyszer elvette az éles szaglásukat, és azt ugyan érzik hogy a férfi kissé ... esetleg ... büdös, de ennek nem tulajdonítanak semmit. Arra nem is gondolnak, hogy amit esetleg ők szagnak, büdösnek éreznek, az más nőnek vonzó illat a férfitől."


    szerintem ez kissé önellentmondás, főleg a korábbi írásoddal, hogy már az elején a szagok adják le a kódot az embernek, hogy kell-e a másik vagy sem. Sajnos nem feltétlenül azt jelzi egyébként az illat taszítása, hogy hasonló a genetikátok, hiszen pl. a testvérem illatát én mindig is nagyon jónak éreztem, a gyerekemét is... nem is lenne olyan sok véletlen rokonházasság, ha ez így működne (még ikertestvér-párról is hallottam, akik sok évnyi együttélés és vonzalom után tudták meg, hogy ikertestvérek...) Az illat taszítása szerintem inkább annyit jelent, hogy tényleg nem vagytok egymáshoz valók, és erre bátran érdemes is hallgatni. Ez viszont szerintem az elején is kiderül, nem is értem, miért nyomják el magukban egyesek. 


    Visszatérve a "sok illatos vegyszerre" (meg a kevésbé illatosakra is, rengeteg van a környezetünkben is akkor is,  ha nem használsz illatos kozmetikumot, de ott vannak a vegyi anyagok a levegőben is...) Ezek valóban tompítják az ember ösztönös szaglását. De mondok neked egy példát, amit szerintem nem sok vegyszer képes elnyomni, és tényleg működik éveken át. A csók. A férjem csókjának ízét a megismerkedésünkkor, húsz éve is nagyon-nagyon finomnak, illatosnak, vonzónak találtam, és amikor beszélt, a szájának az illatát is. De főleg a csók közben az ízét-illatát. És ez az az illat szerintem, legalábbis az egyik, amit nem nyom el semmi külső hatás, ez jön valahogy igazán belülről. Az orron át kilélegzett levegő is ilyen, amit szintén akkor éreztek, ha összeér az ajkatok. És ez az az íz-illat, amit a külsején kívül a mai napig is vonzónak találok benne, és a mai napig ugyanolyannak érzem. Van olyan ember, akinek sajnos már messziről is taszító a szájszaga, és nagyon kevés az olyan, akinek még közelről is vonzó. Szóval a csók pl. egy olyan - nemcsak kellemes, hanem igen hasznos találmány is - ami erről tök jó információkat ad. Aztán ezt már nevezhetjük szerelemnek vagy bárminek, de a tartósságot mindenképpen fenn tudja tartani, a vágyat pedig mindig felkelteni, mivel nem válik unalmassá. 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (105)
    2017-05-13  11:01
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 12:22107.

    Ezzel tökéletesen egyetértek. Nem véletlenül ajánlottam a TI-nak azt a bizonyos filmet. Azt, hogy náluk mi, miért alakult úgy, ahogy alakult, a probléma gyökere valóban a szexben rejlik -e, csak ő maga válaszolhatja meg. Mi csak ötletelhetünk. Konkrét esetekre konkrét választ adni én nem szeretek, és nem is nagyon szoktam. A témákat többnyire általánosan közelítem meg, és gyakran ez okoz félreértést, ez generál vitákat. A hozzászólásaim itt sem a konkrét problémát voltak hivatottak megfejteni, vagy megoldani.

    előzmény:
    Lillaréka (103)
    2017-05-13  10:11
  21. 2017. május 13. 11:34106.

    A rokonod az általános párkapcsolatot vette alapul. Amikor két ember megismerkedik, vonzónak találják egymást, és mérlegelik hogy mi fér bele egy hosszútávú párkapcsolatba.


    A szerelmen alapuló párkapcsolat más, ott nincs mérlegelés, ott nincs rózsaszín köd. Tisztán látod a másik elmebeteg szintű baromságait, mint hogyan pontosan ismered a sajátjaidat is. Nem azon morfondírozol hogy ebből a vonzalomból mi sülhet ki, nem hosszútávban gondolkodsz, hanem biztosan tudod hogy ez a halálig tart.


    A teljesen szexmentes kapcsolatot ha mindkét fél elfogadja és boldog, két beteg ember találkozása. Valamilyen okból kifolyólag mindkettő a szexmentességre törekszik, és ha rátalálnak így egymásra, akkor boldogok. Az ilyen párkapcsolatot senkinek nincs joga megkérdőjelezni.


    Nálam az úgynevezett személyes infóval TI próbáltok visszaélni, noha Adagio pontosan megfogalmazta, hogy az nem egy valós kép, csupán torz mozaik darabka. És van valami amit nem írt le, de úgy látom ő is használja a tudata mélyén: nem az a fontos hogy a másik mit ír, szinte lényegtelen abból a szempontból ha hozzávetőleg reális képet szeretnénk a másikról kapni ismeretlenül. Minden szónak van egy pozitív esetleg negatív jelentése, és minden mondatnak, még írottan is van dallama. Ha ez kellemes érzéseket kelt a másikban, noha a szavai éppen bántóak, akkor nem azt kell figyelembe venni amit ír, hanem "ahogyan" írja.


    A foglalkozásod mások által érvként felhozva számomra meglehetősen visszatetsző. Abból legfeljebb annyit hasznosíthatnak, hogy mi az amit tudhatsz, de nem lehet belőle kikövetkeztetni hogy mi az amit nem tudhatsz.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (104)
    2017-05-13  10:21
  22. 2017. május 13. 11:01105.

    A kémiára csak azért kérdeztem rá, mert azt írod, hogy nélküle hosszú távon nem működhet egy kapcsolat. Ha a kémia alatt a szexre gondolsz, akkor ezzel az állítással nem igazán értek egyet. Működhet, ha egymáshoz illő emberek találkoznak.

    idézet:
    Adagio (102)
    2017-05-13 09:10:07

    Aktusként működhet, de kielégítő nemi életként nem.


    Ha adott egy nő akinek a genetikája hozzád nagyon hasonló, közeli női rokonod, és illető kívánatos, vele esetleg képes lennél nemi életet élni, de nem hosszútávon. Ellenben, a hosszútávon való vele élés működne.


    Amit Lilla írt az illatokról, az a természet egyik csodája. Akinek a szagát sem bírod intim közelségben elviselni, noha az illető tiszta, annak a genetikája a tiédhez hasonló. Ettől függetlenül még nagyszerű párkapcsolatotok lehet, viszont az agyad megkapta az információt, no szex.


    Amit a topic indító felvetett problémaként, az általános probléma azok között a nők között, akik nem ismerik a férfiakat.


    Mi is történt?


    Egymásra találtak, szimpatikusak voltak egymásnak, és a férfit erősen hajtotta a termékenyíts meg minél több nőt parancs. És itt jön a fonák, miután közösült vele, pár alkalom után ha a nő nem képes olyan extrát nyújtani (nem szexben) ami miatt a férfi abban lenne érdekelt hogy vele maradjon, a férfi már másik nőt termékenyítene meg tudat alatt. De hát ugyebár az erkölcs és miegymást ezt nem nézi jó szemmel. A nő viszont miután meghágták, már saját tulajdonának tekinti a férfit, leendő gyermekei apjának, társának, foggal-körömmel tapad, ragaszkodik.


    A nők többsége bamba hülye. Bármelyik férfit megkaphatnak egy aktusra, de ahhoz hogy meg is tartsák, már nincs eszük. A sok illatos vegyszer elvette az éles szaglásukat, és azt ugyan érzik hogy a férfi kissé ... esetleg ... büdös, de ennek nem tulajdonítanak semmit. Arra nem is gondolnak, hogy amit esetleg ők szagnak, büdösnek éreznek, az más nőnek vonzó illat a férfitől.


    És a fantasztikus nők () csodálkoznak, panaszkodnak hogy a szerelem miért csak két évig tart?


    Hát azért babáim, mert a csodás természet úgy rendezte, hogy az ismerkedés, a megtermékenyítés, a kihordás, és az első pár hét amíg védeni kell a csecsemőt, épp belefér abba a két, esetleg három évbe. A természet törvénye szerint innentől a férfire nincs szükség, kereshet másik nőstényt, és a nők is kereshetnek egy esetleg jobb genetikával rendelkező hímet. És itt jön a képbe az az extra amiről említést tettem, a szerelem. Ami miatt a hím úgy érzi a zsigereiben, hogy neki ez a nőstény kell, ő az, aki kielégíti minden (nem szexuális jellegűre gondolok) vágyát.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (101)
    2017-05-13  09:10
  23. 2017. május 13. 10:21104.

    Az összeillést egy pár között egy idős rokonom úgy fogalmazta meg, hogy nem az a lényeg, hogy egy kívülálló szemével kinek milyen hülyeségei vannak, hanem az, hogy a másiknak mindez belefér-e a kapcsolatukba vagy nem. Tudja-e ezekkel együtt szeretni a másikat vagy nem. Mondhatják azt a sápítozók, hogy hagyd el, én már feléért is otthagynám, ha neked az még elviselhető kategória. De lehet, hogy te meg egy olyan ok miatt hagyod el, ami meg más számára érthetetlen. Gondolom, erre céloztál Te is azzal, hogy egy szexmentes kapcsolat is működhet (igen, de csak ha mindkettő félnek ez az igénye, vagy az egyiknek belefér az is, ha a másik szeretőt tart... ill. a másiknak is belefér a kettős élet... nekem nem férne bele sem egyik, sem másik verzió, de én is láttam már ilyen házasságot). 


    A kiadott információkról: én is sokakat ismerek innen személyesen, főleg még a régi gárdából, többekkel a mai napig tartjuk a kapcsolatot, de ők már ritkán néznek be nlc-re is. Én is egyre ritkábban. Nekem néha jó tudni, hogy konkrétan kicsoda a másik, még ha nem is ismerem természetesen napi szinten az életét. Viszont annak is megvan az előnye, amit te írsz, hogy ha valaki nem ismer, akkor az csak vaktában lövöldözhet a támadásaival, hogy te esetleg ilyen vagy olyan vagy. Viszont: azt is tudom, hogy már alig mer valaki leírni magáról bármilyen személyes infót, mert könnyen visszaélnek vele. Többen is írták már ezt nekem priviben. Hogy ha leírná, hogy mi a foglalkozása, néhányan irreleváns személyeskedésre használnák fel érvek híján, hiszen velem is sokszor tették már ezt. A különbség, hogy engem ez annyira pont nem zavar, mert szerintem intelligens ember ugyanúgy átlátja, ahogyan én magam, hogy a foglalkozásom mikor hozható fel érvként egy vitában és mikor válik vagdalkozássá. Ugyanígy bármi más infó: ha te leírtad valahol, hogy ritkán élsz nemi életet, ez az intelligensebbeknek arra lesz példa, hogy működhet ilyen kapcsolat is, a kevésbé intelligens meg egy teljesen váratlan pillanatban, egy tök másról szóló vita hevében fogja a fejedhez vágni, hogy azért más a véleményed, mert aszexuális vagy. Jó példa egyébként ez a topik is: senki nem meri már leírni sem azt, hogy ő egy forróvérű, tüzes menyecske, mert akkor "túlságosan ráveti magát a pasira, kiöli a vadászösztönét", de azt sem, hogy esetleg az ő pasija is ilyennel küzd, mert akkor ki tudja, mikor kapja majd meg "érvként", hogy csitulj, kis szerencsétlen, akit elhanyagol a férjed, te ehhez nem érthetsz. Az meg már véletlenül sem jön szóba, hogy akármelyik oldalon is áll valaki, még lehet empátiája és véleménye másról is. Jelenleg szerintem ez a fő baj itt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (102)
    2017-05-13  09:44
  24. 2017. május 13. 10:11103.

    A topikinditó problémája a kevés szex. 


    ebből indultam ki.. azért kevés a szex, mert nem müködik a kémia.  -de ez csak az én véleményem..- természetesen pont annyira lehet igazam mint bárki másnak a topikban. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (101)
    2017-05-13  09:10
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. május 13. 09:44102.

    A személyes ismeretség más dolog, de ahogy írod, az egyre kevésbé jellemzi a fórumot. Én az "ismeretlen ismerősökre" utaltam, ami jelenleg talán általánosabb. A virtuális világnak van egy olyan jellemzője, hogy rejtve marad a szereplője. Mindenki azt mond, és azt mutat be magáról, amit, és amennyit akar, ennél fogva a megismerés teljesen lehetetlen. Akkor amikor egy téma kapcsán elhangzik egy kijelentés, tényközlés, vagy vélemény, annak alig van információ értéke. Egyrészt vagy igaz, vagy nem, de ami fontosabb, önmagában könnyen félreérthető. Olyasmi ez, mint egy beszédből kiragadott mondat. Minden a maga komplexitásában nyer értelmet a teljesség viszont egy fórumon teljesen kizárt dolog. A sok információt mozaikként használni szerintem nagy hiba. A kép, ami belőle kirakható torz lesz, és ez a torzulás a mozaikokon szereplő személy intellektusszintjének növekedésével, illetve a kirakást végző intellektusának csökkenésével nő.


    (A kérdéseidre a válasz benne van a fentiekben.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (100)
    2017-05-13  09:00

Címlap

top