Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baj van a lányommal!

Adni
Létrehozva: 2017. Április 30. 17:01

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egész pár hete kezdődött mikor a lányom említette hogy lesz valami osztálytábor és hogy menni szeretne rá. Ezzel eddig semmi baj nem volt. Viszont az indulás előtti reggel kicsit összekaptunk. Szép hátközépig érő haját le akarta vágatni valami szörnyen rövidre. A témát már előtte is megpróbálta fel-fel hozogatni de sose mondta ki. (nem is nagyon engedtem volna maximum egy picit) A vita úgy fejeződött be hogy közölte: Nem baj az én életemet úgy se te döntöd el! A tábor közel egy hetes volt. Ezalatt beláttam hogy egy kicsit igaza van és én is engedhettem volna kicsit úgy hogy gondoltam magam hogy majd amikor hazajön megbeszéljük a közös elképzelést és egy kicsit váll alá vagy lapockáig érő hajat vágatunk. A tábornak vége lett. Egyedül jött haza mivel közel lakunk az iskolához. Mikor beállított éppen főztem és csak annyit hallottam hogy halkan az orra alatt köszön hogy szia. Kicsit fura volt de gondoltam még haragszik rám. Mikor felszóltam hogy kész az ebéd lejött és amikor megláttam leejtettem a tányérokat. NEM VOLT HAJA. Vagyis a magam módján az az 1 cm ott volt de gondolom egyik nőnek se kell mondanom hogy az nem haj. Majdnem sírtam és mikor megkérdeztem mi történt csak visszaszólt: ez csak haj és úgy is visszanő! Amiben mondjuk igaza is van de kérdés hogy 3 vagy 4 év alatt. Mi lehet a baja? Lehet nem is ő volt hanem valami tábori csíny áldozata lett? Vagy ilyenkor mit kell tenni? Még sosem voltam ilyen szituációban. kérlek segítsetek.
a válaszokat előre s köszönöm

  1. 2017. május 1. 16:2076.

    Ebben a sztoriban a haj a legkisebb gond. Nyilván jelzés értékű a szülő felé, hogy most már elég érett ahhoz az egyénisége, hogy eldöntse, milyen hajat akar. És az extra rövid tényleg a "csakazértis" kategória. Egyértelmű lázadás. De ez, hogy gyerek úgy ér haza, hogy odaböfög egy sziát, felbaktat a szobájába, anyuka meg rá se néz, csak akkor látja meg a gyereket a valami tábor után, ha az lefáradt a szobájából? Hát ez több, mint furcsa és anyuka nem igen látja a fától az erdőt. Itt nem a haj a probléma, hanem a kapcsolatuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (72)
    2017-05-01  15:37
  2. 2017. május 1. 16:1075.

    Pontosan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (72)
    2017-05-01  15:37
  3. 2017. május 1. 15:5774.

    Nem végeztem hasonló tanfolyamot, de azt tartom normálisnak hogy a szülők egy ilyen dolgot megbeszéljenek, válás után is. A gyerekkel szintén le kell ülni.


    Nem tiltani kell, hanem észérvekkel hatni. Tiltani a gyengék szoktak. Nálunk is előfordult nemegyszer, hogy vadhajtás gondolat kezdett burjánzani a gyerekeim fejében. Az egyik gyerekem hajlamos az alkudozásra, mindig előre szólok neki rendben, de sokáig úgy maradsz, nem változtatsz. Szened két-három hétig, jön az anya igazad volt, és segítek visszaváltozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (70)
    2017-05-01  15:30
  4. 2017. május 1. 15:5073.

    Nem leegyszerűsített, éppen hogy bonyolult. A lánygyerekeknek az első meghatározó férfi az életükben az apjuk. Ideális családmodellben az apa pár szóval, könnyed beszélgetésekkel tud hatni a lányára, ahogy nő a lány egyre nagyobb teret adva az akaratának, de szem előtt tartva azt, hogy mi a szép egy férfi számára. És ez elég tág témakör, beleértve a tetoválást, hajviseletet, öltözködést, viselkedést, cigarettázást, alkoholizálást.


    Ép családról beszélek...!


    Egyedülálló anya férfi, partner nélkül nem ép lelkű, hiánya van. Érzelmileg instabil. Az apát, férfit az ilyen anyák nem képesek helyettesíteni. Azok a nők igen, akiknek a társaik egy időre kivonják magukat a családi élet alól, akár munka, akár betegség miatt. Ilyen esetekben a nő rövid távon képes átvenni az apa szerepét (is), de hosszútávon ez nem működik.


    Ha egy fiatal, fejlődő lelkű lányra a szülei nem képesek hatni, nem tudnak beszélni vele, abban a családban nagyon nagy baj van.


    Akadnak nők, akik mennek az idióta divatok után, és vagy saját magukon, vagy a lányaikon kísérleteznek. Ilyen a jelenlegi felül barna, alul szőke hosszú haj. Szép. De kérdezz meg normális férfiakat, nem fog nekik tetszeni.


    A hosszú haj a nőiesség jelképe, ugyanúgy mint a szőr a férfiakon. Eltérni lehet tőle, de akkor már az illető a saját nemét utasítja el valamilyen okból.


    A tüsi haj egy nőn a vadság jelképe. A nőietlenségé. A gyerek valóban azt tesz a külsejével, jelen esetben a hajával amit akar, de ha bolond is, akkor se csináljon magából céltáblát.


    Ez a család totál bolond. Szétesett.

    előzmény:
    Caithleen (69)
    2017-05-01  15:24
  5. 2017. május 1. 15:3772.

    Ezt már én is írtam, de le lettem hurrogva, hogy a tinik ilyenek. :D Nekem is van egy, ő se egy pusziszkodós fajta alapból, de egy tábor után tuti ott várom én is körömrágva a busznál, meg ő is repül le hozzám puszit adni, ahogy megérkezett... és azért a többi is, ahogy látom... nagy gondok vannak otthon, ahol nem így van. A szülők részéről. 

    előzmény:
    Inez_Alvarez (71)
    2017-05-01  15:32
  6. 2017. május 1. 15:3271.

    Nekem az a legfurább az egészben, hogy a gyerek hazajött közel egy hét után és anyuka rá se néz, nem is köszönti, rá se bagózik? Ez milyen kapcsolat?

  7. 2017. május 1. 15:3070.

    Nekem is eszembe jutott az apa, csak kicsit más okból. Pár éve elvégeztem egy mediátori (békítő-tárgyaló) tanfolyamot. Válásokat is tanultunk mediálni. Nem untatnék senkit a részletekkel, annyi jutott eszembe, hogy a jogszabályok szerint mi az, amihez mindkét szülőnek joga van még a válás  után is, és bizony törvény kötelezi rá, ha magától nem is akarja betartani. Van egy csomó apró dolog is a kötelező láthatáson felül, mint pl. hogy melyik iskolába járhat a gyerek (ehhez mindkét szülőnek hozzá kell járulni, és mindkettőnek vétójoga van, ha mondjuk a másik egy alternatív suliba akarná íratni, amit ő nem szeretne), ill. ilyen a frizura kérdése is. Vagyis ha mondjuk egyik szülő elviszi láthatásra a gyerekét, és teljesen más frizurával hozza haza, amit előtte nem beszélt meg a gyereke másik szülőjével, az bizony törvénytelen. De most nem is ez a lényeg: hanem hogy ha még a válás után is joga van ebbe beleszólni egy apának vagy anyának, akkor pláne joga van addig, amíg ő neveli. (Függetlenül persze attól, hogy a gyakorlatban érdemes-e ilyenbe beleszólni. De elvileg kiskorúnál még szabályozhat ilyet a szülő, ha tetszik a gyereknek, ha nem.) 


    Én pl. biztos, hogy nem tiltanám meg sem a színezést, sem a vágatást, még ha jogomban is állna, de talán pont ezért nem is olyan húdevonzó a gyereknek... 

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2017-05-01  14:17
  8. 2017. május 1. 15:2469.

    Nekem kicsit leegyszerusitettnek tunik ez az "apaval kellene megbeszelni, mert arra hallgatna" megkozelites. Ez miert olyan fix?


    Es ha egyedul neveli?


    Es ha mar beszelt vele, de adott esetben nem jutottak elobbre?


    Meg egyebkent is, miert kellene az apjara hallgatnia a gyereknek frizura ugyben? Szamomra az nem erv, hogy "mert a hosszu haj tetszik a ferfiaknak..., foleg a lanyaikon". (Az anyukat pont ezert az ervert biralja itt a topik:-X)

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2017-05-01  14:17
  9. 2017. május 1. 14:1768.

    Ami senkinek nem tűnt fel, azt én most kimondom: FÉRJET, APÁT NEM LÁTOK EBBEN A SZTORIBAN!


    A férfiaknak tetszik a hosszú haj, főleg a lányaikon. Egy apa elbeszélgetett volna a lányával, és az hallgat rá.


    Egy férjjel kellene ezt a "problémát" megbeszélni, és nem vadidegenekkel.


    Nem minden nőnek áll jól a rövid haj, ugyanígy a hosszú sem. A lányod már nem kisgyerek, MIÉRT nem tudsz kezelni egy helyzetet?


    Ha egy hajvágás ennyire kiborít, egyáltalán a hátad mögött történik, akkor készülj fel még vadabb dolgokra is.


    Ne a saját vágyaidat erőltesd rá a lányodra. Ha mégis, akkor kérd ki a véleményét a te frizurádról.


    Nőt nevelj belőle, aki veled egy oldalon áll.

  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. május 1. 13:3867.

    a hippi mozgalom pont a begyepesedett társadalmak miatt alakult ki


    és annak azért lett sok faszsága is


    mert ha egy generációt elnyomnak és az kitör, akkor velejárója, hogy baromságokat is csinál


    az elvileg idősebb bölcseknek kellene a fiatalabbakkal harmonikusabb viszonyt tudni kialakítani


    mert az már nem megy, hogy a fiatal kussol és csinálja amit diktálnak neki


    talán a nagyapámék korosztályánál működött


     

    előzmény:
    Lillaréka (66)
    2017-05-01  13:23
  11. 2017. május 1. 13:2366.

    én is kamaszként fogadtam meg, hogy nem fogok beleszólni abba hogy a gyerekeim mit húznak magukra milyen hajat  hordanak...  stb


    és ha már felnőttek akkor abba nem hogy mikor hova és kivel mennek.  és elmondják... a mai napig tudok róluk szinte mindent..  pedig már huszonévesek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (65)
    2017-05-01  13:01
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. május 1. 13:0165.

    kuci


    én meg azt képzeltem, hogy akiket ósdi elméletekkel kínoztak fiatalon


    azo a gyerekeikkel nem fogják azt ismételni

    előzmény:
    Lillaréka (61)
    2017-05-01  11:54
  13. 2017. május 1. 12:4264.

    Van egy volt osztálytársam, aki 16 évesen nemcsak egycentis, hanem színes hajat csináltatott az akkori punk barátja miatt. Fekete ruha, bakancs, miegymás. :) Most pedig egy női lapnál ír, kizárólag nőies kosztümben látod, hosszú, ápolt hajjal, finom parfümillattal körüllengve, hobbija pedig a gasztronómia... :) szerintem azért jutott el a mostani énjéig, mert akkoriban kiélhette a lázadó énjét is. :) Mondjuk nekem már akkor is hosszú, göndör hajam volt, meg most is az van, nekem a külsőségek sosem jelentettek igazán lázadási alternatívát, de tudom, hogy sok tininek meg igen, hát akkor hadd éljék ki magukat. Jobb, mintha negyvenévesen törne rájuk. :D 

    előzmény:
    évi* (59)
    2017-05-01  11:40
  14. 2017. május 1. 12:3563.

    "Oké, akkor mindenki hazudik, aki azt írja, hogy ő, vagy a gyereke ilyenkor volt többnapos osztálykiránduláson :) " -- egyáltalán nem ezt írtam. Azt írtam, hogy a kötelezően előírt óraszám és az egyre szigorúbban ellenőrzött tanmenet egy-egy napot biztosít tanulmányi kirándulás címén egy-egy félévben. Ha ennél több naposra mennek, akkor a többi nap nem tanítási napon történik. Most pl. van egy háromnapos hétvége. Ha az ofő és a kísérőtanár megteszi azt, hogy a teljes három napját beáldozza egy olyan osztálykirándulásra, amit egyébként neki ki sem fizetnek, hát tegye, sőt abban is biztos vagyok, hogy létezhet ilyen tanár. DE! Fenntartom, hogy áprilisban hétfőtől péntekig tartó kirándulás, ami nem erdei iskola, vagyis nem a tanmenet hivatalos része, olyan nincs. (hétvégén lehet)

    előzmény:
    Babyface83 (60)
    2017-05-01  11:46
  15. 2017. május 1. 12:0562.

    Még egy a -valamihez- 


    A táborokat az iskola vagy az ofő szervezi meg.. és már jó előre tud róla a szülő.. elmondják az szülői értekezleten.. kérik a szülő beleegyezését...  be kell fizetni.. előre.. stb... stb.. stb. 


    nekem továbbra is furi, hogy a gyerek mondja otthon hogy -valami . és hogy lesz...

    előzmény:
    Lillaréka (61)
    2017-05-01  11:54
  16. 2017. május 1. 11:5461.

    Akár az is lehet... 


    viszont tényleg az ilyen szintű szigornál tudom elképzelni hogy egy kamasz kitalál valamit hogy pár napra leléphessen. Nem biztos.. csak úgy eszembe jutott. 


    (ja. magamból indulok ki... 19 voltam.. és anyám túlzásba vitte a féltést- Nem aludhattam a párommal.. mert izé. No.. akkor is leléptem. Reggel miután elmentek dolgozni kiirtam a konyhaasztalra.. hogy elmentem a párommal a nagymamájához.. ill a nagynénjéhez. Addigra már belefáradtam az örökös harcba. Ne nevess ki.. a nagynéni nem engedte hogy együtt aludjunk :-D... -mindegy.. azóta is imádom... )


    Az viszont izgalmas, hogy a Topikinditó megint eltünt. 


     

    előzmény:
    évi* (59)
    2017-05-01  11:40
  17. 2017. május 1. 11:4660.

    Oké, akkor mindenki hazudik, aki azt írja, hogy ő, vagy a gyereke ilyenkor volt többnapos osztálykiránduláson :) Amúgy a topicnyitó nem írta, hogy ez konkrétan mikor történt, az is lehet, hogy a tavaszi szünetben.


    Én nem hinném, hogy ez segélykiáltás lenne, ugyanis a lány felhozta már a kívánságát az anyjának, miszerint ő rövid hajat szeretne, de anyuka hallani sem akart róla. Simán el tudom képzelni, hogy azért lett ilyen rövid, hogy a gyerek megmutassa, csak azért is ő dönti el, hogy milyen legyen a haja (ezt totál megérteném egy kamasztól). De az is lehet, hogy szimplán csak ez a frizura tetszik neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (57)
    2017-05-01  11:16
  18. 2017. május 1. 11:4059.

    Nekem az jön le, hogy ez a kislány szabadságért kiált...jogosan.


    Nekem nagyon durva erőszak az ilyen szintű beavatkozás.


    Vállig érő hajat vágathat? Miért? Mert anyunak az tetszik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (57)
    2017-05-01  11:16
  19. 2017. május 1. 11:3758.

    Én ennyire nem gondoltam túl.. 


    arra kaptam fel a fejem.. 


    hogy - lesz valami osztálytábor- 


    nos.. biztos én vagyok rosszul összerakva.. de mindig pontosan tudtam hogy milyen tábort- kirándulást- erdei iskolát szervezett az iskola. Nem - valami- volt.. Úgy tünt mintha anyunak kb fogalma sem lenne, hol is járt egész pontosan a kislány. Hogy tuti -e az, hogy a suli szervezte,, 


    ezért gondolom azt. hogy a hajkérdés az anyu viselkedésének a következménye, 


    akár azért mert a kislány lázad.. akár azért amit az előttem szóló Trivial írt


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (57)
    2017-05-01  11:16
  20. 2017. május 1. 11:1657.

    Most tényleg én kezdtem ezt az egészet, két mentségem van: 1. soha nem szoktam ilyet tenni, mindig a témára szoktam reagálni, tanácsot adni, ha tudok, és csöndben maradni, ha nem. Néha elküldeni a trollokat a fenébe. 2. a "valami egyhetes osztálytábor" megfogalmazás engem teljesen elvitt abba az irányba, hogy olyan nem létezik áprilisban, tehát vagy őt vágták át, vagy ő minket. Aztán jobban belegondolva olvasgatva azt, amiket írtatok: azt fenntartom még most is, hogy ötnapos "osztálytábor", osztálykirándulás nem lehet áprilisban, mivel félévente maximum egy-egy nap adható ki egy iskolában erre a célra. A többnapos osztálykirándulások is csak úgy működnek, ha ezt a napot a hétvégével vonják össze. Van egy adott, kötelező óraszám, tanítási nap keret minden iskolában, amibe fizikailag nem tud beleférni egy ötnapos kirándulási keret (csak esetleg egy háromnapos hétvégével együtt, ha a nevelők is rááldozzák mindhárom napjukat, de azért ez is ritka, általában a tanároknak is van családjuk...) az ilyen jellegű táborokat általában az ügyeleti időre szokták szervezni, vagyis a június végi időszakra, amikor még az iskola biztosít ügyeletet, de tanítás már nincs. A másik lehetőség az erdei iskola, de az tényleg más, mert ott is tanulnak a gyerekek, és azt bele lehet illeszteni a tanmenetbe, ahol van ilyen programra lehetőség és engedély. 


    Lényeg, hogy tényleg nem ezen kellett volna már lovagolnom, hogy volt-e ötnapos tábor áprilisban vagy sem, viszont ha visszatérünk egy egycentis haj kérdéséhez, azt sem lehet így megválaszolni, hogy nem tudjuk, hány éves a lány, hogy az a nagyon rövid haj valami vagány rockos frizura lett-e, vagy tényleg azt sugallja inkább, hogy szándékosan fosztotta meg magát a lány a nőiessége egyik jelképétől, csúfan, mert esetleg zaklatják, bántalmazzák, és ezzel kívánta magára felhívni a figyelmet, mint aki pl. vagdossa magát. Sok olyan tini van. A körülmények ilyen szintű nemismerete szerintem lehetetlenné teszi a  normális véleményalkotást. Ha valaki divatból vágat/festet, arra azt mondom, hogy ez legyen a legnagyobb meghülyülése tinikorban, mert a haja tényleg kinő. Ha valaki ezzel kiált segítségért, az viszont teljesen más eset. Egyetlen információból azonban ez nem kiszűrhető. 

    előzmény:
    Babyface83 (54)
    2017-04-30  21:57
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. május 1. 08:2456.

    pereld be hitelrontásért, rágalmazásért....


    ezt a szarházi több névem írogató trivial sántarózsi......


    minden topikot szétbasz


    nem gondoltam, hogy létezik az efajta diktátor szülő még ma is


    a 70-80as években az én korosztályom életét keserítették


    ma már a "mi" gyerekeink is szülők


    attól nincs semmi baja egy tininek, ha valamilyen neki tetsző hajat vágat


    ez az alaphelyzet


    neked kell átgondolni normálisan, hogy mit nem kéne a gyerekedre ráerőltetni igyekezni


     

  22. 2017. május 1. 04:2355.

    Bizony így van, szerintem is. A topikindító segítséget kért, nem lehordást.


    /Zárójelben jegyzem meg, hogy bizony én is azért váltottam nicknevet, és hanyagoltam az írást, mert minden témában az előzőek szerint reagáltak az ügyeletes téma szétcincálók./ 

    előzmény:
    csingi67 (51)
    2017-04-30  20:32
  23. 2017. Április 30. 21:5754.

    Nem olvastam végig a kamutopic/nem kamutopic fejtegetést, szóval ha már el lett döntve a kérdés, akkor bocs. Én emlékszem, hogy nekünk május elején volt tábor általános iskolában, gimiben is volt, hogy áprilisban/májusban volt több napos kirándulás, természetesen nem akkor, amikor érettségiztünk. Gondolom az iskolák maguk döntik el, mikorra szervezik ezeket, azért, mert az egyik helyen nem szokás ilyenkor, attól még máshol lehet...


    Na, hogy on is legyek. Én sem értem, hogy mire fel ez a nagy felháborodás. Bár kíváncsi lennék, hány éves a kislány, de a korától függetlenül én nem szólnék bele, hogy milyen legyen a frizurája, az ő haja, hordja úgy, ahogy neki tetszik. Ha esetleg utólag megbánná, viselje ő a következményeket, szerintem ez pont egy tök jó alkalom arra, hogy tanuljon meg dönteni, és viselni a döntése következményét. Azért jó alkalom, mert a következmény nem végleges, a haja visszanő :)

  24. 2017. Április 30. 20:3953.

    Gyerekeimet vittem fodrászhoz. Fodrász tőlem kérdezi, milyet vágjon nekik. Mondtam neki, hogy olyat, amilyet a gyerek kér. Ő feje. 

  25. 2017. Április 30. 20:3652.

    Volt egy osztálytársnőm. Ugyanilyen korlátozó szülőkkel. Otthon ő volt az angyalka, de ő vitt a legdurvább bulikba. Éjjel a körfolyosós lakás ablakán keresztül lépett le. Vagy színházba indult és a lépcsőházban öltözött át. Szülei szerintem ma se hinnék el, milyen helyeken jártunk....

Címlap

top