Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baj van a lányommal!

Adni
Létrehozva: 2017. Április 30. 17:01

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egész pár hete kezdődött mikor a lányom említette hogy lesz valami osztálytábor és hogy menni szeretne rá. Ezzel eddig semmi baj nem volt. Viszont az indulás előtti reggel kicsit összekaptunk. Szép hátközépig érő haját le akarta vágatni valami szörnyen rövidre. A témát már előtte is megpróbálta fel-fel hozogatni de sose mondta ki. (nem is nagyon engedtem volna maximum egy picit) A vita úgy fejeződött be hogy közölte: Nem baj az én életemet úgy se te döntöd el! A tábor közel egy hetes volt. Ezalatt beláttam hogy egy kicsit igaza van és én is engedhettem volna kicsit úgy hogy gondoltam magam hogy majd amikor hazajön megbeszéljük a közös elképzelést és egy kicsit váll alá vagy lapockáig érő hajat vágatunk. A tábornak vége lett. Egyedül jött haza mivel közel lakunk az iskolához. Mikor beállított éppen főztem és csak annyit hallottam hogy halkan az orra alatt köszön hogy szia. Kicsit fura volt de gondoltam még haragszik rám. Mikor felszóltam hogy kész az ebéd lejött és amikor megláttam leejtettem a tányérokat. NEM VOLT HAJA. Vagyis a magam módján az az 1 cm ott volt de gondolom egyik nőnek se kell mondanom hogy az nem haj. Majdnem sírtam és mikor megkérdeztem mi történt csak visszaszólt: ez csak haj és úgy is visszanő! Amiben mondjuk igaza is van de kérdés hogy 3 vagy 4 év alatt. Mi lehet a baja? Lehet nem is ő volt hanem valami tábori csíny áldozata lett? Vagy ilyenkor mit kell tenni? Még sosem voltam ilyen szituációban. kérlek segítsetek.
a válaszokat előre s köszönöm

  1. 2017. Április 30. 20:3251.

    Vicces, hogy betámadjátok a topik indítót hogy kamuzik. Aztán azt aki próbálja igazolni, azt ami miatt lehazugozzátok. Troll lett vagy esetleg álruhás topik indító....


    és mindig minden topikban ugyanazok a nevek. Keselyűként rebbentek rá minden témára és cincáljátok szét. Valóban sok a kamu topik, szerintem az nlc maga dob fel témákat mert normális ember már alig van itt. Kinek hiányzik hogy bele rúgjanak. Mert érdemben nem szóltatok a témához. Csak hogy tisztába tegyük a tábor nem tábor kérdést. Magyarországon élek, a gyerekeim meg néhány éve érettségiztek. Megyeszékhely elitt gimnázium, van nyolc és hat osztályos évfolyam is. Áprilisban az öttől nyolcig évfolyamos a gyerekek a szomszédos természetvédelmi terület erdei iskolájában vannak. Ott is alszanak. Pénteken dél körül érnek haza....mert a tanárok addigra pont kidőlnek.... A felsőbb évfolyamok általában külföldre mennek. Aki nem akar vagy nem tudja megfizetni az maradhat a suliban A 12.-eseknek érettségi előkészítő van intenzíven. Mindezt csak azért irtam le, hogy ezt a kérdést helyre tegyük. Plusz ráértem szemetet olvasni, míg az egy centis hajú gyerekemre várok.

  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 30. 20:0550.

    Gyere vissza, mert néhány agyatlan némber  dijbirkozókat megszégyenítő dajdajozásba kezdett.


     

  3. 2017. Április 30. 19:5749.

    Nekem van 17 éves lányom (most van 4 napos osztálykiránduláson). 2 éve kérdezte, hogy felnyírathatja-e a haját egyik oldalon. Mondom miért ne? A te hajad. Utána jöttek a színes festékek, és? Ő úgy jól érezte magát. Beszélgess vele sokat, nagyon sokat, mert ha nincs bizalom, és párbeszéd, akkor sokkal nagyobb gondjaid lesznek .

  4. 2017. Április 30. 19:2248.

    Eddig se voltam nyugtalan:-) Csak mindig meg szoktam valaszolni a nekem irottakat.


    Viszont te tenyleg arrol irsz, amirol akarsz, en nem korlatoztalak eddig sem szerintem.

    előzmény:
    Lillaréka (46)
    2017-04-30  19:15
  5. 2017. Április 30. 19:1747.

    és te mit gondolsz???


    csupán egy lázadás.. vagy az is lehetséges amit Trivial írt korábban??? 


    Az biztos hogy anyunak el kell gondolkodnia azon mi mindent akar még korlátozni?

    előzmény:
    castaneasativa46 (44)
    2017-04-30  19:11
  6. 2017. Április 30. 19:1546.

    Még egyszer.. mivel ennyire  belelovaltad magad a dolgokba


    Triviallal annak adtunk hangot, hogy a mostani tábor valóban igaz -e


    Mivel ilyenkor nem jellemző az 5 napos iskolai tábor Magyarországon


    de neked elhisszük hogy mégsem verte át anyucit a kislány a táborral


    Így már megnyugodtál???


     


    Akkor most visszatérhetünk végre a hajlevágás- kontra anyufelháborodás témakörre??


    mert anyu erről kérdezett nem a táborról. 

    előzmény:
    Caithleen (43)
    2017-04-30  19:09
  7. 2017. Április 30. 19:1545.

    Hat, ha jol olvasom, kb ugyanezt irtam en is.


    Hogy lenyeges v lenyegtelen, nem minositem.

    előzmény:
    castaneasativa46 (44)
    2017-04-30  19:11
  8. 2017. Április 30. 19:1144.

    Sajnálattal látom, hogy érdemben nem sok lényegeset írtak az előttem lévők. Én két lánygyermekes szülőként úgy érzem, hogy kezd felnőni a kicsi lány, és szárnyait próbálgatja. Abban egyetértek az előttem írókkal, hogy bizony rosszabb is történhetett volna. Meg kell beszélni vele a kérdést, bár az is alternatíva, hogy szó nélkül tudomásul veszitek a megváltoztathatatlant, mert a következményeket főként neki kell elviselnie.

  9. 2017. Április 30. 19:0943.

    Erre most kerdezhetnem, hogy a topikinditot csak kamuzonak vagy hazudozonak titulalni e'r? Ha esetleg valaki nem kerdojelez, hazugoz csipobol, akkor az meg troll? Vagy o maga a topikindito?


    Tenyleg csak ez a ket verzio van? Hm.


    En spec nem vedtem senkit. Csak leirtam, hogy a korulmenyek akar igazak is lehetnek ellentetben az elottem szolok velemenyevel. Illetve azt is, hogy megertem a TI dilemmajat, az elethelyzet, amiben vannak, nem konnyu. De nem fogok ex-katedra nyilatkozni, mi lenne a helyes, mit tegyen.

    előzmény:
    Lillaréka (41)
    2017-04-30  18:57
  10. 2017. Április 30. 18:5942.

    Na ezért lett egy nagy kalap kaka a fórum, mert megy veszekedés, a trollkodás, a sértegetés és nem utolsó sorban az ezredik ökör témával megnyíló topik. Nagy kár

  11. 2017. Április 30. 18:5741.

    Csupán a kételyeinknek adtunk hangot a táborral kapcsolatban.. választ várva a TItől


    te meg úgy véded, mintha te lennél a topikinditó. 


     

    előzmény:
    Caithleen (39)
    2017-04-30  18:55
  12. 2017. Április 30. 18:5640.

    En nyitott vagyok a parbeszedre. Veszekedni se szoktam:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (37)
    2017-04-30  18:44
  13. 2017. Április 30. 18:5539.

    Nezd, azt hiszel, amit akarsz.


    Olvasni is azt olvasol, amit akarsz. A tabort mellekesen emlitettem, aztan ketten is ugrottatok, hogy en nem is itt v ott elek, ezt tisztazando valaszoltam:-) Me'g mindig ketelyek jottek, erre is valaszoltam. Szerintem nem en vagyok, aki fol volt akadva a taboron, he-he.


    Hogy kozben atsiklottal tobb, konkretan temaba vago hsz-omon, arrol nem tehetek. Csak ne rajtam kerd szamon azt, amit te nem vettel ersze:-)

    előzmény:
    Lillaréka (34)
    2017-04-30  18:41
  14. 2017. Április 30. 18:4938.

    Oke, mas fogalmaink vannak a sertegetesrol akkor. Nem konkretan rad irtam egyebkent, de pl. az elso hsz nekem eros volt, ha nem is serto, de minimum tamado. Meg a "kamuzas", meg egy par masoktol, ami szerintem folosleges vagdalkozas.


    Aztan meg megy a sirankozas, hogy miert nem lehet normalisan beszelgetni. A tema egyebkent tok erdekes, ha az indulatokat kivesszuk belole.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (30)
    2017-04-30  18:35
  15. 2017. Április 30. 18:4437.

    Akkor ma tényleg nem értjük egymást... :) mindegy, van ilyen még házastársak között is. Ilyenkor a férjemnek is azt mondom, ezt majd megbeszéljük egy másik alkalommal, mert veszekedni nem szeretek. :) 

    előzmény:
    Caithleen (36)
    2017-04-30  18:42
  16. 2017. Április 30. 18:4236.

    Nagyon elbeszelunk egymas mellett...


    Szerintem is 5 napos tabor volt, szerintem is csak a vegen ment haza, szoval nem ertem ezt a hsz-odat, mit is akar mondani. Ugyanazt irtuk, nem? (Sorry...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (28)
    2017-04-30  18:31
  17. 2017. Április 30. 18:4235.

    nekem nem szóltak bele.. nem is hagytam volna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (33)
    2017-04-30  18:39
  18. 2017. Április 30. 18:4134.

    még mindig trollkodsz


    miért is nem bírsz lekattanni a táborról??


    nem ez a lényeg


    de kezdek gyanakodni, hogy te  vagy a topikinditó. 

    előzmény:
    Caithleen (32)
    2017-04-30  18:38
  19. 2017. Április 30. 18:3933.

    Középiskolai osztálytársam fenékig érő, dús, gyönyörű hajjal érettségizett. Amint nagykorú lett és a maga ura, egycentisre vágatta. Azóta is rövid neki. Nehezen értem, de ha utálnám a hosszú hajam, és anyám tiltaná meg, hogy levágassam, én is levágnám. :) Csakazértis. Az egy centis viszont tényleg túlzás, ezért gondoltam, hogy egy segélykiáltás inkább a lány részéről. (de most szidom magam, hogy még mindig írogatok ide, mert szerintem kamu a sztori... szóval be is fejezem, megyek a saját hosszú hajúmhoz, akit magam vinnék el a fodrászhoz, ha rövidet szeretne...) :) 

    előzmény:
    Lillaréka (29)
    2017-04-30  18:32
  20. 2017. Április 30. 18:3832.

    Na ez nagyon jo.


    Troll?


    No comment.

    előzmény:
    Lillaréka (26)
    2017-04-30  18:28
  21. 2017. Április 30. 18:3731.

    Figyi, en nem irtam, hogy van ilyen suli. Sot azt irtam, az altalam emlitett tabor nem iskolas tabor.http://www.zabhegyezo.hu/gyerekfesztival


    Nem ertek egyet, hogy a haj rovidre vagatasa feltetlenul ennyire eros negativ hatteret takar.


    Az en olvasatomban ez nem egy igazan durva lazadas, inkabb a kontroll kerdesrol, onallosodasrol, onmaga kereseserol, "statualasrol" szol.


    Figyelemfelhivas annyiban, hogy he', itt az ideje atgondolnunk a hatarokat, meddig te, meddig en, atszabnunk a korlatokat.


    Normalisnak is mondanam, ha 14-16 eves kamaszgyerekrol beszelunk.


    Es szivbol kivanom, hogy egy gyumolcsozo parbeszed kezdete legyen:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (24)
    2017-04-30  18:23
  22. 2017. Április 30. 18:3530.

    Az meg szerintem nem sértegetés, hogy ottalvós ötnapos tábor nem nagyon van Magyarországon áprilisban, tehát ha mégis ezt adta be a gyerek, akkor őt verték át, ha meg ő találta ki nekünk, akkor ő akart minket. Egyik lehetőség sem túl kecsegtető szerintem. 

    előzmény:
    Caithleen (27)
    2017-04-30  18:28
  23. 2017. Április 30. 18:3229.

    Bennem is felmerültek ezek a  kérdések.. 


    de lehet csak elege van a kislánynak a hosszú hajjal járó tortúrából 


     nekem is volt anno osztálytársam... nem is egy aki a valóban gyönyörű derékig érő haját egyik napról a másikra egészen rövidre vágatta.. és igen azért mert elege volt abból hogy egy tortúra a mosás a száritás a fésülés .


    A kislányomnak meg volt tüsihaja - sőt nekem is.. - szóval lehet egyszerűen csak rövid hajat akart a lányka.. és mivel anyu nem engedte.. hát ő megoldotta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (24)
    2017-04-30  18:23
  24. 2017. Április 30. 18:3128.

    Olvasd el légyszi újra az indítóját. :) Azt írta, hogy amikor újra látta egy hét után, rövid hajjal pillantotta meg. Ha naponta hazamegy egy reggeltől délig tartó "tábor" után (az nem is tábor, csak napközbeni foglalkozás), akkor gondolom, meg se említette volna, hogy hány napos tábor volt, hanem azt írta volna, hogy egyik délután egycentis hajjal jött haza a suliból vagy a programjáról a tavaszi szünetben. 

    előzmény:
    Caithleen (25)
    2017-04-30  18:26
  25. 2017. Április 30. 18:2827.

    Szerintem irtam.


    Csak epp en nem akarom megmondani a tutit, plane nem akarok sertegetni senkit, ugy latszik, igy nem is relevans...

    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2017-04-30  18:22

Címlap

top