Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Soha nem lesz gyerekem? :(

Gerda24
Létrehozva: 2017. Április 10. 23:52
Valoszinuleg a ferjemnek azoospermat diagnosztikaltak.Igy soha nem lehet gyerekunk?

Szerdan megyek dokihoz de amennyit olvastam mar errol sok a fele.valami 20 millio kell legyen 1 ml ben es neki kijott 0.1. Ez hihetetlen.en nem ertem mar mi van. O 27 en 24 :(



 
  1. 2017. Április 27. 12:33351.

    Nem kell ez a szar duma, nyilván több "baja" van velem a családomnak, mint évivel. Csakhogy senki nem lett kényszerítve semmire. A férjem így döntött, engem választott minden bajommal együtt. Gondolom nektek már ezt is kb lehetetlen felfogni. A gyerekemre pedig semmi olyat nem áll szándékunkban ráterhelni, ami miatt olyan hatalmas hátrányba kerülne az állapotom miatt. Mint írtam, persze beüthet olyan, amire nem számítunk, de ez már mindenki másra is igaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (344)
    2017-04-27  12:15
  2. 2017. Április 27. 12:32350.

    Értem, hogy hülye vagy, csak ne reklámoznád.


    A hanyatlás szó jelentését gugliztad volna ki inkább.

    előzmény:
    Nikita 666 (346)
    2017-04-27  12:20
  3. 2017. Április 27. 12:32349.

    Aki felnevelt már gyereket, az tudja hogy igaza van:


    " Na, én pl. nem így vagyok ezzel. Nem kell erről a gyerekkel beszélgetni. Van az én életem és van az övé. Én élem az enyémet, ő az övét. Szeretjük egymást és pont.


     


    Úgy élem az életem, hogy ha valakire rászorulok majd, az magam meg tudjam oldani. Ha ő szeretne velem lenni és segíteni a bajomban, megteheti. De biztos úgy nevelném fel a gyerekemet, hogy egy pillanatig se érezze azt, hogy ez neki valamilyen formában a kötelessége. Ha akarja és tudja, tegye, ha nem, akkor ne legyen lelkiismeret furdalása, hogy az anyja pl. egy otthonban él, vagy idegen ember segítségére kell számítson. "


    Amíg valaki nem jut el arra a pontra hogy valóban szüksége van segítségre, addig minden csak elméleti feltételezés. De egyedül ez az elmélet állja meg a helyét.

    előzmény:
    asztanaviszta (345)
    2017-04-27  12:16
  4. 2017. Április 27. 12:28348.

    Nem csodálom.


    Ha valaki betegnek születik, akkor a lelkivilága nem lehet egészséges. Hiába erős, valahol belül csak bántja hogy ő nem olyan mint más.


    Edényben gyerek? Ha a teremtő ezt akarta volna, akkor úgy szaporodnánk mint a halak. Testközeli élmény nélkül. Nem véletlenül van a nemi szerv ott ahol, át kell gondolni hogy ki kivel szaporodik. Nem véletlen az orgazmus érzése, az átgondolt intim együttlétet a kellemessel köti össze, hogy biztos legyen a dolog.


    Kibaszott egyszerű teória, de a túlagyalt mindenáron életben maradás kérdése ezen felül emelkedik. Bögrében csináljunk gyereket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (343)
    2017-04-27  12:11
  5. 2017. Április 27. 12:20347.

    Igen, pont úgy. Nyílvánvaló, hogy én a jövőben is segítségre szorulok, ahogyan most. Mondjuk pont ezért annyiból "előnyben" vagyok, hogy tervezhető a dolog, mert nem az van, hogy hirtelen beüt a szar, és akkor kell kapkodni, hanem ez van most és ez várható a jövőben. Persze beüthet még nagyobb szar, a férjemmel is bármikor történhet valami, és akkor szívás van, de ez nem tervezhető pont ugyanannyira, ahogy másnál sem. Meg az is lehet, hogy a férjem tovább toppon lesz szellemileg és fizikaiag is, mint amíg én élek, és akkor nincs gond. A terv az, hogy csinálja, amíg tudja, ha már nem tudja, akkor pedig igénybe veszünk segítséget, nem a gyerekünkét elsősorban, hanem szakszerű segítséget, amiért fizetünk. Ebből a gyereknek annyi a szívás, hogy nyilván az örökségét rövidíti meg az ápolásra szánt pénz. Úgy gondolom, hogy ez nem akkora nagy hátrány, és a többi állapotommal járó probléma sem, amiért azt kívánná, hogy bárcsak meg sem született volna...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (339)
    2017-04-27  11:19
  6. 2017. Április 27. 12:20346.

    Erkölcsi hanyatlás???


    Miféle erkölcs az, amikor érzelmi megfontolásból életre hívnak egy olyan gyereket, amelyik egyedüli életvitelre soha nem lesz alkalmas?


    Ez nem erkölcs, ez bűntudat. Valaki létrehoz egy utódot aki beteg, de a kukába mégsem lehet dobni, mert a bűntudat nem engedi, hiszen ő hozta létre.


    Épp az értékrendről beszélünk, teljesen visszájára fordult, nem látod? A normálistól eltérőnek nőtt meg az értéke, és úgy tűnik hogy teljesen mindegy, pozitív vagy negatív irányba. Másik topicban szó volt a buzikról. A létezésük felesleges. Ha nincsenek adoptálható gyerekek, ha nincs férfi akivel a leszbikus közösül, akkor az emberi fajt gyors kihalásra ítélik. Igen nehéz felfogni azt, hogy két azonos nemű nem képes szaporodni? Joguk van élni, de a létük felesleges. De cirógassátok őket, mert hát milyen édesek. Ez jelenti neked az erkölcsöt, és az értékrendet? Hát tudod, ez az elfajzott értékrend nálam már nem fér bele.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (337)
    2017-04-27  11:10
  7. 2017. Április 27. 12:16345.

    Erről majd akkor nyilatkozz, ha felnevelted a gyerekedet. Addig ez csak elméleti feltételezés.

    előzmény:
    cabron (317)
    2017-04-27  10:15
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 27. 12:15344.

    Ezt is értem. Babyface viszont berendezte az életét úgy, hogy a napi dolgai pont ugyanannyira meg vannak oldva, mint az enyémek. Nem azt várja, hogy végre felnőjön a gyereke és munkára lehessen fogni. 

    idézet:
    évi* (333)
    2017-04-27 11:03:51

    oké csillagos


    akkor vegyük úgy, hogy veled pont annyi "baja" van ma és lesz vénségedre a családodnak mint vele


     

    előzmény:
    évi* (333)
    2017-04-27  11:03
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 27. 12:11343.

    szokott ő kamuzni


    121 asszem


    meg hogy valaki azt írta az edényben gyereket be kéne tiltani


    meg hogy a rokival csúfoltam


    meg....


     

    előzmény:
    Nikita 666 (341)
    2017-04-27  11:39
  10. 2017. Április 27. 12:09342.

    Ezt is értem. Babyface viszont berendezte az életét úgy, hogy a napi dolgai pont ugyanannyira meg vannak oldva, mint az enyémek. Nem azt várja, hogy végre felnőjön a gyereke és munkára lehessen fogni. 

    idézet:
    évi* (333)
    2017-04-27 11:03:51

    A test és a szellem leépül, erre nem lehet berendezkedni előre.


    Ti most elővettétek az idős embereknek való segítséget, aminek köze nincs egy beteg gyerek születéséhez. A leépülésre mindenki számít, és úgy ahogy tudomásul veszik. Beletörődően várják hogy bekövetkezzék.


    De nincs az az ép eszű ember, aki beteg gyereket várna egészséges helyett, és tudja hogy a születése pillanatától valamelyikük élete végégig a gyerek rá van utalva. Nem. Ép eszű ember egészséges gyereket vár, és ha nem az fog születni bizony csalódott, mert nem erre készült fel.


    A szüleit épp ezért ép eszű ember nem dobja el, egészségesen leéltek X évet, támogatták az utódaikat, ennek a fordítottja természetes, szülő helyett nem kap az ember másik szülőt. Viszont, beteg utód helyett kaphat az ember egészséges utódot.


    Beteg szülő esetén pedig nem arról van szó, hogy nem tud elintézni dolgokat, nem tudja hová indult, bevizel, az még az enyhébb eset.


    Hanem az, amikor már fogalma sincs arról hogy ő kicsoda, te ki vagy, mit keres ott ahol van, nem tud vészhelyzet esetén telefonálni, bekattan és tör-zúz, a gyógyszereit találomra veszi be, ételeket tárol a leglehetetlenebb helyen ...


    És ez bárkivel előfordulhat. Segíteni kell őket, állandó felügyeletre szorulnak. De egy 70-80 évesnél már tudod, nemsokára vége. Egy újszülöttnél a hasonló problémák a születéssel kezdődnek.

    előzmény:
    évi* (333)
    2017-04-27  11:03
  11. 2017. Április 27. 11:39341.

    Te jössz állandóan azzal a fanclubboddal együtt, hogy az ilyen élet szart sem ér, a gyerekével b*szik ki, aki megszül egy ILYET. Semmi romantikus nincs abban, amit írtam, csupán cáfoltam az ostoba sztereotípiátokat. Játszod itt az eszed, hogy te aztán tudod a tutit, mert "fogyatékosokkal" dolgozol, és szerinted minden fogyatékos élete egy tragédia. Mondd, miért dolgozol velük? Nyilván lehangolnak, és idegesítenek, koloncnak tartod őket és az életüket értéktelennek. Vagy esetleg közöttük többnek érzed magad? Ja igen, végülis már mondtad, hogy értékesebb vagy Stephen Hawkingnál is. Ja meg Niki is :) Amúgy tényleg, fel is világosíthatná Niki a tudóst a víz DNS-éről, biztos szívesen hallgatná végig. Jaj ti értékes emberek, de jó hogy vagytok! :)

    idézet:
    Babyface83 (297)
    2017-04-27 09:14:47

    Hm.


    Mutasd már meg azt, ahol én azt írtam hogy értékesebb lennék Hawkingnál!


    Legyél már észnél akkor is, ha azt elvette a felháborodás! Ne képzelődj olyasmiről, ami nem létezik, és főleg ne írd le, mert az hazugság. Azt pedig én nagyon nem szeretem. Ha olyan dolgokban hazudsz ami betűről betűre nyomon követhető, akkor nyilván másban is.


    És az a helyzet hogy nagyon rábasztál, ugyanis Hawking rajongó vagyok. És ha ő Isten és Sátán létezésének tagadása után végül is arra a következtetésre jutott hogy Isten és Sátán valamilyen formában létezik, akkor TE értekezz vele a vízről mint "élettelen" (???) anyagról, és annak az élettelen anyagnak a DNS-éről.


    És tulajdonképpen teljesen mindegy hogy mire jutnátok, mindegy hogy a világ keletkezésére rájön-e valaha valaki, az élet megy tovább, ez a feladatunk. Az pedig, hogy valaki ebben a folyamatban a már jelenlévő dolgokat kutatja, nem sokat ér az emberiség szempontjából. A tudás, a világ keletkezésének pillanata bennünk van, csak éppen az emberek elmeállapota nem teszi lehetővé hogy ez a tudás megvilágosodjon bennünk.


    Mit írjak, buta vagy? Nem írom, tudod. A Föld ezidáig kivetette magáról a selejtet, a tökéletes életre törekszik. Az emberi faj az egyedüli, amelyik tíz körömmel kapaszkodik, ragaszkodik a Földhöz, miközben pusztítja azt.


     

    előzmény:
    Babyface83 (297)
    2017-04-27  09:14
  12. 2017. Április 27. 11:24340.

    Több ponton megdőlt az elmélete, de nagyon makacsul ragaszkodik az eb a karóhoz.

    előzmény:
    saschamora (338)
    2017-04-27  11:13
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 27. 11:19339.

    Úgy gondolom, hogy mindenkinek előbb-utóbb eszébe jut, hogy mi lesz MAJD. Még akkor is, ha most minden happy és fasza...Nem gondolom, hogy ő ettől kevésbé gondolná át.

    idézet:
    évi* (336)
    2017-04-27 11:10:07

    persze


    az egészségesnek is men a betegnek is erről pont úgy kell gondolkodni


    kérdeztem, leírta

    előzmény:
    évi* (336)
    2017-04-27  11:10
  14. 2017. Április 27. 11:13338.

    mar megbocsass, de ki a sz@rt erdekel az "emberiseg" szempontja, amikor engem a korulottem elo kis csoport szempontja erdekel? es igy van ezzel minden NORMALIS ember! az emberiseg en vagyok, te vagy, meg a szomszed, es stb. az emberiseg nem egy elvont fogalom, hanem sok ember egyutt, akik lehetoseguk szerint cselekednek az eletuk,-eletmodjuk javitasan. te is adnal antibiotikumot a mamadnak, vagy nem akadalyoznad meg hogy megmutsek, ugye? mert akkor te bizony rossz iranyba viszed az emberiseget, legalabbis a te nezopontod szerint. szoval, a te mamadnak (akarkidnek) nyujtott segitseget szorozd meg sokkal, es ime az emberiseg. es ez egy nagyon jo irany. ha belehal, hat' belehal, a termeszet idonkent csinal egy tabula rasat. de ezt nem azzal fogjuk megakadalyozni, hogy a primitiv eletstilust allitjuk szembe a civilizacioval, hanem semmivel sem. 


     

    előzmény:
    cabron (325)
    2017-04-27  10:47
  15. 2017. Április 27. 11:10337.

    A mai emberiség esetében sokkal több és nagyobb problémák is vannak, mint az, hogy ki születik tökéletesre. Az erkölcsi és értékrendbeli hanyatlás jóformán indokolttá teszi a barlangos újra kezdést.

    előzmény:
    cabron (325)
    2017-04-27  10:47
  16. 2017. Április 27. 11:10336.

    Úgy gondolom, hogy mindenkinek előbb-utóbb eszébe jut, hogy mi lesz MAJD. Még akkor is, ha most minden happy és fasza...Nem gondolom, hogy ő ettől kevésbé gondolná át.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (334)
    2017-04-27  11:05
  17. 2017. Április 27. 11:06335.

    Ez így van. Egy ilyen mindenképp keresztbetöri az életet. Erre lehet mondani, hogy ezt dobta a gép. 


    Csak akkor nem, ha sikerült egy olyan szinten érzéketlen gyereket nevelni, aki ettől függetleníteni tudja magát.

    előzmény:
    saschamora (329)
    2017-04-27  10:55
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 27. 11:05334.

    Én ezt értem, csak arra akartam utalni, hogy az én egészséges életem sem garancia arra, hogy holnaptól nem kell toligálni. És ha toligálni kell férjet, gyereket, akkor szívás, de fogom.

    idézet:
    évi* (330)
    2017-04-27 10:56:34

    én is azt írtam a ma egészség nem garancia a halálig


    és lehetnek balesetek is persze


    és az meg egy másik verzió, amikor biztos toligálni kell, mert nem egészségesnek születtél


    azért mondtam, hogy gondolt át a 313.


     


    ja és a 83as tól is azért kértezdem a majdról


    mert leírja milyen happy, meg minden milyen fasza


     


     

    előzmény:
    évi* (330)
    2017-04-27  10:56
  19. 2017. Április 27. 11:03333.

    Ezt is értem. Babyface viszont berendezte az életét úgy, hogy a napi dolgai pont ugyanannyira meg vannak oldva, mint az enyémek. Nem azt várja, hogy végre felnőjön a gyereke és munkára lehessen fogni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (326)
    2017-04-27  10:49
  20. 2017. Április 27. 10:59332.

    Na így már egyetértek az elmélettel. :-)

    előzmény:
    cabron (324)
    2017-04-27  10:45
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 27. 10:59331.

    Ezzel teljesen egyetértek, lehet, hogy nem jött le jól. Az a lényeg, hogy ne menjen tönkre bele. Nem azért szültem. Kutya kötelességem úgy élni az életem, hogy neki semmilyen formában ne KELLJEN az én életemet IS megoldania.


    Ezzel együtt egy kulturált, normális családban a családtagok nem hagyják magukra egymást a szarban.

    idézet:
    cabron (324)
    2017-04-27 10:45:41

    sokaknál hiába van meg a civilizált szándék


    egyszerűen a jövedelmi viszonyaik miatt nem tudnak az öregekkel foglalkozni érdemben


    a fejlettebb világrészen se van sok öregnek felhalmozott tőkéje, amiből a családja rendesen el tudná látni

    előzmény:
    cabron (324)
    2017-04-27  10:45
  22. 2017. Április 27. 10:56330.

    Én ezt értem, csak arra akartam utalni, hogy az én egészséges életem sem garancia arra, hogy holnaptól nem kell toligálni. És ha toligálni kell férjet, gyereket, akkor szívás, de fogom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (318)
    2017-04-27  10:20
  23. 2017. Április 27. 10:55329.

    szep elmelet ez, egyet is ertek (elmeleti szinten), csak a gyakorlat neha belerondit a dologba...


    pelda: van gyereked, kapsz egy agyverzest, tuleled. innen folytasd te...


    akarmit csinal, kicsit/nagyon belerokkan. ha hagy meghalni (ezt persze nem tenne, a btk., es a buntudat miatt), akkor azert, ha nem, akkor azert... mert meg kell oldania a te eletedet.


     

    előzmény:
    cabron (324)
    2017-04-27  10:45
  24. 2017. Április 27. 10:54328.

    Ha arról van szó, hogy felmerül, hogy otthonba költözzek, mert nem tudom magam ellátni, akkor lehet, hogy épp nem leszek a topon mondjuk pl. 90 körül. Lehet, hogy jól esik, ha segítenek megszervezni. (Csak úgy gondold végig, hogy van mondjuk egy nagyid, akinél gond, hogy a napi kajáját előállítsa, ezért merül fel az otthon. Majd ő nekiáll a netet bújni, végighívogatja a megfelelőnek tűnő intézményeket, elmegy megnézni, összepakolja a cuccait és elszállíttatja...)


    Ami miatt mindenképp beszélni kell róla velük adott esetben - már ha nincs akkor épp fölös 25 milla a bankban - hogy mit szeretnének a házzal. Megtartani, vagy abból oldjam meg. Mert az nem OK nekem, hogy ház marad, én meg csendesen magam alá pisilek otthon, és éhen halok, csak hogy több örökség maradjon.


    Nevelés szinten ez valahogy nem került szóba itthon, és én sem tervezek semmilyen elvárásokat megfogalmazni. Azt viszont látják, hogy én hogy állok az elesett és szeretett rokonom mellett. És itt nem az idegen segítséggel, vagy otthonnal van a gond, nem kell vér-verítékkel egyedül megoldani.

    előzmény:
    cabron (317)
    2017-04-27  10:15
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. Április 27. 10:51327.

    Még mindig tartom, hogy az emberiség fennmaradásának szempontjából nem haladunk jó irányba.


    Újra fogjuk kezdeni a barlangtól. Csakhogy nem feltétlenül kéne.

    idézet:
    cabron (325)
    2017-04-27 10:47:34

    az újabb funci..... hiába írsz bármit


     

    előzmény:
    cabron (325)
    2017-04-27  10:47

Címlap

top