Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olyan depi vagyok

Kenderice Ákos
Létrehozva: 2017. március 22. 11:06

Nincs kedvem semmihez...kipukkant a lufi. Ez most csak tavaszi fáradtság? Nem hinném.

  1. 2017. március 23. 21:4026.

    Vegyél egy nagy lapot, A3, vagy A2, vagy  ragassz egymás mellé több A4-est. Húzz egy idővonalzót, jelölj rajta éveket születésedtől mai napig. Felülre írd be a jó dolgokat amik történtek, alulra a rosszakat. Meg fogod látni, hogy a rossz dolgok, amik miatt ilyenkor le tudsz süllyedni, lehúznak, sosem önmagukban vannak jelen, sőt néha pont azok vezetnek valami jó esemény felé.


    Szedj egy rakat vitamint, C, Vas, MagneB6 és feküdj le időben, hagyd el a kávét, fekete teát és társait  - a fáradtságon ez segít, a rossz kedveden a fenti. :)

    előzmény:
    Kenderice Ákos (10)
    2017-03-22  15:41
  2. 2017. március 23. 21:2525.

    Szia Akos,


     


    Ez nagyon erdekes. Van egy uj fogalom az orvos tudomanyban, vagyis nem uj de uj megkozelites.


     


    Az agynak van "Orom zonaja" peldaul a nucleus acumbens es "fajdalom zonaja" peldaul az amygdala. (egy kicsit bonyolultab de egyszerusitem)


     


    Szoval a lenyeg az hogy az ember eletebe vannak kis hullamok es nagy hullamok. 


     


    A nagyhullamrol mindenki tud, peldaul ha eltorik a labad, akor lemegy a hullam es egyertelmu hogy szomoru vagy, ha megnyered a lottot akkor pedig fel megy a hullam es akkor egyertelmuen orulsz. De ezeken kivul vannak kis hullamok amelyek sokkal gyakoribbak. Nezzuk a kovetkezo peldat


     


    1. Felkelsz reggel es keszulsz a munkaba


     


    2. Mar feloltoztel es keresed a kocsikulcsot de nem talalod (hullam le)


     


    3. Gondolod hogy vajon a szobaba van a nadragod zsebebe (hullam fel remeny)


     


    4. Megnezed a nadragod nincs ott, es nezed az oradat es elfogsz kesni es kezdesz idegeskedni(hullam le)


     


    5. Leulsz a szekre es valami megboki a hatadat, hatra nyulsz es a kocsi kulscs (hullam fel)


     


    6. Orommel az ajto fele mesz de utkozbe meg gyorsan megiszol meg egy kavet de leontod magad (hullam le)


     


    7. Ranezel az oradra es gyorsan kicsereled a ingedet, meg talan beersz (hullam fel)


     


    8. Dugo van es elkesel, mar elkepzeled hogy afonokod le fog b@szni (hulllam le)


     


    9. Beersz es nincs ott a fonokod kapsz egy smst a fonokodtol hogy "bocsi kesni fogok elkezded a projektet majd egy ora mulva erek be" (hullam fel)


     


    Nos ezeknek a hullamoknak vannak okai, es gyakran ilyen az eletunk ilyen kis hullamokal. De van, es ez az igazen izgalmas, olyan eset ami nagyon gyakori hogy a hullamok ok nelkul vannak. Szova az agynak az oromzonaja stimulalva van, es jo kedved van, de nem tudod hogy pont miert, ilyenkor valamire fogod peldaul boldog vagy hogy milyen szep parod van vagy hogy milyen jo munkad. Maskol pedig ok nelkul az agyad szomoru zonaja stimulalva van es rosz kedved van. Van amikor ra fogod hogy a parod elfelejtete befizetni a villanyszamlat, de van amikor nem tudod mire fogni, ez a depi. Amikor csak rovid ideig tart akkor modnod hogy "hoppa tavaszi faradsag stb" de amikor hoszu ideig tart akkor mennek foleg nyugaton psychiaterhez aki fel ir antidepressanst. 


     


    Az oskorba viszonylag konnyeb volt mert kemeny volt a megelhetes, harcolni kellet az antellopal hogy legyen vagyorank meg az oroszlanal hogy ne legyunk vagyorak. Es ha legyoztuk az antelopot es volt kaja akkor orultunk ha nem akkor szomoruak voltunk. De manapsag ot a Tesco, ejel nappali, a leg tobb embernek ilyen gondjai nincsenek de akkor is az agy neurotransmitterek ingadoznak az orom illetve a szomoru zona kozt igy sokszor ok nelkul "depisek vagyunk" es panikolunk. Ezert gyakori a gazdag staroknal a depi mert mar nem tudjak mire fogni. Ahogyan mondjak hogy minden csoda harom napig tart, nekik mar nem nagy wasisdasz ha van mercijuk, ugyan ugy mint neked nem nagy szam hogy van labad. 


     


    Szoval osze foglalva, ne aggodj hogy depis vagy, a legjobb gyogymod erre hogy foglald el magad (mint az osember aki antelopot vadaszot), szoval legy kreativ, vagy csinalj valami erdekeset es elmulik.


     


    Es tudd hogy sokkal tobb depis van mint gondolnad. 


     


    En lattom a korhazba, bejon manager, jo modu ember es latom hogy szedi az antidepreszanst


     


    Udv


     


    DoctorUSA


     


     


     


     


     


     

  3. 2017. március 23. 21:2424.

    Szia Akos,


    Ez nagyon erdekes. Van egy uj fogalom az orvos tudomanyban, vagyis nem uj de uj megkozelites.


    Az agynak van "Orom zonaja" peldaul a nucleus acumbens es "fajdalom zonaja" peldaul az amygdala. (egy kicsit bonyolultab de egyszerusitem)


    Szoval a lenyeg az hogy az ember eletebe vannak kis hullamok es nagy hullamok. 


    A nagyhullamrol mindenki tud, peldaul ha eltorik a labad, akor lemegy a hullam es egyertelmu hogy szomoru vagy, ha megnyered a lottot akkor pedig fel megy a hullam es akkor egyertelmuen orulsz. De ezeken kivul vannak kis hullamok amelyek sokkal gyakoribbak. Nezzuk a kovetkezo peldat


    1. Felkelsz reggel es keszulsz a munkaba


    2. Mar feloltoztel es keresed a kocsikulcsot de nem talalod (hullam le)


    3. Gondolod hogy vajon a szobaba van a nadragod zsebebe (hullam fel remeny)


    4. Megnezed a nadragod nincs ott, es nezed az oradat es elfogsz kesni es kezdesz idegeskedni(hullam le)


    5. Leulsz a szekre es valami megboki a hatadat, hatra nyulsz es a kocsi kulscs (hullam fel)


    6. Orommel az ajto fele mesz de utkozbe meg gyorsan megiszol meg egy kavet de leontod magad (hullam le)


    7. Ranezel az oradra es gyorsan kicsereled a ingedet, meg talan beersz (hullam fel)


    8. Dugo van es elkesel, mar elkepzeled hogy afonokod le fog b@szni (hulllam le)


    9. Beersz es nincs ott a fonokod kapsz egy smst a fonokodtol hogy "bocsi kesni fogok elkezded a projektet majd egy ora mulva erek be" (hullam fel)


    Nos ezeknek a hullamoknak vannak okai, es gyakran ilyen az eletunk ilyen kis hullamokal. De van, es ez az igazen izgalmas, olyan eset ami nagyon gyakori hogy a hullamok ok nelkul vannak. Szova az agynak az oromzonaja stimulalva van, es jo kedved van, de nem tudod hogy pont miert, ilyenkor valamire fogod peldaul boldog vagy hogy milyen szep parod van vagy hogy milyen jo munkad. Maskol pedig ok nelkul az agyad szomoru zonaja stimulalva van es rosz kedved van. Van amikor ra fogod hogy a parod elfelejtete befizetni a villanyszamlat, de van amikor nem tudod mire fogni, ez a depi. Amikor csak rovid ideig tart akkor modnod hogy "hoppa tavaszi faradsag stb" de amikor hoszu ideig tart akkor mennek foleg nyugaton psychiaterhez aki fel ir antidepressanst. 


    Az oskorba viszonylag konnyeb volt mert kemeny volt a megelhetes, harcolni kellet az antellopal hogy legyen vagyorank meg az oroszlanal hogy ne legyunk vagyorak. Es ha legyoztuk az antelopot es volt kaja akkor orultunk ha nem akkor szomoruak voltunk. De manapsag ot a Tesco, ejel nappali, a leg tobb embernek ilyen gondjai nincsenek de akkor is az agy neurotransmitterek ingadoznak az orom illetve a szomoru zona kozt igy sokszor ok nelkul "depisek vagyunk" es panikolunk. Ezert gyakori a gazdag staroknal a depi mert mar nem tudjak mire fogni. Ahogyan mondjak hogy minden csoda harom napig tart, nekik mar nem nagy wasisdasz ha van mercijuk, ugyan ugy mint neked nem nagy szam hogy van labad. 


    Szoval osze foglalva, ne aggodj hogy depis vagy, a legjobb gyogymod erre hogy foglald el magad (mint az osember aki antelopot vadaszot), szoval legy kreativ, vagy csinalj valami erdekeset es elmulik.


    Es tudd hogy sokkal tobb depis van mint gondolnad. 


    En lattom a korhazba, bejon manager, jo modu ember es latom hogy szedi az antidepreszanst


    Udv


    DoctorUSA


     


     


     

  4. 2017. március 23. 20:5223.

    Mindkettőt ismerem. A csak sima rossz hangulatot is, és a bénítót is. Egyikből át lehet billenni a másikba.

    előzmény:
    castaneasativa46 (20)
    2017-03-23  14:29
  5. 2017. március 23. 20:5122.

    Mindkettőt ismerem...a csak

    előzmény:
    castaneasativa46 (20)
    2017-03-23  14:29
  6. 2017. március 23. 16:4621.

    Tudom, es az volt a legrosszabb, hogy tudtam, mit kene csinalni, es nem ment.


    Olyan hogy haztartas, fözes bevasarlas hozza, megvan minden, minden kell, mert majd csinalom, de nem ment. Vegiggondolni, tervezni, semmi. Motivacio semmi


    Tudom, most labalok ki belöle, lassan. Mar lassan örömet okoz a fözes.


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (20)
    2017-03-23  14:29
  7. 2017. március 23. 14:2920.

    Ez már sokszor szerepelt témaként, de úgy látszik, nem lehet elégszer ismételni. Elizabeth  Wurtzel /ha jól emlékszem/ könyvében, a "Prozac-ország"-ban írta talán a legszemléletesebben a depresszió tüneteit. Nem az a baj, hogy rossz a hangulatom - mint a vitaindítónak - hanem, hogy egyszerüen nem képes a lebénult idegek miatt semmit sem csinálni, bárhogyan is szeretné. Az is komoly problémát okoz, hogy igyon egy pohár vizet, ha szomjas. Félelmetes érzés.


    Segíteni talán nem csak a szakember tud - de mindenképpen hozzá kell fordulni! - mert a kezdeti szakaszban egy egyszerű pihenés is eredményes.

    előzmény:
    Sushi (15)
    2017-03-23  09:45
  8. 2017. március 23. 14:1719.

    Természetesen az otthoni fizikai munkaterápia mindenre jó, - többször is kipróbáltam, - aktív munkahelyi gondokra is.


    Amikor a fizikai teljesítőképessége határait feszegeti az ember, csodálatosan kreatív lesz az agya, ki lehet próbálni!

    előzmény:
    Tete (14)
    2017-03-23  06:31
  9. 2017. március 23. 12:2118.

    nekem a neve miatt jutott ez eszembe es lehet hogy igazad van....


    soha nem szabadulunk meg tole?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (17)
    2017-03-23  11:00
  10. 2017. március 23. 11:0017.

    Ha jol megnezed az ossz-hsz-einek a temait  , disquson is , nem lenne ennek a "depisnek" Bela-szaga ?

    előzmény:
    Amarynda (16)
    2017-03-23  10:25
  11. 2017. március 23. 10:2516.

    Remelhetoleg fogalmad sincs es ne is legyen milyen erzes depressziosnak lenni. nem depisnek hanem valoban depressziosnak.


    te unatkozol es az egeszen mas.

  12. 2017. március 23. 09:4515.

    Ezek szerint halistennek egyikötök sem tapasztalta, mit jelent depressziosnak lenni.


    A depresszio nem zarja ki, hogy itt irj a forumon, nem zarja ki hogy vasarolni menj, vagy hasonlok. Vannak fazisok, amikor jobban vagy, van amikor olyan gödörben vagy hogy ihaj. 


    A depresszio nem luxus, az ember nem azert depresszios, mert nincs jobb dolga. En is dolgoztam, söt a vegen majd beleszakadtam a munkaba, mert azt hittem, hogy akkor jobban leszek. Fekeztek, akik körülöttem voltak, szeretett emberek probaltak segiteni, de nem tudtak, mert tölük is mindent tamadasnak vettem.


    Ugyhogy ovatosan a megjegyzesekkel, csinald ezt, luxus a depi, tul rövid az elet, stb. lehet, hogy segitö szandekkal mondjatok, de nem er celt, ha valaki tenyleg depresszios. csak egy kivülallo orvos/pszichoterapeuta tud segiteni. 

  13. 2017. március 23. 06:3114.

    Mi van akkor, ha pont a munkahelye "ludas" az egész dologban? Kevés az információnk. Nem tudjuk, hogy  a fő okok munkahely, magánélet, párkapcsolat, magányosság esetleg anyagi dolgok? Egyszerűen borult a bili és ez szinte mind?


    Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy luxus depisnek lenni. A saját sorsod, életed kovácsa te vagy. Olyan az életed amilyet alakítasz magadnak. Ne legyen már benne helye értelmetlen dolgoknak.

    előzmény:
    Zsánna (13)
    2017-03-22  20:26
  14. 2017. március 22. 20:2613.

    Munkaterápia.


    Fogd munkára magad, lehetőleg fizikaira, és magas elvárással.


    Dolgozz annyit, amennyit bírsz, minél fáradtabban ájulsz el esténként, annál hamarabb jössz rendbe.


    Luxus depisnek lenni, kevés az élet ahhoz, hogy fecséreljük!

  15. 2017. március 22. 19:5412.

    Ha rossz napod foldbe vág, Igyál egy kis pálinkát! 


    Csak viccelek.  Foglald el magad. Kulonben ne sirj, itt -11C fok van, habar reggel hallottam a vadlibakat.


     


     

    előzmény:
    Kenderice Ákos (9)
    2017-03-22  15:39
  16. 2017. március 22. 16:3411.

    Lenyelte a hozzászólásodat  az NLC? Ne bosszankodj. Igaz olyankor három másodpercig én sem vagyok úrinő, de aztán elkezdem újra írni. Tedd te is azt. Írd meg újra. Ha az orvosi segítség megvan, akkor mi itt tényleg csak ötleteket tudunk adni, hogy felrázzunk.  A sok szürke borús sötét nap után végre itt a tavasz. Most igazán nem szabad belesüllyedni a depresszióba. Annyi minden szépség van körülöttünk, csak észre kell venni. Nem sok mindent tudunk rólad, a helyzetedről, ezért általánosságokat tudunk (nem is jó szó, hogy tanácsolni) inkább csak ötletként írni. Hátha bejön valami.Üdv

    előzmény:
    Kenderice Ákos (10)
    2017-03-22  15:41
  17. 2017. március 22. 15:4110.

    Hülye fórum, lenyelte a hozzászólásomat..még ez is...:D


    Szóval igazából csak fáradt és rosszkedvű vagyok, de amúgy kezel egy pszichiáter...szinten tart, de tartok a visszaesésétől, amikor ilyen rossz napjaim vannak.

    előzmény:
    Tete (5)
    2017-03-22  14:02
  18. 2017. március 22. 15:399.

    Is-is.


    Alapvetően

    előzmény:
    Tete (5)
    2017-03-22  14:02
  19. 2017. március 22. 14:438.

    Azert irtam, ha tenyleg depresszios

    előzmény:
    Tete (5)
    2017-03-22  14:02
  20. 2017. március 22. 14:417.

    Egészségedre. Úgy tudom, neked nincs időd depire.

    előzmény:
    Sheriff-2 (6)
    2017-03-22  14:26
  21. 2017. március 22. 14:266.

    Amikor unatkozok, megiszok egy sört.


    Ma kétszer unatkoztam.

  22. 2017. március 22. 14:025.

    Gondolod aki úgy igazából depressziós, az közben ide írkál? Szerintem "csak" rosszkedvű, fáradt, tele van a hócipője. Szüksége van  egy kis figyelemre.


     

    előzmény:
    Sushi (4)
    2017-03-22  13:51
  23. 2017. március 22. 13:514.

    Azert ez nem ilyen egyszerü. Ha valaki tenyleg depresszios, az beteg, es egyedül nem jön ki belöle. Söt meg csaladi segitseggel sem.  Tudom, miröl beszelek.


    Kenderice Akos - ha tenyleg depresszios vagy, menj orvoshoz.

    előzmény:
    Tete (3)
    2017-03-22  13:40
  24. 2017. március 22. 13:403.

    Ne depizzél, nincs értelme, kapd össze magad, menj egyet sétálni, örülj a napsütésnek, a madárdalnak. Vegyél egy szál rózsát a nejednek vagy a barátnődnek, őket is feldobod, hálából kisegítenek a szomorúságból. Ülj be a kocsidba, kapcsolj jó zenét, csavarogj egyet, nézd meg  és mosolyogj a csinos nőkre-lányokra Visszamosolyognak és máris jobb lesz a hangulatod.

  25. 2017. március 22. 13:292.

    Nekem úgy néz ki, hogy ez nem tavaszi fáradtság, hanem kipukkant a lufi.

Címlap

top