Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haragban

Torolt_felhasznalo_407541
Torolt_felhasznalo_407541
Létrehozva: 2017. március 18. 22:56

Szülők, gyerekek, testvérek jutnak el a harag, a gyűlölet olyan szintjére, hogy átkozzák egymást, jobb esetben megszakítanak minden kapcsolatot. Egyre többször találkozom ilyen esetekkel, de nem tudom megszokott dologként kezelni őket. Számomra felfoghatatlan, mi vezethet idáig, és sokat gondolkodom az okokon. Azt hiszem, ilyen esetekben a szülők rontottak el valamit, de nagyon. Mi a véleményetek?

  1. 2017. március 27. 22:10201.

    Sok választásod van:


    1. másik topikba lépsz


    2. tovább görgetsz


    3. megszoksz


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (200)
    2017-03-27  22:05
  2. 2017. március 27. 22:05200.

    Kezd allatira unalmas lenni ez a buta kotekedes es megkovezes....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (194)
    2017-03-27  20:43
  3. 2017. március 27. 22:01199.

    A bikkmakk magas szintű válasz. Olyat szokott, hogy: Oké, és???


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (190)
    2017-03-27  19:59
  4. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 27. 21:37198.

    Mondjunk valakire valami sértőt, aztán tegyük hozzá, hogy hál istennek én nem vagyok ilyen. Aztán dőljünk hátra, és veregessük meg a saját vállunk :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (197)
    2017-03-27  21:10
  5. 2017. március 27. 21:10197.

    Nem vagyok gyenge, és nem rázott meg érzelmileg. Egyszerűen rácsodálkoztam a jelenségre, hogy tényleg vannak, akik más dolgokkal, erényekkel nem tudnak figyelmet kicsikarni maguknak. Mondjuk az effélék nem nagyon mertek eddig betámadni engem, de úgy tűnik, azt hitte, mára már meggyengültem. Hát nem lett igaza. :) Magát járatta le szerintem, de nem kicsit. 

    előzmény:
    Nikita 666 (196)
    2017-03-27  21:03
  6. 2017. március 27. 21:03196.

    Ott voltál amikor valaki a pedofíliáról nyitott topicot, vagy írt? Ő pedofil, nem Béla volt szerintem. Én voltam az egyedüli aki normális hangnemben szóba álltam vele, kérdezgettem, mert a többi fórumozó képtelen volt megérteni, hogy a pedofil vallomása hogy mi hogyan történik, a gyerekeket védheti. Egyetlen nő sem fogta itt fel azt, hogy bármelyik gyereket elcsábíthatják, és nem az a megoldás ha a szülők homokba dugják a fejüket a jelenség előtt, és a pedofil fejét követelik. Azt csak akkor kapják meg, amikor már késő.


    Ja igen, és én voltam mellékletként a perverz szuka...


    Az én példám valós, és durvább mint a tiéd. Az, amiről én érzelemmentesen képes vagyok beszélni, nálatok már érzelmi instabilitást okoz. Amíg ti könnyeztek az áldozatokkal együtt, addig én egy lépéssel előttetek járok. Megpróbálok a támadó fejével gondolkodni. ti féltek, én megelőzök.


    És ez az, amit egy nálatok (átlag) gyengébb, vagy erősebb lelkületű ember kihasznál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (194)
    2017-03-27  20:43
  7. 2017. március 27. 20:52195.

    Már többször feltettem ugyanezt a kérdést (pláne a mindig leugató kollégáktól)... Sosem jött rá érdemi válasz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (187)
    2017-03-27  19:11
  8. 2017. március 27. 20:43194.

    Én nem figyeltem még meg, csak most, mert bevallom őszintén, egy olyan jelentéktelen kis senkinek tűnt eddig a szememben, hogy fel sem figyeltem rá. Most, ahogy engem támadott be a hülyeségeivel, figyeltem csak fel magára a jelenségre, amit képvisel.


    Képzeljünk el egy fiktív példát! Mondjuk nyílik egy olyan topik, amely nevelőotthonok lakóinak az életéről, felnőttkori boldogulásáról szól. Jön valaki, aki beírja, hogy ő maga is egy ilyen helyen nőtt fel, mert a szülei nem tudták felnevelni, viszont érdekes dolgokat ír le az ott tapasztaltakról és a későbbi életéről. A véleményének szerintem mindenki örül, hiszen egy ilyen témában az ő meglátásai tényleg hitelesek, de minimum érdekesek. Ott jól elbeszélget másokkal, kialakul egyfajta kis virtuális társasága, tehát visszajár a fórumra később is, ha ideje engedi. Később, egy teljesen más témánál odaír egy olyan véleményt, ami egy frusztrált, kiégett, másokat bántani akaró fórumozó elveivel ellentétes, és egyáltalán nem az árvaságról szól, hanem mondjuk a csillagászati kutatásokról. Erre frusztrált kiskutyánk odaüget, és pocskondiázni kezdi a a fórumozót, hogy azért ír le ilyen beteg gondolatokat (vagyis a saját véleményét a témáról), mert a szülei elhajították, különben is, az anyja biztosan egy ordas ribanc volt, az apja meg már akkor elhagyta, amikor meglátta életében először, hát az ilyen aztán maradjon kussban, de végleg. Ja, és még ráadásul festőművész is lett belőle, hát mégis hogy ragadhat ecsetet egy ilyen beteg ember, reméli, rágyújtja valaki egyszer a galériáját, ne szennyezze már a festményeivel az emberek lelkét. 


    Ezek után megjelenik egy még nála is butább fórumtárs, és közli a szidalmazóval, hogy neki van igaza, és áldott, békességes, ájtatos ünnepeket kíván neki a szeretet krisztusi jegyében. Ő ezt viszontkívánja, majd átkozódik mellékesen még egy sort, hogy legyen rákos a másik fórumozó, aki szintén más véleményen volt, mint ő.


    Na, hát ez az nlc Csendikéje egy átvitt példán át. 

    előzmény:
    makosbobajka (193)
    2017-03-27  20:20
  9. 2017. március 27. 20:20193.

    ....és azt megfigyeltétek, ha valaki kiosztja Csendikét, akkor nagy hirtelen eltűnik az adott topikból? :D Érveket vársz tőle, ő még személyeskedik kicsit, aztán au revoir!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (192)
    2017-03-27  20:06
  10. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 27. 20:06192.

    Legalább jól elszórakoztatják magukat :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (191)
    2017-03-27  20:03
  11. 2017. március 27. 20:03191.

    Nem, mert akkor nem kapná meg azt a figyelem-energiát, amit így mégis neki szentelnek, akik még nem ismerték ki, és bemennek az utcájába. (mondjuk én is először és utoljára jártam most ott... :D ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (190)
    2017-03-27  19:59
  12. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 27. 19:59190.

    Hát ez szerintem úgy van, hogy nem jut semmi eszébe a témával kapcsolatban, de azért szeretné tudatni a jelenlétét, és hát nem jut jobb az eszébe. Mondjuk írhatna annyit is egyszerűen, hogy bikkmakk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (189)
    2017-03-27  19:56
  13. 2017. március 27. 19:56189.

    Ezen egyébként én is kényszeredetten röhögök mindig... mert egy névtelen fórumon mégis miért lenne bármi kiteregetés? Nem azt írja, hogy Grubovácszky Mari néni vagyok Karakószörcsögről, a Vakond utca 12. szám alól, és vejemről, a szemétláda Kruzsnyikov Józsiról (született 1974. március 23., anyja neve Gushadt Rozália) teregetem ki az intim titkait. Hanem általános helyzeteket írnak le sokan, pl. megtetszett a munkahelyen egy pasi, mit tegyek. És erre is azt mondják, hogy kiteregetés... hát hagyjuk már. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (187)
    2017-03-27  19:11
  14. 2017. március 27. 19:45188.

    Nagyon jól összefoglaltad, lényeglátóan. 


    Egyébként én pl. elég kevés magánéleti dolgot osztok meg itt az nlc-n, mert tudom, hogy ez egy nyilvános fórum, tehát vannak témák, amik vagy az intimátusok foka miatt, vagy a sok rosszindulatú, buta, kötözködni vágyó, feszültséget itt levezetni akaró ember miatt visszaélésre adhatnának okot. Viszont: azért vannak információk, amik az őszinteség és hitelesség kedvéért, valamint azért, mert másképp nem nagyon tudod megmagyarázni az élő példádat, mégis idekívánkoznak. Pl. leírtam már sokszor, hogy tanár vagyok, mivel az oktatással, gyerekekkel kapcsolatos témák így talán kicsit más megvilágításba kerülhetnek az én véleményemen keresztül, ami persze nem abszolút és megfellebbezhetetlen igazság, de mégis fontos infó lehet adott témánál, hogy egy tanár gondolja így. Ez a téma viszont nem az a téma, amire a személyeskedők használják, vagyis, hogy bármi véleményem van, ami nem egyezik az övékkel, rögtön "feljogosítja" őket azzal "érvelni", hogy "és egy tanár ír le ilyet, hát iszonyat". Tényleg szemléletesnek érzem a korábbi példámat, hogy ennyi erővel egy bolti eladóra is mondhatnánk, hogy miért ír le ilyeneket, aki embereknek parizert ad el... és biztosan rosszul is csinálja, meg a vevői is utálják... de azért remélem, hogy ezt az "érvelést" tényleg nem tekinti senki elfogadhatónak... 


    A másik óhatatlan mellékhatása a véleménynyilvánításnak (valamint magának a retorikának is, amibe beletartozik az érvelés), hogy néha személyes példával éljünk. Egyrészt, mert az hitelesebb, másrészt, mert honnan máshonnan lenne az embernek tapasztalata egy témáról, mint a saját környezetéből. És ha valaki megemlíti teszem azt, hogy neki rossz volt a gyerekkora, vagy hogy meghalt az egyik szülője, vagy bármit, akkor onnantól már a csendikefélék azonnal feljogosítva érzik magukat, hogy bármiben, amiben nem velük értenek egyet, azonnal arra hivatkozzanak, hogy biztosan azért gondolják úgy, mert ez és ez történt a múltjukban. Csendikénél mondjuk külön tetézve van ez azzal, hogy tényként adja elő azt is, amit saját maga képzel hozzá egy-egy ilyen megjegyzéshez. És nem látja be, mert ahhoz meg már tényleg teljesen íkútlan, hogy ha valakivel valóban történt is valami rossz a múltjában, attól még lehet véleménye az adott dologról, sőőőőőt, néha pont ezért lesz relevánsabb a véleménye pont neki. 


    De leegyszerűsítve ez a logika: akivel történt már életében bármi rossz, és ezt valamiért ide is írta, az nem nyilváníthat véleményt, csakis arról, amiben egyetért Csendikével. :D 

    előzmény:
    ladybird65 (186)
    2017-03-27  18:55
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 27. 19:11187.

    Senki ne írjon semmi személyeset, mert az a magánélet kiteregetése.


    Kérdezni se kérdezzen senki, tanácsot se kérjen, mert arra ott van a Google.


    Ha lelki problémája van, ott a pap, ha egészségügyi, ott az orvos, ha jogi, ott az ügyvéd - ezek sem fórumra való témák.


    Ha valaki csak beszélgetni, barátkozni akar, az is gyanús - miért akar valaki vadidegenekkel barátkozni? Nincsenek a való életében emberek körülötte?


    Felvetődik tehát a kérdés, mire jó egy fórum.

    előzmény:
    ladybird65 (186)
    2017-03-27  18:55
  16. 2017. március 27. 18:55186.

    Tudod, azért van itt egy kőkemény ellentmondás. Nevezetesen: vannak, akik (már isten tudja, hányadszorra) ugatják el ugyanazt, vagyis hogy nem kell kiteregetni dolgokat.


    Na mármost: ha valaki tereget is, nem kötelező belerúgni. Lehet, hogy egy zártabb személyiségnek fura (mint pl. amilyen én is vagyok), de nem ok arra, hogy bántsam. Attól ő még nem rossz, aljas ember, csak nyitottabb, naivabb, talán épp nincs, akivel megbeszélje a gondolatait. De nem hinném, hogy össztüzet érdemelne.


    Másrészt: azért is ellentmondás, mert pontosan az, aki a leginkább okként emlegeti a kiteregetést a saját viselkedésére, pont ő az, aki ebből él. Tehát ha soha senki nem írna semmi személyeset magáról, az ilyen gyakorlatilag be is fejezné a fórumozást. Hisz ez az egy élteti. Építő jellegű, értelmes hozzászólása nincs, vitakultúrája nincs, humora szintúgy nincs, normális stílusban kritizálni sem tud, ahogy tanácsot adni sem. Szóval érdekes, mert azt kifogásolja tkp., ami a minden napi betevőjét adja. Ha ezt elvennénk tőle, vége lenne. Mondjuk ezt ő szerintem nem fogja fel az agyi kapacitásával, de hiszem, hogy vannak itt értelmes emberek, akik  igen.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (170)
    2017-03-26  16:09
  17. 2017. március 27. 14:03185.

    Ilyen a tükör, Csendi.


    Nem tetszik amit benne látsz? El is hiszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (172)
    2017-03-26  16:37
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. március 27. 07:53184.

    Nagyjából én is ide jutottam. Egy időre megint elvonulok innen, mert ennek igy semmi értelme. Magamat meg végképp nem adom egy ilyen színvonalú beszélgetéshez, mert aki indít egy témát, az felelősséggel tartozik az ott zajló dolgokért.


    Próbáljatok emberkét viselkedni! (Akinek nem inge, az ne vegye magára, a többiek viszont öltözködjenek fel!)

    előzmény:
    Amarynda (182)
    2017-03-27  06:42
  19. 2017. március 27. 06:48183.

    na akkor meg egy utolso.


    neveddel ellentetben nalad kevesebb rosszindualtu ember szaladgal a szepseges orszagotok foldjen. amit itt te "k0roket lefutottal" attol minden joizlesu  embernek akik koze te nem tartozol hanyingere van.


    amit triviallal muveltel (most en annyira nem voltam celpont de sokszor kaptam en is toled aldast) az egyszeruen elkepeszto.


    En azt hiszem aki lelkileg itt nagyon serult az nem trivi vagy en vagy niki vagyunk hanem pl. te. es azt is gondolom mar eleg regota hogy van benned valami veled szuletett primitive rosszindulat ami ahogy idosodsz atveszi az egesz valodat.


    hat ha meg akadnak olyanok akik a jovoben reagalnak az ostobasagaidra akkor kostolgasd oket a tovabbiakban.

  20. 2017. március 27. 06:42182.

    Ugy gondoltam irok abba a nehany topicba meg par sort ahol  az utobbi idoben beszelgettem. A sok negative gyalazkodas meg undorito megjegyzesek szarkasztikus kotekedesek eljuttattak odaig (nem ez a topic , hanem az idonkenti hozzaszolok szemelye) hogy nagyjabol elbucsuzom az NLC tol is meg a Disquastol is. valoszinuleg nem torlom magam de se olvasni se beszelgetni egyenlore legalabbis nem jovok vissza.


    ez a forum hosszu evekig nagyon jo volt rengeteg jopofa es ertelmes emberrel jo temakkal. mara oda sullyedt hogy par hozzaszolas utan emberek ismeretlenul gyalazzak mocskoljak egymast olyan serteseket vagdosnak egymas fejehez amiket nevvel szemtol szembe soha nem vallalnanak. de az ismeretlenseg fedele mogott mindent lehet. lekurvazni embereket, fejehez vagdalni a megszenvedett tragediait, orulni betegsegeknek halaloknak kudarcokna.


    Rajottem hogy ha mar sikerult ugy hazat valasztanom hogy itt a lakossag derus, az elet nyugodt mederben folyik akkor nem teszem ki magam annak hogy a virtualis vilag ostoba es rosszindulatu szemelyeit "szabaditsam magamra" onkent.


    Ez az NLC mar se nem szorakozas se nem beszelgetes. nagyjabol arra iranyul hogy kibe hogyan es mekkorat lehet beletaposni.


    erre en mar tul oreg vagyok es az energiamat inkabb arra forditom hogy elvezzem az elet szepsegeit azokat is amik picik es ha lehet a nagyobbakat is.


    Kivanok jo egeszseget es kellemes (ha az?) idotoltest mindenkinek a tovabbiakban. azt gondolom egyre tobb ember lesz aki max. csendben beleolvas a dolgokba vagy azt se es tovabblep.


    Nem tudom, de remelem hogy az NLC nem a magyar valosag es Magyarorszag keresztmetszetet tukrozi. mert ha igen akkor ez nagyon szomoru.


    tovabbi szep napokat kivanok mindenkinek. akikkel beszelni akarok azokkal ugyis megvan a masfajta kontaktus megtalaljuk egymast. az egyik forumozonak uzenem (bar o is tudja) hogy masutt irok ezentul egyreszt azert amit irtam masreszt mert az uzenetek se mukodnek rendesen az oldalon.

  21. 2017. március 26. 23:36181.

    Ha akarod tudni, én kattintottam rá a tetszik gombra.


    Jó éjszakát akinek az van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (179)
    2017-03-26  23:26
  22. 2017. március 26. 23:34180.

    Attól féltem hogy a Magyarok veszekednek itt, de nagyon megkönnyebbültem amikor láttam hogy nem.


    Vannak itt helyettük Németek, Románok, Szlovákok, Bolgárok, Örmények, Horvátok, Szerbek....


    Élnek még Magyarországon igazi-Magyarok is?

  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. március 26. 23:26179.

    Hadd zárjam le ezt a témát egy Schweitzer idézettel. Sokszor idézem, szinte a mottómmá vált:


    "Embernek lenni nehéz, de másnak lenni nem érdemes."

  24. 2017. március 26. 21:36178.

    Régen nem volt ilyen.


    Valami nagy baj történhetett náluk, hogy ennyire elborult az elméje.

    előzmény:
    pgizi (177)
    2017-03-26  19:37
  25. 2017. március 26. 19:37177.

    Jól olvasom,  hogy  te a sorok közt szép csendesen  leqrváztad  az anyját  annak,  akit  ne ismersz,  szülőjét  sem  ismered? Faluszéli  ócska  emberek  szoktak  ilyet tenni, aztán  elmenni a templomukba,  meggyónni, és  folytatni,  amit eddig tettek.  

Címlap

top