Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hozzászólni nem lehet?

eda-1952
Létrehozva: 2017. március 15. 09:00

http://www.nlcafe.hu/eletmod/20170315/kislany-ruhavasarla s-husvet/


Vannak cikkek, ahol nincs hozzászólási lehetőség, pl a fentin sem. Itt pl miért? Tartok tőle, hogy erre van magyarázat, de már elnézést, ne szabják meg, miről van véleményünk!


 


Tehát: Igaza van anyukának, vagy ninc?

  1. 2017. március 17. 14:16176.

    nem tudom otthon divat e a barna bor, de itt ahol elek nagyon csunya boruk a noknek. rengeteg idot toltottek szabadban tengerparton fiatalkorukban is es most is. rengetegnek allandoan kiujulo borrakja v an amiket el kell tavolitani. mar 30 evesen ronda serult a boruk tele barna egesfoltokkal a naptol rancosodnak egesz fiatalon.


    engem es meg eleg sok europai not sokszor megkerdeznek mit hasznalunk hogy ennyi idosen is szebb a borunk mint sok fiatale.


    en soha eletemben nem napoztam (se otthon se itt) mindig hasznaltam fenyvedo kremet, itt nagy divat a napernyo nekem azok is vannak szoval nagyon vigyazok ra hogy minel tovabb igy maradjon.


    egyebkent itt mar nem divat a sargara meg sotetre mubarnitott kulso par eve kiment a divatbol egeszen.

    előzmény:
    etilany (172)
    2017-03-17  14:06
  2. 2017. március 17. 14:15175.

    A nickedből arra következtetek, hogy 56-os születésű vagy. Tehát egyáltalán nem vagy vén. Én se érzem magam annak, pedig csak kilenccel vagyok fiatalabb nálad. Vén az országút, mert azon már mindenki végigment - szokta volt mondogatni keresztapám.

    előzmény:
    kistit56 (93)
    2017-03-17  11:34
  3. 2017. március 17. 14:11174.

    igen azt hiszem kb a mamaddal lehetek egykoru. en azt hiszem ha nem kenyszeritik a gyerekre hanem magatol olyan (nagyon lanyos vagy fius) akkor tulajdonkeppen ez ugy magatol kialakul. es igen akkoriban minket meg fiu meg lany mintara neveltek. Nekem tortenetesen megfelelt bar biztosan volt sok lany aki szeretett volna fiusabban szorakozni (voltak azert akkor is persze olyan lanyok akik a babaruha helyett inkabb labdaztak  vagy fara masztak. nadragot nyaron viseltunk sortot  emlekszem nekem is volt ugyanolyan pettyes felsoresszel. telen ha nagy hideg volt akkor persze a harisnyanadrag fole mackonadrag kerult, de legtobbszor a harisnyanadrag meg a csizma , vagy fuzos cipo meleg belessel volt a valtozat.


     


    ma mar mas vilag van, de en tenyleg nem adnek az 5 eves kislanyomra fiuoltonyt. a nadrag meg elmegy de valami lanyosabb felsovel ami szinben koordinalt a nadraggal es nyakkendo helyett valami csinos sallal. de nyakkendo es fiuruha nekem semmikeppen egy kislanynak foleg nem husvetkor unnepre.

    előzmény:
    etilany (166)
    2017-03-17  13:57
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 17. 14:09173.

    Bármelyiket felvenném és a lányom is. Elegánsak.


    És te talán meg sem lepődsz de a nők igen, amikor Magyarországon hasonló stílusban öltözködtem, a férfiak állandóan udvaroltak.

    idézet:
    Nikita 666 (158)
    2017-03-17 13:46:02

    anna presszó és környéke

    előzmény:
    Nikita 666 (158)
    2017-03-17  13:46
  5. 2017. március 17. 14:06172.

    "nagyanyád méé nem vetkőzött úgy le mint a mostani nők"


     


    Hát hogy ne égjen le a  bőre a napon teeeeee:)))) Mert a barna bőr akkoriban nem volt divat :))))))))


    Melyik vén magyar járt bársonyban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (143)
    2017-03-17  13:02
  6. 2017. március 17. 14:05171.

    Neked olyan turelmed lehet mint egy egesz birkacsapatnak nem is birkanak ;-))))


    enmar regen nem beszelnek vele az tuti.

    előzmény:
    ladybird65 (168)
    2017-03-17  14:03
  7. 2017. március 17. 14:05170.

    Pont emiatt szoktam mondani, hogy ha újra kezdeném, 2 tanúval házasodnék össze és kettesben ünnepelnénk. Akkor nem lenne belevau.


    Nálunk gyakorlatilag mindenről szólt az egész, hogy csak arról nem, hogy mi - az ifjú pár - jól érezzük magunkat. Az századrangú volt.

    előzmény:
    évi* (73)
    2017-03-16  21:14
  8. 2017. március 17. 14:04169.

    Azt hiszem a nagyneni a mai karrier nok elodje volt a maga modjan;-))))


    az itallal annyibol nem ertek egyet hogy (szerintem) nagyon nem mindegy hogy egy ferfi vagy egy no iszik. ha alkalmilag ahogy beszeltunk rola egy pohar pezsgo szilveszterkor vagy karacsonykor egy pohar forralt bor ahogy emlitetted mas kategoria de a rendszeres alkohol fogyasztasnak noknel en legalabbis nem vagyok hive.


    a reszegseget most ne is taglaljuk. egy ferfi gusztustalan es undorito ha reszeg egy no ennel rosszabb. a reszeg no olyan mint egy mocskos labtorlo ami mar a labtorlesre sem alkalmas. ertekvesztett emberileg lealacsonyodott roncs, aki ilyen esetekben jut veszhelyzetekbe es utana ha kijozanodott elvarja a szimpatiat. Hat en nem tartozom kozejuk , marmint a szimpatizansok koze. nalam a megeroszakolt vagy megvert kifosztott reszeg no a sajat sorsanak eloidezoje volt. Gyilkossag kivetelevel en meg se buntetnem az ilyen esetben az elkovetoket. a reszeg no nem no hanem egy onmagat targgya degradalo eloleny aki nem alkalmas dontesre tehat sorsat masok kezebe adta onkent.


    tudom ezt ugy hivjak hogy aldozathibaztatas, en vallalom. es nem , nem vonatkozik a miniszoknyas vagy dekoltalt stb  ruhat viselo JOZAN LANYOKRA hogy hibasak ha ilyen tortenik veluk. mert ok meg kepesek donteni mert jozanok . a reszeg no meg nem.


     

    előzmény:
    kistit56 (156)
    2017-03-17  13:44
  9. 2017. március 17. 14:03168.

    Kíváncsi lennék, mit kezdtél volna egy olyan anyával, mint az enyém. A mai napig beleszól, hogy mikor miért mit veszek fel, miért úgy áll a hajam és miért olyan a frizurám. És miért nem kenem a kezem krémmel, ha száraz és miért nem teszek sálat, ha fúj a szél. És miért nem szaladok az orvoshoz, mert tüsszentettem kettőt és miért nem szedek ilyen meg olyan gyógyszert. És miért vágok vagy nem vágok ilyen-olyan pofát és miért csinálok vagy miért nem csinálok ezt vagy azt vagy amazt. A lakásomban pedig miért teszek (vagy nem teszek) ide-oda valamit, amit ő elképzelt, meg miért ilyen a bútor és miért olyan a kanapé. És miért megint ugyanoda megyünk nyaralni, és miért utazunk tengeren túlra, mikor biztos veszélyes. Pedig már marhára nem vagyok gyerek és több mint 26 éve külön élünk (hála a magasságos Manitounak).

    előzmény:
    évi* (72)
    2017-03-16  21:10
  10. 2017. március 17. 14:01167.

    "Hidd el, mi ketten nem vagyunk egy súlycsoportban."


     


    Ja, egyértelmű...na és aztán? Unalmas is lenne az élet, ha mindenki azonosan gondolkodna....

    előzmény:
    Nikita 666 (160)
    2017-03-17  13:47
  11. 2017. március 17. 13:57166.

    Szerintem te anyukám korabeli nő vagy......Nos, anyukám is szoknyás nő, (mióta nagymama, azóta hord nadrágot is ha az unokákkal van, mert az praktikusabb, mégis csak könnyebb a játszón a  gyerek után futkozni nadrágban). Viszont amikor kislány/kamaszlány volt, viszonylag kevés nő járt nadrágban....pláne, ő falun nőtt fel, ahol ki is röhögték a nadrágos nőket. Megszokta, hogy szoknyát, ruhát visel, és szerette is, mert volt annyira nőcis. Ő még az a  korosztály, aki ha igazán jó kosztümöt/alkalmi ruhát akart, akkor azt varratta. Kislányként szeretett minket is (a húgomat meg engem) szoknyában, ruhában járatni....Ez működött addig, amíg rá nem jöttünk, hogy a nadrágban kényelmesebben lehet játszani (csúszdázni, fára/mászókára mászni, stb). Én is szerettem babázni, de fára mászni is szerettem, csúszdázni pláne, kidobósat játszani labdával, stb, ezeket nem lehetett szoknyában, illetve lehetett, csak kényelmetlen lett volna. Minta ide, vagy oda, a gyerekek szeretnek mindent kipróbálni. Én bizony elmentem apámmal és a  bátyámmal foci és kosár meccset nézni (élőben), de ugyanakkor anyám főzni, sütni is megtanított...az élet nem fehér-fekete és a  mintakövetés sem feltétlenül úgy működik, hogy akkor kislány csak nőies dolgokat csináljon, fiú meg fiúsakat (mondjuk tény, hogy a  bátyámat nem tanítgatta főzni az anyám, de a takarításból bizony neki is ki kellett venni a  részét:))))

    előzmény:
    Amarynda (133)
    2017-03-17  12:44
  12. 2017. március 17. 13:57165.

    "itt ahol elek nincs vagy csak nagyon keves es nem jo varrono."


    Már nálunk sincs. Kimentek divatból.  

    előzmény:
    Amarynda (157)
    2017-03-17  13:44
  13. 2017. március 17. 13:56164.

    hat ez a szemlelet ma mar nem divatos, te sokkal fiatalabb vagy de sok mindenben a valodi ertekek barmirol is legyen szo idotalloak.


    ugyanugy mint a minosegi ruha, porcelain festmeny vagy barmi.


    ami nem gagyi az 100 ev mulva is ertekes es szep . ami meg "trendi" az sokszor nemcsak rossz minoseget hanem rossz izlest is takar. Nagymamam mindig azt mondta "kislanyom legyen inkabb 2 ruhad de az olyan legyen hogy megforduljanak utanad a nok is ha latjak , mint egy szekrennyi amelyikbol minden sarkon szembe jon veled a hasonmasod"


    igaza volt. mint mas dolgokban is.

    előzmény:
    Nikita 666 (161)
    2017-03-17  13:52
  14. 2017. március 17. 13:54163.

    "Az ivásra mindig van alkalom, de ok nincs rá."


    Ok? ...nem tudom... 


    Én szeretek jeges koktélokat, vagy jéghideg sört kortyolgatni forró nyári estéken a kertben. 


    Forró bort inni a kandalló elött decemberben. A finom bor része az ünnepi vacsorának. A pálinka a hajnali disznóvágásnak karácsony elött. A pezsgő a szilveszteri ünnepségnek. 

    előzmény:
    Nikita 666 (148)
    2017-03-17  13:22
  15. 2017. március 17. 13:52162.

    gyonyoruek, egyik szebb mint a masik;-))


    en nemreg fedeztem fel egy indiai uzletet az ebayen , vettem tole kaftant hosszut meg rovidet (kurta) isteni finom szellos anyagbol vannak, itthon legtobbszor azokat viselem nyaron mert jobb anyagot meg eddig nem talaltam mint ezek.


    vannak hosszu szoknyaim ( joparszor megcsodaltak mar oket) nagyon jo aron arul, sokszor lehet arajanlatot is tenni es legtobbszor ingyen postazzak.  az anyag neve Rayon amit nagyon szeretek olyasmi mint a gez sokat kezzel festenek nagyon szepek.


    az itteni 45 fokban aldas hogy nem ragad ra az emberre es nem ut rajta at az izzadtsag es raadasul szepek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (154)
    2017-03-17  13:34
  16. 2017. március 17. 13:52161.

    Én nem láttam, nem is fogom megnézni.


    Imádom amiket írsz, főleg hogy "ismerlek". Be tudom vizuálni az életeteket, és nagyon jó kép jön be. Azt te is tudod, nagyjából én is ilyen vagyok. A hagyományos értékek számomra nagyon fontosak, és bizony ebbe beletartozik a női-férfi viselkedés, és öltözködés is, a szülő felé a feltétlen tiszteletadás. Épp úgy ahogyan írtad. vélemény megmondva, de tisztelettel. A szülő majd eldönti mi legyen, a döntés felelőssége az övé, a tévedés jogával együtt.

    előzmény:
    Amarynda (159)
    2017-03-17  13:46
  17. 2017. március 17. 13:47160.

    Ööö... jajj.


    Hidd el, mi ketten nem vagyunk egy súlycsoportban.

    előzmény:
    kistit56 (156)
    2017-03-17  13:44
  18. 2017. március 17. 13:46159.

    egyetertek. en tuti hogy ott es akkor mondtam volna el a velemenyemet es hivatom a fonokot nem pedig  otthon nyivakolok a facebookon. de van aki szemben gyava csak kesobb acsarkodik mikor mar nem aktualis a dolog.


    egyebkent a kislany ronda abban a ruhaban. (szerintem)

    előzmény:
    Nikita 666 (155)
    2017-03-17  13:42
  19. 2017. március 17. 13:46158.

    Bármelyiket felvenném és a lányom is. Elegánsak.


    És te talán meg sem lepődsz de a nők igen, amikor Magyarországon hasonló stílusban öltözködtem, a férfiak állandóan udvaroltak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (154)
    2017-03-17  13:34
  20. 2017. március 17. 13:44157.

    az en ferjem is nagyon szeret fozni de a fozes nem "egynemu" dolog. ne felejtsuk el mennyi vilaghiru szakacs cukrasz stb van , ez vonatkozik a szabokra , divattervezokre stb re. is.


    az en ferjem nagyapja a Mahartnal volt gepesz es ha nem volt gepi munka akkor sokszor o fozott a szemelyzetnek . amikor nyugdijba ment a ferjem sok idot toltott vele (szemkozt laktak) otole tanult fozni. a masik nagypapajatol meg sok kezi mesterseget tanult el.


    vannak ritka ferfiak (az enyem is ilyen) aki a fozestol a pelenkazasig alkalmas mindenre. ez nagyon jo de eleg keves ember ilyen sokoldalu. a parom 8 eves volt amikor a huga szuletett anyosom visszament 6 honap utan dolgozni es a kistestver szo szerint ramaradt a paromra. amig iskolaban volt a nagyi vigyazott ra utana meg o latta el. es 2 evesen tettek a bolcsibe oda is neki kellett v inni meg suli elott.


    en meg felnottkent is varrattam imadtam hogy a ramszabott ruha tokeletesen ugy all ahogy kell. itt ahol elek nincs vagy csak nagyon keves es nem jo varrono. a szabosagok amik meretre dolgoznak dragabbak mint a designer ruhak ugyhogy ez nem jarhato. de itt eleg jo a valasztek merettol fuggetlenul mindenki talal magara amit keres. en ebayen rengeteget vasarolok legtobb esetben pont olyan amikre szuksegem van.

    előzmény:
    kistit56 (145)
    2017-03-17  13:13
  21. 2017. március 17. 13:44156.

    "A kérdésedből az derül ki hogy te természetesnek tartod azt, hogy egy nő alkoholt iszik."


    Bizony, természetesnek tartom. Pont annyira természetesnek, mint hogy egy férfi azt iszik. 


    "A nők szervezete gyorsabban bontja le az alkoholt" . Ezt nem tudom, nem is érdekel különösebben, de ha tényleg gyorsabban bontja le, akkor mi a gond? Ezek szerint egy nő nehezebben részegedik le. 


    És lehet is benne igazság. Volt egy nagynéném, 6 férfit ivott az asztal alá. Nem volt igazán nőies, főzni nem szeretett, de egy birtokot igazgatott, mert a férje inkább szeretett kártyázni. Ki is penderítette az életéből elég hamar. 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (122)
    2017-03-17  12:29
  22. 2017. március 17. 13:42155.

    Nem, az eladónak nincs joga hozzá.


    De amikor hasonlóan kritizálták a vásárlásomat a váci utcában, hogy egy akkora kislánynak nem kell még annyi ruha, akkor én nem vittem magammal a véleményemet, hanem beszóltam az eladónak. Ő abból a pénzből élt, amit én kisruhára szórtam el.


    Az önmagát a gyerekkel egyenrangúnak tartó szülő vagy annyira debil értelmű mint a gyerek, vagy pedig a gyerek túl okos. Egy szülő, aki tulajdonképpen felnőtt ésszel nemzett gyereket, ne vigye már haza a sérelmét. Nem otthon kell sírdogálni, hanem az eladónak megmondani hogy mi a helyzet.

    előzmény:
    Amarynda (138)
    2017-03-17  12:52
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 17. 13:34154.
  24. 2017. március 17. 13:34153.

    A mi családunkban is volt szolga. Külön lakrészben lakott, de a házban.


    Kötekedhetsz, de nem értem mi szükség erre.

    előzmény:
    kistit56 (146)
    2017-03-17  13:20
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 17. 13:32152.

    szeretem én a lazavilágot


    de utálom a függőségeket a cukortól a pián án a cuccig

    előzmény:
    Nikita 666 (148)
    2017-03-17  13:22

Címlap

top