Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hozzászólni nem lehet?

eda-1952
Létrehozva: 2017. március 15. 09:00

http://www.nlcafe.hu/eletmod/20170315/kislany-ruhavasarla s-husvet/


Vannak cikkek, ahol nincs hozzászólási lehetőség, pl a fentin sem. Itt pl miért? Tartok tőle, hogy erre van magyarázat, de már elnézést, ne szabják meg, miről van véleményünk!


 


Tehát: Igaza van anyukának, vagy ninc?

  1. 2017. március 20. 09:54251.

    Nahat en meg "aszittem" anyad apad bortonben, te meg nevelointezetben eltetek. A hanyas bortonszleng stilusod miatt
    Bocsika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (250)
    2017-03-20  09:48
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 20. 09:48250.

    12-25 korom közt csak rockzenész cuccban voltam hajlandó járni, tetkó fülbevaló azért nem


    ezért az apámék társaságába nem is menttem, mert oda olyan fazon nem fért be (magamtól tudtam)


    járt az anyám is az apám is lívájzban, de abban nem mentek el a haverjukhoz szülnapbuliba, de melóba se


    de az életcsere engem is változtatott, elmentem a barber-hez, elmentem edward sexton-hoz felöltözni, (nyakkendőt azért kerültem ha lehetett)


    pár év után lett szabadidőm újra, hívtak ide-oda kirándulni, én meg mondtam ok


    és akkor jöttem rá, hogy rohanhatok old navy, foot locker, levi's store 34th street venni kirándulásra alkalmas rucikat is, mert nem volt


     


    hiába voltam megnevelve, hogy mindig az a helyhez az alkalomhoz illően öltözzünk


    ameddig tombolt bennem a hippi lázadás leszartam


     


     

    előzmény:
    cabron (247)
    2017-03-20  09:07
  3. 2017. március 20. 09:32249.

    Kicsit elveszett a topik eleje , mert a 8. hsz-emre , ki tudja milyen okbol , Nikita boszen pocsolyaellenessegre , goromba lehulyezesre es sivatagi skorpiora valtotta at a beszelgetest


    8.hsz:*****************idezet
    Kulonben, hogy Eduska kerdesere is valaszoljak : a normalis szulo ugy oltozteti a fejlodo kisgyereket , hogy az oltozete a leheto legkenyelmesebb legyen. Ebben a korban ugralnak, masznak mindenhova , szaladgalnaknak s koszoljak ossze magukat hatalmas kedvvel a pocsolya kozepebe toccsantva.... nem a kis felnottnek oltoztetett 3-4-5 eves csinibaba a boldog gyerekkoru kislany....

    előzmény:
    cabron (247)
    2017-03-20  09:07
  4. 2017. március 20. 09:26248.

    Én komolyan nem értem ezt a gyerekkori "nemi identitáson" való pörgést.


    Az eredeti cikk , maga az "esemeny" , ami az itteni tema es a noklapja cikk forrasa , nem errol szol. Talan e miatt nem erted .
    Azert szolt az elado, mert egy rendelet megkavarta ott a "gondolkodast"...


    Obama a megkulonboztetesek ellen volt , innet az LGBT, Trump meg az elodje rendeletet ervenytelenitette /beszuntette... Obama a nővé atoperalt ferfiakat beengedte a noi clozettba pisilni , Trump nem... Trumpnak es hivoinek a no az no , a ferfi az ferfi es a homo az szar devians. Trump uvoltve hirdeti , hogy egy no legyen szep es oltozzon nonek , egy ferfi oltozzon ferfinek.
    Ebbol jott az , hogy a trumppartiak kihivoan agresszivak homoszexualisokkal , transzszexualisokkal....stb es ez a trumpparti kiscsaj beszolt az anyanak e miatt : mert a kislany fiucuccot valasztott.
    Az eredeti cikk , mert a forrast megadta az nlc , csak felre volt forditva , beszel a perrol, ami az esetet kovette .
    Az edesanya felhaborodva a facera tette az esetet , az olvasok lajkoltak es masszivan bojkottaltak az uzletet , az uzlet bezart es feljelentette az edesanyat... kb ez tortent.


    6. es 7. hsz





    Na aki a cikket elolvassa , annak leesik az alla....a hirhedt "nonconforming or LGBT spectrum" van a levegoben es annak jol vagy rosszul ertelmezese...
    Ez az a "torveny" vagy javaslat? ami beengedte a noi klozettekbe az atoperalt pasikat es ellenkezojet... Itt azt vetettek az anya szemere , hogy a gyereket fiunak oltoztetve orientalja a szexvalasztasban... valami ilyen zagyva salatabol csinaltak pert... Az anyat a Texas Shop vadolja/ta , hogy nem konform az LGBT-hez... Jo lenne tudni a cucc veget , mert nemregiben a vilagszegyene elnokuk megsemmisitette ezt a torveny? vagy rendelet ? Ez egyik  rugasa volt az emberi jogok ellen...


     


    A legelso texasi cikk amit nezek errol a /de meg nem olvastam el/ tipikusan oriasira felfujt amerikai erdektelen botranyocskarol , 2015 aprilisi , s nincs hozzaszolas.... valoszinuleg birosagon fut meg s e miatt nincs hozzaszolasi lehetoseg. A hozzaszolasok befolyasolhatjak a majdani zsurik velemenyet....
    előzmény:
    cabron (247)
    2017-03-20  09:07
  5. 2017. március 20. 09:07247.

    Én komolyan nem értem ezt a gyerekkori "nemi identitáson" való pörgést.


    Most így átpörgettem az életemet, hát én babáztam is (mondjuk nem amolyan hercegnősen, hanem kisbabásan), vágytam fülbevalóra, gyűrűre, karkötőre, nyakláncra, imádtam anyámmal sütiket sütni, imádtam vasalni, de ki nem hagytam volna sosem a szomszéd fiúkkal a patakban pancsolást, horgászást, fára mászást, gombászást apámmal, váz alatt bringázást.


     


    Kislány koromban kellett fodros szoknya, lakkcipő, amit kvázi iskolás koromra rendre elhagytam, mert nem volt kényelmes, nem szerettem, ettől függetlenül voltak csini gatyáim csini elől masnis cipővel (szigorúan lapos sarokkal, mert attól herótom volt), majd kiskamasz, kamasz koromban újra előkerült a szoknya az életemben, amellett, hogy megmaradt a farmer-kockás ing kombó is, volt farmerdzseki, bőrzakó (rokontól a 70-es évekből), sőt fehér paraszting a nagyapám egyik zakó alatti mellényével, de hordtam apám ballagási zakóját is.


    Majd húszas éveim közepén néha még fellelhető volt a szoknya, ruha a ruhatáramban, de nagyon ritkán alkalmaztam, ugyanis állandóan bringával jártam (mai napig), ezért nagyon nem volt praktikus. De volt Martens bakancs is szűk farmer rövid gatyával, kifejezetten férfi Levis ing kigombolva, alatta trikóval.


     


    Kamasz koromban imádtam sütit sütni, a főzés sosem érdekelt, ma nem szeretek sütni, viszont imádok főzni és utálok vasalni. 15 éve nem volt rajtam már fülbevaló sem, egyéb ékszer meg kislány korom óta sosem, sminkelni sosem sminkeltem, gyűlölöm a parfümöt és van tetkóm...


    Ma már soha nem hordok szoknyát, ruhát, soha nem volt rajtam még magas sarkú cipő sem, nemhogy tűsarkú.


    Szeretek hímezni, de utálok varrni, világ életemben rajongtam a fociért (most is). És sorolhatnám...


    Ezek után hova vagyok kategorizálva?


    Ja, ami a legfontosabb, ha bármitől is meg akartak volna fosztani a szüleim valami hülye illemre hivatkozva, boldogtalan lett volna a gyerekkorom. :)


     

  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 20. 08:07246.

    jó deal volt anno az annában is utálni a piát


    fizették a pasik a whiskey a csajok itták a döglöttgyömbért


    az astoriában a piros martini volt málnaszörpre cserélve, üvegje egy ezresért


    közben rác kati meg zánbó király görcsölt a pódiumon, ja akkor még nem volt király

    előzmény:
    Nikita 666 (206)
    2017-03-18  14:05
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 20. 07:51245.

    Bármelyiket felvenném és a lányom is. Elegánsak.


    És te talán meg sem lepődsz de a nők igen, amikor Magyarországon hasonló stílusban öltözködtem, a férfiak állandóan udvaroltak.

    idézet:
    Nikita 666 (158)
    2017-03-17 13:46:02

    anna presszó és környéke

    idézet:
    ugyintezo.a (173)
    2017-03-17 14:09:27

    Honnan tudod??? Kicsit belemélyedünk, még egyéb is ki fog derülni. Egy ismerőssel elkezdtünk beszélgetni, és kiderült hogy egy drága jó rokona igen közeli "ismerősöm" volt.

    idézet:
    Nikita 666 (181)
    2017-03-17 15:28:16

    ott melózott akkoriban bp legjobb nője és egy haverom csaja volt


    én is látogattam a maximból 1 táncoscsajt az is járt oda


    onnan tudom, hogy milyen zsongás volt arra


    és persze az ori-ból nekem se volt messze átlépni

    előzmény:
    Nikita 666 (181)
    2017-03-17  15:28
  8. 2017. március 20. 05:32244.

    igy van. en egy alkalommal lattam kozelrol egy itteni sorozat foszereplojet  ( a varosban  lakik) egy uzletben talalkoztam vele addig csak tvben lattam, es nagyon helyes kis nonek gondoltam. amikor lattam hetkoznapi sminkben volt  nem ugy ahogy a tvben es ijesztoen nezett ki a bore. a porusai hatalmasak voltak , a szeme korul rancok es valami egeszen furcsa szine volt az egesz nonek.


    aztan ugye ez kimegy a divatbol es a szolarium aldasos hatasai megmaradnak. orokre.

    előzmény:
    Lillaréka (184)
    2017-03-17  19:36
  9. 2017. március 20. 05:29243.

    mindenki mas izlessel rendelkezik es ez igy van jol ettol kerek a vilag. en szeretem az ekszert , bizsut is es altalaban nagy darabokat valasztok mert azok illenek jobban hozzam. nem vagyok torekeny alkat es mivel pl eleg vastag az ujjam is egy apro diszkret gyuru elveszne rajta. egyebkent hiaba szeretem a gyuruket nem hordok csak 3 dbot mert  nem igazan szep kezeim vannak es inkabb a lancokat karkotoket reszesitem elonyben. ket jeggyurut viselek az egyik vekony egyszeru a masik szeles es ketszinu aranybol van az elso az eredeti a masikat a 25. hazassagi evfordulonkra kaptam. es van egy tuzopal gyurum azt meg a fiamtol kaptam ill. a kovet hozza es ugy lett befoglalva gyurunek.


    sokszor megcsodalom a noket, anyosomnak gyonyoru keze volt pedig sokat dolgozott mert rajtuk nagyon  ervenyesulnek a szep gyuruk.

    előzmény:
    Lillaréka (186)
    2017-03-17  20:01
  10. 2017. március 20. 05:23242.

    Tisztellek es becsullek,es kivanok jo egeszseget!Az italhoz nem tudsz hozzaszolni,mert a gyogyszer miatt alkoholnak a kozelebe sem mehetsz,es se kislanyod,se kisfiad[unokak]nincsenek,igy nem ehhez nem ertesz,a mai kamaszok masok...de nem kell olyan messzire menni,Marlene Ditrich,Georg sands es sokan mas szinesznok,ferfiruhaban jartak,es nem zavartak vele senkit,a tehetseguk volt a fontos....


    Utoljara Meril Streepet[oscar dijas es nem buzi]lattam az oscaron -Csarli Cheplinnek _oltozve,tunemenyes volt.....rengeteg divat kezdett el a noknek is nyakkendot gyartani,es nagy siker,mar 19 eve.......


    Legyen szep tovabbi tavaszod!!!!!!

    idézet:
    kekelefant (190)
    2017-03-17 23:20:06

    Ismet tevedsz mint tobb alkalommal. en is megihatok egy pohar pezsgot vagy egy koktelt unnepi alkalmakkor es a gyogyszerek ellenere soha semmi bajom nem volt  tole. egy pohar ital maximum azoknal az alkoholistaknal okoz gondot akik vagy szedik az alkoholizmus kezelesere kapott ellengyogyszert vagy a boruk ala van ultetve hogy rosszul legyenek ha isznak.


    nalam ilyen nincs, ezert meg sose lettem rosszul egy szuletesnapon ahol megittam 1 azaz egy italt az este folyaman.


    mas: teljesen mas Marlene Dietrich meg a fenykepen szereplo kislany a kettot nem lehet egy napon emliteni. en  eddig egyetlen gyereket ismerek a kornyezetemben 13 eves o nagyon noies, a hajviselete es meg festi a kormeit stb. mivel itt az iskolaban ez nem tilos max azzal kell szembeneznie hogy a tarsai csufoljak az meg az o problemaja, az anyja nem banja engem meg nem erdekel.


    de rajta kivul senkit se ismertem pedig eleg sok gyereket latok kijonni az iskolakbol hogy a fiuk lanynak a lanyok meg fiunak vannak oltozve. engem nem zavar, ha az en gyerekem lenne nem vennek ilyen ruhat neki 5 evesen mint ami a kepen van a cikkben.


    ilyen egyszeru az egesz. Ps. nalunk most osz van.

    előzmény:
    kekelefant (190)
    2017-03-17  23:20
  11. 2017. március 19. 12:19241.

    Na.. a versmondás az külön  kategória volt a  fiamnál.. olyannyira látványosan unta az ovis szereplést hogy az muris volt..  vakarózott, ki- kiállt a sorból, mindenfelé tekingetett.. Utálta az egészet. 


    A nagylány meg kiscsoport első napján hazajött a Cinege cipője- c verssel.. végig tudta, pedig akkor hallotta először..  olyan könnyen és gyorsan tanulta meg a verseket ráadásul elő is adta, hogy minden környékbeli - versmondó kislánynak hivta. 
    A kicsilány meg egyfolytában puzzle-zott... felnőtteket megszégyenitő sebességgel rakott ki puzzle-kat..


    Mi elég gyorsan leállitottuk a  nagyszülöi beledumát mindig.. de a mai napig nem bírtak leszokni róla, pedig mindhárom felnőtt már. 


    van aki igy van összerakva.. azt hiszi jobban tudja mi a jó a másiknak.. legyen az családtag vagy idegen

    előzmény:
    évi* (240)
    2017-03-19  12:08
  12. 2017. március 19. 12:08240.

    Emlékszem, egyszer nagymamámnál ott voltak a barátnői, egyik fiam (még kicsik voltak) átment és vitt valami játékbabát, és nagyim mondta neki, hogy az nem való. Egyrészt nem értette, másrészt megbántódott, hogy mi a baj szegény babával. Szerencsére nagyim nagyon haladó és vagány volt, így meg lehetett vele dumálni, hogy nincs baba-piszkálás még a barátnők előtt sem, és neeeem, nem fog a gyerek vigyázzállásban verset mondani...

    előzmény:
    Lillaréka (237)
    2017-03-19  11:51
  13. 2017. március 19. 12:05239.

    Ezzel én is pont így vagyok.


    Fiúkat tanítom is arra, hogy ne foglalkozzanak a belepofázással. Ami nem veszélyes és másokat sem zavarnak vele, ahhoz másnak nincs köze. Ennyi. (Ha csak a látvány zavar valakit, az ne nézzen oda.)

    előzmény:
    Babyface83 (236)
    2017-03-19  11:39
  14. 2017. március 19. 12:03238.

    Nálunk a kicsit tuszkolták a játék babakocsiba. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (235)
    2017-03-19  11:39
  15. 2017. március 19. 11:51237.

    Olyan mintha  sötét középkor lenne egyesek fejében.


    nálunk após volt aki folyton valami fiúsra akarta tanítani a fiamat.. pl fakard meg faparipa meg műanyag dugós puska.. és hasonlók.. mert az fiús. hát.. a fiam nem tudott ezekkel játszani.. egyszerűen nem tudta mit kezdjen vele. Az autók és az informatika viszont már ovisként érdekelte.. autópályát épitett a lakásból.. kb mindenhol volt valami út vagy benzinkút, rendőrállomás, garázs...stb.... és a húgait is bevette.. mindig adott nekik valami szerepet. 

    előzmény:
    Babyface83 (236)
    2017-03-19  11:39
  16. 2017. március 19. 11:39236.

    Mondjuk én pont letojom a belepofázást, elég önbizalmam van ahhoz, hogy mások okoskodása ne bizonytalanítson el. Csak dühít a jelenség, mert sajnálom azokat a gyerekeket, akik ilyen mentalitásban nőnek fel. Ha nem engedik főzőcskézni, babázni stb (már ha ehhez van kedve), nem kell csodálkozni, ha felnőtt korában kétségbe esik, ha magának kell kaját csinálnia, rendben kéne tartania a saját lakását, esetleg el kéne látnia a saját gyerekét. Mert bele lett verve, hogy egy férfi ilyesmiket nem csinál.

    előzmény:
    évi* (233)
    2017-03-19  11:32
  17. 2017. március 19. 11:39235.

    A fiam a húgait tologatta a babakocsiban. 

    előzmény:
    évi* (233)
    2017-03-19  11:32
  18. 2017. március 19. 11:37234.

    Azért mert idióták


    A nagylányom  még  kamaszlányként  is cserélte a kereket a rally- autón.. minden versenyen ott volt, mindenkit ismert és mindent értett.. kiskorában meg babázott is meg a bátyjával is épitkezett.  Rocker is volt.. tudod.. fekete cucc bőrszijak.. 
    Bár tény.. 23 évesen sem az a műkőröm- szilikon  csaj, inkább vagány tipus...  A fiúk szó szerint körülrajongják... 
    Voltak ebből poénok... pl a fagyis srác horvátországban eldobta a mixert annyira nézte a lányomat... vagy volt olyan, hogy nekiment fejjel az oszlopnak...a bambuló. pedig semmi kihivó nem volt rajta.. 


    Aki azt hiszi, hogy a kiskori szerepjáték miatt kezeltetni kell egy gyereket  vagy kitépi a kezéből a játékot- mert nem nekivaló.. annak zárt osztályon van a helye.

    előzmény:
    Babyface83 (231)
    2017-03-19  11:26
  19. 2017. március 19. 11:32233.

    Tudod, ez azért van, mert MINDENBE bele kell pofázni. Idegenek tekintetében, és saját gyerek tekintetében is...


    Én is hülyét kapok az ilyentől. Gyerekeimnek is volt babakocsija, játékállatkákat tologattak benne. És akkor mi van? Ha ettől lesznek buzipapok, akkor vállalom. :-)

    előzmény:
    Babyface83 (231)
    2017-03-19  11:26
  20. 2017. március 19. 11:26232.

    Vagy valami nagyon keményet tol... hogy ilyenek jutnak eszébe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (229)
    2017-03-19  10:52
  21. 2017. március 19. 11:26231.

    Én komolyan nem értem ezt a cirkuszt, de lépten-nyomon ilyenekbe botlok. Játszóházban elrángatják a kisfiút, amikor tologatni akarja a babakocsit, mert az nem elég fiús, kiröhögnek mert játékkonyha van a kisfiam szobájában, kiveszik a kislány kezéből a kisautót, és még hosszan sorolhatnám. Amúgy a férjem kiskorában szeretett otthon mászkálni az anyja magassarkú cipőjében :) Most majd biztos megmagyarázzák, hogy a férjemet hagyták elferdülni, és most biztos azért lett ilyen a gyerekünk is, mert nem elég férfias az apja :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (229)
    2017-03-19  10:52
  22. 2017. március 19. 11:23230.

    Vannak nők akik tényleg úgy eszik a bogyót, mint más a cukorkát.. 


    azt mondja.. hogy jajajajjaj.. képzeld már egy hete xanaxon élek..... mert--- és itt jön valami piszlicsáré történet, amit meg tud oldani egy felnőtt ember, és nem borul ki rajta ... pl- meghúzták az autóját, egyest kapott a gyerek, tönkrement a mosógép, vagy a vasaló, és hasonlók. 


    tényleg számtalanszor hallottam már ilyesmit elég sokszor.  


    egyszerűen azért mert vannak olyan emberek akik mindent tragédiaként fognak fel  és ha nincs az életükben semmi probléma akkor gyorsan keresnek , vagy gyártanak maguknak. 


    Mások meg nem ilyenek. 


    Bármelyikből áltanositani vagy messzemenő következtetést levonni teljesen feleslges energiapocsékolás

    előzmény:
    Babyface83 (226)
    2017-03-18  22:32
  23. 2017. március 19. 10:52229.

    Amikor elolvastam a hozzászólásod, az első gondolatom az volt, hogy megkövetem Nikinket, és aláírok mindent, amit az alkoholról mondott, olyan szép példát szolgáltatsz rá sokszor... de aztán rájöttem, hogy te valószínűleg józanul is így gondolhatod ezeket. Én ugyanis ihatnék akármennyit, hamarabb lennék rosszul vagy kapnék alkoholmérgezést, mint hogy eszembe jusson akkora hülyeség, hogy egy kisfiút kezeltetni kéne amiatt, mert felveszi játékból az anyja hálóingét, vagy egyáltalán: a másság egy olyanfajta betegség lenne, amit gyerekkori kezeléssel megelőzhetünk. 


    Nézz utána a viseleteknek: sok korban kifejezetten nőies volt a férfiak ruházata is (mai szemmel). Térdharisnyák, masnik, egyes helyeken szoknyák... a férfiak mégis férfiak voltak (és bár minden korban voltak homoszexuálisok is, de biztos, hogy nem a gyerekkori ruháik miatt lettek azzá). A gyerekek pedig szeretnek beöltözni, lányok is fiúnak, fiúk is lánynak, nincs ebben semmi különös, játszanak, szerepeket is. Így tanulják a világot.

    előzmény:
    kekelefant (228)
    2017-03-18  23:36
  24. 2017. március 18. 23:36228.

    Te mit gondolsz?Kulonben csak vicceltem,mert meg ilyet nem hallottam,Anyuka csipkes haloingje???????A mostani idokben senkit sem kell kezelni,mert ez most sikk,azert akarnak az iskolaba egy 3-ik wc-t tenni,annak aki meg nem dontotte el fiu vagy lany.....


    Most olvastam egy cikket,kulonben muvelt ,iskolazott szuloktol,hogy a gyereknek a szekrenyeben fiu es lany ruhak is vannak,hogy kesobb eldontse,mi akar lenni.....

    előzmény:
    Inez_Alvarez (196)
    2017-03-18  08:38
  25. 2017. március 18. 23:29227.

    Na ne rohogtess itt mindenkit!!!Mikor volt neked penzed a Vaci utraca,meg a vaci utra sem........megszakadok,te elhiszed ,hogy elhiszik.....[mellesleg a vaci utcaban nincs gyerekruha uzlet]

    előzmény:
    Nikita 666 (155)
    2017-03-17  13:42

Címlap

top