Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanácstalanság...

radrebi
Létrehozva: 2017. március 5. 14:28

Sziasztok!


Sokat gondolkodtam, hogy leírjam e, ami bennem van, úgy döntöttem megteszem, hátha segít.


Nagyon el vagyok keseredve, és nem tudom hogyan tovább. 8 éve férjnél vagyok, és annak ellenére, hogy az első perctől kezdve szeretnénk gyereket, még nem jött össze. Sok mindenen vagyunk túl, a házasságunk is majdnem ráment. Már el is költöztem itthonról, de küzdöttünk tovább, és próbáljuk rendbe hozni. De érzem, hogy nem az igazi. Nincs nagy gond közöttünk, mindenünk megvan, nem unatkozunk, sok közös programunk van, de mégsem vagyok boldog évek óta. Másfél éve van egy nagyon jó munkahelyem. Rengeteget dolgozom, cserébe viszont jól is keresek. Sokkal többet, mint a férjem, pedig ő is dolgozik. Nagyjából elmondhatjuk, hogy én vagyok a családfenntartó. Ami nem is lenne gond, de a férjem nagyon elkényelmesedett, és sokszor nagyon gorombán bánik velem. Biztosan bántja, hogy többet keresek. Szeretnénk nagyobb lakásba költözni, nyaralni menni, síelni menni. Igényei vannak neki is, de igazából én vagyok az, aki tesz is azért, hogy mindezeket meg is tudjuk valósítani. És én is fizetem mindezt. (Ő nem akart az első perctől kezdve közös kasszán lenni, azért írom így.) Nem tudok felnézni rá, úgy érzem én vagyok a férfi a kapcsolatunkban. :( És el is fáradtam, mert olyan, mintha csak nekem lenne fontos, hogy jobban éljünk, és úgy érzem, szemben úszom az árral.


Az életemet tovább nehezíti, hogy gyerekkoromban egy nagy traumán estem át. Elvittek a szüleim pszichológushoz, aki nem tudott segíteni, így sajnos eléggé szorongó lettem. Pánikbetegséggel is kezeltek, volt olyan időszak, hogy nem mertem a lakásból kilépni, de nagyon sokat dolgozom magamon. Elvégeztem 2 egyetemet, doktoráltam, és szépen be is indult a karrierem. Nem volt mindez egyszerű, de megcsináltam. És aki nem tudja rólam, hogy miken mentem keresztül, el sem hinné. A környezetem szerint mindig mosolygós, pozitív, kiegyensúlyozott vagyok.


A szorongásaim azonban mindenféle pszichoszomatikus tüneteket okoznak, így kerültem ahhoz az orvoshoz, aki 2 éve beköltözött a fejembe, és a szívembe. (Nem pszichiáter) Tudom gyakori, tudom félrevezető, az ember sokszor beleszeret az orvosába. (Voltam pár orvosnál, sőt, azok között dolgozom, mégsem érdekelt/érdekel egyik sem) A két év alatt csak néhányszor találkoztunk. Nem csinálok semmit, nem provokálom, eszembe sem jutna, felesége, gyerekei vannak, de érzem, hogy kölcsönös a szimpátia. Ő sem tett tulajdonképpen semmit, de mindig történt valami, amit nem tudtam mire vélni.


Az elején visszarendelt kontrollra néhány havonta, bár az első perctől kezdve rájött, hogy nincs semmi bajom, minden csak a szorongásaim miatt volt. Mindig kitalált valami újabb vizsgálatot, csak hogy megnyugtasson. Az első két alkalommal volt rajta gyűrű, aztán már nem. Egyre személyesebb kérdéseket tett fel. Hol dolgozom, milyen a magánéletem, hova járok sportolni, a szüleim mivel foglalkoznak stb. Sokat nevettünk, olyan bensőséges lett a "kapcsolatunk". Nagyjából egy időben doktoráltunk, megbeszéltük kinek hogy sikerült. Sokszor csak nézett és mosolygott, akkor is, amikor kint ültem a váróban és kijött, beszélgetett valakivel, közben engem nézett. Volt olyan is, hogy meglátott a váróban, és nagy vidáman odaköszönt nekem. Elvállat olyan vizsgálatot is rajtam, ami nem is az ő szakterülete.


Aztán mikor bementem a rendelőbe előfordult, hogy gyorsan elkezdett matatni az asztalán, majd közölte, hogy nagyon zavarban van. És én nem mondtam erre semmit.


Aztán történt vele egy baleset, amibe majdnem belehalt. Annyira aggódtam és féltem. Aztán amikor újra dolgozni kezdett, elmentem hozzá ismét. Kicsit más lett. Talán a legjobb szó rá, hogy olyan lassabb lett, kimértebb. Aznap én voltam az utolsó páciens, és megkérdezte, hogy kocsival vagyok e. Mikor mondtam, hogy igen, akkor annyit mondott, hogy hát akkor jó. És legutóbb, amikor megint én voltam az utolsó, a szemembe nézett, és azt mondta, hogy úgy örül annak, hogy én vagyok az utolsó, mert úgy feldobom a napját. És én erre ismét nem mondtam semmit. Legszívesebben pedig a nyakába ugrottam volna. És közölte, hogy nem kell többet mennem, nyugodjak meg, tényleg, nincs semmi bajom.


Nagyon mozgalmas életet élek, rengeteg konferenciára járok külföldre is, egy percig sem unatkozom, de a dokim már most hiányzik. Lehet, hogy nem találkozom vele többet. Az a legrosszabb, hogy nem tudom eldönteni, hogy csak én gondolom, hogy szimpatikus voltam neki, vagy tényleg. Mondjuk, ha akart volna valamit, akkor már keresett volna :(


Na de a nagy problémám, hogy nagyon az utolsó pillanatban vagyok a gyerekvállalás terén. A férjemmel nem vagyok túl boldog, de újabb kapcsolatot keresni sincs már sok időm. Ráadásul ugye nagyon másra sem tudok gondolni. :(


Mit tennétek?


Jaj, de hosszú voltam, bocsánat!


 


 


 

  1. 2017. március 5. 21:37101.

    Ha annyira tökéletes az életed, mit keresel itt ezen a fórumon? A tökéletes kapcsolatodban nincs jobb program? En, ha ekkora boldogságban élnék, fel sem jönnék az nlc-re!


    Ha tenyleg mindent megbeszelsz a csodálatos ferjeddel, miért kell itt kielned a flusztraciodat, megkeseredett életedet?


    Mesélj még! Néhány jó tanács jól jönne! Hátha nekem is összejön egy ilyen szuper párkapcsolat, és végre cseszegethetném a többi szerencsétlent, hogy mennyire hülye, miközben én olyan boldog vagyok!


    Te NŐ! 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (95)
    2017-03-05  21:08
  2. 2017. március 5. 21:35100.

    Senkinek sem kell csupan azert turnod, mert himnemu. Bizonyitek itt a sok elvalt no. Van pasi is, de nem roluk van szo.


    Ha netalantan szulsz ennek egy gyereket, akkor lesz ket gyereked.

  3. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 5. 21:3499.

    Dehogy lenyegtelen! Mindig orulok, amikor hulyenek nezel, onnan tudom, hogy jo uton jarok:)

  4. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 5. 21:3398.

    Orulok, hogy sikerult mosolyt csalnom a fejedre, niki. Ugyan a felteteles modot nem sikerult ertelmezned (nyitnek, nem szolnek), de sebaj, nem is vartam toled ilyen bonyolult dolgot. Csak a szokasos gyenge provokaciod, tok uncsi.

    előzmény:
    Nikita 666 (97)
    2017-03-05  21:24
  5. 2017. március 5. 21:2497.

    En azert azt mindenkeppen kiprobalnam, hogy mi tortenik, ha en kiszallok a programszervezesbol. Ferj aktivizalna magat, tenne a kapcsolatert? 


    Es hat....nyitnek egy bankszamlat csak magamnak, amire minden honapban menne egy bizonyos osszeg. Nem, ferjnek nem szolnek rola.

    idézet:
    paradicsom07 (77)
    2017-03-05 19:28:17

    ... bankszámlát nyitnál ... férjnek nem szólnál róla ...


    Na brávó!


    Lecsóka, valóban akadnak itt akik topicot tesznek tönkre velem az élen, de az is biztos hogy ti pedig a hülye eszetekkel életeket nyomorítanátok meg. A férjedet lenézed, hazudnál neki, becsapnád?


    A férjed nem életed társa?


    Komolyan mondom, ez a topic már komédia.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (77)
    2017-03-05  19:28
  6. 2017. március 5. 21:1496.

    Khm, én pl. tök normálisan reagáltam. Paradicsom is. A kötekedéseket ne olvasd el! Nem érdemes :)

    idézet:
    iop (46)
    2017-03-05 18:09:12

    Világos.


    Ami az emberek ínyére van, az a hájjal kenegetés, azok a nagy barátok.


    Akik pedig leírják a kellemetlent, ami mellesleg igaz, az már kötekedés. Ők a gonoszak.


    Azon röhögök, hogy ha itt néhányan ismernétek, a fejetek vernétek a falba, hogy mennyire félreképzeltetek.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (46)
    2017-03-05  18:09
  7. 2017. március 5. 21:0895.

    Már bánom, hogy írtam. :( Nem tudtam, hogy itt ennyi gonosz, személyeskedő és megkeseredett ember van. Régen csak olvasgattam a topicokat, voltak pro és kontra válaszok, de ilyen szintű bántásokra nem emlékszem.


    A topic nem kamu! Nem vagyok kurva, nem vagyok törtető, és nem én mondtam, hogy a férjem élősködő. Nem ismertek, de már tudjátok, hogy mekkora egy szemét vagyok.


    Én beszélgetni szerettem volna, de a sok unatkozó, sötét lelkűvel nincs kedvem. Nem is értem mit kerestek egyáltalán itt! 


    Szerintetek Kamu topic, én tök nem vagyok normális, leírtátok egyszer, de azóta is itt lebzseltek. Nincs jobb dolgotok ezek szerint. 

    idézet:
    radrebi (39)
    2017-03-05 17:49:04

    TE nyitottál topicot, hogy a házasságod úgy kalap szar ahogy van, a férjed egy hmmm ... tulajdonképpen előttünk bugrisnak tituláltad, és van egy orvos, akinek a kedveskedését süldő leányzó módjára próbálod értelmezni.


    Már megbocsáss, de szerinted mi itt a béka segge alá kúsztunk, ha már a saját életedhez próbálsz másokat viszonyítani?


    Nem mi akarunk bizonyosat tudni a dokiról, hanem te.


    Én a társammal megosztom mindenemet, ahogyan ő is teszi velem. Neked valóban az számít, hogy te többet keresel, és neked kell fizetni mindent? Fordított esetben mit mondana a férjed? Élősködőnek nézed valóban, a te pénzedből él, ezt állítod.


    Gyereket akarsz. Minek? Egy olyan házasságba, amelyben az állításod szerint egy lusta, goromba disznó a férj? Ő legyen a gyereked apja? Úgy tűnik neked csak gyerek kell, társ nem. Drágám, egy nőt a szerint kezelnek nőként, hogy az illető hölgy mennyire NŐ. Félő hogy anyaként sem lennél jobb, mint feleségként. Egy férfi ok nélkül nem durva, biztos vagyok benne hogy időnként drámázol, hisztizel neki.


     

    előzmény:
    radrebi (39)
    2017-03-05  17:49
  8. 2017. március 5. 20:2594.

    Ha vele maradsz, lesz gyerek? Eddig miert nem lett???? En ebbe a szituba mellesleg nem szulnek. De hat ez en vagyok. Elvalsz majd gyerekkel.

    előzmény:
    radrebi (91)
    2017-03-05  20:02
  9. 2017. március 5. 20:1393.

    Dehogy. Ismerosom 50 valahany eves, van egy kislanya, ha jol szamolom, 47 evesen szulte, gyonyoru, okos, szep, ugyes kislany.


    Ha biztosan tudod, hogy nem a te hibadbol nem lehet gyerek.??? Ezert is kar volt eddig hezitalni. Persze, te tudod, mikor derult ki, hogy nem lehet egyerek, es meddig elsz egy ilyen vegetalo kapcsolatban? Ha sokaig hezitalsz, a te bunod, persze, te tudod, hogy szereted elszurni az eletedet. Megmondom, egy ilyen hazassag nem jo, en is kileptem belole. 7 ev utan, de 6 ev utan en mar tudtam. O kert meg egy evet, mondtam, folosleges, de mivel mar volt egy gyermekunk, hat belementem, de minek. Az egy ev alatt semmit nem valtozott, gondolta, nyeregben van. Valaskor meg utana jott sirva, hogy megvaltozik. Hat tudod, mikor. Ha belemegy, ugyanugy folytatja. De meddig? Na, es ha vele maradsz. Gyerek lesz, de hogyan tovabb? Ugyanigy. Lesz gyerek? Ha nem maradsz, akkor lehet? Ezeket te tudod. Gyereket egyedul felnevelni nem gyerekjatek, en tudom, de meg mindig jobb, mint egy ilyen pasassal.

    előzmény:
    radrebi (91)
    2017-03-05  20:02
  10. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 5. 20:0492.

    ....viszont a meglevobe erosen ellenjavallt szulni:(

    előzmény:
    radrebi (91)
    2017-03-05  20:02
  11. 2017. március 5. 20:0291.

    Gyerek szempontjából gondolom, kizárólag gyerek szempontjából, hogy lehet, hogy késő egy új kapcsolat.

    előzmény:
    Sissi52 (88)
    2017-03-05  19:55
  12. 2017. március 5. 20:0190.

    Ezzel tokeletesen egyetertek. De ragodni csak azon lehet, ami van. Es lehetoleg ne sokaig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (87)
    2017-03-05  19:51
  13. 2017. március 5. 19:5989.

    Tenyek: gyerek nincs, a ferj mogorva, doctor nincs, a rendeles lejart. Csak azt lehet rendbetenni, ami van. Ha erdemes. Tehat van egy mogorva ferj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (84)
    2017-03-05  19:45
  14. 2017. március 5. 19:5588.

    Akkor egyszer figyelj is es ne pattogj.


    Megtetszett neked egy nosember. Zero, kipipalva. Tehat nosember nincs.


    Van viszont egy hazassagod, amit rendbe kellene hozni, ha nem, ki kellene lepni belole. De te csak vegetalsz. Te tudod, de szerintem errol nincs mit tobbet megbeszelni.


    Gyerektemat megtargyaltuk, ebbe a szituba ne.


    30-as eveid vegen jarsz? Es nincs ertelme ujat kezdeni? Te almodsz? Komolyan mondom.

    előzmény:
    radrebi (82)
    2017-03-05  19:43
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 5. 19:5187.

    Nézd, nagyjából egyidősek vagyunk, ezért azt mondom: én most érzem a csúcson magam minden tekintetben, és ha azt mondaná valaki, hogy igen, ebben a boldogtalan házasságban kell élned életed végéig, azért felhördülnék, hogy nemá! Nem vagyok már húszéves, de ahhoz bőven fiatal vagyok még, hogy a teljes jövőm feladjam. Gondold át, hogy tényleg érdemes-e még bármit be- és feláldoznod ebben a hanyatló stádiumban lévő házasságban.

    előzmény:
    radrebi (82)
    2017-03-05  19:43
  16. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 5. 19:5086.

    Tenyleg patthelyzetben vagy. Valahol meg kellene torni a 'pattot' es ugy tunik, csak a ferjed fele lehet, hogy most akkor hogyan tovabb. A doki-vonal szerintem csak tunet: alacsonyan van az erzelmi ingerkuszobod ezert par emberi szoba tobbet latsz bele (jo esellyel) mint amekkora jelentoseguk van. 

    előzmény:
    radrebi (82)
    2017-03-05  19:43
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 5. 19:4885.

    Háyn éves a házmester?

  18. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 5. 19:4584.

    Itten gondolatolvasók fórumoznak :)


    Egyébként nem fontos, hogy miért nem jött össze a gyerek, és nem is tartozik ránk. A lényeg: gyerek nincs, a férj mogorva, az orvos meg kedves. Mit lehet itt tenni?

    előzmény:
    radrebi (76)
    2017-03-05  19:28
  19. 2017. március 5. 19:4583.

    Kakast keres.
    Azt hiszi , hogy masik kakassal lesz babaja .
    Ez egy osztonos vilagregi cucc : a tyukocska keresgel , es ha jonak erzi a korulmenyeket , lerakja a tojast... es itt most nem hulyulok , ez igy van , Sissike...


    Azt kellene megnezetnie annak , aki valodi ilyen cipoben jar, hogy nem meddo-e....


    Mert ez az egesz csak egy "tema" : kamuzik a doktoralt nocike . Dumalni akar.

    előzmény:
    Sissi52 (79)
    2017-03-05  19:38
  20. 2017. március 5. 19:4382.

    Csak, hogy mennyire patt helyzetben vagyok. Vonzódom valakihez, akivel nem lehet semmi, nem boldog a hazassagom, de szeretnék gyereket, viszont a harmincas éveim végén járok, túl késő egy új kapcsolathoz. 


    És gondoltam jó lenne beszélgetni valakikkel, mert a környezetemben ezt nem tudom senkivel megbeszélni.

    előzmény:
    Sissi52 (79)
    2017-03-05  19:38
  21. 2017. március 5. 19:4181.

    Pontosan. En az elsot kiprobaltam, mit tenne. Semmit. Csak ami neki jo.


    Masik meg, legyen gyerek, ugyis az anyja foglalkozik vele. Az ove majd csak akkor lesz, ha mar ellatja magat.


    Harmadik, mai eszemmel tennek felre magamnak penzt. Anyam hiaba mondta. Akkor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (77)
    2017-03-05  19:28
  22. 2017. március 5. 19:4080.

    En azert azt mindenkeppen kiprobalnam, hogy mi tortenik, ha en kiszallok a programszervezesbol. Ferj aktivizalna magat, tenne a kapcsolatert? 


    Es hat....nyitnek egy bankszamlat csak magamnak, amire minden honapban menne egy bizonyos osszeg. Nem, ferjnek nem szolnek rola.

    idézet:
    paradicsom07 (77)
    2017-03-05 19:28:17

    Ő nem akart az első perctől kezdve közös kasszán lenni


     


    Lecsoooooooooo! OLVASSAD MAR EL AZT A FRANYA NYITOT !


    Kulon kasszajuk van! Leirta a neni! Milyen jotanacs az ilyen ???????????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (77)
    2017-03-05  19:28
  23. 2017. március 5. 19:3879.

    Tenyleg nem irtad egyiket se. De akkor mindek irtad le a dokis szorit???


    A gyereket meg en nem eroltetnem. Ebben a szituban nem. Kiveve, ha a tervemben benne lenne utana egyedul felnevelni.

    előzmény:
    radrebi (76)
    2017-03-05  19:28
  24. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 5. 19:2978.

    (Szegeny hulye, engem tenyleg nem erdekel. Majd megunja, mivel kozonsege nincs.)

    előzmény:
    ladybird65 (75)
    2017-03-05  19:25
  25. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. március 5. 19:2877.

    En azert azt mindenkeppen kiprobalnam, hogy mi tortenik, ha en kiszallok a programszervezesbol. Ferj aktivizalna magat, tenne a kapcsolatert? 


    Es hat....nyitnek egy bankszamlat csak magamnak, amire minden honapban menne egy bizonyos osszeg. Nem, ferjnek nem szolnek rola.

Címlap

top