Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

4 hétig otthon

daisyreydley
Létrehozva: 2017. február 15. 17:33

több, mint 3 hete a szüleimnél vagyok látogatóban, merthogy külföldön dolgoznak, de viszont pénteken távoznom kell. 4 hétig leszek otthon, utána ismét találkozunk, de fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. idén halasztok, a suli kilőve. nincsenek nagyon barátaim, azok is csak a neten, a nagyszüleim és a nagybátyám, akikkel addig leszek, mufurc emberek. ötletek?

  1. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 19. 09:4551.

    Leírta már hogy miért nem maradt otthon egyedül. Én sem maradtam volna otthon 16 évesen egyedül. Fözni sem tudtam. Olyan gyerek voltam hogy na! Nem lehet érettségire készülni, gimiben helytállni, meg háztartást vezetni egyedül gyerekfejjel. Éppenhogy az lett volna felelötlenség a szülök részéröl ha otthon hagyják és ki van téve minden szélnek. Gyereknek a szülei mellett a helye. 


    A gyereknevelés nem ér véget 16 évesen, söt! Aki elmondhatja magáról hogy a gyereke 16 évesen teljesen önálló, az nagyon ritka, de az is gondolom kényszerböl mert a rusnya szülö már rázná le magáról a felelösséget, vagy a gyerek már 16 évesen nagyon nem akar a szüleivel lakni valami ok miatt. Az meg mindíg gyanús. 


     

    előzmény:
    szaszo71 (50)
    2017-02-19  07:21
  2. 2017. február 19. 07:2150.

    16 évesen otthon lehet maradni egyedül is és befejezni a sulit.  Ha  képtelenvalaki ellátni magát, vannak kollégiumok is.  Csak az nem tanul, aki nem akar. 


    Mondjuk szerintem a szüleid sem valami felelősségteljesen gondolkoznak, ha szerintük ez így rendben van.  De ha már muszáj volt magukkal cipelni Ausztriába, legalább egy nyelvtanfolyamra beirathattak volna.  


    Mert így úgy tűnik, az, hogy 2 éve feladatok nélkül élsz, képtelenné tett arra, hogy a legapróbb felmerülő problémádat megoldd.

    előzmény:
    daisyreydley (30)
    2017-02-17  11:58
  3. 2017. február 18. 22:5849.

    Persze hogy dolgoztál, kénytelen voltál. A szegény ember gyereke naná hogy dolgozik akár 16 évesen is. Pasik lestek utánad, de nem volt közöttük férfi egy sem.


    Miért képzeled azt, hogy mindenki úgy indul neki az életnek, mint te?


    Egy nő 25 és 30 éves korára ér el érzelmileg egy olyan szintet, hogy felnőttnek lehet nevezni. És ez sem következik be minden nőnél.

    előzmény:
    Sissi52 (48)
    2017-02-18  17:11
  4. 2017. február 18. 17:1148.

    18 evesen en mar egy evet dolgoztam, pasik lestek utanam, dehogy voltam en mar gyerek. Nem dobtak meg oriasi penzekkel, de eltartottam magamat, mert az en szuleimnek sem voltak maganrepulogepeik es orokolt kastelyaik. Utana tanultam nappali felsookitasban. O is lesi a pasikat, jol teszi, ha teheti, de o sem gyerek mar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (43)
    2017-02-18  11:11
  5. 2017. február 18. 16:5547.

    En mar semmit se varok tole, tobbszaz hozzaszolasbol mar jo sokat tudok rola. Nem vajkalok semmiben, mert tudok mindent, ami lenyeg, orola. Tobbezer hozzaszolasban probaljatok benne tartani a lelket, majd ki fogja jelenteni, hogy hulyek vagytok, es csinalja ugyanazt, amit azelott. Lehet, hogy ti nagyobb eletmuveszek vagytok, mint en, nekem nem sikerult. Jo kemeny fa o. Mindenesetre jo szorakozast. O egy nagy csalodas volt. De megprobaltam. Akin nem lehet, nem lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (43)
    2017-02-18  11:11
  6. 2017. február 18. 16:5146.

    Tolem megerdemelte, mert en masik topikokban, egyedul en alltam ki mellette, en vedtem,en vedtem meg. Tudja o, mondta is. Szivesen tettem. De ne jojjon itt szemetkedve tamadva ram. Az en problemam, hogy idejon panaszkodni, majd tobbszaz hozzaszolas utan, amikor mar a lelkemet is kitettem, megjegyzi, hogy hulye vagy te, es csinalja ugyanazt, amit azelott. Nem tanacs kell neki, csak unatkozik, de attol nem kellene a vegen meg szemetkedni is. Eppen en voltam az, aki ezerrel megertette ot, es segitettem, tartottam benne a lelket. Erted, vedtem ot, ahogy most te is teszed. Csak te meg nem ismered ot. Jo, mondta, es azutan visszaszolt, hogy csinalja ugyanazt a hulyeseget, amit azelott. Nem sikerult neki, a pasi megoldotta aproblemajat, kanyar nelkul kivagta. A pasija meg az anyja is rajott, hogy egy lusta, semmirevalo nocske. Eloszor hittem neki,es mega pasit megaz anyjat vadoltam. Szoval nem hulyek az emberek. kekelefant mar akkor rajott, hogy ne alljak melle, mert csak szorakozik. Mindenki lelepett, cask en maradtam ott mellette, neki. Engem nem vesz meg egyszer, ahogy o mondja, hulyere. Ketszer vett, mert meg megprobaltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (43)
    2017-02-18  11:11
  7. 2017. február 18. 12:4545.

    Nekm van egy tanacsom,osszeadunk selyemkotelre,ott a szog is,mindenkinek jobb lesz...18 eves nagykoru -[16 a legalis]dolgozhat es jarhat esti iskolaba,kiveve,ha olyan felresikerult mint te...


    Dolgozni mindenhol lehet.....ne,ha 2 evig Ausztriai iskolaba jartal,kene nemetul beszelned?????Hogy vizsgaztal le,vagy kidobtak onnan is?


     


     

    idézet:
    kekelefant (40)
    2017-02-18 00:31:55

    Selyemkötél és szög??? ugyanebben a topicban megkérdezted, minek él az ilyen???


    Undorító, rosszindulatú vagy. Cseppet se zavarjon, hogy valakinek a gyerekét akarod megölni.

    előzmény:
    kekelefant (40)
    2017-02-18  00:31
  8. 2017. február 18. 12:4144.

    Napok óta figyelem, hogy az állítólagos felnőttek hogy beszélnek egy 18 évessel. És még csak nem is érzik kellemetlenül magukat, döbbenet. Kiforgatják a szavait teljesen.


    Rengeteg oka lehet annak, hogy valaki halaszt, senkinek semmi köze hozzá. Egy 18 éves hiába éli világát, a szüleihez húz. Az hogy egy 18 éves nem dolgozik, hanem még szórakozik, eltartják, nem bűn.


    Segítséget kért itt a fórumozó "nőktől", hogy mivel üthetné el a szabadidejét. Erre érdemleges választ alig kapott, viszont a sok sárkány azonnal tüzet okádott. És még ők csodálkoznak hogy olyan szar az életük, amilyen.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (43)
    2017-02-18  11:11
  9. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 18. 11:1143.

    Most meg kell védjem daisy-t mert már szétmarjátok. Oké, idejött panaszkodni hogy nem tudja mit csináljon 4 hétig, én is letoltam hogy hát akkor mi hogy a fenéböl tudjuk? De nem kellene a családi életében vájkálni. Ü dóga! És igen, tényleg van olyan hogy valaki hónapokig vagy évekig él külföldön és egyszerüen olyan környezetben van ott hogy nincs igazán lehetösége a nyelvgyakorlásra. Gondolom a szüleivel kint meg állandóan magyarul beszélt. Itt Londonban is sok ilyet látok, kijön pl egy pár, egymás közt megy a magyar, csaj takarít egész nap ahol senkihez nem kell szólni, srácnál valami gyárban ugyanez, barátaik magyarok, és ez van. Angoljuk gyatra. Nem mindenkiböl lesz itt sem Shakespeare meg Pulitzer.


    18 éves, mit vársz? Senki nem tudja igazán 18 évesen hogy mit akar meg kicsoda. Csak sötétben tapogatóznak. A szerencséseket segítik, nyomják a szüleik. Amúgy sokan nem jönnek olyan anyagi meg családi körülmények közül hogy egyböl világot rengetö ambíciói lennének és egyszerre 2 nyelvet nyüstöl meg agysebésznek tanul. Ha olyan hajdejó családi miliöböl jönne akkor a szülei sem gürcölnének Ausztriában a gyereküket hátrahagyva. Ahonnan jön valszeg nagy a munkanélküliség. Ne bántsátok már, kezd ez nagyon elfajulni.

    előzmény:
    Sissi52 (38)
    2017-02-18  00:04
  10. 2017. február 18. 11:1042.

    Nem jo pelda. A  K megkeresi a penzet. Hat te? Ami rokonodrol csak tudunk, mindenkin eloskodsz. Meg hogy ok mufurcak. Hat te? Fiatal vagy es elzarkozol az emberek elol. 18 evesen mar nem vagy pici unoka. Nagykoru vagy.

    előzmény:
    daisyreydley (37)
    2017-02-17  18:16
  11. 2017. február 18. 00:4441.

    Most mar dontsd el mit hazudsz,es ne feletsd el[ird le esetleg]eloszor a szuleid templom egerei,de semmi baj,hogy eltartsanak???!8 eves felnott nagykoru.Ismerem Ausztriat sokaig eltem ott,bizony felvesznek pici nyelvtudassal,dolgozhatsz a bufeben,konyvtarban ha nincs penzed sulira,es ha szorgalmas vagy,en csak azert olvaslak,mert halat adok az egnek,hogy a kornyezetemben nincsenek ilyen lajharok......


    Na szedd ossze magad amennyire gyorsan csak lehet,mert ennek rossz vege lesz,hogy mersz ekkora pofat nyitni azokra akikrol segitseget kersz?Vegso esetben meg mindig ott a hid....lehet alatta aludni,vagy leugrani rola....

    előzmény:
    daisyreydley (37)
    2017-02-17  18:16
  12. 2017. február 18. 00:3140.

    Nekm van egy tanacsom,osszeadunk selyemkotelre,ott a szog is,mindenkinek jobb lesz...18 eves nagykoru -[16 a legalis]dolgozhat es jarhat esti iskolaba,kiveve,ha olyan felresikerult mint te...


    Dolgozni mindenhol lehet.....ne,ha 2 evig Ausztriai iskolaba jartal,kene nemetul beszelned?????Hogy vizsgaztal le,vagy kidobtak onnan is?


     


     

    előzmény:
    daisyreydley (30)
    2017-02-17  11:58
  13. 2017. február 18. 00:2339.

    Sissi,a segitsegnek is van hatara,egy ilyen lajharon meg az olyan csupasziv mint te,se tud.

    előzmény:
    Sissi52 (26)
    2017-02-17  10:46
  14. 2017. február 18. 00:0438.

    Nagyon szemtelen vagy.


    Aki tebeloled nem vizsgazik jelesre az igazi buta, de legalabbis barom.


    Miert nem beszelgettel ottaniakkal, es ha mar magadra zartad a szobaajtot, miert nem gyurted ezerrel az idegen nyelvet, ha ugysem csinaltal semmit?


    Azok az emberek, akik nem csinalnak semmit, olyan jol elmagyarazzak, hogy ok miert nem.


    Egy 16 evest minek kell mar a szuleinek hurcolnia akarhova?


    Hm, szuleid nem jutottak az orszag egyik vegebol a masikba, Ausztriaba azert kijutottak. Kicsit messzebb van, nem?


    Ki akar tebeloled tanulmanyt irni, hogy erdeklodnie kellene a multad meg a jelened irant? En mar ismerem mindkettot, koszi nem kerek belole.


    Basszus suket dumad neked van, enhozzam meg egyszer ne szolj ilyen mocskos szajjal.


    A, ja , persze, hozd mar ide azt a topikodat, amiben kerdezed, hogy ez szerelem? A 14 evessel. Ne vagd vissza a bumerangot, nem all jol. Meg idetlenebb meg mocskabb leszel tole.

    előzmény:
    daisyreydley (36)
    2017-02-17  18:14
  15. 2017. február 17. 18:1637.

    mondjuk ha itt valaki úgy beszél a 18 éves gyerekéről/unokájáról, hogy el KELL tartania, és ismervén a körülményeket nem támogatóan áll hozzá, azzal nagy gondok vannak. hálisten' velem nem ilyen kellemetlenek otthon, és sosem vágnák a fejemhez, hogy bizony ők kitartanak engem. nem krva vagyok, akit ki KELL tartani. édes jó istenem :D 

  16. 2017. február 17. 18:1436.

    azért látom, hogy sok embernek nehézkes a felfogása.. :) 
    16 éves korig szól a tankötelezettség. pontosan 2 éve volt, így gond nélkül kivehettek, merthogy más megoldás nem volt. Ausztriában pedig NEM mehetsz el úgy iskolába, hogy nem beszélsz egy szót sem, márpedig én csak angolul tudok. a szüleim mindig olyan helyeken dolgoztak, ahol még bolt sincs a közelben, nemhogy nyelviskola vagy gimnázium. idén szeptemberben fogom megint elkezdeni, ezúttal nyilván az érettségiig. aki azt gondolja, azért hagytam ott, mert léhűtő vagyok, egy igazi barom (és buta is, mert meg sem kérdez róla). a kisvárosban, ahol élek, még a szüleimnek se volt munkájuk nagyon, pedig jó szakemberek, nemhogy nekem. a nyelvet azért nem beszélem, mert nem beszélgettem itteniekkel, ha igen, akkor is csak annyit, hogy abból maximum mondatokat lehetett magamra szedni. 

    nem gondolom magam kitartottnak. az élet nem úgy jött össze, ahogy terveztem, merthogy nekem is az volt a cél, hogy egy iskolában húzzam ki az érettségiig, de a szüleimnek még arra se volt pénze, hogy az ország másik csücskéig vigyenek a nagyszüleimhez. bonyolult ügy, mert ők is albérletben laktak ott, és erről nem fogok beszélni. én tudom az okokat, azt hiszem, eleget írtam ahhoz, hogy tiszta legyen a kép. úgy tűnik, egyikőtök sem tud sokat az osztrák helyzetről -meg úgy általában-, különben nem írnátok ilyeneket. én sem lennék tuskó, ha nem dobnátok a fejemhez, hogy semmirekellő vagyok meg egy hülye p.csa, amikor a közelében sem vagyok ezeknek. gondoltam lesz néhány ember, aki normális kérdésekkel próbálja megtudakolni a múltam/jelenem, nem úgy, hogy lehurrog. egy ártatlan kérdés volt csupán. 

    Sissi, basszus, fejezd már be ezt a 14 évesre nyomulok dumát. honnan veszed ezt, vagy most magadról beszélsz? :D szimplán egy nagyon jó barátom, akit imádok a jelleméért. nem tudom, milyen gusztustalannak kell lenni ahhoz, hogy ebbe többet belelásson az ember. 

  17. 2017. február 17. 13:1635.

    Eloszor is nem beszelunk emberekhez ilyen alpari stilusban.


    Te jottel bunkokhoz tanacsot kerni,mert annyit se tudsz, mint az altalad lebecsult emberiseg.


    18 eves az mar nem gyerek. Foleg ha szexel, es sulyos birsag fenyegeti, ha kiskoruval kezd. Mert o nagykoru.


    Kellene, hogy legyen egy erettsegid, meg ha kulfoldon eltel, nyelvtudasod.


    18 evesen kamyar nelkul ellakhatsz a szuleid lakasaban, es nem kell szidnod a rokonaidat, akik ingyen eltartanak.


    Emeld fel a hatsodat es keresd meg a kenyeredet, kozben tanulj es egybol nem unod sajat magadat.


    18 eves csecsemo egyszruen felul egy vonatra es odautazik, ahova akar, barhol laknak is a szulei. Nem kell mar nagyikazni, a nagyika kakaojat szurcsolni meg mezeskalacsat majszolni.


    Maskor, ha szemetkedni akarsz, tudod, hogy ide ne gyere. Koszonom, hogy lebunkoztal a sok segitsegert cserebe. Egy paraszttol mit is lehet elvarni, naiv nem vagyok.


    Jotanacsokat meg kaptal, ugye nem tetszik, es tamadsz, mint a merges kigyo.


     

    előzmény:
    daisyreydley (30)
    2017-02-17  11:58
  18. 2017. február 17. 13:0834.

    Dehogynem tudunk. Tobb topikja is szolt mar a szerencsetlen eleterol es a nyomorult jellemerol. Mindenki mas hibas meg bunko szerinte. En is, aki tobbszaz hozzaszolasomban tartottam benne a lelket. Ha ez a szerencsetlen nem is, de remelem, mas tanult abbol, amit akkor neki ott elmondtam. Az a topic bizony bizonyitek, itt van az enelcen, es kering a vilaghalon. Tokeletlen egy szerencsetlen, nyomorult halatlan kis eloleny ez a kis parazita. Ha Ausztriaban keringett is, tanulhatta volna az ottani nyelvet, meg maganuton leerettsegizhetett volna a magyarorszagi kozepsulibol. Csak hogy mindehhez eletrevalosag meg ver kellene, hogy legyen a pucajaban. A 4 napos pasija megannak az anyja egybol kiismertek, hogy ez egy lusta pocsek szaju kis cafka, ahogy neveztek. O maga inditott egy topikot itt mindenki megrokonyodesere, hogy 14 eves szerelme van a vilaghalon, a kisfiu szerencsejere nem tud odamenni a vilag masik vegere fizikailag.

    előzmény:
    Sushi (29)
    2017-02-17  11:54
  19. 2017. február 17. 12:1233.

    Na tényleg gyerek vagy, úgy agyilag, egy nem kedves, nem aranyos, rondaszájú.... Azt akarod mondani, hogy ahogy már nem voltál tanköteles, kivettek a szüleid az iskolából és  a következő két évet a szállásukon töltötted gyakorlatilag bezárkózva? Könyörgöm, Ausztriában is van iskola! Vagy itthon, ha nagyszülők vállalták volna....az nem számít hol laknak egy ilyen kis országban, főleg ha a szülők külföldről járnak haza. Most viszont már nagykorú vagy, akár 3 műszakban is elmehetsz mondjuk egy gyárba, soron dolgozni! Nem ártana, mert egyrészt felnőnél, másrészt meg némi pénzt is gyűjthetnél esetleges későbbi tanuláshoz vagy egyéb tervekhez.

    előzmény:
    daisyreydley (30)
    2017-02-17  11:58
  20. 2017. február 17. 12:0632.

    Kislany, most irtad le eppen magardol, hogy lusta vagy. Ha ket evig eltel a szüleiddel külföldön, akkor miert nem tudod a nyelvet?


    Ha meg a szüleid külföldön vannak, akkor akiknel laksz, nem minegy hogy hol laknak? Vagy a hatar melle költöztek a te kedvedert? 


    Azt irod, aprilis elejeig vannak kint a szüleid, akkor, a maradek 3 hetre mennel meg vissza? Arra meg mar minek?


    Te bunkozol, mar a masodik hozzaszolasodban, akkor miert varsz mastol szebb stilust?


     

    előzmény:
    daisyreydley (30)
    2017-02-17  11:58
  21. 2017. február 17. 12:0331.

    18 éves és nem tanul...szóval még az érettségije sincs meg, azt halasztja? Érettségi után két héttel már dolgoztam, szóba sem jött, hogy "eltartassam" magam,akár csak a nyár végéig. A fizetésemből pedig haza kellett adnom, úgy 40 százalékot. Miért is várja egy nagykorú valaki, hogy eltartsák a szülei és itthon a rokonai? Mert ha tanulna -nappalin- az más.

    előzmény:
    Sissi52 (28)
    2017-02-17  11:43
  22. 2017. február 17. 11:5830.

    ezek hülyék :D:D:D szerintetek csak így lehet itt dolgozni? nyelvtudás, végzettség nélkül? amúgy sem vesznek fel akárkit. komolyan mondom, úgy írtok, mint akik nem gondolkodnak. kénytelen voltam halasztani az iskolában képzeljétek, mert a szüleimmel jártam 2 évig Ausztriába, akkor ugyanis nem tudtak a nagyszüleimre hagyni, mert az ország másik felében laktak. azt meg honnan vetted, hogy 14 éves a szerelmem? vagy manapság minden barátot szerelemnek kell hinni? :D:D a beszédstílusa némelyiknek itt nagyon alpári. nem is ismertek, de ítélkeztek hogy én lusta vagyok. pedig értem már el dolgokat az életben. egy 18 éves GYEREK meg egyszerűen nem élősködhet, mert még gimnázium mellett sem lehetne elmenni dolgozni, fenntartani magad. főleg nem Magyarországon. ömlik belőletek a szarság, esküszöm... ráadásul stílustalanul. nem azért írtam ide, hogy kapjam a fejmosást egy olyan dologban, amiről tévesen gondolkodtok, csak tanácsokra vártam. 
    bunkók.

  23. 2017. február 17. 11:5429.

    Hat en is erre a parasztra durrantam be, addig meg megertettem. De gondolom, azt nem ertette, mit mondott a fönök, lehet hogy elöször stikaban volt kint, kerdezes nelkül. Ezert se jöhetett ki a szobabol.


    Pont beleillik a rola alkotott kepbe. Mindenki hibas, csak ö nem. Nem tudunk semmit - persze, mert nem is mond semmit, de mi tamadunk.

    előzmény:
    Sissi52 (28)
    2017-02-17  11:43
  24. 2017. február 17. 11:4328.

    Sejtettem, hogy volt meg valami. Ja hat igen, ott a szulok tartjak el ot, itt meg a lebecsult rokonok. Dolgozni, tanulni, azt aztan nem. Igaza volt a 4 napos palijanak, hogy egy lusta alak. Valamit, akarmit, barmit kezdhetne az eletevel. Mas mondja meg neki, azt meg leparasztozza, mert o kerdez, de o jobban tudja a valaszt.

    előzmény:
    Sushi (27)
    2017-02-17  11:04
  25. 2017. február 17. 11:0427.

    Nem.


    Volt meg egy topik, amikor itt kerdezte meg, hogy mennyi idö alatt er oda a bankba a penz, amit a szülei elutaltak neki.

    előzmény:
    Sissi52 (24)
    2017-02-17  10:40

Címlap

top