Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dietetikus ovisnak?

buksi80
Létrehozva: 2017. február 13. 08:27

Sziasztok!


Nagyon gondolkodom, hogy dietetikus tanácsát kérjem a kisfiam miatt. Viszont nrm tudom, hogy ilyen kis korban is lehetséges-e ez. 


Gyerkőc 5 éves, 112 cm és éppen 16 kiló. (nem 16.4 nem 16.7 hanem épp 16) 2 randa vírus is ledöntötte a lábáról az utóbbi pár hétben. Eddig sem volt túl nehéz de most, mint egy kis csontváz. 


Nem finnyás, sok mindent megeszik, de keveset. Még mindig babatányérja van, abból is eltart 20-30 percig míg megeszi az ételt. Reggel és este alig csúszik le 1-1 szelet toast kenyér.


Tapasztaltabbakat kérdeznék, akik éltek át hasonlót. Illetve hogy a kísevő gyereknek általában megjön-e az étvágya a korral vagy mindig ilyen kis egyszálbél marad? Ezt nyilván nem tudhatjuk csak kíváncsi vagyok, nem aggódom-e túl ezt az egészet.

  1. 2017. február 20. 09:28104.

    Sziasztok!


    Csak szeretném megköszönni, hogy sokan írtatok, jó dolgokat írtatok. ;) Talán a vitaminok hatására is, de kezd megjönni a kisfiam étvágya. :) Egyre sűrűbben éhes és szépen eszi amit elé teszek. Az adagok egyenlőre maradtak a régi tányérban, de azt még nem akarja lecserélni, azt mondja jó neki a kistányér. :) De most már 1 egész zsömlét is megeszik reggelire-vacsorára, ez nála nagy előre lépés. Ki is tudtunk többet mozdulni, a szombati kirándulás után úgy ette a marhapörit, hogy öröm volt nézni. ;)


    Szóval köszi mindenkinek, aki hozzászólt!!

  2. 2017. február 15. 07:25103.

    Épp így vagyok ezzel én is. Nem vagyok vaskalapos az evés téren, de a mindent meg kell kóstolni híve vagyok. Tőlem ki is köpheti ha nem ízlik az újdonság, de kostolja meg.  ;)


    A rákot és a kagylót a fiam is szereti. Vadat még én sem ettem, de nem a finnyasságom miatt, hanem mert városban nem sűrűn kapnék olyat.


    Viszont ahogy írtam szerencsére nem válogatós. Volt már hogy a zöldségesnél egy répát kért, mire hazasétáltunk elrágcsálta. :)


    En elég változatosan fozök és nem készítek külön a gyereknek. Így javarészt azt eszi amit mi. (Nyilván vannak kivételek, pl a káposztát nem csípi, így ha székely káposztát csinalok akkor neki kiveszem a pörkölt öt kulon)

    előzmény:
    Babyface83 (102)
    2017-02-15  03:44
  3. 2017. február 15. 03:44102.

    Hát, ha tényleg szereti a háztartási kekszet, az más, akkor szerintem teljesen oké, ha időnként azt uzsizik. Fura ízlésük van a gyerekeknek, az enyém például paradicsommal eszi a kakaós csigát :)


    Amúgy én nem vagyok keményvonalasan ellene az egészségtelennek kikiáltott kajáknak, ha nem mindennapos a dolog. Tegnap nálunk is úgy alakult, hogy mekis kaját ebédeltünk, a kölök benyomott egy McChicken szendvicset salátával. Szerintem a lényeg a változatosság, és nem csak a "zőccséggyümőőőcs" a fontos, hanem a húsfélék, a halak, tejtermékek is, és mindezt lehetőleg friss és minőségi formában. Sok szülőtől hallottam már, hogy soha nem adnak tenger gyümölcseit, gombát, vagy esetleg vadhúst a gyereknek, mert hogy azt egyik gyerek sem szereti. Szerintem meg nem tudhatják, hogy a gyerek mit szeret addig, amíg nem kóstolta ezeket, az én gyerekem például imádja a felsoroltakat. Szóval ha eddig nem tettétek, talán érdemes lenne új ízekkel megismertetni a csemetét, hátha kiderül, hogy egy kis ínyenc :)

    előzmény:
    buksi80 (101)
    2017-02-14  21:37

Címlap

top