Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra 45 felett

aloha
Létrehozva: 2017. február 1. 07:20

Sziasztok Kedves Olvasók!


Egy új topikot szeretnék indítani, aminek célja a közösség építés, az egymás segítése, támogatása tapasztalatcserével, őszinte beszámolókkal annak érdekében, hogy 45 év felett is legyünk, vagy kerüljünk jó formába, hagyjuk el a súlyfeleslegünket és szabaduljunk fel a nyomasztó kilók alól.


Tudom, hogy ez már egy lerágott csont, se szeri se száma a cikkeknek amik tanácsokat adnak és jobbnál jobb ajánlatokat mutatnak be, amik gyors és/vagy tartós eredményekkel kecsegtetnek. De még ha olyan jók is ezek az ajánlatok, mint ahogyan az bennük foglaltatik, azt hiszem együtt, egymásnak - akár naponta - beszámolva, esetleg humorral leírva, talán könnyebben megvalósíthatók... nem tudom, hogy így lesz-e, de azt hiszem megpróbálható.


Szóval várok minden csatlakozni vágyót aki megosztaná a többiekkel a terveit - céljait, a mindennapos tapasztalatait, esetleges kilengéseit, az alkalmazott módszereit és azok tényleges (nem az ígért) eredményeit.


Magamról:


45 éves vagyok, 160 cm és kb 30 éve fogyókúrázok:-))). Sohasem voltam a szó szoros értelmében kövér, de életem nagy részében mindig volt valamennyi súlyfeleslegem. Kb 23-24 évesen sikerült elérnem az álmodott 47kg-os testsúlyomat (hetekig tartó koplalással és egy Ausztriából beszerzett, ott legális de itthon nem engedélyezett csodatabletta segítségével), amit nagyjából 1 évig tudtam tartani. Az előtt és az után hosszú évekig olyan 57-60-62 kg volt a súlyom. DE MOST basszus más 79,5 kg (ma reggeli mérés eredménye) vagyok és úgy döntöttem, hogy elég.... olcsóbb lefogyni, mint a teljes ruhatáramat lecserélni, szóval valamit tennem kell.


Eddig millió+1 módszert kipróbáltam:


- volt ugyebár a koplalás, 


- volt a fagyi kúra - csak fagyi - de abból bármennyi -  és semmi más, amivel leadtam több mint 10 kg-t amiből 13 jött vissza fél év múlva,


- volt a hagyjuk el a szénhidrátot és legeljünk zöldségeket némi hússal - ebbe majdnem belehaltam olyan éhes voltam,


- volt az igyunk fehérjeport és szedjünk zsírégetőt - ezzel lement 3,6 kg egy hét alatt -amiből az volt valószínűsíthető, hogy a fogyás csupán a széklet kiürülésének volt az eredménye - aztán meguntam és feladtam


- volt a hetekig csak csirkét és párolt zöldséget ettem - ezzel nem történt semmi.


Persze mindezek mellett azért foltokban mozogtam is valamennyit.... de azt inkább hagyjuk, elég nevetséges így visszagondolva:-))


És még sorolhatnám, de nem akarok ezzel untatni senkit. 


Most ismét nekifutok a következő tervvel:


- szénhidrát csökkentett, napi 6szori étkezés (csak még nem tudom, hol veszek olyan kicsi dobozokat és mi lesz a menü) és megveszem életem első konditerem bérletét.


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 3. 09:02101.

    Pontosan.


    Az étkezésnél: mindenből egy kicsit!!!!!!

    előzmény:
    Róza555 (99)
    2017-02-03  08:24
  2. 2017. február 3. 08:59100.

    Így, így! Viszont honnan tudjuk mi a junk? Én nagyon kevés üveges/poros/előrecsomagolt alapanyagot használok, inkább a friss (vagy fagyasztott) élelmiszerekből főzök. Ezeken kívül -ja meg a gyorsétterem- mi számít még ebbe a csoportba?


    A sanyargatás meg a fogyi-bogyók, mind nagy butaság. De az aki igazán elhatározza magát, szerintem nem is nyúl efféle módszerekhez. ;)

    előzmény:
    Róza555 (99)
    2017-02-03  08:24
  3. 2017. február 3. 08:2499.

    Ez pontosan így van! A teremben, az összes jó testű negyvenes nő és férfi így él. Sosem voltak elhízottak/súlyproblémásak. Ez azért is lényeges, mert fogyás után ebben a korban már aszott lesz az arc, a test, de aki mindig tartotta a súlyát, bizony még mindig  feszes, formás. És fegyelmezettek, de nem sanyargatják magukat, a mozgás lételemük. Megeszik a junk food-ot is, de ritkán és mértékkel. Egyszerűen tudatosak, meg nem is kívánja az ember.


    A csodadiéták, csodaszerek, csodacsodák ütni mindet agyon aki kitalálta


    A testtől nem lehet megvonni büntetlenül egyetlen tápanyagot sem. Csak ugye nem túl tájékozottak a népek a saját testük működését illetően és a kitartás sem az erősségük. Aztán jön a pityogás, hogy a levegőtől is híznak, hát persze ha legyilkolták a sok szemét kajával a sejtjeik inzulinérzékenységét.


     

    előzmény:
    tünde78 (93)
    2017-02-02  21:55
  4. 2017. február 2. 23:2998.

    Már megbocsáss de itt senki nem ágállt olyan hozzászólás ellen, ami úgy kezdodik: fitt vagyok, egészséges és őrzöm a lanykori súlyom. 


    Aki hozzászólt úgy kezdte lefitymálóan: sose voltak súlyproblémáim, annyit eszem amennyit akarok, nem hizok. 


    Azt hiszem van a kettő között különbség.

    előzmény:
    tünde78 (93)
    2017-02-02  21:55
  5. 2017. február 2. 22:3997.

    Az a vicces, hogy mindannyiunk közül te avagy a legkövérebb.És így dumálni elég nevetséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (96)
    2017-02-02  22:26
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 2. 22:2696.

    Vagyis hogy nem kell eljutni a pár kg felkúszásáig sem..............


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (95)
    2017-02-02  22:17
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 2. 22:1795.

    A hiúságot kihúznám ebből a felsorolásból.Dehogy  önkontrollra szükség van, az biztos.


     


    De, mit kezdesz egy olyan emberrel aki  fennhéjázva azt hirdeti, hogy tojik az egészséges ételekre? Agyrém, hogy valaki erre még büszke is.


     

    előzmény:
    tünde78 (93)
    2017-02-02  21:55
  8. 2017. február 2. 21:5994.

    Na és nem csak a vékonyak mellé raknám le a voksom. Ahova járok edzeni negyven és ötvenesek sőt azon túl is vannak, és csak rájuk kell nézni nem igazán vékonyak mind, de fittek, és nőiesen formásak és egészségesek, ez meg szerintem sokkal fontosabb, mint az álomsúly...

    előzmény:
    tünde78 (93)
    2017-02-02  21:55
  9. 2017. február 2. 21:5593.

    Nem károgni szeretnék, de van ám igazság abban, hogy a vékonyakat kérdezd mitől maradtak azok. Persze aki azt mondja ilyen alkat és legyint, az hazudik. A legtöbb vékony ember szerintem eszik mindent, és nem sanyargatja magát, DE nem eszik túl sokat, szereti az egészséges kaját és kifejezetten figyel rá, hogy nagyrészt egészséges ételt egyen. pl főzeléket, minden nap zöldséget, gyümölcsöt. Másrészt mozogni is szeret, és kifejezetten rosszul érzi magát, ha napokig pl. csak üldögélni kell, akkor megkeresi a módját, hogy mozoghasson..., mert egészséges és a kedve is jobb tőle. Van még egy sarkalatos pont, a hiúság... sokan az első pár kilónál észbe kapnak, hogy hoppá és kicsivel több mozgás, jobb kaja kell és visszaáll a dolog. Szóval nem ereszti el magát túlzottan, de olyan nincs, hogy nem ehetsz csokit sose és így tovább. Mondhatnám úgy is a vékonyak mértékletesek, és nem dőlnek be idióta diétáknak, mert nem igazán diétáznak... Abban a sok csodadiétában azt se értem, miért olyan csábító egy hétig fagyit enni... szerintem nem bírnám, annyi finom kaja van egészséges is, és kevésbé annak tartott is... A diétás csokik stb ugyanúgy átverés csak..

    előzmény:
    antironia (92)
    2017-02-02  19:50
  10. 2017. február 2. 19:5092.

    Diétás tévhitek


     



      A diabetikus csoki nem hizlal.



    Ha nem eszünk belőle akkor valóban egyáltalán nem. Az igaz, hogy cukrot nem tartalmaz, de sokszor pont emiatt, hogy kellemes ízt érjenek el több benne a zsír és szénhidrát tartalma is magas, és egy tábla ugyanúgy 400-500 kalória között mozog. Tehát bánjunk vele óvatosan. Főétkezés után együnk bátran egy-két kockányit, de felejtsük el, hogy nyugodtan megehetünk egy táblával büntetlenül.

    előzmény:
    buksi80 (88)
    2017-02-02  16:44
  11. 2017. február 2. 18:0691.

    Feladom a linkelést.


     


    http://shop.builder.hu/szalkasito-etrend-noknek-a2207


     


    Másold be a keresőbe, ez a fontosabb cikk.

    előzmény:
    Róza555 (90)
    2017-02-02  18:03
  12. 2017. február 2. 18:0390.

    Hoppá az egyik-a fontosabb-link lemaradt.



     


    És türelem, türelem, türelem, mert ugye a kilók sem pár hét alatt jöttek fel, megszabadulni a feleslegtől is idő. A mérleg pedig felejtős. Az első hetekben a tiszta kajának köszönhetően kiürülnek a szénhidrátraktárak és a víz. 1g szénhidrát 3-4g vizet "köt" meg. Ha megáll a súlyvesztés nem szabad elkeseredni, feladni főleg nem, mint ahogy ilyenkor oly sokan teszik.


    A másik oldala az éremnek az izomnövekedés. Egyforma súlyú izom és zsír közül, az izomnak kisebb a térfogata. Tehát érdemesebb a ruhákon mérni a változást, mintsem a mérlegen, ami megtéveszthet.


     

    előzmény:
    Róza555 (89)
    2017-02-02  17:38
  13. 2017. február 2. 17:3889.

    Szia!


    Hát igen, ebben a korban ekkora felesleggel nem lesz gyors és könnyű, de nem lehetetlen.


    Nekem nem volt soha súlyproblémám és most 45 felett sincs, mindig sportoltam jelenleg edzőteremben súlyzós edzés a nagy kedvenc. (ezt érdemesnek tartottam megjegyezni a korábbi hozzászólások okán)


    A legfontosabb a kaja! A "tiszta" étkezés, ami minél kevésbé feldolgozott élelmiszert jelent. Valamint az izomépítés. Alant a két cikkben megtalálod a hosszabb magyarázatot miért.


    Szánd rá az idődet, hogy ezeket elolvasod, hidd el nagyon hasznos! És hidd el ez tartható! Hasonlóan kajálok+súlyzós edzés.


    http://shop.builder.hu/zsiregetes-leegyszerusitve-a246



    "Azonban nem kell megijedni: ha a helyes táplálkozás idővel rutinszerűvé válik, és ahogyan szépen elszokik a szervezeted a mocsoktól, hidd el, nem is fog hiányozni az érzés, ami korábban természetes volt: a kellemetlen teltségérzet, a puffadás, emésztési rendellenességek, rossz közérzet, fáradékonyság, cukros ételek utáni sóvárgás, és még sorolhatnám... egy diétás étrend nagyon változatosan fenntartható. És bizony hihetetlenül jó érzés, mint amikor elégedett vagy a külsőddel, egészséges vagy, és nem érzel fizikai függőséget a hulladék kaják iránt. :)"


    Ha anyagilag megengedheted keress egy jó edzőt (sajnos itt is sok a kókler, papírokkal is), egy edzőteremben és hidd el eredményes lesz, látom magam körül.


    És ha néha félrekajálsz nem fogsz visszahízni, mint ahogy néhány diétás kajától sem fogyott le még soha senki.


    Még egy nagyon fontos dolog! Ne foglalkozz a károgókkal, a lehúzókkal. Mindig vannak okosok, akik szerint a csirkemell sonka teljes értékű izomépítő kaja, a tejsavó protein meg műanyag, a multivitamin a gyógyszergyártók ördögi műve, a súlyzóktól kockafejű férfivá válsz, ebben a korban már mit számít hogy nézel ki.... stb.


     


    Sok sikert!


     


     

  14. 2017. február 2. 16:4488.

    Jó edzésprogram, végigfutottam. ;) Én egyenlőre a kitörés-guggolás szakaszban vagyok, némi hasizommal fűszerezve. A többi edzésem inkább cardio. Plank és alsóhasizom még várat magára. :)


    Nem, én nem csak csirkét eszem. Mindenféle húst, sertéspöri pl egyik kedvencem, lapockából. De a rántotthúst is megeszem, csak nem 2 szeletet, csak mondjuk 1-et. De azt is szigorúan a 2. étkezésre, a nap közepén.


    Édességet én se sűrűn eszem, ha igen, akkor diabetikusat. Mi amúgy sem eszünk sütiket, csokikat. Gyerekem szereti, de 1 hónapja ő is "diétán" van, legalábbis csokiból, mert kezdte megzavarni az idegrendszerét. Így most ha csokizik, akkor csak lájtosat kap. Még háztartási kekszből is az van itthon. :)

    előzmény:
    smarni (87)
    2017-02-02  16:26
  15. 2017. február 2. 16:2687.

    Szia,


    köszönöm a hozzászolásodat :-) megnéztem a videót. Egész jó. Én Zsandarovics Krisztina egyik edzését csinálom. remélem sikerült betennem a linket. plusz csinálok még hasizom gyakorlatokat. egészségügyi problémáról én sem tudok, de engem a víz is hízlal :-) Hála Istennek mostanában nem kívánom az édes ízt. Csak csirkehúst eszel?

    előzmény:
    buksi80 (55)
    2017-02-01  21:17
  16. 2017. február 2. 09:5886.

    Már majdnem utánanéztem, hogy mi ez.

    előzmény:
    ezanick* (79)
    2017-02-02  06:59
  17. 2017. február 2. 09:4985.

    A jó minőségű virslivel nincs semmi probléma. Sok helyen lehet kapni nagy hústartalmú virsliket.


    Ellenben ha valakinek nem számít az étel minősége, akkor miért a legdrágábbat választja a legrosszabból? Én csak ezt nem értem már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (76)
    2017-02-01  23:30
  18. 2017. február 2. 09:2084.

    Ne adjon tanácsot. Épp ezt írtam. Hogy baromira nem mérvadó VéznaJuli hozzászólása mert fogalma sincs.


    Én nem gondolom hogy annyira egészségtelenül élek, nem cigizek, nem zabálok. Csak nem tudok zöldséget zabpehellyel enni. Ahogy írtam már, én pl sosem betegszem meg, gyerek hozhat bármit az oviból. Vérképem teljesen tökéletes, semmi elváltozás. Pedig hidd el marhára örültem volna ha nyáron kiderül, hogy pm problémám van, akkor legalább tudtam volna a hizasom okát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (81)
    2017-02-02  08:21
  19. 2017. február 2. 09:1583.

    En ranézésre nem vagyok dundi. De érzem hogy nem jo így. Ezért is kezdtem változtatni.


    Nem főnök zsirosan, kokuszolaj, oliva. Férjem nagyon odafigyel mert fekélye van. (kamasz kora óta ) Neki nem is készíthetnék nehezeket. 


    Nyáron rengeteget biciklizek, még munkahelyre is, délután meg szinte mindenhova családostul úgy közlekedünk.


    Ennek ellenére feljött a 15 kg. Ami, ahogy irtam, nem látszik ennyire feltűnően. De leadom nem állok meg. 

    előzmény:
    Ardian05 (82)
    2017-02-02  08:58
  20. 2017. február 2. 08:5882.

    Ne bántsátok egymást, sztem valahol mindegyikőtöknek igaza van.


    Nekem sincsenek súlyproblémáim (bár elmúltam 45 és szültem 2 gyereket), és mondhatnám, hogy annyit eszem, amennyit akarok, de azért ha megnézem, hogy én mennyit és mit fogyasztok és hogyan élek, összehasonlítva a férjemmel, aki állandóan súlyproblémákkal küzd, ég és föld. És valószínűleg itt van mit tanulni a másiktól, ha teljesen nem is veszed át a mentalitást:


    Én mondhatni ösztönösen vonzódom az egészséges ételekhez, de azért ez így nem teljesen igaz, mert én is jó magyaros konyhán nőttem fel, de egyetemista koromban volt egy korszakom, amikor egészség-bio-stb. mániás voltam, e témából írtam a szakdolimat is, tehát ez az ösztön részben tanult, de azóta olyan mélyen beépült, hogy bár felhagytam az állandó kaja-sasolással, biztos, hogy minimális zsiradékot használok, kerülöm a nagyon édes dolgokat, ha nem eszem elég zöldséget-gyümölcsöt, fizikailag hiáyzik...ezzel szemben a férjem megőrül az édességért, imádja olíva olajjal meglocsolni a kajáját és mindig holnap kezdi a fogyókúrát... :-)


    Ha szabadidőm van, akkor én rögtön mennék, futnék, túráznék, úsznék, felmásznék... ő meg bekuckolna a TV elé. Ez is "tanult magatartás", mert ált. iskolában 3-as voltam tesiből és utáltam nagyon (főleg mert féltem ettől-attól), de sokat olvastam a mozgás áldásos hatásairól és később rájöttem, hogy lehet úgy is hatékonyan mozogni, ha az ember nem ugrik át böhöm nagy szekrényeket, nem mászik fel tériszonyosan a rúd tetejére stb. (A magyar tesioktatás egyébként totál elhibázott sztem, nem a mozgás örömére tanít, hanem a félősebb-ügyetlenebb gyerekekkel egy életree megutáltatja a mozgást, de ez már egy másik történet...)


    Azért persze lehet hatni a férjemre, sokat csiszolódott mellettem, ezért viszonylag kordában tudjuk tartani a súlyát (80-85 kiló között ingadozik), de ha jobban átvenné a mentalitásomat, neki is könnyebb dolga lenne.


    Szerintem ezekben a dolgokban keresendő a karcsúság titka. És még egy dologban, elnézést, hogy megemlítem: nem 20-30 kilónál kell észbe kapni, hanem 2-3-nál.

  21. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 2. 08:2181.

    Köztudott hogy rengeteg bagós nem hízik, valszeg a bagó miatt. Na de most elkezded szívni hogy ne hízzál? Többet árt mint használ. Egyszer egy jó húsban lévő ismerős csaj (de kövérnek nem lehetett nevezni) fogyott sokat. Mikor megkérdeztem mi történt azt mondta; kávé, cigi, idegeskedés. Oké, soványabb lett, de egészségtelenül nyúzottabbnak is. Ilyen életetmód hosszú távon káros. Azért ne csak karcsú akarjon valaki lenni hanem egészséges is.

    előzmény:
    buksi80 (80)
    2017-02-02  08:07
  22. 2017. február 2. 08:0780.

    Igen, erre írtam én is, hogy az emberek nem egyformák. Másodunokatesóm alig 50 kg a 170 cm-es magasságához, egész életében így nézett ki, tök beteges a kinézete. Ő is elszív naponta 1 doboz cigit. És bármennyit eszik nem képes hízni. Ő adjon tanácsot? 


    Szerintem fogyókúrában, csak olyan hozzászólót érdemes meghallgatni, aki már csinált ilyet. Nevezzük diétának, életmódváltásnak vagy bárminek.

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2017-02-02  06:54
  23. 2017. február 2. 06:5979.

    Aerobiológiai edző 😀Tok jó. Aerobik edző 😀

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2017-02-02  06:54
  24. 2017. február 2. 06:5778.

    Persze 3-szor csak kijavit a helyesírás javító.


     

    előzmény:
    ezanick* (77)
    2017-02-02  06:54
  25. 2017. február 2. 06:5477.

    Volt egy kolléganőm. Egész életében vékony volt. ( most 60 felett már kicsit "összeszedte" magát) nos ha öt kérdeztem volna mit csinálsz, h ilyen vékony vagy? Tudod mit válaszolt volna? Eszem kb 3-szór annyit mint te, mindent, ami szembejön. Néha bulikon lemegy a rengeteg alkohol és elszívok napi 1 doboz cigit. 


    Sokra mennék a tanácsával.


    A másik ismerősöm meg aerobiológiai edzőként ugrált és mégis vastag volt mindig. Egészen addig míg Pilatesbe nem fogott.


    Azt nem tudom, hogy az étrendjén változtatott-e vagy sem, de ő talán jobb tanácsokat tud adni, mint az előző kolléganő.


    es erről beszéltek neked. Aki világéletében vékony volt, mert olyan adottságú, s lehet soha nem kellett különösebb dolgot tennie érte, az kevés hasznos tanácsot tud adni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (66)
    2017-02-01  22:47

Címlap

top