Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra 45 felett

aloha
Létrehozva: 2017. február 1. 07:20

Sziasztok Kedves Olvasók!


Egy új topikot szeretnék indítani, aminek célja a közösség építés, az egymás segítése, támogatása tapasztalatcserével, őszinte beszámolókkal annak érdekében, hogy 45 év felett is legyünk, vagy kerüljünk jó formába, hagyjuk el a súlyfeleslegünket és szabaduljunk fel a nyomasztó kilók alól.


Tudom, hogy ez már egy lerágott csont, se szeri se száma a cikkeknek amik tanácsokat adnak és jobbnál jobb ajánlatokat mutatnak be, amik gyors és/vagy tartós eredményekkel kecsegtetnek. De még ha olyan jók is ezek az ajánlatok, mint ahogyan az bennük foglaltatik, azt hiszem együtt, egymásnak - akár naponta - beszámolva, esetleg humorral leírva, talán könnyebben megvalósíthatók... nem tudom, hogy így lesz-e, de azt hiszem megpróbálható.


Szóval várok minden csatlakozni vágyót aki megosztaná a többiekkel a terveit - céljait, a mindennapos tapasztalatait, esetleges kilengéseit, az alkalmazott módszereit és azok tényleges (nem az ígért) eredményeit.


Magamról:


45 éves vagyok, 160 cm és kb 30 éve fogyókúrázok:-))). Sohasem voltam a szó szoros értelmében kövér, de életem nagy részében mindig volt valamennyi súlyfeleslegem. Kb 23-24 évesen sikerült elérnem az álmodott 47kg-os testsúlyomat (hetekig tartó koplalással és egy Ausztriából beszerzett, ott legális de itthon nem engedélyezett csodatabletta segítségével), amit nagyjából 1 évig tudtam tartani. Az előtt és az után hosszú évekig olyan 57-60-62 kg volt a súlyom. DE MOST basszus más 79,5 kg (ma reggeli mérés eredménye) vagyok és úgy döntöttem, hogy elég.... olcsóbb lefogyni, mint a teljes ruhatáramat lecserélni, szóval valamit tennem kell.


Eddig millió+1 módszert kipróbáltam:


- volt ugyebár a koplalás, 


- volt a fagyi kúra - csak fagyi - de abból bármennyi -  és semmi más, amivel leadtam több mint 10 kg-t amiből 13 jött vissza fél év múlva,


- volt a hagyjuk el a szénhidrátot és legeljünk zöldségeket némi hússal - ebbe majdnem belehaltam olyan éhes voltam,


- volt az igyunk fehérjeport és szedjünk zsírégetőt - ezzel lement 3,6 kg egy hét alatt -amiből az volt valószínűsíthető, hogy a fogyás csupán a széklet kiürülésének volt az eredménye - aztán meguntam és feladtam


- volt a hetekig csak csirkét és párolt zöldséget ettem - ezzel nem történt semmi.


Persze mindezek mellett azért foltokban mozogtam is valamennyit.... de azt inkább hagyjuk, elég nevetséges így visszagondolva:-))


És még sorolhatnám, de nem akarok ezzel untatni senkit. 


Most ismét nekifutok a következő tervvel:


- szénhidrát csökkentett, napi 6szori étkezés (csak még nem tudom, hol veszek olyan kicsi dobozokat és mi lesz a menü) és megveszem életem első konditerem bérletét.


 

  1. 2017. február 1. 15:3426.

    DE JÓ a szöveged -minha én írtam volna....csak én 68éves vagyok! Hozzád képest öregróka....MOST is fogyókúrán vagyok   - én azt mondom mindenkor: AZZAL FOGYÓZOM, AMIT NEM ESZEM MEG!!!  Vagyis próbálom a legkevesebbet enni, sok gyümölcsöt és vega vagyok 12éve...., tehát sok zöldséget....elkerülöm nagy ívben a cukrászdákat és mindenféle édességet! És - bár én idős korom ellenére úszom+jógázom+görögtáncolok , és ez a heti kb5óra mozgás meg sem kottyan......a súlyomnak.....Az elmúlt tavasztól -őszig minden reggel ÉHGYOMORRA gyalogoltam 40-45percet.....+ mellette a szokásos heti mozgásaim  - szóval csökkentett kajával és rendszeres gyaloglással majd 10kilót leadtam....75-ről 66ra lementem. Aztán a KARÁCSONYI zabálás megint betett...most  dumáltam rá magam újra a KEVÉS KAJA-SOK VÍZ  + SOK MOZGÁS -ra  és mihelyt nem lesz minusz reggelente  - kezdem a gyaloglást....ami sietős járás. Futni nem bírok, az uszoda zárva....

  2. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 1. 15:3125.

    És jóga, tai chi, elliptikus tréner (vagy mi a franc a neve)  kerékpározás, könnyü torna stb...ezeket miért ne csinálhatná? Az ugrálást és futást kell kerülnie csak,  mert a térdporcot nem akarja sérteni. A többi jöhet. 20-30 kiló felesleg nem fog leolvadni ráérös sétafikálástól.

    előzmény:
    asztanaviszta (24)
    2017-02-01  15:19
  3. 2017. február 1. 15:1924.

    Jól írta le. Max. sétáljon.


    Ekkora súlyfelesleggel komolyabb mozgás tönkre vágja az izületeket.


    Séta. úszás. Kb. ez a két mozgás ami megengedett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (14)
    2017-02-01  14:06
  4. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 1. 15:0623.

    Akkor egyen kevesebbet, amit én is írtam. A bevitt energiamennyiség nem haladhatja meg az elhaszált energiamennyiséget. Egyszerü matek.

    előzmény:
    cserje (20)
    2017-02-01  14:44
  5. 2017. február 1. 15:0022.

    Lehet.


    Ha tud.


    Ha van a közelben uszoda.


    És ha meg tudja fizetni a bérletet.

    előzmény:
    Ardian05 (19)
    2017-02-01  14:42
  6. 2017. február 1. 14:5521.

    Ezt írtam én is. ;)

    előzmény:
    cserje (17)
    2017-02-01  14:38
  7. 2017. február 1. 14:4420.

    A fogyás 70 %-ban a kaján múlik. Annak sok értelme nincs, hogy valaki csak addig mozogjon, amíg lefogy, aztán utána meg elhagyja. Úgy kell fogyózni, hogy közben az ember nem csapja be magát. A kampányszerű, kizárólag fogyásért végzett mozgás majdnem rosszabb, mintha semmit sem csinált volna. Garantált a visszahízás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (14)
    2017-02-01  14:06
  8. 2017. február 1. 14:4219.

    Tudom, én is sicc a 45 kilómmal, de lehet mozogni súlyfelesleggel, pl. úszni, illetve ott a vizi-aerobik vagy mi...

    előzmény:
    buksi80 (13)
    2017-02-01  13:52
  9. 2017. február 1. 14:4018.

    Akkor érthetően is : szóval ha más nem, de egy kis séta mindenképpen jót tesz. Az is mozgás. Kezdetnek megteszi. :)

    előzmény:
    cserje (17)
    2017-02-01  14:38
  10. 2017. február 1. 14:3817.

    Nem kell egyből maratonit futni, ugrálókötelezni, de a séta nem jöhet, kell is. Ha csak napi 20-30 perc jó. :)


     

    előzmény:
    buksi80 (16)
    2017-02-01  14:34
  11. 2017. február 1. 14:3416.

    Így van. Ne mozogjon, mert -most finoman és nőiesen fejezem ki magam- szétbassza az izületeit.


    Aki nem hiszi, járjon utána! ;)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (14)
    2017-02-01  14:06
  12. 2017. február 1. 14:1815.

    Üdítőket szerencsére nem iszom....hurrá már is spóroltam 330 kalóriát:-)) A kávét is csak egy kis tejjel iszom...mínusz újabb 2 db kockacukor:-)) Öröm ez a levelezés...máris könnyebbnek tűnik:-))


     


    A véznákat és Dagikat szoktam nézni... elképesztő, amikor szembesítik vele abban az üvegcsőben, hogy naponta mit tol le egy ember a torkán a gyomrába...Na olyankor szoktam meggondolni, hogy mit eszem....sajnos csak kb fél napig:-))))


    Az alma a dióval, nekem is nagyon bejön...csak sajnos nem állok meg egy maréknál....DE...már ezen is dolgozom, már nincs itthon dió egy darab se....megettem:-((((( DE nem veszek többet:-)))


     


    OK a csemege ubit is száműzöm, nem is gondoltam bele... szerencsére szeretem a savanyú káposztát és kipróbálom a 0%-os Jogobellát is... lesz ami lesz:-)))

    előzmény:
    buksi80 (6)
    2017-02-01  13:02
  13. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 1. 14:0614.

    Valaki 30 kg súlyfelesleggel ne mozogjon? Asszonyember, jól vagy? 


    Mozogni és diétázni egyszerre kellene talán.


    Az ilyen mücukros csokik meg light cola....na éppen ezeket kellene kerülni mert az egész müvacak. Inkább megeszek egy szelet igazi tortát valódi cukorral. Szénsavas italt utoljára valamikor 13 évesen ittam. Aki ilyet iszik se normális. Ez a baja  sok embernek manapság hogy eszik a tápot meg a müvackot aztán sírnak hogy baj van. Üknagymamád ivott kólát vagy evett tartósítószeres mücukros kekszet? Nem. Legyél olyan mint üknagymamád!

    előzmény:
    buksi80 (13)
    2017-02-01  13:52
  14. 2017. február 1. 13:5213.

    Ezzel azért vitatkoznék. Van egy nő, aki van cca 30 kiló súlyfelesleg. Ezzel ne mozogjon! Maximum sétáljon naponta 20 percet. Ugyanis az ízületeinek sokkal többet árt, ha a túlsúlyával akar mondjuk aerobicozni.


    Akin sok a felesleg, annak először az étrendjén kell alakítani. Nem ördöngősség: kevés szénhidrát, sok fehérje, sok zöldség, sok gyümölcs. De a mai ételek már megengedik úgymond a bűnözést is, mivel rengeteg dolog van édesítőszerekkel, ami pedig nem hizlal. Vagyis a reggeli kávét ne igyuk cukorral! Ha mindenképp iszunk egy üveg colát, akkor válasszuk a light-ot! Ha csokihoz támad kedvünk, vegyünk diabetikusat! És így tovább.


    Ha az étrend változtatástól lemegy 7-8 kiló, na akkor már el lehet kezdeni a kardió mozgást is. Ha pedig energiánk már van, és még lement 10 kiló, akkor lehet alakot formálni, edzőteremben, aerobikkal vagy épp otthon egy videóra. ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (11)
    2017-02-01  13:43
  15. 2017. február 1. 13:4412.

    Neked is sipirc, hájfej!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (10)
    2017-02-01  13:34
  16. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. február 1. 13:4311.

    Talán furcsa hogy itt kárálok mert sosem voltak súlyproblémáim, de az igazság az hogy azok az emberek akik a súlyukkal küszködnek azok egyszerüen több energiát (étel  meg ital formájában) vesznek magukhoz mint amennyit elégetnek. Magyarán mozogj többet. Ez egyszerü elemi matematika és akárhogy csüröd csavarod, nem tudsz alóla kibújni. És ezt a legnagyobb jóindulattal mondom. A pajzsmirigyes meg egyéb nyavajákkal vívódó embereket most ne vegyük ide, ök külön téma, de mint említetted is neked nincs ilyen jellegü problémád. 


    A fagyis kúrától eleve kibuktam, nem értem hogy tudja valaki elhitetni magával hogy fogyni fog attól hogy napokon át csak fagyit eszik. Tele van cukorral viszont a mennyisége nem fog jóllakatni mert folyadék. Magyarán cukros víz. Tápanyagtartalma meg szinte semmi. Attyaúristen! 


    Ha sovány akarsz lenni ne a súlygondokkal küszködö fogyózósokat kérdezd, hanem az eleve soványakat. Mit és mennyit esznek, mennyire aktívak fizikailag. 


    Napi hatszori étkezés szerintem nagyon meredek. Napi hatszor nem leszel éhes. Helyesbítek: olyan kicsi adagokat fogsz enni hogy az éhséged sosem fog kielégülni és állandóan éhes leszel.


    Egy egészséges felnött hagyományos étkezése abból áll hogy naponta háromszor eszik; reggeli, ebéd és vacsora. Ez a normális. Ettöl eltérni bolondság, akárki akármit mond. Ha két étkezés között megéhezel az azt jelenti hogy nem ettél eleget az elözö étkezés alatt. Egyél eleget, ne félj töle, föleg reggelire meg ebédre. Ez órákig el fogja üzni az éhségedet. Ne vágj ki semmit az étrendedböl, hidd el csak megbosszulja önmagát. Nem enni húst, szénhidrátot, vajat, kenyeret, rizst vagy mittoménmit...semmi értelme. Ne kinlaszd magad. Egyél mindent de jó minöségüt, friss ételeket, lehetöleg amit magad föztél. Étkezések közt igyál sok vizet, üres teát, cukor bele nuku! Ha ülömunkád van és keveset mozogsz, az étvágyad eleve le kell hogy csökkenjen mert a szervezeted tudja hogy nincs annyi energiára szüksége. Ennyi.

  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. február 1. 13:3410.


     


    Őrület, komolyan!!!

    előzmény:
    antironia (7)
    2017-02-01  13:04
  18. 2017. február 1. 13:249.

    Köszönjük, Emese!


    Sicc innen!


    előzmény:
    antironia (7)
    2017-02-01  13:04
  19. 2017. február 1. 13:088.

    Adipex -et vagy Regenont szedtél...?

  20. 2017. február 1. 13:047.

    Az szerinted lemaradás, ha alapos orvosi és gyógyszerészeti megfontolások alapján nem engedélyeznek olyan szereket forgalmazni, aminek túl sok mellékhatása lehet...?


     


    Hát akkor legyen neked... :-D


     


     

    előzmény:
    aloha (5)
    2017-02-01  12:44
  21. 2017. február 1. 13:026.

    De, de, mostanában már kezdem a comb-láb-popsi formálást is (bár egyenlőre csak otthon). Csak először bele akartam jönni a mozgásba. Szeptemberben jó, ha 2 km-t le tudtam futni, ma meg 5-6 km szinte meg se kottyan. ;) 


    Van most egy műsor LifeNetwork-ön, Véznák kontra Dagik a címe, érdemes belenézni, nagyon jókat mondanak a túlevéssel kapcsolatban. Nekem ha nagyon nassolni támad kedvem este, akkor almát vágok fel meg sajtot, néha egy marék dióval. Na, azt nagyon szeretem. 1 pohár jó fajta fehérbor mellé pedig igazi csemege. :))


    Kalóriaszámolás jó, bár meglátásom szerint felesleges a a kalkulátor, egy idő után tök jól bele lehet jönni, mi mennyit ér. Egy átlagos -beindító- fogyókúrához szerintem napi 1400 kalóriás étrend megfelelő. Ha a cukros dolgokat és a felesleges kalóriákat kiiktatod, már nem is olyan rémisztő. A ceres-féle slim kenyérben pl az egyik legkevesebb a Ch, azt érdemes venni. Illetve ha szoktál üdítőket inni, akkor le kell cserélni light-ra és máris 200-300 kalória mínuszban lehetsz egy nap. Én pl a 0%-os jogobellát is nagyon szeretem (nem a light-ot!!), csak amin a 0% jelzés van, na abban édesítő van, nem cukor. ;) Sőt egy jó pöri mellé vagy édesítőszeres savanyúságot szoktam enni, vagy ima savanyú káposztát. Mert ugye 2-3 kis csemege ubiban is csomó cukor lehet. 


    Ezeket a trükköket betartod és sokkal könnyebben fog menni a kezdeti időszak.

    előzmény:
    aloha (4)
    2017-02-01  12:41
  22. 2017. február 1. 12:445.

     De eszembe jutott,  hogy ebben is le vagyunk maradva mint annyi másban. 


    Köszönöm semmi baja a pajzsmirigyemnek megnézettem, azon már túl vagyok

    előzmény:
    antironia (2)
    2017-02-01  09:32
  23. 2017. február 1. 12:414.

    Szia:-)


    En is kipróbáltam már az update kajákat de sajnos nekem annyira nem volt ízük ahhoz képest hogy az áruk csillagászati,  hogy végül elfordultam tőlük.  aztán amikor olvastam a versenyhivatal honlapján meg is bírságolták Norbit mert valami nem volt korrekt a reklámjában,  akkor megnyugtattam magam,  hogy jól döntöttem.


    Ettől függetlenül nagyon örülök hogy neked bevált bár nem tudom hogy ebben mennyi a szerepe a hitednek, mert azt ugyebár tudjuk hogy ha hiszünk valamiben az többnyire működik.  Szóval lehet hogy ez az eredmény kizárólag neked és Norbi kajáinak köszönhető. 


    Én most azthiszem kipróbálom a napló vezetést.  Már most látom,  hogy estenként szégyenlem leírni mennyi mindent tömtem magamba és próbálom csökkenteni a kaja mennyiséget. 


    Nem tudom hogy neked vagy bárki másnak aki majd olvassa ezt van- e tapasztalata a kalória számláló oldalakkal,  én regisztráltam egyre a múlt héten,  de nem tudom mennyire megbízható. 


    És a konditeremben az alak formálással nem foglalkoztál? 

    előzmény:
    buksi80 (3)
    2017-02-01  09:44
  24. 2017. február 1. 09:443.

    Szia!


    Én ugyan még nem vagyok 45 felett, de hasonló elhatározásra jutottam tavaly nyár végén. Én a 170 cm-es magasságomhoz lettem kereken 80 kiló, ami teljesen kiverte nálam a biztosítékot.  Döntöttem.


    4,5 hónap alatt 6 kiló mínusznál tartok, ami persze még édeskevés, ezért nem is hagyom abba. Viszont úgy tűnik ez szépen lassan marad is, nem jön vissza a felesleg. Különösképpen nem követek semmiféle csodamódszert, mert azokkal csak jojózni lehet. Szénhidrátcsökkentett ételeket fogyasztok reggelire és vacsorára, ez a 2 biztos pont a napi étrendemben. Az ebéd bármi lehet. Ezt azért találtam ki, mert vannak olyan élethelyzetek, mikor képtelen lennék diétás ételt magamhoz venni napközben. (legyen az karácsony, szülinap, ebédmeghívás, kifőzde-ebéd vagy egy drive-in)


    Hetente 1x-2x feltankolok egy update boltban kenyeret, némi péksütit (reggelihez), joghurtot (ha ez nincs akkor jogobella-0%) néha 1-1 szelet csokit, müzlit, rágcsákat. Ennél többet én nem veszek innen, ezek épp fedezik azokat az ételeket, amiknek normál esetben nagyon magas a cukor (vagy szénhidrát) tartalmuk.


    Ja és végül járok heti 3-4 alkalommal konditerembe, futógépen vagy ellipszistréneren 30 percet edzek. Ennél több a délutánjaimba nem fér bele, de ez számomra pont elég is. Voltam én már 58 kiló is 6-7 éve, de akkor majd' mindennap 1 órát edzettem és nagyon nem ettem. :)) 

  25. 2017. február 1. 09:322.

    egy Ausztriából beszerzett, ott legális de itthon nem engedélyezett csodatabletta segítségével


     


     


    Hát gratulálok!   Sok észre vall......  Eszedbe se jutott, miért nincs az engedélyezve itthon????


    Jó eséllyel tönkrevágtad a pajzsmirigyedműködésedet.   És azóta csodálkozol, hogy szaladnak fel a kilók...???


    Ezek a "csodaszerek" jól belepiszkálnak a pajzsmirigyműködésbe (túlműködést idéznek elő, ezzel felgyorsul az anyagcserefolyamat, és így lesz fogyás), aztán ha abbahagyod, ki tudja, milyen utóhatást okoznak.


     


    LEgalább menj el egy kivizsgálásra, hogy rendben van-e a TSH-d. Mert amíg az nem műxik rendesen, szinte hiábavaló bármilyen fogyókúra.


     


     


     

Címlap

top