Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elvégezzem a HR szakot?

Estellaaa
Létrehozva: 2017. január 14. 17:51

Sziasztok!


30 éves vagyok, augusztusban érkezik az első babánk, majd utána szeretnénk még egyet mielőtt visszamegyek dolgozni.


A mostani munkahelyemre nem biztos hogy vissza tudnak venni, de nem is biztos hogy sokáig maradnék. Eddig képzési területen dolgoztam de kis cégeknél, érdekel a HR, szervezetfejlesztés. Szeretnék a későbbiekben egy nagyobb cégnél elhelyezkedni, ahol van előrelépési lehetőség. Mivel most egy andragógia szakos mesterdiplomám van, gondolkozom, hogy az itthon töltött évek alatt elvégezzem-e levelező szakon a BCE HR szakát. 


Mennyit ér manapság a papír? Természetesen az angolt is szeretném frissíteni, korábban megvolt a tárgyalási szint, csak hát nem használom.... Eddigi kis cégekben mindig csak egy helyben topogtam, érzem magamban a késztetést hogy magasabb, később akár vezetői szintre kerüljek. 


Mit gondoltok az egész teremről? 35 évesen már nagyon nehéz bekerülni egy nagy céghez 2 kisgyerekkel? Nagyszülők, férjem mindenben támogatnak.

  1. 2017. január 15. 20:3226.

    Nekem volt. 1 év, és úgy hívták: kvantitatív technikák. Nagyon imádtam. Matematika volt, de már excel-táblában. (na, jó, én még rég csináltam ezt a képzést, anno ez újdonság volt)

    előzmény:
    sanyinak (23)
    2017-01-15  19:05
  2. 2017. január 15. 20:2925.

    De szeretem mikor valaki félmondatokból analizál.  


    Ad.1.  Senki nem licitál, azt hiszem ez teljesen világos a hozzászólásokból.


    Ad.2. Nem az a baba-mama összhang legfőbb mozgatórugója, hogy mindketten kiegyensúlyozottak legyenek? ;) 


    Egyszóval, nem, nem kell semmit erőltetni, nem kell senkit kényszeríteni és legfőképp nem kell megmondani anyuci mit tegyen. Tegye azt amit a szíve diktál és amivel érzi, hogy baba igenis jól van, fejlődik, cseperedik szépen.


    Píísz, láv. 

    előzmény:
    Nikita 666 (22)
    2017-01-15  18:22
  3. 2017. január 15. 20:0424.

    Azert kerdeztem hogy emberi eroforrasok alapszakrol beszelunk-e, mert ugymond az a hr kepzes csucsa, de kozgazdasz diploma leven van ám mindenfele matek es gazdasagi targy, hr-rel kapcsolatos meg viszonylag keves. Pl:


    BGE 

    előzmény:
    sanyinak (23)
    2017-01-15  19:05
  4. 2017. január 15. 19:0523.

    Sok matek? Nekem nem volt a HR kepzesen. Ugyan a GTK-hoz van sorolva, de leginkabb csak a statisztikaban kellett szorgosan  szamolgatni, kozgazdadagtanbol inkabb csak a folyamatokat es osszefuggeseket kell tudni.

    előzmény:
    Estellaaa (20)
    2017-01-15  17:03
  5. 2017. január 15. 18:2222.

    SZERINTED ... NEM VOLT ELÉGGÉ ... TÁPLÁLÓ ... AZ ANYATEJ?


    És ti komolyan, egymás próbáljátok túllicitálni, hogy milyen fasza a tápszer? Nem tököltetek a fejéssel? Egy csecsemő nem hajlandó elfogadni az anyatejet, mert megszokta a cumit?


    Hát ki volt az az idióta, aki először tett cumit a gyereketek szájába? Hogy engedtétek? Ja, hogy ezt a csecsemők édesanyja tette, merő lustaságból? Akkor kellett volna hisztiznetek, amikor az ondó nevezetű trutyiról azt gondoltátok hogy alkalmas egy gyerek létrehozására.

    előzmény:
    buksi80 (18)
    2017-01-15  15:12
  6. 2017. január 15. 17:3321.

    Nem veletlenul irtam a gazdasagi es matekos targyakat, nem mindenkinek valo. En otthagytam a Kulkert anno emiatt es andragogiat vegeztem. Egyszeruen human beallitottsagu vagyok. Esetleg egy emberi eroforras tanacsado mestert probalj meg, ott nincsenek real targyak es csak 2 eves a kepzes. Mellette angolra gyúrni. Ha a kepzessel kapcsolatban van kerdesed, irj privit.

    előzmény:
    Estellaaa (20)
    2017-01-15  17:03
  7. 2017. január 15. 17:0320.

    Köszönöm szépen a sok választ.


    Nem most jelentkeznék, hanem majd a következő évben. 


    Végiggondolva sok mindenben igazatok van, a matek tárgyak valóban kérdésesek számomra. Átgondolom még, meglátom milyen lesz a baba is. Szoptatni természetesen szeretnék! 

  8. 2017. január 15. 15:2419.

    Sok helyen alapvetően nem rajonganak az újonnan érkező kismamákért. 


    Én talán inkább azt találnám járhatónak, hogy az ember visszamegy a munkahelyére GYED után (már ha van hova), ott eltölt egy kis időt, és úgy keres mást. Talán több esélye van. És akkor azt tudja mondani, hogy új kihívásokat keres, és nem azt, hogy az utóbbi 6 évet otthon töltöttem.

    előzmény:
    buksi80 (18)
    2017-01-15  15:12
  9. 2017. január 15. 15:1218.

    Én pont azt a fajta gyerkőcöt kaptam aki sokat kelt éjjel -főleg enni- igy elég durva első 4 hónap volt a miénk. :( Aztán lett volna tej de zuhany alatt kiengedtem, mert sztem nem volt elég tápláló és áttértem a tápszerre.


    De télleg vissza a témához. ;)


    Én végeztem HR-t. Ccccc. Nekem nem érte meg. De lehet hogy az én személyiségem olyan, hogy nem lettem volna alkalmas, és ezért utasítottak el oly sok helyről. 

    előzmény:
    évi* (17)
    2017-01-15  15:03
  10. 2017. január 15. 15:0317.

    Nekem sem jutott volna eszembe fejegetni, nem vagyok mazochista, de annyi volt, hogy hónapokig napi 8-9 deci ment a tejtesónak. De ez csak mellékág, bocs az OFF-ért.


    Vissza a HR szakra. :-)

    előzmény:
    buksi80 (15)
    2017-01-15  14:47
  11. 2017. január 15. 15:0116.

    Én is azt írtam, hogy ha nem szoptat, akkor működhet. Szoptatva borzasztó macerás.Ettől persze még az is működhet. 


    Cumizavar is olyan dolog, hogy egyik gyereknél van, másiknál nincs. Nagyfiamnál kb. 3 hónaposan jött. Literszámra volt tejem, gyerek meg nem akarta csak üvegből. Naneee, hogy majd ezzel tökölök. Én visszaszoktattam.


    Én azt vallom, hogy anyatej szuper dolog, de gyerek akkor is fel fog nőni, ha nem azt kap. 

    előzmény:
    buksi80 (15)
    2017-01-15  14:47
  12. 2017. január 15. 14:4715.

    Sokan nem szoptatnak. Neken péládul eszembe sem jutott hogy magamat fejjem azért ahhoz már nem lett volna sem lelki sem fizikai erőm. Nem gondolom,hogy akkora nagy gond ha egy csecsemő cumisuvegből eszik. Mert végül ezt teszi akár 2 éves koráig is. Jó ha tudja hogy kell abból inni. Meg ugye a cumi sem valami ördögtől való dolog, szinte minden gyerkőc szájában ott a cumi 2-3 éves koráig.

    előzmény:
    évi* (10)
    2017-01-15  13:23
  13. 2017. január 15. 14:4414.

    Bár ha alaposabban elolvasom, akkor TI nem is írja, hogy azonnal, hanem csak otthon töltött évek alatt.

    előzmény:
    évi* (12)
    2017-01-15  13:41
  14. 2017. január 15. 14:1013.

    Ó, mi cumizavar nelkul is sirtunk mindketten :)))

    előzmény:
    évi* (12)
    2017-01-15  13:41
  15. 2017. január 15. 13:4112.

    Mindent LEHET, csak mérlegelni kell, hogy mit ér meg. Lehet, hogy ha egy ötletet elengedek, és 1 évvel később váltom be, akkor már ahhoz képest sétagalopp.


    Nekem első gyerekkel sikerült a cumizavarba belecsúszni, amit helyre tettem 3 nap alatt, de kőkemény volt: Ketten sírtunk egyszerre. Gyerek meg én.

    előzmény:
    phangan (11)
    2017-01-15  13:29
  16. 2017. január 15. 13:2911.

    Le lehet fejni előre a tejet, csak a cumisuvegtol vagy cumizavaros lesz a gyerek, vagy nem... Anyuka meg vagy lefeji a szetdurrano melleit a suliban, vagy nem... :D

    előzmény:
    évi* (10)
    2017-01-15  13:23
  17. 2017. január 15. 13:2310.

    Ha a megélhetésem múlna rajta, akkor persze nincs min gondolkozni, csak a logisztikán. De ilyen esetben talán tényleg az lenne az ideális, amit írsz, hogy legalább legyen fél éves a gyerek. 


    Max. úgy tudom elképzelni, hogy valaki abszolút nem akar szoptatni. Elképzelésnek jó, hogy majd apu-nagyi lefejt tejjel eteti, de ez technikailag azt jelenti, a napi rendes szoptatások között ki kell termelni a távol töltött időre a tejet, ami valakinek vagy megy, vagy nem, mindenesetre nem kispályás feladat. És addig nem is lehet biztosra vállalni, amíg valaki nem próbálta.


    Másik meg a pihenés: Sok anyukát nagyon megvisel az első időszakok alvásmegvonása. Életmentő tud lenni, hogy egy rosszabb éjszaka után az ember napközben is ledőlhet a bébi mellé. Ha ehelyett éjjel tanul, napközben iskolában van, háááát....


     

    előzmény:
    phangan (9)
    2017-01-15  12:26
  18. 2017. január 15. 12:269.

    Igen egyelore neccesnek hangzik, de amiatt mert gondolom szeptemberben indulna es februar kozepeig kell jelentkezni, es par hetes csecsemo mellől sztem nagyon gáz. Még tombolnak a hormonok, a baba gyomra 2-3 orankent kiurul, ilyenkor sulinak nincs helye szerintem. En keresztfelevben kezdtem, jelentkezeskor 2 honapos volt a fiam, kezdeskor meg majdnem 5 honapos, mar nem kelt annyiszor, de azert nem is voltam nagyon kipihent. Annak aki szoptat, 5 honaposan is nehezkes elmenni egy kepzesre. 


    Persze jelentkezni azert lehet, elvileg passzivaltatni is lehet rogton sok helyen rogton. 

    előzmény:
    évi* (6)
    2017-01-15  11:10
  19. 2017. január 15. 11:308.

    Szóval semmiről nem lebeszélni szeretnélek, csak azt akartam ezzel mondani, hogy annyira új élethelyzetbe kerülsz, amilyenben még sose voltál, amik felülírhatják a jelenlegi terveket.


    Én dolgozom és tanulok is mellettük, de ők 6 és fél, 8 és fél, 10 évesek. És nem vagyok a munka mártírja. :-)

  20. 2017. január 15. 11:287.

    Vezetői szintre lépés: Ezzel sincs semmi gond, de inkább majd akkor és ott eldől.


    Egész más lesz a helyzet, amikor majd visszamész dolgozni (vissza vagy máshova, ebből a szempontból most mindegy). Most magad ura vagy, akkor meg lesz 1-2 kis teljesen kiszolgáltatott emberke körülötted. (Ezt abszolút szeretettel írom, nekem 3 van, kis korkülönbséggel). Mások lesznek a prioritások, még akkor is, ha a család támogat, és fizikailag megoldja a nehézségeket. Talán az előrelépés több jelenlétet kíván, mint amennyit az ember pici gyerekek mellől jó szívvel vállal. a belegondolsz: Napi "csak" óra munka mellett mennyi időd jut a picikre hétköznaponként. És akkor elegánsan eltekintek a teljes házimunkától.

  21. 2017. január 15. 11:106.

    Szia,


    Az mindenképp rendben, hogy "life long learning", és persze, ez akár működhet is, sokan csinálják, meg az is, hogy terveid vannak, de első körben szokj bele ebbe az anyaság-dologba, nézzük meg, milyen gyereket dob a gép, és ha valóban van mellette energiád, akkor persze állj neki, de azért ne úgy képzeld, hogy a békésen szunyókáló rózsaszín pofijú kis csomag mellett tanulsz, miután kipihented magad éjszaka. :-)


    Főleg, ugyanezt 2 picúrral (mert ahogy olvasom, nem nagy korkülönbséget terveztek), vagy pocak + kisbaba kombinációban.


    Én multinál dolgozm (nem HR), de azt tudom mondani, hogy igen, van lehetőség bekerülni a csapatba, akár még nagyobb tapasztalat nélkül, aztán majd ott szépen alakul.

  22. 2017. január 14. 22:385.

    Igen, a gyakorlat sokat számít. 
    Én is szereztem felnőttként HR diplomát, de aztán nem dolgoztam benne semmit, mert gyakorlat nélkül nem lett volna érdemes váltanom arról a foglalkozásról, amiról ugyan közvetlenül nincs képzettségem, de mégis otthonosan mozgok benne.
    És persze rengeteg olyan HR-s is van, aki nem azt tanulta, de azt csinálja :). 

    Persze - ettől függetlenül - tanulni mindig érdemes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (3)
    2017-01-14  19:21
  23. 2017. január 14. 22:174.

    Jo dolog ha tanulsz otthon, tudja ertekelni egy munkaltato is. Kell a segitseg eljarni otthonrol es keszulni is, de jol tud esni a felnott tarsasag. A kapcsolatok miatt sem árt, ugyanis tapasztalat nelkul nagyon nehez bejutni... Felsofoku angol legyen mellette, meg ha van ra lehetoseg, akkor még egy nyelv... 


    Azt is el kell dontened hogy menni fog-e a sok reál targy az andragogus diploma utan. Emberi eroforrasok alapszakrol beszelunk most? Tanultal valaha kozgazt, mikor, makro, gazdmatekot?

  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 14. 19:213.

    Jó ötlet, tanulj valamit.Használd ki azt az időt amit otthon töltesz, csak szervezés kérdése hogy hogyan oldod meg.


    ( Én az éjszakai tanulás mellett teszem le a voksot)ontosabb része a munkának.


    Ami a HR végzettséget illeti, ahhoz kellene gyakorlat is. Illetve az elhelyezkedésnél  általában az "elejéről" kellene kezdened, hogy  értsd is azt a munkát amit el kell végezni.


    A nagy cégeknél lehet  külön HR csoport, de ma a középnagy/kisebb /nagyobb  cégeknél általában egy jól képzett munkaügyes/pénzügyes viszi a dolgokat a főkönyvelővel egyetértésben.A vállalatvezetők ezeknél a vállalatoknál megtartják maguknak a jogot a munkavállalók  meghallgatására/válogatására/a fizetés megbeszélésére , stb...Szóval ők döntenek.Így a középvezetői lehetőség sok ilyen helyen eltűnik mert középvezető sincs.


    Viszont cserébe ezek a cégek általában jó fizetést adnak.Csak nagyon oda kell tenned magad.Ott kell lennie annak aki ezt vállalja, néha - sokszor - hajtani kell. Ez az én tapasztalatom.


     

  25. 2017. január 14. 18:562.

    Tanulni sosem késő. ;) Hajrá!


    Viszont a tervezgetést szerintem felejtsd el. Ember tervez - ugyebár. Mert lehet hogy az első baba után nem akarsz majd még egyet. Meg az is lehet, hogy egy extra nehéz esetet dob a gép aki mellett zuhanyozni sem tudsz elmenni, nemhogy tanulni. Ez tök jó, hogy így eltervezed az életed, csak nehogy csalódás érjen. ;)


    Mindezek mellett kellemes babavásárt kívánok!

Címlap

top