Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elvették a babát.

Kamilla73
Létrehozva: 2017. január 7. 16:16

Sokat gondolkodtam hogy leírjam-e azt ami egy kolléganőnkkel történt.Sokan fogják itt bántani,megkövezni,leköpni és hasonlók de megfulladok a tehetetlenségtől és a dühtől,hogy ilyen van.Szerencsétlen teremtés teherbe esett az akkori pasijától.(itt hozzátenném gyógyszer mellett lett terhes)A pasi megígérte,hogy segít neki az anyagiakban de terhessége alatt még egy szem ennivalót sem vitt neki nemhogy pénzt!A babának sem vett semmit és nem is volt hajlandó a babáról beszélni amíg terhes voltKolléganőm egyre jobban pánikbeteggé vált,pszichológushoz járt,kétségbeesetten sírt napokig a vállunkon hogy mi lesz vele.Nem tudja magát fenntartani egy kisbabával,egyre nagyobb adósságai lettek amit már nem bírt kifizetni.Enni is mi vittünk neki más kollégákkal segítve.Folyamatosan rettegett mi lesz velük.A védőnő is csak flegmán megjegyezte,hogy majd megoldja.Ott a csed meg a családi pótlék.Ja csak összesen kb. 40 ezer forint lett volna amit kézhez kap mert 4 órás bejelentés  mellett kellett dolgoznia.A szülés után már vártak rá a kórházban.A pszichológus,családvédelmisek.Szegény annyira kikészült  idegileg,hogy a babát sem tudta ellátni,összeomlott.És ez érdekelt valakit?Segített valaki? Senki.Tovább kínozták,hogy mi a terve a babával,ki fog segíteni otthon,szedje össze magát mert így nem lehet gyereket nevelni.Egészséges lelkületű,kiegyensúlyozott anyára van szüksége a gyereknek nem idegroncsra.Könyörgöm,hogy szedje össze magát amikor éjjel-nappal arra kell gondolnia,hogy mit fog enni,miből fizeti be a fűtést,lakbért,gyereknek a gyógyszereket,egyéb dolgokat,mikor nincs segítsége, az út szélén hagyták.Mondják azt más is van így aki egyedül marad mégse rémül meg attól,hogy mi lesz velük.Egy kisbabát nem lehet veszélyeztetni.Ha nincs pénz befizetni a gázt,kikapcsolják,ha nincs pénz áramra kikapcsolják ha nem tudod a boltban kifizetni a napi reggelit nem adják oda ingyen mert neked gyereked van és így tovább.Honnan szedjen össze még pénzt azon felül amit kap?Apuka azt közölte,hogy gyerektartásra ne is számítson mert nem veszi a nevére és senkinek a rezsijét nem fogja kifizetni és ha bíróságra megy nem fog célt elérni mert tudja úgy intézni a dolgait,hogy ne tudják letiltani a fizetéséből.Nahh  szép egy apuka mondhatom ésne essen pánikba  a szerencsétlen mikor ilyen szöveggel fenyegetik?. . A vége az lett,hogy az apát behívták a hivatalba,elmondták neki,hogy az anyuka pánikos,nem tudja mit csináljon a babával,nincs pénze eltartani,folyton azon sír mi lesz vele és a gyerekkel,és alkalmatlan a gyereknevelésre a pánik miatt.Az apa magához vette a csecsemőt,nem beszélte meg az anyával mi legyen,hogy legyen,nélküle intézett el minden hivatali dolgot.Szívtelen,érzéketlen.A kolléganő nem tudott mit csinálni belenyugodott,hogy az apa fogja nevelni a gyermeket.Sajnos elég messze laknak egymástól és ha apuka úgy gondolja nem engedi a gyermek láthatását,arra hivatkozva,hogy más dolga van nem tud elmenni hozzájuk (legutóbb szórakozni ment! és vigyorogva dicsekszik mindenkinek milyen fasza apuka ő,hogy egyedül felvállalta a gyermeket!)Nem tudjuk,hogy mi áll a papírokban mert az apa nem mutatott semmit.Nem tudjuk milyen státuszban van nála a gyermek.Az anyuka menni akar a gyerekhez de azt sem engedi.Nem mehet be a házba a csecsemőjéhez.Heti egyszer egy-két órára elviszi a babát,ezzel elégedjen meg a nyomorult ha már nem bírja eltartani-volt a válasz! Heti egyszer??? Az nagyon kevés , nincs eltiltva a gyerektől,joga van látni,találkozni vele.Karácsonykor sem vitte el hozzá. Nem tudok neki segíteni,tanácsot adni ezek már jogi dolgok.Az a bűne,hogy kevés a pénze és megijedt egy nagyon-nagy felelősségtől,pánikba esett,nem tudott dönteni.Szereti,imádja a babát,nem mondott le róla,könyörög az apának,hogy láthassa minél többet,ám mindig van valamilyen dolga amiért nem viszi,őt viszont nem engedi be a házba.Ehhez nincs joga szerintem.Én megrendültem a munkatársam szomorú sorsától,ezt nem érdemelte meg,hogy elszakítsák a gyermekétől.

  1. 2017. január 8. 15:4276.

    Ennek a nonek megis mi megbosszulnia valo van?


    Az, hogy ketten legyartottak egy gyereket, akit egyikuk sem akart? A no gyogyszert szedett.


    Vagy azt, hogy mivel o eletkeptelen, a pasi becsulettel neveli a kozos gyermekuket?

    előzmény:
    ElCid2016 (58)
    2017-01-07  22:13
  2. 2017. január 8. 15:3975.

    A pasi biztos pisztolyt tartotta no fejehez, mert mas no nincs a vilagon, akit megdughatott volna. A no nem volt benne, komolyan hiszed?


    Masreszt, a te elved szerint, ha a pasi csupan dugni kivant, hogy a fenebe kellett volna neki egy nem tervezett gyerek? De aztan, amikor a baba meglett, megis meggondolta magat es felelos felnottkent viselkedik, gondoskodik a babarol. Nem menekul a sajat fejfajasaba. Egy ilyen semmirevalo, rinya, pioca no megis kinek kell?

    előzmény:
    ElCid2016 (59)
    2017-01-07  22:18
  3. 2017. január 8. 15:3474.

    Koszi, en nem haragszom, hogy nalam valaszoltal.


    Semmi egyebet nem mondasz, amit en ne mndtam volna mar, es semmi olyat, amiben veled ne egyezne a velemenyem. Fraszt beteg ez a no, megis mi baja? Ha egy anyanak barmi baja van, ha el es mozog, megy a gyereke utan, minden fut-fat megmozgat. Jo lenne neki is, ha mas elintezne helyette mindent. Szajaba hoznak meg talcan a megoldast minden bajara.


    Sok sebbol verzik a sztori, en csupan segiteni szeretnek, de egy ilyen non nem lehet segiteni.


    Nekem a mas baja nem mulatsagos. De sajna vannak szerencsetlen hulyek is. Vegulis mindenki azt eszik, amit foz maganak.


    Enneka nonek legalabbis azon kellene pedalozni ezerrel, hogy a megosztott felugyeletet megkaphassa, addig is tisztaznia a rendszeres latogatast.


    De ha a sajat sebeit nyalogatja, akkor nyalogassa, akkor neki nem a gyerek a fontos.

    előzmény:
    MI (60)
    2017-01-08  06:23
  4. 2017. január 8. 14:1773.

    Persze. Csak azert irtam, hogy a hivatal megkeresheti apukat, oszt meg is talalta, meg is kerdezte, persze arrol nem hallottunk, hogy mi alapjan került ilyen egyszerüen apukahoz a gyerek. Ez szamomra hianyzo info, megozza fontos info, de akkor nem lehet anyukat buksisimizni es a bösz hivatalt ocsrolni.

    előzmény:
    kistit56 (72)
    2017-01-08  13:49
  5. 2017. január 8. 13:4972.

    Apuka nem tudja egyedül vállalni a gyereket.


    Az apasági nyilatkozathoz kell anyuka is.

    előzmény:
    Sushi (71)
    2017-01-08  13:15
  6. 2017. január 8. 13:1571.

    Nekem olyan erzesem van, mintha visszanyalt volna a fagyi. Anyuka panaszkodni kezdett a hivataloknak, hogy apuka nem akarja a gyereket, csinaljanak valamit, mert neki egyedül milyen nehez, stb stb stb. Jött a hivatal, körbenezett, aztan elövette apukat, hogy ugyan nyilatkozzon, vallalja-e a gyereket, oszt itt elindult a lavina.


     

  7. 2017. január 8. 12:4670.

    "Hogy kaphatta meg az apa a gyereket, ha nem ismeri el az apaságot?"


     


    Na, igen... én is ezen gondolkodom, mióta olvastam a történetet. Ami jó sok sebből vérzik. Mert az apasági nyilatkozathoz két ember kell.


    Ha apu a terhesség alatt tudni sem akart a gyerekről, fura lenne, ha apasági nyilatkozatot tett volna. Akkor mi alapján ítélték neki?

    előzmény:
    szaszo71 (67)
    2017-01-08  08:25
  8. 2017. január 8. 11:1669.

    Az indítóból az jön le, hogy anyukának kajára sem telik, azt gondolta, mert szült egy gyereket a pasinak, az majd fizeti a rezsijét, tartozásait is, meg ezentúl eltartja. Nem jött be. Most még van képe szidni a pasit, mert így nem tudja leszedni pénzzel. Nem ám az a fontos, hogy szerencsétlen gyereke így legalább nem éhezik, fázik.

  9. 2017. január 8. 10:2168.

    Hát azért ez mégis csak elég furcsa helyzet, nem gondolod?


    - Terhes vagyok, de én nem tudom eltartani a gyereket.


    - Én igen.


    - Jó, akkor megtartom.


    - Nekem mégse kell a gyerek..


    Szóval érted, bemondásra ekkora felelősséget vállalni úgy, hogy a kolléganő már akkor is tudta, hogy egyedül nem lenne képes eltartani/felnevelni a gyereket.. Az mi?

    előzmény:
    Kamilla73 (29)
    2017-01-07  19:58
  10. 2017. január 8. 08:2567.

    Hogy kaphatta meg az apa a gyereket, ha nem ismeri el az apaságot?


    A leírás alapján tényleg nem képes ellátni az anyuka egy gyereket. Az is mutat valamit, hogy nincs se egy családtag, se egy barát, aki a bajban segíteni tudna...

  11. 2017. január 8. 08:2166.

    Méghogy egyesek az apát leckéztetnék meg? Mégis miért? Igen először nem állt túl jól a helyzethez. De aztán mikor közölték vele, hogy a gyereke anyja képtelen ellátni a babát, nem hagyta, hogy intézetbe kerüljön, hanem magához vette, neveli. Most meg az anya legfőbb problémája, hogy így neki kell gyerektartást fizetnie, és neki arra nem telik? 


    A helyében örülnék, hogy ha már ő életképtelen az apa mégiscsak meggondolta magát, és gondoskodik a gyerekéről. 

  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 8. 07:3265.

    A hsz-id alapján neked mindig mindenki betart.Tapasztaltuk ezt  sok topikban amit nyitottál. Azokban melyeket töröltek,különösen megmutatkozik.


     


    Igen, és persze te mindig nagyon frankó gyerek vagy mindenben. Kissé nagyon ellentmondásos, bár agyilag azért lehet valami defekt........


    Ezzel a betartással azé' vigyázz, mert egyszer valaki  szintén komolyan betart neked de úgy hogy nyikkanni sem fogsz tudni.


     

    előzmény:
    ElCid2016 (58)
    2017-01-07  22:13
  13. 2017. január 8. 06:5564.

    Az az ember, aki magához vesz egy kisbabát , nem gazember. Anyuka egészségi állapota és talán személyisége miatt sem alkalmas a gyermeknevelésre . Fő az, hogy a gyermeket egy szertő szülő nevelje. Az sem árt, ha ez a szülő lelkileg egészséges, mert egy kolléganődhöz hasonló anya beteg lelkületű gyermeket tud nevelni. Nem tud neki adni olyat, ami neki sincs , egészséges életszemléletet, nyugodt szerető életet.

  14. 2017. január 8. 06:5163.


     


    Ja-ja.... És szegénykének a családja olyan mint egy állatorvosi ló. Mindenki meghalt, szülők, nagyszülők, testvérek......


     

    idézet:
    antironia (40)
    2017-01-07 20:57:23

    ez nekem is feltunt. egy arva rokon nem letezik a ket ember csaladjaban. mindenki halott. ez egy kisertetcsalad.

    előzmény:
    antironia (40)
    2017-01-07  20:57
  15. 2017. január 8. 06:4862.

    Nem én vagyok a kolléganő. Használták,eldobták mint egy koszos zsebkendőt..

    idézet:
    Kamilla73 (29)
    2017-01-07 19:58:20

    igen. es most ezek utan milyen tanacsokat varsz? a kollegano alkalmatlan anyagilag es lelkileg hogy a gyerek hozza keruljon. nincs penze hogy elutazzon a latogatasokra. ha az apa beperli gyerektartasert ehhez jogilag joga van, senki semmit nem tehet ellene. ha egy pasi nem akarna fizetni ezerrel ugrana ra mindenki.


    ezek utan milyen tanacsra varsz? a no allitolag beteg nem veszik fel akarhova, mit kezdene a gyerekkel ha valami csoda folytan megkaphatna? nem tudja etetni ellatni, tehat a gyerek jobb helyen van az apanal. tema itt vegeter tovabbi tanacsok szerintem nincsenek.

    előzmény:
    Kamilla73 (29)
    2017-01-07  19:58
  16. 2017. január 8. 06:4361.

    A no ostoba tehetetlen es alkalmatlan ezek szerint arra hogy nala legyen a gyerek. orulhet hogy az apa neveli es nem raktak intezetbe.


    semmifele sajnalatot nem erzek azirant aki ennyire konnyelmuen persze ez is gyogyszer mellett lett terhes, gondolom ott dugtak az ejjeliszekreny mellett es azon volt a gyogyszer.


    majd ha megfelelo es alkalmas lesz arra hogy megkaphassa a gyereket vagy legalabbi megosztott felugyeletet akkor kezdjen hozza.


    addig meg oruljon hogy az apa hajlando torodni vele.

  17. MI
    MI
    2017. január 8. 06:2360.

    A topikhoz szeretnék hozzászólni, de csak úgy tudok, hogy valakinek válaszolok. Te lettél az áldozat. :)


    Ez a sztori nagyon nem életszerű. Babáról beszél, de egy baba nem egy tárgy. Magyarországon a "baba" egy kiskorú magyar állampolgár, akinek általában van két ismert szülője. Akiknek jogaik vannak még akkor is, ha két tahó az.


    A "babának" is vannak jogai, amit, ha a szülők nem képviselnek megfelelően akkor a gyámhatóság lép közbe. Itt ebben a sztoriban nem egy eltitkolt terhességről volt szó, amiről senki nem tud.


    Szóval a babát nem veszik el csak úgy, hivatalos irat nélkül. Apuka sem veszi el a babát csak úgy.  Ha hivatalosan kerül a baba az apához, akkor azt gyámhatósági és/vagy birósági határozat alapján teheti. Az eljárásból az ismert anyuka sem hagyható ki. A láthatást is szabályozni kell, ha a szülők nem tudnak megegyezni, a biróság megteszi helyettük. A gyerektartást is szabályozzák.


    A topikban irt sztori nem valós. Ami engem zavar az ilyen ál-sztorikban: azért kattintottam rá, mert - személyes okokból - szivesen segitek olyan anyáknak, akik számukra nehezen értelmezhető, kezelhető helyzetbe kerülnek a gyermekükkel.  Zavar azért is, mert annyira nem valós, hogy értelmetlen róla beszélgetni.


    A topikinditó gondolom szórakozni akart. Jó szórakozást.

    előzmény:
    Sissi52 (57)
    2017-01-07  21:45
  18. 2017. január 7. 22:1859.

    Fordítsuk meg a dolgot. A nő csak dugásra kellett a fószernak, a gyerekre meg csak egy nem kívánt melléktermékként tekintett.....

    előzmény:
    Sissi52 (53)
    2017-01-07  21:28
  19. 2017. január 7. 22:1358.

    Drága Lelkem!


    Az, aki nekem valamilyen szinten betart, azt idővel meg szoktam leckéztetni, még ha közben évek is telnek el eközben.


     


    Mert ha lenne miért lenne gáz? Alapjáraton nyugis és jóindulatú vagyok. Velem mindig mindenki normálisan meg tudott velem beszélni, feltéve, ha normálisan közelítette meg a témát és nem olyan tahó barbacsias módon. De ha megkapirgálják a felszínt bizony előjön belőlem anyám vére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (54)
    2017-01-07  21:33
  20. 2017. január 7. 21:4557.

    Aztan ez az ide-oda cseszegetes eltart, amig a gyerek el? A pasi nem cseszegetesbol vette magahoz a gyereket, kapis? Eloszor nem is erdekelte. De mikor latta, hogy ez no elhetetlen, akkor o maga gondoskodik kizarolag a gyerekrol.

    előzmény:
    ElCid2016 (52)
    2017-01-07  21:14
  21. 2017. január 7. 21:4256.

    Nem hinnem, hogy a hatosagok ne ertesitettek volna az anyat, hogy az apanal helyeztek el a gyereket, es neki, az anyanak milyen jogai vannak. A ferfi nem koteles ot beengedni a hazaba se elvinni a no helyebe a gyereket. Ahogy nem koteles a not sem eltartani.


    Mas is maga fizeti a szamlait. Az elet nem fair. Es senkinek nem JAR semmi.

  22. 2017. január 7. 21:3455.

    Mar az elso mondatod mindent elarul. Te kicsesznel a pasassal. Szoval nem a gyerekert tenned. Figyelj, a pasi neveli a gyereket. Neki iteltek, mert a gyereknek ket szuloje van, es a masik keptelen ellatni. Kapis?

    előzmény:
    ElCid2016 (52)
    2017-01-07  21:14
  23. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 7. 21:3354.

    Én a nő helyében jól kicsesznék a pasassal.


    Drága!


    Nagyon jó hogy nincs gyereked.Mert ha lenne, nagy gáz lenne nálatok is.


    Ugyanis egy valamire való szülő soha nem akar kicseszni a gyereke anyjával/apjával vagyis a másik szülővel.


    Közös érdek, hogy a gyerekem akárhol van, akár  anya akár apa látja el, annak csak köszönettel tartozhat a másik szülő.


    Igen, egy pasi, egy nő megveszhet mint pasi és nő, akkor mehet a bánatos nyavalyába.De, mint a gyerekem apja, anyja ő mindig a jobb kezem kell hogy legyen.


    Kapiskálod már, hogy mi az ami kisiklott a mondatodban?!


     

    előzmény:
    ElCid2016 (52)
    2017-01-07  21:14
  24. 2017. január 7. 21:2853.

    Te, meg ahogy azt Moricka elkepzelte. Eddig jo volt a pasi, ezutan mitol ne lenne jo? Mert a no szerzett egy valamilyen munkat, meg egy alberletet? A pasinak ugy olvastam haza van, meg csaladi hatter is, ha o dolgozik, a gyerekre vigyaz a nagymama. Annyit erne el vele, hogy a gyereket tobbszor lathatna aztan utazgathatna Gyor-Sopronbol Vacig a lathatasra. Az adossagat ki fizetne ki? Kulfoldrol meg dolne a zsuga, felul egy repulore oszt' hamarabb ott lenne, mint az orszag masik felebol.


    Ugyis mindegy, o nem te vagy. O egyelore a ridogalasban latja a szamara megfelelo megoldast.

    előzmény:
    ElCid2016 (52)
    2017-01-07  21:14
  25. 2017. január 7. 21:1452.

    Én a nő helyében jól kicsesznék a pasassal. Ahogy olvastam valahol Kelet Mo-on él. Első lépéseként ide Ny-Mo-ra jönnék munkát vállalni. Sok cég még szállást is biztosít. Bizonyos idő elteltével saját albérlet. S ha már a hivatal is látja, hogy képes vagyok gondoskodni nemcsak magamról, hanem a gyerekemről is, elindítanám a gyerekelhelyezési pert, amit jó eséllyel meg is lehet nyerni. Mert a legtöbb családjogi bíró nő. Már pedig nő csak nővel szolidáris. 

    előzmény:
    Sissi52 (48)
    2017-01-07  21:04

Címlap

top