Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FB, a kapcsolatgyilkos

WonderWoman
Létrehozva: 2017. január 4. 13:43

Sziasztok!
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de engem nagyon zavar az, ami a mi kis világunkban történik.


Az elmúlt pár évben oly sok technikai változás történt, ami a hétköznapi ember életét is gyökeresen megváltoztatta, s ezek közül is amire most gondolok, az az állandó elérhetőség érzése, hogy bárkit elérhetünk bármikor, bárhonnan. Ami persze bizonyos esetekben nagyon pozitív dolog, de bizony vannak árnyoldalai is. Erre a viszonylag gyorsan végbemenő változásra igen nehéz a megfelelő módon reagálni. Néhány olyan változás, reakció, ami engem nagyon zavar ezzel kapcsoatban: körbe nézek egy étteremben és látom, hogy az egy asztalnál ülők nem egymásra figyelnek, hanem a telefonjaikra, a közösségi oldalakra, Facebook, Instagram, Twitter, stb...A mai fiatalok a baráti összejövetelek alkalmával a telefonnyomkodást egy olyan jó közösségi cselekvésként tartják számon, mint mi annak idején mondjuk a fogócskát, vagy a csocsót. Egy párkapcsolatban az együtt töltött idő 80%-át töltik online a felek.
Azzal, hogy manapság annyit vagyunk online, kivonjuk magunkat a valódi életből. Sokaknak fontosabb az, hogy egy újabb képet posztoljanak Instára, mintsem átéljek az adott pillanat szépségét. 

Mivel egyenlőre nem találtam olyan topicot, ami ezzel a témával foglalkozna, így indítottam egyet. Többek közt azért, mert ebből írom a szakdogámat, s mert személyes tapasztaltok alapján engem nem hagy nyugodni a dolog.

Illetve mert olyan személyeket keresek, akiknek személyes tapasztalatuk van az effajta függőséggel kapcsolatban, akár saját bőrükön tapasztalták meg, akár egy ismerősük által.


Így hát várom a véleményeket, tapasztalatokat  

  1. 2017. január 25. 00:271101.

    Bár nem a témához kapcsolódik, de elképesztő, hogy mennyi hamis és félrevezető dolgot tudsz közölni 1 db hsz.-ben.


    1. Nem halnak meg naponta "ennyien" (16-an) az utakon. Éves szinten kb. 600-an, azaz naponta kevesebb mint 2 fő átlagban. A halálos áldozatok számát 1 napra vetítve a veronai baleset sajnos igenis kimagasló.


    2. A balesetek oka 99%-ban a Kresz be nem tartása: ittas vezetés, gyorshajtás, nem megfelelően megválasztott sebesség, stb., azaz nem az utak hibája (keskeny út nincs, szabványok írják elő az utak szélességét).


    3. Mára már ismert a tragédia áldozatainak a neve (többségében), zömében rajta vannak az fb.-n. A legközelebbi hozzátartozók nagy része naponta benéz, profil képet vált, stb., sőt, van apuka, aki búcsúlevelet írt a lányának fb.-n. Ennek valószínű az az oka, hogy a fájdalmat 1 fokkal könnyebb elviselni, ha osztoznak rajta másokkal.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (1092)
    2017-01-24  17:43
  2. 2017. január 24. 21:421100.

    Én őszintén szólva már meg sem lepődtem ezen a gusztustalan húzáson. Megint növelték kicsit a népszerűségüket...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (1096)
    2017-01-24  19:30
  3. 2017. január 24. 21:151099.

    Elég rohadt ez az egész. A másik "jót" még nem is láttad? A TV2 rém büszke, hogy mekkorát kaszált a buszos adásaival. Még az ÉNB-re is rávert vagy 3 ezred százalékot nézettségben! Na ez a nem mindegy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (1096)
    2017-01-24  19:30
  4. 2017. január 24. 19:591098.

    A felvételi reggelén került nyilvánosságra a tragédia... amikor bementünk szombaton reggel az iskolába, legtöbben még nem hallottunk az egészről.. az igazgató mondta, hogy kitetette a fekete zászlót: aki nem értené, miért, azért, mert, és elmondta, hogy mi történt... hát majdnem együtt zokogtunk, tanárok, vezetők, meg gyerekek, akik hallották... hogy együttérzünk a másik sulival... mindenkivel... amikor orbán kiadta a kötelező gyásznapot.... hát... aki addigra nem rendült meg, nyilván kötelező jelleggel attól sem gyászolt, hogy kötelező lett zsákruhát ölteni. :( A politikában viszont nyilván népszerűségi index-növekedést várnak ettől. Ahogy a médiában is. Undorító, de tény. 

    előzmény:
    Lillaréka (1097)
    2017-01-24  19:37
  5. 2017. január 24. 19:371097.

    én csámcsogásnak érzem... olyan mint egy katasztrófa- turizmus. 


     

    előzmény:
    Babyface83 (1091)
    2017-01-24  17:18
  6. 2017. január 24. 19:301096.

    Osztálytársaknál, hasonló státuszban lévő barátoknál megértem a kérést. Ők már felfogták, és ki vannak borulva. Jogos is részükről a kérés, érthető. Sajnos azonban a médiában a kattintásszám minden erkölcsi törvényt felülír... ahogy a népszerűségi index kérdésében is... ilyen aljas világot élünk. Legaljasabb számomra mégis Balog miniszter nyilatkozata volt.... és nemcsak számomra... meg az utána következő "hivatalos" lépések, mint amikor leengedik a gyorsvonat UTÁN a sorompót... hogy rászálltak a sulikra, küldjék be a sítáborok szabályait, papírjait, előzetes szülői nyilatkozatait stb... hát hánynom kell az egésztől... mintha a szervezők tehetnének arról, hogy mi történik a busszal száz km/óránál egy autópályán... áhh... 

    előzmény:
    Inez_Alvarez (1095)
    2017-01-24  18:54
  7. 2017. január 24. 18:541095.

    De, közvetlen rokonok, osztálytársak.


    Azt nem tudom, hogy ilyet láttál-e, hogy tömegszerencsétlenség, mert itt ugye van minimum 16 ember, aki nem akar magára maradni, viszont a közös "élmény" összehozza őket a közösségi oldalon is. Akár temetés, akár feldolgozás témában. Komolyan az egyik közeli hozzátartozó írta ki posztba, hogy ezeket kérik mellőzni, mert nem, hogy segítene, inkább ront a meglévő érzelmi állapoton.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (1094)
    2017-01-24  18:38
  8. 2017. január 24. 18:381094.

    Igen... de ők nem a közvetlen rokonok. Hidd el, sajnos láttam már pár ilyet közelről. A szülők még fel sem fogták. :(

    előzmény:
    Inez_Alvarez (1093)
    2017-01-24  18:12
  9. 2017. január 24. 18:121093.

    A fb-on tartják nagyon sokan a kapcsolatot, információt cserélnek, segítenek egymásnak, szóval használják intenzíven.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (1092)
    2017-01-24  17:43
  10. 2017. január 24. 17:431092.

    Akit most valóban irgalmatlan veszteség ért, vagyis a közvetlen családtagok, még azt sem tudják, merre vannak arccal... valószínűleg még fel sem fogták, mi történt velük. Egyrészt a sokktól nem, másrészt azért, mert a gyásznak ez a fázisa még nem a felfogásé... pár nap, pár hét múlva jöhet még nekik az igazi sokk, amikor a való életben sem marad más a sok intézkedés, felhajtás, sajnálkozás után, csak a néma magány... az űr, amit a gyerekeik hagynak maguk után. Szerintem a közvetlen családtagoknak jelenleg kisebb bajuk is nagyobb sajnos annál, hogy fészbukot nézegessenek, meg hogy ott azon tipródjanak, ki váltott profilképet vagy van-e kép a buszról... akit valódi gyász ért most -- és azok nem a fészbukolók, hiszen valóban összeadva sajnos naponta is meghalnak ennyien az utakon, a jóféle, keskeny, gödrös, takarítatlan magyar utakon is -- hanem azok, akik tényleg elveszítették a gyereküket, tanárukat, társaikat... szóval válthatom én már a profilképem hupilila csíkosra is, az sajnos nem hozza már őket vissza. :( Emellett egyébként mélyen megrendültem én is, de hasonlóan mélyen megrendültem akkor is, amikor az előző munkahelyemen egy diák motorbalesetet szenvedett... vagy mezőgazdasági gép egyik alkatrésze szállt el és ejtett rajta halálos sebet... amikor egy szülő a gyerekét veszíti el, az feldolgozhatatlan fájdalom. Ebben a fázisban pedig felfoghatatlan is. 

    előzmény:
    Babyface83 (1091)
    2017-01-24  17:18
  11. 2017. január 24. 17:181091.

    Azt nem is tudtam, hogy kérték, hogy ne... És azt már le se mertem írni, hogy ha érintett lennék, engem kifejezetten bántana, hogy vadidegenek látványosan sajnálkoznak, olyan álszent kirakat az egész, legalábbis nekem annak tűnik. Aki igazán együttérez, gyújtson otthon egy gyertyát és gondoljon rájuk, de ne akarjon feltünősködni, pláne ne akarja másokra ráerőltetni ezt a magamutogatást.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (1089)
    2017-01-24  15:43
  12. 2017. január 24. 16:111090.

    Ja, meg műsorváltoztatás.... Mintha attól bárkinek jobb lenne....

    előzmény:
    Inez_Alvarez (1089)
    2017-01-24  15:43
  13. 2017. január 24. 15:431089.

    Plü: A hozzátartozók kifejezetten kérték, hogy ne tegyenek ki lángoló buszos képet, videót a portálokra, ne legyen gyertyás profilkép meg borító, meg zászlós meg fekete csíkos, mert nekik ez rém fájdalmas, hogy mindig ez jön szembe velük mindenhol.


    Ezt a bringát is túltolták sajnos. A tragédiából komédiát csinálnak teljesen feleslegesen. Nemzeti gyász, meg gyerekek menjenek gyászruhába az iskolába.. Mi van?

    előzmény:
    Babyface83 (1085)
    2017-01-23  21:19
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 24. 12:291088.

    Ez sima érzelmi zsarolás. Én az ilyeneket hamar lepattintom, kb. olyan szöveggel, hogy szerintem mindenki foglalkozzon a saját FB-profiljával...


    Engem mélyebben érint, ha egy tragédia áldozatai magyarok, erős bennem a "mi, magyarok" összetartásérzés, ilyen értelemben nagy honleány vagyok, de azt hadd döntsem már el, hogy ezt hogy mutatom ki. Vagy hogy kimutatom-e egyáltalán.

    előzmény:
    Babyface83 (1087)
    2017-01-23  22:22
  15. 2017. január 23. 22:221087.

    És azt utálom benne, hogy megpróbálnak lelkiismeretfurdalást kelteni, mintha egy érzéketlen barom lennék, hogy nem borult feketébe a profilképem. Kb minden nap kitehetném a fekete zászlót ennyi erővel. Mert én nem csak a buszbaleset áldozatait sajnálom, hanem például ugyanúgy (vagy még jobban) kiborultam azon, hogy megfagyott az a kisfiú, ugyanúgy kiborulok minden tragédia áldozatain, akárhol is történik a világban, vagy akármilyen nemzetiséghez tartoznak az áldozatok. Igen, a vízbe fulladt menekülteket is pont ugyanannyira sajnálom. Nem hat meg valami jobban csak azért, mert az áldozatok lakhelye éppenséggel hozzám közelebb van. Ezt kissé finomítva oda is kommenteltem, holnapra azt hiszem megint megfogyatkoznak az ismerőseim, de valahogy nem sajnálom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (1086)
    2017-01-23  21:50
  16. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 23. 21:501086.

    Én sem változtatom meg soha, 2 ok miatt: 1. én sem hiszem, hogy ezzel bárkinek is segítek, vagy ettől bármi is jobb van. A gyászt, a megrendülést én is érzem, de ez a szívemben van, semmi szükségét nem látom kiplakátolni. 2. Utálom, ha valamit rám akarnak kényszeríteni, méghozzá érzelmi zsarolással. ("Hát benned ez az egész tragédia semmit nem indított meg?")


    Most belegondolva, amúgy sem szoktam változtatgatni a képeket. Van az a nagykép fenn, az szerintem az első pillanat óta ugyanaz a profilomon, a profilképem néha változik (mondjuk évente 1x), és általában valami jelkép, ami épp akkoriban fontos számomra (általában görög, egyiptomi, kelta stb. szimbólumok, ami épp megtetszik). Fotó magamról nincs is az oldalamon. Van egy elméletem, miszerint aki ismer, úgyis tudja, hogy nézek ki, aki meg nem ismer, annak meg semmi köze hozzá :)


    De tényleg, az már milyen, hogy más akarja megszabni, mi legyen a saját FB-oldalamon? 

    előzmény:
    Babyface83 (1085)
    2017-01-23  21:19
  17. 2017. január 23. 21:191085.

    Na én most akadtam ki a facebookon. Vagyis nem magán a facebookon, hanem facebookozás közben... na mindegy.


    Megy a cirkuszolás már a sokadik ismerősömnél, hogy miért nem változtatjuk meg magyar zászlós fekete szalagosra a profilképünket. Mert bezzeg a párizsi merénylet, na meg főleg a színes zászlós profilképek... Ha elhinném, hogy csak egy embernek jobb/könnyebb lesz attól, hogy a kirakatba rakom hogy én aztán mennyire együttérzek, esküszöm megváltoztatnám a profilképem a kedvéért. De nem hiszem el. Mert ez egy baromság. Szerintem.

  18. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 22. 11:321084.

    Ennyit arról (amiről már én is írtam), hogy már rég nem a Facebook a legveszélyesebb...


    http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/01/20/ennel_fiatal osabb_app_nincs_ma_de_legalabbis_ma_delutan_a_vilagban/


    A lényeg a FB-oks posztban van :) Hosszú, de érdemes  végigolvasni...

  19. 2017. január 22. 09:341083.

    Modinak nem elég kifinomult a humorérzéke.

    előzmény:
    kekelefant (1082)
    2017-01-22  01:14
  20. 2017. január 22. 01:141082.

    De az eg szerelmere mer?Nagyon szellemes volt amit irtal,a valaszom se volt rossz,vegre egy is hangulat jon......mit zavart????[ketten ]ocsmanykodnak,azok maradhatnak...

    előzmény:
    Inez_Alvarez (1072)
    2017-01-20  09:08
  21. 2017. január 20. 23:091081.

    Akkor most szépen keresd vissza, hogy ki volt a neveletlen gyerek. Ki volt az aki eltért a topic témájától, és elkezdett személyeskedni.


    A hasonlatod szép. De kissé olyan, mint amikor a ketrec témát feszegetik. Nem biztos hogy a ketrec azon oldalán álltok, amelyen kívülállónak gondolhatjátok magatokat.


     

    előzmény:
    Babyface83 (1079)
    2017-01-20  17:39
  22. 2017. január 20. 19:511080.

    Hiú ábránd.


    Az ignorálás működőképes lehet.

    előzmény:
    Babyface83 (1079)
    2017-01-20  17:39
  23. 2017. január 20. 17:391079.

    Niki, most utoljára írom le: nem a vélemény nyilvánítással van a gond. Azzal van gond ,hogy sorozatosan kötözködtök, beszólogattok, milliószor elismételitek ugyanazokat a baromságaitokat, akkor is, ha semmi köze a témához. Unalmas, idegesítő, irritáló. Olyan kicsit, mintha a felnőttek leülnének kávézni, beszélgetni, de a szomszéd asztaltól odajönne egy idegesítő, neveletlen gyerek, aki hangosan az arcunkba káromkodik, köpköd, rugdos, lerántja az abroszt stb. Nem lehet tőle nyugodtan beszélgetni. Na az ilyen idegesítő jelenséget szeretnénk távol tartani :)

    előzmény:
    Nikita 666 (1077)
    2017-01-20  15:39
  24. 2017. január 20. 15:411078.

    Ezért kell nekünk "kimoderálnunk" magunk közül a férgesét.

    idézet:
    Inez_Alvarez (1074)
    2017-01-20 10:29:50

    Tulajdonképpen kire céloztál a férges jelzővel?

    előzmény:
    Inez_Alvarez (1074)
    2017-01-20  10:29
  25. 2017. január 20. 15:391077.

    Ha valakinek annyira gyenge az idegrendszere, hogy mások véleményét képtelen elviselni, az az illető ne fórumozzon, hanem inkább kezeltesse a betegségét. Érdekes elgondolás az, hogy aki más véleményen van, azt kitiltatná onnan, ahol ő megjelenik. Miféle hatalom szükségeltetik ehhez, miért érzik úgy némelyek hogy másoknak parancsolhatnak? Hacsak az nem, hogy az elméje kórosan működik. És az ilyen szerencsétlenek fejében meg sem fordul, hogy náluk van probléma odafent, nem is kicsi.


    Sokan vagytok. A Föld lakosságának a java dilis.

Címlap

top