Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FB, a kapcsolatgyilkos

WonderWoman
Létrehozva: 2017. január 4. 13:43

Sziasztok!
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de engem nagyon zavar az, ami a mi kis világunkban történik.


Az elmúlt pár évben oly sok technikai változás történt, ami a hétköznapi ember életét is gyökeresen megváltoztatta, s ezek közül is amire most gondolok, az az állandó elérhetőség érzése, hogy bárkit elérhetünk bármikor, bárhonnan. Ami persze bizonyos esetekben nagyon pozitív dolog, de bizony vannak árnyoldalai is. Erre a viszonylag gyorsan végbemenő változásra igen nehéz a megfelelő módon reagálni. Néhány olyan változás, reakció, ami engem nagyon zavar ezzel kapcsoatban: körbe nézek egy étteremben és látom, hogy az egy asztalnál ülők nem egymásra figyelnek, hanem a telefonjaikra, a közösségi oldalakra, Facebook, Instagram, Twitter, stb...A mai fiatalok a baráti összejövetelek alkalmával a telefonnyomkodást egy olyan jó közösségi cselekvésként tartják számon, mint mi annak idején mondjuk a fogócskát, vagy a csocsót. Egy párkapcsolatban az együtt töltött idő 80%-át töltik online a felek.
Azzal, hogy manapság annyit vagyunk online, kivonjuk magunkat a valódi életből. Sokaknak fontosabb az, hogy egy újabb képet posztoljanak Instára, mintsem átéljek az adott pillanat szépségét. 

Mivel egyenlőre nem találtam olyan topicot, ami ezzel a témával foglalkozna, így indítottam egyet. Többek közt azért, mert ebből írom a szakdogámat, s mert személyes tapasztaltok alapján engem nem hagy nyugodni a dolog.

Illetve mert olyan személyeket keresek, akiknek személyes tapasztalatuk van az effajta függőséggel kapcsolatban, akár saját bőrükön tapasztalták meg, akár egy ismerősük által.


Így hát várom a véleményeket, tapasztalatokat  

  1. 2017. január 5. 23:42101.

    Hát, drágám, többedmagaddal fejtegettétek, elemezgettétek, és rögtön bekategorizáltátok azokat a párokat, akikből annyit láttatok, hogy adott esetben a kütyüjüket nyomkodják ahelyett, hogy elmélyülten beszélgetnének egymással :)


    Namármost ha láttok egy párt a pénztárnál sorban állva telefont nyomkodni, akkor a logikátok mentén ők el vannak könyvelve olyan párnak, akik képtelenek egymással tartalmas beszélgetést folytatni, vagy meghitt időt eltölteni... Holott lehet, hogy utána ha hazamennek, kikapcsolják a kütyüt és gyertyafényes vacsoránál, meghitten beszélgetnek hosszú órákig. Mert mondjuk mindezt szívesebben teszik otthon, nyugis körülmények között, mint egy hipermarket/orvosi váró/tömegközlekedési eszköz/forgalmas utca stb. közönsége előtt.

    előzmény:
    Nikita 666 (100)
    2017-01-05  23:02
  2. 2017. január 5. 23:02100.

    Mi például gyakorlatilag állandóan együtt vagyunk a párommal, mert itthonról dolgozunk. Nem érezzük szükségét annak, hogy ha néhanapján olyan szituációba kerülünk (tényleg nem gyakori), hogy sok ember között várakozunk együtt, akkor szerelmetesen egymás szemébe révedve társalogjunk. Ha van valami sürgős közlendőnk, azt természetesen megbeszéljük, de mélyebb, tartalmasabb csevejt nem olyankor ejtünk meg. Mert nekünk az ilyesmi jobb itthon, nyugodt körülmények között, és erre bőven van alkalmunk. Szerintem egy igazán meghitt kapcsolathoz az is hozzá tartozik, hogy a partnerek adott esetben remekül tudnak egymás mellett hallgatni, és nem érzik kínosnak a csendet :)

    idézet:
    Babyface83 (76)
    2017-01-05 20:06:36

    Drágám, hol a jó büdös búbánatban, melyik topic véreres faszán írtam én olyasmit, hogy két ember állandóan szerelmetesen egymás szemébe nézve meghitt csevejt folytat?


    Hol?


     

    előzmény:
    Babyface83 (76)
    2017-01-05  20:06
  3. 2017. január 5. 22:4899.

    Arrol meg nem is volt szo, hogy hanyan lopnak kepet, hany ember fejet teszik mas testre. Scammerek elonyben.

  4. 2017. január 5. 21:5798.

    Dettó. Nem tudok olyasmit elképzelni, ami ha kiderülne rólam, akkor az kellemetlenebb lenne a kicsit cikinél :)


    Na mondjuk a laptopom kameráját leragasztottam azért a biztonság kedvéért :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (97)
    2017-01-05  21:35
  5. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 5. 21:3597.

    Ez ilyen férfimánia. Hogy ha valaminek részese vagy, feltétlenül uralkodni kell felette... Nem kell :)


    Engem nem érdekel, ki mit tud meg rólam vagy a szokásaimról. Ha megtudja, megtudja. Sírnivalóan átlagember vagyok. Esetleg a férjemmel való telefonbeszélgetést lehallgatva rejszolhat néha a titokban engem figyelő CIA-ügynök, de az még belefér :)


    Egyébként épp az idei CES-ről olvasok, meg az újdonságokról, és újra csak azt tudom mondani mindenkinek: ne a Facebooktól féljetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (90)
    2017-01-05  20:48
  6. 2017. január 5. 21:0996.

    A "játszós" email cimemre naponta kapok mindenféle spamet... ezzel vagyok regelve itt a fészen és a farmeramán.. olvasatlanul törlöm ki hetente- kéthetente..  ahogy eszembe jut. 


    A hivatalos cimemre.. nem jön semmiféle levélszemét. mivel nem adtam meg sehol csak hivatalos helyen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (95)
    2017-01-05  21:05
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 21:0595.

    Akkor a te egy nyitott könyv vagy, a te viszonyodat a zöld út jellemzi. Sokan nem mondhatják ezt el magukról! :-)

    előzmény:
    Lillaréka (94)
    2017-01-05  21:02
  8. 2017. január 5. 21:0294.

    Mivel semmi takargatnivalóm nincsen igy ezeknek az infóknak nincs jelentősége. 


    max tudják milyen reklámmal találjanak meg... amit nem tudnak.. hogy minél jobban az arcomba nyomják a reklámot annál inkább ellenállok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (90)
    2017-01-05  20:48
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:5893.

    Ja és itt jön a képbe a viszonyulás. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (88)
    2017-01-05  20:37
  10. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. január 5. 20:5292.

    Szerintem gyerekek, foleg kisiskolasok eseteben nem nagyon lehet tullihegni.Amikor a lanyom felso tagozatos volt, voltak nagyon durva esetek es nemigen tud az iskola sem mit tenni az otthoni feszbukozassal. 


    A lanyom egy baratnoje orokbefogadott gyerek, zart orokbefogadassal, tehat a ver szerinti szulo nem keresheti. A lany megtalalta az anyjat feszbukon....nagy csaladi drama lett belole, pszichologussal. ( megoldas pl erre nincs. Csak ugy eszembe jutott.)

    előzmény:
    Babyface83 (89)
    2017-01-05  20:43
  11. 2017. január 5. 20:5291.

    Én is erre utaltam, mikor még egész az elején azt írtam, hogy vagyunk már azon a szinten, hogy nem kell folyamatosan beszélgetnünk. :)

    előzmény:
    Babyface83 (76)
    2017-01-05  20:06
  12. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:4890.

    Ha mindent nem is, de annál jóval többet megtudhatnak rólad, mint amennyit szeretnél, ha fent vagy az Interneten, vagy ha egyszerűen csak telefonálsz. A facebook nem más, mint a könnyebben járható út egy labirintusban. Nem kell ehhez üldözési mánia, csupán ismerni kell egy kicsit a rendszert, és tudatában kell lenni annak, hogy csak illúzió az elképzelés, miszerint uralkodsz felette.

    előzmény:
    Lillaréka (88)
    2017-01-05  20:37
  13. 2017. január 5. 20:4389.

    Na igen, egy picit túl van lihegve ez a téma, de azért van némi alapja. Velem is előfordult, hogy például az anyukám amikor elkezdte használni a közösségi oldalakat, mindenféle képeket kitett, amit ő arra alkalmasnak tartott. Semmi extra, csak például egy kép a gusztustalanul maszatos unokájáról, amit ő aranyosnak tartott, vagy mondjuk rólam egy kissé előnytelen kép :) De megbeszéltük, hogy ezt így ne, azóta ha ki akar tenni rólunk bármilyen infót, először megkérdezi :)

    előzmény:
    Lillaréka (88)
    2017-01-05  20:37
  14. 2017. január 5. 20:3788.

    én picit üldözési mániának érzem, ha valaki azzal jön-- mert mindent megtudhatnak rólad ha fent vagy a fészen- 


     nem kell ahhoz fész- 


    amig nem voltam fent-- addig naponta  olvastam pl fabyen.hu-  vagy az origon a rejtő rajongók rejtekhelyét.. -- most sokkal kényelmesebben elérem mindegyiket..és akinek ez az infó fontos - azt korábban is ki tudta nyomozni. 


    nincs semmiféle titkolnivalóm- úgy gondolom, ezeknek az infóknak semmiféle jelentősége nincsen. 


    ahhoz is megfelelően kisember vagyok hogy a politikai hovatartozásom bárkit is érdekeljen.. ahogy a vallási nemhovatartozás is. 


     


    ha pedig pl valaki annak akar utánanézni, hogy milyen betegségem van, az nem a fészbukon fogja megtenni. 


     


    Az meg alap hogy a gyerekekről csak az engedélyükkel teszek ki képet... - mivel mondták, hogy ne tegyem.. hát nem teszem

    előzmény:
    Babyface83 (80)
    2017-01-05  20:19
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:3587.

    Igen. :-)

    előzmény:
    Babyface83 (85)
    2017-01-05  20:33
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:3486.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (82)
    2017-01-05  20:21
  17. 2017. január 5. 20:3385.

    Igen, értem, én sem akartalak meggyőzni semmiről, csak leírtam az én "viszonyulásomat", tovább vittem a gondolatmenetet. Mert azt én is problémásnak érzem, amikor valaki akár hirtelen felindulásból olyasmit oszt meg a nagyvilággal, amit mondjuk a szomszédasszony előtt már cikinek tartana. Ezért jó, ha valaki úgy nagyvonalakban érti a közösségi oldalak működését, ha már használja, és tisztában van vele, hogy ami oda kikerül, azt bárki olvashatja/nézegeti, aki nagyon akarja...


    Pont ezért utálom, amikor valaki valamilyen személyes infót úgy közöl velem, hogy az üzenőfalamra kiposztolja. Le is tiltottam ezt a funkciót, volt, aki meg is sértődött emiatt, hogy például nem tudnak nekem nyilvánosan boldog szülinapot kívánni :) Hatalmas probléma... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (83)
    2017-01-05  20:26
  18. 2017. január 5. 20:2784.

    Teszteket nem töltök ki, mert marhaságnak tartom. 


    A milyenoldalakra- kattintást fész nélkül is tudja aki akarja.... ha pl nyaralni mennél és regelsz egy nyaralásos oldalra-- hogy szállást foglalj.. meg fogod kapni az ajánlataikat.. - és abban   a kategóriában amiben érdeklődő voltál. Ha Horvátországi apartman érdekel, akkor nem a dubai luxusnyaralással fognak mailben  reklámot küldeni. 
    Ha rendelsz valamit egy webáruháztól ők is fogják küldeni az ajánlataikat. 


    ehhez nem kell fész.- 


    A lehetséges ismerősöket meg dobálja.. na és?? kit érdekel.. ettől még nem jelölöm be ismerősnek.. sőt.. olyat sem igazolok vissza akit ismerek.. de nincs kedvem ott látni az ismerőseim között. Az ismerőseim jelentős része egyáltalán nem látja az oldalam..amin egyébként semmi különös nincs... mégis oka van annak, hogy úgy döntöttem ne lássák..  nem szeretném a kommentjeiket látni..  -- amugy nincs különösebb bajom velük. Aki meg naponta hülyeségeket oszt meg, annak meg- mint irtam leállitottam a követését. 


    ja.. immár hetedik éve  online- paraszt is vagyok...bizonyára ez is fontos infó -cukorúrnak- 


    Máskülönben anyámnál senki nem főz finomabb tökfözeléket.. ezért inkább valami másra utazom kajaügyben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (78)
    2017-01-05  20:13
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:2683.

    Amit leírtam, egy viszonyulás. Az én viszonyom a facebookhoz. Senkit nem akarok meggyőzni arról, hogy az én viszonyom egy másik viszony felett áll, mert nem áll felette. Egy a sok közül.

    előzmény:
    Babyface83 (80)
    2017-01-05  20:19
  20. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. január 5. 20:2182.

    OFF


    En ugy birlak teged, Adagio.


    ON


     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (79)
    2017-01-05  20:17
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:2081.

    Látod azért gondolom meg még itt is hatszor, hogy mit írok le. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (75)
    2017-01-05  19:39
  22. 2017. január 5. 20:1980.

    Én csak olyan adatot adok ki magamról közösségi oldalakon, amit nem éreznék problémásnak akkor sem, ha az egész világ elé tárnám. Olyasmiket, amit bárki láthatna mondjuk miközben sétálunk az utcán, vagy esetleg bekukucskálna a kerítésünkön, vagy akár hallana tőlem egy nem túl bizalmas beszélgetés közben. Nem posztolok például meztelen képet a gyerekemről, még baba korában sem tettem. A politikai nézeteimet sem hangoztatom, bár egy-két cikket megosztottam már, amiből kiderül, de ezt amúgy sem titkolnám, aki kicsit is ismer, tudja rólam ezeket az "adatokat". Az ismerőseim száma még a 100-at sem éri el, nem szoktam bejelölgetni azt, akivel max köszönőviszonyban vagyok, és nem is fogadom el azoknak a jelölgetését, akiket nem ismerek. Ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy ami egyszer a netre kikerült, az ott is marad, és bárki, aki akarja, "lenyomozhat", pont ezért nem tartom szerencsésnek kiposztolni mondjuk a gyerekemről egy fürdés közbeni meztelen képet, vagy mondjuk egy családi dráma kitárgyalását. Szóval megint csak azt tudom mondani, ésszel kell használni ezt (is), és akkor nem válik az ellenségünkké.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (73)
    2017-01-05  19:26
  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 20:1779.

    Ez is egy vélemény, és ahogy utaltam rá, elfogadom az ilyen véleményt is.  Egyetlen dologra reagálnék, nevezetesen a "szakértő" megjegyzésedre. Valóban nem vagyok szakértő, de mivel magam is foglalkozom webtervezéssel, fejlesztéssel, van fogalmam a site-ok működéséről, és hidd el, többet tudok erről a világról, mint az átlag facebook felhasználó. Arról nem is beszélve, hogy a gyermekeim létezni sem tudnának nélküle. Mint rendszer, érdekel a dolog, és egy zenei vállalkozás facebook oldalát is én működtetem. Ez a hasznos rész, de továbbra is fenntartom, hogy a baráti, vagy az érdeklődési körömet (és még számos mást) olyan dolognak tartok, ami nem tartozik a világra. Ezek az én magánügyeim. Nem hiszem, hogy baj lenne, amiért a facebookról én így gondolkodom, mint ahogyan a más vélemény sem baj. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (74)
    2017-01-05  19:36
  24. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. január 5. 20:1378.

    Nekem inkabb az tunik naivitasnak, hogy abbol az szurheto le lenyeges info, amit a derek feszbukjuzer onszantabol megoszt a neppel. Az a legkevesebb. A feszbuk tudja, hol vagy, mert beazonosit a foldrajzi koordinataid alapjan. Volt par megdobbenesem ezzel kapcsolatban itt Angliaban. Olyan embereket dobott fel lehetseges ismerosnek, akiket nem ismertem, csak dolgoztunk egy helyen mondjuk 2 napot. Vagy a szomszedomat, akit csak latasbol ismertem. Beazonositja, milyen weboldalakra kattintottal, eszerint dobja fel a reklamokat. Igy kapom mai napig a kedvezmenyes katmandu-i es elefantcsontparti nyaralasajanlatokat, mert egyszer kivancsiskodtam a booking.com-on. A sor folytathato, sot megyozodesem, hogy ennel meg ravaszabb modon is szamontart a feszbuk....azon max mosolyog egyet hogy zoldsegeket lodozol meg hulyemadarakat kergetsz es 'tokfozelek kreativan' recepteket lopsz:)


    En semmi szemelyeset nem osztok meg es ha neha megis valami jelzesszerut, igencsak megnezem a beallitast, de idorol idore racsodalkozom, mennyi mindent tud rolam Zuckerberg ur. Sokat utazom Angliaban es mindig kapok egy kedves udvozlest, hogyszaongya welcome to Manchester, mikozben kikapcsoltam a helyjelzo funkciot. 


    Ugy tudom, a butuskatesztek kitoltesevel (Ki voltal elozo eletedben? Ki szerelmes beled titokban?) is komoly informaciomennyiseg nyerheto. Milyen szavakat hasznalsz a legtobbet, kinek irsz, milyen temaban.

    előzmény:
    Lillaréka (74)
    2017-01-05  19:36
  25. 2017. január 5. 20:0977.

    Ez tetszik nekem.. gigalájk.. 

    előzmény:
    Babyface83 (76)
    2017-01-05  20:06

Címlap

top