Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FB, a kapcsolatgyilkos

WonderWoman
Létrehozva: 2017. január 4. 13:43

Sziasztok!
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de engem nagyon zavar az, ami a mi kis világunkban történik.


Az elmúlt pár évben oly sok technikai változás történt, ami a hétköznapi ember életét is gyökeresen megváltoztatta, s ezek közül is amire most gondolok, az az állandó elérhetőség érzése, hogy bárkit elérhetünk bármikor, bárhonnan. Ami persze bizonyos esetekben nagyon pozitív dolog, de bizony vannak árnyoldalai is. Erre a viszonylag gyorsan végbemenő változásra igen nehéz a megfelelő módon reagálni. Néhány olyan változás, reakció, ami engem nagyon zavar ezzel kapcsoatban: körbe nézek egy étteremben és látom, hogy az egy asztalnál ülők nem egymásra figyelnek, hanem a telefonjaikra, a közösségi oldalakra, Facebook, Instagram, Twitter, stb...A mai fiatalok a baráti összejövetelek alkalmával a telefonnyomkodást egy olyan jó közösségi cselekvésként tartják számon, mint mi annak idején mondjuk a fogócskát, vagy a csocsót. Egy párkapcsolatban az együtt töltött idő 80%-át töltik online a felek.
Azzal, hogy manapság annyit vagyunk online, kivonjuk magunkat a valódi életből. Sokaknak fontosabb az, hogy egy újabb képet posztoljanak Instára, mintsem átéljek az adott pillanat szépségét. 

Mivel egyenlőre nem találtam olyan topicot, ami ezzel a témával foglalkozna, így indítottam egyet. Többek közt azért, mert ebből írom a szakdogámat, s mert személyes tapasztaltok alapján engem nem hagy nyugodni a dolog.

Illetve mert olyan személyeket keresek, akiknek személyes tapasztalatuk van az effajta függőséggel kapcsolatban, akár saját bőrükön tapasztalták meg, akár egy ismerősük által.


Így hát várom a véleményeket, tapasztalatokat  

  1. 2017. január 5. 20:0676.

    Mi például gyakorlatilag állandóan együtt vagyunk a párommal, mert itthonról dolgozunk. Nem érezzük szükségét annak, hogy ha néhanapján olyan szituációba kerülünk (tényleg nem gyakori), hogy sok ember között várakozunk együtt, akkor szerelmetesen egymás szemébe révedve társalogjunk. Ha van valami sürgős közlendőnk, azt természetesen megbeszéljük, de mélyebb, tartalmasabb csevejt nem olyankor ejtünk meg. Mert nekünk az ilyesmi jobb itthon, nyugodt körülmények között, és erre bőven van alkalmunk. Szerintem egy igazán meghitt kapcsolathoz az is hozzá tartozik, hogy a partnerek adott esetben remekül tudnak egymás mellett hallgatni, és nem érzik kínosnak a csendet :)

    előzmény:
    Nikita 666 (50)
    2017-01-05  12:31
  2. 2017. január 5. 19:3975.

    Ahogy mást sem, amit irtunk.. 


    közben itt osztják az észt az nlc-n..amiből sokkal több infót raknak ki magukról.. mint sokan a fészen. 


    és azt hiszik azzal védve vannak, hogy itt csak a nickük szerepel


    pedig aki leül a net elé és csak böngészik már követhető. (de ki nem carja le??)

    előzmény:
    szaszo71 (72)
    2017-01-05  19:20
  3. 2017. január 5. 19:3674.

    Hát tudod.. ha valaki azzal akar visszaélni hogy kedvelem Fablet, Rejtőt vagy Lackfit és Nyári Krisztiánt-- valamint a bolondod állatos videókat és a rockzenét  ezenkívűl a jól elkapott tájfotókat - és szeretek a fészen zöldséget lövöldözni...  no az az ember ezt az infót akár fel is dhatja magának... és akkor még szépen fejeztem ki magam. 


    Nem vagy fent a fészen-- de marha nagy szakértő vagy-.. mint mindenki aki nincs fent a fészen. 


    Az ember saját döntése,  hogy mikor mit oszt meg magáról. 


    A politika vagy vallási hovatartozásodat pedig bármikor kideriti aki akarja.. de az alapján mikor milyen weboldalakat böngészel.. és az anyagi háttered felderitése sem okoz gondot annak aki ért hozzá és kiváncsi rá. Ha te azt hiszed, hogy ehhez a fész kell vagy bármilyen közösségi oldal akkor irtózatosan naiv vagy. 


    A fészbuk ma már inkább szórakoztat... én egy csomó ismerősöm oldalkövetését leállitottam már rég. nem vagyok kiváncsi a hülyeségükre... de napi szinten szeretem olvasgatni fent nevezett írók- költők posztjait--gondolatait mert az pl szórakoztat. A zöldséglövöldözés meg segit levezetni a napi feszültséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (73)
    2017-01-05  19:26
  4. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. január 5. 19:2673.

    Ha egy kapcsolatot a facebook tönkre tud tenni, akkor azt tegye is tönkre! Ott már valami baj van. A technikai fejlődés megállíthatatlan, és én azokkal értek egyet akik azt vallják, hogy az embereken múlik a dolog. A bunkót nem a telefonja teszi bunkóvá, ő bunkó a telefonja nélkül is. A telefon legfeljebb látványosan közvetíti ezt a tulajdonságot.


    A facebook-nak vannak hasznos, és vannak veszélyes tulajdonságai. Aki regisztrálja magát, életének egy részét a világ elé tárja. Rengeteg információt szolgáltat ki magáról, és ezeket az információkat fel lehet használni. Fel is használják! Nem kell ehhez nyakra-főre posztolgatni. Megteszik azt ismerőseink, rokonaink barátaink, úgymond "betájolnak" minket, és csak idő, energia, illetve szándék kérdése, hogy kiről milyen információt szerez meg valaki. Hogy mást ne mondjak, a facebook segítségével el lehet készíteni az ország politikai, világnézeti, műveltségi (és még sorolhatnám) térképét.


    Eszemben nem jutna a facebook-ra regisztrálni. Számomra az előnyei nem ellensúlyozzák a hátrányokat, de megértem azokat, akik ezt másként gondolják.

  5. 2017. január 5. 19:2072.

    Erről van szó. De ezt a nlcafe IQ bajnokai nem tudják felfogni. 

    előzmény:
    Lillaréka (71)
    2017-01-05  18:30
  6. 2017. január 5. 18:3071.

    Nekem még sosem jutott eszembe kiposztolni mit ettem... mit főztem


    viszont.. pár ötletet loptam már finomságokról.. amit mások főztek.. akik jobban teljesitenek a szakácsművészetben mint én.  nekem pl tetszik- mert  ők nem séfek.. csak háziasszonyok-- és séfek alapanyagához nem biztos hogy hozzájutok-- viszont x anyuka ugyanazzal a vásárlási lehetőséggel rendelkezik mint én.. tehát.. valszeg én is el tudom késziteni amit ő talált ki.. 


    régen a szomszédbaátmenéssel és kóstolóátvivéssel cserélgették a recepteket... de az egy szűk körre  korlátozodott. Most ez a kör kitágult. Akár a többszáz km-re élő receptes ötletét is kipróbálhatom- 

    előzmény:
    szaszo71 (70)
    2017-01-05  18:20
  7. 2017. január 5. 18:2070.

    Igen, elmaradott vagy. Mi  nem az általad felsorolt szarokat esszük. A gasztronómia lehet hobbi is.  És van, akit érdekel. Személyesen neki küldök képet, nem kiteszem a plénumnak. Ezzel befejeztem a témŕt, itt nem lehet beszélgetni.  

    előzmény:
    ladybird65 (69)
    2017-01-05  18:14
  8. 2017. január 5. 18:1469.

    Most döbbentettél rá, mennyire elmaradott, ósdi ember vagyok.Sőt, nem is vagyok ember.


    Legalábbis az utolsó mondatodat olvasva. Nekem eszembe se jutna, hogy ki a búbánatot érdekelne az, hogy én mit vacsoráztam? Az meg, hogy még képet is küldjek a mindegymiről (zsíros kenyér, pacalpörkölt, joghurt müzlivel, rántotta, stb. bármi behelyettesíthető, ki mit eszik). ÁÁÁÁ...


    Na ilyenkor tényleg azt érzem, hogy 100 évvel korábban kellett volna születnem. Megeszem a kaját és 5 perc múlva már nem is emlékszem, mit ettem, annyira nem érdekel. De arról képet küldözgetni.....

    előzmény:
    szaszo71 (33)
    2017-01-05  06:50
  9. 2017. január 5. 18:0068.

    A LinkedIn miért?


    A többit nem ismerem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (42)
    2017-01-05  10:38
  10. 2017. január 5. 17:4467.

    Hát én nem vagyok kelletlen. 


    szerintem látszik is rajtam  valami.. lehet a homlokomra van irva.. ezért szólitanak meg.. pl- itt van a doktorúr?? és hasonlók. 

    előzmény:
    etilany (65)
    2017-01-05  16:44
  11. 2017. január 5. 17:4066.

    és miből gondolod, hogy a telón lógok a fészen lógnak egyben??


    annyira nevetséges ez az általánositás... 

    előzmény:
    york (64)
    2017-01-05  16:28
  12. 2017. január 5. 16:4465.

    Hehe, megjártad:))). Én tudok olyan kelletlenül válaszolgatni, hogy elmegy a kedvük attól, hogy velem beszéljenek.

    előzmény:
    Lillaréka (10)
    2017-01-04  17:25
  13. 2017. január 5. 16:2864.

    "Lehet hogy ha többet beszélgetnétek, már nem élnétek együtt?"    Eme mély lélekbúvári (netán saját tapasztalat? azt már nem is merem írni, hogy szubjektív)    véleményed adott alapot annak, amit közöltem veled.


    20-30-40-50 éve házasok élnek boldog házasságban, akik igenis sokat beszélgettek, beszélgetnek egymással, ezáltal nagyon is jól ismerik, és szeretik egymást mai napig.


    Köszönöm aggódásod, nagyon is jól érzem magam nem kevés  évnyi házassággal a hátam mögött, szerető párommal, és gyermekeimmel. Nem távolodtunk el egymástól annak ellenére, hogy mindenkinek van telója, számítógépe. Sok a közös program, dumcsizás. Megvan annak is az ideje, ha elvonulunk, és kicsit szétnézünk a világban, netán játszunk valamilyen játékkal.


    A faszumbok sosem érdekelt, és rühellem, hogy kerülgetnem kell a telójukat nyomkodó egyéneket, mert se látnak, se hallanak. Biztos nagyon fontos emberek.


     
    előzmény:
    Nikita 666 (51)
    2017-01-05  12:35
  14. 2017. január 5. 15:5563.

    Így van, alacsony(abb) IQ kábé = fb.-on otthoni pörkölt fotó megosztás/lájkolás.

    előzmény:
    Nikita 666 (61)
    2017-01-05  14:20
  15. 2017. január 5. 15:4762.

    Engem is nagyon zavar, sőt idegesít, bosszant.


    Nem kötelező egy topiknak pozitív bevezetővel indulni.


     

    előzmény:
    szaszo71 (59)
    2017-01-05  13:34
  16. 2017. január 5. 14:2061.

    A gépek önmagukban nem rosszak. Csak épp nem a megfelelő kezekbe kerülnek.


    A fegyvereket sem az emberek pusztítására találták fel, és mégis, több millió ember pusztul általuk.


    Az emberek többségének az intelligenciája nem éri el azt a szintet, ami a kütyük megfelelő használatához szükséges.

    előzmény:
    express yourself (58)
    2017-01-05  13:26
  17. 2017. január 5. 14:1160.

    Ezt írtam?


    Nem.


    Én azt írtam, hogy sokan kötnek úgy házasságot, hogy nem ismerik a másikat. A kütyük állandó használata pedig ezen nem segít.


    Nem csak várakozásra értettem a beszélgetést. Elképesztő látni, hogy emberpárok egyáltalán nem képesek kommunikálni egymással. Valami tesze-tosza párbeszédet lefolytatnak valami kissámliról és kiló paradicsomról, szöszről a pulóveren, és érezni hogy a körítés mellett egy nagy semmi van. Emberek sokasága néz ki bambán a szemüregéből, és sehol semmi értelem.


    És nem, nem tudom mindenre a tutit.


    Az életed a te életed, teljesen mindegy hogy ki mit mond, és ki mit gondol. Te éled, más nem élheti bele magát. Tehát felesleges akár meg is említened. Nekem mondjuk az tetszik, hogy csak úgy általában írtam azt amit, és még véletlenül sem gondoltam senkire. Úgy vélem, előbb utóbb mindig magára veszi az, akire az ing illik. És lőn.


     

    előzmény:
    szaszo71 (57)
    2017-01-05  13:16
  18. 2017. január 5. 13:3459.

    " engem nagyon zavar az, ami a mi kis világunkban történik."


    Ez nem egy pozitív bevezető. :)

    előzmény:
    express yourself (58)
    2017-01-05  13:26
  19. 2017. január 5. 13:2658.

    A probléma létezik sajnos.


    Akinek a topiknyitó leírásából az jött le, hogy rossz dolog az okosteló, tablet, facebook, az nem értette a lényeget és/vagy érintett.

  20. 2017. január 5. 13:1657.


    Ha minimálisan is ismernél, tudnád, hogy pont nem azért írtam. Csak nagyon tetszik, hogy te mindenre tudod a tutit. Nem fogom az egész életemet itt most elmesélni, de elhiheted, 2 ember boldogsága és a kapcsolat minősége nem attól függ, hogy mennyit beszélgetnek egy orvosi vagy banki várakozás közben. És azt tartom hülyeségnek, hogy számodra tök ismeretlen emberekről akarod megmondani hogy mi az oka annak, hogy 25 év után is együtt vannak. 

    előzmény:
    Nikita 666 (50)
    2017-01-05  12:31
  21. 2017. január 5. 13:0956.

    Az a legijesztőbb, h nem tesznek semmit az ellen ha valaki állprofillal zaklat másokat, sőtúgy ír, mintha te lennél ismerőseidnek, s ezzel nagy botrányokat okoz emberek, családok között.


    Vagy mocskos emberek, hogyha nem tetszik a véleményed, egy posztnál, kitesz a fotóddal mocskos szöveggel az üzenőfalra, s vadidegen,- ismerősei-


    köpködhetnek rád, jelented s a faszbuk még erre sem lép SEMMIT ! Na ez az ami felháborító !

  22. 2017. január 5. 13:0455.

    Itt is pontosan ez van. Ettol meg lehet talalkozni is. Itt a tema az allandoan fenncsungesen van. En is hasznalom. A technika jo. De nem errol van szo, hanem arrol, amikor mar a technika uralja az embert. Es nem kizarolag a facebook. Pl reszt vesz egy szinhazi eloadason, de semmit nem lat belole, mert felveszi es majd elkuldi a haveroknak.


     

    előzmény:
    Amarynda (31)
    2017-01-05  05:05
  23. 2017. január 5. 13:0054.

    Na, nehogy az lyukadjon mar ebbol ki, hogy aki allandoan fenn csung, az fiatal, a ven gyagyasok meg nem. Ennek ellenpeldaja pl a te mamad. Itt van ni fiam a paprikaskrumpli, ennyi paprikat tettem bele.

    előzmény:
    szaszo71 (33)
    2017-01-05  06:50
  24. 2017. január 5. 12:5753.

    En nem tudom, hogy miert kell ordibalva beszelgetni.


    En tudok barhol beszelgetni, anelkul, hogy azt akarnam, hogy mas is hallja. Ha azt akarom, akkor az a szandekom.


    Nem ertek egyet a fontos ember-el. Aki fontosnak akarja magat erezni, allandoan fent csung. Mutogat.


    Nem a technika megletevel van a problema, hanem azzal, amikor mar a technika uralja az embert.


    Ha megkerdezi mama, mit foztel, toltott kaposztat, es mar megy is a kep, hol van rajta a tejfol, neha lehet jopofa, de jobol is megart a sok. Vagy nem?


     

    előzmény:
    szaszo71 (33)
    2017-01-05  06:50
  25. 2017. január 5. 12:5252.

    En sem annak latom karat, hogy van telefon meg computer. Sot, annak sem en latom karat, ha valakik allandoan a telefonon meg computeren ulnek, mert ulnek.

    előzmény:
    terdszelikatica (32)
    2017-01-05  06:43

Címlap

top