Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FB, a kapcsolatgyilkos

WonderWoman
Létrehozva: 2017. január 4. 13:43

Sziasztok!
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de engem nagyon zavar az, ami a mi kis világunkban történik.


Az elmúlt pár évben oly sok technikai változás történt, ami a hétköznapi ember életét is gyökeresen megváltoztatta, s ezek közül is amire most gondolok, az az állandó elérhetőség érzése, hogy bárkit elérhetünk bármikor, bárhonnan. Ami persze bizonyos esetekben nagyon pozitív dolog, de bizony vannak árnyoldalai is. Erre a viszonylag gyorsan végbemenő változásra igen nehéz a megfelelő módon reagálni. Néhány olyan változás, reakció, ami engem nagyon zavar ezzel kapcsoatban: körbe nézek egy étteremben és látom, hogy az egy asztalnál ülők nem egymásra figyelnek, hanem a telefonjaikra, a közösségi oldalakra, Facebook, Instagram, Twitter, stb...A mai fiatalok a baráti összejövetelek alkalmával a telefonnyomkodást egy olyan jó közösségi cselekvésként tartják számon, mint mi annak idején mondjuk a fogócskát, vagy a csocsót. Egy párkapcsolatban az együtt töltött idő 80%-át töltik online a felek.
Azzal, hogy manapság annyit vagyunk online, kivonjuk magunkat a valódi életből. Sokaknak fontosabb az, hogy egy újabb képet posztoljanak Instára, mintsem átéljek az adott pillanat szépségét. 

Mivel egyenlőre nem találtam olyan topicot, ami ezzel a témával foglalkozna, így indítottam egyet. Többek közt azért, mert ebből írom a szakdogámat, s mert személyes tapasztaltok alapján engem nem hagy nyugodni a dolog.

Illetve mert olyan személyeket keresek, akiknek személyes tapasztalatuk van az effajta függőséggel kapcsolatban, akár saját bőrükön tapasztalták meg, akár egy ismerősük által.


Így hát várom a véleményeket, tapasztalatokat  

  1. 2017. január 5. 12:3551.

    Köszönöm hogy úgy érezted, ezt az igen fontos információt tartalmazó mondatodat okvetlen meg kell osztanod mindenkivel aki ide benéz.


    Örök hálám.


    Hányingered van, lázas beteg vagy? Jobbulást.

    előzmény:
    york (49)
    2017-01-05  12:08
  2. 2017. január 5. 12:3150.

    Hülye az, aki nem gondolkodik rajta.


    Sok ember él együtt hogy nem ismerik egymást. Akik nem beszélgetnek eleget egymással, nem ismerik egymás gondolatait, tehát nem ismerik a másikat, békében eléldegélnek egymás mellett kütyüket nyomkodva, ők naná hogy "boldogan élnek" míg meg nem halnak. No de próbálják meg mindezt beszéddel, kommunikációval.


    És mit mondjak, itt is észre lehet venni, hogy kik a kütyü emberek. Földön kívülieknek képzelik önmagukat, úgy gondolva hogy simán lehet a másikat sértegetni, hiszen nem áll előttük, nem kell a szemébe nézni.


    És mit is mondjak, az én szemeim sokkal szebbek mint egy élettelen gépé. A párom örömmel néz bele, amikor beszélgetünk. bármiről. Sokat mondó az, hogy egyesek rögtön családi titkokra, nemi életre gondolnak. Nem. Bármiről lehet beszélgetni, ha valakit érdekel egyáltalán hogy a társa, gyereke mit gondol, hogyan érez.


    Te vajon miért mondtad azt, hogy hülyét kérdeztem? Talán mert tudod, van igazság a kérdésemben?


     

    előzmény:
    szaszo71 (48)
    2017-01-05  11:58
  3. 2017. január 5. 12:0849.

    megint hoztad formádat!     

    előzmény:
    Nikita 666 (40)
    2017-01-05  10:32
  4. 2017. január 5. 11:5848.

    Ez elég hülye kérdés. 

    előzmény:
    Nikita 666 (40)
    2017-01-05  10:32
  5. 2017. január 5. 11:5647.

    előzmény:
    trebaci (41)
    2017-01-05  10:33
  6. 2017. január 5. 11:5546.

    Család tervezéssel nyitott topicot egy "fészes" idióta.


    Korunk tipikus alul evolúcializálódott egyede. Itt várja a választ hogy terhes lehet-e, noha a tesztjei sorra negatívak. A félméteres szünetei döbbenetesek.


    A doki nem biztos hogy ismerős számára, legalábbis a "fész" ismerősi között nincs. Vagy nem talál oda okosteló nélkül. A tesztben nem bízik, tehát marad a fórumozók jóslata.


    Hajhrá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (44)
    2017-01-05  11:03
  7. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 5. 11:5345.

    Nekem a híres utolsó mondatok közül az tetszik, hogy "Kérem, kérem, kérem!! Ne rakjanak windowsos lélegeztetőgépre!!"


    :D

    előzmény:
    trebaci (41)
    2017-01-05  10:33
  8. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 5. 11:0344.

    Általában a különböző emberekhez be lehet állítani különböző csengőhangokat. Én pl. vállalkozó (is) vagyok, néhány többé-kevésbé fix megbízóval, nekik pl. különcsengőhangjuk van, és ha ezt a csengőhangot hallom, MINDIG felveszem a telefont, hiszen ilyenkor tulajdonképpen a pénztárgép csilingel :)

    előzmény:
    trebaci (43)
    2017-01-05  10:41
  9. 2017. január 5. 10:4143.

    A legkomolyabb probléma, hogy sokan nem ismerik a kikapcsoló gombot, ill. sokan azonnal kényszert éreznek felkapni a telefont, ha csak megnyekken. Én rezzenéstelen arccal tudom csörögni hagyni, ha hívást jelez pl..


     


    A helyzet viszont az, hogy aki a telefon kikapcsológombját nem ismeri, azok korábban a tv-vel voltak így, meg így vannak bármi mással is.

    előzmény:
    Capuccino (20)
    2017-01-04  19:33
  10. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 5. 10:3842.

    Egyébként 2017-ben még mindig a Facebookot okolni a kapcsolatok elsivárosodásáért kicsit anakronisztikus. Már réges-rég nem az FB a nagy "ellenség" sem a párkapcsolatok, sem a fiatalság számára. LinkedIn, Tumblr, Twitter, Instagram, Buzznet, Flickr, Habbo + a VR-, AR-szolgáltatások, az ún. intelligens személyi asszisztensek (Siri, Cortana, Alexa stb.) kb. ezerszer nagyobb veszélyt jelentenek az emberi kapcsolatokra, mint a Facebook. Komolyan mondom, mindenki nagyon örüljön, amíg a férje, gyereke stb. "csak" facebookozik.

    előzmény:
    trebaci (38)
    2017-01-05  10:23
  11. 2017. január 5. 10:3341.

    "Tegnap este a feleségemmel vacsora közben beszélgettünk. Egyszer csak szóba került az eutanázia.
    Erre a kényes kérdésre, miszerint mit tenne egyikünk, ha a másikat gépek tartanák életben, ezt válaszoltam neki:

    "Soha ne engedd, hogy ilyen vegetatív állapotba kerüljek. Gépek működésétől függeni és hagyni, hogy mesterségesen, egy üvegből tápláljanak…. borzasztó lehet. Ezért, ha ilyen állapotba kerülnék, kérlek kapcsolt ki a gépeket, amelyek életben tartanak."

    Ekkor feleségem felállt az asztaltól, kihúzta a TV-t, kikapcsolta a számítógépet, és kidobta az összes sört a kukába."

    előzmény:
    Nikita 666 (14)
    2017-01-04  18:48
  12. 2017. január 5. 10:3240.

    Mivel a te hozzászólásodat olvasva merült fel bennem a kérdés, neked címzem, de másoknak is szól.


    Lehet hogy ha többet beszélgetnétek, már nem élnétek együtt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (37)
    2017-01-05  10:09
  13. 2017. január 5. 10:2839.

    "2 jellemző esetet írok: általános iskola, 1. osztály, technika óra, anyagismeret. A műanyagra, mint anyagfajtára a gyerek példája a tablet, meg az ájfon... Ének óra, 4. osztály, szolmizációs jelek ismétlése: a "fá" szolmizációs hang kézjelét úgy jegyezték meg a gyerekek, hogy UnLike"


     


    Nem semmi. Bár nemrég még az volt a fő probléma, hogy ha megkérdezték a gyerektől, hogy mi borítja a csirke testét, akkor azt mondta, hogy műanyag, ami ugye a csomagolását jelentette. És ez előfordult még kisebb településen is, ahol elvileg lett volna esélye a gyereknek kapirgáló csirkét látni.

    előzmény:
    sunshine06 (4)
    2017-01-04  15:39
  14. 2017. január 5. 10:2338.

    Azért a fb beállításai elég nagy szabadságot biztosítanak.


    Én bármit felteszek, azt nem látja minden ismerősöm, mert eleve így "lőttem be" a dolgot. Aztán ezen még millióféleképpen lehet szűkíteni. Nem szükségszerű, hogy ha valamit felteszek, azt ország-világ lássa.


     


    Persze aki ért hozzá, azok szerint nem nehéz feltörni egy fb fiókot, szóval amit egyszer felteszel, végülis lehet, hogy tényleg bárki láthatja.

    előzmény:
    deborah22 (36)
    2017-01-05  09:24
  15. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. január 5. 10:0937.

    Akartam írni, hogy mi sem nagyon beszélgetünk, ha együtt várunk valahol. Mondjuk nálunk is elég hipotetikus a dolog, mert különböző a bankunk, a mobilszolgáltatónk, ha meg közös szolgáltatós dolgot kell intézni, akkor a férjem megy. Az orvosunk közös, de a munkarendünk viszont nem, tehát nagyon ritka, hogy orvoshoz együtt megyünk. De ha mennénk, akkor sem beszélgetnénk, mert engem rettenetesen zavar, ha vadidegenek is hallják, főleg, ha még láthatóan fülelnek is, mert érdekli őket a téma. Én még általában akkor is abbahagyom a beszélgetést, ha az étteremben a pincér elmegy az asztalunk mellett, vagy az utcán valaki elmegy mellettünk. De egyébként nagyon sokat szoktunk beszélgetni, de ehhez nekem nagyon kell, hogy kettesben legyünk, vagy ha nem is kettesben vagyunk, de a többi ember viszonylag messze legyen tőlünk. Szóval mi is azok vagyunk, akik egymás mellett ülve esetleg mindketten belemélyedünk a mobilunkba. A 16 éves házasságunk bizonyítja, hogy ezen az égvilágon semmi nem múlik.

    előzmény:
    szaszo71 (33)
    2017-01-05  06:50
  16. 2017. január 5. 09:2436.

    ez igaz lehet, ha pár közeli ismerősöd van. viszont nem ez a jellemző, hanem több száz, sőt, minél több. 

    előzmény:
    Babyface83 (34)
    2017-01-05  07:06
  17. 2017. január 5. 09:2135.

    hol írtam ilyet, mutasd már meg. 

    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2017-01-04  23:05
  18. 2017. január 5. 07:0634.

    " vicces, hogy nem akarnak itt páran "magánbeszélgetéseket" folytatni idegenek előtt, de gondolom faszbukon ki van pakolva az életük. "


    Van egy kis apró különbség. A facebookon az ismerőseim orra elé tolom az infókat, nem pedig vadidegeneknek, akik esetleg rohadtul nem kíváncsiak rá.

    előzmény:
    deborah22 (23)
    2017-01-04  22:17
  19. 2017. január 5. 06:5033.

    Nagyon tetszik, hogy tudod, milyen egy házasság, abból hogy nem 15 ember előtt akarunk egymással beszélgetni.


    És nem csak a szex nem tartozik másokra. Nem tartozik másokra az Sem, hogy mi történt a gyerekkel az iskolában, hogy mit akarok vacsorázni, de még csak az Sem, hogy mi a véleményem bizonyos dolgokról. Egyébként ez elég hipotetikus dolog, mert soha nem szoktam a férjemmel orvosi várótermekben ülni.


    Az meg, hogy "nagyon fontos ember"-nek képzeli magát valaki, eléggé idejét múlt. Azt akkor találták ki, mikor még csak a menedzsrek engedhették meg maguknak a mobilt, és volt, aki direkt feltűnősködött vele. Ma már mindenki megengedheti magának a telefont. (tudom, vannak mélyszegénységben élők, most nem róluk beszélünk, hanem az nlc olvsóközönségéről.)


    Egyébként a 72 éves anyámnak is van okostelefonja, sőt, a facebookon is fent van, és mivel távol vagyunk, igenis jólesik, ha küldünk egymásnak gyorsan egy képet a Messengeren vagy Whatsappen, akár arról is, hogy mit vacsoráztunk.

    előzmény:
    Sissi52 (28)
    2017-01-05  01:14
  20. 2017. január 5. 06:4332.

    Nagyapank szokta mondani az idossebb generacio soha nem ertette meg a fiatalabbakat. Ez teny. 


    Semmi hatranyat nem latom a mobil vilagnak. Csak az elonyeit. Ahogy amarynda irta nalunk is ingyenes a vonalas keszulek hasznalata, ami benne van az internetes csomagban.

  21. 2017. január 5. 05:0531.

    itt ahol elek a v ezetekes telefonon nem idomeros a telefonalas a csomagban benne van a korlatlan ideju helyi vagy mas allambeli telefonalas akarmeddig.


    van ugy hogy a baratnommel en is 2-3 orat beszelgetek viszont mi foldrajzilag eleg messze vagyunk egymastol van ugy hogy evekig nem talalkozunk.

    előzmény:
    Sissi52 (26)
    2017-01-04  23:26
  22. 2017. január 5. 05:0130.

    azt gondolom az egesz okostelefon hasznalat merteke kicsit fugg az eletkoroktol is. en az idosebbek koze tartozom es bar szinte mindegyik ismerosomnek van , mertekkel hasznaljak es nem akkor amikor egymassal beszelgetunk.


    a fiatalabbaknak , foleg az egeszen fiatal nemzedeknek masok a szokasai es valoszinuleg nagyobb szukseguk is van a telefonjukra mint egy 60 koruli embernek foleg ha az illeto mar nem aktivan dolgozo ember.


    szoval eleg sok mindentol fugg de legfokeppen a szemelytol mikor es mire hasznalja.


    az viszont sose zavart ha mondjuk valaki buszon, rendeloben barhol hasznalja telefonjat. Miert zavarna? en magazint nezek vagy olvasok esetleg nezem a tvt a varoban, nem mindegy ki mivel uti el ott az idot. en se rajongok azert ha valaki a technika rabja de azert tulzasba esni sem kell. a modern technika az eletunk resze es nekunk kell megvalasztani mennyire legyen az eletunk resze.

    előzmény:
    Capuccino (20)
    2017-01-04  19:33
  23. 2017. január 5. 04:4029.

    Nem az FB- vagy az okosteló a kapcsolatgyilkos- hanem az ember. 


    AKi nem tudja letenni a kezéből az eszközt. 

    idézet:
    Lillaréka (7)
    2017-01-04 17:10:28

    maximalisan egyetertek. en a telefont arra hasznalom (a mobilt) ha surgos dolgot kell AZONNAL elintezni. pl lerobbant a kocsim es ott allok valahol egyedul. a telefonom megcsak nem is"okos" de erre jo.


    a barataimmal vagy Mo on elo rokonaimmal vezetekesen beszelek. a facet arra hasznalom hogy akik tavol elnek tolem kapcsolatban tudjak maradni veluk. viszont megvalogatom kik tartoznak a barati csoport korbe es azoknak se posztolok allandoan arrol hogy mit reggeliztem vagy eppen allok sorban a penztar elott az uzletben. ami fontos es maskent nem lathatnam pl. a Mo on elo csaladtagok gyerekeit stb. en ezert tartom a kapcsolatot ott.


    kb. napi fel ora amit ezzel toltok a masik 1-2 ha valamit olvasok, bankugyeket intezek a neten. de vannak napok amikor be sem kapcsolom esetleg addig amig az emailokat ellenorzom.


    es nekem igy celszeru es jo, raadasul nem vagyok ra addict. imadok olvasni sokkal jobban mint netezni es sokkal tobb idot is toltok vele.

    előzmény:
    Lillaréka (7)
    2017-01-04  17:10
  24. 2017. január 5. 01:1428.

    Engem is zavar. Azt a telefont nem lehet kikapcsolni, mert lehet kozben kitort a 3. vilaghaboru es egy ilyen fontos esemenyrol idoben tudni kell. Ha baratnovel talalkozom, a nagyi persze odatelefonal, hogy a gyerek nem akarja meginni a csokistejet, mit tegyen. Csak ugy mondom, pl.


    Ketfele emberfajta van manapsag: vannak nagyon fontos emberek, akik allandoan a neten, telefonon lognak, es kevesbe fontosak, akik szukseg eseten hasznaljak azokat.


    Ja, es orvosvaroban persze, hogy nem az elozo napi szexet beszelik meg, nincs mas megbeszelnivaloja, vagy csupan beszelgetni valoja egy parosnak? Ha nincs, azt is megette a fene.

  25. 2017. január 4. 23:5627.

    A telefon arra is jo, hogy az ember szakitson a parjaval. Egyszer felszalltam a buszra, egy leanyzo hangosan orditva "beszelgetett" elete parjaval, hogy smint tortent kozottuk a dolog. Szo szot kovetett, szaz szonak is egy lett a vege, mikor a leanyzo leszallt a buszrol, mar nem volt boyfriendje. (Nem megolte, szakitottak. A busz nepe meg megkonnyebult a jo nagy csondben.

Címlap

top