Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Franciaágy - kanapé

Filemon
Létrehozva: 2016. december 31. 07:12

Nyilván nem a legideálisabb az időpont egy ilyen topik indítására, de most érzem úgy, hogy már nem sok éjszakát bírok ki a jelenlegi ágyunkon. Átlag, régifajta, rugós, kárpitos franciaágy, 12 éve használjuk. Sok sebből vérzik, besüppedt, kilazult, mindkettőnknek hol itt fáj, hol ott fáj, de a legnagyobb bajom, hogy egy mélyebb sóhajra is úgy nyikorog, hogy az egész család felébred. Nem túlzás, hetek, hónapok óta felébredünk egymás mozdulataira, és ez most már nagyon kimerítő. Szóval kell egy új ágy, de milyen? Egyrészt nem is értünk hozzá (bár most utánaolvasgattam, de inkább csak jobban összezavarodtam), másrészt nagyon eltérő alkatúak vagyunk.


Én 152 cm és 50 kg, a férjem 2 m és 150 kg. (Igaz, tervei és reményei szerint 2017-ben ÚGYIS lefogy legalább 100 kg-ra, de erre ágyvásárlás szempontjából nem alapozunk, mert az utóbbi 10 évben mindig fogyni akar, de sajnos egyre csak hízik. Ez ügyben kíméljetek a hozzászólásoktól, korlátozódjunk a topik eredeti témájára. Köszi!) 


A helyzetet tovább bonyolítja, hogy elég szűkös a hely, ahová az ágyat tennénk. Ezért felmerült egy kihúzható kanapé gondolata is, de létezik ilyenből olyan, ami a napi le-fel húzástól, és az ekkora terheléstől nem megy szét pár év alatt? És olyan, aminél lehúzva nincs szintkülönbség a két rész között?


Hol érdemes szétnézni? 200 cm-nél hosszabb ágyat csak egyedi rendelésre készítenek? Milyen matracot vegyünk, hogy mindkettőnk testi tulajdonságaihoz megfeleljen? Olvastam, hogy vannak már kifejezetten ilyen párok számára gyártott, eltérő tulajdonságokkal rendelkező matracok. (Egyik oldal a kicsinek, másik oldal a nagynak.) Hol lehet ilyet kapni? És végül: mennyibe fog ez kerülni?


Köszönöm, ha leírják a tapasztalataikat olyanok, akik mostanában estek át ezen a tortúrán.

  1. 2017. január 3. 08:3726.

    Kiadsz sok penzt a komplett ágyért,  es a matracot lehet hogy cserelni kell 5-7-10 ev mulva, ez benne van a pakliban, de addig is kenyelmesen alszotok es nem kell ujravenni mindent csak a matracot. A te sulyod alatt lehet hogy nem is lesz vele semmi gond, a ferjed alatt lehetseges hogy cserelni kell majd par evente. 

    előzmény:
    Filemon (24)
    2017-01-03  05:51
  2. 2017. január 3. 05:5325.

    Ez remekül hangzik, de mi van, ha én alszom a matracon 2 hónapig, aztán rájövök, hogy ez inkább mégsem kell? Eladják másnak? Vagy fordítva: eladhatnak nekem újként olyan matracot, amin valaki más már 90 napig aludt? Vagy ez csak nekem furcsa?

    előzmény:
    antironia (18)
    2017-01-02  17:52
  3. 2017. január 3. 05:5124.

    Na, akkor a leírt tapasztalatokból okulva: tényleg érdemes százezreket adni egy ágyért? Főleg, ha akkora terhelésnek lesz kitéve, mint nálunk? Úgy látom, a drága is éppúgy megérik a cserére 4-5 év után, mint az olcsóbb. Ahogy elnéztem, a Jysk sokkal olcsóbb, mint az általam előzőleg belinkelt áruház. De a Jyskben még az ágyrácsot is külön kell megvenni. (Még így is olcsóbb.) Ez miért van? Mi múlik az ágyrácson? Csak tartó szerepe van, vagy a kényelem is függ tőle?

  4. 2017. január 2. 21:2723.

    Ezt találtam neked a jysk weboldalán....  Lehet találgatni, mit jelent a "normálisnak számító érték".....


     


    http://jysk.hu/haloszoba/minoseg-es-szavatossag


     


    Kibővített szavatosság a matracokra

    15 vagy 25 éves szavatosságot kínálunk számos matracra:

    Rugós matracok: 15 év szavatosság a PLUS kategóriában, 25 év szavatosság a GOLD kategóriában.
    Habszivacs matracok: 25 év szavatosság a GOLD kategóriában.

    A rugós matracok esetében a szavatosság a rugók gyártási és anyaghibáira vonatkozik.

    A habszivacs matracok esetében azt biztosítja a szavatosság, hogy a habszivacs töltet nem veszíti el rugalmasságát a habszivacsnál normálisnak számító mértéken felül.

    előzmény:
    sunshine06 (19)
    2017-01-02  19:37
  5. 2017. január 2. 20:0222.

    Ja, mčg annyi hogy csak az egyik oldalon lehet kihuzni az agynemutartot, 80x160as egyenkent a merete, tehat 2 van, es mar rendesen bele lehet nyulni pakolni ha harmadaig-max felig kihuzom, tehat nekunk sincs hely teljesen kihuzni, meg nincs is ra szukseg. 

  6. 2017. január 2. 19:5921.

    Nekunk is agynemutartos egyebkent, a sajatunkat nem szoktuk elpakolni, mert csak aludni jarunk a szobaba, de ha vendegek jottek es korbeneztek, egy szep pléddel letakartam. Az agynemutartoban szinten egyéb plédek, vendeg takarok es parnak vannak (anyosek, anyu is ott alszik neha), meg teli-nyari takarovaltas... Nem tudnam ezeket mashol tarolni :)

  7. 2017. január 2. 19:5720.

    Szerintem egy rovid nyujtozas miatt en sem csinaltatnék 250cm hosszu ágyat. Most milyen hosszun alszotok? Nyilvan annyi lenne pedig a kenyelmes hisz az ember feje sem teljesen a matrac fejreszenel kezdodik :) 


    En nem szamolok se 15 se 25 evvel egy matracnal. Nekunk Ikeas van es kb 5 eves. Vannak mar kisebb suppedesek benne... ki lesz cserelve hamarosan. De ez egy olcsobb kategoria, 40-50ezer volt a 160x200as, kenyelemre viszont remek. 

  8. 2017. január 2. 19:3719.

    Köszi! A blokkja, számlája megvan, azon ugye nincs ilyen adat. A matrachoz magához nem volt csak egy papír, amin ilyenek nem voltak feltüntetve. Olyan tipikus garanciás kiskönyvecske, amiben az ilyenek lenni szoktak mondjuk egy elektronikai cuccnál, olyan nem volt. 


    Az IKEA tippet köszi, annak idején is gondoltunk rá. A bibi ott van, hogy emez a matrac is 90 nap után még istenes volt, meg még 2 év után is. 90 nap alatt ilyen dolgok nem jönnek elő, max. annyira jössz rá, hogy keményebb vagy puhább való a te hátadnak...

    előzmény:
    antironia (17)
    2017-01-02  17:50
  9. 2017. január 2. 17:5218.

    Még egy pluszpont az IKEA mellett:


    http://www.ikea.com/ms/hu_HU/customer_service/ikea_servic es/ikea_quality_guarantee.html


     


    90 éjszakás matracpróba
    90 éjszakád van arra, hogy otthon, kényelmesen kipróbálhasd az új matracodat. Két - három teljes éjszaka szükséges ahhoz, hogy megbizonyosodj róla, a megfelelő matracot választottad. Ezért tesszük lehetővé számodra, hogy az új matracot otthon, kilencven éjszakán át tesztelhesd. Ha ezalatt úgy találod, hogy a matrac valami miatt mégsem az igazi, a sértetlen, tiszta, jó állapotban lévő matracot visszahozhatod az IKEA áruházba.

  10. 2017. január 2. 17:5017.

    Ha megvannak az eredeti használati utasítások, egyéb papírok, nézd meg, hogy pontosan mire vonatkozik a garancia. Kötve hiszem, hogy a természetes elhasználódásra érvényes lenne! A garancia mindig is a gyártási hibákra (anyag, megmunkálás, stb.) vonatkozik. Egy autónál se vonatkozik a garancia arra, ha Jucika a 200 kilós sejhajával kiüli az anyósülést.... 


     


    Egyébiránt az IKEA-ban korrektül leírják, hogy mire vállalnak 25 év garanciát.


     


    Matracok
    25 év garancia


    Mit tartalmaz a garancia?
    A garancia az anyaghibákra és a gyártási hibákra vonatkozik a matracok és/vagy ágyrácsok alkatrészei esetén: • fakeretes matracok fakerete és rugózata • rugóbetétes matracok rugózata • habszivacs matracok habszivacs töltete • latex matracok latex töltete • ágyrácsok fakerete és lécei. A garancia kizárólag háztartásban történő használatra vonatkozik.

    előzmény:
    sunshine06 (16)
    2017-01-02  17:22
  11. 2017. január 2. 17:2216.

    Na, Gyerekek, garancia ügyben ma érdeklődtünk. Hááááát totális pofáraesés...... azt a matracot már kivonták a forgalomból, ami nekünk van, így nem tudják cserélni, DE! kifekvésre nem is cserélnék..... hát bakker, akkor mégis mi a fenének van a garancia? Nyilván fekszünk rajta a jó Ég áldja meg őket! De a fickó korrekt volt, hajlandó lett volna segíteni valahogy ha még forgalmaznák. Amúgy mondta, hogy ezek kihordási ideje MAX 5-6 év!!!!! Bakker, akkor minek ad rá 15 év garit, továbbra sem értem.....


    Emlékszem, mikor vettük, azzal a boldog és nyugodt tudattal tettük, hogy 15 év gari azért jó befektetés...... 140 ezer forint volt akciósan.  Fogyasztóvédelmi szempontból átvertnek érzem magam, mert a pénzemért nem azt kaptam amit ígértek....


    Tanulság: továbbra sem tudjuk melyik matrac a jó és melyik éri meg, agybajt kapok tőle...   ÉS! Kérdezni-kérdezni-kérdezni mindig  a helyszínen a vásárlásnál, hogy pontosan MIRE van gari....


     


    Filemon, az ágykeret+matracra szavazok még mindig a kárpitossal ellentétben. Közben eszembe jutott, hogy fog szellőzni az ágy és a matrac alja, csak néha fel kell nyitni az ágyneműtartót és hagyni szellőzni.. Voilá!

  12. 2017. január 2. 05:3815.

    Néztem a kihúzhatós ágyneműtartósokat is, de valóban, az nem férne el nálunk. Pedig nagyon tetszik. Az ablak alatti sarokban van az ágy (máshol nem is lehetne, mert a másik fal végig beépített szekrény, max. a fej-láb irányt tudjuk forgatni), így kihúzni az ágyneműtartót csak egy oldalon, a szoba belseje felé tudnánk. Azt is csak kb. 1 heverőnyi méretig. De eddig is felnyithatós ágyunk volt (van), és nem penészedett sosem. Mondjuk azt nem tudom, szellőzés szempontjából melyik a jobb: ágyrács+matrac, vagy a kárpitos, rugós franciaágy.


    Hétköznap én sem szoktam beágyazni, mert idő sincs rá, meg reggel, amikor én elmegyek, a család többi tagja még alszik. Estére meg már minek ágyazzak, amikor hazaérek? De hétvégén szeretem, ha el van téve, mert akkor azért inkább előfordul, hogy leheveredünk akár mi, akár a gyerek.


    De ettől függetlenül is szükségem van az ágyneműtartóra, mert más dolgok is vannak benne, pl. vendég párnák-paplanok.


    Árban tudunk vajon az általam nézett ágy alá menni? Vagy ennyit mindenképp szánni kell rá, ha az ember nem akar hátfájós lenni?


    Ja, méret: itt is helytakarékosan gondolkodtam. Azt próbáltam kiszámolni, mennyi az a legkevesebb hely, ami kell egy 2 m-es embernek a kényelmes alváshoz. Így jött a +10 cm, de rájöttem, hogy ez kevés neki. Igazából egy jó nyújtózáshoz legalább +50 cm kéne, az meg nekünk már elég sok.

  13. 2017. január 1. 13:3614.

    Biztos gyartanak barmilyen meretben, mindig van az a penz :))) 


    Amugy en 210cm-est nem gyartatnék, hisz eleve 200asok... Az a 10cm nem eri meg a felarat sztem, akkor mar min. 220cm hosszu legyen, nem?

    előzmény:
    Filemon (11)
    2017-01-01  09:26
  14. 2017. január 1. 10:2413.

    Nyilván a kihúzható fiókos ágyneműtartó nem opció, ha szűkös, kicsi a szoba. Bakker, tényleg nagy dilemma... mert nem 1 évre választod és szeretnél egészségesen feküdni...

  15. 2017. január 1. 10:1612.

    BÚÉK! :)


    Az ágykerethez mondanám, nem okoskodásból: nem fog alulról szellőzni, mert full ágyneműtartós az alja. Ez nem jelent gondot, ha nem alapvetően nyirkos, párás, penészedésre hajlamos a hálószobátok. Mi vályog házban élünk, a háló a ház leghűvösebb pontja. A falak penészedésre hajlamosak, pedig szellőztetünk rendszeresen, van páragyűjtő, stb. .... meg műanyag ablak ...


    A mi ágykeretünk feléig tart csak az ágyneműtartó egy kihúzható naaaagy fiók formájában (az ágy alatt át lehet látni), így a matrac alulról tud szellőzni. Nálunk ez nagyon fontos volt. Igaz, kevesebb a tárolóhely. De őszintén ciki vagy sem, nem szoktunk beágyazni, hanem van egy szép ágytakarónk és kész. Senki nem jön be a hálóba rajtunk kívül úgysem. Nyáron, mikor festés miatt szétpakoltunk mindent, akkor láttam, hogy az ágyneműtartó alja, ami kb. 1 cm-re van a padlótól penészpöttyös.... tehát nem szellőzik megfelelően. Tudom, bonyolult témakör ez.... 

    előzmény:
    Filemon (11)
    2017-01-01  09:26
  16. 2017. január 1. 09:2611.

    Boldog új évet kívánok mindenkinek!


    Köszönöm a sok jó tanácsot! Nem is számítottam rá, hogy ennyi hasznos ötletet kapok. A kanapé kérdés eldöntve, utólag azt hiszem, én sem gondoltam komolyan.


    Tegnap neten nézelődtem. Így, a távolból kinéztem ezt az ágykeretet és ezt a matracot. Méretben kb. 210-220 cm hosszúra gondoltam (írja, hogy egyedi méretre is gyártanak), de ehhez gyártanak megfelelő matracot is? Gondolom, igen, csak jó nagy felárral.


    Ez még az előtt volt, hogy olvastam volna a hozzászólásaitokat. Az ágynál szempont, hogy legyen ágyneműtartója, mert külön ágyneműtartó szekrény nem fér el a szobában, és az is, hogy ne legyenek rajta "sallangok" pl. hozzáépített éjjeliszekrény.


    A matracnál meg azt néztem, hogy bírnia kell a 150 kg-t. De nekem ez valószínűleg túl kemény lenne. Elgondolkodtató a két külön matrac, csak valahogy nincs bizalmam abban, hogy nem fogjuk érezni az összeillesztéseket.


    Egyébként, hozzáértők, e két, általam választott terméknek van valami buktatója? Vagy ezek azért jó cuccok?

  17. 2016. december 31. 22:1910.

    Ilyen nagy kg kulonbsegeknel kulon matracot szoktak ajanlani. Lehet kozé venni matrac éket, ugy kevesbe fogjatok erezni kozeptajt a széleket. 150-200ba kerul szerintem minimum az agykeret, agyracs, matrac. En a rugos matracokat nem szeretem. Menjetek korbe par aruhazban (ikea, mönax, jysk) es akar ha tetszik akcios akkor innen-onnan osszevalogatjatok a dolgokat. A matracot mindenhol ki lehet probalni. Mi 160ason alszunk de 180cm szeles jobb lett volna. 

  18. 2016. december 31. 17:529.

    Szia!


     


    Írok privit! 

    előzmény:
    tamir2 (6)
    2016-12-31  15:06
  19. 2016. december 31. 17:458.

    Én is azt mondom, hogy a kanapét felejtsd el. Egy valamirevaló bútorboltban ha rákérdezel, elmondják hogy nagyon nem ajánlott minden naposan kihúzni, aludni rajta, hamar tönkremegy és kényelmetlen is.


    Vegyetek ágykeretet, ágyrácsot, és abba olyan matracokat raktok, ami megfelel nektek, természetesen lehet két különbözőt is. Mi is ezen gondolkozunk egyébként, mármint a különböző matracokon. Most memóriahabos kókuszmatracunk van, a férjem szereti, nagyon kényelmes neki, én viszont utálom, hogy egy "gödör" keletkezik alattam, szóval tényeg érdemes kipróbálni, és az egyéni igényeket figyelembe véve választani.

  20. 2016. december 31. 17:317.

    Sziasztok!


    Mi egy 1000 éves kihúzós kanapén aludtunk kb. 6-7 évig. Nem kívánom senkinek tartós ágymegoldásnak! Vendégágynak más, 1-2-3 éjjelre, de tartósan kizárt! A mienk is gödrös volt, fele szivacsos, fele rugós. El nem tudom mondani mennyi bajom volt a hátammal, derekammal. A csontkovács is meglepődött, hogy olyan szakaszon volt becsípődésem, ahol nem szokott lenni (valszeg az ágy miatt).


    Aztán váltottunk. Csináltattunk asztalossal nagy francia ágykeretet, vettünk bele matracot. Na, az nekünk is dilemma volt, mert én Tolnát-Baranyát bejárom alvás közben és nem akartuk hogy a mocorgásomra azUram is felébredjen. Hosszas keresgélés után a J*sk Golden F95 matracát választottuk a legnagyobb méretben (asszem 200x220 cm, nem biztos, mi így szeretünk aludni, nem úgy hogy érzed a két egymás mellé rakott szingli matrac határát), 15 év gari, hátha jó lesz. Most használjuk kb. 4 éve, és gödrös. Pedig forgatjuk rendszeresen, de gödrös, már nem olyan mint rég. Ezért januárban szeretnénk felvenni a kapcsolatot gari ügyben az üzlettel. Kíváncsi leszek, hogy cserélik-e vagy sem. A dilemmánk az, ha cserélik, akkor milyet akarjunk???


    Még mielőtt megint gond lesz a hátammal, azelőtt szeretnénk lépni. De nekünk elfér a hálóban kényelmesen, tehát nekünk a helytakarékosság nem volt szempont.


     


     

  21. 2016. december 31. 15:066.

    Én a zsákrugós matracot ajánlanám, mert itt a rugók egyenként egy kis zsákba vannak becsomagolva. Ebből is a keményebb fajtát. Ennél a rugórendszernél ha az egyik fele megmozdul, a másik "nem megy utána". A matrac vastagságára is figyeljetek, a vékony matrac ekkora súly alatt hamar besüllyed. Vannak kifejezetten minden napos alvásra való kanapék is, ezek nagyon jók, viszont a férjed súlya miatt (nem bántásból mondom :) ) hamar tönkremegy. 5 évig dolgoztam Magyarország egyik vezető matracgyártójánál, kérdezz nyugodtan, ha szeretnél még valamit megtudni!

  22. 2016. december 31. 11:235.

    Életünk folyamán minden variációban aludtunk. Kihúzhatós kanapé, 3-2-1 ülőgarnitúra kihúzhatós ágya, sarokgarnitúra, kárpitos franciaágy. Mi is az utóbbit cseréltük le 10 évesen,féléve vettünk ágykeretet matraccal, kizárólag azt ajánlom. Ne bízz senki véleményébe, szánj rá időt és próbáld ki a matracokat ha végül amellett döntöttetek. A mi döntésünkre az eladó azt mondta, hogy hát....egy hétig biztos nem alszunk majd, mert hogy kemény. Tévedett, az első perctől kezdve áldjunk a döntésünket.

  23. 2016. december 31. 10:364.

    Régebben egy 3-2-1-es garnitura 3-sán aludtunk, az hosszába volt kihúzható, és nagyon kényelmes strapabíró volt, több év használat után adtuk el jó áron, mert túl nagy helyet fogalalt a és nem is használtuk a többi részét. Esetleg ilyenbe is gondolkodhattok.

  24. 2016. december 31. 10:363.

    Nem csak a jelentős súlykülönbség miatt mondom, de FELEJTSD EL a kihúzható kanapét.


    Szinte minden bútoráruház deklaráltan felhívja a figyelmet arra, hogy az ilyen kettős használatú bútor az vendégágy, huzamos használatra nem alkalmas.


     


    A ti esetetekben mindenképpen két külön matracot vennék egy franciaágyba! A súlyotoknak, kényelmeteknek megfelelőt.


    Azonos anyagút (NE rugósat!), de keménységben különbözőt. Nyilván a férjed számára kell - a súlya miatt - a keményebb matrac.


    Nekünk latex van, maximálisan meg vagyunk vele elégedve. Eredetileg kókusz-latex szendvicsmatracot akartunk venni, aztán mégis full latex lett.


    Kb. 6-8 éve megvan, formatartó, kényelmes.


    Minden áruházban van próbafekvési lehetőség, érdemes kipróbálni, hogy melyik keménység a legmegfelelőbb nektek.

  25. 2016. december 31. 10:332.

    Szia!  Mi tavaly cseréltünk ágyat, végül egy sarokülő mellett döntöttünk aminek levehető párnái vannak. Ez fontos volt, mert a fix hátúnál, ha arra fordulsz, akkor az arcodba van az ágy, ezt nem akartuk. Viszonylag kényelmes, és egy szintben van , de sose lesz olyan kényelmes mint a franciaágy. Ha lenne helyünk én ágykeretet vennék és bele valami tuti matracot, de sajna ez egyelőre nem kivitelezhető.


    Ha elmész egy bútorboltba, ki tudod próbálni melyik mennyire kényelmes. Ja, ez 220 e volt, de vidék, nem Pesten vettük.

Címlap

top