Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolát váltsunk? elsős...

hutchinson
Létrehozva: 2016. december 10. 10:32

Sziasztok!


Kislányom szeptemberben kezdte az első osztályt. Körzetes iskola,"sima" tantervvel,nem járatom különórára. Kb az első két hét volt jó és azután elkezdődtek a gondok. Reggeli hisztik,hogy nem akar suliba menni,utálja az iskolát. Ez egyre jobban fokozódott,otthon mindig fáradt és agresszív. A suliban "tanügyileg" jól teljesít, csupa piros pont és matrica, de érzem rajta hogy lelkileg nincs rendben. Novemberben egyszer kifakadt,sírt, hogy utál iskolába járni,nagy erőfeszítésébe kerül,hogy délelőtt figyeljen és a napközis tanártól fél,mert mindig kiabál,és nincs egy igazi barátja sem  Én ezeket elmondtam férjemnek,családnak,iskolatárs anyukának, de mindenki lehurrog,hogy ez normális,nehezen szokik be


A tanító néni és a napközis tanár is tojik rá nagy ívben,szerintük is csak nehezen szokik be,majd megszokja.


Váltsak iskolát vagy ne? Én egyszerűen nem tartom normálisnak,hogy a gyerek ennyire kivan az iskolakezdéstől.

  1. 2016. december 12. 13:5026.

    Napi 6 ora egy elsos gyereknek eleg durva:-( Nalunk felsotagozatban lett csak ilyen terheles, marmint az en diakkoromban. A fiam elsoben 8.30-tol 12.30-ig volt suliban es nem volt hazijuk egyaltalan.)


    Nem furcsa, ha tart a lanyod az uj helyzettol, az se egy konnyu, egyeduli ujkent illeszkedni egy mar kialakult rendszerbe, kozossegbe. Es ugye a mostani tapasztalatai miatt is lehet mar komplexusa.


    Hu, nehez helyzet, foleg, hogy mar szomatizal is:-(( Nem tudom, mit tennek a helyedben.


     

    előzmény:
    hutchinson (21)
    2016-12-12  12:41
  2. 2016. december 12. 13:4125.

    Hat ha hazavittetek, mert kohog, de otthon mar nem kohog, akkor mars vissza az iskolaba. Ez az o kotelessege, nem valasztasi lehetoseg.

    előzmény:
    hutchinson (21)
    2016-12-12  12:41
  3. 2016. december 12. 13:3924.

    A kiabalos tanitoval beszeltel legalabb? Mert hiaba beszelsz massal, ha a gond nala van. Ill a gyerekednel. En csakis ugy beszelnek vele, hogy a gyerek is legyen ott, te es a tanito. Mas senki.

    előzmény:
    hutchinson (21)
    2016-12-12  12:41
  4. 2016. december 12. 13:3623.

    Hat ha megengedik a masik iskolaban, hogy bemenj egy napra gyerekestol, hogy lassa, ott mi van. Sot, vigyen felszerelest is. Az ujtol fel, ez termeszetes, mindenki fel. De ami most van, az meg nem jo. Mas viszont nincs. Tenyleg vagy megszokik, mert mas nincs, evvan. Ha valaki kohog, attol meg nem kell hazamenni.

    előzmény:
    hutchinson (21)
    2016-12-12  12:41
  5. 2016. december 12. 12:4422.

    Még az jutott eszembe,hogy eleget pihen: este 8:30-kor lerakjuk és reggel 6:00-kor ébresztem. Itthon nem nyúzzuk leckével,hétvégén lustizhat az ágyban.

  6. 2016. december 12. 12:4121.

    Sziasztok,visszajöttem.


    A két tanárral már beszéltem:nem találják aggodalomra oknak,hogy hónapok óta "szenved" a gyerek,"majd beszokik."


    Most már ott tartunk,hogy első óra után haza kellett hozni,mert annyira köhög..... amióta hazaértünk semmi baja és előtte hétvégén sem....de azt tudta,hogy apa itthon van és engem nem is hívtak,hanem egyből apát....


    Más szülőknél is puhatolóztam egy kicsit: máshol is vannak kicsi gondok,de nem tartottak decemberig.


    Kinéztem egy közeli sulit,ahol nem napi hat órákat lenyomnak egybe (heti 6órái vannak,csak azért nincs hetedik,mert nem írattam különórára) és aztán egyből napközi,hanem sok szünettel,játékkal van egész napos suli. Talán ez is feldobná.


    Megemlítettem neki,hogy járjunk másik suliba és nem örült: azt mondta,hogy fél az új gyerekektől,új tanártól.


    El vagyok keseredve...


     

  7. 2016. december 12. 12:2220.

    Mareszt pedig, kotelesseg, beosztott ido, hat nem konnyu. Es ez minden nap, mint a favagas. De hat ez az elet. Ennek vege nem lesz, meg csak most kezdodik. Te segitheted, mint szulo, de neki sajat maganak kell megtalalnia a helyet. Volt ferjem az elso iskolai nap utan ledobta az iskolataskajat, hogy o ezt befejezte, neki ebbol eleg volt.

  8. 2016. december 12. 12:1119.

    Én első körben megpróbálnám kideríteni, hogy miért nincsenek barátai. Mert barátokkal a "kiabálós" tanárt is könnyebben elviselné. Az én fiam is elsős, gyakran mondja, hogy utálja Éva nénit, mert kiabál, de sok barátja van, szünetekben jól szórakoznak, és alapvetően szeret járni.


    Miért esik nehezére a figyelés? Eleget alszik, pihen, játszik otthon délután és hétvégén?


    Azért kellene egy kicsit mélyebbre ásni, mert sajnos könnyen előfordulhat, hogy egy másik iskolában is lesznek ilyen tanárok. Sőt, ha a gyerekkel nehezen teremt kapcsolatot, nehezen barátkozik, akkor iszonyú nehéz dolga lesz év közben becsatlakozni egy már összeszokott társasághoz, ahol lassan-lassan kialakultak már a barátságok, erőviszonyok. Nem biztos, hogy jót teszel vele.


    Neki mi a véleménye a váltásról?

  9. 2016. december 12. 11:4718.

    En ugy ertelmeztem a nyitot, hogy mindket tanitoval beszelt az anyuka mar. Nem ugy tunik, hogy meggondolatlanul fel akarja kapni a gyereket, mielott korbejarta a temat.


    Ahogy olvasom, ez a kislany nem hogy nem szereti a kiabalos tanitot, de fel tole.


    Es oszinten, a kiabalas meg a szabalyok koze azert nem tennek egyenlosegjelet. Szigorubb hozzaallas, megfelelo korlatok mas, de ahhoz nem kell kiabalni.


     


     


     

    előzmény:
    Sissi52 (16)
    2016-12-12  11:19
  10. 2016. december 12. 11:4417.

    En eloszor itt probalnam meg elsimitani a dolgokat. Tudod, miert? mert nem lehet tudni, egy uj helyen meg megint mi var a gyerekre.


    Nem baj, hogy nincs kulonoraja. Ha a napkoziben mindent megtanul, utana mar ove a delutan meg este. En, mikor a lanyom kulonbozetivel ment angol tagozatra, egy evig otthon tanulta, az iskolajat imadta, de angolt akart tanulni, szoval 5.osztalyos koraban angol tagozatos iskolat kerestunk. Az elso meno iskolaban ugy emlekszem, dolyfosen szoltak, hogy vannak ott mar elegen, valami ilyesmi, a masodikban, ja de kulonbozeti vizsgat kell tenni, bla, bla, ugyis megfelelt volna az 5-os osztalyzataival, de 'szabal az szabal'. Megneztem egy harmadikat is, ahol egybol az iskolaigazgato fogadott, kedvesen, uljek le, meseljek, suti, kave elokerult, a kedves igazgatohelyettes no is. Tudtam, ez lesz a mi iskolank, raadasul gyalog par percre volt. 

  11. 2016. december 12. 11:1916.

    En mindenkeppen beszelnek a tanito nenivel, mielott felnyalabolnam a gyereket es vinnem szellel versenyt. Elvinnem, persze, ha a gyerekemre nyomorito hatassal lenne, de eloszor lassuk a medvet. Voltak mar olyan kisgyerekek, akik a kiabalos tanito nenit szerettek. Mert a gyerekeknek kellenek a szabalyok. De ha ez atanito durva meg gonosz, akkor lapat. Az en gyerekemnek nagyon jo pedagogus volt a delelotti tanito nenije, a delutani meg szigoru, de tyukanyo. Minden tokeletes volt.

  12. 2016. december 11. 21:3615.

    De a gyerek nem pa'lma;-))


    Es ezt nem kotekedesbol. Nem szokasom.

    előzmény:
    Nikita 666 (13)
    2016-12-11  20:06
  13. 2016. december 11. 21:3314.

    Itt most egy elsős kisgyerek iskolai gondjairól van szó.


    Javaslom, hogy a növénytani magyarázkodást folytasd szakmai körökben. Ha fel tudod fogni a "teher alatt nő a pálma" átvitt értelmét, akkor elgondolkozhatsz azon is.


    Mert teher alatt nem nő semmiféle pálma, a megnyomorított gyerekből nem lesz ép felnőtt.

    előzmény:
    Nikita 666 (13)
    2016-12-11  20:06
  14. 2016. december 11. 20:0613.

    Csak hogy tudd...?


    Néhányan itt a fórumon elhatároztátok, bárhol meglátjátok a nickemet, kötekedtek. Valamiféle késztetés, rituálé?


    Nos, a teher alatt nő a pálma mondást bármily meglepő, az arabok is sokszor használják. Lefordítom: Datolyapálma (láttál már élőben?), a datolya növekvő terhe alatt, ami fürtönként akár több 10 kilós is lehet, növekszik felfelé a pálma törzse.


    Csak hogy tudd.  


    És most komolyan kérdezem, miféle korlátoltság szükségeltetik ahhoz, hogy egy ilyen egyszerű mondást képtelen legyen valaki értelmezni? Kérdezz meg egy ötödikest, biztos hogy még ő is tudja a magyarázatot.

    előzmény:
    nyugger (11)
    2016-12-11  19:53
  15. 2016. december 11. 19:5712.

    Szerintem vedd ki a napköziből.


    Borzasztó hosszú és megterhelő egy ilyen kicsi gyereknek egész nap fegyelmezés alatt lenni, és távol az otthonától legalább 8 órát.


    Azonkívül nekik még ebéd után egy kis pihenésre, fekvésre van szükségük. Erre van mód a napköziben?

  16. 2016. december 11. 19:5311.

    Teher alatt nem nő semmilyen pálma, csak hogy tudd.

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2016-12-11  18:18
  17. 2016. december 11. 19:1110.

    És vele beszéltél már váltásról? Arra hogyan reagált? Az én lányom egy időben az ovit utálta. Egyik reggel mondtam neki, hogy OK, akkor másik irányba megyünk, megnézzük a másik ovit, és ha tetszik neki, elintézzük, hogy ott maradhasson. Nem akart... Kb. sejtettem, hogy ez lesz a reakciója.

  18. 2016. december 11. 18:539.

    Az kiderult, miert nehez, miert erofeszites neki delelott figyelnie? Faradt talan? Mondjuk, ha egesznapos iskolaban van, es raadasul a delutant egy orditozo napkozistanarral kell toltenie, akitol fe'l is, akkor nem lenne furcsa. Me'g az a csoda, hogy egyebkent jol teljesit ilyen korulmenyek mellett. Gondolom, jokepessegu.


    Szerintem sem normalis, hogy ennyire kivan az evkezdestol, nekem elegge gyerekellenesnek tunik a kiabalos stilus, gyereket "letojo" hozzaallas, ha tenyleg igy van.


    Valtas nehez ugy, marmint abbol a szempontbol, vajon be tudod-e tajolni, milyen viszonyok koze kerul, esetleg nem csoborbol vodorbe.


    Ugyanakkor, teljesen megertelek, hogy ezen gondolkozol, mert itt egyertelmuen arrol van szo, a legkor viseli meg a gyereket, nem az a baj, hogy mondjuk sok a tananyag vagy gyors a haladasi utem, hanem opresszalo a kornyezet. En nem szeretnelek egyik iranyba se befolyasolni, de ha az en gyerekem fogalmazta volna meg ilyen egyertelmuen a problemakat, mar valoszinuleg nezelodnek azota...


     

  19. 2016. december 11. 18:188.

    Beszélgess el a napközis tanárral, próbáld megismerni.


    Mi is gyűlöltük azokat a tanárokat akik kiabáltak, követeltek, de visszagondolva ők voltak azok akik előre vittek minket, miattuk szedtük össze magunkat. Elsőben. És ballagáskor majdhogynem kezet csókoltunk, ugyanis a mi osztályunk volt az, akik a legjobb helyekre azonnal bejutottunk. Az első pár hétben a betűket és a számokat gyakoroltatta velünk, le nem szállt arról, akinek nem ment.


    Idős napközis tanár volt. És a későbbiekben is, azoknak a tanároknak volt előttünk tisztelete, akik mertek követelni, akik fel merték emelni a hangjukat.


    Teher alatt nő a pálma, kompenzálni kell a tanár kiabálást, stílusát. Lehet szidni a tanárokat. De egy gyerek könnyen alkalmazkodik, ha most kiveszitek az iskolából, máshová teszitek, azzal azt fogja megtanulni hogy a nehézségek elől menekülnie kell, nem pedig szembenézni.

  20. 2016. december 11. 07:307.

    Ha ilyen a stílusa, nem való gyerekek közé.  


    Ne hallgass senkire, ha úgy érzed, hogy szükséges, válts! Saját tapasztalat, én sajnos túl sokáig vártam anno.  Aztán léptem és az egy megváltás volt. 

    előzmény:
    hutchinson (4)
    2016-12-10  14:11
  21. 2016. december 10. 14:156.

    Enyémek könnyebben barátkoznak, de én is bíztatom őket, hogy ha valaki szimpi az osztályból, hívják meg. Kérjek el anyu számát és ledumálom vele.

    előzmény:
    hutchinson (4)
    2016-12-10  14:11
  22. 2016. december 10. 14:135.

    Lehet, hogy menne a levél a kerületi jegyzőnek az ordibáló baromról (ha az iskolavezetés nem kezelte a problémát), mert az, hogy XY ilyen, az nem azt jelenti, hogy ezt a gyerekeknek szó nélkül kell "élvezniük" minden egyes nap. Tűrje a családja, ha akarja.

    előzmény:
    hutchinson (4)
    2016-12-10  14:11
  23. 2016. december 10. 14:114.

    Igen erre én is gondoltam,hogy hétvégente vagy most téli szünetben is hívjunk át kispajtást játszani. A barát dolgon nagyon csodálkozom,mert az óvodában és a bölcsödében nem voltak ilyen gondok: sírás nélkül beszokott és élvezte.


    A napközis tanár miatt más szülő is volt bennt a suliban. Széttárták a karjukat:" XY-nak ilyen a stílusa,nem tudunk mit tenni...." Hát kösz.

    előzmény:
    évi* (3)
    2016-12-10  13:51
  24. 2016. december 10. 13:513.

    Barát téma: Nem lehetne olyat, hogy pár gyereket meghívtok magatokhoz játszani? Csak úgy. Vagy közös programot szervezni osztálytársak - családostul? 


    Kiabáló napközis tanár: Nem csodálom, hogy kivan tőle a gyerek, én is rühellem az ilyen fajtát, csak én nem 7 éves vagyok, tudom a helyén kezelni. 

  25. 2016. december 10. 12:582.

    Szia! Én is utáltam iskolába járni az elején. Aztán egész jól belejöttem, és egész sok iskolát elvégeztem. Én csak legvégső esetbe vinném másik iskolába, először mindenképpen beszélgetni próbálnék vele, bíztatni , hiszen bárhova kerül a harcait neki kell megvívni. Elgondolkodtató pl. hogy miért nincs barátja? Nem mert odamenni más gyerekekhez? Ha igen , miért? Stb....

Címlap

top