Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor játszol a gyerekkel?

szederesmalna
Létrehozva: 2016. december 7. 08:47

Sziasztok,


Kíváncsi lennék kinél hogy van, mert vagy én szúrok el valamit nagyon, vagy tényleg nincs idő játszani a gyerekkel? 2 fiam van. A nagy 8 éves, sulis, a kicsi 3, óvodás. Főleg ő igényli azt hogy hétköznap, délutánonként játszunk. de mikor???? délutánonként 5, negyed 6 mire hazaérünk. Átöltözés, lepakolás, elpakolás és hipp-hopp már fél 6 is van. A nagy a suliban tanul, de néha marad 1-1 feladat otthonra, szerencsére önállóan megcsinálja, de ellenőrző, üzenő átnézése, stb mindig van. Be kellene indítani a mosógépet, majd teregetni, vacsit csinálni, a főzést már rég feladtam. Közben a kisebb folyamatosan hív játszani. Ő nem rajzolgat el a konyhában, vagy gyurmázik, menjek vele vonatsínt építeni, vonatozni, autópályázni, azaz 100%-ban legyek vele. Teljesen jogosnak érzem, hiszen a nap nagy részében nem lát, most velem szeretne lenni, de alig van időm.


Ti hogy oldjátok meg? Min lehetne időt nyerni? Szerintem egész jól beosztom az időmet, nem folyik ki a kezem közül, de egy héten 1x v 2 hétközben mosni, teregetni kell, aztán vasalni (ha hétvégére hagyom, annyi gyűlik össze, hogy a fél napom elmegy vele). Vacsorát csak kell csinálni, még ha szendvics is, 10-15 perc elmegy vele, vacsorázás, elpakolás (szerencsére ott a mosogatógép) de már 7 óra van lassan lehet fürödni, mert mire mindkét gyerek lefürdik, elpakolja a szobát, ruhát előveszünk, stb már 8 óra és akkor irány az ágy. Még 1 v 2 mese, aztán villanyoltás.


Szóval nem akarom ragozni, de az otthoni 2,5 órába egyszerűen nem tudok normális játékidőt bepaszírozni :-( Ötlet? tanács? kezdek elszomorodni, hogy nincs hétköznap időm rájuk

  1. 2016. december 8. 11:3176.

    Meg nem feltétlenül a takarítószeres-kajás részlegen akarok lődörögni, hanem akkor már inkább ruha, vagy parfüm. Abból viszont nehezen lesz vacsora.

    előzmény:
    cabron (73)
    2016-12-08  11:12
  2. 2016. december 8. 11:2975.

    Ezekkel kb mi is így vagyunk: kevés kacattároló felület. Viszont egyedül a férjem precíz, így csak ő az, aki mindent és azonnal és szépen tesz a helyére, mi nem annyira. És ahogy írtam, a gyerekek maguk pakolják a ruhájukat, úgy el tudod képzelni, hogy egy amúgy is "hedonista" 6 éves kisfiú szekrényében mennyire vannak élére állítva a ruhák. :-)


    Portörlés: Már az sem 5 perc, ha a 2 fürdőben a törülközőszárító rácsait egyesével végigtörlöm, pedig azt sűrűn kell, valahogy jól fogja a port.


    Na ez viszont óriási különbség köztünk: Kicsit sem szeretek takarítani. :-) Most kicsit más a helyzet (eltörtem a bokámat), de sportként inkább elmentem tornázni, vagy futni, görizni, bringázni. 

    előzmény:
    Ardian05 (72)
    2016-12-08  11:06
  3. 2016. december 8. 11:2374.

    Én meg közben rájöttem, hogy LUSTA vagyok, pláne itt sokakhoz képest. :-) Kicsit sem élvezem a házimunkát, és amit lehet, kiszervezek. 


    A gyerekekkel foglalkozást nagyon élvezem, azt nem is szoktam kiszervezni. 

    előzmény:
    cabron (71)
    2016-12-08  11:05
  4. 2016. december 8. 11:1273.

    A mi környékünkön sajna nincs háztartásis házhoz szállítás, ezért én nagy bevásárlás előtt 2napig sík ideg vagyok, annyira utálok vásárolni. De ketten csináljuk, és nem Tesco, hanem Aldi-Lidl, lista alapján célirányosan. Így is elmegy indulástól-érkezésig másfél-2 óra. Brrr. Mondjuk ebből csak a kocsikázás oda-vissza 1 óra.


    De én egy szatyival lődörögni is utálok. :)

    előzmény:
    évi* (67)
    2016-12-08  10:07
  5. 2016. december 8. 11:0672.

    Nálunk 110 nm, viszont profik vagyunk. :-) Eleve a lakás kialakítása olyan, hogy nincs sok nyitott polc, mütyűr, viszont ezért is tart tovább a rendrakás, mert tényleg mindennek a helyére kell kerülnie (és rendesen, nem begyűrve, benyomva), hogy ez így is maradjon és ezért nincs is különösebb szükség év közben szekrényekben matatni. És persze nem lehet hozzánk cipővel bejönni, ami nagyban megkönnyíti a takarítást.


    Ablakot külön szoktam pucolni, általában fűtési szezon elején, végén, mikor cserélem a függönyöket, ez is gyorsan ment, míg nem lettek zsalugáterek, az kicsit macerásabb a lamellákat egyenként letörülgetni, viszont aranyat ér télen-nyáron.


    Mi egyszer egy évben szoktunk nagytakarítást rendezni, olyankor mindent elhúzok, kipakolok, lemosok, általában kisebb felújítással, átrendezéssel, ésszerűsítéssel egybekötve. Az húzós szokott lenni, de megéri.


    Egyébként én szeretek takarítani, megnyugtat, jó érzéssel tölt el és gyakran szívesebben csinálom, mint a gép előtt görnyedést, kis mozgás legalább, amit így megspórolok, azt mind a "szépségemre" költöm. :-)

    előzmény:
    évi* (70)
    2016-12-08  10:55
  6. 2016. december 8. 11:0571.

    A takarítással én is így vagyok. Nem szeretném, ha más motoszkálna a házban. És igen, a legnagyobb idő és fáradság a pakolászás.


    Nálunk férj portöröl, porszívóz és felmos a WC, fürdőszoba kivételével, az az én reszortom. Valamint a konyhai polcok, szekrények és hűtők komplett takarítása, de ezek nem heti szintűek ugye. Nem heti szintűben az ablakpucolást is férj végzi.

    előzmény:
    Ardian05 (69)
    2016-12-08  10:44
  7. 2016. december 8. 10:5570.

    Rendrakással egy óra alatt megvagyunk, alapvetően nincs kupi, de takarítani lehet napestig, akár folyamatosan, én nem törlöm le 5 perc alatt a port 100 nm-en, lehet, hogy az én hibám, nem porszívózok ki 20 perc alatt 5 nagy szőnyeget, ámpláne nem végzek 2 fürdővel 45 perc alatt, a konyha pedig never endig sztory: ha ki van takarítva, akkor lehet a hűtőt kipakolni, máskor 1-1 szekrényt...


    Vannak a heti rendszeres takarítási feladatok, és akkor mindig mellé vesz valamit: pl. egyszer emeleti ablak, egyszer földszinti, máskor ajtók, majd teljes csempelemosás. Én itthon vagyok általában, de ez a nő a 6 óra alatt kb. levegőt venni sem áll meg, ennyi időmbe nekem is beletelne simán, de lehet, hogy többe is. Addig inkább dolgozom 2x annyiért, vagy mittudomén. Egyetlen hibája, hogy énekel. :-)


    Én kevésbé vagyok háklis, takinéni vezette be a külön padlólapos és parkettás felmosót, meg ilyen rongy, olyan szivacs. Mondtam, nekem tökmindegy, tiszta legyen, és ne nekem kelljen mondani, hogy ma mi a feladat.

    előzmény:
    Ardian05 (69)
    2016-12-08  10:44
  8. 2016. december 8. 10:4469.

    Erről az jut eszembe, amit a fiam a Ropiban olvasott, s mivel nagy takarítósvagyok, elmesélte:


    Ropiéknál anyu elhatározta, hogy kell takinéni, apu is beleegyezett. Csakhogy anyu úgy érezte, ciki nagy kupiba bárkit odhívni, ezért a fiúkkal rávetették magukat a lakásra, pakoltak, kicsit itt-ott takarítottak. Majd jött a takinéni. És nagyon meg voltak elégedve az eredménnyel.


    Mígnem egyszer anyu előbb jött haza, és rá nem jött, hogy takinéni csak TV-t néz náluk.


    Ők takarítottak ki, azzal voltak úgy megelégedve. :-)


    A takarításban ugyanis a legnagyobb rész a rendrakás. Utána gyorsan letörölni a port 5 perc, felporszívózni a férjnek 20 perc, nekem felmosni, fürdőket kitakarítani max 45 perc. És azért jobb, hogy tudom, hogy a wc deszka, mosdó másik vízből van letörölve, mint a padló.

    előzmény:
    évi* (57)
    2016-12-08  09:21
  9. 2016. december 8. 10:2468.

    Az en gyerekem ugyan mar nagy, 16 eves, nem velem igenyli mar a jatszast. 


    Viszont a mosassal kapcsolatban van meg segitöm, mindkettö ösregi ugyan, de ket szaritogep. Mindent szaritok benne, mondjuk pullovereket nem, utana csak hajtogatok, ill. ketten a ferjemmel. Szerintem a szarito is idöt sporol nekem. 


     

  10. 2016. december 8. 10:0767.

    Én is kocsival járok, de mindig veszünk 2-3 karton tejet, ehhez jön a többi. Nekem semmi humorom ezt a kocsiba emelgetni, tologatni, szalagra pakolni, vissza a kocsiba, át az autóba, otthon be a kéróba. Mondom, lődörögni én is szeretek, de ehhez nem kell egy mázsa súly is. :-)


    Ha szeret takarítani, akkor nincs ezzel gond. Az lenne a gond, ha Te "kukidat" dugná a csalánba.

    előzmény:
    buksi80 (66)
    2016-12-08  09:57
  11. 2016. december 8. 09:5766.

    Én autóval járok, nem zavar sem a pakolás, sem a cipekedés. :) De szeretek picit egyedül lődörögni.


    Igen, takarít, persze. Van, hogy arra megyek haza -ha szabadnapos- hogy kisuvickolta az egész lakást. ;) Azt mondja ennyit meg tudunk csinálni. 

    előzmény:
    évi* (65)
    2016-12-08  09:54
  12. 2016. december 8. 09:5465.

    Miért nem engedi? És akkor ő takarít?


    Online bevásárlás: Nekem nem baj az, ha a jóember egyenesen a kamrába pakol, én meg csak akkor megyek a boltba, amikor kedvem van árut szaglászni-tapizni, akkor viszont egy szál retivel. :-)

    előzmény:
    buksi80 (64)
    2016-12-08  09:47
  13. 2016. december 8. 09:4764.

    Nálunk a párom nem engedi a takarítónőt. Pedig nem nagy a lakásunk sztem, heti 1x nem lenne túl sok az anyagi része sem. Ráadásul ismerek megbízható takarítónőt.


    Vásárlást én el tudom intézni. Míg kicsi volt a gyerkőc, volt, hogy a nagyszülőkhöz elvittük pár órára, mi meg bevásároltunk. Most pedig, abba a Tescoban, ami hozzánk a legközelebb van, van játszóház. Vásárlás esetén 2 órát ingyenes. Oda beküldöm a gyerkőcöt és meg nyugiban elvásárolgatok. Bevallom nem is szeretnék online vásárolni. Szeretem megfogni, megszagolni, megnézni mit veszek. ;)

    előzmény:
    Babyface83 (55)
    2016-12-08  08:48
  14. 2016. december 8. 09:4263.

    Na meg aztán tőlem pakolhatnak lassan is, az nem az én időmet rabolja...

    előzmény:
    évi* (62)
    2016-12-08  09:39
  15. 2016. december 8. 09:3962.

    Mennyi idősek? Van az a kor, amikor már valóban segítség. :-)


    Nekem a nagy 10 éves, kedden hazajött az isiből és sütött egy kakaós-vaniliás kuglófot, mellé csokipudingot. Csak arra kellett figyelnem, nehogy megpróbáljon rendrakás nélkül távozni a helyszínről. :-)

    előzmény:
    szederesmalna (60)
    2016-12-08  09:35
  16. 2016. december 8. 09:3761.

    Hú, ezt megszokni nem lehet, max. így születni. :-)


    Enyémek pedig pont helyrealusszák magukat hétvégén. 9-ig nem nagyon van mozgás a házban, de a középső (8 éves) simán alszik szombaton 10-ig. 

    előzmény:
    szederesmalna (59)
    2016-12-08  09:32
  17. 2016. december 8. 09:3560.

    A nagyobb mosógép valóban áldás. Mi most vettünk egy 8 kg-st, mondjuk a kiteregetés így 2x annyi idő, mint a kis gépnél volt. Bevonni be szoktam őket, de nálunk az valahogy mindig dupla idő olyankor, főzésnél segítene a kicsi, de mellé szórja, kiönti...inkább hétvégén hagyom neki az alkotást. 

  18. 2016. december 8. 09:3259.

    Az én fiaim korán kelnek és későn fekszenek, jól kifogtam :-) Mivel az ovi, suli messze így nekünk 7kor indulni kell, szerintem megszokták már a 6.15-s kelést, hétvégén sem alszanak sokkal tovább, sajnos :-(

  19. 2016. december 8. 09:2358.

    Rokon-matatást én sem tűröm. Takarítónővel az is van, hogy mivel Te fizetsz érte, Te határozod meg, hogy pontosan mit csináljon, és ha nem azt csinálja, akkor szomorú szívvel búcsút vesztek egymástól. Rokonnal kicsit más a helyzet.

    előzmény:
    Amarynda (56)
    2016-12-08  08:56
  20. 2016. december 8. 09:2157.

    Mi úgy csináljuk, hogy kedd a takarítós nap, hétfőn mindenki csili-vili rendet rak, takarítónő meg nem pakol, így utána rend is van, tisztaság is van. :-) Néha van egy kis morgás a rendrakás miatt, ilyenkor fel szoktam ajánlani, hogy nem kell, de akkor a delikvens takarít maga (...és persze kupiban nem lehet takarítani, így rendet is rak előtte... :-))

    előzmény:
    Babyface83 (55)
    2016-12-08  08:48
  21. 2016. december 8. 08:5656.

    azt te tudod meghatarozni a takaritononek hogy mihez nyuljon es mihez ne. Pl. ha csak porszivozik meg a vizes helyisegiteket rakja rendbe a gyerekjatekokat a helyere stb. az nem olyan szemelyes mintha a ruhaidat rakja a szekrenyedbe .


    egyebkent szerintem egy idegen matatasa meg elfogadhatobb mint amikor a r0kon , anya nyul bele mert a fizetett takaritono nem "velemenyez" adott esetben hogy jaj kislanyom miert nem igy forditod ki a polodat stb.


    nekem azert nincs takaritonom (bar nagyon jol jonne) mert az iszonyatosan magas oraberert  25 dollart kernek orankent, olyan szemet es pocsek munkat vegeznek hogy az agyam elall.


    a regi generaciok az olasz, gorog, vietnami takaritonok kihaltak mar a mostaniak meg egyszeruen  felhaborito amit muvelnek. sokszor elolvasom hogy otthon a takaritono miket megcsinal a lakasokban hat itt aztan nem igy  megy. sajnos;-(((

    előzmény:
    Babyface83 (55)
    2016-12-08  08:48
  22. 2016. december 8. 08:4855.

    Na szerintem a mosás az pont az a meló ami sokat nem oszt-szoroz. Pár perc alatt megvan a mosógépbe bepakolás és a teregetés is. Kivéve ha a gyerek segít, akkor kicsit hosszadalmasabb :)


    Vasalásról én is leszoktam, amióta gyerekem van. Persze beleférhetne, ha nagyon akarnám, de rájöttem, hogy tök felesleges. Ingeket csak alkalmakkor hord nálunk mindenki (olyankor természetesen kivasalom), a többi ruhán meg nem igazán látszik, hogy volt-e vasalva.


    Takarítónőn már mi is sokat agyaltunk. De egyelőre ellenállok, engem valahogy nagyon zavarna, hogy egy vadidegen pakolászna a cuccaink között. Azt is rühellem, amikor anyám tesz-vesz nálunk, hát még ha egy ismeretlen csinálná...

  23. 2016. december 8. 08:2154.

    Én nem vagyok háklis, tőlem megragadhatja bárki a munkát. :-) Heti 1x takarítónő is mindent megér. Jóval kevesebb idő alatt termelem ki a havi árát, mint dzsuvázom ki a kérót 4x.


    Én régebben szépen bepakoltam a gyerekek szekrényébe, hogy szép rend legyen, de a bokatörésem óta ők pakolnak, és ugyan rend nincs a szekrényeikben, de úgy látom, hogy kutyát nem érdekel. Minden reggel megtalálják benne a megfelelő ruhát, akkor meg minek feszüljek rajta? Ennyi szabadidőt is nyertem.

    előzmény:
    cabron (52)
    2016-12-08  08:07
  24. 2016. december 8. 08:0753.

    Persze, egyértelmű.

    előzmény:
    évi* (51)
    2016-12-08  08:04
  25. 2016. december 8. 08:0752.

    Apa és a 8 éves le tudja szedni a szárítóról a saját cuccát és el is tudja pakolni. :)


    Mi csak ketten vagyunk, és 7 kg-os mosógépem van.:) A mosásra-teregetésre háklis vagyok, azt csak én csinálhatom, de a száraz ruhák... férjnek is van keze.

    előzmény:
    évi* (29)
    2016-12-07  16:01

Címlap

top