Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kisfiam azt hiszi kislány

anyaboszi
Létrehozva: 2016. december 1. 14:43

Mai nap folyamán úgy fogadott az óvónő, hogy nagy gond van a kisfiammal.Játék közben többször is kislánynak nevezte magát és amikor mondják neki hogy ő kisfiú, következetesen kijavítja kislányra. Ezt ugyan mi is tapasztaltuk eddig, de nem tulajdonítottunk neki jelentőséget. Viszont az óvónő elültette a bogarat a fülemben. Azóta teljesen kétségbe vagyok esve. Tudok tenni valamit azon kívül, hogy kijavítom? Egyébként nem lányos a viselkedése, szereti az autókat, barkácsolni (igaz hogy babázni is szokott, talán ez a baj). 3,5 éves. Az óvónő felajánlotta, hogy holnap zárás után ad tanácsokat illetve végső esetben nevelési tanácsadót javasolt. 

  1. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2016. december 4. 16:5376.

    Nagy a pofád čs eröszakos vagy. Ezek nem az én szavaim, csak tčged idézlek. És lám lám milyen igazad van. Egyetértek. Gyanítom hogy a piaci halaskofák szervezetének is örökös, kitüntetett tagja vagy. 


    A furcsa kisebbség kategóriájába sorolod magad. Nem, oda Conchita Wurst vagy Lady Gaga való.  Te is ugyanúgy haladsz a sorban a többi birkával együtt, nem vagy te az ár ellen úszó forradalmár akinek képzeled magad. Férj, 2-3 gyerek, háztörlesztés, uncsi meló, vidéki élet. Eltaláltam?


    Nem vagy te kisebbség, te csak szimplán utálod azt aki eredetibb vagy másabb mint te vagy, és osztod az észt ami nincs.


    Ha a geci a cuccod akkor sürgösen gyere le róla mert ha a férjed megtudja kivág a csatornába a patkányok közé.


    Neheztelsz? 

    előzmény:
    Nikita 666 (75)
    2016-12-04  15:43
  2. 2016. december 4. 15:4375.

    Ismerem a viccet, amit az idióta emberek találtak ki a furcsa kisebbség miatt.


    Viszont én ismerem a továbbfejlesztett változatát is. Az a helyzet hogy a többség megindult valamikor a kezdetek kezdetén egy beteg sofőr után, aki a forgalommal szemben ment. És az a kevés aki nem utánuk megy, röhög rajtuk hogy a sok barom nem arra tart amerre elindult.


    Miféle cuccról beszélsz? Gecit használok, és állandó az utánpótlás. Próbáld ki te is. Nagyszerű a hatása, azt képzeled hogy embert tudsz faragni a gyerekedből. És lásd a csodát, amikor felébredsz akkor rájössz hogy nem vízió volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (73)
    2016-12-04  09:29
  3. 2016. december 4. 15:2174.

    Szerintem mindezt te sem gondolod komolyan, csak provokálsz. Még belőled sem nézném ki, hogy képes lennél ráütni egy 4 éves gyerekre, csak mert kutyásat JÁTSZIK.

    idézet:
    Babyface83 (46)
    2016-12-03 21:24:23

    Valóban provokáció.


    Nem a játszással van a baj, abból ki tud lépni bármikor egy egészséges gyerek. A baj ott végződik, amikor a gyerek kutyának hiszi magát, és a szülő engedékeny vele szemben. És a baj a szülőnél kezdődik. A játékkal nincs gond, jól érzed, eltúloztam a hozzászólást, direkt.

    előzmény:
    Babyface83 (46)
    2016-12-03  21:24
  4. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2016. december 4. 09:2973.

    Aha, szóval mindenki hülye csak te vagy normális. Értem szavad. Erröl egy vicc jut az eszembe. A pasi vezet a sztrádán mikor hallja a rádióbemondót. "Figyelem minden autósnak. Egy örült vezet nagy sebességgel forgalommal szemben a sztrádán. Mire a pasi: "Egy? Itt mindegyik az!"


    Amúgy milyen cuccot használsz? Mčg mindíg nem ment ki?

    előzmény:
    Nikita 666 (45)
    2016-12-03  21:24
  5. 2016. december 4. 09:1372.

    Vannak olyan esetek ,mikor a szulok ki nem mondott vagyait a kisgyerek megerzi es probalja teljesiteni .


    Egy baratnom masodik fia 3 evesen  el kezdett lanyos attitudoket felvenni  ( ellopta anyja ruhait / ruzsozott stb. )


    a pszichologus azt mondta , hogy a gyerek erzi , hogy lanyt vartak es viszonylag gyakran elofordul az ilyesmi  .Semmit nem jelent .


    Az egyetlen teendo , hogy ne dicserjek erte  -  csak mutassanak kozombosseget az egesz irant . Es kesz - a dolgok helyrerazodtak maguktol .Mar felnott a fiu  - egy szuper tehetseges muvesz fiu lett belole .Nem egy macso -de egy erzekeny ember , fonyeremeny a szuloknek .


    ________________________


     Baj akkor van csak , ha anyuka belemegy egy ilyen  "jatekba"  . Es azt jatsza a gyerekkel , hogy o tenyleg ellenkezo nemu . Ha valaki olvasta Sartre -tol az " egy vezer gyermekkora" c. konyvet -abban szepen kirajzolodik az egesz  - a fohost az anyuka kislanynak oltozteti es allandoan dicseri , hogy milyen szep  . Ebbol adodik az egesz bonyodalom ... Egy kinai tinedzsert is ismertem ,akivel meg a szuleik azt jatszottak , hogy o fiu . Es sajnos tinedzserkent sem akarta  elfogadni , hogy o lany   . Ez komoly problema volt .


     En a helyedben nem aggodnek ...

  6. 2016. december 3. 23:0371.

    Na.. remélem a TI megnyugodott azóta  és elmagyarázta a kuki- punci közötti különbséget. 


    én kidőltem.. jó éjt.

    előzmény:
    évi* (69)
    2016-12-03  22:59
  7. 2016. december 3. 23:0070.

    Igen, én is mindig elcsodálkozom, hogy tanult emberek is sokan még mindig így gondolják. Ha a gyereket megneveljük, akkor nem lesz belőle b**ipap.

    előzmény:
    Babyface83 (67)
    2016-12-03  22:57
  8. 2016. december 3. 22:5969.

    Enyémek kérdeznek válogatás nélkül, ennek ellenére a szemérmesség valahogy úgy magától alakult. Nem is kellett beleavatkoznom. Eljött az idő, amikor már az otthoni kis medencében is fürdőgatyát kezdtek hordani. Aztán volt egy időszak, hogy jajj mi lesz, ha meglátnak, és most abszolút a helyére került a dolog.

    előzmény:
    Lillaréka (66)
    2016-12-03  22:56
  9. 2016. december 3. 22:5868.

    Arról a könyvről egyszer volt cikk az írott NLben???


    érdekesnek tünt.... nem is voltak annyira hm- szemérmesek??  sem erkölcsösek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (62)
    2016-12-03  22:50
  10. 2016. december 3. 22:5767.

    Számomra ez annyira hihetetlen... Komolyan azt gondolják, hogy úgy keletkeznek a homoszexuálisak, hogy nem kaptak két nagy tockost, amikor kislányosat játszottak? Viszonylag értelmes, iskolát végzett emberek tényleg így "gondolkoznak"?

    előzmény:
    évi* (60)
    2016-12-03  22:48
  11. 2016. december 3. 22:5666.

    pedig úgy tünik. 


    de azért ez mégsem a melegségről vagy nem melegségről szól. 


     


    nekem inkább úgy tünik hogy azt hiszik.. ha egy kisfiú  - lányosat játszik akkor tutira  egy Conchita lesz belőle. (emlékeztek?? szakállas nő- féle dumákra) (hatalmas sláger még ma is az osztrákoknál a 2014-es dal)


    A genetikát senki sem változtathatja meg a gyerekében. ha belezöldül akkor sem,.. 


    de a gyerek kiváncsiságát ki kell elégiteni.. már ilyen kicsi korban is.. kukikkal és puncikkal kapcsolatban is. 
    A szemérmesség kissé később kezdődik..  olyankor nem kérdeznek már ilyemit és nem beszélnek róla. de ettől még a gondolataikban tuti ott van. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (58)
    2016-12-03  22:45
  12. 2016. december 3. 22:5565.

    3 évesen még nagyon picikék, abszolút semmihez nem kötik az ilyen játékot. És igen, nálunk is vannak dolgok, amikről magunkban beszélgetünk, idegenek előtt nem. Ezt azért jó bonyolult megtanulni, de sebaj, azért vagyunk itt. Ráadásul enyémek vegyes csoportos oviba jártak, sőt a kicsi most is. Megkértem, hogy lehetőleg ne világosítsa fel a kicsiket, hadd tegyék meg ezt mindenkinek a szülei.

    előzmény:
    Babyface83 (63)
    2016-12-03  22:51
  13. 2016. december 3. 22:5264.

    Tuti nem olvastam ilyet a gyerekeknek. Saját agyból született. Sőt volt olyan elképzelés is, hogy a saját apukám vágta le...


    (Még írok pár dolgot, és engem is orvoshoz küldenek a gyerekkel. :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (62)
    2016-12-03  22:50
  14. 2016. december 3. 22:5163.

    A fiam is látott engem is, az apját is meztelenül. Szóval nem arról van szó, hogy nem érti a különbséget. Csak játszik. És ahogy írtad is, mivel nincs tabu, nem érezte, nem értette, hogy ez miért "gázosabb" esetleg, mint az, amikor kutyásat játszik. Persze elmagyaráztam neki, hogy velünk mindenről lehet beszélni, de vannak dolgok, amikről társaságban, mások előtt nem annyira illik. Most már érti valamennyire (5 éves lesz lassan), de 3-4 évesen ezt még nem értette, mármint azt, hogy mások előtt vannak tabuk.

    előzmény:
    évi* (55)
    2016-12-03  22:41
  15. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 3. 22:5062.

    Volt egyik barátnőm szüleinek egy könyve a magyar parasztság szexuális életéről, a pajzán meséikről, ilyesmi, abból rémlik... (a pontos címét sajnos nem tudom)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (59)
    2016-12-03  22:48
  16. 2016. december 3. 22:4961.

    Kezdek meginogni... :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (59)
    2016-12-03  22:48
  17. 2016. december 3. 22:4860.

    Deee, látod, hogy hiszi.


    És ha a gyerek nem érti a magyarázatot, akkor kap két egyformát mellé és úgy biztos nem lesz belőle meleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390829 (58)
    2016-12-03  22:45
  18. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 3. 22:4859.

    Emlékeim szerint van is valami ilyen sztori a "parasztbibliában" Ádámról és Éváról... Szóval lehet, hogy te tudtad rosszul?

    előzmény:
    évi* (57)
    2016-12-03  22:45
  19. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 3. 22:4558.

    Egyébként ha néhány hozzászóló logikáját követnénk, akkor oda jutnánk, hogy a sok meleg úgy "keletkezett", hogy a szüleik nem "világosították fel" őket hároméves korukban a kuki-punci felcserélhetetlenségi szabályról... ezt ugye senki nem hiszi?

  20. 2016. december 3. 22:4557.

    "Neki ilyen a puncija" => Szerintem ezzel sincs gond, mert egy csomó minden nevét ilyenkor még nem is tudják. Simán hiheti egy darabig, hogy a kuki az egy ilyen fajta punci. Aztán majd a helyére kerül.


    Nálunk a kicsi volt arra ráakadva jó darabig, hogy nekem is van kukim, csak valaki levágta / betűrte. Ehhez jó darabig ragaszkodott. Simán úgy gondolta, hogy én nem tudom, ő tudja jobban.

    előzmény:
    Babyface83 (52)
    2016-12-03  22:20
  21. 2016. december 3. 22:4456.

    Az én anyumék is ezt csinálják :) Mármint eljátszuk, hogy nekünk is jött a mikulás, mindig csempésznek valami kis apróságot a cipőnkbe. És ez tökjó szerintem is :)

    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2016-12-03  22:33
  22. 2016. december 3. 22:4155.

    Engem simán láttak meztelenül. Előbb-utóbb felmerült a kérdés, hogy hova tűnt a kukim?! Mert arról meg voltak győződve, hogy eredetileg volt, csak valami történt vele. :-) 


    Én minden felmerülő kérdésről simán beszélek a gyerekekkel, nincs tabu, és olyan sincs, hogy még kicsi vagy hozzá, kérdezd meg 3 év múlva.


    Lehet, hogy ez a kicsi is a saját szintjén tudja, hogy mi a különbség, de ez nem ok arra, hogy ne akarná kipróbálni, milyen lánynak lenni, ahogy azt is tudja a gyerek, hogy mi a különbség a kutya és közte, és azt is ki akarja próbálni.

    előzmény:
    Lillaréka (51)
    2016-12-03  22:12
  23. Torolt_felhasznalo_390829
    Torolt_felhasznalo_390829
    2016. december 3. 22:3954.

    Nem. Ez egy nagyon kicsi gyerek. Az ilyen kicsik még anyukával vannak legtöbbet, és nagyon ritkán utánozzák apucit. Nekik még a saját gyerek létük, a kicsiségük a fő tulajdonságuk. Az majd később jön, úgy öt-hat éves korban, amikor érdekes lesz már apa borotvája, mint a férfiasság eleme. Most is érdekes lehet, mint valami, amit a felnőttek használnak, de nem kötődik hozzá nemi megkülönböztetés, illetve csak akkor, ha a szülő hozzámagyarázza. meg lehet tanítani, hogy lányoknak puncijuk van, a fiúknak meg kukijuk, de ez pont annyira lesz szexuális töltetű számukra, mint az, hogy a villamos a sínen megy, a hajó meg a vízen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (37)
    2016-12-03  19:51
  24. 2016. december 3. 22:3353.

    Jól teszed.. :-)


     


    és ha már Mikulás... aki mindjárt jön. Nézd meg a Csoda New Yorkban -c filmet.  Mi minden évben eljátsszuk hogy a Mikulás csempészi az ajándékot a  csizmába. Pedig felnőttek már rég. És hogy miért.. - hát azért mert jó. Még meg is beszéljük,  hogy vajon mikor járhatott itt... biztos aludtunk  már.. stb...de majd jövőre kilessük... és hasonlók. 
    Egyszer a kicsi 4 évesen, éjjel felkelt pisilni és észrevette hogy ott már a csizmában az ajándék...  felvert mindenkit..  hogy anya- apa Zotyó. Ági..  itt volt a Mikulás..gyorsan keljetek fel.. (éjjel kettőkor) Ilyen és hasonló történeteket elmesélünk. Tartom magam ahhoz, hogy az itthonlévőnek akkor teszem bele az ajándékot a csizmájába amikor már alszik- vagy még alszik. A távollévő meg megkapja ha az apájuk megy pestre.. de a játékot akkor is megtartják. Mert jó. mert jó örömet szerezni is jó  és  játszani is. 
    Tudom sajnálni aki ezt az örömet elveszi a gyerekétől. A gyerek mindenféle felvilágositó magyarázat nélkül is rájön nagyjából 6-7 éves korára hogy ez csak játék és mese... de ettől még élvezheti a dolgot.. 


     

    előzmény:
    Babyface83 (52)
    2016-12-03  22:20
  25. 2016. december 3. 22:2052.

    Az enyém pontosan tudta, hogy mi a különbség lányok és fiúk között. Kijelentette, hogy neki ilyen a puncija és kész :) Próbáltam párszor magyarázni neki, értette is, de ragaszkodott hozzá, hogy ő márpedig kislány. Úgy döntöttünk, akkor tesszük a legjobbat, ha nem csinálunk belőle nagy ügyet. Jól tettük, elmúlt. Most a kutyás időszaka van. Nemhogy nem tiltom, kifejezetten jókat szoktunk játszani kutyaként, visszahozza a botot, meg idomítani kell, meg ilyenek. És teljesen biztos vagyok benne, hogy ebben nincs semmi kóros, ellenkezőleg, örülök neki, hogy van fantáziája és eszem ágában sincs kiölni belőle. Mint ahogyan azt sem mondom a képébe, hogy a mikulás nem is létezik, hanem örömmel nézem, ahogy várja, készül rá, és boldogan fogjuk a csizmájába dugni az ajándékot, amikor nem látja. És nem aggódok amiatt, hogy felnőtt férfiként is hinni fog a mikulásban :)

    előzmény:
    Lillaréka (48)
    2016-12-03  21:51

Címlap

top